Wulkan S.A.

Opinie o Wulkan S.A.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Wulkan. odlewnia żeliwa?

murarz

po 3 -4 miesiacach przechodzisz z worka na wulkan. Pozniej z rok na umowe na czas nieokreslony.

Dgfghhh

Praca raczej ciezka (Szczegolnie latem) i monotonna . Na cnc trzeba robić jak robot (bardzo szybki robot) i nie chodzić na przerwe i do wc zeby zarobic ponad 2,5. jak pracujesz normalnie to w akordzie wyjdzie 2k a czasem nawet mniej jak majster wysle Cie na pakowanie. Warunki socjalne to tragedia . Wszedzie brudno . Toaleta straszna . Ludzie raczej spoko . Jeden majster jest turbodebilem ale tak to juz bywa xD Ogolnie to troche zenada zeby na cnc i to na 3zmiany zarabiac tak marne pieniadze . O i jeszcze jedno maszyny to w większości złom który co chwile sie psuje . Jak trafisz na beznadziejny detal to nie zarobisz . Akord jest wymyslony w tej firmie tak abys jak najwiecej zrobil i najmniej zarobil . Pozdro

Ciekawy

Jaki jest klimat w zakładzie? Czy to kolejny łagier czy trochę normalniej?

Operator
@Ciekawy

Da się wytrzymać. Żyjesz dobrze z mistrzem to nie będziesz miał zle

marlon43
@Operator

jakie zarobki kolego w WULKANIE

Operator
@marlon43

Na gorącej linii z 2 sobotami koło 3 się zakrecisz. Na pakowaniu diaxie czy CNC 2.5 spokojnie. Szlifiernia to akord

Szalone_oko
@Ciekawy

na 1 zmianie są nerwy bo jest kierownictwo i reszta śmietanki ale na 2 zmianie masz luz gdy nie ma kierownictwa

Szalone_oko

Pracowałem w tej firmie przez pół roku, powiem tak niektórzy mistrzowie są naprawdę w porządku jeżeli im nie podpadniesz. Np Marcin z rdzeniarni dobrze wspominam tego mistrza bo dało się z nim dojść do porozumienia , bardzo tego mistrza do tej pory szanuje. było 2 mistrzów służbistów z jednym z nich się ściąłem mam na myśli P. Grzegorza S. osobiście dla mnie bardzo konfliktowa osoba. Zarobki które miałem przez mój okres zatrudnienia wynosiły od 1700 do 1900 raz wyszedłem poza 2200 ale wtedy nie było Pan G. Dla osób które chcą przyjść do tej pracy od razu powiem że , to nie jest hotel 5 gwiazdkowy wszędzie Pył, kurz, hałas, gorąco, poparzenia chleb powszedni, niektóre z nich mam do tej pory , i na niektórych działach jak Rdzeniarnia smród od rdzeni które "zrywają pape z dachu" dobre na zatoki. Stosunki pracowników do mnie z którymi pracowałem na zmianie były bardzo dobre , dużo ludzi przyjaznych z którymi dało się porozmawiać i pożartować, mało ludzi konfliktowych nie wiem jak sytuacja wyglądała na drugiej zmianie, bo nie miałem styczności z nimi nie licząc niektórych osób z którymi pracowałem. Jakbym miał wrócić do tej pracy z chęcią bym wrócił, prace wspominam dobrze, pomijając nerwy które są zwykle w pracy. A i o wodę do picia nie trzeba się martwić jest tam tego naprawdę dużo. i pamiętacie 2 zmiana najlepsza zmiana po godzinie 17 a dlaczego to już zostawiam dla siebie.

Konstruktor

Bardzo mi się podobało że rozmowa była konkretna, odrazu dostałem feedback gdzie się widzi moje słabe strony. Dzięki temu będę bardziej przygotowany na kolejne rozmowy. Ps. Ra 0.4 na pierścieniu fi 140 wysokości ok 70mm z tokarki jest trudne i da się zrobić, teraz wiem to napewno.

Generalnie rozmowa, kilka pytań o rysunek, znajomość obróbki CNC, znajomość CADa raczej nic trudnego jeśli ktoś miał styczność z tym to napewno się dostanie. Ja się nie dostałem ze względu na moje małe doświadczenie, wysokie wymagania odnośnie zarobków i totalne nieprzygotowanie do tej rozmowy. Szkoda bo uważam że nauczył bym się tam bardzo wiele.

Nowa

Witam Was idę na rozmowe w poniedziałek, jakie są Wasze opinie na temat tego zakładu?jaka jest stawka?bo nic mi nie powiedzieli przez telefon, tylko zaprosili na spotkanie, będę wdzięczna za odpowiedź.

Wulkanista
@Nowa

Zalezy na jakie stanowisko Ale jesteś kobietą wiec obstawiam że rdzeniarnia więc akord i wielkie (usunięte przez administratora)

Zuzanna
@Nowa

Koniecznie daj znać, jak poszła rozmowa o pracę w Wulkan. Powodzenia! Niestety nie umiem Ci odpowiedzieć na pytanie o stawkę. A na jakie stanowisko aplikowałaś?

Franc

2 tysie zarobicie nic więcej

Ziomek

Nie szlifierz ale nic Ci do tego Januszu internetu, Zacznijcie mistrzów badać alkomatem od razu jednego mam na liście co wypada z odlewni a drugiego trochę więcej czasu zajmie złapanie. Zresztą wystarczy na mieście się popytać o tej firmie,każdy zna i wie jak jest. Szkoda wpisów tu robić bo i tak są pewne osoby które tu wchodzą z firmy i bronią swojego (ale to potrwa tylko do momentu aż ich spuszczą)

Ziomek

Witam, pracowałem jakiś czas i niestety mistrzowie łapią pijanych pracowników ale nikt mistrzów nie łapie. Jeśli chodzi o kulturę na zakładzie to jest mniej niż 0 a do tego każdy boi się szefostwa które tak na prawdę ma ograniczoną wiedze o tym co się dzieje wokół nich. Jeśli chodzi o pensje to bez ściemniania proszę że mistrz widzi i da zarobić, pewnie że on da a góra utnie pensje bo powie że za dużo ktoś zarabia bo byłem w tej sytuacji - masakra

Stary Janusz
@Ziomek

Widać że szlifierz :)

Mati

Tragedia zarobki szefostwo całą firma to dziadostwo

Jarosław
@Mati

Możesz rozszerzyć swój wpis? Na jakie wynagrodzenie można liczyć w tym zakładzie? Co powoduje że masz takie zdanie o szefostwie firmy?

fresek

Czesc mam pytanie moze mi ktos powiedziec jak wyglada praca operatora wozka widlowego w wulkanie ? i jak wygladaja zarobki ?

nie polecam brud hałas notoryczne problemy z księgową która nie potrafi poprawnie naliczyć wynagrodzenia wieczne kłopoty.Omijać szerokim łukiem.

Gogol

Może ktoś słyszał czy firma potrzebuje teraz kogoś do pracy?

e sz

każdy musi się liczyć że to jest odlewnia żeliwa a nie sklep odzieżowy że jest kusz i hałas ale wystarczy tylko chcieć bo mieć a nie mieć to 1600 to jest różnica a traktowanie jak ty traktujesz tak sam będziesz traktowany

e sz

ja jestem bardzo zadowolona z pracy a także admosferą pomiędzy pracownikami a także kierownictwem jeżeli chodzi o zarobki to jeśli kierownictwo a także mistrzowie widzą że naprawdę chcesz pracować to się zarobi jest ok Moje sugestie dla Wulkan. odlewnia żeliwa: jest super Lubię atmosferę w Wulkan. odlewnia żeliwa za: to że mało się zdarza o taką kulturę pracowników i wsparcie całego kierownictwa jest fajnie no kilka lat tam pracuję ja jestem bardzo zadowolona

Maciej

Pracowałem w tej firmie. Cóż powiedzieć FIRMA JEST NA MOJEJ PRYWATNEJ CZARNEJ LIŚCIE PRACODAWCÓW.

Łukasz

Ja mam pytanie odnośnie stanowiska jako operator cnc jakie są zarobki i czy jest możliwość pracy tylko na 1 zmianę czy jest system 3 zmianowy.oraz co to za obrabiarki są to tokarki czy frezarki ilu osiowe i na jakim systemu pracują na fanucu? I czy materiał się puszcza z ręki czy są podajniki i ładuje się pręty na podajnik

ZielonePalto

Jesli chodzi o socjal: sa raz lub dwa razy do roku koperty od prezesa z roznym wypelnieniem, ot tak, na swieta. Paczki na swieta dla dzieci mozna otrzymac ale podobno cos tam odliczaja z wyplaty. Jak tu ktos wspomnial, firma doklada lub w calosci finansuje kursy czy szkolenia dla pracownikow ktorzy rokuja nadzieje (ale mozemy wtedy musiec podpisac lojalke na pewien okreslony czas, chociaz nie zawsze). Mozna tez kupic taniej karnet na widowiska sportowe (żużel) Waznym aspektem jest stosunkowo latwa mozliwosc przyjecia na umowe "pod zaklad", chociaz z powodu osob ktore podpisywaly umowe a potem nie przychodzily do pracy i spowodowanych tym problemow, poczatkowa umowa jest zawsze przez agencje. Nieprawda jest ze na umowie agencyjnej zarobimy mniej, bo na kilku przykladach ludzi ktorych znam, wyplaty nie roznia sie praktycznie w ogole (roznica okolo 10zl/miesiac). We wczesniejszym poscie opisalem trudy pracy tam, bo faktycznie praca jest brudna i glosna, ale zaznaczyc chcialem, ze panuje tam fajna atmosfera, normy chociaz sa wysokie, to wykonalne ( a spotkalem sie z zakladami gdzie sa stanowiska czy maszyny "karne", na ktorych zrobic norme jest niemozliwoscia). Kart multisport czy prywatnych przychodni nie uswiadczylem, wiec zapewne ich nie ma. W mojej opini warto tu pracowac jesli zamierzamy sie zwiazac z zakladem czy danym zawodem, bo chociaz czysto ani cicho nie jest (jak w kopalni), to jednak mozna zdobyc naprawde ciekawe umiejetnosci, nie najgorsza wyplate, bez strachu o jutro (naprawde nie slyszalem zeby kogos zwolnili, poza przykladami notorycznego chodzenia pod wplywem alkoholu :)

ZielonePalto
@ZielonePalto

Dodam tylko, ze nie jest to typowo "meska praca", bo sa stanowiska czy cale dzialy na ktorych pracuja kobiety, wiec dla kazdego sie cos znajdzie.

Jasiek

Często sami prowokujemy zwierzchników a później są pretensje.

Hanna

@Zainteresowany Na stronie internetowej firmy Wulkan jest zakładka kariera, podrzucam Ci tutaj link aby ułatwić poszukiwanie: http://www.wulkansa.com.pl/praca.html Daj koniecznie znać czy uda Ci się dostać na rozmowę kwalifikacyjną i jak ona wyglądała. Myślę, że dzielenie się takimi doświadczeniami może pomóc innym pracownikom w podjęciu decyzji o zatrudnieniu. @ZielonePalto dziękuję Ci za tak obszerny wpis, to bardzo pomocne. Dawaj znać tutaj na forum jak rozwija się sytuacja w firmie. Podpowiesz jeszcze osobą zainteresowanym czy firma Wulkan. Odlewnia żeliwa oferuje jakiś socjal? Prywatną opiekę medyczną? A może karty multisoport etc?

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

janek
@Zainteresowany

Tak. Na różne stanowiska.

Zostaw merytoryczną opinię o Wulkan S.A. - Częstochowa

• Jak się pracuje w Wulkan S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wulkan S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wulkan S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wulkan S.A.?

Kandydaci do pracy w Wulkan S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wulkan S.A.