Opinie o CBS Butler w Köln

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy CBS Butler. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie CBS Butler o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CBS Butler w Köln

fa

A ten szef jak sie nazywa? (usunięte przez administratora)

wierny36
@fa

Dokładnie tak

Kasa sie spóźnia, ale przynajmniej wszystko płacą, nadgodziny itd. Jak wiecie, ze sie spóźnia wyplata, to sobie normalnie mozna przecież zostawić troche kasy na ten tydzien czy dwa wiecej i tyle. A przynajmniej praca na stale jest.

ona

Ja zwrócę się z trochę innym pytaniem: czy ktoś już dostał elektronische lohnsteuer bescheinigung (dokument do rozliczenia się z podatku) za rok 2014?

abarax
@ona

ja otrzymalem na maila od koordynatora

asz
@abarax

jak już się dodzwonisz to trzeba o to łaskawie poprosić

obiektywny

Mieszkania są ok poza tym u Danuśki w pfungstadzie gdzie osobiście mieszkałem 4 miesiące.Kasy też nie dostałem do dziś.Firma ogólnie nie jest zła.Aż tak nie narzekajcie. Moja ocena na 3+

stefan
@obiektywny

obiektywny- podoba mi sie twoj optymizm.

obiektywny

Dłuuuugo wzbraniałem się od osobistego wpisu na tej stronie.Regularnie czytałem każdy komentarzod kilku miesięcy. Jeśli ktoś chce wiedzieć jak jest naprawde z firmą CBS Butler,sytuacją w Gensheim,kwestiami mieszkalnymi,opłatami,zaliczkami,godzinami pracy itd.,itp.,to niech teraz uważnie czyta: 1.Porównując wszelkie inne agencje pracy do CBS pod względem NORMALNEJ rekrutacji,sprawnego zakwaterowania,przesłania e-mailem wszelkich informacji potrzebnych pracownikowi przed wyjazdem(wraz z tematem wymaganych papierów),w miarę regularnych wypłat(do 15tego) i prawdomówności i stanie faktycznym wykonywanej pracy.....naprawdę nie można się przyczepiać. 2.Wypłaty są na czas do 15tego,choć czasami opóznienia też się zdarzają(kilka dni). Jednak temat wypłat i zaliczek,cała organizacja tego,a w sumie jej brak,to czysta prawda co ludzie wypisują....jest tak i zgadzam się z tym. Pracowałem w Gernsheim w zakladze zabawek w terminie od pazdziernika 2014 do konca stycznia 2015,a więc 4 miesiące.Wypłaty były regularnie do okolo 15tego.Raz lub dwa zdarzyło się,że były 2 dni pozniej(weekend).Jednak jest tak że jedni dostają kase na czas,a inni zdecydowanie dłużej,czasami nawet po 2-3 tygodniach.Ja osobiście kasy za styczeń nie otrzymałem do dziś,a jest już 25ty luty!!!!! Mało tego dodam,że zanim zaczęlem pisać ten komentarz kolega z tego zakladu z cbs napisał mi info,że kasa za styczeń odziwo była nawet szybciej niż zwykle.Nie bede tego komentował,bo nie chce się znów denerwować. Na zaliczki faktycznie czeka się po 3 tygodnie,ludzie dostają je ale po wielkich trudach.W praktyce wychodzi tak,że możesz naciskać cbs ale nic nie wskórasz.Wtedy prędzej inni ci pomogą,pożyczą troche kasy na przeżycie nim dojdzie ta rzekoma zaliczka.A jak ona dojdzie to za pare dni masz juz dostać wyplate.Osobiście tak mialem dwa razy.Na moje szczęscie chłopaki z mieszkania byli naprawdę ok więc pomogli.Szczególnie podziękowania dla Pawła z Wrocławia(może to czyta).Dodam że w ostatnich 2 tygodniach wykonałem chyba 15 telefonów do CBSu w sprawie wypłaty i kwestii papierkowych.Stan faktyczny...nadal nic nie załatwione i wróciłem do punktu wyjscia. Tak więc wyplaty i zaliczki ze strony cbs to jednak lipa. Jeśliu chcesz tam jechać to miejcie ze sobą w kieszeni np z 250euro na życie i osobno z 50euro na dojazdy do pracy na pierwszy miesiąc,by własnie nie brać tych omawianych zaliczek. 3.Abrechnung,czyli papier,ktory dostaje się co miesiąc od cbs z podliczeniem godzin i podatku za poprzedni miesiąc otrzymujecie okolo 20tego następnego miesiąca....już po tym jak kase macie na kontach.Więc w razie nieścisłości z kasą,nawet jak to zgłosicie to wyrównania czy korekty przechodzą na następny miesiąc.Dodam że osobiście otrzymałem Abrechnung za styczeń(kasy nie mam na koncie!!),ale też bede miał korekte i kase z niej ale w następnym miesiącu.Nie odliczono mi 40euro za ostatni tydzień lokum,a celowo wykwaterowałem się wcześniej po zakończeniu wypowiedzenia,aby nie tracić tej kasy.Po co siedzieć na mieszkaniu do konca miesiąca skoro pracy już nie było.Do tego w okresie wypowiedzenia,przedłożyłem chorobowe trwające 8dni roboczych,a policzono mi 40h,co odpowiada około 6dni-bez 2h (1dzień liczony po 7h)a więc 2dni w plecy....czyli 16,5h x 6.9euro=113,85euro(455,4zł) + 40euro(160zł) =615,4zł!!!!! O tyle byłbym na minusie gdybym nie przypilnował swojej kasy!!!! Dzwoniłem...korekta ma być,a kase mam rzekomo dostać 15 marca na konto przy następnych wypłatach.Ale sam fakt sytuacji mnie załamał!!!! 4.Godziny pracy...jak idą jakieś święta,gdzie są zamówienia od klientów to praca jest.Dziennie robi się po 7h 15min.Przerwe odliczają,dokladnie to 45 min rozłożone na 30 min i 15 min.Czasem jest tylko jedna gdy robisz mniej niz 8h.Miesięcznie przy 20stu dniach roboczych wyrabiacie 143h,a więc na Zeitkoncie jesteście winni zakladowi do odrobienia(lub oddania w odpowiednim momencie-np przy zwolnieniu) ok.7h. Wymagany próg Zeitkonta to 150h. Jeśli faktycznie wyrobicie np 130h(ale przy przepracowanym calym miesiącu)to dostajecie wyplate za 150h ale na Zeitkoncie macie już minus 20h.I to sie kumuluje z czasem.....potem albo odrabiacie to w soboty-o ile są zamowienia i na tyle pracy,albo pociągną wam na koniec w ostatniej wyplaty. 5.Praca,specyfika pracy,atmosfera są suuper,aż chce się pracować.Jak nigdzie w Polsce widziałem uśmiech na twarzach tych młodych i starszych ludzi tam pracujących.Robisz swoje a przy okazji,porozmawiasz,pośmiejesz się,ludzie pomagają sobie,są życzliwi i wogóle.Vorarbeiterzy(brygadziści),naprawde są ok,życzliwi i pomocni.Na 8miu tylko jeden miał pretensje do siebie,do wszystkich i samego Boga.Natomiast brygadzistka Pani Ewa z V2(mój dział) jak do rany przyłóż....naprawde super kobieta,brygadzistka,współpracowniczka.Dla niej brawa za całokształt i gorące pozdrowienia. 6.Nie słuchajcie bzdur że znajomość języka nie jest tam potrzebna....właśnie że POTRZEBNA.Z

bartek

a ja juz mam kase na koncie a dopiero 13

Kimi

Pracowalem w gernsheim na zabawkach, wszystko bylo ok zarowno z mieszkaniem jak i z praca.

aleks

pracowalem tam juz dosyc dawno w tamtym roku ale tez nie bylo tragedii, wszystko bylo w miare ok

BMW PANKO

Non stop kreca.Pieniadze nie na czas (2-3 tygodnie opoznienia)Potrafia tez przelac pieniadze na konto kogos innego,i doradzaja zeby sie uzerac z tym kims zeby je tobie oddal. A ten ktos mowi zebys sie wypchal bo to jego kasa.Co moesiac jakies niedoplaty i obietnica korekty.Po 2-3miesiacach nie ma takiej opcji zeby sie w tym wszystkim polapac. Ja mam dosc i koncze kariere w tym burdelu.

Mar

Wrocilem do betoniarni po przerwie zimowe, no ale juz tam pracowalem to wiedzialem ze jest ok, chociaz godzin teraz max 8 dziennie, nic wiecej

Baska

Przez te opinie to ja prawie do pracy nie pojechalam i bym żałowała, bo teraz przynajmniej stałą prace mam i pieniadze przychodza co miesiac. Prawda ze w opoznieniem, ale jak wiem ze nie beda 15 tylko 20 to sobie pieniedzy zostawiam zeby miec na zycie do 20 i tyle.

jarek
@Baska

To Baśka masz farta,a gdzie robisz my u kamieniarza mamy lipe straszną i hujjj nie pieniodzę i nigdy na czas.

Wiko

Ja jade w niedziele do cbs do betoniarni, nie boje sie bo wujek u nich pracuje chyba z rok i mnie polecil wiec mam swojego czlowieka na miejscu i wiem ze jest ok, na mine by mnie nie wsadzil

Picker

pracuje w Gernsheim i pieniadze od dluzszego czasu przychodza do mnie przed 15

Hmmm
@Picker

To napisz panie Picker, ile godzin przepracowałeś w tym tygodniu? Chłopaki już mają po minus 80 godzin na Zeitkoncie za styczeń. pracują po 15 godzin tygodniowo!!! Kiedy odrobią ten minus?

dudek

ja tam nie narzekam, kierownika na werku mam naprawde fajnego faceta, pokoj mam 2 osobowy, wyplata nie zawsze 15 ale w koncu przychodzi, nadgodziny wyplacaja

aaddek

ja niedawno zaczalem prace, narazie jest ok, ideanie to nie jest w zadnej takiej firmie. Ale przynajmniej praca jest i pierwsza pensje wyplacili

@aaddek

Zgadzam sie z toba, juz w tylu agencjach pracowalem i nigdzie nie ma sielanki. W cbs w porownaniu z innymi jest i tak ok

polak

Jak chcesz być wydymany i stracic nerwy to jedz do pracy z CBS Butler. Z tą firmą na pewno "zarobisz". Oszukali mnie i moją dziewczynę. Obiecują gruszki na wierzbie. Chcą się dorobić na ludzkiej krzywdzie. Nawet największemu wrogowi nie polecałbym tych cwaniaków.

ja33
@polak

Pan koordynator niczym się nie interesuje. Ma pretensje ze wszystko trzeba zalatwiac pracownikom to co on musi. Jak was zakwateruje do Pensjonatu Danuska w Pfungstadt brudno obskurnie smierdzi Pani gospodyni wlascicielka pensjonatu bardzo niemila wyzywa ludzi od swin karze sprzatac cyyscic kuchnie lazienke co jest w jej obowiązkach bo plaqcicie 160 euro miesięcznie Butler wam odciąga z pensji. Inne mieszkania Butler ma ladne czyste. Wszystkie mieszkania tylko nie zgadzajcie się na pensjonat Danuska w Pfungstadt przy Dearmstaderstr23.

LukaszL

U mnie pieniadze byly w czwartek, chlopaki na mieszkaniu tez mieli w czwartek albo w piatek

kamila97

Dzisiaj jest kuż 20 a 15 powinnam dostać wypłatę za grudzień. Czy to w porządku?

stefan
@kamila97

uwazam ze raczej nie gdyz w umowie jest ze do 15 wiec 15 powinna byc na kacie wyplata

ja pracuje od lipca, jest ok, paca jak praca. Kasa przychodzi najczesciej kolo 15stego albo pare dni pozniej ale przynajmniej wszystko placą co sie nalezy, nadgodziny itd. Jak bylem wczesniej we francji to mi do tej pory inna firma nie wyplacila wszystkich pieniedzy

dariusz6767

Joanna tu znowu ja nie rozumiem to znaczy ze cbsbutler deutschland oklamujo ludzi? a tak niby potrzebujo szwaczek

darek
@dariusz6767

nie jedz nawet bo nie warto popadniesz tylko w długi jak my.

dariusz6767

no to ja warto

Zostaw merytoryczną opinię o CBS Butler - Köln

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CBS Butler?

Kandydaci do pracy w CBS Butler napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CBS Butler