PLICHTA Sp. z o.o. S. k.

Opinie o PLICHTA Sp. z o.o. S. k.

Zazdrościcie i tyle

Były Pracownik

Nieuczciwie Bez urlopu Bez premi Bez człowieczeństwa OMIJAJCIE TEGO DEALERA

Jan

Czytając opinie o tej firmie od sposobu najmowaniu wynajmowaniu ludzi do pracy bo okazuje się że ta firma nikogo nie normalnie nie zatrudnia, do sposopu traktowania zespołu ludzi ruchach w pandemi NIGDY TAM JUŻ NIC NIE KUPIĘ Życzę bankructwa A tym co myślą o swojej przyszłości radzę Omijaj szerokim Łukiem

pawlacz26

Panie Aleksandrze Plichta,powodzenie w prowadzenie biznesu,dla Pana liczą się tylko wyniki,jak Pan tak traktuje doświadczonych pracowników....pieniądze to nie wszystko.Nie pozdrawiam

Kierownik Sprzedaży

Należy zmienić osobę rekrutującą... Ta Pani powinna poszukać pracy na kasie albo przez sprzątaniu...

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Bo mi wolno

I cyk aneksik 1200 brutto mniej do pensji, śmiech na sali bo przecież złożyłeś wniosek o anulowanie Zus na 3mc, nie zrobiłeś tego ojojo

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie PLICHTA Sp. z o.o. S. k.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Xxx

pracujesz normalnie, pracodawca robi łaskę ze skraca godziny do 13:00/14:00.

W tym kołchozie to najlepiej 24h

hahahahahah

dobry żart hahahahahaha jak dadzą Ci wolne to tak

Janko muZYKAnt

lepiej się zapytaj, co na święta (przed samą wigilią) przygotował plichta bodajże w zeszłym roku. powiem ci. zamiast premii, ucięto ludziom pensje. albo jak został wyrzucony pewien blacharz też chyba w zeszłym roku za wtope dyrektorka. albo jak miesiąc w miesiąc (usunięte przez administratora) się ludzi na wypłatach. mam nadzieje, że ten cały (usunięte przez administratora) tam padnie, bo tyle ile ludzie tam zostawili pracy i zdrowia, i ile milionów zostało tam wypracowanych przez ludzi, którzy byli i są tam traktowani jak... wiadomo jak co. a te bezczelne ch*je, co zostali tam mianowani na dyrektorków, to się do sprzątania ulic nie nadają. jedyne co potrafią, to wałki. zresztą ich przeszłość zawodowa mówi o nich wszystko (wiadomo o których mowa).

@hahahahahah

Poprawka JEŚLI będziesz miał jeszcze jakiś dzień wolny z 20 przysługujących i wypiszesz wniosek urlopowy a oni go zaakceptują bądź nie. Dodatkowo dni urlopowe najlepiej jakbyś miał rozpisane w na początku roku, bo oni musza wiedzieć milion lat wcześniej i tak bd pretensja ze chcesz iść na urlop

Prawda

Czy wigilia jest wolna? Ciesz się, że 25 i 26 będzie wolny (choć na b2b może być różnie).

Bardzo dobra praca na start, uczy odpowiedzialności i staranności. Multizadaniowość to dominująca cecha jaką musisz posiadać na stanowisku handlowca. Pieniądze możesz zarobić bardzo dobre jeśli masz chęci i zapał (który z czasem zanika po przeżyciach w tej firmie). Przepracowałem prawie dwa lata i nie wróciłbym więcej. Na początku pięknie i kolorowo obiecywanie złotych gór, później wkracza rzeczywistość. 3 miesiące to etap ochronny kierownik nie stoi aż tak bardzo nad Twoim słupkiem w excelu. Podczas tego okresu wdrażasz i uczysz się na własną rękę - pomoc ze strony kierownictwa nie istnieje. Po 3 miesiącach albo przeżyłeś i zostajesz na śmieciowej umowie b2b albo pożegnanie. Podejście do pracownika to kpina - brak pomocy, wieczne ciśnienie, masz chęć na urop? przygotuj się na głupie rozmowy i komentarze. Ciężko nazwać to dosłownie mobbingiem, ale kilka znajomych osób z tej firmy potwierdzi, że samopoczucie po przepracowaniu tu kilku miesięcy spada drastycznie w dół. handlowiec odpowiedzialny jest nie tylko za sprzedaż ale wszystko dookoła, napotkane problemy wszyscy będą zwalać na Ciebie, w tej firmie wszystko musisz mieć na piśmie/mailu inaczej sytuacja nie miała miejsca. Zaczynając prace pojawią się przymusowe szkolenia produkowe - pamiętaj, że w przypadku gdy będziesz w ciągu roku się zwalniać zapłacisz za nie. Salony w większości nie są wyposażone w klimatyzację, co w przypadku okresu letniego i pracy w garniturze nie jest komfortowe, sezon zimowy powinien być lepszy natomiast wtedy firma oszczędza na ogrzewaniu- trochę zmarźniesz. Handlowiec ubrany w garnitur odpowiedzialny jest za czyszczenie samochodów znajdujących się w salonie - elegancko ubrany latasz ze ścierką, w zimie pamiętaj o odśnieżaniu samochodów demonstracyjnych. Nie dziwi mnie rotacja pracowników tej firmy. Popracujesz chwilę i albo psychicznie wysiadasz albo kończy się mały zus i decydujesz się na powrót na umowę o pracę do innej firmy. Obecna sytuacja, związana z epidemią koronawirusa pokazuje jakie podejście ma Pan A. liczą się pieniążki nie ludzie. Tylko gdzie w tych zwolnieniach logika? Zwalniają pracowników ze stażem około 2 lat a zostawiają pracowników, którzy w firmie są niecałe 3 miesiące. Nikomu nie życzę źle, mam tylko nadzieję że po tak licznych negatywnych komentarzach na tej stronie, ktoś z firmy spojrzy na to wszystko i nakieruje dyrektorów na zmianę strategii jej prowadzenia.

Xxxx

Zgodzę się w 100% z tym tylko że Dyrektor w tej instytucji ma „G” do gadania w sferze zarządzania skoro „ Władza” myśli i chce inaczej.

Octawian

Zgadzam się w 100% z całą wypowiedzią. Jeśli ktoś kiedyś będzie chciał się tam zatrudnić, zasada numer 1. brać wszystko na piśmie inaczej powiedzą że przecież nic takiego nie zostało ustalone i o co Ci chodzi???

@Octawian

Kto by pomyślał, że w dzisiejszych czasach są jeszcze takie firmy...

Pytający

Dalej zwalniają? Czy od czego opadają?

@Pytający

Za wiele już do zwolnienia nie zostało...

Motofan

Firma Plichta to austriacka. spółka vag. Niewiele pozostało Plichty w Plichcie. Są jakieś volvo czy ford ale to drobiazgi poza głównym udziałowcem. Czego naiwni pracownicy oczekują po Niemcach mających spółkę w Austrii?

DD

Czy to prawda ? W całej grupie mają być zwolnienia ?

Paweł P
@DD

Tak, 300 osób zostało zwolnionych w jeden dzień i zostało bez środków do życia dla swoich rodzin, ale najważniejsze wkońcu żeby Plichta miał na nowe inwestycje...

hak
@Paweł P

To ten Plichta od Amber? Swoją drogą nie macie okresu wypowiedzenia?

@hak

Metody używane w tej firmie, oraz traktowanie klientów i pracowników myślę że bardzo analogiczne jak w Amber !

Od dziś były pracownik.
@hak

Z tego co wiem większość pracuje na umowach śmieciowych i cywilnoprawnych (własną działalność)

Od dziś były pracownik.

Specjalista z wieloletnim doświadczeniem , z dodatkowymi uprawnieniami dostał dziś aneks do umowy na 2600 pln. Tak, na najniższa krajową! Bez możliwości premii i dodatków. Takie warunki otrzymali oprócz mnie również wszyscy inni mechanicy. Mi byłoby wstyd obniżyć komuś pensje o 70-80 % Tak więc nie ważne jak ktoś zaczyna w tej firmie ważne jak kończy!

Coś poszło nie tak

Z ogromnymi obawami patrzę na to co dzieje się w firmie. Gigant w branży, z imponującymi, nowymi inwestycjami, który tonie po kilku tygodniach koronawirusa. Masowe zwolnienia, niepewność zatrudnienia dla tych, którzy zostali. Niespodziewane, nagłe i nielogiczne decyzje kadrowe. Zmuszanie ludzi do zmiany formy zatrudnienia. Cięcia pensji o ok 50-80% już za marzec, choć ten był miesiącem jak każdy inny. Dalsze zmiany. Totalny brak komunikacji, jakiegokolwiek przekazu co dalej, za to co chwilę powtarzane serdeczne (usunięte przez administratora) Kiedy było dobrze, było dobrze. W chwili kryzysu brak sentymentów, podejście do pracownika jak do zepsutego mięsa. Wstyd (usunięte przez administratora)

DD

Dlaczego komentarz o masowych zwolnieniach z dnia wczorajszego został usunięty ?!!

Rafał
@DD

Bo to niewygodny fakt, W tej firmie nie traktuje się pracowników jak ludzi, lecz jak przedmioty, narzędzia których można się pozbyć w każdej chwili bez skrupułów.

KF
@Rafał

Zgadzam się całkowicie z tą opinią. Z ludzi wysysa się wszystko co najlepsze a potem traktowani są jak zło . W ramach premii dostanie się ledwo 100zl...

zwolniony przez covida
@Rafał

zgadza się w 100%

współpracownik

NIEUCZCIWY PRACODAWCA, BEZ KREGOSŁUPA MORALNEGO - ZDECYDOWANIE NIEPOLECAM !

Byly pracownik

Generalnie, jeżeli praca idzie zgodnie z planem, czyli pracownik wypluwa z siebie ostatnie resztki sil, na zapinanie planow, to jest wszystko super! Jezeli tylko u pracodawcy zaczal sie grunt palic, wiekszosc ludzi wyrzuconych na bruk, co najlepsze osoby, ktore realizowaly w pelni plany ! Dlaczego zwalniaja osoby realizujace plany ? Ze wzgledu na staz pracy - kolesiarstwo w firmie !!! Nieważne, że osoby pozostałe w firmie nie realizowały planów.. Powinny media zająć się tym, jak największy dealer w Polsce wykłada się na oczach wszystkich i jak potraktował setki ludzi...

Capt.
@Byly pracownik

Powiem tak ciesze sie ze ten obuch bankrutuje ... ja musialem sie ciezko uczyc zeby dosc do pieniedzy... ale nauczylo mnie to szacunku do ludzi...

Bezrobotny

Nie ma to jak 31 podpisać umowę i tego samego dnia dostać wypowiedzenie

Mateusz wajche przełóż

Czytam Wasze komentarze i dochodzę do kilku wniosków / spostrzeżeń - moim skromnym zdaniem czasy komunizmu mamy jeż za sobą (chociaż patrząc na (usunięte przez administratora) rządzący mogę sie mylić ;-P) i podejście pracownika w stosunku do pracodawcy typu: „czy sie stoi czy sie leży...” chyba już nie odpowiada dzisiejszym realiom. Z jednej strony rozumiem pracodawcę - pozbywa sie Belfastu z tonącego okrętu (nie ubliżając oczywiście pracownikom, bez jakiegokolwiek wskazania) ; by doprecyzować - jestem zdania, że jeśli wynikujemy plany (nawiazując do ww. komentarzy), to w teorii powinno być w porządku - nasza wykonana praca nas broni, jest niestety wielkie ALE - absolutnie zgadzam sie z „przedmówca” ;-), który wspomniał o obecnym w tej firmie „kolesiostwie”. Znam przypadki zwolnień, bo któryś z kierowników / dyr. miał gorszy dzień lub „nie podobał sie kolor krawatu pracownika” ;-) (to oczywiście paralela) i tu już mamy do czynienia z innym zjawiskiem - wyłączne mocne słowa cisną sie na usta. Patologiczne i dziwne zjawisko, być może poparte chęcią dowartościowania swojej kierowniczej / dyr osoby.

Mateusz wajche przełóż
@Mateusz wajche przełóż

*balastu ;-)

Cóż... już byly

Prawda jest taka, że kierownikami da tam ludzie, którzy za grosz nie mają nic do gadania. Takie słupy od brudnej roboty. Dlatego też nie ma co obwiniać Pana Dłu.. Czy Maj... oni są zapatrzeni w firmie I wielkiego P. Sami są dostają góry same kłamstwa A potem świecą oczami zwalniające ludzi, którym obiecują, że na pewno nie będzie zwolnień... Bo takie kłamstwa przekazują im z góry np. Od. Dyr. Cza.. wyciskanie z klientów każdego grosza I oszukiwanie ich to chleb powszedni, jak ktoś ma jakieś sumienie I odrobinę uczciwosci to długo nie popracuje... Zwolnienia jak zwolnienia wszak firma to jedna wielka wydmuszka na kredytach więc tyłek muszą ratować. Ciekawe chociaż czy wypłaca nam pensje za ostatni miesiąc pracy.. Ci co zostali już dostali ci, których pożegnali jeszcze nie.

Niewygodny
@Cóż... już byly

Dyrektor O którym wspominasz miał znaleźć rozwiązanie na kryzys i znalazł - rozwiązanie umowy o wspolprace:))

@Cóż... już byly

Wydmuszka na kredytach - w punkt ????

Alek
@Niewygodny

Czy prawdą jest, żę Ci dyrektorzy siedzą teraz za ladą ?? Jak prawda, to są ludzi bez kręgosłupa moralnego i brakiem honoru. I informacją od znajomego w całej firmie mają zwolnić 500 pracowników a firma liczy około 1000 ?

Niewygodny
@Alek

Szczerze wątpię. Dla przykładu kierownik serwisu nie ma pojęcia o obsłudze programów którymi posługuje się pracownik. Bo to chyba nie powinno działać tak że on się pyta Nas jak coś zrobić... A jeśli chodzi o zwolnienia to docelowo ma być zwolniona 1/2. Jeśli ta Sytuacja z malejącym popytem na sprzedaż i serwis się utrzyma.

Cóż
@Alek

Ostatnio widziałem kierownika serwisu na recepcji na morskiej... zero honoru. Firma ma z 1200-1300 os.

Brawo TY
@Niewygodny

Zaorałeś wszystko i wszystkich !!! Szacun, lepiej tego nie można ująć !!!

Kris

No Pracodawca czemu teraz nie komentujesz zaistniałej sytuacji?

TT
@Kris

Bo tą osobę również zwolnili HA HA HA - a tak serio, nie do śmiechu dla tych co stracili pracę. Jak to się mówi wielki kolos na glinianych nogach. Jako Pracodawca reputacji już nie odzyska to samo Zdunek. Sprzedaż padła i długo nie powstanie kryzys puka. Na serwisie Plichta nie zarobi bo miał zawsze słaby. Monopolu już nie ma w 3 mieście jest nowy partner grupy VAG. Ale co tam jak ma się słabych dyrektorów VW SKODY i SEATA i wybiera najprostszą drogę ZWOLNIĆ. Wierzę, że ludzie dacie im popalić.

Rafał
@TT

Jak to w życiu bywa do człowieka wszystko w życiu wraca i wierzę że w tym przypadku też tak będzie !

@TT

Osobiście fala zwolnień mnie nie dotyczy, bo pożegnałam się sama dawno temu. Ani trochę nie dziwi mnie to co dzieje się teraz, bo czego innego spodziewać się po takim pracodawcy? W tej firmie NIGDY nie było szacunku do ludzi i podejścia pro-pracownik. Sukces tej firmy nigdy nie był sukcesem zawdzięczonym ludziom (ludzie są tu tylko narzędziem i tanią siłą roboczą). Jeśli można na czymś zaoszczędzić to w pierwszej kolejności będą to ludzie i to na masową skalę. Przecież musi starczyć na kolejne inwestycje - proste.

Klient

Oglądałem kilka aut miałem nawet jedno ugadane ale rezygnuje z zakupu u Państwa : 1. Mój opiekun najprawdopodobniej jest już zwolniony 2. Sam obawiam się kryzysu i boję się wykładać ponad 130 tysięcy od ręki.

Coz
@Klient

Słuszna decyzja

Zostaw merytoryczną opinię o PLICHTA Sp. z o.o. S. k. - Wejherowo

• Jak się pracuje w PLICHTA Sp. z o.o. S. k.?

Zobacz opinie na temat firmy PLICHTA Sp. z o.o. S. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PLICHTA Sp. z o.o. S. k.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PLICHTA Sp. z o.o. S. k.?

Kandydaci do pracy w PLICHTA Sp. z o.o. S. k. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PLICHTA Sp. z o.o. S. k.