Opinie o Atos Origin - Bydgoszcz w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Atos Origin - Bydgoszcz. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Atos Origin - Bydgoszcz o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atos Origin - Bydgoszcz w Warszawa

Olo

Mozna zdobyc mnostwo exp ale za cene zdrowia psychicznego. Management to zenada. Polecam tak do 2-3 lat max. Korpo jak kazde inne czyli wiecie jak jest. Murzyniarnia. 2/5.

Kick
@Olo

to szczera prawda tak jest w typowej korporacji, bezwzględny wyzysk za cenę zdrowia nie tylko psychicznego

Łucja
@Kick

Chyba większość osób przyzna mi rację co do tego, że praca w korporacji nie będzie odpowiednia dla każdego. Ale jestem bardzo ciekawa, jak to w Atos Origin jest z zarobkami. Może one w pewien sposób rekompensują te niedogodności? Powiedz mi coś więcej na ten temat.

popek

Hej! Jak wygląda rozmowa na stanowisko Junior IT Specialist? Jestem już po rozmowie telefonicznej i teraz czeka mnie rozmowa w biurze, zastanawiam się z czego się przygotować. Dzięki za info! :)

kurkawodna
@popek

hej? jak było? dowiedziałeś się? mam tez niedługo rozmowe i szukam wskazówek :)

Elo

Jak znam angielski na b2 to mnie przyjmą na jakieś stanowisko? xd

Sama prawda
@Elo

Kiedyś na targach pracy usłyszałem od przedstawiciela firmy, że Atos obecnie szuka wyłącznie osób z 3 językami: angielskim, francuskim i niemieckim. Potem dodał, że dziś to chyba norma, że każdy te języki zna, więc nie jest to duży wymóg. Fajnych tam macie "rekruterów" :)

dss
@Elo

Bo Atos wszystkiego Cie nauczy. Jezyka nie nauczysz sie przez 3 miesiace , a wykonywac proste rzeczy jak na tasmie w akordzie tak. :)

Martunia
@Sama prawda

Niedawno do francuskiego teamu, gdzie naturalnym wymogiem jest znajomość nie tylko angielskiego ale i francuskiego, przyjęto osobę, która mówi tylko po polsku. Osoba ta nie ma żadnej wiedzy technicznej ani doświadczenia w branży. Teraz biorą chyba każdego, no chyba, że nie wiem o jakichś znajomościach tej osoby.

prac
@Elo

jezyk to tylko narzedzie. Co potrafisz konkretnego ?

ggg

Macie w atosie jakas akademie czy cos w tym stylu?Jak znam angielski na b2 ale nie mam w CV zadnego doswiadczenia z IT to jest szansa ze dostane jakims cudem prace tam? xD

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Atos Origin - Bydgoszcz spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.

Cześć wszystkim mam pytanie.Czy firma Atos przyjmuje uczniów na praktykę? Od marca mamy zacząć w szkole praktyki ,szkoła ma nas kierować do różnych firm chyba że ktoś sam sobie coś załatwi indywidualnie. Uczę się jako technik informatyk ,umiem biegle język angielski czy mam jakieś szanse w ogóle na praktykę tam?,a potem ewentualnie pracę ?

czerwony
@Zainteresowany

Przyjmują na praktyki, nawet sporo osób, więc nie krępuj się tylko składaj papiery :) A co do pracy to pomyśl o wejściu przez Atos Academy w kierunku który najbardziej Ciebie interesuje.

Student

Ile można zarobić na początek (1. praca) w Atosie na stanowisku Junior BI Developer jeśli ogarnia się też zagadnienia z "Nice to have" + prawie ukończone studia inż? Wiecie czym dokładnie zajmuje się na tym stanowisku - jak wygląda praca? Czego można spodziewać się na rozmowie rekrutacyjnej i jak wygląda rekrutacja?

Olaf

Dużo pytań i żadnej odpowiedzi. czy to wynik dobrej pracy i dlatego nikt tu nie zagląda?

Cześć, Jakie są szanse dostać się mając certyfikat Prince2 z zarządzania projektem? Na jakie mniej więcej zarobki można liczyć? Może HR się wypowie na ten temat? Pozdr.

Admin

Czesc, Ile zarabia w Atosie tooling engineer z Powershell? Dzieki za info

Pytek
@Admin

500plus jak ma dwójkę dzieci

Grażka

Co Zrobić aby dostać w Atosie GCM 2?

@Grażka

zrobić lachę :)

Pytek
@Grażka

A co to jest?

Roland Wspaniały

Cześć, ile zarabia Category Expert w Bydgoszczy i od czego to zależy? Mam za kilka dni rozmowę i nie wiem ile powiedzieć bo nie jestem z Bydgoszczy.

Atosowiec
@Roland Wspaniały

10k

Ona
@Atosowiec

Hej chyba raczej 5k brutto

nick

Mam pytanie: czy na stanowiskach z językiem rosyjskim pracuje się w Święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy?

Tomcio

Gdzie się najlepiej pchać na start? NOC , BDS , czy jeszcze gdzieś indziej?

Zolper
@Tomcio

Jezeli to stanowisko team manager i bedziesz mial serwis ktory juz jest od lat i bedziesz mial ludzi ktorzy tam pracuja od lat i beda z Bydgoszczy i beda mieli male dzieci i kredyty mieszkaniowe to w zasadzie obojetne jaki tower wybirzesz. Generalni rozejrzyj sie za inna firma.

rew
@Tomcio

NOC to prawie jak siedzenie na sluchawkach i odbieraniu telefonow.

@Tomcio

team manager martwi sie o slupki w excelu , jak potrzebuje czlowieka z dana wiedza to zglasza do hr a ci mu szukaja.

xD

BDS to chyba aktualnie najlepsza opcja. Nie licząc premii, którą obcieli do 80%

Rekrut

Witam mam pytanie, ile w tej chwili można zarobić? Chciałbym aplikować, nie wiem czy warto Pozdrawiam

LagriT

Bardzo fajna firma, przyjemne zarobki przy niezbyt wygórowanych wymaganiach. Po 7mcach pracy polecam. Lubię atmosferę w Atos Origin - Bydgoszcz za: Podejście kierownictwa do pracownika

Atosowiec
@LagriT

Hahahahahahaha Dobre!

Panda

Czy to prawda, że znając języki można dostać pracę w Atosie bez wiedzy informatycznej bo tego nauczą w trakcie pracy a chodzi tylko o język? Oczywiście nie mówimy o jakiś wysokich stanowiskach.

Reality
@Panda

Prawda i nieprawda. Jak znasz kogoś w firmie to najprawdopodobniej z polecenia dostaniesz pracę nie znając zbytnio IT oraz języka. Jak nie masz nikogo w środku to możesz ogarniać dobrze jedno i drugie, a pracy nie dostaniesz, bo np. nie będziesz pasować komuś do koncepcji. A wiadomo, czyjaś koncepcja lub dobre samopoczucie jest ważniejsza niż obiektywne przesłanki. Taki świat.

Reality
@Panda

Awanse ,podwyżka. Tu jest kabaret "zależy z kim śpisz lub komu dobrze robisz wchodząc w przysłowiowe 4-litery", "przecież nie można go/jej wypuścić bo już nikt tu z doświadczeniem nie został , same świeżaki". Moje ulubione "on może już zmienić, już odpracował swoje" Hello jakby to powiedziała Mariolka w swoim wystąpieniu kabaretowym, czy to jakiś (usunięte przez administratora) i po odpracowaniu wyroku można zmienić cele i prace z kopalni na stołówke i mycie garów.

dzejju

Opinia na podstawie pracy przez nieco ponad rok na niemieckim serwisie (1 linia wsparcia-Bydgoszcz, praca bez nocnych zmian). Jak wygląda praca dla nowych osób? 1) Jak się zatrudniałem było wszystko w porządku, 1.5 mies. szkolenia i wtedy się siada na słuchawkę stopniowo ucząc się wszystkiego 2) Obecnie jak to wygląda (na tym serwisie): 2 tygodnie szkolenia ogólnego, a wtedy ewentualnie jakieś szkolenie co do serwisu. Mówię ewentualnie ponieważ normą jest teraz, że osoba zostanie przeszkolona z jednego zakresu problemów i tylko to ma oficjalnie robić. Bardzo często jest to najtrudniejsza grupa (trudne problemy, czyli nie resetowanie haseł). Zdarzały się osoby, które mają odbierać telefony, zbierać informacje które powiedział użytkownik i przekazywać je dalej. Takie osoby nie miały ŻADNEGO szkolenia stanowiskowego. Jeśli okaże się, że nie radzisz sobie językowo lub technicznie, to normą jest, że zostaniesz przesunięty/ta na inny dział lub (łatwiejszy) projekt. Nie żartuję. Przyznasz się że umiesz angielski? Spoko, 2 razy więcej roboty + niejednokrotnie zmiany do późnych godzin "bo musi być ktoś z angielskim" :) Co z tego że jesteś spoza Bydgoszczy i masz problem z dojazdem/powrotem. Grafik co prawda da się w miarę dostosować. Zazwyczaj w jedną stronę łatwo: żeby przyjść później niż było ustawione w grafiku (większość osób woli mieć na rano). W drugą stronę często usłyszy się "nie, bo nie będzie osób na popołudnie". Urlopy: Wartościowy (dla serwisu) pracownik nigdy nie dostanie urlopu kiedy potrzebuje. Na około 6 próśb o jednodniowy urlop za każdym razem mi odmówiono. Natomiast pracownik o małej/średniej wartości taki urlop już dostanie. Dodatkowa informacja: Na przełomie grudnia/stycznia ustalamy sobie urlopy na cały rok (np 1-2 tygodniowe itp) - ustalanie na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Bo jednego dnia oficjalnie mogą mieć urlop 3 osoby. Zdarzały się pojedyncze przypadki, kiedy pracownik usłyszał "nie zatwierdzę Tobie tego urlopu bo nie ma ludzi" (a chodzi np. o urlop we wrześniu, który już był zaplanowany od tego stycznia). Awans? Owszem, jest możliwy jeśli wchodzisz przełożonemu mocno w tył. Jeśli siedzisz cicho i robisz swoją robotę to o awansie możesz pomarzyć. Są osoby które nadal odbierają telefony po 3-4 latach. Nieważne czy jesteś doktorem germanistyki, inżynierem czy kimkolwiek innym, nie puszczą Cię bo jesteś zbyt wartościowy/wa. Parking: Jest płatny, chyba 60zł miesięcznie. Dokładnie się nie wypowiem, bo nie korzystałem. Ludzie: Zespół ponad 20 osób, więc wiadomo. Jest różnie. Jednych się lubi, drugich mniej. Jednak są osoby, które donoszą o wszystkim przełożonemu (oczywiście w twarz wszyscy koleżeńscy). Czy pracownik jest doceniany? Hahaha. I na tym możnaby skończyć opinię. Odebrałeś/łaś najwięcej telefonów spośród wszystkich? Pfff.... słowa "dziękuję" nie usłyszysz (nigdy nie usłyszałem słowa dziękuję od przełożonej). Aaale: Poszedłeś jako 4ty na 5minutową przerwę lub wróciłeś z niej 30sek za późno? Jak najbardziej należy się Tobie "opierd**" (Max 3 osoby mogą pójść jednocześnie na przerwę, co z tego że co 1h przysługuje Tobie przerwa wg. prawa) Premie: Są 2 razy w roku. Jedna z nich była rzędu 1700brutto (przy czym może zostać obcięta o kilka stówek jeśli np. nie wypełniłeś bezsensownego profilu na Atosowej stronce do zbierania danych o pracownikach) A co jeśli nie działają narzędzia pracy? Heh. No to masz pecha. Ważne że możesz odebrać telefon. Co z tego że np. nie możesz nawet odblokować konta użytkownikowi bo ci nie działa narzędzie Już nie będę mówił, że narzędzia są mocno przeterminowane i wiele rzeczy nie do końca działa. Ale przecież kogo to interesuje. Równe traktowanie? Tia.... Jak patrzy na Ciebie przełożony: Oho, ten(ta) jest dobry. Dajmy mu więcej obowiązków. Ty siedzisz i zap**rdalasz, a patrzysz osoba obok siedzi i gra w gierki na telefonie. Czy dba się o pracownika czy liczą się tylko statystyki? Odp. Statystyki. Po każdym telefonie masz 55 sek zanim może Ci wpaść potencjalnie następny telefon. Co z tego że tworzenie samego zgłoszenia (bez pisania treści) trwa średnio 1,5min. Zmienisz status żeby dokończyć zgłoszenie? To zaraz słyszysz "wklikaj się" (tak żeby odebrać następny telefon). Najczęściej słyszą to wartościowe osoby, ale w "godzinach kryzysu" usłyszą to nawet osoby, które pracują dopiero kilka dni :) Kasa: średnio Kawa itp: Kawa jest, herbatka nie. Co czwartek są soczki Management: Pomijając wcześniej wymienione rzeczy: management leży i to bardzo mocno. Najwięcej telefonów jest z rana, myślenie przełożonego: pozwólmy kilku osobom robić szkolenia (nie odbierają one wtedy telefonów) Próba porozmawiania o złej sytuacji na serwisie. Odpowiedź przełożonego: "Jak się nie podoba to się zwolnij" PS. Pójście do przełożonego wyżej nic nie da, bo jest to koleżaneczka (kolejna która patrzy tylko na statystyki) Podsumowując: Opisałem sytuację z mojego serwisu, na innych jest lepiej. Da się w Atosie pracować, ale max 1rok. Tak żeby mieć wpis w CV i spadać

lolla
@dzejju

ludzie - w opiniach wszystkich firm piszecie max rok i spadać. to gdzie spadać ? do takiej firmy, gdzie ktoś pisze to samo, że rok i spadać? podajcie wtedy nazwę firmy, która ma dobrą opinię!!!

Rozmarynka
@dzejju

Jak wyglądają dokładnie te szkolenia? Czy omawiane są programy na których się pracuje, czy też trzeba po prostu zacząć pracować?

piotrek
@lolla

Mam Ci podać 30 firm ciurkiem czy jak? Obojetnie co z IT, czy z konkretnego obszaru? Operations czy wdrożeniówka? Moze lepiej linkedina założyć?

cyk L4

Są umowy lojalnościowe?

ewa

potwierdzam

atos sałata
@ewa

antek

Ja również bardzo miło wspominam Panią [usunięte przez moderatora], bardzo miła i rzeczowa osoba.

atos sałata
@antek

Zostaw merytoryczną opinię o Atos Origin - Bydgoszcz - Warszawa

• Jak się pracuje w Atos Origin - Bydgoszcz?

Zobacz opinie na temat firmy Atos Origin - Bydgoszcz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atos Origin - Bydgoszcz?

Atos Origin - Bydgoszcz