Opinie o ANIMEX w Opole

ANIMEX
2 163 230 5 1
Darek Nowy wpis

Każdy może mieć swoje zdanie, również szefostwo a oni widzą to inaczej!

żal Nowy wpis

Nie ta firma mogla by miec wszystko ale zatrudnia pana Pawła G. i ma jak ma żal i przykrość

fury
Nazwa działu: Produkcja

zwolnili na ten przykład kierownika SUR Co by nie mówić był w porządku, starał się, dbał o ludzi, interesował się wszystkim ale...... nie kablował do biurowca na swoich więc zatrudnili młodego który już kiedyś pracował ale ten lata z byle pierdołą do tego z dębicy w okularach. Powinni mu dać stanowisko przedłużacz. Ci z Dębicy mówią że tak super u nich było ale to Dębice zamknęli a nie Opole. No i teraz w Opolu jest grupa spadochroniarzy którzy orają ludźmi jak kobyłą

Tak76Nie
moro
@fury

zwolnili bo chłop miał zasady i miał jaja byle jakim pierdzistołkom se nie dał w kasze dmuchac a ten co teraz jest to marionetka

Tak22Nie
kaczor
@fury

dyro z Dębicy podaje dziennie tajny kod ostatnio było 7590. Drużyna na zawieszaniu wie o co chodzi

@moro

Miał zasady nie rozśmieszaj mnie- kopanie w drzwi i odzywki (usunięte przez administratora) o tym mówisz? Jak będziesz pisał o doskonałości byłego to pisz a na pewno usłyszysz odzew prawdy.

Tak5Nie6
mex
@kaczor

pewnie chodzi o to jak szybko mają wieszać kurczaki na zawieszaniu. Masakra jakaś

Fury Nowy wpis
@Daj papieroska

Chodziło o tego co 3 miesiące był A nie o tego starego.

Tak18Nie
mechanik Nowy wpis
@Fury

ten był spoko i fajny list zostawił na pożegnanie. Takich ludzi nam trzeba a nie karierowiczów

Tak23Nie
Sisi

Czy ktoś wie dlaczego szukają Hr Manager?

Yro
Nazwa działu: Handlowy
@Sisi

bo za bardzo się starał tamten a nowy dyro tylko więcej i więcej chciał ludzi za mniejsze wynagrodzenie

Tak12Nie
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
wozkowy

od czasu wymiany prezesa dzieja sie rzeczy dziwne!!! zwalnia sie duzo doswiadczonych pracownikow bo nikt nie reaguje na ich skargi! roboty przybywa a rak do pracy coraz mniej i nikt z tym nic nie robi, ile mozna siedziec w takim bagnie u technicznych pozwalniali kierownikow i posadzili swoich kolegow. to sa jacys amatorzy co dobrze widac po tym jak coraz bardziej wszystko sie na produkcji sypie

Tak114Nie3
Ryszard
@wozkowy

Rozumiem, że jesteś zaniepokojony obecną sytuacją kadrową w firmie, ale widocznie takie posunięcia zostały przeanalizowane przez przełożonego. Na stronie pracodawcy http://www.animex.pl/kariera/rekrutacja-2/proces-rekrutacji/ są opisane etapy rekrutacji, pomoc dla kandydatów do pracy, a także wyjaśnienie jacy pracownicy są poszukiwani. Warto tam zajrzeć, jeżeli ktoś przygotowuje się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Tak4Nie2
@wozkowy

Może należy Ci przypomnieć dlaczego takie decyzje zostały podjęte a z drugiej strony to nie jesteś od tego by oceniać czy nam jest teraz lepiej czy gorzej. Bo przecież jako wózkowy na pewno nie pracujesz w Sur:)

Tak4Nie1

Król kurczak
@Daj papieroska

No tak ale wyrażam swoją opinię na ten temat,nie potrzebuje twojej aprobaty .Bacznie obserwuje dział techniczny ,widzę niekompetencje aktualnej ekipy Ale przynajmniej nie ma już chamstwa i arogancji podczas proby zalatwienia czegokolwiek

tess
@wozkowy

może to kwestia skupu leżaków?

TakNie1
Aaa

Na garmazerni tez zapieprz jak holera ale jak masz dobre znajomosci z majster M.... to kilka przerw ci sie nalezy a reszta zepier.... przesiaduja razem tu i tam zamiast pracowac a szefowie nic nie widza my tez tak chcemy kilka godzinprzerwy i kulka pracy

Karol
@Aaa

Takie zachowanie majstrowej jest skrajnie naganne nie powinna swoich. spraw osobistych przynosić do firmy to źle oddziałuje na resztę załogi brak jej jakiegokolwiek taktu

Karol
@Aaa

Czy pani kierownik nie widzę co tu się wyprawia prosimy sprowadzic PaniaMag,, na ziemię

opolanin

Czy ktoś sprawdzał składki emerytalne płacone przez pracodawce? Czy jest to możliwe że nie są w pełni opłacane?

Waldi

Czy wiecie coś o aktualnej rekrutacji prowadzonej w firmie? Może ktoś podpowie?

Ali
@Waldi

Rekrutację to zawsze tam prowadzą. Nie ma chętnych. Zimno, kalosze, dym, woda. Siedzenia w biurze nie ma. Ładnie wyglądają na opakowaniu i tyle.

Dcba
@Waldi

Stanowiska za głodowe stawki, czaruja premiami i dodatkami których nigdy nie zobaczysz

0majsterp

Zrób jakis znak :D

Niezainteresowany
@Ali

Wszędzie tak samo. wydaje Ci się ,że gdzie indziej będzie lepiej i piękniej a okazuje się , że dno. Niedawno była pewna rewolucja Czy było warto?Niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie.Gwarantuję, wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma.....wiem co piszę.

@Niezainteresowany

Jeśli nic nie będziesz próbował zmienić nic się nie zmieni..

Paweł b.
@Daj papieroska

możesz zmienić zakład :)np.W kutnie jest animex

Tak4Nie1

@Paweł b.

Rzuciłem palenie nie poczęstuje cię w Kutnie...

Aktimel
@Paweł b.

I co znowu patrzeć jak załatwisz wszystkie problemy na" taśmę klejącą" i na dodatek czyimiś rękoma -znikoma przyjemność ale zawsze masz drugą szansę pozbawienia kolejnej brygady posiłków regeneracyjnych tak dla oszczędności.

Lidia
@Ali

Jak zatem wygląda praca w firmie ANIMEX? Na czym polega różnica między tym co na opakowaniu, jak to zastało przez Ciebie ujęte ,a tym jak jest w rzeczywistości. Ogólne stwierdzenie nie wnoszą zbyt wiele użytecznych treści dla osób zainteresowanych pracą w tej firmie. Dlatego zachęcam do rozwinięcia wypowiedzi.

Aktimel
@Lidia

Na etykiecie produktu nie zobaczysz tego co siedzi w wewnątrz. Czasami robisz badania jest OK A okazuje się RAK i co?.

Normalny

Jak widzę po opiniach, to nic się tam nie zmieniło od 2010 roku, kiedy to zakończyłem okres próbny w tej firmie i nie chciałem podpisać kolejnej umowy. Pamiętam kalosze, zimno, marne wypłaty.

lehanvre

polski (usunięte przez administratora) dla międzynarodowej społeczności ludzi którzy potrafią tyrać bez weekendów ,życia prywatnego i nadziei że będzie lepiej jedyny plus tej pracy to umowa o pracę i 26dni urlopu gorąco nie polecam

Tak11Nie1
Andrew
@lehanvre

Racja, a z drugiej strony nawet ten urlop nie jest na rękę pracodawcy . Na życie prywatne masz tutaj marne szanse, musisz być zawsze gotowy i najlepiej nie zadawać żadnych pytań, tylko słuchaj wyszkolonej "kadry menedżerskiej" z bardzo niskimi kompetencjami

Matka polka
@lehanvre

Już na Wejściu do Zakładu robi się nie przyjemnie aż odechciewa się pracować ,człowiek jest zmuszany do badania alkomatem co jest niezgodne z kodeksem pracy.Tutaj wklejam podstawę prawą : Konieczność uzasadnienia kontroli Przeprowadzenie kontroli trzeźwości może być przeprowadzone wyłącznie na podstawie uzasadnionych podejrzeń. W związku z tym podejrzenia zazwyczaj dotyczą jednego, konkretnego pracownika. Zatem pracodawca przeprowadzając kontrolne, wyrywkowe badanie alkomatem na grupie pracowników, naraża się na posądzenie o łamanie art. 11 Kodeksu pracy, w którym jest zobowiązany do szanowania godności i innych dóbr osobistych pracownika. Kontrole takie również w bardzo negatywny sposób mogą wpłynąć na atmosferę w pracy i nastawienie pracowników do pracodawcy. To jest jedno z wielu uchybień zakładu,Kolejne jest to że przychodząc na 2 zmianę na wydziale drobiarskim to nigdy nie wiadomo kiedy skończy się praca ,bo np, coś się popsuło .W praktyce to wygląda tak że dość często kończy się 24 lub 1 w nocy a ja niem mam jak wrócić do domu.Mąż musi extra po mnie przyjeżdać choć mam wykupiony bilet miesięczny.To bez sensu .....

PW
@Matka polka

Droga koleżanko ochrona sprawdza trzeźwość pracowników Animexu urządzeniami bez aktualnych badań - wystarczy poprosić o okazanie naklejki na żółtej płace na której jest nieaktualna data ostatniego badania. Pozdrawiam

Zainteresowany

Oczywiście, pracownik może zmienić miejsce pracy, gdy „mu się nie podoba”. Jednak nie o upodobania chodzi. Jeśli pracownik zwraca uwagę na nieprzestrzeganie przepisów przez pracodawcę, to nie mówimy o gustach, lecz o łamaniu prawa. Zauważmy ponadto, że szef, mówiąc do pracownika: „Nie podoba ci się? Nikt cię tu nie trzyma, wielu czeka na twoje miejsce!”, kieruje do podwładnego wrogi i nieetyczny komunikat, że nikomu w pracy nie zależy na obecności danego pracownika, że jest do zastąpienia przez wielu innych, a jego oczekiwania wypoczynku, rozliczenia nadgodzin są nieuzasadnione.

Polska Walcząca

Fenk ju

sergey

szto ty blej gawarisz?nie panimaju jak sie nie podobaju to sie pozwalniaju blej

Tak2Nie1

PP

Wyplacili wam nadgodziny za sierpien czy goła pensja ?

PW
@PP

Stary daj spokój to korporacja nie denerwuj się nie warto.

Brojler
@PW

To nowy system premiowy z którego management pęka z dumy :)

Pir....

To co się dzieje w tej firmie to tragedia

Łysy
@Pir....

Kiedyś pracowała taka pani i mówiła "Z Opola tutaj już wszyscy pracowali" i to się zgadza.

Pir....
@Łysy

Tutaj pracowało pół województwa już. Nie polecam nikomu o zdrowych zmysłach, zero profesjonalizmu z każdej strony

Paweł

Na jakie warunki może liczyć rks ds sieci? Jakie auto i wynagrodzenie?

Tak25Nie

Paweł
@Paweł

Nikt nic nie wie?

Lidia

@Gregor, czy możesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w firmie ANIMEX? Jak ocenisz warunki pracy oferowane przez pracodawcę? Czy jest to dobre miejsce dla osób, które nie mają doświadczenia na rynku pracy i chciałyby takowe zdobyć? Czy mogą z powodzeniem starać się o przyjęcie do pracy w tej firmie? Zachęcam do przedstawienia tych aspektów pracy na forum w tym wątku.

Czarek

Może firma nie jest idealna ale dobrze wszyscy wiedzą , że takich nie ma!!!

Jelcyn
@Czarek

Czarku Oczywiście wszyscy to wiemy ale należy pamietać, że niwelując nieprawidłowości robimy krok do przodu. Efektem zaprzestania rozwoju jest cofanie się a przy obecnej sytuacji na rynku pracy to... Pamiętam dziesięć lat temu słyszałem"za bramą stoi dziesięciu" dzisiaj sam wiesz...

Zebra

Hej czy ktoś może orientuje się jak wygląda atmosfera w dziale administracji/ sekretariacie w Warszawie? Wybieram się na rozmowę w niedługim czasie ale przyznam szczerze ze po przeczytaniu poniższych postów poważanie się zastanawiam. A możne coś zmieniło się na lepsze? Ja własnie z takiej podobnej atmosfery chce odejść wiec nie chciała bym trafić w takie samo bagienko. Będę wdzięczna za jakies info.

blabla
@Zebra

bagienko i błocko... nic się nie zmieniło :)

Jacek

Jeśli taka sytuacja się zdarzyła to z pewnością jest to sporadyczne !

Gregor

Niestety niektórzy nie potrafią docenić pracy w dobrej firmie!!!

Fileciarz
@Gregor

A uważas, że przyjść do pracy na 14 .00 i wyjść o 2.00 w nocy i nie móc prędzej i tak przez cały tydzień to jest Ok?

Maratończyk

Internet i tego typu strony mają tę przewagę od konfrontacji osobistej, że można powiedzieć i napisać całą prawdę, co też zrobili już moi koledzy. Prawie wszystko zostało napisane, ale też nic, co by ludzie o których mowa w ostatnich postach nie wiedzieli. W konfrontacji osobistej z "dyrektorami " jak nazwał ich tangens i tak mam zamiar ich tytułować w swojej wypowiedzi, często próbowałem wskazywać problemy zakładu. Nie chcę być anonimowy (bo brak anonimowości jest bardziej wiarygodny) więc będąc koordynatorem zmiany widzę rzeczy i sytuacje, które przekazuję a na które każdy z "dyrektorów" powinien reagować. No więc niekoniecznie. Zasady "zrób się głupi i masz wolne", samo zachwyt oraz stanowisko " nie jesteśmy najlepsi na świecie ale nie ma lepszych w ANIMEX" zdecydowanie opanowały blaszak biura sur. Zacznę od sytuacji w których nie do końca określone jest wykonanie pewnych czynności produkcja - sur. Efekt jest taki, że w rozmowie z "dyrektorami" słyszę - "idźcie i zróbcie" i dalej słyszę: "tak wiemy, to nie nasze obowiązki, ale idź i zrób". Więc kto powinien rozwiązać ten problem? Od lat budzi to konflikty pomiędzy pracownikami sur a produkcją. Ale może idźmy dalej: zaangażowanie w realizowanie inwestycji, ich nadzór i końcowy odbiór. Kupowanie pizzy i wody mineralnej w czasie takich realizacji to nie wszystko. Często pojawiają się problemy techniczne, konieczna bywa praca z dokumentacją, a także pomysłowość. Efekt jest taki, że cała odpowiedzialność spada na pracownika, który w takiej sytuacji musi być bardziej zaangażowany niż przełożeni. Brak pracy zespołowej. Odbiór i szkolenia wyglądają podobnie. Pracownicy są delegowani do wypisania nieprawidłowości - co też robią, a w rezultacie i tak usterki nie zostają usunięte przez wykonawcę lub wcale nikogo się nie angażuje do odbioru. W rezultacie następuje mnogość problemów. Oto przykłady: wentylacja na nowym rozładunku, rexpol 5, nieścisłości w dokumentacjach, logika panela mieszania solanki. I dalej - wywieranie presji na elektrykach w sytuacjach kiedy konieczne jest blokowanie układów bezpieczeństwa. Tego typu działania są bezwzględnie zabronione. Jest to pewne info z Pip - u, a wszystkie próby ominięcia są karalne. Kiedyś próbowałem wymusić papier od jednego z " dyrektorów", zwalniający mnie z odpowiedzialności. Po czym, stałem się nieposłusznym intruzem, o którym zaczęły krążyć opowieści. Ze strony przełożonych pojawiły się groźby typu: " uspokój się bo się rozstaniemy" a to już jest mobbing. Kolejny temat "Szukanie oszczędności ": może zamiast obcinać godziny, należy wejść na halę w niedzielę i posłuchać jak gwiżdże i „płacze” uciekające powietrze, woda i prąd, ale konieczne jest wejście do budynku. Bez tego się nie da. Idąc tropem godzin nadliczbowych - kiedyś jeden z "dyrektorów" tak powiedział o swoim koledze z blaszaka kiedy ten jeszcze pracował fizycznie: "no chłop jest fajny, ale wszystko chciałby robić na nadliczbowe, a nie na zmianie" niestety my musimy robić wszystko na zmianach mimo tego, że maszyn coraz więcej a ludzi mniej. Biorąc udział w szkoleniach w Animex i próbując mówić o tym wszystkim usłyszałem - "Mówić to za mało, trzeba pisać". Ale na kogo? Na ludzi, którzy z nami pracowali w brygadach? Dlaczego wszyscy "dyrektorzy" uciekacie od grupowych konfrontacji z podwładnymi? Strach ...usłyszeć prawdę? Łatwiej jest napierać na indywidualne jednostki? Właśnie czas mówienia się zakończył. Pozostaje tylko GOWORK którego czytają wszyscy. Będę nie anonimowym korespondentem. Może zadziała zasada: „uderz w stół a nożyce się odezwą” To tylko namiastka problemów. Know - how „blaszaka” mierne, więc i synergii nie należy się spodziewać. Ryba rzeczywiście psuje się od głowy. Panowie! Wasza praca to nie tylko władza, ale służba i pomoc podwładnym! By pracowało się lepiej.

Tak111Nie

Pliszka
@Maratończyk

Omg

Witek

Słyszałem dobre opinie o firmie. Dziwią mnie niektóre wpisy!!

Zenon
@Witek

Dziwi mnie Twój wpis

Piotr

Czy firma w ogóle potrzebuje pracowników? Jakieś wskazówki?

Tak12Nie

Złotopolski

Niby kto ma to usunąć? Przecież tylko administrator może to zrobić.

Rudy

A jak praca na wózka widłowych?? Jak płaca i atmosfera??

Tak29Nie

BM

Widze ogloszenie na brygadziste magazynu. Ktoś, coś podpowie? Płaca, atmosfera, przełożeni? Warto aplikować ?

Tak17Nie

Abracham
@BM

Przecież wszystko napisane coś jeszcze dokładać?

Tak34Nie

Obecny pracownik

Jeśli piszecie cała prawdę to nie ma sie czego bać. Chyba samemu ma się coś za skórą?

Zywiciel

Aluminium to przecież pseudo jednego z kierowników w SUR.Nieładnie tak donosić na (usunięte przez administratora).Tym bardziej że samemu nie ma się czystych rączek.Te schody na żywcu za 15 000 tyś. to chyba robota w połączeniu z usługą prywatną na zewnątrz zakładu ciekawe w jaki jeszcze sposób doicie? Szkoda mi tych Surowców,mają dużo racji wtym co piszą.

Tak74Nie

Mariusz, Gibson, Tangens

Przemieszczając się po zakładzie w czasie usuwania awarii pytają mnie pracownicy o atmosferę w Sur odpowiadam, że przecież wszyscy wiedzą co u nas się dzieje. Więc zapraszam wszystkich zainteresowanych na warsztat mechaniczny i kotłownię na pewno przekażemy tylko prawdę ktokolwiek by tam nie był i potwierdzimy co napisali przedmówcy.

Tak72Nie

Abracham
@Mariusz, Gibson, Tangens

Chciałbym zadać bardziej zawodowe pytanie,(usunięte przez administratora)jak funkcjonuje tobie nagrzewnica wody basenowej którą wykonał jeden z nieświadomych pracowników a którą wywiozłeś w czasie jednego z wrześniowych dyżurów z zakładu do własnego ogrodu?

Tak75Nie

xyz

Jaki przedział wynagrodzeń dla automatyka - elektryka oferują ? Ktoś wie ?

Tak23Nie

spawacz

śmieszny ...

@xyz

Na początku ok 2300 złotych na rękę a jak będziesz coś potrafił sam naprawić to możesz liczyć na szybkie podwyżki. Po 2 latach pracy po wyżej 3000 złoty na rękę.

xyz
@398

Dzięki za odpowiedź. Hmm, to bardzo kiepsko płacą.

@xyz

XYZ a Ty ile zarabiasz jeżeli można wiedzieć, gdzie pracujesz i czym w pracy się zajmujesz ?

Tak14Nie

Zostaw opinię o ANIMEX - Opole