Wulkan S.A.

Opinie o Wulkan S.A.

BHP

Cześć! Znowu jest ogłoszenie do BHP w Wulkanie. Dlaczego tak często szukają na to stanowisko?

Oczekując erupcji wulkanu
@BHP

Bo tam nie obowiązuje BHP, a ludzie się nie liczą. Ogólnie to nie wie chyba nikt tam jak się układa te puzzle pod tytułem odlewnia. No może oprócz starego prezesa ale co go to obchodzi skoro nikt się nie postawi a jeśli już to się pożegna z pracą. Nawet jak jesteś bhpowcem to nie możesz się o przepisy upomnieć tak podejrzewam że będzie już do końca. W sensie że nie wyjdą z XIX wieku.

Sumienny
@Oczekując erupcji wulkanu

A ja się nie zgodzę. Pracowałem tam pół roku i są ludzie którzy się znają. A jeśli chodzi o BHP to trzeba dbać o to samemu i zgłaszać uwagi nawet po to żeby mieć sumienie czyste, to że jest od tego człowiek na ćwierć etatu i może się nie znać na specyfice zakładu i raczej będzie się czepiać i przeszkadzać w pracy, nie rozumiejąc prawdziwych zagrożeń. I to kolejny problem, potrzebni są doświadczeni ludzie, którzy pracują w tym fachu parę lat, a czasy się zmieniają i trudno zatrzymać dobrego pracownika zwłaszcza, że praca ciężka niebezpieczna i nie zdrowa. Gdyby płacili dwa razy tyle to ludzie by chętnie przychodzili i zostawali jak najdłużej. Wtedy można by wybierać najlepszych i iść szybko do przodu z rozwojem. Są i młodzi ludzie którzy mają potencjał ale nie mają od kogo się uczyć i czerpać z doświadczenia innych. Obawiam się, że jak na emeryturę odejdą fachowcy problemy się pomnożą, bo technologia jest banalna ale czasem trzeba wiedzieć jak się zachować, a tego nikt nie nauczy się z książek tylko szybka decyzja w stresującej sytuacji podjęta z zimną krwią może uratować sytuację, a do tego trzeba albo wyjątkowego talentu albo bycia w takiej sytuacji wcześniej. Pracę bardzo dobrze wspominam kawał serca w niej zostawiłem i życzę jak najlepiej bo ludzie naprawdę świetni. Że XIX wiek to przesada to po prostu Polska i tym się różnimy np. od Niemców, mamy bystrych ludzi ale beznadziejne zarządzanie i inni z tego będą korzystać bo dostają zadanie i wszystkie narzędzia do wykonania plus godne pieniądze. A u Nas dobry dostanie roboty za kilku najlepiej nie powiązanych ze sobą zadań i sam się martw jak to zrobić, tylko żeby nic to nie kosztowało. Problemem jest brak obsady i słabe motywowanie, bo niby premię są ale nie sądzę żeby to był podział zysku. A ludzie wiedzą co im się opłaca. Mam nadzieję, że od mojego odejścia stawki poszły w górę. Chcę życzyć pracownikom wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że się tam poprawi, bo jesteście tego warci, wielki potencjał i świetni ludzie. Niech Bóg ma Was w opiece.

bhp tam nie ma
@BHP

Szukają bo jak będzie zgłaszał co tam jest nie tak pod względem bhp to wylatuje bo oni uważają że jak oni mówią że jest ok to tak ma być

Tom
@bhp tam nie ma

W wulkanie nie ma czegoś takiego jak BHP, nie przestrzegane są jakiekolwiek przepisy.

Poziomka
@Tom

Nie no nie przesadzaj. Dadzą ci maseczkę ochronna jak będzie inspekcja ,albo sanepid..Żeby pokazać że to czysta odlewnia. Btw powiedzieli nawet inspekcji że szafki z ubraniami to szafki ,na jedzenie. Jakbyście zobaczyli kible,to nawet na melinie tak nie ma.Pozapychane kible bez desek,pisuary pełne kiepow,aż strach tak się odlać ,a co dopiero mówić o czym innym.Jak myjesz ręce to woda leje Ci się pod nogi,bo odpływy albo pozatykane,ale syfonów poprostu nie ma i woda leci poprostu do dziury. Bhpowiec jak się o coś upomni ,to jeśli chce dalej pracować to ma się nie odzywac,i najlepiej pokazywać na hali. Gdy jest jakiś wypadek to udaje się że go nie ma. Nie wzywa się pogotowia ,ani nic.Tylko zawija się delikwenta i podrzuca do szpitala,że to niby sobie zrobił sam cholera wie gdzie.

Byly
@BHP

Bo tam zeby pracowac w BHP to trzeba miec walizke juz spakowana do kryminalu . Byly przypadki smiertelne w tym (usunięte przez administratora) , jak myslisz kto pozniej za to odpowiada? . Jakie BHP jak ten zaklad zatrzymal sie na 19wieku tylko chinczyki powstawiali

Witam, chcę zapytać jak wygląda kwestia premii. Faktycznie są co miesiąc czy tylko obietnice? Jak to wygląda w tym roku? Są normą czy tylko tak mówią?

Waligrucha pospolita
@Kandydat

W tamtym roku co miesiąc było praktycznie co miesiąc 30 procent. Teraz raz 15 raz 20 raz 22 raz 25 zależy jak zawieje prezesowstwu.

Gw
@Kandydat

Premia jest na zasadzie widzimisię. W ostatnim czasie nie ma lub jest bardzo znikoma.

Gw
@Waligrucha pospolita

Zaraz remont i premii nie będzie ????

A...
@Gw

Skąd ja to znam z malowaniem szatni tak było widzę ze jesteś z mojej fali.

Bebenek
@Kandydat

Coraz więcej młodych ludzi stamtąd ucieka. Problemem zarobki.Zostali tam starzy wyjadacze,albo ci co niewiele zostało im do emerytury.

itb

- atrakcyjną pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie, współpracującej z przemysłem motoryzacyjnym, - atrakcyjne wynagrodzenie, - stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na pełny etat, - możliwość rozwoju zawodowego oraz szkoleń, - bardzo szeroki zakres tematyczny wykonywanych zleceń, co znacznie urozmaica pracę, - pakiet socjalny oraz medyczny. To jest jakaś abstrakcja: Praca atrakcyjna w rozwijającej się firmie, atrakcyjne wynagrodzenie, stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju, szkolenia, pakiet socjalny. Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo. Zgadza się wyłącznie pakiet medyczny i bardzo szeroki zakres tematyczny wykonywanych zleceń -(usunięte przez administratora)

siusiumajtek
@itb

- atrakcyjną pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie, współpracującej z przemysłem motoryzacyjnym, no raczej nie.Wszedzie tak pisza,a wszedzie gowno jest :O - atrakcyjne wynagrodzenie, jak przyjdziesz w 4 soboty to atrakcyjnie zarobisz.Mowimy tu o zwykłym pracowniku. - stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na pełny etat, jesli nie zawalasz ,nie zachlewasz,nie przychodzisz do pracy pijany to tak rzeczywiscie jest.No chyba ze masz naprawde 2 lewe rece ze nie odrozniasz odlewow i jestes slepy. - możliwość rozwoju zawodowego oraz szkoleń, jak podpiszesz lojalke na 342534 lat to tak.Oczywiscie musisz byc wysylany przez zakład.Jesli sam z siebie chcesz cos zrobisz to nawet dnia urlopu nie dostaniesz. - bardzo szeroki zakres tematyczny wykonywanych zleceń, co znacznie urozmaica pracę, tak jestes rzucany jak bura suka na wszelakie stanowiska jesli jestes choc troche inteligentny.ale trzeba przyznac ze najlepiej to maja kierowcy wozka widłowego.Tak naprawde jak jestes inteligentym wozkowym to godizna jazdy i pol godizny spokoju.Ale to trzeba miec poukładane w głowie jak pan Grzegorz K. - pakiet socjalny oraz medyczny. tu akurat sie zgodze,jest pakiet,abys jak najkrócej chorował,zebys sie wykonczył w Wulkanie.

Czy jest to prawdą ze w ostatnim pół roku zwolniono czterech kierowników? Podobno znowu szukają kogoś na nowego kierownika.

Waligrucha pospolita

4 kierowników ,jak nie więcej wliczając wszystkie działy.

Nikt
@Waligrucha pospolita

Nie jest to dziwne skoro się nie znają na robocie. Może kiedyś się pojawi normalny

Członek
@Nikt

Najważniejsze jest to że góra rządzących jest w pełni normalna hehehe. Jeden głupszy od drugiego.

Konstruktor

Bardzo mi się podobało że rozmowa była konkretna, odrazu dostałem feedback gdzie się widzi moje słabe strony. Dzięki temu będę bardziej przygotowany na kolejne rozmowy. Ps. Ra 0.4 na pierścieniu fi 140 wysokości ok 70mm z tokarki jest trudne i da się zrobić, teraz wiem to napewno.

Generalnie rozmowa, kilka pytań o rysunek, znajomość obróbki CNC, znajomość CADa raczej nic trudnego jeśli ktoś miał styczność z tym to napewno się dostanie. Ja się nie dostałem ze względu na moje małe doświadczenie, wysokie wymagania odnośnie zarobków i totalne nieprzygotowanie do tej rozmowy. Szkoda bo uważam że nauczył bym się tam bardzo wiele.

Ktos

Nie polecam. Miałem okazję pracować w Wulkanie. Zarobki niskie najczęściej najniższa krajowa. Brudno, gorąco i wszędzie czarny pył. Łazienki lata 80, brud i smród.

Leśny onanista

Wulkan firma marzeń. 15 złotych brutto na godzinę, (usunięte przez administratora) zapylenie, gorąco. Góra to banda oszołomów ,która próbuje zarządzać nie mając bladego pojęcia jak jest zbudowane nowoczesne przedsiębiorstwo. Proponuję chociaż dwa razy w tygodniu wyjść na hale i zobaczyć co się dzieje. Pracownicy w 80% to osobniki o małej kulturze zdrowotnej ,????????. Jeżeli masz inne zdanie od Polonistki to z automatu dostaniesz dwie możliwości. (usunięte przez administratora)

Tttt
@Leśny onanista

Również nie polecam Wulkana. Zarobki to najniższa krajowa, praca w trudnych warunkach. W te upały jest tak strasznie gorąca że nie da się wytrzymać. Ciągle kogoś zwalniają lub straszą zwolnieniem.

xxx

Co do kierownictwa to kto normalny już dawno opuścił tonący okręt. Zostało albo i nie 2/3 ok osoby. Ci co mieli podejście do ludzi się nie podobali i byli zwalniani albo zmuszani warunkami do odejścia. Liczy się to co tata i syn w kieszeń włożą chociaż teraz to wykwalifikowana Pani zarządza firmą ;)

Wykanczacz Ludzi sorry Odlewow
@xxx

Kierownictwa można powiedzieć że nie ma. Zero,powtarzam zero pojęcia.

Majster 3333

Cóż za zbiegi okoliczności , ze negatywne wpisy są zbieżne z datami Zwolnień kłopotliwych pracowników ( kradnących , przychodzących pijanych do pracy lub spożywających w trakcie ) . Bardzo ciekawe . To nie jest sklep z cukierkami, a odlewnia . Tam nie będzie ani czysto ani ładnie . To typowo męska praca , z możliwości rozwoju ( firma finansuje kursy , szkolenia oraz studia zaoczne w kierunku zbieżnym z polityka firmy ) . Nie wspominając o bonach , paczkach dla dzieci , dodatkach oraz premiach . Niestety trzeba solidnie pracować , jak widać wielu Panów tutaj niżej komentujących nie maja pojęcia co to jest praca . Polecam iść do trw albo brembo . Ps zarobki są wysokie dla pracowników zatrudnionych na stałe, nie tych z agencji , bo im nie płaci odlewnia tylko agencja proste !

Rakowiak szakal szlifierz
@Majster 3333

zgadzam sie z kolegą pracuje dla Wulkanu jestem zadowolony praca ciężka ale ludzie z innej bajki to nie trw polecam

Demi
@Majster 3333

Ale bujdy , dobre nawet wiem kto to pisał pani polonistka specjalista w każdej dziedzinie , najlepsza od przecinków .

al pacino
@Majster 3333

Jakie kursy firma finansuje???? Chętnie pójdę na jakiś kurs albo szkolenie tylko nie BHP te coroczne. hahahahaha.

Misiek
@Majster 3333

Malutkie sprostowanie. Firma nie finansuje żadnych szkoleń ani kursów. (usunięte przez administratora) Każdy kto tam pracował choć przez chwilę nie ma dobrego zdania o tej firmie i mają rację. A co do brudu to na odlewni rzeczy jasna musi być syf. Ale toalety wołają o pomstę do nieba. Brak szacunku do ludzi tam pracujących. Jeden jest tam wyjątkowo fajny pracownik. (usunięte przez administratora) Pozdrawiam

Krater
@Majster 3333

Słyszałem że takie benefity że ulalalal. Na święta pracownicy nic nie dostali. Na dzień Kobiet pracownice nic nie dostały. Nawet paczek dla dzieci nie było. Firma idzie ku upadkowi aby młody prezes mógł ją wykupić za grosze. Zapamiętajcie moje slowa

WaranZTartakowej
@Krater

Paczki dla dzieci były.A reszta prawie się zgadza. Kobiety dostały Merci ,bo było w promocji w Biedronce ,oraz zyczenia

**** ***
@al pacino

Owszem robi kursy za lojalkę :D

Aloalo

Witam jak wygląda tu praca jako szlifierz i ile można zarobić ?

Polonistka
@Aloalo

Człowieku nie pchaj sie tam . Niedługo to upadnie. Na odlewni dali Majstra ktory nie wie jak sie nazywa i co robi. To co sie wyprawia to jest jedno wielkie nieporozumienie.

Superfirma
@Polonistka

Można zarobić bardzo duże pieniądzę. Kadra zarządzająca odznacza się niezwykle wspaniałym podejściem do pracowników. Prezesi prześcigają się by umilić i oraz uprzyjemnić pracę pracownikom produkcji. Zarobki są bardzo duże i będą jeszcze większe. Na halach panuje niespotykana czystość, pomieszczenia sanitarne są tak zadbane tak że inne firmy nie mają startu do Wulkanu. Ogólnie mówiąc firma jest wspaniała i będzie jeszcze wspanialsza. Zapraszam do pracy w Wulkanie

al pacino
@Aloalo

Tragedia. Każą robić na akord a potem jak za dużo do wypłaty to na raty płacą. Nie licz na dobre pieniądze. Nie w tym dziadostwie. Ten zakład to ruina i upada to widać. Ja szukam innej roboty. Nie polecam.

Ile taM można zarobić

Karol
@1233

Dobre pytanie, bo ja sam chętnie ustaliłbym, jaki poziom wynagrodzenia aktualnie tam obowiązuje. Skoro ogólnie śledzisz wątek dotyczący pracy w firmie Wulkan odlewnia żeliwato pewnie planujesz startować tam do pracy? Zdradź mi, proszę, czy tak jest. Chętnie to ustalę i podyskutuję z Tobą.

Magik3456

Brak kultury do pracownika zeero szacunku moja sytuacja to usłyszałem od majstra że go (usunięte przez administratora) i dużej mi nie życzy kadencji w tym zakładzie ludzi traktują jak śmieci i nic więcej. Ciągle narzekają o wszystko a najlepsze jest to że pijanych pracowników przy maszynach trzymają i majstry też pijani przychodzą i pracują to to się nazywa zakład pracy normalnego pracownika nie szanują a tych pijanych to po głowie głaskają chodzą pijani po zakadzie a kierownictwo nic z tym nie robi pozwala pracować a porządnego pracownika zwolnią . Zakład totalnie do zamknięcia

Nie polecam tej upadłej i zle zarządzanej pseudo firmy. Zarobki też bardzo słabe to juz w zabce wiecej się zarobi i czysta robota przynajmniej.

Pan polonista.

To co się tam w obecnym czasie to jeden wielki bałagan.Kierownicy w ostatnim czasie są zmienianie szybciej niż rękawiczki.To że się nie znają na robocie to nic nowego.Nie ma się co dziwić że ludzie nie walą drzwiami i oknami. (usunięte przez administratora).Nic więcej. Jak masz zamiast tu pracować tak najpierw weź dużego kamienia i 3 raz uderz się w głowę .Może Ci przejdzie.

Piec

Szkoda tylko tych ludzi co tam zostali naprawdę .Bo mieliście fachowców murarzy piecowych dobrych ludzi na maszynach co mieli pojęcie do roboty na kazdym staniwisku byla osoba ktora sie wyrozniala dobra ekipa była do warunków przyzwyczajona i na stres odporna wystarczyło dobrze uczciwie zapłacić za pracę i docenić pracownika.A teraz brakuje szefostwo mogło trochę myśleć i reagować wcześniej pozdro

Tomasz

Uwaga na wyzysk i okłamywanie ludzi, 8,50zł przez pierwszy miesiąc i umowa z Agencją GI GRuop na miesiać na start na przyuczenie bez akordu, na rozmowie nawet nie oprowadził nikt po zakładzie, miała być spokojna fajna praca przy obróbce CNC a było pomaganie za 68zl dziennie komuś wyrobić norme, w hałasie brudzie i zajszczanym kiblu. Kamera nad głową przy stanowisku, zwykłe okłamywanie i okradanie ludzi. Płatne ciuchy i przepustki , Żart żeby w ogóle w 2021roku zapraszać Polaków w Polsce do takiej pracy za takie pieniądze.

Dario

@Rakowiak szakal szlifierz co to znaczy że ludzie z innej bajki ?

Na jakie benefity można liczyć w Wulkan. odlewnia żeliwa?

WaranZTartakowej

Zadne. Masz jakieś nie aktualne od bardzo dawna informacje. Jedynym benefitem jest to że masz możliwość pracy w tak wspaniałym zakładzie jakim jest Wulkan

Ten ciężko pracujacy

witam powiem tak ta firma upada mają mnóstwo kasy do oddania i pewnie z tego powodu wzięli urwali stawki jak godzinowe o 1/3 lub 1/4 tak i akord o tyle samo. Ja przyjmując się miałem 120zl za 8godz i nie posiedzisz jak zmiennik ci zostawi do kontroli odlewy a teraz to max 100 ale to max a przeważnie między 70 a 90 normalnie masakra teraz jest w wulkanie.To jest czysty i świadomy wyzysk ludzi a ci co mądrzejsi to uciekają po 2 max 3 miesiącach bo znajdą coś lepszego w tym czasie tak jak JA bo zarobić nie dają a jak zarobisz więcej niż powinnienes to ci część kasy wezmą i nie dają a jak sie upomnisz to cię wyśmiewa że i tak za dużo zarabiasz,masz cicho siedzieć i robić dalej albo spadać tak teraz jest to co słyszałem od ludzi którzy tam robią po 5lat 10lat i więcej masakra na początku nie wierzyłem ale teraz tak bo (usunięte przez administratora) mi wypłatę o 400 i niema stawki % nocnej a soboty czy nawet niedziela to 30% co powinno być wiecie jakie. Jeżeli chodzi o prysznice to lata 80 i brud aż pod sufit ale tego to wcale się nie dziwię bo to przemysl ciężki to co najbardziej mnie dziwi to podejście do pracownika i wiadomo nie od dzisiaj że jak pracownik zarobi to zostanie dłużej itd żeby firma też szła w górę ale jak firma ukraca tz że pracownika ma wdupie i myśli że przyjdą ci co niepotrafia myśleć i zostana robić za te grosze bo ci co myslą (JA) spierdalają jak najszybciej się da. Powiem tak nie warto nawet dnia tam być jak i na odlewni tak i szlifierni i tez na obróbce cnc jak ja bo szkoda zdrowia a szkoda bo fajni ludzie tam pracują i nie wierzcie w to co piszą w ofercie pracy tak i w firmie posredniczacej bo was robią wchuja tak jak mnie zrobili na początku i tyle co miałem do powiedzenia miłego

Misiek

Firma idzie na (usunięte przez administratora) , będą ja wkrótce zamykać to widać słychać i czuć . Pozdro

tolek
@Misiek

Masz rację widać to dokładnie i czuć na każdym kroku. Najpierw dziwne zwolnienia i decyzje które trudno logicznie wytłumaczyć a teraz kto moze to ucieka jak najdalej. pzdr

Dyksa
@Misiek

Wszystkich którzy znali się na robocie zwolnili, zostali z kierowników same przygłupy i nieuki . Żal na nich patrzeć jak prezesowej się podlizują . Trza wiać z tej nory . Pozdro.

Drag

Poprostu komuna gwizda i tańczy sami kierownicy, zarabiają tylko majsterki a na tych co spoczywa robota to żal opowiadac. Motto firmy to "nikt ci tyle nie da co ja ci obiecam" . Jednym słowem (usunięte przez administratora) i zlodzieje.

bededener

Strata czasu. Po "rozmowie kwalifikacyjnej" operator - ustawiacz cnc z kilkuletnim doświadczeniem, umowa przez agencję 13,5/h plus ew. premia - taka propozycja! Brak słów.

Franca
@bededener

Nie dodałeś że 13.50 BRUTTO a premia ? zawsze po 10-tym mówią że w przyszłym miesiącu będzie i tak co miesiąc ostatnie wypłaty 1600 1800 Tarcza ochronna

Zostaw merytoryczną opinię o Wulkan S.A. - Częstochowa

• Jak się pracuje w Wulkan S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wulkan S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wulkan S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wulkan S.A.?

Kandydaci do pracy w Wulkan S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wulkan S.A.