Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

niko

Biurokracja i wymyślanie nowych problemów niszczy tą firmę. Już pomału 1 osoba na produkcji pracuje na 10 biurowych.

Były biurowiec
@niko

Zabawne... 1 osoba na produkcji na 10 w biurach... Jak pracowałem w PxCW było mniej wiecej 1800 produkcji z agencją na 400 biurowych... Firma nieźle się rozwinęła, skoro na takiej samej powierzchni zatrudniła 17600 osób do biur...

niko
@Były biurowiec

Te 10 osób na 1 pracownika to w przenośni no i nie chodzi o wszystkie działy, ale na niektórych do tego to zmierza.

Boetronic

Dingolfing. Jedyny warunek- dobra znajomosc niemieckiego. Poczytaj o tej firmie, nie pozalujesz

Tu sobie znajdzcie prace, Boetronic. 1800€ na ręke/m-c

Tu sobie znajdzcie prace, Boetronic. 1800€ na ręke/m-c

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
???

Brakująca kasa wpłynęła ale Zamiast 400 to jest 280 .. Opodatkowali to ,ja sie pytam dlaczego ?,jak podatek juz był naliczony predzej ... To tak jak bym kupił piwo ale za chwile musiał zapłacić jeszcze raz za to samo piwo ... :/

Praconik biurowy

Jestem pracownikiem administracji, tzw biurowym. Czytam co Koleżanki i Koledzy z produkcji wypisuja na temat takich jak ja. Wiecie co, dziwie sie. Od wielu lat nie mam czasu zeby spokojnie zjesc sniadanie, tyle jest roboty. Kawe pije, a owszem ale przy liczeniu w excelu i siedzeniu w systemach. I wiem ze ta moja robota tez jest potrzeba bo inaczej nikt by sie nie doliczyl towaru na produkcji. Sam sie nie przeliczy, nie zamowi, nie rozliczy. Kazdy w tej firmie ma jakies zadania. To dziwne ze tego nie rozumiecie. Tak jak biurowy nie poradzilby sobie z akordem na produkcji tak produkcyjny zglupiałby przy jego excelu. Tak jak kierownik nie zrobi roboty fachowca tak fachowiec nie poradziłby sobie ze zgraja takich samych wkurzonych pracownikow jak on. Skad w was tyle nienawisci??? Jasne ze ta firma nie jest idealna, ale ta za plotem jest duzo lepsza? Szkoda ze Lila ma racje, ludzie boja sie mowic i tu ulewaja frustracje. Idzcie to zwiazkow, one jednak cos probują robić. W koncu te 200 zł załatwili. I mowcie. Bo Pracodawca fajnie ze przyszedl, ale na forum pjawia sie raz na pol roku. Tu waszego - naszego glosu nie uslysza. Zal mi sie zrobilo, jak pusciliscie tyle jadu na dziewczyny z kadr, normalny wstyd.

Robol
@Praconik biurowy

Pracownik biurowy - popieram Cię w 100 %. W firmie jest jak jest, ale jeżeli chodzi o opóźnione wypłaty to nie ma co się żołądkować. W kadrach babki nie są złe i to nie ich wina że było opóźnienie.

Minnie
@Praconik biurowy

Każdy musi wykonać swoją robotę dobrze. Ale na produkcji często się słyszy od kierownictwa, że nadgodziny bo zaległości... A kogo to wina, ze nie ma części itp no chyba nie nasza, tych zwykłych szaraczków. Od nas wymagają to i my mamy prawo wymagać, chociażby wyplaty na czas... Poprawnie naliczonej wyplaty....a Excel to żaden problem dla szaraczków wiec sugerowanie, że produkcyjni nie ogarną jest trochę nie na miejscu....

Quwejt
@Praconik biurowy

Tak. Nie można kogoś obwiniać za coś co ma prawo się zdarzyć, ale na produkcji zwierzchnik niekiedy nie słucha wyjaśnień tylko ma być tak i tak. Awarie i inne problemy są mało ważne.

Tymek
@Praconik biurowy

Nic nie załatwili poprostu muszą podnieść stawki bo z nowym rokiem minimalna to 12zł np. Zbrojarz ma 10.80+1.20 no i wychodzi 12zł .

woprząsiu

pracowałem u was ale teraz mnie to przeraża ''Nastolatek z Ukrainy przyjechał pracować w Wielkopolsce. Został zamknięty na klucz w piwnicy z maszyną do wyciskania kartonowych form. Stracił rękę. Zarobił 84 zł" podejrzewam że moi dawniejsi koledzy są już duchami bo zarabiali ponad dwa koła :-)

Lila

W kwestii kilku spraw poruszanych na tym forum: 1. Nie dziwię się, że ludzie są rozgoryczeni brakiem wynagrodzeń na czas. Dla bardzo wielu z nich to jedyne źródło utrzymania. Nieszczęśliwie się także złożyło, że cała sytuacja miała miejsce przed weekendem, na który na pewno wielu miało jakieś plany . Ale faktycznie tak jest, że takie sytuacje w firmie zdarzają się niezmiernie rzadko. Phoenix znany jest z wyplacania wynagrodzeń na czas i bez problemów. Takie zresztą są przepisy prawa pracy. 2. Odzywki typu: " Jak wam się nie podoba w tej firmie, to się zwolnijcie" proszę zachować dla siebie. To najprostsza rzecz, którą można zrobić. Pracy nie brakuje. Osoby, które to mówią powinny się cieszyć, że wszyscy niezadowoleni się nie zwalniają, bo zakład przestalby istnieć a one same wylądowałyby na bruku. Firma daje poczucie stabilizacji finansowej i w miarę pewne miejsce pracy (oprócz umów przez agencję i niektórych działów np. Solara) więc nie jest w niczyim interesie się zwalniać. Ci, którzy nie mogli wytrzymać, już to zrobili i wielu jeszcze zrobi. Chodzi o to, żeby nam się pracowało jak najlepiej i o wyeliminowanie różnych patologii nagminnych w tej firmie. Po to pracownicy m.in. na tym forum przedstawiają problemy z jakimi się zderzają w Phoenixie. 3. Pojawiły się głosy, że ludzie na tym forum anonimowo wylewaja swoje żale. Niestety to świadczy o tym, że na zebraniach w firmie boją się otwarcie powiedzieć co myślą o wielu sprawach. No i nie ma się co dziwić, jeśli na jednym z nich pewnej pani za wygloszona uwagę (bynajmniej nie chamska, ale nie na rękę kierownikom)wlepiono upomnienie! Sam tzw. "Pracodawca" mający pretensje do ludzi anonimowo wylewajacych swoje żale na tym forum nie robi nic innego, tylko podpisuje się nickiem. Nie uważacie chyba, że te posty pisze sam pan prezes? Tak się sklada, że to może być każdy. Gdy firma stworzy pracownikom takie warunki pracy, aby każdy mógł bez obaw zgłaszać swoje uwagi i problemy na zebraniach zakladowych, wszyscy na tym skorzystają, a to forum przestanie istnieć.

Cichociemny - Solidarność MK
@Lila

Posty jako "Pracodawca" pisze pani dyr. ds. personalnych, która jest rozgoryczona i zdziwiona poziomem hejtu pod adresem zakladu.Chcecie coś zmienić? zapisujcie się do ZZ, W chwili obecnej współpracę z Zarządem można już uważać za poprawną na partnerskim poziomie. Musimy tylko ze wsparciem MMT zmienić "światopogląd" części kadry kierowniczej średniego szczebla i administracji produkcji, i będziemy mieli naprawdę fajne miejsce pracy. Szykuje się wiele pozytywnych zmian i zachęcam wszystkich, którzy zastanawiają się nad zmianą pracy o to, by poczekali, bo mogą później żałować

olx

co sie dzieje z solarem że maszyny rozkręca nowy kierownik nowe zasady

Klara

Obudźcie sie ludzie i przestańcie czytać te wypociny od ciągłych malkontentów. Z tego co widzę najwiecej narzekają i najwięcej do powiedzenia mają ci co najmniej robią. Jak macie jakiś problem lub pytanie zgłoście się bezpośrednio do osoby a nie anonimowo na forum goworka żale wyrzucacie. Nie wiem kto pisał to wyjaśnienie ze strony pracodawcy, ale bardzo dziękuję za szczerość - było jasne, że bez poważnych przyczyn to się nie mogło wydarzyć - przez 7 lat jak pracuje takiej sytuacji nie było.

kachaa8787

Jak wygląda w Phoenix w Nowym Tomyślu zatrudnienie przez agencje pracy?Są jakieś większe minusy,poza umową tymczasową i mniejszym wynagrodzeniem?Jak jest się zatrudnionym przez agencję to biura normalnie w zakładzie czy jak to przedstawia się?? Jestem troszkę ciemna w tych sprawach,dlatego proszę o odpowiedz...

do Kachaa8787
@kachaa8787

nie ma różnicy w wynagrodzeniach dla pracowników agencji. Są takie same stawki jak przy normalnym zatrudnieniu w firmie. Tylko wychodzisz słabiej, bo tu jest akrod a zanim nabierzesz tempa i wprawy to masz niskie premie. Igor na jakim dziale pracujesz ze takie głupoty opowiadasz...

Mila

Brawo pracodawca. Jedna z niewielu merytorycznych wypowiedzi na tym forum. Bardzo chwali się, że taka komunikacja poszła do pracowników. Gratulacje za doprowadzenie do stabilności. Wynagrodzenie przyszło w poniedziałek o 11:10 - dla mnie nie ma tematu.

PRACODAWCA

OD PRACODAWCY -cz.2 Ponieważ pojawia się n tym forum informacja o włączeniu dzisiejszego dodatku 200zł do pensji zasadniczej pracowników - kolejna informacja dla zainteresowanych: W 2giej połowie miesiąca odbędą się spotkania z pracownikami, na których przedstawione będą wszystkie szczegółowe informacje. Nikt nikomu nie będzie niczego zabierał, aby zrealizować to działanie. Będą prowadzone również inne działania, których celem jest polepszenie bezpieczeństwa finansowego pracowników, czyli zwiększanie podstawy przy jednoczesnym zmniejszaniu części zmiennej, mniej stabilnej, czyli wyjście na przeciw oczekiwaniom pracowników zgłoszonych przy okazji badań fokusowych. Komunikacja ze szczegółami - wkrótce, Pozdrawiam, Pracodawca

OD PRACODAWCY Witam. Ponieważ na forum jak zwykle wiele emocji, skupmy się na faktach: Opóźniony termin wypłat był działaniem wynikającym z awarii systemu do naliczania czasu pracy, a tym samy wynagrodzeń. Dział kadr pracował do późnej nocy w czwartek 8.09 aby ręcznie usunąć tyle błędów ile się dało. Zewnętrzny konsultant pracował cała noc z czwartku na piątek i w piątek do czasu, kiedy należało już wysłać wynagrodzenia. Mieliśmy do wyboru - albo wysłać wynagrodzenia z możliwościami błędów w piątek, licząc, że pracownicy je otrzymają, albo dopiero w poniedziałek, już poprawnie obliczone. Wybraliśmy to pierwsze, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że wielu pracowników po prostu czeka na te pieniądze, ma kredyty, itp. Mimo tego, że wiedzieliśmy, że otrzymamy w odpowiedzi mnóstwo złych emocji. Podjęliśmy decyzję taką, która miała być korzystna dla Pracowników. Panie w dziale płac walczyły o ten piątek, bo wiemy, jakie to jest ważne dla ludzi. PxCW wysyła zbiorczo pieniądze do 1 banku. Ten bank rozsyła wynagrodzenia do banków indywidualnych pracowników na ich osobiste konta. Wynagrodzenia z firmy zostały wysłane o g. 16.00 tak, aby zdążyć na ostatnią sesję wysyłkową z centralnego banku do banku pracowników, która ma miejsce o 16.45. Niestety, zakolejkowanie przelewów w tym banku sprawiło, że pieniądze na konta Pracowników nie wyszły w piątek. Wysłaliśmy sms-y do Pracowników z informacjami. Użyliśmy słowa przepraszam. Dwukrotnie. Możemy przeprosić Czytelników Forum raz jeszcze: PRZEPRASZAMY. Nikt nie jest dumny z tego co się stało a stało się jako efekt nieprzewidywalnej awarii systemu IT, której naprawa była skomplikowana. Ci z Państwa, którzy wypisują tu niecenzuralne rzeczy na Panie z działu płac po prostu obrażają osoby, które stawały na rzęsach, aby naprawić tą sytuację. Te Pani, począwszy od poniedziałku bieżącego tygodnia, sprawdzają wszystkie naliczenia, aby móc wypłacić różnice w wynagrodzeniach tym pracownikom, którzy mają nieprawidłowe wypłaty. Wszystko jest sprawdzane i będzie regulowane. Odsetki od kredytów? Proszę Pana/ Panią - przynieść do działu płac autoryzowany, imienny wyciąg z banku, wypłacimy każde 1,20 czy 80 groszy za tę zwłokę. Nie mamy zamiaru uciekać od konsekwencji. Pozdrawiam, Pracodawca

elkoparownik

Czyli od nowego roku Ci co zarabiają 10.30 brutto dostaną 12zł a Ci co mają 12 brutto to dostaną 12 ??

qaz

Poziomy są tak ustawiane, aby jak najmniej osób zarabiało więcej a ich sens jest pozbawiony sensu. Lepiej gdyby zarobki zależały od stażu.

Zdziwiona

Witajcie! Dziś dobre wieści! O godz 10.00 odbyło się spotkanie z Zarządem w sprawie rozpatrzenia........... "1. Dodatek 200 zostanie włączony do pensji zasadniczej jako podwyżka (1.20 PLN/h) od października tego roku. 2. Ponieważ dodatek stał się wynagrodzeniem nie ma zagrożenia, że będzie obowiazywał tylko do końca roku. Oczywiście ze nie zabiorą nam tego dodadku ...jeszcze będą musieli dołożyć bo Sejm uchwalił ustawę o minimalnej stawce godzinowej za pracę na umowę-zlecenie i w ramach samozatrudnienia. Ustawa i stawka godzinowa mają wejść w życie 1 stycznia 2017 r., ale część przepisów wcześniej - w dniu ogłoszenia ustawy i 1 września 2016 r. Zapisy są wynikiem kompromisu zawartego między związkowcami a pracodawcami w Radzie Dialogu Społecznego.

HR kochany
@Zdziwiona

Oczywiście że zmienią stawke do pensji ale co z tego jeśli zmienią przelicznik do wypłaty zatem nawet nie zobaczymy dodatku 200 :)

ania
@HR kochany

Zdziwiona mam nadzieję, że zdziwisz jeszcze bardziej. Tak ci źle to zmień pracodawcę, nie potrzebujemy tu takich osób :)

prow

W tej firmie staż nie jest brany niestety pod uwagę tylko poziomy ...

Borsuk

Czy ktoś był w kadrach odnośnie różnicy w rozliczeniu końcowym na kartkach różnica ok 400 zł

Co to ma byc

Wypłata na swoim koncie , ciekawe czy korekta będzie miała miejsce bo z ich wiadomości SMS dzisiejszej wynika ,że już jesteśmy kwita xD .

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 412.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 317, z czego 24 to opinie pozytywne, 127 to opinie negatywne, a 166 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska