Opinie o Kalmar w Stary Sącz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Kalmar. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Kalmar o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kalmar w Stary Sącz

I co z tą firmą? Widzę, że ostatnia opinia dotyczy opóźnień w wypłatach a wcześniej ktoś wieszczył jej koniec. Jak sytuacja finansowa firmy? Wypłaty aktualnie są na czas? Wszystkie zaległości względem pracowników zostały wyrównane? Pytam, ponieważ rozważam pracę w tym miejscu, więc będę wdzięczny jak ktoś odpowie

@Ild school

Znaczy nic się nie zmieniło w temacie zarobków? Nie sa wynagrodzenia wypłacane ? Daj znać, czy coś mówił właściciel. Jakieś rozmowy były z pracownikami na ten temat ostatnio?

Agnes Nowy wpis

Witam czy w firmie w starym Sączu dalej jest jakaś produkcja?

Lovki Nowy wpis
@Agnes

Nie, firma zamknięta, sprzedaje sie

BEREC Nowy wpis

Pogodnych Świąt Wielkanocnych Niech przepełnia je wiara, nadzieja i miłość. Z okazji zbliżających się Świąt życzymy Państwu samych przyjemnych chwil spędzonych z najbliższymi. Oby przy wspólnym stole nie zabrakło smacznej strawy, ale także wzajemnej życzliwości i tematów do rozmów. Niech ten wyjątkowy czas pozwoli nabrać dystansu do codzienności, odpocząć i cieszyć się towarzystwem członków rodziny. Dodatkowo życzymy Państwu spokoju i zdrowia, które obecnie wydają się podwójnie cenne. Wszelkiej pomyślności.

Ild school

Jest syndyk nic nie wyrównane sprawy u komornika .a oni działają kombinując .

@Ild school

Przeczytałam artykuły ze stycznia. Była tam mowa o inwestorach. I nie znaleźli się jednak? Jak to działają, kombinując? Czyli że produkcja trwa, czy na czym to kombinowanie ma polegać według Ciebie?

@Ild school

Piszesz, że działają kombinując... Ale to szukają pracowników? Skoro nie płacą wynagrodzeń? Jak ta firma funkcjonuje? Czy nowo zatrudniane osoby dostają wynagrodzenia? Bo rozumiem, że Ci, którym zalegają to raczej już tu nie pracują...

Larysa

W końcu rzeczowa informacja. Ale już to jest definitywny koniec, pracy tutaj nie będzie? Może dobrze, żeby napisać, niech ludzie wiedzą, że nawet nie ma co pytać, bo szkoda klawiatury

Cikawski

Od zawsze taki bajkopisarz wyzbył się wszystkiego cwaniak i się śmieje każdemu po kątach wysprzedaje meble a wynagrodzenia dalej wiszą

@Ild school

Czy firma Kalmar udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Kornik

No wiadomo jak każda firma....np. wypłatę za 3 mc od Ciebie pożycza a kiedy oddadzą nie wiadomo.........wsparcie w postaci ścinek tkanin albo kartonów jest na porządku dziennym...

Tapicer

rozmowa z kierownikiem była szybka i konkretna . Pytał o doświadczenie w jakich firmach sie pracowało i czy ma sie chęć do pracy. Nigdy wcześniej nie miałem w ręce pistoletu ale zostałem przyjęty na próbę. Byłem razem z kolega i kazał przyjść w poniedziałek na tydzien na prube. Po czech dniach kolega stwierdził ze sie nie nadaje i zrezygnował. Został wypłacony za każda godzinę nauki ja zostałem i pracuje do dzis.

gdzie pracowaliście , co robiliście , ile macie lat , gdzie mieszkacie , jak sie dostawać może cie do pracy , praca na dwie zmiany czy odpowiada 6.00-14.00 i 14.00-22.00 , czy chcemy pracować , i tego typu żeczy

Czy w Kalmar poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Luna

Jak już wypłata jest co 4mc to chyba wystarczająca premia...?

Dobra rada

ZAWIADOMIENIE O PRZESŁANIU DO SĄDU WNIOSKU O UKARANIE Oskarżyciel publiczny - inspektor pracy, działający w ramach terytorialnej właściwości Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie zawiadamia, że w wyniku kontroli przeprowadzonej w Kalmar Spółka Cywilna Marek Kaleta, (usunięte przez administratora) Kaleta, ul. Dojazdowa 8, 33-300 Nowy Sącz, stwierdzono znamiona wykroczenia: z art. 282 § 1 pkt 1 w zw. z art. 85 §1, § 2, art. 94 pkt 5, art. 37, art. 92 § 1, art.171, art.172, art. 237A9^§ 3 Kodeksu pracy (tj. Dz.U. z 2022 poz.1510), w zw. z § 12, §15 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1632), w zw. z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1969 z późn. zm.), co polegało na niewypłaceniu pracownikom w ustalonym terminie wynagrodzenia za pracę oraz innych przysługujących im świadczeń ze stosunku pracy, z art. 282 § 1 pkt 3 w zw. z art. 97 § 1 Kodeksu pracy (tj. Dz.U. z 2022 poz. 1510), co polegało na niewydaniu pracownikom w terminie świadectw pracy, z art. 283 § 2 pkt 7 K.p. w zw. z art. 207 § 2 pkt 6 Kodeksu pracy (tj. Dz.U. z 2022 poz.1510), co polegało na niewykonaniu w wyznaczonym terminie podlegających wykonaniu nakazów organu Państwowej Inspekcji Pracy. Na podstawie art. 26 § 1 i art. 38 § 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1124) w związku z art. 131 § 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (tj. Dz.U. z 2022, poz. 1375) oskarżyciel publiczny - inspektor pracy w związku z ujawnionymi wykroczeniami zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych pracowników firmy Kalmar Spółka Cywilna Marek Kaleta, (usunięte przez administratora) Kaleta, ul. Dojazdowa 8, 33-300 Nowy Sącz, o przesłaniu wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu II Wydział Karny, ul. dr. Juliana Smolika 1, 33-300 Nowy Sącz. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony może działać jako strona w charakterze oskarżyciela posiłkowego. W tym celu pokrzywdzony może w terminie 7 dni od otrzymania zawiadomienia złożyć oświadczenie, że będzie działać obok oskarżyciela publicznego - inspektora pracy, jako oskarżyciel posiłkowy. Po upływie tego terminu uprawnienie wygasa (art. 26 § 3 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). 2. Pokrzywdzony może korzystać z pomocy pełnomocnika, którym może być adwokat lub radca prawny, a w wypadku, gdy pokrzywdzonym jest instytucja państwowa, samorządowa lub społeczna, także pracownik tej instytucji lub jej organu nadrzędnego (art. 30 § 1 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). 3. Pokrzywdzonemu przysługuje prawo złożenia wniosku o niezamieszczanie w protokole oraz w innych dokumentach danych dotyczących miejsca jego zamieszkania i miejsca pracy (art. 37 § 13 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia w związku z art. 148a i art. 156a Kodeksu postępowania karnego).

Stolar

A czy warto sie zatrudnic w tej furmie? Pytam bo widze ze dalej robia meble-zamknac taki zaklad to nie pestka i podejrzewam ze powstanie tam potezny zaklad i warto w nim pracowac

JoJo

I jak tam? Pomoć Definitywny koniec tej firmy, tzn hala idzie pod młotek

@JoJo

Gdzie była brygadzista szwalni ktora nie chciała wypłat tak wchodziła prezesowi w (usunięte przez administratora) a teraz udziela wywiadu ze została (usunięte przez administratora) bo nie ma wyplaty.Jak można było tak (usunięte przez administratora) koleżanki i kolegów. WSTYD A TERAZ NIE CHCE MIEC NIC WSPOLNEGO Z WŁAŚCICIELAMI UHHHHIUUUU NAJADLAS SIE ZAPAMIETAJ NIGDY NIE ZBUDUJESZ KARIERY NA CZYIMS NIESZCZESCIU .DOBRA LEKCJA POKORY MAM NADZIEJE ZE WYCIAGNIESZ WNIOSKI

Jojo
@Jolka

Ty już sobie daj spokój! Nie pracujesz już ponad pół roku a dalej żyjesz Kalmarem! Czas w końcu się odciąć i żyć dalej, a nie ze zachowujesz się jak rozkapryszona dziewczynka!

@Jojo

może i nim żyje ale teraz pytanie, bo piszesz, że parę miesięcy jej już tu nie ma... a sytuacja, którą opisuje jest niezmienna? Składając cv należy z takimi warunkami zatrudnienia się liczyć?

Nejs

Ta Kobieta Wetknęła Ściętą Różę W Ziemniaka, Sprawdź, Jakie Efekty Nastąpiły Po Upływie Tygodnia! Nie Do Wiary! Różę Pojedyncza różę może zamienić się w cały krzaczek w przeciągu kilku chwil! Nie ma to jak kwiecisty bukiecik w wazonie, człowiek od razu promienieje na sam widok, mimo iż pogoda za oknem może nie dopisywać, prawda? Kwiatki nie należą do najtańszych rzeczy, a biorąc pod uwagę ich krótkotrwałą przydatność, tym mniej chętnie wydajemy na nie pieniądze.

Jak sytuacja finansowa kalmaru? Pracownicy nie mają wypłat, a podobno syndyk już chodzi po kalmarze? To prawda?

Iwona

Widać że nie pracujesz Firmie Kalmar bo nie pisałaś by tak . bo zupełnie jest inaczej pracy nie brakuje , wylewasz tylko swój jad .

@Iwona

Pracy nie brakuje? A wiesz może czy szukają dodatkowych rąk do pracy??

tak. to prawda

WOJTEK

Zaległości więcej już niż trzy miesiące z wynagrodzeniami

@WOJTEK

To chyba w innej Firmie Kalmar pracujesz, nie ma nikt zaległości trzy miesiące z wynagrodzeniem

@Iwona

Iwona nie trzeba tam pracować każdy wie jak tam jest czy było.

Aneta

Widzisz Jola jak to jest? Wyzwiska od (usunięte przez administratora), groźby karalne i jak to się skończyło? Widać po załączonym artykule. Rude górą

@Aneta

Aneta tak słucham tego wywiadu i nie wierzę jak ludzie sami zrobili się w buca.Juz w marcu było wiadomo co w trawie piszczy. Ale cóż każdy jest kowalem swojego losu.Prezes zrobil cwany ruch a oni łyknęli .Prezesik Miał swoich dupowlazow ktorzy nakrecali pracowników a teraz udziela wywiadu i udaje ofiarę która nie chce mieć nic do czynienia z właścicielami zakłamanie i obluda.Sprawiedliwości stało się zadość!!!!!!!!!!!! Aneta my przynajmniej nie bałyśmy udziału w tym cyrku.Nie nasz cyrk nie nasze małpy

pracownik123
@Jolka

ludzie pracują tam od lat, pomagali firmie ile mogli a zostali z niczym. Jak można pisać takie rzeczy wobec twoich byłych kolegów koleżanek ?? Zero współczucia.. rude to jednak są fłaszywe

@pracownik123

Zostali z niczym na własne życzenie !!!!!A gdzie byli koledzy i koleżanki kiedy byli potrzebni gdzie?!bylo wspołczucie ??!!! Otóz nie !!!ślepo wierzyli w te kłamstwa gdy nawet pokazywalam czarno na białym!! teraz choć w 1% odczuli to jak można zgnoic człowieka. Uderzcie sie w pierś i sami sobie odpowiedzcie warto było? Żeby kazdy był tak fałszywy jak ja to świąt był by piękniejszy .

Jakobs

Firma dalej od kilku tygodni nie produkuje mebli a co w związku z tym nie zarabia na siebie. Dla mnie jako byłego pracownika to nie jest nie do przyjęcia jak zarząd marnuje ogromny potencjał tego zakładu, mimo iż są takie długi to potencjał jest spory. Ponoć są jacyś nowi inwesterzy więc może Panowie Kaletowie może się w koncu obudzą i uratują firmę

Do Jacobsa
@Jakobs

Gdyby tak było to ten potencjał nie został by już zniweczony. Firma hulała jak ta lala. Jedyne co stanęło na przeszkodzie to zbyt wybujałe ego, brak trzeźwego spojrzenia na świat i gnojenie ludzi, którzy dla tej firmy żyli i poświęcali dla niej wszystko. Kłamstwa, sztucznie pompowane afery, zachowania mobbingowe i pycha to przepis doskonały na wykolejenie każdego biznesu. Inwestor był ale się nie dogadali więc jak to jest Jacobs????

pracownik123

mam swoje wtyki ale potwierdzona informacja

Danuta
@Do Jacobsa

A opowiesz niewtajemniczonej o co w tym wszystkim chodzi? Jakie kłamstwa, jakie afery? Jeśli rzeczywiście występował mobbing wobec pracowników, to gdzieś to zgłaszali? Będę wdzięczna za merytoryczne wyjaśnienie, bo straszny tu chaos.

Danuta
@Danuta

@Danuta skoro nie wiesz to nie wiedz dalej, bo nie dotyczy to Ciebie. Plotkarskie rzeczy znajdziesz na pudlu

?

@Alina a co to ma do rzeczy w związku z kalmarem? z tym do sadeczanina.

Krychu

- Pracuję w przemyśle opakowaniowym od 26 lat, ale nie pamiętam sytuacji, gdy w ciągu kilku miesięcy ceny surowca wzrosły dwukrotnie, a recyklat był droższy od produktów prosto z rafinerii - mówi "Rz" Krzysztof Wiśniewski, prezes spółki Eurocast, która jest dużym producentem folii z tworzyw sztucznych do opakowań żywności i wyrobów medycznych. "Rz" wyjaśnia, że "recyklat pochodzący głównie z przetworzonych butelek PET kosztuje 1350-1400 euro za tonę, prawie dwa razy więcej niż jesienią 2020 r. i ponad 20 proc. więcej niż nowy granulat tworzywa z rafinerii". "Ceny rosną, bo firmy spożywcze i kosmetyczne coraz częściej stawiają na opakowania przyjazne środowisku z większym udziałem recyklatu, a jego podaż nie rośnie. Powód: recyklerom brakuje w kraju surowca" - wskazano.Reklama Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-czlowiek-na-ziemi/aktualnosci/news-miliony-na-smietniku-a-przedsiebiorcy-importuja-za-krocie,nId,5401948#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Krychu

Nero

Sukienka, która podkreśli twoją figurę Jeśli jesteś dziewczyną plus size, masz zapewne piękne ponętne krągłości i nie powinnaś ich ukrywać pod warstwami nieforemnych strojów. Zamiast tego skup się na atutach! Masz pełny biust? Podkreśl to w elegancki sposób, bez przekraczania granic dobrego smaku. W twoim przypadku idealnie sprawdzi się sukienka karnawałowa z głębszym dekoltem w szpic, który optycznie wysmukla górną partię ciała. Model maxi bez rękawów z delikatnie drapowanym dołem zapewni ci posągowy wygląd. Stawiaj na sukienki z koronki z szyfonowym dołem lub modele z metaliczną nitką, które wprowadzą błyszczący karnawałowy detal. Co do tego? Głęboki dekolt w szpic aż się prosi o fantazyjny naszyjnik, a na nadgarstki wsuń szerokie efektowne bransolety. Jeszcze tylko kopertówka w kontrastowym kolorze dla przełamania całości, para szpilek i możesz ruszać na parkiet, by zapomnieć się w tańcu.

Lucyfer

Jaki rozwój, ta firma się już zwija! Lada moment upadłość i potężne długi. Niezrozumiałe i niepojęte to jest ze firma nie skorzystała z kola ratunkowego które miała ale wolała upaść.

Stolarczyk

Jakie sa mozliwosci rozwoju w firmie?czy polecacie prace i jakie sa zarobki?czy te plotki o problemach sa prawdziwe??

@Stolarczyk

Pracownicy sie sądzą z powodu braku wyplat jeżeli o takim rozwoju myślisz To tylko składaj Cv.Kłamstwo kombinacje istny cyrk !!!!!

Czym w Kalmar zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Ambriamo

Zachęcają wybitnie jest np taki specjalny fundusz gdzie raz na 6 mc dostajesz wypłatę ;)

Jolka

Zachęcają przymusowymi urlopami,zastraszaniem,brakiem wyplat i opowiadaniem oraz obiecywaniem czego to firma nie ma jakimi są a raczej byli Rekinami BIZNESU .zresztą raczej firma już chyba nie ma pracowników ona jeszcze istnieje

Bolo

Sprawdź opinie o Ryszard Łuczak Centrum Przetwórstwa Rybnego Kalmar Lotyń. Informacje o zarobkach, kadrze zarządzającej, atmosferze !

@Bolo

I co, masz już sprawdzone, żeby podzielić się tym info? Po co w sumie każesz to zrobić, co to ma wnieść?

Janina

Czy można już pisać komentarze oddające prawdziwa twarz tej firmy vel farsy czy w dalszym ciągu są usuwane? Jak to jest Panie M z tym usuwaniem komentarzy, straszeniem ludzi i opowiadaniem bredni, że blokujecie ludzi na GoWork? Śmiechu warte

@Janina

Nie dość że są usuwane to jednocześnie zaśmiecane głupimi długimj wierszykami aby zamaskować prawdziwe oblicze sytuacji firmy. Mam nadzieje ze Gowork coś w końcu z tym zrobi!!!!!A co do Pana M. hmmm śmiechu warte to fakt strzał w dziesiątkę jego działanie jest znane każdemu. To jest żałosne ale cóż !

Janek
@Janina

twoja twarz jest bezczelna tą (usunięte przez administratora) Ci wykrzywi zobaczysz za te kłamstwa- zmieniasz tylko nazwy zdrowy człowiek się ta nie zachowuje .

@Janina

OD Pana M się (usunięte przez administratora) zgłoszę to do prokuratury jedna już ma sprawę za kadry

@Janina

Policja nam wydrukuje Wasze wszystkie wpisy .tak samo jak ostatnio .

Janek 2
@Janek

Art 216 k.k wyzwiska, ublizanie, zniewagi, zniesławienie na forum publicznym podlegają karze. Janek wez się zastanów co Ty tu odstawiasz....

@Marek

Bardzo sie ciesze!!!! NIECH W KOŃCU PRAWDA NAS WYZWOLI

??
@Marek

Ostatnio chyba coś ktos spominał, że ma jiz adresy IP i że już sprawa jest w Płokuraturze. Dodatkowo straszył prawnikiem...hmmm... a teraz wyjeżdża z mordami i niecenzuralnymi słowami groźbami. Ludzie sie zwalniają bądź są zwalniani. Składają pozwy o należne im, a nie wypłacone pieniądze. Czy opisywanie aktualnej sytuacji jest karalne? Otoz nie. Natomiast Wyzywanie i ublizanie włącznie z nazywaniem kogoś debilem już tak.

@??

@Marek lepiej bys skasował te durne wierszyki !!co tak ci sie nie spodobało czy raczej zabolało ?PRAWDA ZAWSZE JEST BOLESNA. wpis z dnia 22.11.2022 z godziny 21.48 o treści Tobie znanej pod pseudo , Denis" jak równiez kolejny wpis z dnia 5.10.2022 z godz 16.25 o pseudo ALA ORAZ 13.09.2022 z godz 10.50 psedo Maria 75 mam nadzieje ze tez zglosiles do wydruku jeżeli tego nie zrobiłeś to sie nie fatyguj zrobie to za ciebie.Myslisz ze jak usuniesz swoje wypociny to jestes czysty Oj to jestes w blędzie. Trzeba mieć to czego Ci brak! @??Schemat się powtarza każdy jest winny tylko nie GURU To samo było na przełomie 2018 do 2020 r.DOSKONALE WSZYSTKO PAMIETAMY.

Zostaw merytoryczną opinię o Kalmar - Stary Sącz

• Jak się pracuje w Kalmar?

Zobacz opinie na temat firmy Kalmar tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kalmar?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 35 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kalmar?

Kandydaci do pracy w Kalmar napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kalmar