Pikseo Sp. z o.o. sp.k.

Opinie o Pikseo Sp. z o.o. sp.k.

Czy w Pikseo Sp. z o.o. sp.k. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Ktoś coś powie o pracy copywritera?

@Kandydat

Hej droga kandydatko, kandydacie. Pracowałem w pikseo od 13.04.2022 do 31.03.2023 i przedstawię Ci kilka ciekawych rzeczy na temat tej firmy. W zasadzie to postanowiłem, że wypunktuję kilka rzeczy z oferty, jaką aktualnie mają na OLX. Punkt numer 1: - Zdolności do szybkiego przyswajania i pogłębiania wiedzy. No i mamy tutaj pierwszą niespójność, bo w tej firmie nie ma dobrych szkoleń, a jeśli już są, to podjedź sobie pod firmę o 16 i spróbuj się zapytać ludzi, czy czują, że mają na tyle wiedzy, że mogą zmienić pracę w tym samym zawodzie. Mówię już szerzej, nie tylko o copywritingu. To jest (moja opinia) strategia tej firmy. Niby coś uczyć, ale finalnie nie za dużo, aby było to zdecydowanie za mało na wiele innych firm, abyś nie mogła/mógł odejść za szybko. Bo nie sztuką jest zmienić firmę na taką samą, ale na lepszą - mówię o skillach. Punkt numer 2: - Umiejętności efektywnej pracy w zespole oraz samodzielnie. Efektywna praca w zespole (według mnie) równa się branie pod uwagę pomysłów z dwóch stron. Niezależnie od stażu pracy, ponieważ przychodzimy do firm z różnych środowisk i mamy różne doświadczenia, perspektywy. Tak się składa, że miałem jedną sytuację, w której za to, że miałem inne zdanie na temat pisania strony frontowej u Klienta (bo w pikseo pisze się je takim samym schematem jak podstrony i blogi...) usłyszałem od starszej copywriterki podczas rozmowy z nią i team leaderem, że podważam jej autorytet. Kwestia autorytetu to jest inna kwestia. Nieważne. Jeśli więc wiesz, że masz dobre i sprawdzone pomysły w copywritingu, to idąc tam, nie dziel się nimi. Wtedy dłużej tam popracujesz. Punkt numer 3: - Współpracę ze Specjalistami posiadającymi wieloletnie doświadczenie. Jako copywriter nie będziesz miał żadnej styczności z żadnym specjalistą. Dostaniesz listę fraz i lecisz. Tyle. Punkt numer 4: - Możliwość poszerzenia umiejętności technicznych niezbędnych do tworzenia oraz pozycjonowania stron internetowych. Nie, to tak nie działa. Bo albo jesteś copy, albo ogarniasz techniczne rzeczy. Więc nie jest to poszerzenie umiejętności, a przekwalifikowanie. Pisanie to kreatywne rzemiosło, a techniczne rzeczy to techniczne rzeczy. Więc przez 8 godzin pisze się na Open Space blogi i teksty na www wg. jednego schematu, w którym nie ma miejsca na kreatywność. Nie ma szans na przejście na pracę HO jeśli się nie dojeżdża spoza Bydgoszczy - jeśli pytasz o pracę copy w BDG. A brak Home Office może zniechęcić w tych czasach, ponieważ możesz sobie sprawdzić lokalizację. Stawki są sprzed pandemii i inflacji i stoją w miejscu. No i ta cudowna atmosfera ciągłego bycia na podsłuchu. Anyway. Nie wierz mi na słowo. Wpadnij i się przekonaj.

copywriter
@Kandydat

Miła i przyjemna praca. Wszyscy służą pomocą i radami, więc nie jest strasznie jeśli się czegoś nie wie. Tematy dostosowane do Twoich zainteresowań, więc jeśli nie lubisz o czymś pisać jest szansa że tego nie dostaniesz :) także polecam!

kandydat

Jak wygląda praca na stanowisku "Specjalista/ka ds. analiz i ofertowania - e-marketing"?

KLIMOS Piotr Chróścik

Z przyjemnością polecamy usługi agencji marketingowej Pikseo, z którą współpraca układa się doskonale. Nieustannie zaskakuje nas swoją pomysłowością i zaangażowaniem, a to proaktywne podejście już przynosi zadowalające rezultaty. Specjaliści w Pikseo doskonale znają obecne trendy w swojej branży, dzięki czemu mogą zaproponować nam trafne rekomendacje wpływające korzystnie na sukces naszej marki w sieci. Jesteśmy też bardzo zadowoleni z naszego aktualnego opiekuna kampanii, który zawsze trzyma rękę na pulsie, dba o regularne omawianie wyników i szybko reaguje na wszelkie zmiany. Prowadzenie działalności wiąże się najczęściej z brakiem czasu, dlatego cieszy nas również, że możemy liczyć na wyrozumiałość w przypadku ewentualnych opóźnień z naszej strony. Agencja Pikseo to profesjonalna firma, którą wyróżniają innowacyjne rozwiązania w obszarze reklam online. Rekomendujemy ją każdemu, kto poszukuje rzetelnego i kreatywnego partnera w dziedzinie marketingu internetowego.

Opiekun Klienta

Z racji pandemii oczywiste zachowanie dystansu i dezynfekcja. Pan rekruter bardzo sztywny niezbyt sympatyczny. Pytania bezsensowne ale dość łatwe. Pan zachowuje się także jakby pierwszy raz na oczy widział cv i w ogóle nie zapoznał się z jakim kandydatem rozmawia. Wreszcie obietnica tego że do końca dnia uzyskam informacje zwrotną niezależnie od wyniku rozmowy. Informacji takiej oczywiście nie otrzymałem, może i dobrze bo firma która nie szanuje kandydatów nie szanuje też pewnie pracowników. PS nie wiem czemu muszę pisać te opinie 2 raz bo została usunięta. Widocznie marketing internetowy w wykonaniu tej firmy działa również tutaj.

O doświadczeniex dyspozycyjność, jakie argumenty użyłbym gdyby coś sprzedać, reszta jakieś bzdury.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Pikseo Sp. z o.o. sp.k.?

Kamil

Wypowiem się jedynie na temat teamu C w Bydgoszczy, w którym pracowałem od kwietnia 2022 do marca 2023. Słowo "team" tam nie pasuje, ponieważ przez 90% czasu panuje tam cisza. Owszem, można pogadać, jednak nie spodziewaj się super podejścia. Osobiście dużo czasu spędziłem ze słuchawkami na głowie, ale to dlatego, że czasami słuchałem muzyki już na siłę, bo ile można siedzieć w ciszy. Jeśli jesteś osobą kreatywną i masz potencjał, to radzę Ci tam nie iść — Twoje pomysły nie przejdą. Więc jeśli nie rozważa się pomysłów współpracowników, to ja tego teamem nazwać nie mogę. A, raz nawet zapytałem team leadera podczas rozmowy 1:1 czy jestem zbyt ambitny, to w odpowiedzi usłyszałem, że tak. Serio. A wynikało to z tego, że pisałem za wolno, dlatego też miałem rozmowę. Było to jakoś w 8-9 miesiącu mojej pracy tam, chociaż od początku (od okresu próbnego) zapisywałem sobie w Excelu ilość znaków każdego dnia i średnia przez cały czas się nie zmieniała. Po prostu jakość i ilość nie idą w parze. Ja stawiałem na jakość. I już mnie tam nie ma. Zostałem zwolniony, co było kwestią czasu, bo kreatywność nie idzie tam w parze. P.S. Atmosfera dotyczy jedynie teamu C, ale kwestia wdrażania nowych rzeczy, wysłuchania pomysłów itd., już całej firmy, bo nad teamami w Bydgoszczy jest jedna osoba, której nie jest po drodze, aby współpracownicy czuli, że chcą tam jeździć 5 dni w tygodniu, bo hybrydę dostaniesz, jak masz MEGA ważny powód, a nie dlatego, że mamy XXI wiek i po prostu można tak pracować — nie mówiąc już o pracy zdalnej w 100%.

Copy
@Kamil

Atmosfera faktycznie jest tam (Bydgoszcz) dziwna i niezbyt przyjazna. Ludzie w ogóle ze sobą nie rozmawiają i wygląda jakby się unikali. Każdy patrzy tu tylko na swój czubek nosa i nie ma co liczyć na pomoc kolegów. Ale błędy wytkną przy najbliższej okazji. Jeśli lubisz być trybikiem przez 8h to może Ci się tu spodobać.

@Copy

Pracuje w PIKSEO w Bydgoszczy od ponad dwóch lat, co prawda nie w dziale copy. Za atmosferę odpowiedzialni są ludzie, nie firma. W dziale, w którym pracuje, wszyscy sobie pomagamy, spędzamy wspólnie czas również po pracy i po prostu się kumplujemy. :) Może warto skorzystać z licznych integracji organizowanych przez firmę, aby poznać się lepiej?

Wojtek

Jak wygląda praca grafika komputerowego? Czy jest w umowie zawarty podpunkt o braku możliwości założenia działalności gospodarczej o podobnym charakterze?

Heute Service Sp. Z o.o.

Kampanie Google Adwords realizowane przez agencję interaktywną Pikseo są prowadzone w bardzo profesjonalny sposób – możemy zapewnić o rzetelności wykonywania zadań oraz profesjonalnym podejściu agencji, na każdym kroku widać doświadczenie i zaangażowanie. Wdrożone funkcjonalności i rozwiązania przełożyły się na wzrost liczby klientów pozyskanych przez internet.

Pracuje kilka dni!

Od kilku dni pracuję z sprzedazy i jestem dobrej myśli. Przeszłam rekrutację, szkolenie i jest ok. Dobra oferta płacy, oczywiście trzeba pracować, ale to normalne. Zespół miły, widać że się da awansować. Liczę, że dam radę :)

Karol
@Pracuje kilka dni!

a ile realnie na początku można tam zarobić?

@Karol

Przez pierwsze 3 miesiące masz najniższą krajową, potem dostajesz umowę na rok i na stanowisku copywritera dostaniesz 3000 netto. Na słuchawce masz na dzień dobry 3,500 netto. W dziale reklam nie wiem.

Jeszcze jakiś czas temu była wzmianka o stanowisku asystenta odnośnie obsługi klienta a co powiedzie o dziale marketingu i sprzedaży? Szukają właśnie. Benefity każdemu te same przysługują po równo niezależnie od stażu pracy? O zarobkach coś napiszecie? Z czego wynika rozbieżność w postaci 1,6 tys w widełkach?

Kamila Ptak

Pozytywny wizerunek marki w Internecie w dzisiejszych czasach jest kluczowym aspektem dla jej sukcesu. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego postanowiliśmy poprosić o pomoc profesjonalistów, którzy o niego zadbają. Agencja Pikseo oferuje szereg usług z zakresu marketingu internetowego, w tym obsługę kampanii Google Ads, z której skorzystaliśmy. Zespół specjalistów przygotował dla nas indywidualną strategię, szukając rozwiązań na każdy problem. Cenimy firmę za regularną i szczegółową analizę kampanii oraz za szybką reakcję i działania. Ujęło nas również profesjonalne podejście do klienta dowodzące, że firma jest zaangażowana i godna zaufania. Dzięki współpracy z agencją marketingową Pikseo udało nam się zwiększyć zainteresowanie naszymi produktami i wypromować markę. Polecamy skorzystanie z jej usług wszystkim przedsiębiorcom chcącym poprawić swoją sprzedaż w sieci.

Adriana

Polecam firmę Pikseo. Bezproblemowy kontakt z opiekunem kampanii. Konkurencyjne stawki.

Barbara

Pan Krzysztof z działu Ads, to nie tylko wspaniały specjalista,ale również wspaniały człowiek.Z firmą współpracuję już pd kilku lat i jestem bardzo zadowolona.Polecam!!!

Czy aplikując na stanowisko obsługi klienta jest możliwość negocjacji stawki (mając ponad 3 letnie doświadczenie w obsłudze klienta i znajomość CRM)? Czy na tym stanowisku faktycznie jest coś związanego ze sprzedażą czy jedynie obsługa klientów ?

@Kandydat

Cześć! Dziękujemy za zainteresowanie ofertą pracy na stanowisko Asystenta / Asystentki ds. obsługi klienta. Na tym stanowisku zajmujemy się utrzymywaniem dobrych relacji oraz obsługą naszych stałych partnerów biznesowych (nie jest to praca w dziale handlowym). Zachęcamy do zaaplikowania - na spotkaniu chętnie odpowiemy na pozostałe pytania. Pozdrawiamy! :)

Witam jak wyglądają dalsze etapy rekrutacji do działu obsługi? Byłem na pierwszym etapie a jak to wygląda dalej i kiedy ewentualnie jest decyzja czy zostanę przyjęty?

@Kandydat

Cześć! Sprawdź proszę swoją skrzynkę mailową - na pewno czeka na Ciebie informacja zwrotna. Ps warto sprawdzić zakładkę „spam”, niekiedy tam błądzą wiadomości :) Pozdrawiamy!

@Info

Czy obecnie, jak otrzymuje się informację zwrotną i nawet jeśli jest negatywna, to dowiem się, dlaczego konkretnie mi się nie powiodło? Jest to jakoś szerzej wyjaśnione, żebym mogła znowu ewentualnie startować?

Jak wygląda drugi etap rekrutacji na asystenta ds obsługi? O co mogą pytać trzeba się jakoś przygotować?

@Kandydat

Z pewnością warto przygotować się z informacji, które widnieją na naszej stronie www (w szczególności zakładka związana z ofertą oraz case study). Powodzenia na II etapie! :)

Małgorzata
@Info

Można wiedziec ile w ogóle jest etapów w rekrutacji? Są podczas niej jakieś zadania do wykonania?

@Małgorzata

W naszej firmie niezależnie od działu są dwa etapy rekrutacji → rozmowa rekrutacyjna → drugi etap praktyczny (gdzie należy wykonać zadania).

@Małgorzata

Chyba, że aplikujesz na stanowiska Asystenckie w dziale handlowym lub w BOK - wtedy nie będziemy weryfikować Twoich umiejętności poprzez zadania praktyczne. Skupimy się na Twojej ogólnej znajomości branży marketingu internetowego oraz usług, które mamy w swojej ofercie. Drugi etap rekrutacji jest poprzedzony kontaktem z naszej strony, gdzie otrzymasz niezbędne wskazówki. Powodzenia! :)

a można z ciekawości spytać ile wzięli i jakie zadania zostały przez nich podjęte, że efektu podobno nie ma? kompletnie żadnego czy po prostu znikomy jest?

@Anna

Komentarz usunięty przed administrację o co pytałaś?

Witam, czy jest ktoś wstanie napisać jak wygląda taki typowy dzień pracy na stanowisku obsługa klienta? Jakie są obowiązki na takim stanowisku?

Przychodzisz rano do roboty, logujesz sie na kompie i w ich systemie. On losuje Ci strone www, szukasz nr tel, dzwonisz na ten nr i wciskasz seo. I tak 60 razy dziennie codziennie.

Małgorzata
@Adam

A jak z wypłatą? Jest zależna od tego ile sprzedasz w danym dniu? Czy jest normalna dniówka niezależnie od tego ile firm wykupi usługi?

Info

Stanowisko, o które pytasz mieści się w dziale obsługi klienta. Tutaj zajmujemy się obsługą naszych partnerów biznesowych więc nie jest to kontakt w celu pozyskania klienta. Codziennie korzystamy z takich narzędzi jak CRM, system ticketowy czy praca na e-mailu służbowym. Twoim zadaniem nie będzie sprzedaż a utrzymywanie dobrych relacji z naszymi kontrahentami :)

@Adam

niestety mylisz działy, tak nie wygląda praca w biurze obsługi.

@Kamil

No to chyba nawet dobrze, że prostujesz. A skoro wiesz to może Ty opiszesz w takim razie jak to w praktyce wygląda?

Misiek

Czesc, czy baza jest ciagle nowych rekordow dostarczana przez firme czy zdarza sie np tak ,ze trzeba non stop obdzwaniac te same rekordy?

był pracownik
@Misiek

za moich czasów baza była wałkowana w kółko. sądząc po negatywnych opiniach na wizytówce google niewiele się zmieniło. zabawne, że firma zajmująca się nomen omen reklamą w internecie zamiast zainwestować w reklamę woli spamować niechcianymi połączeniami.

ktoś
@był pracownik

to raczej nieaktualne info, bo obecnie pracuję w pikseo i nie ma większych problemów z bazą, jest dobrze filtrowana

PracujeJa
@ktoś

Potwierdzam, jest ok. Można swoje robić.

Ile płacą?

Cześć, ile płaci firma za 1.000 zzs? Kiedyś to było 2,20 netto, a teraz???

@Ile płacą?

Stawka za 1000 zzs wynosi nadal 2.20 zł. Za teksty premiowane oznaczone gwiazdką stawka została podniesiona do 2.70 zł.

@Ile płacą?

Hej, kiedy było lepiej, jeżeli chodzi o pisanie tekstow. Teraz są weryfikowane tak rzadko, po miesiącu badal nikt ich nie sprawdza.

problem
@Ile płacą?

Niestety kiedyś było lepiej. Teraz jest bardzo duży problem z weryfikacją tekstów, po miesiącu nadal nikt ich nie akceptuje i nie wiadomo o co chodzi.

@Problem

Czas weryfikacji nieco się wydłużył, było to spowodowane licznymi dniami świątecznymi oraz sezonem urlopowym pracowników zajmujących się weryfikacją. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby nadrobić zaległości i aby zlecenia były weryfikowane na bieżąco.

Wanda
@problem

niewiele czasu się zmieniło mimo ze firma odpisała wyzej ze działa w temacie, jak z weryfikacja po tygodniu, ruszyło coś ?

Nowa
@Wanda

Nadal nic. Teksty wykonane kilka tygodni temu, nadal nie są sprawdzone.

Copy
@Nowa

Potwierdzam, nic się nie zmieniło.

MalaaManiaa

Hej. Mozecie powiedziec jak sie nazywaja osoby zarzadzajace najwyzszy szef jakis zastepca itd i czy faktycznie firma jest partnerem Google...jak to wyglada z pensja... Podstawa do reki 2500 co trzeba zrobic zeby to dostac? Na czym polegaja premiee i czy sa rowniez jakies wymogi do nich

pracowita
@MalaaManiaa

Po pierwsze RODO :). Po drugie wszystkiego się dowiesz jak zostaniesz zaproszona na rozmowę. To czy firma jest faktycznie partnerem możesz sama sprawdzić - ale tak jest. Premie - wiadomo ze za sprzedaż ale nie tylko, uznaniowe również. Podsumowując jeśli zapierdzielasz jest Ci w firmie dobrze :)

Xal
@pracowita

Mało uprzejma odpowiedź

@Xal

Ano. To miało w sumie zachęcić czy niekoniecznie?

Zostaw merytoryczną opinię o Pikseo Sp. z o.o. sp.k. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Pikseo Sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Pikseo Sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 53.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pikseo Sp. z o.o. sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 13 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pikseo Sp. z o.o. sp.k.?

Kandydaci do pracy w Pikseo Sp. z o.o. sp.k. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pikseo Sp. z o.o. sp.k.