Mikrotech S.A.

Krosno

Opinie o Mikrotech S.A.

Sławek

A jak można dostać taką pracę? do kogo konkretnie się zwrócić?

pracownik owp

jestem pracownikiem mikrotech od miesiaca na stanowisku operator wprowadzania danych. Szukam osob z ktorymi moglbym wymienić doswiadczenia z pracy moj mail max_damage@o2.pl

Operator

ja juz pracuje tam miesiac czasu na stanowisku operatora wprowadzania danych i nie ma zadnych dziennych limitów to jakas bzdura. Ani razu do mnie nie zadzwonili ani mnie nie zastraszali ze robie cos zle. Na skype czasem napiszą że źle coś dodałem ale to tak informacyjnie nie ma zadnych pretensji. Praca jest elastyczna ważne aby wyrobić te 6 godzin dziennie( + godzina przerwy) w godzinach 6:00-18:00. Praca generalnie nie jest skomplikowane trzeba sie mniej wiecej orientować w w internecie i wyszukiwaniu informacji w Google ale to kazdy gimnazjalista ogarnia wiec nie ma problemu. A pensja jest wypłacana terminowo i adekwatna do wymagan. Co niektorzy chcieliby kokosów a przeciez taka prace może wykonywać dzieciak z gimnazjum. A co do terminów umów to rzadko która firma zatrudnia na nieokreślony czas. Teraz firmy zatrudniaja na 2-3 lata a pozniej decydują czy przedluzac czy nie. Ogolnie jak na razie pozytyw i nie trzeba wychodzić z domu.

@Operator 3 tygodnie temu

To prawda, że nie ma dziennych limitów, ale na niektórych działach były/są pewne minima, które trzeba wypracować. Co do trudności pracy, to też wszystko zależy od działu na jakim się pracuje.

MC112

Dopóki istniał stary przepis (tj. 2 umowy na czas określony i przerwa minimum 30 dni) to firma zatrudniała również starych pracowników jako nowych po upływie co najmniej 30 dni od zakończenia drugiej umowy. Ponieważ przepisy się zmieniły, więc teraz biorą tylko nowych lub przedłużają umowy starym w ramach obowiązujących przepisów. Podążając dalej tym tokiem myślenia i cofając się kilka lat wstecz firma musiała pozbyć się wielu pracowników ze względu na zrównanie dofinansowania zakładów pracy chronionej do firm na otwartym rynku. Wielu pracowników na przełomie marca/kwietnia 2014 roku pożegnało się z pracą, a także zlikwidowano jeden z działów.

Anja

@Aneta myślę że odpowiedzi czemu firma nie proponuje pracownikom umów na stałe warto poszukać u źródła czyli w firmie. I zapewne pytanie pozostanie bez odpowiedzi. Tajemnicą poliszynela jest natomiast teza, iż firma woli zatrudnić nowego pracownika, niż staremu, doświadczonemu dać umowę na stałe, tylko dlatego, że na nowego pracownika otrzymują większe profity od Państwa. Nie wiem, jak w innych działach w tej firmie, ale ktoś kto podejmuje pracę w Mikrotechu na stanowisku operatora wprowadzania danych musi się liczyć z tym, że otrzyma od firmy tylko 3 umowy o pracę na czas określony. Bazując na opiniach znalezionych w sieci, można wywnioskować że firma ta stosuje taki proceder od bardzo bardzo dawna, przypuszczam nawet że od początku zatrudniania niepełnosprawnych w formie telepracy. Netkadra, czyli "firma-dziecko" firmy Mikrotech to nic innego jak Agencja Pracy Tymczasowej. Ogłoszenie, o którym wspominasz, jest jak można dowiedzieć się klikając na niego, ogłoszeniem o pracę ale na czas określony. Czyli mało prawdopodobne by była to praca na stałe.

użytkownik zarejestrowany

@Anja i @MC112 a wiecie czemu firma nie może zaproponować pracownikom umowy o pracę? Czy jest z pracowników zadowolona i potem i tak musi ich zwolnić ze względu na przepisy? Mają aktualnie ofertę pracy: http://www.gowork.pl/praca/mikrotech-s.a.;pr dlatego to ważne, by to ustalić.

MC112

Jako były pracownik na stanowisku: Operator Wprowadzania Danych w firmie Mikrotech S.A. pragnę przekazać w punktach moją opinię na temat firmy. Plusy pracy w firmie: - Praca zdalna w miejscu zamieszkania; - Dobry kontakt z ludźmi z centrali firmy. - Wynagrodzenie wypłacane terminowo; - Elastyczny czas pracy od 6 do 18. Minusy pracy w firmie: - Umowy tylko na czas określony. - Praca tymczasowa - przy obecnych przepisach oznacza, że po przepracowaniu 3 umów na czas określony lub okresu 33 miesięcy w chwili obecnej nie ma szans na ponowne zatrudnienie (ustawa z 2015 r.). - Bardzo późno przekazywane informacje o braku możliwości przedłużenia umowy.

Anja

Plusy pracy w firmie Mikrotech: umowa na etat z terminową wypłatą wynagrodzenia, elastyczny czas pracy, praca w domu,; Minusy: chociaż wynagrodzenie jest wypłacane na czas, to jednak jest ono za małe, brak dodatków do urlopu, bardzo niejasny system premiowania pracownika, umowa na czas określony - jeszcze do niedawna firma dawała 4 umowy, teraz po wejściu przepisów o umowach na czas nieokreślony, firma Mikrotech daje tylko 3 umowy, lakonicznie informując pracownika tydzień przed końcem umowy, że "z przyczyn od nas niezależnych nie jest możliwe przedłużenie umowy". Wnioski: Warto 2 razy zastanowić, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

użytkownik zarejestrowany

@cypis czyli firma Mikrotech S.A. nie ma problemu z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych? Czy są wtedy jakieś specjalne ogłoszenia, bo aktualnie takich nie widzę? Czy po prostu można aplikować na każde stanowisko i firma nie dyskryminuje?

cypis

Praca w Firmie Mikrotech to świetna sprawa dla osób mających problem z poruszaniem się. Przepracowałam w tej Firmie prawie 2 lata- niestety koniec umowy- musiałam odejść. Firma godna polecenia – wyplata zawsze na czas. Gorąco polecam. Pozdrawiam wszystkich

użytkownik zarejestrowany

@MIG Na razie nie widzę oferty na szwaczkę, ale myślę, że warto zawsze wysłać CV, bo jak nie teraz, to może potem będą szukać i się do Ciebie odezwą. Pracował ktoś przy obsłudze telefonicznej? Jest aktualna oferta pracy, dlatego warto byłoby się u źródła dowiedzieć jak praca wygląda, bo możliwe, że zainteresowani pracą w Mikrotech S.A. tu zajrzą.

MIG

SZUKA PRACY JAKO SZWACZKA ZASTANAWIAM SIE CZY WARTO WYSYLAC CV MOZE MI KTOS DORADZIC

Ja

Napiszcie coś o pracy w dziale graficznym, jest kilka ofert pracy na stanowisku grafika i zastanawiam się czy warto się zainteresować. Jakie warunki, zarobki??

użytkownik zarejestrowany

@On 34mógłbyś napisać coś więcej o swoich doświadczeniach z pracy w Mikrotech S.A.? W jakim dziale pracujesz? Co sprawia, że firma jest godna polecenia? Takie informacje będą bardzo cenne dla osób szukających informacji na temat firmy jako pracodawcy.

On 34

Pracuję w tej firmie miesiąc i naprawdę jest w porządku polecam

OLA

Umowę na okres próbny może być zawarta na czas do 3 miesięcy. Ale to od firmy zależy jakie minimum czasowe ustali. Celem umowy na okres próbny jest sprawdzenie kwalifikacji pracownika i możliwości jego zatrudnienia w celu wykonywania określonego rodzaju pracy. Widocznie firmie tyle wystarczy , by ustalić Twoja przydatność. Możliwe ze następna umowa, będzie juz na dłuższy czas . Powodzenia.

novumrex4324

Mam pytanie czy to normalne że umowa na czas próbny to tylko 1 miesiąc?

krecik

Witaj , Aneto nie mam wiedzy ale chyba to zależy od działu na jakim jesteś i kwalifikacji jakie posiadasz , na pewno nie stracisz na pracy w tej firmie tylko ZYSKASZ :) Pozdrawiam serdecznie

użytkownik zarejestrowany

@krecikrozumiem, że jesteś zadowolony z pracy w firmie. A na jakie benefity/możliwości rozwoju mogą liczyć pracownicy?

krecik

Pracuję w tej firmie od wielu lat. Muszę powiedzieć, że jestem wdzięczny Panu Jezusowi za tę firmę i możliwość wykonywania w niej przydzielonych zadań. Powinniśmy docenić to, że możemy pracować bez wychodzenia z domu, w godzinach w miarę dogodnych dla nas, a pensja zawsze jest na czas. Wiadomo, że zawsze można coś ulepszyć. Na przestrzeni lat obserwuję, że firma sama stara się regulować kwestie przydzielanych zadań tak, aby każdy pracownik mógł je wykonywać wydajnie i bezstresowo, a korekty ze strony zwierzchników powinniśmy odbierać pozytywnie, ponieważ świadczą o tym, że firma jest prawdziwym zakładem pracy, która jak każdy ma swoje wymagania i wytyczne.

Darek

Witam Tak praca w miarę ok. Chętnych pracowników Mikrotech , którzy chcą wymienić się poglądami proszę o emil. janasd401@gmail.com

poszukjujący zajęcia

Czy w firmie nadal wprowadza się sprawozdania finasowe

Nocny
użytkownik zarejestrowany

No i co zadający odpisał Ci ktoś czy jeszcze póki co nie, bo to ciekawa sprawa, może daj znać jak się skończyła i jakie dostałeś informacje, może mi się też to przydać jakoś

Rozczarowana

Więc tak. Pracowałam w Mikrotechu jakiś czas ale nie jak większość opiniodawców na telepracy czy coś tam tylko na szwalni. Praca może by i nie była zła gdyby nie te marne zarobki ! Poza tym to w takiej firmie pracy chronionej nie ma przestrzegania praw osób ze stopniem niepełnosprawności, no może poza tym że maja 15 min dłuższą przerwę śniadaniową niż osoby bez grupy. Żeby się zatrudnić w Mikrotechu szwaczki muszą podpisać papier (tzw. prośbę) że chcą dobrowolnie pracować 8 h a nie jak to im przysługuje 7h. Nie idą za tym absolutnie żadne profity, płacona jest minimalna i kropka ! Zero wody do picia dla pracowników nawet przy temperaturach wewnątrz hali produkcyjnej 30 stopni , nie ma również klimatyzacji ! Przejścia pomiędzy maszynami w żadnym wypadku nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, a wręcz przeciwnie trzeba się przeciskać pomiędzy maszynami tak że często bez siniaków się nie obejdzie ! Tak że nie ma jakiejś rewelacji.

Rozczarowana

Według Ciebie minimalna jską muszą dać to są uczciwe zarobki ?

Monia

Wysyłałam już wiele razy CV do firmy Mikrotech. Za pierwszym razem przysłali mi plik domukemntów, które trzeba było wypełnić. Niestety zgubiłam je (wiem, moja wina), ale to był dość trudny czas, bo przeprowadzałam się do nowego mieszkania i gdzieś się zawiruszyły, a może niechcący trafiły do śmieci (po dziś dzień nie mogę ich znaleźć). Kiedy próbowałam aplikować po raz kolejny, niestety już nikt się nie odezwał i tak jest do dzisiaj. Widzę, że w firmie są równi i równiejsi... pupilki szefów itd. Mój brat pracuje tam już ładnych parę lat i ani razu nie dostał umowy na stałe (tylko na rok, no raz się szarpnęli i dali mu na 5 lat - chyba dostali podwyżkę z PFRON'u). Pracownik jest traktowany jak zło konieczne, robią z nich głupków (wmawiając, że zrobił coś czego w ogóle nie zrobił), potrafią dzwonić i straszyć, że kogoś zwolnią (bo na pana/pani miejsce jest tyle osób!). Każdy pracownik ma nad sobą "szefa", który w razie błędów lub pytań pracownika kontaktuje się z nim. Często sami OPIEKUNOWIE robią tak potworne błędy, ale winą obarczają pracownika! Wyzysk i kiepskie zarobki. Ale gdzieś pracować trzeba (szczególnie, jeśli ktoś nie ma możliwości wyjścia z domu).

Nick

Kasia mogę Cię prosić i podanie adresu email?

kasia

Pracuję w mikrotechu ponad rok i lepszej pracy nie miałam ( no może szkoda ,że najniższa krajowa;) ale poza tym jak dla mnie bajka.Prawodlapolaków ale się uśmiałam czytając post , osiągam bez problemów założone limity i myślę ,że są odpowiednie jak w każdej pracy chodzi o to ,żeby znaleźć a nie szukać:) czyli mieć wyniki.Były pracownik- jakie sankcje karne?haha jeszcze tam nikogo nie zamknęli, sankcje dyscyplinarne...to zasadnicza różnica:)jak w każdej pracy a powiem Ci tak popracuj w jakimś markecie i zobaczysz jak ludzi traktują ....skąd Wy się urwaliście?jak dla mnie praca super , nikt nademną nie stoi , pracuję bez stresu oby więcej takich zakładów pracy i nie wypisujcie takich bzdur bo ludzi straszycie.Serdeczne podziękowania dla firmy Mikrotech:)

zadajacy
@kasia 17.06.2016, 22:40

A czym sie zajmujesz w tej firmie mozesz odpisac na priw szukamcie.85@wp.pl

ELLO

Milicz tez miałem umowe do 30 listopada 2015.. czekam na kolejna propozycje,, złego zdania na temat tej firmy , sie nie wypowiem mnie sie podobało! pozdrawiam)

Milicz

Pracowałem od 2006 do do 30 listopada 2015 roku i czytałem te informacje na temat pracy w Mikrotechu też robiłem przetargi i na początku mi to ciężko wychodziło, ale zbiegiem lat coraz bardziej doszedłem do wprawy. Też z powodu porażenia prawostronnego musiałem się przedstawić na lewą rękę, dojazd do pracy też kosztuje. Chętnie bym jeszcze w waszym zakładzie jeszcze popracował. Pozdrawiam wszystkich...

Kinia

Może odważył się zadać pytanie ? Bo to nie tylko moja opinia w Mikrotechu masz pracować i o nic nie pytać. Najlepiej jak jesteś mało kumaty i robisz co ci każą myślenie zabronione.

Kinia

cypis

Pracowałam w Firmie Mikrotech przez 8 lat świetnie mi się pracowało, szkoda tylko że umowa się skończyła i musiałam odejść,Dla osób które mają problem z wyjściem z domu to idealna praca zdalna. Chętnie bym jeszcze tam popracowała.Pozdrawiam wszystkich.

Aga

Witam! szukam osób które pracują w Mikrotechu jako operator wprowadzania danych w dziale OWP na programie BWP w celu wymiany informacji:)razem raźniej:) Pracuję tam dopiero tydzień i chętnie zaprzyjaźniłabym się z kimś kto też pracuje w tym dziale.Jeśli ktoś chciałby to proszę napisać na emaila - keti.1974@wp.pl pozdrawiam:)

Grzegorz

Firma jest super nigdy nie miałem lepszej pracy.

Były Pracownik

W całej rozciągłości zgadzam się z tekstem "PrawoDlaPolakow". System pracy opisany w tym poście jest nie do zniesienia. Wymagania dotyczące ilości pobranych i przeszukanych (muszą być dokładnie przeszukane) stron oraz wprowadzonych przetargów w czasie pracy są tak wygórowane, że aż nierealne. Za wszystkie niedopatrzenia lub przeoczenia groźby sankcji karnych. Pomimo, iż pracujesz na własnym sprzęcie, we własnym lokalu oraz osobiście opłaconej energii nie otrzymasz za to żadnej rekompensaty. Poza tym twój sprzęt musi być zawsze sprawny, jeśli nie jest, ratuje Cię tylko urlop i szybka naprawa na koszt własny. Atutem firmy są terminowe wypłaty oraz premie (nie koniecznie comiesięczne). Gdyby nie opisane wyżej wygórowane oczekiwania i wiążąca się z nimi nerwówka, pracę można polecić osobom najbardziej niepełnosprawnym. Jest to jedna z niwielu możliwych szans zatrudnienia, chociaż po ostanich zmianach coraz bardziej otwierają się zakłady na wolnym rynku. Polecam szukać tam zatrudnienia, jest to wielka szansa dla niepełnosprawnych bezrobotnych i zysk dla przedsiębiorcy.

Gery
@Były Pracownik 22.03.2015, 11:23

Aleś się napisał ,chyba cie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] z lekka.

ula
@Gery 16.06.2015, 21:20

Witajcie, Nie mogę się tego na stronie doczytać a interesuje mnie czy mikrotech to zakład pracy chronionej czy nie??

PrawoDlaPolakow

Szanowi Panstwo - pracownicy Mikrotechu!Bardzo prosze uwaznie przeczytac ten post - mimo,ze bedzie on troche przydlugi,zawiera informacje bardzo istotne dla Was.Otoz przygladam sie firmie Mikrotech juz ladnych pare lat i naprawde nie moge wyjsc z podziwu jak w Polsce mozna oficjalnie lamac prawo,i to godzac w dobro ludzi najslabszych,bo niepelnosprawnych,do tego zbierajac za to pochwaly i pobierajac milionowe pieniadze z takich instytucji jak PFRON.Slyszac juz niejednokrotnie o warunkach, w jakich pracuja ludzie w Mikrotech-u zastanawiam sie jak dalece w naszym kraju mozna jeszcze sie posunac w nierespektowaniu praw ludzi i to takich,ktorych powinno sie traktowac szczegolnie.Szanowni Panstwo - firma Mikrotech zatrudnia Panstwa na umowe o prace,w ktorej nie ma nawet zgodnej z prawem wzmianki o zadnych limitach w wiec umowa ta absolutnie powinna byc traktowana jak umowa na stawke godzinowa.Pracodawca chcacy zatrudniac pracownikow na akord musi juz w umowie dokladnie okreslac normy pracy, stanowiace miernik nakladu pracy, jej wydajnosci i jakosci - jest szereg na to artykulow i paragrafow w Kodeksie Pracy.Wzmianka,ktora widzialem w niemal kazdej umowie z firma Mikrotech: "pracownika obowiazuje system zadaniowego czasu, w ktorym czas pracy pracownika wyznaczony jest wymiarem jego zadan i ksztaltowany samodzielnie tak,aby zadania mogly byc wykonane w granicach obowiazujacych Pracownika norm czasu pracy" nie jest zadnym takim okresleniem,poniewaz jest sformuowana bardzo ogolnikowo.Wymiar zadan pracownika to moze byc zarowno przepisanie jednego przetargu dziennie jak i przepisanie ich w liczbie 20.Poza tym jak sie okazuje narzucone zadania nie moga byc wykonane w dziennym czasie pracy - o tym pozniej.Tak wiec,nie dosc,ze stawka akordowa niej jest w ogole w umowie okreslona,to o tym,ze jednak istnieje dowiadujecie sie Panstwo dopiero podczas pracy.Do tego nie sa to limity,ktore normalny czlowiek moze spelnic - chodzi zwlaszcza o limity dotyczace przepisywania przetargow. Kazdy normalnie myslacy czlowiek zgodzi sie,ze przeszukanie najmniej 150 stron dziennie przy wpisaniu najmiej 3 nowych pozycji w ciagu 6 godzin Waszego dnia pracy (a z tego co wiem program do tego przeznaczony bardzo czesto sie zawiesza i powoduje dodatkowe opoznienia) jest absurdem.Sprawdzilismy z moim zespolem ile trwa RZETELNE przeszukanie jednej strony z informacjami o przetargach - jest to w zaleznosci od jej zlozonosci od 5 do nawet 20 minut.Sprawdzilismy rowniez ile trwa przepisanie sredniej dlugosci przetargu,jego odpowiednie sformatowanie,poprawienie,dodanie danych adresowych itd.Jako,ze nie mamy dostepu do oryginalnego programu,zrobilismy to w Wordzie i biorac pod uwage wiele Waszych opinii,ze oprogramowanie dedykowane jeszcze tylko sprawe utrudnia,zwiekszylismy ten czas.Wyszlo wiec nam,ze jeden przetarg wpisuje sie srednio 20 minut.Tak wiec zakladajac nawet,ze wszystkie strony beda jak naprostsze a wszystkie znalezione przetargi sredniej dlugosci,jeden pracownik,wpisujac 3 przetargi dziennie, jest w stanie przeszukac najwiecej 60 stron.Od razu widac,ze osoby,ktore ustalaly powyzsze progi,nigdy rzeczowej pracy nie wykonywaly a wszyscy,ktorzy rzekomo osiagaja limit 150 stron po prostu tak naprawde ich nie przeszukuja,tylko pewnie na nie wchodza i wychodza.Akurat tutaj jest to bardziej uzasadnione,poniewaz tacy pracownicy robia to ze strachu przed utrata pracy (oczywiscie oszukiwanie nie jest dobre ale potrafimy sobie wyobrazic jak wspomniane restrykacje wplywaja na Panstwa komfort psychiczny).W sumie to nie wiadomo dlaczego firma Mikrotech nalozyla na Panstwa takie limity,bo o ile limit wpisania 3 przetargow dziennie wydaje sie uzasadniony (pracownik musi miec jakies efekty pracy),to juz limit ilosci stron przeszukanych jest absolutnie niezrozumialy. Nie dosc wiec,ze firma Mikrotech,biorac za Panstwa milionowe sumy z PFRON, lamie prawo pod wzgledem formy Panstwa zatrudnienia,to jeszcze postepuje karygodnie pod wzgledem etycznym,wymuszajac na Was,czyli ludziach pod jakims wzgledem niedomagajacych,wyniki pracy,ktorych praktycznie nie da sie osiagnac.Z pewnoscia powoduje to dodatkowy stres co w rezultecie moze poglebic nektore schorzenia.Szanowni Panstwo,aczkolwiek jest to niedopuszczalne i bardzo Panstwu wspolczuje takiej sytuacji,to jednak nie moge nie napomknac,ze to rowniez Wasza wina.Wystarczy bowiem jak sie nieco zainteresujecie prawem pracy - poczytacie odpowiednie artykuly czy tez pojdziecie po bezplatna porade prawna a potem zglosicie wspomniane lamiace przepisy procedery do odpowiednich instytucji - PIP czy tez samego PFRON.Im wiecej zgloszen,tym wieksze szanse na szybkie i skuteczne zalatwienie sprawy.Czego Wam serdecznie zycze.Prosze rozsylajcie te wiadomosc dalej-takie rzeczy musza byz upubliczniane,jak widac wiele osob korzysta z tego,ze wielu innych nie zdaje sobie sprawy nawet z przyslugujacych im praw.

Janusz
@PrawoDlaPolakow 09.11.2014, 12:18

Tak prawda, w żadnym innym zakładzie ON nie trzeba samemu wyposażyc stanowiska pracy! Ponosic kosztów energii i internetu, do pracy jako konsultant miec osobnego pokoju i ile zostanie wówczas z tej najniższej krajowej ? Umowy podpisywali co dwa lata z przerwą by uniknąc odpraw. Najłatwiej kopać leżącego i to jeszcze inwalidę, brać milionowe dofinansowanie z PFRON i upust w opłaceniu ZUS, w zakładach dla pełnosprawnych nie mają ulg i zwrotu pensji i płacą więcej. Ale Zalibowskiemu wciąż mało, godność i honor ma w kieszeni. Dlaczego nikt nie PIP nic nie robi w tym temacie i pozwala łamać prawo ? Jedyny zakład gdzie do tego stopnia hiena tak żeruje kosztem innym chorych osób. Ale TVN rusza sprawę i GW, oraz prokurator. Pasożyta trzeba usunąc i ukarać . Dziadostwo wykorzysta każdą okazję by po trupach dojść do celu.

Zostaw opinię o Mikrotech S.A. - Krosno

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mikrotech S.A.