Zakład Drobiarski Lech-Drób sp. z o.o.

Opinie o Zakład Drobiarski Lech-Drób sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Dominika Lech-Dziołak

Pracownik firmy - Pełnomocnik Zarządu

19.10.2023 11:10

Czym zajmuje się Państwa firma?

Dominika Lech-Dziołakikona wywiad

Zakład Drobiarski Lech-Drób sp. z o.o. od blisko trzech dekad prężnie działa w sektorze drobiarskim, zajmując się głównie: skupem, ubojem oraz rozbiorem kur i kurcząt.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Dominika Lech-Dziołakikona wywiad

Od początku działalności firmy, czyli od 1995 roku nasza siedziba znajduje się w Zalewie, w województwie warmińsko-mazurskim. Z chwilą rozpoczęcia działalności spółka zatrudniała 42 osoby. Obecnie w Zakładzie pracuje ponad 500 pracowników, co pozwala nam sprawnie realizować podjęte przez Zarząd firmy zamierzenia i plany. Podkreślić należy, iż kluczowym fundamentem działalności firmy są zaangażowani pracownicy, bez których sukces byłby niemożliwy. Niestety w 2015 roku w wyniku pożaru spłonęło aż 80% powierzchni Zakładu. Dzięki ciężkiej pracy udało nam się odbudować firmę i wrócić na rynek. W 2019 roku rozpoczęliśmy produkcję na zmodernizowanym obszarze, zwiększając moce ubojowe.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Dominika Lech-Dziołakikona wywiad

Efektem rozwoju firmy jest dynamiczna ekspansja na rynkach zagranicznych, ponieważ nasz Zakład Drobiarski eksportuje swoje produkty do licznych odbiorców, z ponad 130 krajów na całym świecie. Jest to możliwe dzięki prowadzeniu transportu surowca rzeźnego w ramach przewozów własnych. Posiadanie floty własnej pojazdów gwarantuje nam zapewnienie odpowiednich warunków przewozu drobiu w kraju i za granicą. Sukcesywnie zwiększające się moce przerobowe i popyt na wysokiej jakości towar sprawiły, że aktualnie spółka współpracuje z coraz to większą liczbą dostawców surowca.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Dominika Lech-Dziołakikona wywiad

Nasza struktura składa się m.in. z działów: handlowego, zakupu surowca, księgowego, prawnego, produkcji, utrzymania ruchu, utrzymania porządku, warsztatu, konserwacji oraz transportu, który zarządza flotą własną.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Dominika Lech-Dziołakikona wywiad

Rekrutacja w naszej firmie odbywa się zarówno stacjonarnie, jak i online. Kandydat może złożyć swoje CV w siedzibie firmy lub przesłać je na adres e-mail podany na naszej stronie. Następnie Dział kadr wraz z Dyrektorem zakładu uważnie analizują każdą nadesłaną aplikację pod kątem zapotrzebowania w firmie oraz wolnych miejsc pracy. Zdarza się, iż z uwagi na kwalifikacje kandydata proponujemy zatrudnienie na innym stanowisku, niż to, na które aspiruje pracownik tak, aby kandydat również miał możliwość wyboru. Wybrane osoby zapraszamy telefonicznie na spotkanie rekrutacyjne. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, która zazwyczaj odbywa się z Kierownikiem danego działu oraz z Dyrektorem zakładu. W trakcie spotkania chcemy bliżej poznać kandydata oraz ocenić jego predyspozycje osobowościowe. W zależności od charakteru stanowiska stosujemy dodatkowe narzędzia rekrutacyjne. Zwieńczeniem całego procesu jest zamknięcie spraw formalnych i rozpoczęcie współpracy.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Dominika Lech-Dziołakikona wywiad

W każdej firmie proces wdrożenia zarówno w nowe obowiązki, jak i w nowe otoczenie jest niezwykle stresujący. Jako pracodawca staramy się stworzyć warunki, które pozwolą pracownikowi łatwo zapoznać się z nowymi zasadami, regułami i obowiązkami panującymi w naszej firmie. Każda osoba na początku swojej drogi ma zapewnione wsparcie starszych współpracowników, którzy pomagają wdrożyć się w nowy system pracy. Zakład zapewnia również obowiązkowe szkolenia oraz szkolenia dodatkowe, tak aby pracownik stale mógł poszerzać swoją wiedzę.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Dominika Lech-Dziołakikona wywiad

Z uwagi na ciągły rozwój firmy oraz zwiększające się prace przerobowe, posiadamy otwarty system rekrutacji na wskazane wyżej stanowiska. Zapoznajemy się z każdym przesłanym do nas CV, jak również odbywamy rozmowy telefoniczne i umawiamy spotkania z każdą osobą, która jest chętna i gotowa podjąć z nami współpracę. Cenimy zaangażowanie oraz chęć rozwoju osobistego i zawodowego. Jako firma doceniamy te cechy, dlatego też działamy w systemie premiowania oraz dajemy możliwość awansu na każdym stanowisku.

Czy w Zakład Drobiarski Lech-Drób sp. z o.o. możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku architekt budowlany?

Zapytanie

Czy pracodawca oferuje cos wiecej niż w ogloszeniach tych na slupie w Ostródzie, w których nic nie ma poza możliwością przystąpienia do grupowego ubezpieczenia i do samej pracy. Jakaś opieka zdrowotna, karta multisport ?? Coś innego, czy to co jest na ogłoszeniach to wszystko ?? Proszę @Pracodawca o odpowiedź. Dziękuję.

@Zapytanie

A wiesz, że ostatnio widziałem ofertę pracy dla Koordynatora ds. planowania i realizacji inwestycji. Na umowę o pracę. Zgodnie z ogłoszeniem miałby to być ktoś z wykształceniem wyższym technicznym z zakresu architektury bądź budownictwa. A możecie w takim razie dać znać, czy i osobę ze średnim mogą przyjąć na taką posadę? Proszę też podać, jaka płaca, oraz jakie jest dofinansowanie do szkoleń, które są prezentowane, jako jeden z benefitów?

Nowy wpis

Dzień dobry, Zgodnie z treścią ogłoszenia poszukujemy osoby posiadającej wykształcenie wyższe techniczne z zakresu architektury bądź budownictwa. Namawiamy jednak do przesłania CV na adres e-mail: sekretariat@lechdrob.pl mimo posiadania wykształcenia średniego. Jesteśmy firmą otwartą na różne możliwości. Odnosząc się natomiast do dofinansowania szkoleń, to kwota ta jest zależna od przedmiotu i rodzaju szkolenia. Chętnie wspieramy różne inicjatywy, które pozwolą rozwinąć pracownikowi umiejętności niezbędne na danym stanowisku pracy. Odnosząc się w dalszej kolejności do wynagrodzenia prosimy, tak jak wyżej, o przesłanie CV na nasz adres e-mail. W przypadku uwzględnienia zgłoszenia przez naszą firmę zaprosimy kandydata na rozmowę kwalifikacyjną, na której udzielimy wszystkich niezbędnych informacji dotyczących wynagrodzenia i systemu premiowania, które są zależne od posiadanej wiedzy i umiejętności kandydata. Pozdrawiamy serdecznie

Samanta Nowy wpis
@Zakład Drobiarski Lech-Drób sp. z o.o.

Jeśli dana osoba nie będzie zatrudniona to również dajecie feedback? Jeśli wiedza jest podstawowa z zakresu tej branży to od jakich kwot zaczynają się premie? Czy rozmowa kwalifikacyjna to jedyny etap rekrutacji?

Nowy wpis

@Samanta

Szanowna Pani, W przypadku podjęcia działań rekrutacyjnych, tj. skontaktowania się z potencjalnym kandydatem i/lub zaproszenia kandydata na rozmowę kwalifikacyjną, firma informuje czy rekrutacja przeszła pomyślnie, czy też podjęto decyzję odmowną wraz ze wskazaniem podstaw odmowy. Odnosząc się natomiast do premii wskazać należy, iż system premiowania zaczyna się z chwilą zatrudnienia pracownika na danym stanowisku. Prawo do premii nie jest zależne od wysokości otrzymywanego wynagrodzenia lub okresu zatrudnienia. Premia jest efektem dobrej i rzetelnej pracy, która jest tego odzwierciedleniem. Ponadto zapraszam do otworzenia zakładki "Jak aplikować?" na naszym koncie. W zakładce tej są wskazane wszystkie etapy rekrutacji. Pozdrawiamy serdecznie

Znalazłem ofertę pracy jako Elektroautomatyk. Wypisane są oczekiwania pracodawcy względem pracownika, natomiast nie ma żadnego info co firma oferuje od siebie na tym stanowisku. Podpowiecie jak z zarobkami? Realne jest, żeby w skali msc wyciągnąć ponad 5 tyś netto? Oferowane są pracownikom jakieś dodatki np premie, bony świąteczne, dodatkowe ubezpieczenie?

Szanowny Panie, Dziękujemy za przesłanie zapytania. Otóż odpowiadając na nie - jako pracownik zatrudniony na stanowisku Elektroautomatyka jest szansa na zarobienie kwoty stosunkowo wyższej niż wskazana przez Pana kwota 5.000 zł. Wyższa suma wynika z dodatkowych premii pieniężnych, które przyznajemy. Niestety jako pracodawca nie zapewniamy dodatkowego ubezpieczenia dla pracowników, jednakże zapewniamy bony świąteczne. Praca odbywa się w systemie zmianowym. Zapraszamy do przesłania swojego CV drogą e-mail lub o skontaktowanie się z nami telefonicznie i umówienie rozmowy kwalifikacyjnej. Pozdrawiamy serdecznie

@Zakład Drobiarski Lech-Drób sp. z o.o.

Za co przyznajcie dodatkowe premie pieniężne? Jak często można się ich spodziewać? Ile jest tych zmian? I w jakich godzinach? Chyba będę tu aplikował.

Dzień dobry, Jeżeli chciałby Pan/Pani kandydować na stanowisko Elektroautomatyka zapraszam do bezpośredniego kontaktu z Dyrektorem działu utrzymania ruchu pod numerem +48 797 335 230. Pan Dyrektor udzieli wszystkich informacji w sposób wyczerpujący. Pozdrawiamy serdecznie

Jakiś czas temu wrzucili taką ofertę na pracownika produkcji do cięcia mięsa na gulasz, jeszcze we wrześniu była dostępna, ale już wygasła widzę. to po pierwsze bym chciał wiedzieć, czy nadal przyjmują propozycje CV a po drugie czy to praca w niskiej temperaturze ? a jak tak to jest dodatek za szkodliwe w zwiazku z tym?

Dzień dobry, Odpowiadając na pytanie chciałabym wskazać, iż obecnie prowadzimy rekrutacje na wskazane stanowisko pracy wobec czego nakłaniamy do wysłania swojego CV na nasz adres e-mail: sekretariat@lechdrob.pl. Jednocześnie chcemy zaznaczyć, iż praca na przedmiotowym stanowisku jest wykonywana w temperaturze powyżej 12-14 stopni Celsjusza. Nasza firma ponadto nie posiada stanowisk pracy, w których praca jest wykonywana w szczególnych warunkach, a co za tym idzie, nie zapewniamy dodatku do wynagrodzenia za pracę w warunkach zagrażających zdrowiu pracownika. Pozdrawiamy serdecznie

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Kierownik Warsztatu Samochodowego w firmie Zakład Drobiarski Lech-Drób sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
Lili

Kontroler Jakości-poszukiwany jest aktualnie pracownik na to stanowisko. Mąż myśli nad wysłaniem CV. W ogłoszeniu nie ma wzmianki na temat tego co oferuje firma... Podpowiecie jakich stawek, umowy można się spodziewać? Czy są jakieś dodatki dla pracowników? A może premie?

Aga

Premia jak zasłuży, w sensie nie ma stałych regularnych premii? One są uznaniowe, za wyniki czy za co? I jak ktos już odstanie premię, to jaka to jest kasa, taka średnia premia to ile wynosi?

@Aga

Szanowna Pani, Zachęcamy do kontaktowania się bezpośrednio z naszą firmą. Udzielimy Pani odpowiedzi na wszystkie pytania. Również odnośnie premii. Pozdrawiam!

Norbi

Ja się nie boję sądów. Mam tylko pytanie, na ile zmian jest tu robota i czy są jakieś dodatki za pracę w nocy, jeśli występuje III zmiana? Odnoszę się do posady kontrolera jakości. No i czy po okresie próbnym jest podwyżka oraz umowa o pracę na czas nieokreślony?

Pracownica
@Norbi

Witam. Dokładnie nie trzeba się nic bać opinnie tworzą ludzie którzy szukają sensacji praca jak praca czy zwykły pracownik czy wyższy szczebel zarządzania tak czy inaczej kto nie spróbuję ten nie wie, najlepiej wystawiać opinnie i komentować nie znając systemu i atmosfery w pracy tak jest ludziom łatwiej, zaczynają się schody gdy pracownik wraca do wymienionej firmy i się wstydzi za to co mówił bo kiedys pracował, nikt nikogo nie zmusza do pracy w Lech Drobiu, jeśli chcesz spróbować to uderzaj na stanowisko k. Jakości niestety mimo opinni zewnętrznej na dyr. Prod. podlega ono pod G. Technologa bardzo wymagajaca przełożona ale do przejścia, kontakt znajdziesz na stronie lub pisz na forum udostępnimy nr. Atmosfera i opinnie udostępnione przez audyt obywatelski to nie wszystko, nie spróbujesz to nie oceniaj tak jak nieroby z kamerka. Masz ochotę to się kontaktuj w sprawie pracy.

Agnieszka
@Norbi

Z tego co wiem to dodatki są za godziny nocne jak również i za soboty jest płacone tak jak powinno . Praca podejrzewam że w systemie III zmianowym . Aplikować warto bo wynagrodzenie z tego co pamiętam nie najgorsze , a z premią i dodatkami ładne. Pani Technolog której będziesz podlegał , owszem bardzo wymagająca , ale też i bardzo pomocna . Wyjaśni Ci od A do Z czego będzie od Ciebie oczekiwać . Próbuj , a jak Ci się uda napewno nie pożałujesz .

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Lech Drób Sp. z o.o. Zakład Drobiarski? Chętnie zatrudniają?

Czy firma Lech Drób Sp. z o.o. Zakład Drobiarski oferuje elastyczne godziny pracy?

Jolanta

Skoro nie elastyczne godziny pracy to pewnie pracujecie zmianowo? Jaki system? Ile teraz można liczyć netto dla nowego pracownika?

Wanda

Każda sobota jest pracująca czy wybrane? No i jak mam przyjść w weekend to liczę na jakiś dodatek 100% czy coś. Ile płacą za pracę w nietypowe dni?

Wanda

Nocki też są, obowiązkowe? Z tego co mi się kojarzy, to za pracę w nocy istnieje jakiś dodatek. Tutaj coś takiego funkcjonuje?

Wanda

Hmmm. Mam jeździć do każdej firmy, która mnie interesuje, po informacje o pracy, skoro mam fora jak to? Ile czasu by mi to zajęło? Zastanawiam się, czemu po prostu nie odpowiecie na pytanie. Czy można zrezygnować z nocek czy nie?

Zuzia

Jaki jest system premiowania? Wypłacane są co miesiąc, czy może w systemie kwartalnym? Jakie to kwoty? Oprócz premii, można liczyć jeszcze na jakieś dodatki?

@Wanda

Nie ma opcji rezygnacji z nocek.Tu pracuje się grupa i cała grupa pracuje na 3 zmiany.

Hela
@Adam

Jest jakiś dodatek za nocki? i w ogóle jak tu z grafikami, jak coś waznego komus wypadnie to idzie się z kimś zmianami zamienić albo coś w tym stylu?

@Hela

Zamienić się nie możesz bo nikt ci na to się nie zgodzi .Możesz wziąć wolne ,na okresie próbnym bezpłatne .Za często nie bo krzywo patrzą a najlepiej wcale

Zapytanie

@Pracodawca - jakie są warunki zatrudnienia w firmie na pracowników fizycznych oraz kadrę ? @pracownicy można liczyć na wyrażenie aktualnych opinii, atmosfera, sama praca czy jest ciężka, wynagrodzenia i ogólnie wszystko co trzeba wiedzieć przed ewentualnym zatrudnieniem w firmie Lech Drób.

Czy kwota 7300 to dobra stawka w firmie Lech Drób Sp. z o.o. Zakład Drobiarski?

Kazimierz

To ile w takim razie macie? W ogóle można tu brać nadgodziny żeby jednak do takiej kwoty się udało dobić? Czy nie ma takiej opcji?

Były

Podobno zmiana kadry rządzącej zmienia się coś tam warto wracać na produkcję czy dalej jest tak samo??? Wie ktoś coś???

@Były

Odkąd mały odszedł na emeryturę pojawiły się wolne soboty lepsza atmosfera, a nawet premie wypłacane oddzielnie tak jakby zaczeli dbać o pracownika pytanie jak długo to potrwa oczywiście trzeba dalej (usunięte przez administratora) ale w miarę teraz się pracuje zależy jeszcze na jakim dziale. Jeśli pracowałeś to wracaj teraz się opłaca w okolicy chyba nikt lepiej nie płaci jeśli nie przeszkadza Ci praca przy drobiu.

Zapytanie

Czy warto kandydować na kierownika w zakładzie drobiarskim Lech Drób rozważam zmianę pracy, proszę o opinię na temat pracy w kadrze zarządzania.

Jakie są warunki zatrudnienia w Lech Drób Sp. z o.o. Zakład Drobiarski?

Malgorzata

Zakład Drobiarski Lech Drób zatrudnia na podstawie umowy o pracę. Wynagrodzenie są stabilne , wzbogacane o systemem premiowania . Osoby zaangażowane i sumienne mogą liczyć na dobre warunki płacowe. Zapraszamy na rozmowę . Kontakt do firmy w sprawie pracy 515 118 293.

Roma

rozmowa kwalifikacyjna to romowa z dyr nie ważne czy aplikujesz jako szeregowy pracownik czy chcesz dołączyć do kadry zarządzającej. rozmowa to pytanie czy chcesz pracować? bo sam fakt wyrażenia chęci pracy u Lecha to już sukces. praca 48 godzin w tyg a nie 40, niby jakieś 100% nzaczęli płacić ale ja po wypłacie tego nie zauważyłam. prezes niedouczony, niewykwalifikowany raz na jkiś czas wpada na "genialne" pomysły a "góra" boi się temu przeciwstawić i jeszcze mu przyklaskują. wytresował ich sobie. cały biurowiec to wielkie niewyedukowane państwo, które bawi się w prowadzenie zakładu mięsnego. nikt tam nie ma pojęcia jak powinien funkcjonować prawdziwy zakład drobiarski i kogo powinno się doceniać za pracę. nie popełnijcie tego błędu, nie zaczynajcie tam pracy bo uwierzcie ze silnie uzależnia i zmienia całe wasze zycie o 180 stopni.

Aga

Patrzysz na ludzi jak na wariatów a po roku jesteś taki sam jak oni ;) pozdrawiam Andrzeja Schaba

Jarek

Z pewnością warto tu pracować bo firma dobra i pracodawca również godny polecenia.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Lech Drób Sp. z o.o. Zakład Drobiarski?

Kris

Z tego co wiem, to przyjmują i bez.

Wojtek

Hej. Od dłuższego czasu obserwuję pojawiającą się co chwilę ofertę pracy na kierownika produkcji. Pracuję w branży pokrewnej i mam ochotę na zmianę. Może mi ktoś udzielić kilku informacji na temat firmy ? Jaka panuje atmosfera w ekipie, jakie są zarobki i czy jest to oferta godna zainteresowania ...

Kazik

Czy szukają teraz technologów? Jak tak to jakie warunki są oferowane???

Nie wiem, jaka mogłaby być motywacja Twojego wpisu. Tutaj prowadzimy dyskusję o pracy w Lech Drób, a więc byłoby dobrze, jakbyś dodał coś od siebie na ten temat. Pracowałeś tam kiedykolwiek, czy piszesz jako ktoś inaczej powiązany z firmą? Bardzo mnie to ciekawi.

Sebastian

Nie polecasz tego pracodawcy, ale nie mówi to niestety zbyt wiele osobom, które rozważają ewentualne podjęcie pracy w Lech Drób Sp. z o.o. Zakład Drobiarski. Jakie największe minusy pracy mógłbyś wymienić? A może znajdą się i jakieś plusy? Opowiedz proszę coś więcej, żebyśmy mogli mieć dokładny obraz tego, co dzieje się w tym miejscu.

Maria

Niestety, nie mam pojęcia, co właściwie chciałeś przekazać nam poprzez swój wpis. Ale jeśli masz coś konstruktywnego do przekazania, jeśli chodzi o pracę w Lech Drób to oczywiście serdecznie Cię do tego zachęcam. Pragnę Was poinformować, że w związku z dynamicznym rozwojem Lech Drób poszukują osób na następujące stanowiska: Specjalista d.s. kontraktacji żywca oraz Dyrektor kontraktacji żywca. Bylibyście zainteresowani pracą na którymś z tych stanowisk? Podaję Wam link do tych ofert: http://www.lechdrob.pl/praca.php

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Drobiarski Lech-Drób sp. z o.o. - Zalewo

• Jak się pracuje w Zakład Drobiarski Lech-Drób sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Drobiarski Lech-Drób sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Zakład Drobiarski Lech-Drób sp. z o.o.