Metrohouse S.A.

Opinie o Metrohouse S.A.

Czarek

Podpowiedzcie jakie umowy podpisuje firma z chętnymi do pracy?

@Czarek 23.11.2018 12:37

umowy takie, że musisz coś robić i pracować. A nie żreć chipsów i siedzieć na facebooku w czasie pracy.. wtedy zarobisz

@Anna 30.11.2018 19:23

Myślę że, @Czarek chodziło o to, na jaką umowę można liczyć w Metrohouse. Czy jest to umowa o pracę i czy wynagrodzenie jest satysfakcjonujące dla pracowników? Odpowiedzi na te pytania ułatwią użytkownikom zainteresowanym zatrudnieniem w firmie wyciągniecie wniosków o jej sytuacji wewnętrznej.

karolina

Wiedza zespołu polega tylko na tym by oszukać sprzedającego i kupującego. Brak doświadczenia w obrocie nieruchomościami, dokumentami i obsługą klienta. Podstawowe błędy można znaleźć już w umowie przedwstępnej gdzie nawet adres mieszkania jest źle napisany jak i metraż mieszkania umieszczona na stronie internetowej odbiega stanowi faktycznemu. Od razu poproś o wykaz ze spółdzielni (ja o prawidłowym metrażu dowiedziałam się po 3 miesiącach) bo będą za wszelką cenę się wybielić. Wszystkie aneksy do umowy przeczytaj 10000 razy bo również byk na byku. Nawet podczas zdawania mieszkania nikt nie umie poprawnie odczytać stanów licznika itp. Na koniec dowiesz się, że to wina własnego wyboru banku i w mailach będą grozić Ci windykacją hahaha jeśli nie zapłacić im prowizji. Podsumowanie: jeśli chcesz kupić mieszkanie i chcesz uniknąć nerwów, straty czasu i pieniędzy za PARTACZENIE SZUKAJ MIESZKANIA w innym pośrednictwie albo w ogóle bez niego.

@karolina 16.03.2018 15:42

TO CHYBA NIE KUPOWAŁAŚ NIC W METROHOUSE - bo szef metrohouse nie popełnia nigdy żadnych błędów w umowach przedwstępnych i nawet każda kropka i przecinek się zgadza. Nie mówiąc już o metrażach, adresie, kw który zawsze kilkukrotnie sprawdza z dokumentacją nieruchomości

Oliwia Bindas

Firma bardzo dobra i profesjonalna - pracowałam tam przez jakiś czas i to czego się nauczyłam będę mogła wykorzystać wszędzie, jak i we własnej pracy. W biurze panowała świetna atmosfera i można było dobrze zarobić jeśli się ktoś do tego przyłożył. Teraz biuro metrohouse w Koszalinie działa pod innym własnym logiem (nie jest już franczyzobiorcą sieci metrohouse), ale pracownicy Ci sami

Czy ktoś z Was aktualnie zatrudnionych w Metrohouse S.A. mógłby przedstawić konkretnie warunki pracy jakie mogą zostać zaproponowane nowemu pracownikowi?

xxxxxx

Mam wrażenie, że szef metrohouse sam wypisuje te bzdury!!!!

anonymous
@xxxxxx 25.10.2012 10:20

Jakie czynniki według Was jest najważniejszy przy wyborze miejsca pracy? Atmosfera, zarobki, lokalizacja czy jeszcze coś innego?

Grażyna

Wiem, że firma ma opinię bardzo dobrej. Podpowiedzcie czy szukają ludzi do pracy?

Jerry

Ja jako klient zauważyłem nie profesjonalizm pracowników tej firmy. Na rynku nieruchomości zachowują się bardzo agresywnie i niegrzecznie. Przy tzw. pozyskiwaniu nieruchomości są wręcz natarczywi - oprócz oczywiście wcześniej wspomnianych cech. Podziwiam za aktorstwo podczas oględzin np. mieszkań odgrywają nawet rozwodzące się małżeństwa itp. Wygląda na to, że są tak zdesperowani, że przedmioty handlowe wyrywają sobie zębami Moje obserwacje pochodzą z Koszalina.

Kristof

Podstawa jest dla nygusów i leserów, do Metrohouse lub innego biura nieruchomości przychodzi się po to aby zarabiać, a nie zyć na jałmużnie (małej podstawie) , ja pracowlem w biurze metrohouse w koszalinie przy ul. pilsudskiego i byli tam doradcy którzy średnio zarabiali po 7000-8000 zł/mies. natomiast ja z powodów osobistych musialem zrezygnować z pracy, która nieźle rokowała niestety w nieruchomosciach pierwszy miesiac lub nawet pierwsze kilka mies. pracy moga być z niewielkimi dochodami - trzeba przetrwać pierwsze kilka mies. przy zarobkach ok 500-1500 zl, a potem jest szansa na bardzo duze dochody, w niektorych meisiacach nawet po 20.000 zl

AGENT

Jest tak - w biurach nieruchomości to około 20 proc. osób jest z powołania a reszta tzw szukający, czyli ci, ktorzy znaleźli się tu przypadkowo, szukają czegoś w życiu, nie mają pomysłu co dalej. Jak chcesz zostać na dłużej, to ta praca jest dla Ciebie, a jesli przychodzisz z myślą, by kilka godzin odbębnić przy kompie, to wiedz, że MH to firma handlowa opierająca się na sprzedaży i pieniądze nie biorą się z przychodzenia do pracy tylko z aktywności. Duża częsć ludzi tego nie rozumie. Znam MH dobrze i wiem jedno, kto chce zarabiać zarabia, kto przychodzi po to, żeby wychodzić co 15 minut na taras na fajka, a resztę dnia spędzać na pogaduchach w biurze, nie wychodzi na tym dobrze i narzeka potem na forum...

pracujący

Pracuję w metro już kilka miesięcy. To nie jest praca dla każdego i nie każdy się w tym sprawdzi. Ja widzę przyszłość w tym zawodzie. za mną pierwsze transakcje , fajny mamy zespół dyrekcja do przeżycia dogadać się zawsze da. Wiele osób przychodzi na spotkania rekrutacyjne kilku zostaje a po 1-3 miesiącach odchodzi 70% bo myśleli , że za siedzenie w biurze tu się płaci, że przyjmą 1-2 nieruchomości i zawojują świat, że klienci będą do nich walić drzwiami i oknami , ale tak nie ma. Trzeba najpierw sobie bazę zbudować. U nas za przyjęcia nieruchomości się płaci, za kredyty też i oczywiście za sprzedaż. Decyzja należy do danej osoby ja nie zachwalam ani nie odradzam praca dosyć ciężka klienci są różni a na dobre pieniądze trzeba poczekać ok. 4-5 miesięcy ale jak już przyjdą to majorka:)

Obecnie koszalinianin

Witam, kupowałem mieszkanie w Koszalinie przez biuro Metrohosue, gdzie pośrednikiem była pani M. Ogólnie transakcja przeszła pomyślnie, ale firma lub ów pani w ogóle nie przykładała się, aby nasza współpraca wypadła pomyślnie. Umówione spotkanie były odwoływane 15 minut przed spotkaniem, gdzie pani dobrze wiedziała, że jeszcze wtedy mieszkałem 30 km za miastem i kilka razy musiałem zawracać. W przypadku jakichkolwiek problemów Pani umywała ręce. Mimo, że słyszałem dużo pozytywnych opinii na temat Metrohouse, ja współpracę wspominam niemiło.

synek

no moim zdaniem to dobry adres,ale czy tak też bedzie dla Ciebie, to wiesz bardzo trudno powiedzieć. najlepiej żebyś spróbował wysłać cv do metrohouse i przekonał się sam, bedziesz wiedział na przyszłość chociaż. Z mojej strony mogę powiedzieć Ci tylko tyle, że ja bym spróbował bo nic nie tracisz chyba, a na prawdę wiele możesz zyskać.

Madry polak

Metrohouse wprowadza w blad klientow,nie wywiazuja sie z zawartej umowy,liczy sie tylko ich prowizja,zdolnosci kredytowej klienta nawet nie maja czasu sprawdzic-totalne zniesmaczenie biurem.prowizja ogromna,Ostrzegam nie dajcie sie wykukac.

Kolega

Witam, szczerze nie polecam. Firma wzbogaca starych pracownikow wykorzystywaniem nowych, ktorzy sie poddaja, bo nie potrafia sprzedac niczego co przyjmuja do bazy.

piter

zarobki takie ze na przyslowiowe waciki nie starcza a krotko piszac praca tam wyglada tak: przyjmuja cie musisz przyjac do bazy jak najwiecej nieruchomosci potem itak ci zlotowki nie zaplaca dopoki czegos nie sprzedasz jak sprzedasz mieszkanie to dostaniesz polowe najnizszej krajowej i pewnie bedzie musialo ci to wystarczyc na 2 miesiace minimum zanim znowu jakies sprzedasz. tak jest w metrohouse!

Niezadowolony klient

Witam Metrohouse sprzedawał mi mieszkanie w Koszalinie byłem niezadowolony z niskiej jakości i niedoskonałości przeprowadzonej transakcji agent, który mnie obsługiwał niejaka (usunięte przez administratora)mało profesjonalna, nie miła, źle wspominam.

rafał

normalne na prowizji - tak jak pracuje agent w każdym biurze biuro nieruchomości zarabia na sprzedaży, nie wypłaca jałmużny..

?

1.000.000 zł to zaledwie 2-nieruchomości w Poznaniu albo 2 większe mieszkania lub o wyższym standardzie, albo 1 dom jednorodzinny i 1 mieszkanie.

WOJTAS

(usunięte przez administratora) facet pracuje w MH w Poznaniu wystarczy że sprzeda nieruchomości za 1.000.000 zł miesięcznie i zarobi te 12.000 zł o których pisze. przy takim wolumenie mh zapłaci 40% dla agenta 1.000.000 zł x 3% netto prowizji klienta = 30.000 zł x 40% dla agenta = 12.000 zł tępaku... możesz tylko pisać te wypociny i narzekać.. i dalej zarabiać na poczcie 1500 zł

jak chcesz pracowac ok zespół w Koszalinie super natomiast (usunięte przez administratora)nie szanuje ludzi

Marta

widać pracowałeś w Metrohouse za 100 zł lub 1gr jak piszesz i to bardzo krótko.. U nas nikt za tyle nie pracuje. Takich agentów jak ty wywozimy na taczce, psują nam tylko opinie (również wśród Klientów). (usunięte przez administratora)

Grzesiek

pracowałem w HB - jednym słowem (usunięte przez administratora) . Natomiast w Metrohouse - plany są, ale realne i wszystko praktycznie do zrealizowania

Pracuję tu ponad rok i przez ten czas przez biuro przewinęło się kilkanaście osób które szybko rezygnowały z różnych powodów. Niektórym brakowało doświadczenia, innym chęci... różnie. Było też kilka osób niepomiernie zdziwionych, że jest różnica między kwotą brutto i netto, że od ich zarobków są odprowadzane składki na ZUS i podatki, że czegoś się wymaga (szkolenia, zaangażowanie) i w ogóle że trzeba pracować. Więc jeśli ktoś nie rozumie podstawowych zapisów w umowie to czuje się potem oszukany, tylko dziwi mnie że tylu jest niezadowolonych ale nikt nie poszedł z tym do Sądu zamiast wylewać swoje żale na forum. Podsumowując: w tej pracy lekko nie jest i obowiązuje jedna prosta zasada: sprzedajesz - zarabiasz, nie sprzedajesz- nie zarabiasz.

BIG BEN

Pracowałem w Metrohouse - oddział w Poznaniu. Najlepsi wyciągali 20 000 zł miesięcznie, (usunięte przez administratora) nic - krótko i na temat. BIG BEN (usunięte przez administratora)

zszokowany

Jakie to niskie...6 ostatnich wypowiedzi były od JEDNEJ I TEJ SAMEJ OSOBY! Kto w to naprawdę uwierzy?

Marta

Mam informacje dla potencjalnych pracowników. Ta firma to jest jedna wielka rodzina. Pracuje w Metrohouse od 3 stycznie 2011 w oddziale Marymont. i nie zmieniłabym tego zespołu na żaden inny. Wspaniali młodzi ludzie, atmosfera całkowicie bajeczna nikt nikogo nie ocenia z góry wszyscy są dla siebie jak rodzeństwo. Wymagania oczywiście sa stawiane bo przecież nikt za lenistwo nie będzie płacił to normalne, ale dla tych co umieją być odpowiedzialni i pracowici jest u nas miejsce zawsze. A Ci co piszą, że metrohouse wykorzystuje to podejrzewam, że olewczo traktowali prace i odeszli albo są skierowani przez konkurencje która nie ma bladego pojęcia o naszej firmie od kuchni i nie powinni się wypowiadać bo robią z siebie (usunięte przez administratora). Pozdrawiam Marymont!!!

YOGI

Klakiery i inne internetowe pieski które piszą złe opinie na METROHOUSE, to cieniasy które tam pracowały i już nie pracują z powodu braku wyników :-) Pracuje w innej firmie zajmującej się sprzedażą (zupełnie inna branża) i wiem że sprzedawcy z prawdziwego zdarzenia zarabiają znacznie powyżej 10 000 zł miesięcznie i nie mają czasu pisać opinii na forum oraz zachęcać do pracy aby nie robić sobie dodatkowej konkurencji. Natomiast tzw. \"cieniasom\" jak to ujął Jack - nie starsza nawet na ZUS :-] Jak jesteś \"cieniasem\" to nawet nie aplikuj do Metrohouse lub HB.

Jack

Co za bzdury!!! HB i Metrohouse to najlepsze firmy na rynku nieruchomosci!! które maja najwięcej klientów a tym samym największe możliwości zarabiania KASY , tam nie sprzedaje sie 2 mieszkan na kwartał tylko 5 miesięcznie jeśli jesteś dobrym handlowcem 15000 netto no problemos , tak naprawde tylko w Metrohouse i HB w pierwszych tygodniach pracy masz szanse zarabiać kase, w innych agencjach walczysz o klienta , za pozyski masz figę z makiem, a inne biura to jakaś kpina, jeśli chodzi o rotacje to chyba normalne że cieniasy miejsca nie mają:> ale to chyba normalne na rynku pracy. JEDYNE FIRMY KTÓRA DAJĄ ZAROBIĆ DUUUŻO KASY

Wojciech

Żadna firma, która zarabia ze sprzedaży nie zapłaci Wam nie wiadomo jakich pieniędzy za same podpisywanie umów. Musicie mieć świadomość, że aby zarobić, trzeba sprzedawać. A dobrych sprzedawców prawie nie ma. Ja pracuje w Metrohouse od 2 lat. W 2011 roku średnią fakturę miałem 12 000 zł netto. Zarobiłem w rok ponad 140 000 zł. Większość agentów nieruchomości to pokazywacze. Klient dzwoni, mówi, że chce coś oglądać, pokazują i na tym się kończy. A trzeba zrozumieć, że kiedy klient dzwoni, to trzeba poświęcić mu czas, spotkać się z nim, porozmawiać i poszukać mu odpowiedniej nieruchomości na podstawie tego co nam powie. Nie ma znaczenia, czy pracujemy w HB, Metro, czy jakimkolwiek innym biurze. Zarobimy tylko wtedy, gdy potrafimy pracować z ludźmi.

Zostaw opinię o Metrohouse S.A. - Koszalin

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

Zachęcamy do podzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami na temat pracodawcy.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Metrohouse S.A.