Probet Sp. z o.o.

2.6 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Probet Sp. z o.o.

Zdenerwowany Nowy wpis
Kandydat

Nie wiem kto siedzi w kadrach i rekrutuje pracowników, ale wiem że jest to nie kompetentna i nieodpowiedzialna osoba. Pani Magda numer telefonu zaczyna się na 799 kończy na 073 Gdańsk, pierwszy raz gdy zadzwoniłem z ogłoszenia w sprawie pracy, wyżej wymieniona opowiedziała mi zakres obowiązków itp. Zgodziłem się, Pani M powiedziała że bez problemu dostane pracę, mam tylko czekać na smsa z adresem w celu rozmowy. Po godzinie otrzymałem telefon że "przepraszam ale praca jest nie aktualna" no ok zdarza się. Za drugim razem parę dni później Pani M dzwoni do mnie czy nadal jestem zainteresowany pracą w Gdańsku, magazyny Obiekt Nagel Elbląska 110. Zgodziłem się, był to Czwartek otrzymałem smsa z adresem i godziną w celu rekrutacji który miał odbyć się 1 września ( Dziś ). Gdy przybyłem na miejsce, a dodam ze miałem być na 9:00 byłem 8:30. Dostałem SMSa o 8:48 że praca nie aktualna ! Gdzie ja już w biurze czekałem na kogoś kto do mnie wyjdzie !!!!!!!! Nawet mam SMSy PROBET z przypomnieniem o w sprawie pracy !!! Pani M zadzwoniła do mnie z przeprosinami, usłyszałem jeszcze ze koordynator do mnie dzwonił, a ja nie odbierałem telefonu, Bzdura ! To że mam II Grupę i problemy neurologiczne nie oznacza że ktoś bedzie mi wciskał kit, widzę że w kadrach są lepsze asy odemnie ! Tłumaczyłem że nikt do mnie nie dzwonił, a Pani M oj dzwonił i że dzwonił. Jestem zażenowany cała sytuacją, i w głowie się nie mieści jak można być tak nieodpowiedzialnym rekrutując ludzi do pracy !

Były oracownik Nowy wpis

Szukacie ludzie grupami albo stan zdrowia dobra kondycja fizyczna gupota albo ktoś chory jest I ma grupe albo zdrowy i bez ogarnijcie się tam bierzcie zdrowych ludzi bez gruby a nie zbijanie lasy na chorych praca za ciezko do chorych ludzi z grupami zdrowy by tego nie zrobił a gdzie dopiero z chorobami

Nowy wpis

@Były oracownik

Szanowny Panie! Zatrudniamy osoby niepełnosprawne z różnymi schorzeniami na różnych stanowiskach pracy, jeżeli Pan czuł że praca jest dla Pana uciążliwa dlaczego nie powiadomił Pan przełożonego że dany charakter pracy jest dla Pana za ciężki? Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Czy można liczyć w Probet na prywatną opiekę medyczną?

Józuś
Klient

Stawka z na umowie 8,25 brutto jest kpiną.Najniższa stawka wynosi 18 zł z groszami.Proszę renegocjować umowy pracowników niepełnosprawnych i wyrównać ich pobory od dnia obowiązywania umowy.Pracodawcy może grozić dotkliwa kara finansowa nawet do 30 tys.zł.Prawnicy już przeglądają umowy.

oem
@Józuś

Proszę sprawdzić pasek jak wygląda stawka godzinowa a później pisać.

pracownik administracyjno-biurowy w Grodzisku Mazowieckim
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna o ile tak to spotaknie można nazwać trwała 5 minut. Dobrze, że zabrałem ze sobą swoje CV, bo Pani prowadząca spotkanie chętnie skorzystała z egzemplarza życiorysu, który miałem ze sobą. Dodam, że kompletnie nie była przygotowana do rozmowy rekrutacyjnej, ponieważ informacje, o które mnie pytała znajdowały się w mojej aplikacji. Kandydując na ofertę pracy podałem informację o stopniu oraz przyczynie niepełnosprawności, w moim CV także jest taka informacja, jednak jak się okazało byłoby dobrze, gdybym przy sobie miał także wydrukowane orzeczenie. Niestety nie mam zwyczaju wszystkim rekruterom rozdawać swojego orzeczenia, dlatego padło pytanie o przyczynę niepełnosprawności, które nie powinno mieć miejsca. Jeśli chodzi o dyspozycyjność, udzieliłem na wstępie informacji, że mogę podjąć pracę najwczęśniej od przyszłego miesiąca, a Pani dopytywała co jest tego powodem, choć wcale nie powinno ją to interesować, ponieważ mogę mieć jakieś sprawy osobiste lub plany, z których nie muszę się tłumaczyć. Będąc na rozmowie odczułem bezsens stawienia się na nią, ale jak się dowiedziałem była ona w dużej mierze po to, że rekruterka chciała mnie na niej zobaczyć. Rozmowa pokazała kompletny brak kompetencji do przeprowadzania przez Panią rekrutacji. Zrezygnowałem w dalszym udziale w procesie rekrutacji niedługo po rozmowie. Mam nadzieję, że w tej placówce coś się zmieni, a Pani rekruterka nabierze nieco więcej ogłady.

Pytania

Czy posiadam przy sobie aktualne orzeczenie o niepełnosprawności? Jak jest przyczyna oraz stopień niepełnosprawności? Od kiedy jestem dyspozycyjny do podjęcia pracy? Jakie są moje oczekiwania finansowe?

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy
Mała

Czemu od stycznia 2021 r do marca firma Probet liczyła 2600 brutto,mimo ,ze najniższa krajowa była juz 2800 brutto?

Nika
@Mała

Proponuję bezpośrednio zadzwonić do kadr , tam udzielą informacji. Proszę także zwrócić uwagę na treść zawartej umowy o pracę. W razie jakichkolwiek niedomówień polecam bezpośrednio do prezesa , gdyż niektórzy kierownicy NIE SĄ GODNI ZAUFANIA.

Nika

1.sprzątaczka,ochroniarz czy tez pracownik gospordarczy - a - medycyna pracy jak i szkolenie bhp - nie można odzyskać dnia wolnego ,po szkoleniu lub medycynie pracy trzeba iść do pracy jak się ma na popołudnie lub na noc . b - jeśli pracujesz w sobotę nie licz ,że dostaniesz za to wynagrodzenie czy tez dzień wolny jeśli nie będziesz podpisany na liście obecności nic nie dostaniesz, a jak się upomnisz o swoje to najczęściej kierownictwo traktuje Cie jak debila , który nie zna się kodeksie pracy itp. c - ryczałt za używanie auta w celach pozasluzbowych - jeśli prezes nie wyrazi zgody dostaniesz telefon od kierownika ze ci się ryczałt nie należy bo prezes nie wyraził zgody .nie otrzymasz pisemnej argumentacji dlaczego odrzucono wniosek .odpowiedź jest nie bo nie . d - ryczałt za leki jest 70 % na kwartał suma za faktury to 400 zł .jedynie na tym nie (usunięte przez administratora) Jeśli chodzi o BRYGADZISTOW kierownicy lubią dupolizojadow i czasem się zastanawiam czy tak naprawdę wiedza jaki czasem jest (usunięte przez administratora) na obiektach . PRZYKRY JEST FAKT ŻE GDYBY NIE NASZE CHOROBY I SCHORZENIA TO RACZEJ brygadzista czy tez kierownik po prezesa niestety MIELIBYSCIE WIELKIE NIC !!!

Czemu go work usunął wszystkie ostatnie negatywne komentarze o probecie ?!

Seba
@Były pracownik

Ponieważ polityka jest taka że zostawiają tylko te dziwne pozytywne konwersacje. Ta firma to jeden wieki przekręt pod płaszczykiem opieki nad niepełnosprawnymi.

bo
@Były pracownik

mają pewnie wykupiony pakiet moderatora jak zresztą większość firm.

M
@Seba

Dokładnie masakra przekręt moje wpisy usunęli wszystkie bo co ,bo napisałam prawde

@Były pracownik

Witam, są szczeble których się nie przeskakuje. Jeżeli komentarz zawiera wulgaryzmy bądź dane osobowe pracowników jest automatycznie usuwany. Pozdrawiam

Pracuje w firmie Probet w ochronie jest to firma normalna brak jakichkolwiek problemów chyba że znajdzie się jakiś człowiek który ma dwie lewe ręce.Jak nie pasuje ta firma to nie piszcie głupoty tylko zmieńcie prace

Kacper

Pracowałem w firmie 2 miesiace pracownicy pod ktorymi sie szkolilem mowili ze wszystko jest i ze ide do pszodu. Jednak po po uplywie tych 2 miesiecy (okres probny) zostalem zwodniony bez konkretnego powodu. Mowili ze ktos tam powiedzial nie powiedzieli konkretnie kto ze nie ogarniam przysfajania wiedzy. moim zdaniem szlo mi coraz lepiej i widzialem sie w tej firmie jednak cos komus odwalilo i mnie zwodniono. Pracowalem w Olszynach w Labrze. mialem tam takiego kierownika ktory ciagle mi przeszkadzal i rozpowiadal na mnie innym pracownikom jakies dziwne plotki. jak dla mnie facet jest chorym psychicznie socjopata ktory nie powinien miec kontaktu z innymi ludzmi. intuicja mi podpowiada ze to jego sprawka. zeszta nie wazne osoby z niepelnosprawnosca powinno sie traktowac jak innych. jesli chodzi o mnie bardzo zle wspominam prace w tamtym zakladze. Probet nie powinien lekkomyslnie ulegac opiniom i zwalniac pracownikow.

@Kacper

Dzień dobry, firma Probet funkcjonuje na rynku od kilkudziesięciu lat i zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami na każdym szczeblu pracowniczym. Każdy jest u nas traktowany z tolerancją i zrozumieniem, ale też należy mieć świadomość, że umowa o pracę to kontrakt, z którego nie tylko pracodawca, ale również pracownik musi się wywiązać. Panu niestety nie została przedłużona umowa (nie było to zwolnienie), gdyż Pana praca nie spełniała oczekiwań na tym stanowisku, a Pan nie wywiązywał się z zakresu swoich obowiązków w oczekiwany i ustalony sposób. Tak bywa, rozumiemy to, że nie każdy ma kompetencje na każdym stanowisku, dlatego też życzymy powodzenia na dalszej zawodowej drodze.

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie Probet na pozycji Pracownik Gospodarczy? 13 kwietnia widziałam ich ogłoszenia na GoWork.pl.

Dawid

Firma, jak firma. Jak się przegląda oferty innych firm, to jest całkiem podobnie, porównywałnie . Inna sprawa wg mnie to ludzie z jakimi się pracuje, na kogo się trafi. Wiadomo, że niepełnosprawnym oferują najniższe płace.

Pracownnik

Masakra dodzwonić się do firmy ....prośba o wysyłanie na maila pasków plac graniczy z cudem .....porażka firmy ....

@Pracownnik

Dzień dobry, w związku z sytuacją epidemiczną w kraju w centrali firmy pracują jedynie nieliczni, reszta naszych pracowników wykonuje swoje obowiązki zdalnie, dlatego uprzejmie prosimy on cierpliwość i wyrozumiałość. W podobnych sytuacjach proszę o wysłanie swojej prośby na adres sekretariat@probet.info.pl.

Leon

PROBET Grodzisk Maz. od dawna powinien zająć się prokurator.

Stokrotka
@Leon

To czemu nikt do tej pory nie napisał skargi do prokuratury? Ludzie cierpią ale nikt nie robi z tym porządku.trzeba napisać skargę do Prezydenta i do Ministerstwa Sprawiedliwości i Funduszu sprawiedliwości tylko musi być nas spora liczba piszących,dopiero ktoś tym się zajmie.prezydent przecież był i jest za osobami niepełnosprawnymi. Ruszcie tyłek i to zgloście,bo szkoda pozostalych pracowników.to tyle.

Jakie wartości są cenione w Probet?

:-o
@Pytanie

Abstynencja

Magdalena

Czy przeszliście na tryb zdalny ?

Bożanka

probet Tczew- porażka. Praca w grupie mobilnej na obiektach w całym Trójmieście. Pracownik z niepełnosprawnością zamiast 7 h pracy robi po 12/13. Goła pensja- najniższa. Po 40 km odstępu między obiektami. Liczona jest tylko praca na obiekcie, przemieszczanie się już nie. Dodatek mobilny 300 zł należy się dopiero po 6 miesiącach albo wcale. Czyli świadczy się usługi charytatywne. haha. Stara ekipa to wyjadacze- nowych gnębi się. Brak biura. Umowy podpisuje się u kierowniczki na podwórku. W polach, na masce samochodu albo na kolanie. Kpina. Żeby dostać jakiekolwiek zaświadczenie, należy przesłać do Chorzowa 5,90 zł na znaczek i kopertę. Zebrania i inne ustalenia odbywają się na stacjach paliw albo parkingach. Wstyd i żenada albo żaneta. Omijajcie probet szerokim łukiem bo tam potrzeba ludzi co nie znają się ani na pieniądzach ani na zegarku. Dyrekcja ma wiedzę co tam się wyprawia ale nic nie robi. P I P- miałby dużo pracy przy kontroli.

były pracownik

Firma PORAŻKA, pracowników uważają za idiotów i łamią podstawowe przepisy .

Firma jak najbardziej wypłacana na bieżąco ale wielokrotnie byłam świadkiem gdy obiecywali premie extra za dobra pracę i nic ludzie nie dostali. Poza tym regularnie (usunięte przez administratora) ludzi i owszem umowę o pracę ci dadzą ale nigdy na czas nieokreślony, będą tak przerzucać człowieka bo to sieć spółek . Nie liczą się z człowiekiem . Nie polecam

Doświadczony

W firmie Probet boją się ludzi znających przepisy prawne i uczciwie pracujących, którym nie mogą nic zarzucić. Na każdego szukają haków i z otwartymi rękoma przyjmą każdego donosiciela. Najlepiej lekceważyć brygadzistów, kierownictwo, dyrekcję i robić swoje.

Dorotka

Praca w Żorach NIFCO to najgorsze doświadczenie w moim życiu.

Pawel
@Dorotka

Firma Probet to jest najgorsza firma Nikomu nie życzę żeby ktoś tam pracował Nie wypłacają najniższej krajowej Nigdzie się tam nie Wchodźcie do pracy

Zostaw merytoryczną opinię o Probet Sp. z o.o. - Chorzów

Probet Sp. z o.o.