Anita
Klient

Dziewczyny jest strona w necie do sprawdzenia jaką pomoc otrzymał pracodawca i min.jest też to czy państwo wypłaciło im świadczenie na ochronę miejsc pracy... wystarczy w przeglądarce wpisać sudop.uokik.gov.pl i należy podać NIP pracodawcy. Wszystko jest wyszczególnione, kwoty i kiedy było wypłacone. Jak nie wypłacą wam należnych pieniędzy to niestety PIP się kłania.

Ja pracuje już gdzieś z cztery lata i nie mam żadnego problemu .

Jaki jest wkład kierownictwa OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Gość Nowy wpis

Żaden

Maja Nowy wpis

Rozumiem ze postojowe za listopad dla osób na umowie zlecenie się należało? Czy ktoś je dostał?

Gość Nowy wpis
@Maja

Niestety nikt kto jest zatrudniony na zlecenie nie dostał postojowego

Anita

@Anita

Sprawdzone ...A oni nam nic nie wypłacili ani za listopad,a za styczeń mamy godziny odpracować, jak sami dostali pieniądze od państwa i oni się nie boją,że wejdzie im kontrola... szkoda słów, jakim trzeba być perfidnym oszustem

Gość2
@Gość

Dokładnie. Może gdzieś należałoby to zgłosić? Sklepów jest dużo powinnyśmy wszystkie się tym zająć. W innych firmach (sklepach) pracownicy mają normalnie płacone, żadnego ściągania z urlopów nic..

Gość 3
@Gość2

Jak to w ogole wszystko wyglada ??

@Gość 3

Teraz już nie starają się nawet o postojowe tylko otrzymują od państwa na każde miejsce pracy dofinansowanie w kwocie 2tys zł a do tego zwolnieni są z opłat zusowskich, trąbią o tym w tv

@Gość2

Czy wysyłanie na urlopy czy na chorobowe, przecież nikt nie może zmuszać do nieuzasadnionego zwolnienia chorobowego...

Gosc

Czy coś z tym robicie?

Info
@Gość

Pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania – 60% wynagrodzenia. W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę Taki oto przepis w związku z pandemia i zamknięciem Warto przeczytać i da do myślenia

@Info

A gdzie tego przepisu w związku z pandemią szukać?

@Gość

Wszystko w internecie . Wystarczy nawet , że skontaktujesz się z urzędem pracy otrzymasz taka informacje Tylko nie wiem jak to jest w zależności chyba od umowy jaką masz ale to tam powinniście się dowiedzieć co i jak i jak to wszystko wyglada

Maja Nowy wpis
@Anita

Jak długo trwa proces awansu w OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Mala
Klient

Oglądam towar. Nadęta pani mówi mi że mam ubrać maseczkę ????‍♀️ odpowiadam ze nie i nawet jej nie mam więc nie założę. A ona na to że mam wyjść że sklepu ???? odparłam że ma (usunięte przez administratora) podejście do klienta ????także nie polecam mimo że kiedyś lubiłam ten sklep. Moja noga tam już nie stanie. Powodzenia paniusiu z takim podejściem ????????????????

Xyz
@Mala

A co w tym dziwnego, że Panie proszą o zakładanie maseczek? Sama przy kontroli z sanepidu zostałam poinformowana o konieczności zwracania uwagi klientom o zasłonięcie ust i nosa, bo w takiej sytuacji gdy klient na terenie sklepu nie przestrzega wymogów jest karany zarówno on, jak i sprzedawca. Bądźmy ludźmi dla drugiego człowieka, jeśli nie chcecie przestrzegać obostrzeń, sprzeczać się z władzami policją itp to okej, ale róbcie to w taki sposób by nie dotykało to innych. Sama mam zdanie podzielone na temat masek, ale z szacunku dla personelu zawsze w sklepach noszę. Druga sprawa jest taka, że wiele z nas pracuje w tej masce po 12 godzin, a klient nie potrafi ubrac na kilka minut zakupów? Trochę taki brak empatii. Pozdrawiam :)

Olka fasolka
Klient

Nie polecam. Obsługa prostacka, nadęta babka. (usunięte przez administratora) na wieszakach

Nikola
Klient

Że mną było podobnie za brak maseczki. Żenada powinni ja zwolnić

Kandydat

Jaka umowa ?

Klaudia

Ciekawa jestem ile jeszcze mnie czeka z nimi w przyszłości problemów skoro PIT sprawia im trudności .. chcialam odciąć się od tej ala firmy ale widzę że to będzie ciągnęło za mną jak g***o pod podeszwa .. i pozdrawiam gościa który usuwa komentarze mam nadzieję ze ma Pan/Pani wiele pracy

Klaudia
@Klaudia

Sprawdzajcie swoje PITY sami oraz inne zobowiązania. Dobrze wam radze bo skończycie z ręką w ***** i nie odzyskacie nic!

Ja pracuje już gdzieś z cztery lata i nie mam żadnego problemu .

@Pracownik

Nie przeszkadza Ci, że od ponad roku nie dostajesz premii?

@Asia

Teraz stawka godzinowa zmieniła się na umówię zlecenie jest wyższa (osoba która się uczy ma większa stawkę )zarabiasz więcej wiec w czym problem wychodzi się tyle samo co było na początku wraz z premia , a może i nawet więcej ☺️

@Pracownik

...ani nie masz urlopu który każdemu się przysługuje

Czy OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Ja

Zlecenie

@Pytanie

Tylko zlecenie oparte na umowę o pracę. Chodzi o to,że jest rozliczany tak jak na umowie o pracę ,wymagań całe mnóstwo a od siebie nic nie dają nawet myśleć nie potrafią.

Gość

Hej, czy któraś z was jeszcze nie otrzymała postojowego?

oh

@Gość czyli przez wirusa firma planuje zwolnić wszystkich???

Andma

wiekszosci koncza sie umowy zamiast przedluzyc i panstwo by placilo pracownikom to zwalniaja

@oh

Dla nich to najprostrze rozwiązanie, bo po jakie licho zatrudnić ludzi na normalne umowy skoro można zatrudnić na śmieciowe...poza tym jeżeli państwo ma pokryć koszta pracownicze to jakim sensem jest pozbywać się już sprawdzonych pracowników. To jest nielogiczne rozwiązanie.

Gość

Pracując w tej firmie trzeba być przygotowanym na wszystko, nawet na taki pomysł aby w całej firmie wszystkich pozwalniać w takiej sytuacji która teraz nastała. Państwo firmom ma pomagać w ochronie miejsc pracy a oni chcą się wszystkich pozbyć. A kto im wróci po tym wszystkim? Jak taki pracodawca pozbywa się ludzi...

Ona

Prawda !!

Aga

Dziewczyny uważajcie bo zamykają sklepy i nawet nieraczą o tym poinformować.... U nas w Mielcu o likwidacji sklepu DOWIEDZIAŁYŚMY się od ludzi pracujących w galerii 7 dni przed zamknięciem... Zadzwoniłam do Pani Marty kierowniczki sklepu , by zapytać czy to prawda czy mamy się martwić o brak pracy to powiedziała : "Nie , dziewczyny to nie prawda , takie rzeczy to szefostwo ustala , ona nic o tym nie wie.... "(A dobrze wiedziała że to prawda )Po czym zadzwoniłam do szefowej oczywiście telefonu nie odbierała na maila nie odpisała ..... 4 dni przed zamknięciem szefowa odebrała i potwierdziła że sklep zamykają..Wielce zdziwiona ,że nikt wcześniej nas o tym nie poinformował.... O zamknięciu sklepu wiedzieli dużo dużo wcześniej ,a nas jednym słowem zrobili w ...... Porażka totalna ....brak słów na to wszystko.. Kłamią kłamią kłamią!! na odrobinę szczerości ich nie stać .. co za ludzie.... Pozdrawiają dziewczyny z Mielca .

@Aga

O tym ,że będą zamykać najsłabsze sklepy wiadomo było od początku 2019 roku.jak macie poniżej 40 tyś miesięcznie to jest się czym martwic

Aga
@Asia

@Asia okej, niech zamykają skoro nie ma zysków ze sklepu... Tylko gdyby byli uczciwymi ludźmi to poinformowali by wcześniej swoich pracowników jak wygląda sytuacja , a nie kłamali do samego końca ....

Ola
@Aga

Nie ma co „płakać nad rozlanym mlekiem” . Trzeba żyć dalej . Praca nie ta to inna .Zawsze znajdzie sie coś innego .

Kk

Prawda jest taka że robią ludzi w balona nie szanują pracownika a co do renamentu to zabierają kasę i tyle nie ma że za jakiś czas się znajdzie ,a pozytywne komentarze to tylko wyższa elita wystawia.

Karolina

Hej Czy może s Gdańsku potrzebują kogoś do pracy? Wiecie coś na ten temat ?

Samo życie

Praca pierwsze dwa miesiące sama w sobie jest okej... Schody zaczynają się później, gdy zbliża się dzień wypłaty i parę dni wcześniej przyjedzie zrobić renament Pani "kierowniczka" z Kutna "M...a" nagle pojawia się pełno minusów na sklepie, braki.... Co najgorsze sama nie wie z jakim dniem trzeba robić renament( jak taka osoba może być kierowniczką sklepu ) ,później przez jej niewiedzę i źle wpisane daty dużo brakuje ubrań i my pracownicę musimy za to płacić (sami odliczają nam kwoty od wypłaty) kwoty są bardzo różne.. od 60zl do 1000zl . Totalna porażka w tym sklepie .... Zero premii , zero pochwał , zero umowy o pracę

Mama
@Samo życie

Dziewczyny czy u was w sklepie jest podobnie ???

Ona

Nie ma żadnego problemu z remanentem . Trzeba pilnować dostaw , rozchodów , niezgodności i wszystko się zawsze zgadza ...

Joanna
@Ona

To bardzo ciekawe, skoro wiele osób pisze to samo, że najpierw rzeczy brakuje, a potem już po odbiciu braków z wypłaty, rzeczy w cudowny sposób się znajdują :)

pAULA

czy otwierają jakieś nowe sklepy ?

Joanna z Białej Podlaskiej

Chciałabym wam powiedzieć tylko, że jeśli jeszcze komuś nie chcieli wypłacić pieniędzy przez jakieś magiczne braki (które potem się dziwnym trafem odnajdują), to radzę nic im nie podpisywać, żadnych protokołów i nie słuchać tego pseudointeligenta i jego zastraszeń. Zgłosiłam wszystko do inspekcji pracy i w trybie natychmiastowym wypłacili mi różnicę, którą mi wtedy zabrali bezprawnie dodam. Także ludzie, nie poddawajcie się tylko walczcie o swoje, bo to jest po prostu zwykła kradzież i im więcej będziemy zgłaszać, tym oni będą sobie na o wiele mniej rzeczy pozwalać.

Ika
@Joanna z Białej Podlaskiej

Czy tobie też zabrali 15zł bo błędnie wysłali przesyłkę na inny adres? Ja tak mam i nie wiem co teraz z tym zrobić bo już nic mi nie odpisują tylko proszą o podanie nr konta w celu zwrócenia pieniędzy -15zł bo jakieś widzimisię mają...

Joanna
@Ika

Mojej koleżance z pracy najpierw przelali wypłatę za ostatni miesiąc jej pracy, a potem stwierdzili, że za dużo jej zapłacili i chcieli, żeby im oddała. Ta firma, to śmiech na sali. Nic się nie bój, tylko ostro z nimi. Trzeba walczyć o swoje, bo oni tak robią. Tutaj zabiorą komuś 15 zł, tam kilka stówek i biznes się kręci :) Jeśli chcą Ci zwrócić kasę, śmiało podaj numer konta i napisz, żeby się pospieszyli. Myślę, że jakby się w końcu posypały pozwy sądowe, albo przynajmniej skargi do inspekcji pracy, to by się ten "biznesik" szybko skończył...

Zostaw merytoryczną opinię o OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski - Ostróda

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski