Arup

Kraków

Opinie o Arup

Hanna

Czy Arup oferuje szkolenia dla swoich pracowników?

jo

oj niestety ta oferta na asystentkę lub asystenta w zespole consultingowym też nie jest już aktualna, ale z tego co wiem, to niedługo powinny się jakieś nowe oferty pojawić

Ziarno

@trop jesteś zaproszony na rozmowę?

Ziarno

W jakim języku prowadzona jest rozmowa kwalifikacyjna? Jakies może jeszcze nowe komentarze, spostrzeżenia o firmie ktoś odrzuci?

www

Myślę że arup lata świetności w Polsce ma już za sobą...czemu tak sądzę, otóż, firma jest jak na polskie warunki zbyt droga, skierowana głównie do inwestorów zagranicznych. Łapie się poklei czego popadnie, a to powodzie, a to śmieci, a to znów mosty. Budynki w Krakowie już niestety do zamknięcia... Ludzie troszkę mają dość siedzenia po 12 godzin w pracy i udawania że wszystko jest ok. Podwyżki jak dobrze pójdzie co dwa lata, ustawowa inflacja...co wynegocjujesz na początku jest Twoje i tak do emerytury :) Racja atmosfera kiedyś była fajna, teraz uważaj co i z kim mówisz.

glad

Znam Arup. Moim zdaniem to dobra firma i nieźle płaci, choć nad projektantami zawsze wisi widmo pożegnania z pracą gdy "wodzowie" nie znajdą dla nich roboty.Jak jest robota to siedzi się nad projektem, bo trzeba szybko, szybko i jeszcze raz szybko - zero luzu jak w angielskich biurach tej firmy. Nadgodziny są oddawane w formie wolnego. Ludzie przyjaźni, choć animozje zdarzają się jak wszędzie. Gdy mnie zatrudniono kilka lat temu atmosfera była fajna - oparta na zaufaniu , które wstyd było zawieść i mówieniu wprost, co się myśli. Teraz jak ci się coś nie podoba - to uważaj do kogo to mówisz. W biurach w Warszawie i Krakowie zmieniły bądź zmienią się wkrótce osoby zarządzające, które mają swoich faworytów. Atmosfera zmieniła sie przez to na niekorzyść.

ff

Witam, Widzę sporo negatywnych opinii o tej firmie, czy jest aż tak źle?

Jolcia

Jak rządził Anglik było super, jak do władzy dorwali się Polacy to się bardzo skiepściło

geotechnik

Arup mimo opinii nie jest firma godna polecenia. W Raciborzu niby szukają ludzi na zbiornik a nie chcą płacić. nikt nie chce tam iść do roboty i robić a darmo.

Super Bridgeman

Witam kolegow. Jestem zainteresoany jak wyglada praca w Arupie w Polsce. W szczegolnosci interesuje mnie dzial mostowy o ile taki wogole istnieje. Po bardzo dlugich rozmowach zaoferowano mi prace w tym biurze. Niestety oferta wydala mi sie podejrzana i ostatecznie sie wycofalem. Nie moglem miedzy innymi otrzymac umowy o prace do wgladu proszac o to kilkukrotnie. Pani z HR odpowiada z miesiecznym opoznieniem na maile. Po mojej rezygnacji to samo ogloszenie ukazalo sie ponownie. Zaproponowano mi pensje okolo 9000 brutto na stanowisku senior bridge engineer. Jak na Polske wydawalo mi sie ze to przyzwoita oferta. Natomiast jak sie okazalo pozniej firma Arup szuka tak naprawde inzynierow do biur w Europie i w Azji za wlasnie takie wynagrodzenie. Wynagrodzenie w Europie jest kilkukrtonie wyzsze w okolicach 30 000 pln brutto w Anglii czy na bliskim wschodzie. Prosze o komentarz osoby ktorem mialy stycznosc z Arupem w Polsce i pania Maddalena z HR. Pozdrawiam .

K

firmy zagraniczne szukaja jeleni do roboty w Polsce, bo nie chca placic swoim inzynierom pare tysiecy euro czy funtow taka prawda..

oo

i asystentem przez długi czas zostaniesz tak jak większość z nas

inzynier

Bylem na rozmowie i dostalem prace. Powiem tak - za granicą proponowano mi stanowisko senior engineer (ale nie moglem wyjechać z powodu rodziny) - a z tym samym doswiadczeniem w arupie zostalem asystentem. Bardzo słabe wynagrodzenia od 2008 roku porównywalne z małymi polskimi firmami. Dobre płace to mit.

SV

Na jakie stanowisko aplikujesz i do którego biura?

RF

ale ta firma nie jest i nigdy nie była GW ani inwestorem to firma projektowa!!! więc chyb to co piszesz nie jest fair bo gdybyś tam pracował(a) to byś wiedział(a)

DP

Ogólnie polecam. Fajny zespół. Sympatyczna atmosfera.

jol

Firma jest straszna pod względem zarzadzania, wysokości wynagrodzenia. Dla młodych projektantów beznadziejna bo niczego się nie nauczą. Jedyne co potrafi ta firma to stwatzać problemy. nie polecam

ccc

całkowicie zdezorganizowana firma - dobrze, że jeszcze trochę to się sami "pozamiatają" z Polski. fatalna współpraca jako inwestor czy GW. Omijać szerokim łukiem

Zostaw opinię o Arup - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Arup