Opinie o Grupa Boryszew w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Grupa Boryszew. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Grupa Boryszew o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Boryszew w Warszawa

Fanatyk Nowy wpis

Po ile kupujecie udziały od siwego zgreda SS (Organika Car)? ;-)

Helena

Państwo macie jakiś problem z tą firmą czy może jednak to jakaś reklama?

Janusz
@Helena

Jest problem z tą firmą. Weszła w posiadanie części ze starych śląskich hut i obecnie uskutecznia ich upadek przez zaniedbanie i niegospodarność przy ich utrzymywaniu.

@Janusz

W sensie, że robi to celowo czy to nieudolny przypadek? Bo jak to drugie to może da się z tym coś zrobić?

Janusz
@Helena

Nieudolność pionu zarządzającego. Na stanowiska dyrektorskie, kierownicze biorą ludzi z zewnątrz. Potem tacy mianowani dyrektorzy / kierownicy nie wiedzą na czym dany zakład produkcyjny zarabia pieniądze i jak wygląda sam proces produkcyjny. W efekcie są niekompetentni, wolą trzymać się z daleka od zagadnień produkcyjnych poza najprostszymi sprawami jak np rozliczenia produkcji / przepływ materiałów / sprawy kadrowe (czyli jak uwalić pracownikom premie, zatrudnić tanich pracowników bez potrzebnych kwalifikacji). Jeżeli chodzi o zagadnienia typowo techniczne, potrzebne do utrzymywania parku maszynowego w sprawności, wprowadzania usprawnień i modernizacji to są na poziomie zera absolutnego, dlatego od tych zagadnień stronią całkowicie. Według mnie nic nie są w stanie z tym zrobić, ponieważ zarząd Boryszewa musiałby zmienić swoją politykę dotyczącą zatrudniania ludzi na stanowiska kierownicze (a więc zatrudniać fachowców, docelowo ludzi pracujących już naście lat w dozorze technicznym danego zakładu produkcyjnego). Na tę chwilę przy obsadzaniu stanowisk większą rolę grają względy polityczne tzn. wśród pracowników administracyjnych powstają grupki konkurujące o zwiększenie swojego wpływu w firmie i przyjmuje się ludzi miernych, biernych ale wiernych (takie odzwierciedlenie feudalizmu w małej skali).

Edek Nowy wpis
@Janusz

Ta firma to rzeczywiście dramat. Na wydziałach produkcyjnych spółek: (usunięte przez administratora):) Praca urągająca godności ludzkiej, tym bardziej jak się zobaczy wycenę tej pracy przez wielką i prężnie rozwijająca się firmę BORYWSZEW :D

Jolanta Nowy wpis
@Edek

Mocne słowa ale co to znaczy, podaj jakieś korekty?

Edek Nowy wpis
@Jolanta

Konkrety to: - minimalna krajowa w podstawie dla pracowników produkcyjnych (do tego dodatek zmianowy ok. 200 zł brutto oraz kolejne 100-150 zł brutto za nocki w danym miesiącu - podsumowując jakieś 3300-3400 brutto maksymalnie), - premie produkcyjne - uznaniowe i uwalane na zarządzie (pomimo spełnienia warunków do jej przyznania), jak się już zdarzy to wynoszą około 10% wynagrodzenia zasadniczego. Dodatkowo są one rozdzielane w niesprawiedliwy sposób między pracownikami brygad (decydują preferencje mistrza/brygadzisty), - brak przestrzegania zasad BHP. Ciągły nacisk ze strony przełożonych na wykonanie pracy, pomimo braku zapewnienia przez nich środków ochronnych. Można powiedzieć, że jest to pewna odmiana mobbingu w pracy, - braki w szeregach pracowników produkcyjnych. W konsekwencji zacieranie granicy praca / dom, telefony od przełożonych o awaryjne wstawienie się na zmianę produkcyjną, a czasami wręcz przerzucanie pracownika między zmianami w tym samym tygodniu - łamanie Kodeksu Pracy i zapisu o przynajmniej 11h wypoczynku przed podjęciem kolejnej zmiany, - wciskanie nadgodzin i ich rozliczanie zazwyczaj w formie godzin do wybrania. Do pracy chodzi się po pieniądze i człowiek chce dostać pieniądze, a nie wolne do wybrania w stosunku 1:1, - brak możliwości rozwoju z punktu pracownika produkcyjnego. Na przeniesienie do innego działu nie ma co liczyć przez braku ludzi na produkcji. Możliwości awansu również brak, ponieważ wyższe stanowiska (te wygodne) są stale obsadzone, a nawet jak pojawi się na nich rotacja to przyjmują najpierw ludzi z zewnątrz, więc nie ma jak awansować zaczynając z niższych stanowisk produkcyjnych. Szkoleń dla pracowników poza niezbędnymi dla wykonywanej pracy - brak, - brak podwyżek inflacyjnych - podwyżki roczne rzędu 3% to nie są podwyżki inflacyjne w obecnej sytuacji w kraju. Podsumowując to (usunięte przez administratora) kiła i mogiła. To jest obraz tej firmy.

Helena

A jak wasza kancelaria się dokładnie nazywa?

K.

Tak to jest ciekawe że ludzie spędzają 3 lata w jednej firmie, pracują, wypłatę biorą i 3 lata są niezadowoleni ale się nie zwolnią. A tuż obok nich pracuje kilkaset osób które pewnie mogłyby być szczęśliwsze z rożnych względów ale nie siedzą i nie narzekają tylko normalnie pracują i żyją bez poczucia że im się życie jakoś zmarnowało.

Polo
@K.

Od kiedy grupa boryszew przejęła mój zakład albo mikro jak ktoś zagroził albo zero podwyżek . Wycyckali zakład do zera i myśleli że sprzedają za kilkaset milionów . Niestety od początku kombinowali z vatem i teraz ich dopadli . Pracowników oczywiście na bruk po co produkować mimo paru milionów zysków . (usunięte przez administratora) nie wszystko można zrobić z (usunięte przez administratora) Na komputerze to teraz macie

Krystyna
@Polo

A jakie konsekwencje dosięgnęły firmę jak ich dopadli?

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Grupa Boryszew spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Helena

Ej serio firma ma jakieś problemy z nieopłaconymi fakturami? Bo widzę, że ktoś tutaj się oferuje, że pomoże odzyskać należności, a się nawet nie spodziewałam, że coś może być nie tak u nich.

Kancelaria

Prowadzimy sprawy o odzyskanie należności z tej firmy, prosimy o kontakt osoby które nie mają zaplacone za Fv (usunięte przez administratora)

@norek hej a gdzie spotkałeś się z taka oferta ?

System APU-Automatycznie Premie U.....ć

Norek

Witam. A co powiecie o pracy elektromechanika lub elektromechanika utrzymania ruchu. Czym się zajmuje tak naprawdę. Na jakie pieniążki może liczyć. Pozdrawiam

Zawsze mnie zastanawiają takie przypadki: człowiek pracuje 3 lata w Tychach i 3 lata jest niezadowolony z pracy zarobków itp. Przypominam że rzecz się dzieje w Tychach gdzie w strefie jest chyba ze 200 firm i teraz większość z nich szuka pracowników bo jakieś nowe uruchomienia mają albo zwiększają produkcję ?

xxx

Tak to jest jak sie spi po kontach zamiast pracowac.

Wózkowy-były

tychy-hm co tu duzo mowic ,wykorzystywanie pracownikow niewyplacanie nadgodzin soboty platne a jak przyjdzie co do czego to sie okazuje ze masz dzien wolny. to sa jakies kpiny,3lata jestem w plecy w tej firmie ,dostalem uwowe na stale po 3 latach a po tygodniu mnie zwolnili bez powodu,rowniez ze mna pare innych osob .Pozdrawiam magazyn i kierowniczka [usunięte przez moderatora]

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Boryszew - Warszawa

• Jak się pracuje w Grupa Boryszew?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Boryszew tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Boryszew?

Grupa Boryszew