Opinie o UNI-TEC w Mysłowice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie UNI-TEC. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie UNI-TEC o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UNI-TEC w Mysłowice

...

Nie polecam pracy w tej firmie. (usunięte przez administratora)Brak obiecanych premii. Już sam fakt że zwalniają się stamtąd wszyscy pracownicy źle świadczy o tej firmie. Jedynym plusem są godziny pracy, reszta to (usunięte przez administratora)

UNI-TEC

Dobry wieczór mmm23, Nie mamy nikogo o imieniu Janusz w naszym zakładzie :) Przykro nam że Pan/Pani pisze anonimowo bo można by wtedy się odnieść z przykładem co poszło nie tak w naszej współpracy a tak to po prostu jesteśmy zmuszeni to potraktować jako spam kogoś komu po latach ból (usunięte przez administratora) ściska i kto nie jest zadowolony z przebiegu swojego życia. Niemniej jednak życzymy Wszystkiego Najlepszego i Dużo Sukcesu w Życiu Prywatnym jak i Zawodowym.

obiektywnie

mala firemka z jednocyfrowa liczba pracownikow, z ktorej w ostatnim czasie odeszlo wiecej osob niz tych ktorzy zostali, brak pisemnego zakresu obowiazów, nazwa stanowiska kompletnie nic nie znaczy bo robi sie wszystko i nic w tym prywatne rzeczy jednego z szefow, o czystosc w calosci musza dbac pracownicy, ktorzy ustalaja sobie dyzury miedzy soba, praca na produkcji glownie przy lutowaniu w szkodliwych oparach, prowizoryczne, nie sprawdzajace sie samorobki-wyciagi dla dwoch stanowisk nie poprawiaja sytuacji, tak samo w pomieszczeniu z maszynami, opary przez komin wypuszczane byly do pomieszczenia gdzie znajduja sie ludzie, po produkcji pomieszczenie bylo wietrzone, bardzo malo miejsca dla ludzi, ciagle przepychanie sie, budynek straszy z zewnatrz, przypomina bardziej garaz, na start na produkcji mniej niz 2 tys zl, ludzie z kilkuletnim stazem nieco ponad 2 tys zl, premia kwartalna zalezy od wypracowanego przez firme zysku, w trzecim kwartale okolo 120 zl na osobe za te trzy miesiace, za drugi kwartal 0 zl, praca w stalych godzinach na poranna zmiane choc nigdy nie wiesz czy danego dnia nie bedzie trzeba zostac i robic nadgodziny, wyplaty terminowe, brak paskow do wyplat, sama praca dosc ok choc bywa nurzaca, ktos moglby sie zainteresowac losem psa bo zal patrzec. Subiektywnie - brak perspektyw

UNI-TEC

Dobry wieczór, jakieś smutne żale z powodu nieudanej ścieżki zawodowej? Przykro nam że Pan/Pani pisze anonimowo ale jeżeli Pan/Pani należy do osób które odeszły to może i dobrze dla obydwóch stron. U nas od ponad 3-4 lat jest brak rotacji i wszyscy zadowoleni. Mamy nadzieje że u Pana/Pani też i życzymy Wszystkiego Najlepszego

2020

Jak tak czytam te wszystkie komentarze Państwa "pracowników" no to dobrze wiedzieć, że się oczyszczacie z takiego poziomu... Życzę już tylko sukcesów, mimo wszystko :-)

UNI-TEC Nowy wpis

My nie wiemy bo komentarz został napisany anonimowo. Z uwagi na to że firma mimo trudnych czasów, z którymi wszyscy musieli się borykać w ostatnich trzech latach, przetrwała to dziękujemy @2020 za życzenia oraz wiarę.

@...

Sam fakt usunięcia części "opinii" przez administratora świadczy o poziomie wypowiedzi tej osoby. Jednak spróbuje się ustosunkować do opinii : Kłamstwa - jakie? Proszę być bardziej precyzyjnym niedotrzymane obietnice - jakie? Proszę być bardziej precyzyjnym bardzo małe zarobki - proszę nie zmyślać bo jeżeli tak by było to czemu Pani/Pan podpisywała umowę? Ktoś pistolet do głowy przykładał przy podpisywaniu? Była Pani/Pan wbrew woli w zakładzie więziona? Co do zarobków to wydaje mi się że nie są małe biorąc pod uwagę że u nas nawet osoba początkująca ma więcej niż najniższa krajowa bez doświadczenia i odprowadzamy pełne składki. brak obiecanych premii - w roku 2019 były wypłacane premie za Q1 i Q2, Q3 była lekka strata więc nie było premii. Q4 jeszcze nie obliczone więc ciężko się wypowiedzieć. wszyscy pracownicy się zwalniają - dziwne, jak nie ma pracowników to czemu firma jeszcze istnieje? Mamy pracowników którzy są już prawie 10 lat z nami więc jeżeli Pani/Pan był z nami tylko parę miesięcy to widocznie coś nie pasowało pomiędzy nami godziny pracy - cieszymy się że godziny pracy dla produkcji (6-14) i brak nadgodzin Pani/Panu się u nas podobało. Szkoda tylko że mimo pracy stacjonarnej i bez akordu było niewystarczające by zagościć u nas dłużej. Proszę nas jednak też zrozumieć, nie możemy to tego dopuszczać by pracowały osoby które zamiast pracować tylko rozmawiają i narzekają jak to źle i że wszędzie lepiej zamiast wykonywać powierzone zadania. Życzymy wszystkiego dobrego i by rok 2020 był dla nas wszystkich pełen sukcesów

@Dorian Klimczyk

Niedotrzymywanie obietnic i kłamstwa np . co do wynagrodzenia po okresie próbnym, które było niższe niż ustalone. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach jak się nie ma innej pracy w zanadrzu to każdy podpisze umowę na niższą kwotę by z dnia na dzień nie zostać na lodzie - nie trzeba żadnego pistoletu. Premie są od wypracowanego zysku czyli w granicach od 0 do około 120 zł (za kwartał 2 w 2019 było 0 a za 3 około 120 zł). Szefostwo bardzo dobrze dba o to by na koniec udowodnić straty jakie to ponosi firma i dokłada do niewdzięcznych pracowników - brak jakiegokolwiek planowania wydatków i proukcji - wszysto ciągna pracownicy. "Dziwne, jak nie ma pracowników to czemu firma jeszcze istnieje?" - no właśnie dziwne. Został 1 "stary pracownik" a reszta składu stale się zmienia. Na skład 4 osoby na produkcji i 2 w biurze w 2019 zwolniło się/dało wypowiedzenia/nie podpisało kolejnej umowy 11 osób w tym 4 starych pracowników. "Szkoda tylko że mimo pracy stacjonarnej i bez akordu było niewystarczające by zagościć u nas dłużej" - nie szkoda bo lokalizacja jest bardzo kiepska - 1 autobus z Mysłowic co godzinę lub 20 min na piechotę z Jelenia a w takim zimnie, smrodzie i dymie, kiepskim świetle i braku szacunku/kultury wobec pracowników nikt dłużej nie wytrzyma. "... nie możemy to tego dopuszczać by pracowały osoby które zamiast pracować tylko rozmawiają i narzekają jak to źle i że wszędzie lepiej zamiast wykonywać powierzone zadania" - brak listy obowiązków powodował, że te powierzone zadania daleko odbiegały od tych wynikających z obejmowanego stanowiska (np. pracownik biurowy obsługiwał frezarkę a pracownik produkcji robił wyceny i zamówienia). Powyższe zdanie pana Doriana można też całkiem słusznie interpretować, ze osoby wyrażające swoje niezadowolenie co do warunków pracy i uwagi (również te konstruktywne) nie są mile widziane w firmie. Absurdalne jest również to, że pracownik produkcji codziennie musi zamykać, wypuszczać i karmić psa należącego do prezesa (sprzątać po nim nie musi więc łatwo jest wdepnąć a latem obok kojca przejść się nie da bez zatykania nosa) oraz to, ze nowej pracownicy biura kazano odkupić ryzę papieru po tym jak zmarnowała (źle wydrukowała) nispełna 10 kartek A4.

obiektywnie

UNI-TEC Nowy wpis

Jak długo czekaliście na odzew z UNI-TEC? Oddzwaniają zawsze?

Brałeś udział w rekrutacji do UNI-TEC. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Mysłowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Audyt / Audytor w banku
QualitySite
Konko S.A.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do UNI-TEC odbywa się w siedzibie firmy?

Pierwsza rozmowa odbywa się telefonicznie z uwagi na Covid19

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w UNI-TEC?

UNI-TEC

W przeszłości były organizowane ale z uwagi na obecną sytuacje z przykrością musimy przyznać że nie :( Mamy nadzieję że Świat wróci na normalne tory by znów były możliwości na krótkie wypady

Czy dyżury międzyświąteczne w UNI-TEC obstawiają najmłodszymi stażem?

UNI-TEC

Witam, nie ma u nas dyżurów międzyswiątecznych bo w UNI-TEC staramy się długie weekendy, Święta i podobne mieć w całości wolne.

Ola

@UNI-TEC a czy weekendy są tu wolne?

@Ola

Weekendy są wolne, praca jest od poniedziałku do piątku. Dodatkowo, gdy wypada jakiś dłuższy weekend przez święto (np. Boże Narodzenie) zazwyczaj bez problemu dostajemy urlop :)

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie UNI-TEC? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

UNI-TEC

Nadgodzin u nas nie ma. Jeżeli są to pracownik ma konto +/- i są do odbioru. Jest też możliwość wypłaty nadgodzin na życzenie pracownik.

Nick1

Witam. Czy są przyjęcia w tej firmie? Czy polecacie pracę w tym zakładzie pracy? Jaka atmosfera? Z góry dziękuję

@Nick1

Zarobki 2600 brutto, umowa o pracę, ok system i ubezpieczenie na życie. Godziny od 6:00 do 14:00. Praca w przyjemnych warunkach. Dobry dojazd :)

Byfg

Dobry dojazd? Chyba autem po tej dziurawej drodze.

UNI-TEC

Dzień dobry, zarobki są OD 2600zł brutto. Po okresie próbnym zarobki są wyższe.

@Byfg

Dzień dobry, wszystko zależy skąd ktoś przyjeżdża. Dla niektórych może być dojazd beznadziejny, dla innych może być idealny bo np. mieszkają blisko lub mają bezpośredni autobus z Myslowic. Na stan dróg nie mamy wpływu więc skargi proszę kierować do miejskiego Zarządu Dróg w Mysłowicach.

Nick1
@UNI-TEC

A czy są przyjęcia? Ile firma liczy pracowników? Jest szansa awansu, czy jak się ktoś przyjmie to już tak zostaje? Z góry dzięki za odp

@Nick1

Tak, są na produkcje. Lutowanie THT i konfekcja wiązek. Proszę złożyć swoją kandydaturę mailowo. Wszelkie dodatkowe pytania można zadać mailowo lub na rozmowie kwalifikacyjnej.

Pracownik...
@Nick1

Witam. Z całego serca nie polecam pracy w tym zakładzie pracy (o ile można go tak nazwać) strata czasu brak możliwości podnoszenia kwalifikacji, zero szkoleń, zero dokumentacji, bajzel na produkcji i w papierach...

Czy w UNI-TEC są paczki/bony świąteczne?

Dorian Klimczyk

UNI-TEC ma : - premie kwartalne - multisport - ubezpieczenie społeczne - paczki/bony swiąteczne

kociak

a to jest prawda.....

Tak, są bony swiąteczne

Tak

Wiktoria

Posiada ktoś aktualne informacje o pracy w tej firmie? Czy sytuacja panująca w zespole jest przyjazna innym? Jak wygląda praca w UNI-TEC? Jeśli jesteś pracownikiem tej firmy podziel się swoimi odczuciami.

Chętny do pracy

Czy tak dobrze sie pracuje w firmie, że zapomnieliście o forum? Szkoda!!

@Chętny do pracy

Jakie Forum?

dfdg

Rozbawił mnie Pan łechtaniem swojego ego istnieniem "fanklubu byłych pracowników", zwyczajnie każdy w miarę normalny człowiek zawiązuje znajomości i czasem zdarzy się porozmawiać o wspólnej pracy. Drugiego akapitu nie zamierzam nawet komentować, bo i tak Pan się wszystkiego wyprze jak do tej pory. Widzę, że moja prośba o czytanie ze zrozumieniem do Pana nie dotarła, bo nigdzie nie napisałem, że zwolniłem się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Proszę nie mydlić innym oczu, że nie było tak jak napisałem, również nie mam zamiaru dalej odbijać piłeczki, bo sensu to nie ma. Więc reasumując: Mam nadzieję, że warunki pracy w firmie się poprawiły i pracownicy są zadowoleni. Również życzę powodzenia i wesołych świąt. Pozdrawiam.

Dorian Klimczyk

@dfdg Nie wiedziałem że istnieje fanclub byłych pracowników którzy się wymieniają opinią o swoim miejscu pracy. Pomijam fakt że według Pana wypowiedzi był Pan "zmuszony" pracować przez "dłuższą chwilę" za wynagrodzenie na poziomie minimalnej krajowej. Każdy w miarę ogarnięty człowiek sobie pomyśli : Po cholerę pracujesz w tak okropnych warunkach za tak marne pieniądze. Bo jeżeli tak źle jest to zwolnij sie po 2 tygodniach lub miesiącu bo pracę za minimalną krajową znajdziesz wszędzie gdzie nie będzie terroru ze strony właściciela. Więc reasumując : Nikt się nie zwolnił z firmy UNI-TEC w ostatnich miesiącach (pracuje stały skład ze stażem do 6 lat) jak i że firma płaci więcej niż minimalną nie będę dalej brnął w dyskusję tylko życzę Panu Wszystkiego Najlepszego i dużo sukcesów w życiu zawodowym.

Dorian Klimczyk

@ dfdg Dziękuję za wpis widocznie z konkurencji. Ale szczerze mówiąc nawet nie jestem w stanie się odnieść do zarzutów bo ani nikt w ostatnich miesiącach nie zwolnił się, ani nie wyglądam jak burak no a zarobki już na pewno nie są na poziomie minimalnej tylko wyższe i w pełni opodatkowane. By the waz : kto o 6:31 rano robi takie wpisy? A o braku polskich znaków już nie będę wspominał ;)

@Dorian Klimczyk

Jeżeli to Panu aż tak bardzo przeszkadza to mogę napisać o "normalnej" godzinie oraz z polskimi znakami i poprawną interpunkcją. Proszę czytać ze zrozumieniem, bo nie napisałem, że wygląda Pan ja burak. Nie wiem jak sytuacja w firmie wygląda w chwili obecnej, piszę jak wyglądała sytuacja kiedy byłem u Pana zatrudniony. Generalnie większość byłych pracowników firmy UNI-TEC ma o niej podobną opinię. Pozdrawiam

dfdg

z calego serca nie polecam tej firmy, mialem nieprzyjemnosc pracowac tam dluzsza chwile, wlasciciel zachowuje sie jak burak, ogolnie atmosfera w pracy fatalna, nie przez pracownikuw, a przez p. doriana, zarobki na poziomie minimalnej.

mar.a

a co możecie mi kochani powioedziec o obecnym tutaj ogłoszeniu o pracę dla pracowników biurowych? opłaca się?

Dorian Klimczyk

Firma ma dom do dyspozycji. Gotować nikt dla Pana nie będzie ;) Ale w miejscu pracy jest stołówka

Praca koło Stuttgart Wynagrodzenie pomiędzy 2500-3000 Euro brutto

Zostaw merytoryczną opinię o UNI-TEC - Mysłowice