Opinie o SIM Gdynia - Chwaszczyno k.Gdyni w Gdynia Rewerenda 7

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy SIM Gdynia - Chwaszczyno k.Gdyni. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w SIM Gdynia - Chwaszczyno k.Gdyni na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SIM Gdynia - Chwaszczyno k.Gdyni w Gdynia Rewerenda 7

Szukający

Obecna oferta pracy wspomina 3600-6500 brutto, można wnioskować że średnią krajową - 3500 na rękę - można wypracować. Jak to się ma do rzeczywistości ?

Lewus
@Szukający

Na start 1800zl na rękę, za pracę na 3 zmiany i zapierdalanie jak robot. NIE POLACAM A odnoszenie na siebie i lizanie dupki majstra to podstawa premii

Cześć Honorata . Jesteś zwykłym fizycznym pracownikiem i wszyscy z twych wywodów hi hi hi . No chyba ze dostajesz od firmy kasę. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Honorata

@Pawel, rozumiem Twoje zdanie o firmie. A co mógłbyś powiedzieć o atmosferze w pracy? Masz dobre relacje ze współpracownikami i przełożonym? Wiesz może, czy firma obecnie rekrutuje pracowników? To ważna informacja dla osób szukających zatrudnienia. Ja znalazłam dwie oferty na stronie firmy http://www.simgdynia.eu/index.php/pl/praca Pracodawca szuka operatorów obrabiarek CNC i pracowników do obsługi automatycznych i ręcznych magazynów narzędziowych. Firma oferuje stabilne zatrudnienie, prace trzy zmianową, możliwość podnoszenia kwalifikacji-szkolenia, a także pakiet socjalny. Zainteresowane osoby mogą aplikować bezpośrednio na stronie firmy.

Józek
@Honorata

Tak pakiet socjalny.. Woda w dystrybutorze i jabłko co czwartek.. A na święta paczka za 100zł brutto. Czekolada kawa itp. . Mają ludzi za zwykłych roboli nic wiecej. A nowy mercedes stoi na podjeździe. Nie polecam.

papa_2

Dlaczego SIM ciągle szuka chętnych na wyzysk ??? Odpowiedzcie sobie sami !!! Trzy miesiące okres wstępny i ... następny proszę !!! I warunek: z własnym ubraniem roboczym !!! Po trzech miesiącach pracy bestseller można napisać...

Mag
@papa_2

Papa_2 : przy zatrudnieniu każda osoba dostaje dobrej jakości buty robocze dodatkowo odzież robocza używaną ( w dobrym stanie),jeśli nie posiada własnej ; po okresie próbnym pracownik dostaje cały komplet odzieży. Proszę nie pisać bzdur.

Roman
@Mag

Czy mógłbyś rozwinąć swoją opinię i napisać więcej na temat warunków pracy? Na jaką umowę są zatrudniani pracownicy? Zlecenie, czy na czas określony? Rozumiem, że praca jest zmianowa. Czy pracownicy pracują także na akord? Pracodawca nadal poszukuje operatora obrabiarek CNC. Czy ktoś z Was aplikował na to stanowisko i mógłby przybliżyć jak przebiegała rozmowa o pracę?

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie SIM Gdynia - Chwaszczyno k.Gdyni, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Damian

Pracowałem tam ponad 9 miesięcy jakieś 2 lata temu i ta firma to jedna wielka porażka. Rozumiem doskonale że pewnie we wszystkich firmach pracownika jest za mało i narzekają bo niema tego tamtego. Ja robiłem na 3 zmianach jak przyszedłem w sobotę i niedzielę po 12h moja pensja wynosiła 2600 złoty na rękę. No jak dla mnie to trochę mało bo pracuje się tam jak robot a jak ktoś coś źle zmierzy odciagaja z premii uznaniowej. Ma się stawkę podstawowa ja miałem 11 brutto plus 50 % premii uznaniowej. Z tego co wiem to nic się tam nie zmieniło bo dalej pracuje w zawodzie tylko w innej firmie. Ludzie poprostu odchodzą nie tylko ze względu na zarobki ale też na pracę jak ktoś wspomniał poniżej jak się dobrze pracuje to dają cię na takie maszyny gdzie trudno wyrobić normę a jak nie dasz rady odciagaja z premii uznaniowej. Co do relacji z z kierownikami były wporzadku nie wychodziłem przed szereg używałem form grzecznosciowych co chyba budowalo ich morale. Ale ogólnie jeśli tam się nie donosi na kolegów z pracy do majstrow to niema tam życia a 3/4 załogi tam tak robi byle się podlizac więc ciężko o dobrą atmosferę to z kims rozmawiasz powiesz coś nie tak to nie wiadomo czy nie trafi to do majstra a ludzie specjalnie wyciągają od innych informacje żeby ta osobę podrabac. Żadnych przyjaciół tam nie znalazłem utrzymuje z jedną osobą kontskt lecz niedawno się zwolniła conajmnkej 1/4 "zakładu to Ukraińcy przy 200 osobach ma to spore znaczenie. W każdej pracy jak nie pracujesz niemasz co liczyć na lepsze zarobki ale po 9 miesiąc nie dostałem nawet podwyżki więc porpostu zrezygnowałem. Mam teraz stabilna pracę duże dodatki no mogę powiedzieć że pracuje lekko a moja pensja wynosi o 1000 złoty więcej. Więc naprawdę przepraszam ale sim to strata czasu.

Rtr
@Damian

Robimy to samo za nie mniej niż 4K

Kris
@Rtr

@Damian gdzie tak można zarobić? Szukam porządnej firmy z CNC.

Pawel

A i należy dodać jeszcze ze można zarobić nawet 5000 tys na rękę tylko gdy się zrobi np 25 dni po 12 g wtedy owszem z tymi lekkimi nadgodzinkami wyjdzie 5000 na rękę. Bo firma opiera się na tym aby pracownik pracował te 21 dni w miesiacu ale jak to szef mówił produkcja musi iść 24h dlatego zatrudniając ludzi za najniższa krajowa plus premia uznaniowa która ciężko uzyskać zmusza cię do tego abys pracował w weekendy no dobrze pomyślane z tym że nie dla pracownika bo jeśli ktoś sobie pomyśli o zarobie 2100 brutto plus te 50 % premii gdzie muszę wyrobić ok 95% żeby dostać te 1050 więcej. Tylko jak tam pójdzie ie i będziecie szybcy będzie wam dobrze szło odrazu to zauważa dadzą cię na maszynę na której nieda się wyrobić normy i tak z 3 dni co obniży twoja miesięczna normę do 85% będzie Ci się należało tylko 30% "premi co zmusi się jakoby iść w weekend tak sprytnie jest to pomyślane a wiecie dobrze ze np pracując 28 dni w miesiącu w tym w weekendy obniży wasza skuteczność pracownik będzie poprostu zmęczony i zamiast 85% normy zrobi 70 gdzie dostanie 20% tej premi co na sumę składowa wyjdzie ze za 28 dni pracy dostaniecie tyle samo ile w biedronce na start. I szczerze się nie dziwię że sim stanowi teraz 40 % Ukraińców bo kto z Polski pracowałby za te pieniądze a i tu wszystkich zdziwie ponieważ nawet już Ukraińców z tego co słyszałem im brakuje co więc wskazuję na to że zarządzanie było takie jak jest i pokład się nadzieję w ukraincach którzy i tak stamtąd odchodzą bo widzą możliwość zarobienia gdzie indziej większych pieniazkow

Banan

Zgodzę się z częścią krytyki, ale przesadzacie. Jest nieźle. Można sporo zarobić, jest pełen socjal, atmosfera w ekipie super. Nawet Ukraińcy są spoko. Jak ktoś nie lubi pracować, to i siedząc na (usunięte przez administratora) na za 10.000zł będzie narzekał ☺️

@Banan

A ten pełen social to co? Karta multisport za 50 złoty, obtrapana stołówka i niby prysznice gdzie wszyscy jaralaja fajki i nieda się zrobić potrzeby? Bony paczki na święta? Bo przez 6 lat pracy usłyszałem tylko wesołych świąt na corocznym spotkaniu na stołówce przed świętami. Oczywiście majstry ludzie z biura koperty z pieniążkami a pracownik co na nich zasuwa przy maszynie zwykle dziękuję taki social i tak wynagradza się pracowników i taka jest prawda

Pawel

Pracownikowi nigdy nie dogodzisz ale jaka firma takie opinie. Praca jak dla robota. Choćbys był magistrem logistyki oni ci przeprowadza szybkie szkolenie 1 dzień dadzą ubranie robocze każą ci pójść na 2 maszyny wciskać zielony guzik a niedaj boże okazałoby się że dobrze sobie radzisz to w nagrodę pójdziesz na 4 o ktorkich cyklach:) bez szkolenia bez niczego a jak coś zrobisz partia detali pójdzie nie tak w nagrodę majster przyjdzie i powie np ze w tym miesiącu otrzymujesz - 30% premii albo zabiorą VI cała gdzie przy najniższej krajowej która dają to masz gole 2100 brutto za 3 zmianowa pracę. Co do atmosfery wszyscy na siebie donoszą żeby podlizac się majstra a jak sami coś źle zrobią są lekkim słowem okrsyczani przez majstra któremu odnosili na kolegę obok. Po miesiącu jeśli się nadajesz dostajesz złotówkę brutto więcej. Oczywiście praca jest zanizona z tego powodu że gwarantują 100% płatne nadgodziny ale tu uwaga dostajesz na początek 10 zł brutto i np 50% premii i tutaj doliczasz te 100% ale do stawki podstawowej czyli za godzinę pracy w weekend dostajesz 25 złoty brutto ale w weekendy praca dla najlepszych. Noi należałoby jeszcze dodać że ma się normę która trzeba robić bo jeśli zrobisz 80% normy dają Ci np 30% prem mi od tej stawki 10 brutto jeśli zrobisz z 95% dostajesz pełne 50% oczywiście jeśli niczego nie zrabiesz. Ludzie narzekają na tą pracę nie dziwię się bo zarobki naprawdę w biedronce są dużo lepsze. Nie wiadomo dlaczego i szef zakładu i jego synalek nie szanują ludzi wynagradza tylko majstrow i ludzi w biurze. Jeśli szefie będziesz to czytać to przez te wszystkie lata właśnie dzięki tym operatorą która zabierał premie twój majster ty dorobiłem się milionów. Miałeś pomysł i za to trzeba się cenić ale to jakich ludzi zatrudniakem na wyższe szczeble i to co piszą byli pracownicy świadczy o tym jakim jesteś człowiekiem. Pracowałem tam kilka lat i nigdy więcej nie wróciłbym do tego miejsca po 6 latach pracy zarabiałem tam ok 3000 na rękę już ze wszystkimi dodatkami a byłem ustawiaczem. Z tym doświadczeniem poszedłem do innej gdyńskiej firmy po 2 latach mam 4700 na rękę bez dodatków i premi więc można porównać jak odplaciliscie mi się za te wszystkie lata pracy. Osoba chcącym podjąć z śmiem współpracę odradzam chyba że ktoś naprawdę niema co do garnka włożyć rozumiem można także rozpocząć swoją przygodę z obróbka. I jak twoim majsterem będzie łeb to odrazu idź proś żeby Ci zmienili zmianę niedosc że dziad sobie pleni to niektórzy operatorowie potrafią więcej niż on. Nauczy się tylko jak pić alkohol w pracy a sam potem obniży ci premie bo w twój dzień nie przyniósłes flaszki.

Honorata

@Banan, cieszę się, że jesteś zadowolony z pracy. Piszesz o dobrze rozwniętym socjalu. Mógłbyś dodać, czy zalicza się do niego prywatna opieka lekarska, bony na święta lub dofinansowanie do wypoczynku letniego? Jakiego rodzju umowy są podpisywane z pracodawcą? Można liczyć na stabilne zatrudnienie i kontrakty długoterminowe? Czekam na Twoją opinię.

Honorata

@Maniek, czy podczas rozmowy o pracę zostały Ci zaproponowane inne warunki, niż później na umowie? Czy rozmawiałaś o tym z pracodawcą? Rozumiem, że według Ciebie o podwyżkę można się starać dopiero za jakiś czas? Czy prócz wynagrodzenia pracodawca proponuje jakieś dodatki typu premie lub pakiet socjalny? Jaki rodzaj umów jest zawierany w firmie? Zlecenie czy na czas określony? Umowa o pracę zaraz po wynagrodzeniu jest ważnym czynnikiem decydującym o podjęciu zatrudnienia. Jeśli chodzi o nieodpowiednie zachowanie przełożonego wobec pracownika to powinno to być koniecznie wyjaśnione. Każda informacja, którą dodasz będzie cenna dla innych osób poszukujących pracy.

Maniek

Szefostwo na rozmowie o pracę wprowadza ludzi w błąd. Obiecują góry i doliny a ostatecznie dostajemy 2100zł na start. Po przepracowaniu kilka lat można zarobić 500zł wiecej, ale czy warto? Szczerze odradzam pracę w Simie. Kierownicto podnosi sie wulgarnie do pracowników a majstrowie w szczególności łep (pozdrowienia)nie jest niczemu lepsze. Jezeli szukacie normalnej pracy omijajcie ten zakład pracy bo dorobicie sie tylko garba na plecach i depresji.

Honorata

@cvbn, w swoim wpisie wspominasz, że dużo ludzi odchodzi z firmy, czy wiesz, czym jest to spowodowane? Opowiedz proszę coś więcej o aktualnej sytuacji. Wiesz, czy do pracy są przyjmowane także osoby bez wcześniejszego doświadczenia? Jaka atmosfera panuje?

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

@Zainteresowany

Tak

Wiktor

Czyżby tak dobrze się pracowało?

cvbn
@Wiktor

ludzie odchodzą a szefostwo kombinuje dalej jak by tu jak najmiej płacić i mam wrażenie że to pochłania ich całą energię

Simownik

Ostatnio tu cisza :D

Honorata

@anonymous Jeżeli Twoja opinia o firmie jest negatywna, warto ją odpowiednio uargumentować. Czy możesz jakoś uargumentować swoje zdanie, i napisać co oceniasz negatywnie, a co pozytywnie w pracy dla tej firmy? Czy nadal jesteś pracownikiem firmy SIM Gdynia - Chwaszczyno k.Gdyni?

stary wyjadacz simu

Najlepsza jest podobizna starego szefa w sali konferencyjnej, Stoi z wypiętą klatą, z laską bo tak poważniej i to na całą ścianę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tego mało, nikt się nie liczy wszystkich można zmienić! Nasuwa mi się stwierdzenie, które wszystko pokoloruje to przecież rodzinne Samo uwielbienie. Motto: Wraca do nas klient. Nie produkt. Nie pracownik.

Na h..j mi gnuj
@stary wyjadacz simu

Wszystkich można zmienić , szefa też

@Na h..j mi gnuj

to prawda, szkoda zycia marniwac

Honorata

@Na h..j mi gnuj Twoja opinia jest krótka i warto aby ją uzupełnić. Czy chciałbyś coś jeszcze dodać? Dlaczego napisałeś o zmianie kadr? Czy ma to związek z Twoimi kontaktami w firmie SIM Gdynia - Chwaszczyno k.Gdyni? Próbowałeś w jakiś sposób wpłynąć na tę sytuację? Może dostrzegasz w tej firmie inne plusy?

Honorata

@Były Mobbing wg. Art. 943 k.p. to m.in. długotrwałe i uporczywe nękanie pracownika. Jeżeli masz dowody na istnienie takiego zjawiska w firmie SIM Gdynia, to powinieneś zgłosić to do odpowiednich organów. Pamiętajmy, że mobbing to bardzo poważny zarzut, a każda taka informacja wypowiadana na forum publicznym powinna być uzasadniona konkretnymi dowodami. Wspomniałeś również o nadgodzinach, ale nie napisałeś jak często one występuję i czy są płatne?

Były

Brak poszanowania pracownika, wyzysk mobbing bardzo i to bardzo niskie zarobki. Aby coś zarobić trzeba charowac na nad godzinach, a życie mija. Niedługo nie będą mieli pracowników. Pozdrawiam tych którzy tam pracują. Uciekajcie z SIM bo szkoda czasu i zdrowia, niczego tam się nie dorobicie.

Zostaw merytoryczną opinię o SIM Gdynia - Chwaszczyno k.Gdyni - Gdynia

• Jak się pracuje w SIM Gdynia - Chwaszczyno k.Gdyni?

Zobacz opinie na temat firmy SIM Gdynia - Chwaszczyno k.Gdyni tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

SIM Gdynia - Chwaszczyno k.Gdyni