Opinie o Gleeds Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Gleeds Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Gleeds Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gleeds Sp. z o.o. w Warszawa

Bejbi

Możecie mi coś opowiedzieć na temat rekrutacji i pracy na recepcji? Jestem umówiona na rozmowę kwalifikacyjną, a nie mogę znaleźć w ogóle mojej aplikacji na to stanowisko ????

Ur

Fajnie byłoby się najpierw wykazać i pokazać z dobrej strony zanim zacznie się myśleć o podwyżkach. Praca przyjemna, nie ma wyścigu szczurów, fajni ludzie.

Wiola Nowy wpis

W ogłoszeniu dla Project Managera piszą o mile widzianych uprawnieniach budowlanych. Czy jeśli bez nich ktoś się dostanie to na spokojnie pracodawca wspiera w ich wyrabianiu? Są jeszcze możliwe jakieś inne certyfikaty do uzyskania?

Roche Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.

Cześć, startuje na PM, czy możecie coś więcej podpowiedzieć o zarobkach, czy jest możliwość pracy hybrydowej czy tylko stacjonarna?

To macie może jakieś kluczowe porady co do tego w jaki sposób najlepiej byłoby się tu wykazać w trakcie pracy? :) parę miesięcy temu ktoś to zaznaczył podczas wzmianki dotyczącej podwyżek. jakie mogły wystąpić teraz po nowym roku? czy są inflacyjne?

Bejbi

Xxx
@Bejbi

Polecam, przyjemna praca

@Xxx

A aktualne rozmowy? Kiedyś pisali o trzech etapach i chyba nie każdemu z opisujących sam ich przebieg przypadł do gustu. Widzę także, że po czterech miesiącach znowu wisi oferta dla kierownika od kosztów, jedna Pani pytała o ofertę jeszcze w maju. Czy to rotacja? Z czego wynika?

Karol

Firma zatrudnia wielu Cost Managerów, to nie jest pojedyncze stanowisko, więc kolejna rekrutacja nie świadczy o rotacji

@Karol

A zatem o czym? Nastąpił obecnie rozwój na tych stanowiskach? To ile osób docelowo jest potrzebnych? Ciekawi mnie także temat przyszłych warunków zatrudnienia. Parę miesięcy temu ktoś pisał o podwyżkach rzędu 5%. Jakich teraz od nowego roku można się spodziewać? Będą jakieś?

Ur Nowy wpis

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Gleeds Sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych

Czy w Gleeds Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

Laura

A co wynikało z tych opinii na temat płatności i z jakiego okresu to opinia? Teraz coś miało miejsce? Ma Pan na myśli jakieś opóźnienia czy po prostu mało motywujące stawki skoro te opinie są złe?

Zuza
@Laura

Wcześniejszy wpis zniknął, więc nie wiem co w nim było, ale znajomi, którzy jeszcze pracują w Gleeds nadal narzekają na pensje. Ponoć podwyżki w tym roku wyniosły od 3% do 5% (czyli słynne 500+ brutto xD) no dramat... Szukajcie szczęścia gdzieś indziej, jak to ktoś napisał wcześniej...

Renata

odkąd w ubiegłym roku ktoś odradzał kandydaturę do firmy opinie jakby nie patrzeć się urwały, czy faktycznie nikt już za bardzo nie angażował się w zatrudnienie? zauważyłam wystawione ogłoszenie na stanowisko Kierownika ds. Kosztów, jeśli o tego typu stanowiska chodzi to czy jest w ogóle perspektywa na awans? jakie warunki zatrudnienia w praktyce występują w tym roku i co można napisać o pracy przy kierowaniu kosztami?

Barbara

Super jak można wejść na forum i dowiedzieć się tylu szczegółów o pracodawcy. wasze opinie są bezcenne - szczegółowo i merytorycznie wymieniacie plusy i minusy. Każdy na tej podstawie może sam ocenić czy chce i czy warto. Jeśli założeniem jest zdobycie doświadczenia - myślę że warto. A jak z rekrutacją - ile czasu trwa, kto ją przeprowadza i czy można liczyć na odpowiedź po każdym etapie? Ile ich jest?

@Barbara

Z mojego punktu widzenia jako kandydatki do pracy, proces rekrutacyjny prowadzony był zdecydowanie zbyt długo. Niestety odniosłam wrażenie, że firma nie szanuje czasu potencjalnych kandydatów. Po przejściu rozmowy wstępnej trwającej 1 h, po upływie tygodnia dostałam telefon z Działu HR, że Panie dopiero rozmawiają ze sobą i zastanawiają się czy zaprosić na II etap rozmowy, tym samym przedłużając czas rekrutacji. Jeśli rekruter nie jest zdecydowany co do kandydata to nie widzę powodu żeby dzwonić z takimi informacjami. Po upływie kolejnego tygodnia dostałam zaproszenie na II etap - oprócz długiego czasu oczekiwania na wiadomość zwrotną, padła prośba o wykonanie zadania. Sama rozmowa trwała około 1,5 h, pytania dość schematyczne. Ogólnie jeśli masz czas na wzięcie udziału w rekrutacji trwającej 1-1,5 miesiąca to możesz wziąć pod uwagę tą firmę :)

@Barbara

Pytania schematyczne na II etapie rekrutacji - gdzie była wreszcie możliwość porozmawiania dokładnie o zakresie obowiązków na stanowisku oraz warunków zatrudnienia. Natomiast pierwsza rozmowa wstępna była dosyć niestandardowa- pytania dotyczyły głównie osoby kandydata np. jego zainteresowań. Nie padały na niej żadne bezpośrednie pytania dotyczące wcześniejszej ścieżki kariery.

Renata
@kas. 564

No to faktycznie dość długo, człowiek może zapomnieć w tym czasie, że w ogóle gdzieś rekrutuje.xd Ale przez pryzmat własnego doświadczenia mimo, że trwało to serio długo to powiedz szczerze czy faktycznie warto?

@Renata

Jeśli chodzi o podejście firmy do czasu kandydata to polecam rozejrzeć się za czymś innym :)

GF

Dobre miejsce by nauczyć się pracy z dużymi/wymagającymi klientami i szukać szczęścia gdzieś indziej - konkurencja niestety płaci lepiej. Firma często podkreśla, że zatrudnia tylko najlepszych, że osobom pracującym stawia wysokie wymagania, wprowadzane są systemy zapewnienia jakości, ISO i dodatkowe procedury, że trzeba stosować się do dress-codu, do tego kreowana jest otoczka najlepszej i nagradzanej tego-tupu firmy w Polsce, i nagradzanego pracodawcy, ale nie przekłada się to na zarobki. Szczególnie kiepsko wyglądają zarobki, biorąc pod uwagę, że ceny usług Gleeds są jednymi z wyższych na rynku. Pracownicy zatrudnieni w ostatnich latach regularnie uciekają z firmy. Jest grono osób, które zasiedziało się - pracują od wielu lat w tej firmie - jest im zapewne w niej dobrze, ale też nie orientują się co teraz oferuje rynek pracodawców. Młodsi ludzie, szczególnie z kredytami wziętymi w ostatnich latach uciekają. W sytuacji gdy ludzie odchodzą nikt o nich nie walczy/nie stara się zatrzymać - nie ma propozycji ze strony dyrekcji. Preferowaną formą zatrudnienia jest umowa o pracę, firma też daje pakiet medyczny. Są też owoce w biurze. Brak samochodów służbowych do wykonywania obowiązków - trzeba korzystać z prywatnych aut. Korzystanie z taxi podczas wykonywania obowiązków tylko w wyjątkowych sytuacjach, zalecane jest korzystanie z komunikacji miejskiej. Sprzęt dla pracowników: komputery i oprogramowanie - ok, smartfony - najtańsze i nie wymieniane od ponad 2 lat, więc ciężko się na nich pracuje. Atmosfera w pracy jest fajna, dobrze się współpracuje. Ludzie znają się na tym co robią, i można się od każdego czegoś nauczyć. Nie ma tu "wyścigu szczurów"/rywalizacji czy jakiejś zawiści. Model zarządzania firmy to mix standardów korporacyjnych z typowym "Januszowym" zarządzaniem - gdy trzeba kreuje się sporo "profesjonalizmu", a gdy coś nie idzie po myśli to wchodzi typowo polskie zarządzanie - kombinowanie. Tak jak, ktoś wcześniej wspomniał, władza absolutna jest w rękach jednej osoby i nie ma z nią dyskusji - przekłada się to na sposób zarządzania przez dyrekcję średniego szczebla. Kierownictwo nie ma swojego zdania i nie chce go mieć - ślepo wykonuje polecenia, nie reaguje gdy coś jest bez sensu - brak cojones. Firma robi ciekawe tematy, dla ciekawych klientów, ale ma problem z konkurencyjnością ze względu na wysokie ceny. Większość zleceń, które dostaje spływa od stałych klientów. Szefostwo ma problem z pozyskaniem nowych klientów.

Tomasz

Opinia jest trafna

Ww
@GF

Warto dodać, że firma nie płaci za nadgodziny, ani też nie ma systemu odbioru nadgodzin w formie dodatkowych dni wolnych. Szefostwo najchętniej by zatrudniało ludzi świeżo po studiach, bo nie trzeba im dużo płacić. Ludzi dociąża się robotą na maksa, do momentu aż nienuda się wykonać jakiegoś zadania dla klienta. Jedna wielka kombinatoryka.

Bbb
@GF

Poziomy stanowisk są zaniżone względem wiedzy i doświadczenia pracowników, np. osoba na stanowisku Project Managera w Gleeds, w większości innych firm była by zatrudniona na stanowisku Seniora - jest to standardowa zagrywka by nie płacić ludziom zbyt dużo... Kiedyś dwóch młodych pracowników przyszło do pewnego dyrektora z prośbą o zapłatę za nadgodziny, zarabiali mało, a wypruwali sobie żyły przy wymagającym zleceniu. Ten im powiedział, że firma nie płaci za nadgodziny, bo pracownicy mogliby naciągać pracodawcę... Szefostwo jest niereformowalne. Nie docenia się w tej firmie pracowników.

Wiktoria
@Bbb

Nie mogli chociaż odebrać wolnego za te nadgodziny? Bo rozumiem ze oszczędności i nie płaca ale dodatkowa praca powinna być doceniona chociaż w inny sposób no nie?

Czy Gleeds Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Kulisty

Jeśli pracujesz ściśle biurowo to tak: 9-17:30. Jeśli jesteś na budowie to z doświadczenia powiem, że raczej dopasowuje się do zespołu.

Damos

Firma bardzo dobra, można się wiele nauczyć, profesjonalni ludzie. Jedynie co, to główny szef na całą Polskę w sposób nie do zaakceptowania zachowuje się w stosunku do podwładnych, z reguły tych wyższych hierarchią - mocno podniesiony ton, wręcz krzyk spazmatyczny i obraźliwy - często się zdarza, daje do zrozumienia jednocześnie tym niżej o swojej władzy absolutnej, nie jest to przyjemne. Dowcipy z pogranicza pseudo erotyki czy powiedzonka z tego klimatu nie każdemu muszą się podobać. Nawet logiczne argumenty, które nie są zbieżne ze zdaniem głównego szefa, nie przemawiają do niego, no i można się narazić, więc jest mało takich albo w ogóle, którzy wdadzą się z nim w polemikę gdyż po prostu boją się, tak było kiedyś, tzn. nie tak dawno jeszcze. Postali ludzie kultura, grzeczni i mili. Firma jeszcze raz podkreślam bardzo dobra jest.

@Damos

Zgadzam się, że to „bardzo dobra firma, można się wiele nauczyć, profesjonalni ludzie”, „grzeczni i mili”. Co więcej, ponad 30% staffu pracuje w Gleeds ponad 10 lat, wiele osób – ponad 20 lat. Jak widać, zarówno sposób zarządzania przez ostatnie 20 lat, jak i zaangażowanie ludzi, którzy po prostu lubią w Gleeds pracować, sprawiły, że firma osiągnęła niewątpliwy sukces. Wnioski łatwe do wyciągnięcia...

XYZ
@Damos

Damos, zgadzam się z tym co powiedziałeś o szefie na Polskę: to wyjątkowo arogancki i opryskliwy typ. Tak się zachowywał już na rozmowie kwalifikacyjnej, a potem we współpracy było jeszcze gorzej. Gleeds to jest dobra firma dla początkujących project managerów, dla doświadczonych już nie. Nie tylko ze względu na zarobki, ale ze względu na sposób zarządzania projektami, taka trochę przewaga formy nad treścią, biurokracja do sześcianu. Papierów potrafią naprodukować tyle, że żeby wykonawca mógł wbić łopatę w ziemię, czy gwóźdź w ścianę musi 3 formularze wypełnić i dwa protokoły, masakra. Uśmiałem się trochę.

Damos
@XYZ

Ten szef to rezygnuje ze swojego stanowiska od lat i wszystkim i wobec to ogłasza, ale jakoś do tej pory to się nie stało. Uważam, że firma mogłaby być lepiej zarządzana gdyby stery były oddane młodemu managerowi i najlepiej z dobrymi nawykami jeśli chodzi o kulturę osobistą, takiemu, który czuje rynek i nie popadł w rutynę, a są tacy w strukturach firmy albo kogoś z zewnątrz wziąć. Klika osób pracujących od lat tworzy tzw. "core" firmowy i mają wysokie mniemanie o sobie, pracują od wielu wielu lat - przyjaciele szefa, może powinno dać się szanse na przykład nowym czy młodym, przybyłym zewnątrz i wprowadzić zdrową konkurencję, aby była właściwa skala porównawcza, "procurement czyli zdobywanie zleceń", powinno być na zdecydowanie lepszym poziomie, a jest na słabym, jest dużo do nadrobienia w tym zakresie. Firma ma dobrą markę ogólnie mówiąc, ale mogłoby być lepiej.

Ula
@XYZ

Tadzio już odchodzi, ale szuka punktu zaczepienia. Osobiście oddziałowi na Ukrainie dałbym samodzielność albo młodego managera z Polski, który nie popadł w rutynę, dopiero wtedy można byłoby liczyć na rozwój tego oddziału. Może nowy prezes tak postanowi. Trzymam kciuki za rozwój tej firmy. Musi nowe przyjść, stare odejść.

Tomasz
@Ula

Tylu jest młodych w strukturach firmy czy spoza, dać im szansę. Świeża krew musi przyjść i z kulturą osobistą. Ukrainą niech się zajmie młody menadżer z Polski albo lokalny. Zgadzam się.

Czy pracodawca Gleeds Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Asen

Tak, firma motywuje, w różny sposób, najpierw łatwiejsze projekty, potem bardzie ambitne itp., czasami premia, ale teraz będzie lepiej miejmy nadzieję - chodzi o atmosferę pracy, zmiana warty idzie w końcu, całe szczęście, główny boss będzie zastąpiony, już dawno do tego powinno dojść.

Mari

W mojej opinii wszystko zależy od przełożonego. Dobrą motywacją są oczywiście pieniądze i system bonusów, fajne, ambitne projekty i szkolenia, czasem solidarność i zżycie się zespołu. Niestety jest co najmniej jeden Team Leader, którego głównym narzędziem motywacyjnym jest manipulacja i mowy motywacyjne. W przypadku negocjacji wynagrodzenia czy premii potrafi sugerować, że nasza praca i zaangażowanie nie jest tego warte. Ogólnie śliski typ, który może ma wiedzę i jest profesjonalny ale gra tylko pod siebie i nie ma za grosz zdolności miękkich. Takim Team Leaderom mówimy stanowcze 'nie'.

@Mari

Postaraj się nie dyskutować z Team Leaderem o podwyżkach, a jeśli musisz to zrób to z konieczności, ale co najważniejsze, idź do jego przełożonego i poproś o rozmowę, tam możesz dogadać się prędzej. Pamiętaj, że Team Lader nie decyduje o twojej przyszłości w firmie, podwyżkach i innych sprawach, w tym finansowych, pytaj o wszystko najwyżej przełożonych. Team Leader to taki sam pracownik jak Ty. Jak mam jakąś ważną sprawę, to zawsze idę do tych najwyższych rangą. Do obecnego głównego nie idź już, teraz to on myśli o sobie, ale zaraz niedługo do nowego, za kilka miesięcy, może nowy będzie się bardziej starał, wysłucha i doradzi.

Bartosz

Trzeba jeszcze patrzeć na jakim wątku piszemy opinie. Ten dotyczy Warszawy a tu jest akurat bardzo dobrze!

Maniek
@Bartosz

@Bartosz, rozwiń proszę pod jakim względem bardzo dobrze?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Gleeds Sp. z o.o.?

John

Musisz mieć dobre wykształcenie, rokować na przyszłość, pracowity i może niekonwencjonalny, prezentować się nienagannie, dobra komunikatywność.

Reks

Byłem na rozmowie w Warszawskim oddziale. Niestety rekruter był tak niekompetentny, zadawał jakieś dziwne pytania zupełnie nie związane z przyszłym stanowiskiem. Pan manager też nie błysnął. Praktycznie nie odezwał się słowem. Rozmowa nie zachęcała do podjęcia pracy i współpracy. Sam podziękowałem.

Franciszek
@Reks

O jakie pytania chodzi, mógłbyś podać mi więcej szczegółów? Jestem ciekaw jak przebiegała rozmowa i jakie warunki zaoferował pracodawca. Mam nadzieję że dasz znać.

Iza

Gleeds to bardzo dobra firma. Pracowałam tam 6 lat, odeszłam z przyczyn osobistych - wyprowadzka do innego kraju. Naprawdę świetna atmosfera, ludzie się lubią. Chce się z nimi spędzać czas nawet po pracy. Mimo tego, że odeszłam, w dalszym ciągu utrzymuję kontakt ze wszystkimi. Zawsze można liczyć na wsparcie high managementu, zarobki też bardzo dobre. Bardzo polecam tę firmę.

WIKTORIA ... jesteś taką personą odpowiadającą za dobre imię firmy??? Informuję Cię, że ekipa z Mielna to jedna wielka porażka i wielka niedoróbka . Napisałem wyraźnie jestem na miejscu i zapraszam. Gleeds Mielno to jeden wieki wałek . Na dniach podam konkrety. A ty Wiktoria sobie odpuść, bo stąpasz po kruchym lodzie. Gleeds Mielno to porażka...

Andrzej.J.

Martwię się, tacy profesjonaliści pewni siebie i tak zamilkli. Coś poszło nie tak partacze ??? W razie potrzeby jak, by ktoś wątpił to mogę podać numer kontaktowy do mnie 884... ... Posiadam też sporą dokumentację techniczną i fotograficzną.

Andrzej.J.

Skoro wszyscy pracownicy są tacy pewni swojego profesjonalizmu oraz wykonania prac zgodnie ze sztuką i przeprowadzenia żetelnych odbiorów to dlaczego się nie wypowiedzą?jeżeli jest Pani taka pewna to zapraszam na niby ukończoną budowę DUNE B to sprawdzimy co zostało odebrane, oddane do użytkowania. Nie jestem podstawioną osobą , która chce popsuć Państwu opinie tylko informuję, że wydelegowanego tu osoby, których dzisiaj nie będę wymieniał nawt z imienia kompletnie nie ogarnęły problemu obiektu co już naraża właścicieli, (użytkowników ) na straszne koszty nie mówiąc o tym co się będzie działo jak budynek i instalację będą się starzeć.

Wiktoria

@Daniel, jesteś pracownikiem firmy i możesz napisać kilka informacji na temat warunków zatrudnienia? Czy ten watek odwiedzają obecni pracownicy Gleeds i mogą wypowiedzieć się na temat obecnych rekrutacji w firmie? Zainteresuje to osoby, które chciałyby starać się o pracę u tego pracodawcy. Istotne informacje na temat dodatków do wynagrodzenia i atmosfery w pracy pomogą im podjąć decyzję.

Zostaw merytoryczną opinię o Gleeds Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Gleeds Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gleeds Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Gleeds Sp. z o.o.
3.2/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Plac Bankowy 2
    00-095 Warszawa