Opinie o British International School Gdańsk w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy British International School Gdańsk. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w British International School Gdańsk o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o British International School Gdańsk w Gdańsk

Just a business place to please rich polish parents so that they can have huge profits. Unfortunately foreign parents in gdańsk doesn't have another option. Maths department is led by the most racial lady who tries her best to please some polish moms. She even alter the grade given by teachers so that the most disrespectful and manner less students get admission in public schools.

parent

Studied for how long? One year? I have three children in BISG, we know this school for 6 years and none of my children wants to come back home after classes. They love this place. I trust in teachers and staff working there and we know it's a good place.

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie British International School Gdańsk?

Obecny pracownik

Niestety źle mnie zrozumiałeś/aś. Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, nie przedmiotu. Wspomniałam o byciu koordynatorem w kontekście możliwości rozwoju/zajmowania dodatkowych funkcji i korzyści jakie otrzymujemy, a nie w kontekście premii. Bycie koordynatorem to dodatkowe obowiązki, które nie zajmują dużo czasu (a tym bardziej są robione w trakcie umownie przewidzianych godzin). Premie są przyznawane za frekwencję w pracy, organizowane przedsięwzięcia, wychodzenie z inicjatywą, dodatkowe zadania. Wszystko to mamy jasno określone w regulaminie wynagradzania. To naprawdę nie jest tak złe miejsce ja tu piszą ;)

Byly pracownik

Tutaj nie szanuje sie ludzi. Prym wiedzie dyrekcja, ktorzy sa rownież właścicielami. (usunięte przez administratora)jest norma. Pracuje sie 40h tygodniowo. Z tego godzn w klasie, przerwy, dyzury, swietlice to okolo 32h, a jak zaczynasz to masz jeszcze wiecej. Pracuja bardzo mlodzi ludzie. Jezeli szanujesz siebie I swoj czas to nie tutaj.

@Byly pracownik

Obłęd! Pracuję w tej szkole od 6 lat. Nigdy nie zostałam źle potraktowana przez pracodawcę, co więcej uważam, że to jeden z najlepszych pracodawców jakich miałam. A średnia wieku to zdecydowanie około 30 pare lat. Pracują tutaj ludzie z doświadczeniem, ale oczywiście przyjmowane też są młode osoby po studiach. To dobre miejsce to zdobycia doświadczenia.

Private

This is completely untrue. I have lots of experience as a mom in BISG and as far as I am aware the Maths department is led by a strong, fair teacher who does everything she can to make the learning experience better and creative for the students. My child is very happy with mathematics in this school and has never complained about this.

New
@Private

Can I get in touch with you privately? I'm thinking about my child starting his education there and I would like to listen to some experience about pros and cons.

Jessica

Yes, it is definitely run like a business, with the good revenue as an outlook and some things are compromised like values ,facilities- not enough toilets, poor playground and outdoors.

parent
@Jessica

Not enough toilets? You cannot open an educational facility without Sanepid inspection. Poor playground? BISG Preschool and Primary school have completely new playgrounds, with modern and safe toys. As far as I know, the Upper Primary site's playground was also renovated this year.

parent Nowy wpis

Antosia Nowy wpis

Dzień dobry, takie pytanie o stanowisko nauczyciel Wychowania przedszkolnego z angielskim. No jakiej zasadzie jest liczone wynagrodzenie, jakos od lekcji czy jest taka podstawa? Może ktoś pracował i byłby w stanie wyjaśnić, byłoby super

Anoinim Nowy wpis
@Antosia

Nauczyciel wychowania przedszkolenego prowadzi zajecia po angielsku. Kwota jest stala a jej wysokosc zalezy od doswiadczenia i ilosci lat w zawodzie. Proponuje wyslac cv i zapytac o interesujace Cie szczegoly podczas interview.

oli

Nie ma żadnego. Tam trzeba pracować i pracować i pracować......

Justyna
@oli

A ile miesięcznie wychodzi mniej więcej przepracowanych godzin i jak wygląda w związku z tym wynagrodzenie? Czy jest ono od czegoś uzależnione? Więcej godzin = większa wypłata czy pensja jest stała?

Thor

Jedyna premia jaka jest przyznawana to 500zl za nie opuszczenie ANI jednego dnia w pracy w ciągu roku szkolnego…

@Thor

To chyba trudne do osiągnięcia, poza tym nie ma żadych innych dodatków, paczek świątecznych? Czy nauczyciele dostają jakiś służbowy sprzęt? Zdaje się, że były te laptopy od rządu, w tej szkole też przysługują?

@Thor

Premie są, ale żeby się o tym dowiedzieć, to trzeba robić coś co wykracza poza umownie określone ramy obowiązków. Sama zajmuję pozycję koordynatora przedmiotu i mam za to dodatkowe wynagrodzenie. Z tego co wiem to osoby, które wychodzą z inicjatywą, organizują dodatkowe przedsięwzięcia, otrzymują za to również dodatkowe wynagrodzenie. Do tego pracodawca opłaca szkolenia i kursy, a nawet studia! To premia i korzyść, o którą ciężko w innych miejscach.

@Obecny pracownik

Nie wiem, czy dobrze Cię rozumiem. Jesteś nauczycielem przedmiotu na cały etat i dodatkowo zajmujesz pozycję koordynatora przedmiotu w szkole, a wynagrodzenie za to nazywasz premią? Wynagrodzenie za dodatkowe inne obowiązki nie jest premią dla nauczyciela, w mojej opinii. To po prostu praca na dwa etaty na dwóch stanowiskach. Chyba, że nie rozumiem, ale wyjaśnisz, mam nadzieję.

Obecny pracownik Nowy wpis

T1981

Wita, Ile zarabiają w tej szkole polscy nauczyciele na pełen etat? Otrzymałem propozycję 5000 zł miesięcznie brutto, co daje jakieś 3750zł netto. Jak na Gdańsk i na szkołę międzynarodową to chyba niska wypłata?

DLaczego aż tyle godzin?

Seb
@T1981

Umowa na 40h (usunięte przez administratora)

Jenny
@T1981

Tak wyplaty dla nauczycieli sa niskie, wiec czesto zmienia sie kadra.

@Jenny

Rzecz wyssana z palca. W trzech placówkach BISG pracuje ponad 100 osób, a w tym roku nie kojarzę, żeby ktokolwiek się zwalniał. Zmiany w kadrze się zdarzają, ale to też normalne gdyż to środowisko międzynarodowe, ludzie przychodzą i odchodzą, zmieniają miejsce zamieszkania. Kilka lat temu w jednym czasie odeszło kilka nauczycielek, ale było to raczej podyktowane ich zbyt wysokimi oczekiwaniami. Wiadomo też chciałabym zarabiać więcej, ale zdecydowanie nie narzekam, gdyż wypłata jest dobra i nie byłabym w stanie zarobić tyle w placówce publicznej. Nie znam realiów innych prywatnych placówek, ale to co mnie trzyma najbardziej w BISG to świetna kadra i świetna atmosfera w pracy. Wszystko czego potrzebujemy do pracy, wszystkie materiały edukacyjne, plastyczne i naukowe mamy na wyciągnięcie ręki. Nie ma problemów z robieniem zakupów i zamawianiem wszystkich potrzebnych rzeczy, a to też ogromny atut w odróżnieniu do pracy w placówce publicznej (gdzie też mam duże doświadczenie)

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie British International School Gdańsk? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Nauczyciel wychowania przedszkolnego z językiem angielskim wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży

Jak często odbywają się szkolenia pracownicze w British International School Gdańsk? W ogłoszeniu jakie umieścili 2 sierpnia na Trojmiasto.pl obiecują bogaty rozwój, dlatego pytam.

T1981

zaoferowano mi pracę w tej szkole na pełen etat za 5000zł miesięcznie BRUTTO. Czy tyle zarabiają tam Polscy nauczyciele?

Anka

Szkolenie jest na poczatku roku i zaczyna sie w sierpniu. Rok szkolny dla nauczycieli zaczyna sie 20 sierpnia. Na jednym ze szkolen agentka, ktore jest przyjaciolka zony dyrektora, ktora tez pracuje w szkole sprzedawala polise ubezpieczeniowa pracownikom. Poza tym szkolenia organizowane przez bardziej doswiadczonych pracownikow I specjalistow.

Obecny pracownik

Jeżeli chcesz się rozwijać, to jest to naprawdę dobre miejsce. Ale naprawdę trzeba chcieć, a nie liczyć, że ktoś sam to zaproponuje. Przestrzeń i możliwości są duże, wielu nauczycieli zajmuje dodatkowe stanowiska, koordynuje przedmioty. Do tego dyrektor opłaca studia, kursy i szkolenia, jeżeli tylko związane z wykonywanym zawodem i mogą przynieść korzyści nie tylko dla zainteresowanego ale i dla szkoły. W przypadku studiów podpisuje się umowę lojalnościową, ale to normalna praktyka. Nie słyszałam, żeby kiedyś komuś odmówiono chęci rozwoju i dalszej nauki i kształcenia się.

Byly pracownik

Sebo
@Byly pracownik

Mogę o kilka szczegółów jeszcze Cię dopytać? Planowałem tu aplikować. Jakieś przykłady podasz, gdzie łamane by było rzekomo prawo pracownika? Bo niepokojąco to zabrzmiało ale nie podałeś żadnego przykładu a bym wolał wiedzieć, jakie tu zachowania są "normą". Zapytam jeszcze o te godziny. No 40h tygodniowo to tak normalnie, jak w każdej pracy na etacie. Co w tym takiego złego? No i jak już o warunkach rozmowa to stawka na rękę nawet dobra wychodzi?

Zuzanna
@Byly pracownik

Ta szkola nie oferuje stabilizacji na dluzszy okres. Raczej nastawieni sa na zmiane pracownikow co rok i szukaja co roz mlodych ludzi ktorzy zaakceptuja trudne warunki pracy (wiele godzin i krotkie przerwy), aby zdobyc doswiadczenie. Funkcjonuja bardziej jak korporacja niz placowka oswiatowa. 'Cut throat' attitude, nie sa nastawieni na budowania poczucia stabilizacji i wspolnoty jakie potrzebne jest w bardziej elitarnych placowkach oswiatowych, raczej chodzi o szybki zysk dla zarzadzajacych.

Lidka
@Zuzanna

Czyli nie ma szans, aby dostać umowę na czas nieokreślony? Jeśli chodzi o te przerwy, to ile się je ma? Zastanawiam się cały czas nad złożeniem CV..

Anoinim
@Lidka

Oczywiście, że jest taka możlwość. Złożenie cv nic nie kosztuje. Jestem zdania, że trzeba ocenić sytuację samemu.

Tamara

Nikt przecież nie zmusza do pracy akurat w tej szkole. Każdy wie na co się decyduje, dla mnie jest jak najbardziej ok!

Nauczycielka
@Tamara

Co to za argument, że nikt nie zmusza do pracy w placówce? Kwota 5000 brutto to znacznie poniżej wynagrodzenia w państwowej szkole, gdzie podobną sumę, jako nauczyciel, dostaję na rękę, do tego oczywiście trzynastkę i socjalne bezpieczeństwo. Oczekiwałabym oczywiście, że w szkole, która prezentuje się jako prestiżowa, wynagrodzenia będą takoweż, czyli znacząco wyższe niż w szkole państwowej. Oczekiwałabym ok. 7000 PLN na rękę - tyle można przecież zarobić np. jako nauczyciel dyplomowany w szkołach specjalnych. Czemu w BIGD nauczyciele mieliby zarabiać słabiej?

Marzena
@Nauczycielka

Wiecie może czy w tej ofercie na nauczyciela matematyki z angielskim to szukają kogoś.do nauki obcokrajowców? Czy ten angielski to w razie zastępstwa?

Caice
@Marzena

Prawie na pewno chodzi o nauczanie matematyki po angielsku.

Zenon
@Nauczycielka

Szczegolnie, ze godziny kontaktu z dziecmi sa bardzo dlugie, w niektore dni nawet 9 godzin razem z swietlica i opieka podczas przerw, a przerwa tylko np. 25 min podczas obiadu.

@Zenon

Nie zgodzę się. Jestem nauczycielką w przedszkolu BISG i przykro się czyta tyle negatywnych opinii. To prywatna placówka i rzeczywiście pracuje się tutaj około 37 godzin tygodniowo. W tygodniu pracujemy codziennie w godzinach 8:15-15:15 oraz robimy 3 dodatkowe godziny (2 godziny świetlicy i 1 godzina zajęć pozalekcyjnych). Ja raz w tygodniu przychodzę na 7:30 i dwa razy zostaję do 16:00. Podczas przerw w ciągu całego roku musimy przepracować 5 dodatkowych dni (można to odpracować w tygodniu ferii lub podczas szkoły letniej). Poza tym mamy około 60 dni urlopowych w ciągu roku. A co do przerw to naprawdę nie jest źle. 3 razy w tygodniu mamy godzinną przerwę, podczas gdy drugi nauczyciel wychodzi z klasą na przerwę na dworze. Do tego wolne podczas zajęć klasy ze specjalistami jak muzyka (45 minut), biblioteka (45 minut), WF (1,5 godziny) czy dodatkowe języki (1 godzina). Zależnie od grupy wiekowej, ale każdy z nas ma około 6-7 godzin przerwy w tygodniu, z 37 godzin wspomnianej pracy. Do tego atmosfera jest bardzo dobra, jeżeli potrzeba wyjść wcześniej lub przyjść później to zgłasza się to do biura i nikt nie robi z tym problemów.

Sabrina

Ach, nawet nauczyciele i asystenci nie bardzo tutaj chcą pisać o pieniądzach, a ja w dodatku tak nietypowo chcę wypytać :/ Szkoła szuka opiekuna świetlicy, na dwie godziny dziennie, to by mi pasowało ze względu na studia. Bardzo! Ale nie wiem, jakie zarobki szkoła przewiduje, czy rozsądne, skoro kadra nauczycielska tutaj narzeka :/

Jack

Slabe wynagrodzenia dla nauczycieli, asystenci otrzymuja podobne stawki, a maja o wiele mniej odpowiedzialnosci. Duza liczba godzin, wiec podsumowujac wyplaty sa podobne jak w szkolach panstwowych jezeliby uwzglednic ilosc godzin pracy. Nauczyciele sie czesto zmieniaja, poniewaz nie sa odpowiednio wynagradzani.

Marina
@Jack

To ile można zarobić pracując jako asystent nauczyciela? Po ile godzin się pracuje? Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc pracować na takim stanowisku? Napisz, daj znać, bo zastanawiam się nad aplikacją...

Antek

Widzę na ich stronie, że szukają obecnie osoby na stanowisko asystenta nauczyciela (do klas 1-3), niestety więcej informacji nie podali, jakie zarobki? Czy na tym stanowisku również wymagane jest wykształcenie kierunkowe? Czy licencjat wystarczy?

Jakie "wiele możliwości rozwoju" (cytując ogłoszenie) ma nauczyciel wychowania przedszkolnego z dobrym angielskim? Owszem, pytam o ofertę z września, ale może jest szansa, że od nowego półrocza ktoś zdecyduje się odejść? Wolę podpytać i być przygotowana :) PS. czy macie benefity?

Jaki jest styl zarządzania w British International School Gdańsk?

Jag

Uczniowie super. Ale w firmie januszowy styl zarządzania, kolesiostwo i „równi i równiejsi”. W obrębie jednej szkoły, w 3 budynkach, w każdej inne zasady traktowania nauczycieli. Kto donosi ten ma chody…

Tobiasz

Wrzucili do sieci informacje że szukają katechety. Mam pytanie odnośnie języka w jakim są prowadzone zajęcia. To szkoła brytyjska z wykładowym angielskim. Katecheta też będzie musiał się nim posługiwać w stopniu biegłym?

@Tobiasz

Myślę, ze J polski wystarczy- w ubiegłym roku religia byla po polsku - chodzi mała grupa polskich dzieci. Najważniejsze to być miłym, lubić dzieci i nie zamęczać jakimiś ćwiczeniami i sprawdzianami - a ocena celująca polskim dzieciom poprawia średnią .Syn się uczy w tej szkole i bardzo czeka na te zajęcia .

@Ewa

Często się zmieniają osoby na tym stanowisku? Skoro mało osób uczęszcza na lekcje to ile godzin tygodniowo przypada katechecie?

Poszukuje obecnie pracy jako: Nauczyciel w mieście Gdańsk. Czy wiecie coś na temat dostępnych ofert pracy?

Witam. Widzę, że szukają asystenta nauczyciela i mnie ta oferta zainteresowała. Podali w niej, że oferują atrakcyjne wynagrodzenie i możliwość rozwoju. Ile tam na rękę wychodzi na takim asystencie? Druga kwestia to ten rozwój. Sami organizują kursy, czy to pracownik ma wykazywać inicjatywę i pokazywać, że chce się rozwijać i awansować? Jeszcze pytanie o angielski. Jak sprawdzają podczas rekrutacji jego poziom?

Dorota

Widziałam kwietniowe ogłoszenie, że poszukiwali nauczyciela z historii. W wymaganiach mile widziana znajomość angielskiego czyli rozumiem, że nauczanie historii nie odbywa się w języku angielskim?

TOALETA

Ponownie zadaję pytanie na brak odpowiedzi . Co ze smrodem w toaletach ????

Iza

@oli a jaka umowa ?

Fredi

Mam wrażenie, że nie każdy wykonuje to co lubi robić i dlatego to narzekanie?

Zostaw merytoryczną opinię o British International School Gdańsk - Gdańsk

• Jak się pracuje w British International School Gdańsk?

Zobacz opinie na temat firmy British International School Gdańsk tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w British International School Gdańsk?

British International School Gdańsk
3.3/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Jagiellońska 46
    80-366 Gdańsk