śliwa

Kielno

Opinie o śliwa

Joanna

Widzę, że obecnie nadal poszukiwany jest pracownik na stanowisko technika utrzymania (usunięte przez administratora). Czy to jest ciągle ta sama rekrutacja i firma nie znalazła do tej pory odpowiedniego specjalisty, czy też może jest takie zapotrzebowanie na pracowników tego typu? Niektórzy mogą też pomyśleć, że to kwestia rotacji. Jak to wygląda w zakładzie śliwa?

Joanna

@pracownik dziękuję za odpowiedź. To ważne, że można liczyć na umowę o pracę oraz na to, że dobra praca będzie doceniona.

Joanna praca - z tego co zauważyłam polega na naprawianiu i ustawianiu maszyn, linii produkcyjnych. Pracuję w tej firmie już kilka ładnych lat. Szczerze powiem, że jestem zadowolona z pracy. Ludzie mili i sympatyczni, pracodawca zatrudnia na umowę o pracę, od wszystkiego odprowadza składki. Nie rozumiem tych negatywnych komentarzy. Jak ktoś jest pracowity i sumienny to jest doceniony. Za pracę dodatkowo otrzymujemy premie, niedawno nawet były podwyżki wynagrodzeń. A jak ktoś jest leniwy to wiadomo, że w każdej pracy będzie mu źle. Normy są jakie są ale jak się człowiek już wprawi to idzie je wykonać. Nikt nikomu za nic nie robienie nie zapłaci.

Joanna

Na stronie internetowej firmy można znaleźć ofertę pracy na stanowisko Technik Utrzymania Ruchu. Co jako obecni pracownicy możecie powiedzieć o pracy w tym dziale? Czego mogą spodziewać się osoby, które prześlą swoją aplikację w odpowiedzi na to właśnie ogłoszenie?

Hahaha

Hahaha ! Kiedyś zwalniali wszystkich po miesiącu. Teraz po festynach chodzą i balony rozdają. ( usunięte przez administratora )

Pracownik biurowy

Pracuję w firmie od 3 tygodni. Dla osoby spostrzegawczej to wystarczający czas, by wyrobić sobie opinię o tym, co w firmie się dzieje. Czytam Wasze opinie i jestem naprawdę w szoku! Nie widziałam, ani nie słyszałam o tym, by ktoś na kogoś krzyczał, czy kazał przychodzić wcześniej do pracy, żeby wyrabiać normy. A zarzut o niewypłacaniu wynagrodzenia za nadgodziny, czy weekendy jest śmieszny. Żeby kogoś oskarżyć o łamanie prawa pracy, trzeba mieć dowody. W biurze są rozliczenia wszystkich wypłat, nie ma tam miejsca na tego typu sytuacje. Pozdrawiam

Joanna

Pracujesz w śliwa? Chętnie dowiemy się na jakie warunki zatrudnienia mogą obecnie liczyć pracownicy firmy. Jakie benefity zapewnia pracodawca?

ONA

Brawo Ty. Słowem w sedno :):) Lepiej bym tego nie ujęła :)

Relaks

Jeśli szukacie naprawdę dobrej pracy, to mam wrażenie, że Tynkarz jest dla Was, ja generalnie naprawdę szczerze polecam

mm

Produkcja 3 zmianowa Montaż obecnie 1 zmiana (6-14)

Aaa

Witam chcialabym sie dowiedzieć czy to jest praca zmianowa?

P. Iwona jest w porządku ale jej meżulek wielki szef kontroli jakoćci to jakiś furiat. lepiej go unikać bo wydziera sie jak ..... Wielu zniechęcił do pracy. Dobrze ze ostatnio często go niema :) Co do kasy to tyle powiem ze praca na całe życie to nie jest.

szarow

Kielno w województwie pomorskim w który śliwa się znajduje jest tak samo dobrym miejscem na otworzenie firmy zajmujące się przetwórstwem tworzyw sztucznych jak każde inne miejsce w Polsce. To nie jest firma która musi dowozić produkowane przez siebie produkty, także to położenie nie gra aż takiej roli

Anonim

Zamiast narzekać i gadać, że szefostwo rujnuje firmę, proponuje wziąć się w garść i iść do normalnej pracy! Pracowałem tam przez jakiś czas i dokładnie wiem jak to jest. Gdynia, Gdańsk w tych rejonach jest mnóstwo pracy i nie ma sensu mówić o bezrobociu. Jeżeli nie posiadasz kwalifikacji, wykształcenia nie jest powiedziane, że nie znajdziesz pracy. Mała podpowiedź; szukasz pracy za godziwe pieniądze, wybierz się do stoczni. Stocznia aktualnie ma mnóstwo kontraktów i szuka pracowników nawet do sprzątania. Przebywa tam mnóstwo firm, zatrudnionych jako podwykonawców, którzy również szukają pracowników. Minimalne zarobki na stoczni to 2500 zł brutto. Pozdrawiam.

whatever

Pracuje przez Adecco już ponad rok i niedawno zaproponowano mi żebym przeszła na umowę o pracę już w śliwie. Atmosfera: jest spoko. masz ludzi z różnych zakątków okolic, masz kaszubki(gadające po kaszubsku między sobą :)) masz i ludzi dojeżdzających z Gdańska i Gdyni, Rumii, Bolszewa, Wejherowa. I nadal tam pracują. Można pogadać z ludźmi o wszystkim, można gadać, śmiać się(byle nie za głośno :) ) byle bys robił swoją robotę, bo na koniec dnia, pomimo wysokich norm, to jednak może byc troche głupio, jesli na jednym detalu powinno sie zrobic srednio 7tys.(mówię tu o najprostszym i najprzyjemniejszym detalu,ktory wszyscy uwielbiaja) a niektore osoby tak maja na to wylane że zrobią góra 3tys. Ludzie są zwalniani, bo się obijają/ a wtedy łatwiej ich zwolnić i zatrudnić kogoś kto będzie doceniał to,że wogóle ma pracę. No i tez nie był tutaj wspomniany fakt, że wiosną mamy 'boom' zamówień, latem bierzemy urlopy, jesienią już liczba zamówień zaczyna spadać, jeśli nie ma zamówień, to nie ma detali, nie ma detali, nie ma pracy. Jak nie ma pracy to Śliwa nie zatrudnia ludzi po to żeby przychodzili i ściemniali że pracują, bo nie pracują!!! Jeśli się zatrudnisz w styczniu,lutym,marcu to masz szansę się utrzymać bo zdążysz się przeszkolić na wielu detalach(może trafisz na jakąś maszyne i będziesz potrzebny! np. MCC, liczydło i inne) to są linie które pracuja prawie każdego dnia, więc operatorzy są potrzebni. Obecnie w Sliwie zatrudnia agencja LOBO, Adecco juz nie ma. Obecna stawka to 1680 brutto, czyli ok.1250 netto, a czasem zdaża sie że potrzeba wyrabiać nadgodziny, więc może być i większa wypłata :)) Na temat szefostwa wypowiedziec się niestety(a może stety) nie mogę, gdyż iż bezpośrednio z nim/nia/nimi -whatever- nie rozmawiałam i jakoś mi nie spieszno do tego :) Ważne że mam prace, mam ubezpieczenie, wypłata na czas i możliwość nauki w weekendy. Wszystko czego mi potrzeba. Ale co ja tam wiem :) napisze za 2 lata jeśli nadal tam bede pracowac ;]

pracownica z dzialu montazu

Praca jest ciekawa,bo nie wiesz co czeka Cie kolejnego dnia.Ludzie sa super,pozdrawiam moja zmiane;0 A szefowa P.Iwona to sympatyczna osoba,doradzi,wesprze,pogada....ja nie narzekam pracuje tam prawie dwa lata.A co do kasy wystarcza mi od 5ego do 10ego;000 NIE MA CO NARZEKAC,SA LUDZIE KTORZY NIE MAJA PRACY.....

Aaaaa

A kto teraz nie "kłóci" się o cos w sądzie? Chyba nie ma firmy w Polsce, która nie miałaby sprawy w sadzie z pracownikiem.. Nic nadzwyczajnego.. Firma śliwa jest jedyną firma w gminie szemud, która zatrudnia aż tylu pracowników!

Fakt, nowa szefowa, Pani Iwona, zawyżyła wymagania, le prawda jest taka, że zrobiła to bo musiała. Jest wymagająca, ale jak się starasz to jesteś doceniony. Ja pracuję na produkcji i mam taką uwagę... Czy nie macie wrażenia, że czasami uwagi przekazywane [usunięte przez moderatora]do szefowej nie trafiają? Jak ma reagować, jeśli nie wie o problemach...? Praca nie jest łatwa i słabo płatna, ale taka jest produkcja...

mikika
@pracownik 21.05.2013 23:38

Chyba cię pogięło... Nie znam nikogo w tej firmie, kto by miał wykształcenie podstawowe, proszę, bez jaj!

Dokładnie tak! Osoby, które maja wykształcenie podstawowe lub zawodowe chciałyby zarabiać kokosy tylko dlatego, ze mają dłuższy staż w firmie. No niestety, tak to nie działa...

Reuter

W kwestii zarobków. Popyt reguluje podaż. Musicie zrozumieć, że jak jest duże bezrobocie, to wynagrodzenie jest niskie dla słabo wykwalifikowanych pracowników. Tak jest w kapitaliźmie. Jeśli należysz do nielicznej grupy zawodowej (np. reprezentujesz, adwokatów, wykwalifikowanych inżynierów), to będziesz dobrze zarabiać, ponieważ takich ludzi jak Ty jest mało na rynku pracy. To naprawdę trzeba zrozumieć, zanim zacznie się narzekać na zarobki. Zawsze można znaleźć lepiej płatną pracę i zaryzykować zmianę. Można również otworzyć swoją działalność gospodarczą. Można poszukać zleceń na [usunięte przez moderatora] W Kielnie jest morze możliwości!!!

Fajnie, że odezwali się w końcu ludzie, którzy tak jak ja pracują w Śliwie kilka lat i są zadowoleni z pracy w tej firmie.

Pani Iwona to bardzo dobry i uczciwy Pracodawca. Mało jaki pracodawca proponuje pracownikowi umowę o pracę i odprowadza składki od kwoty, która faktycznie się zarabia, a nie od najniższej krajowej!! Wydaję mi się , że te żenujące wpisy powyżej wypisują rozżalone osoby, które zostały zwolnione. Pracuję w firmie Śliwa kilka lat i szczerze mogę polecić pracę w tej firmie.

olo

oki masz troche racje nie jest tak zle praca jak praca za nic za darmo nie placa ale troszke mozna by docenic pracownika i po okresie kilku miesiecy liczy sie na mala podwyzke a nie dla faceta co ma na utrzymaniu rodzine 1800 brutto troszke malo ale co robic przy tym bezrobociu

Pracuję w tej firmie ładnych parę lat, zmieniło się szefostwo, rządy przejęła pani Iwona. Owszem, jest inaczej, trudniej, podlegamy większym rygorom, ale tak jest wszędzie. Praca nie jest zła ani ciężka. Psioczycie, ale każdy siedzi i pracuje. Nie jest tajemnicą, że to jedyna normalna firma w okolicy, która daje umowy o pracę. Tego nikt nie napisze. Szefostwo to normalni ludzie, a że mają humory? Jak każdy prywaciarz, normalka. Jak będziesz pracował, nie ściemniał, to cię bez przyczyny nie zwolnią. Ja tam nie narzekam, jestem zadowolona(y), że mam normalną, w miarę dobrze płatną pracę. Pozdrowienia dla wszystkich ujadających [usunięte przez moderatora]

RRRRRRRRRRRRRRR

To jest cała prawda ,każdy to potwierdzi.....

MMMMMM

Ludzie przesadzacie i to ostro. Czas spojrzeć na siebie!!!!!!!!!

chwilowy pracownik

No cóż. Też tam pracowałam i szczerze powiem, jak widziałam, jak rolujecie tą "straszną szefową" to mi jej szkoda było. Okradacie firmę, ściemniacie, że pracujecie i jeszcze dziękować sobie karzecie... Masakra...ale nie przez szefostwo, tylko przez pracowników

dumka

Panie Jerzy nie jest panu szkoda tego wszystkiego co pan zbudował przez lata ciężkiej pracy?Czy naprawdę nie ma pan już wpływu na to co z pana firmą robi własna córka?Nie wierzę ,że tak spokojnie pan może na to patrzeć.Może warto się zastanowić,że coś tu jest nie tak.nie ma tu ani jednej pozytywnej opinii o tej firmie.

johnson

szkoda gadać poprostu! ta firma to jest jakieś nieporozumienie!odradzam wszystkim...

ja

Mam pytanie,czy \\\"ta firma \\\"zatrudnia w ogole na umowy???CZy trzeba miec doswiadczenie ???Obecnie zatrudniaja przez firme adecco i zastanawia mnie to czy to tylko praca na krotki czas???Prosze o info????

@ja 29.05.2012 17:56

Szanowny Panie, wymienione przez Pana agencje pracy tymczasowej, oferują swoim Klientom pracę na określony w umowie okres czasu, zależny od zapotrzebowania Pracodawcy. Pańska wypowiedź nie dotyczy firmy ŚLIWA Plastic Injection Moulding. Z poważaniem

jejek

oni zawsze mowia o kazdym ze sobie swietnie radzi, a jak przychodzi co do czego, to nawet najlepszy moze zostac zwolniony. w tej firmie kierownictwo nie ma problemu z obiecywaniem ludziom roznych rzeczy, ale z dotrzymywaniem tych obietnic juz problem jest, wiec lepiej nie robic sobie nadziei

małami

No właśnie napiszcie coś jeszcze!!! bo właśnie dostałam propozycje pracy u nich!

ruda

Hejka JA TEŻ PRACUJĘ U ŚLIWY NIEDŁUGO KOŃCZY MI SIE UMOWA NIE WIEM JAK TO DALEJ BĘDZIE BO JESZCZE NIE DOSTAŁAM PENSJI A NIBY CHCĄ,ŻEBYM DALEJ DLA NICH PRACOWAŁA ! CO MOŻESZ JESZCZE POWIEDZIEĆ NA TEMAT TEJ FIRMY? NIE KTÓŻY PRACOWNICY SĄ TAK FAŁSZYWI ,ŻE SZKODA SŁÓW ZARAZ LECĄ I KABLUJĄ NA CIEBIE!!! NIE WIEM CO ZROBIĆ CZY DALEJ TAM PRACOWAĆ ? PISZESZ ,ŻE JAK NIE POTRZEBUJĄ LUDZI TO ICH ZWALNIAJĄ I BOJE SIĘ ,ŻE ZEMNĄ TO SAMO ZROBIĄ CHOĆ TWIERDZĄ ŻE SUPER SOBIE RADZĘ !

Zostaw opinię o śliwa - Kielno

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie śliwa