Opinie o Biuro Inżynieryjne Fluor w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Biuro Inżynieryjne Fluor. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Biuro Inżynieryjne Fluor o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Biuro Inżynieryjne Fluor w Katowice

an engineer

"7 czerwonych linii". Warto zobaczyć ten krótki skecz komediowy na kanale (usunięte przez administratora) powiem, że ten filmik dość dobrze odzwierciedla charakter pracy w tej korporacji i typowe problemy dnia codziennego :) Oto link, jak skasują to szukajcie "Ekspert" lub "7 czerwonych linii", warto obejrzeć film z napisami bo jest bardziej płynnie... z uwagi na użyte "specjalistyczne" słownictwo :) (usunięte przez administratora)

@an engineer

Widzę, że wypowiadasz się na temat pracy w Biurze Inżynieryjnym Fluor w Gliwicach, ale Twoja wypowiedź nie mówi nic konkretnego o pracy w tym miejscu. Może jednak chciałbyś ją nieco uszczegółowić? Zawsze warto pisać jak najbardziej konkretnie na forum. W Internecie nie można przeczytać zbyt wielu informacji o pracy w tym miejscu, tym bardziej głosy pochodzące od pracowników są ważne. Jak oceniasz tego pracodawcę pod względem innych, podobnych firm z branży?

PM kreślarz

Pierwsze i najważniejsze -> wynagradzanie pracownika, zapłać komuś dziesięć tysięcy i więcej za miesiąc pracy to zapewniam Was, że większość pracowników (oczywiście będą wyjątki jak zawsze ale nie za dużo) stanie na rzęsach i będzie lizać monitory albo czołgać się do roboty by zrobić dane zadanie na czas, albo w ogóle uporać się z jakimś problemem. Zapłać dwa lub trzy tysiące to nie oczekuj za dużo, szczególnie na to by ktoś będzie "opiekował się tematem jak matka swoim dzieckiem" :) Proste - nic nie trzeba dodawać, żadnych benefitów, itp, sami sobie to kupią co będą chcieli :) Druga rzecz - robić to co się lubi, chociaż jakbym dostawał 10 patyków to wybaczcie ale mógłbym nawet rzygać i pracować :)

jojo

A ja bym dorzucił, że opinie pracowników (obecnych i byłych) również się zmieniają, bo zależne są od wszelakich decyzji aktualnej kadry kierowniczej (ekipy). Na razie z tego co widzę opinie nie są najlepsze, powiedziałbym że nawet fatalne dla wizerunku firmy. No to może nadszedł już czas na zmianę ekipy ?

@jojo

@jojo, opinie są różne, bo często "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Każdy ma prawo mieć własne zdanie o danym pracodawcy, a to co dla jednych jest minusem, dla innych może być plusem i na odwrót. Nie bardzo wiem, z jakiej pozycji piszesz - byłeś lub jesteś w jakiś sposób związany z Biurem Inżynieryjnym Fluor w Gliwicach?

Aneta

@nieświadomy, sytuacja w każdej firmie jest dynamiczna i ulega zmianom. Może w związku z tym, warto, żebyś wszystkie swoje wątpliwości rozwiał bezpośrednio poprzez rozpoczęcie współpracy z Biurem Inżynieryjnym Fluor? Jakim stanowiskiem jesteś zainteresowany? Mógłbyś się wypowiedzieć w tej kwestii?

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice

to dobrze, że na gowork.pl można znaleźć prawdziwe opinie. WIem gdzie szukać.

Aneta

@wierny użytkownik, ze względu, na to, że Twój komentarz jest pierwszy w tym roku, proszę Cię o przedstawienie Twojej opinii o Biuro Inżynieryjne Fluor S.A w Gliwicach jako pracodawcy. Na jakim stanowisku pracujesz w tej firmie? Warto Twoim zdaniem ubiegać się o zatrudnienie w tej firmie? Twoja wypowiedź posłuży innym pracownikom jako źródło aktualnych informacji o Biuro Inżynieryjne Fluor S.A w Gliwicach.

wierny użytkownik

Szanowni goście GoWork.pl, jeśli szukacie informacji o interesującym Was pracodawcy - firmie FLUOR, możecie być pewni, że informacje tu zawarte są prawdziwe i nadal będą prawdziwe :) Pracują tu, bądź pracowali w większości ludzie na poziomie i nikt nie marnuje czasu na zbędne i bezpodstawne oskarżenia oraz uderzanie w dobra osobiste czy wizerunek firmy. To czy będzie to komentarz pozytywny czy negatywny, w dużej mierze zależy tylko od działania firmy !!! Czasami można określać kogoś, że to troll, hejter, itp. - jednak należy dostrzec że to właśnie wynik postępowania firmy. Mam nadzieje, że tendencja ta się utrzyma, kibicuje GoWork.pl.

Aneta

Na stronie internetowej Biuro Inżynieryjne Fluor S.A w Gliwicach w zakładce kariera zamieszczono ofertę pracy na stanowisko Document & Data Mgmt Specialist. Pracodawca wymaga od osoby ubiegającej się o tę posadę dwuletniego doświadczenia. Nie podał jednak informacji na temat warunków zatrudnienia. Jakie zatem warunki mogą zostać zaproponowane przyszłemu pracownikowi na rozmowie kwalifikacyjnej?

dobry wujaszek

Solidna i uczciwa firma (fachowi, rzetelni i obyci dyrektorzy) przy wyborze pracowników nie stosuje kryteriów dotyczących wieku, rasy, koloru skóry, płci (w tym ciąży i wychowania dziecka), pochodzenia etnicznego i narodowego, orientacji seksualnej czy też stanu zdrowia; uwzględniane są jedynie wiedza, doświadczenie i umiejętności ! Zasady te dotyczą także nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkoleń w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Zastanawiam się jak jest w tej firmie ? czy choćby jedno z tych kryteriów nie jest czasami stosowane pod płaszczykiem np. braku zleceń ?

św. Mikołaj

Tak, tak, prawda o fluorze jest smutna - zwalniają ludzi z ambicjami i kompetencjami, zostają demagodzy i mega pieniacze co wyjmują hasła z d.........y, no i przyjmują nowych studentów do roboty głupiego. To tak dla przypomnienia bo już o tym pisano tutaj nie raz... (merry Xmass)

św. Mikołaj
@św. Mikołaj

aha, żeby nie było że używam wulgarnego słowa, d..........y. Nie, to nic z tych rzeczy :) to nie jest to słowo o którym myślicie, mam na myśli "dawną komunę" czyli np. hasła w stylu "pomożecie" czy inne podobne... czyli bardzo kulturalne nomen omen

Eng

Mam mieszane uczucia dotyczące tego biura. W trakcie studiów odbyłam dwumiesięczny płatny staż podczas którego dobrze sobie radziłam i nie ukrywam - praca mi się podobała. Trochę gorzej było z atmosferą, gdyż w moim najbliższym otoczeniu ludzie byli podzieleni na tych co pracowali w Prosynchemie oraz na młodszych pracowników, którzy tych czasów nie pamiętali. Po studiach normalną koleją rzeczy wydawało mi się aplikowanie do pracowni, w których odbywałam staż. W ciągu kilku lat po studiach zaproszono mnie na rozmowy kwalifikacyjne 2 razy, które poziomem niewiele odbiegały od tej, którą przechodziłam aplikując na staż. Mimo to, we Fluorze nie pracuję. Nie mam żalu do firmy, gdyż tu gdzie obecnie jestem jest mi dobrze. Jednak nie mogę się wyzbyć wrażenia, że jakakolwiek styczność z tym biurem to zwykłe zawracanie czterech liter. Nie rozumiem po co przyjmować kogoś na staż, angażować w pracę, wtajemniczać w strukturę, poznawać z ludźmi, zapraszać go na kilka rozmów kwalifikacyjnych, na różne stanowiska - tylko po to, aby go nie zatrudnić. Po co? Druga sprawa to brak obycia (żeby nie powiedzieć chamstwo) pracowników z HR-u. Ta sama osoba, która sprawowała pieczę nade mną podczas stażu nie raczyła zadzwonić lub nawet wysłać e-mail i informacją zwrotną po obydwóch rozmowach kwalifikacyjnych. Dyplomatycznie wytłumaczę to brakiem szkoleń dla działu HR - można by tym ludziom wpoić, że kandydat do pracy (już pomijam, że były stażysta) to też człowiek, który wykonuje pewien wykład, poświęcając swój czas i należy mu się - skoro już nie podziękowanie za przybycie to odpowiedź, jak poszło mu na rozmowie. To jest tylko i aż tyle i naprawdę nie wierzę, aby pracownicy HR-u nie mieli na to czasu. Czy poszłabym na rozmowę 3-ci raz? Cóż, gdybym wiedziała, że nie będzie koordynować jej ta sama opieszała osoba co zawsze to myślę, że tak.

uninterested

Do zainteresowanego i innych zainteresowanych - tylko zmarnujecie swój czas. Fluor zarabia grube pieniądze na takich frajerach, którzy godzą się na ustalone przez firmę nędzne warunki płacy, pracy i wyjazdów.

zainteresowany

A jak wygląda praca w księgowości dziale zobowiązań ? Ktoś się orientuje

Było miło

I jeszcze jedna rada jak szukacie pracy to nie szukajcie u fluorowych podwykonawców bo oni widzieli fluorowe wypociny pt. Projekt i super jakość... i raczej na przyjęcie nie macie szans.

Mariusz Shark Kolonko

Słuchajcie, mówię jak jest i generalnie ta firma to porażka. Kiedyś była akcja (zresztą, bardzo często bywa) o nazwie Help Us Bonus, czyli jak są przyjęcia to pracownik dostaje dodatkową kasę za polecenie nowego dobrego pracownika. Powiedziałem szefowi roli że w życiu nie poleciłbym nikogo bo wiem jak z reguły tacy nowi pracownicy kończą po pewnym czasie - zostają zwolnieni w razie "niby" braku zleceń (a propos, firma ma już nowych dobrych prawników, bo wychodzi na tym na swoje). Nie czekałem długo - sam zostałem zredukowany. Szybko i na temat. Mariusz Shark Kolonko.

Porollaniony

Szanowni bezrobotni albo szukający pracy ! - nie próbujcie nawet u nas pracować. Widzę że ostatnio pojawiły się nowe oferty pracy w naszej firmie ale stanowczo odradzam !!! słyszycie – ODRADZAM !!! Opowiem Wam historyjkę, która niech Was zniechęci a zdarzyła się w naszej firmie naprawdę i to całkiem niedawno. Otóż kiedyś na międzynarodowym projekcie, przyjeżdża pracownik z Anglii - specjalista, który miał pomóc przy projekcie z obsługą pewnego programu... ha ha ha okazało się, że za bardzo nie pomógł za to imprezował potężnie i zwiedzał pobliskie kluby i puby. Pewnego dnia nie przyszedł rano do pracy.... Wszyscy spanikowali na projekcie, zaczęli dzwonić do hotelu, gdzie ów ekspert się zatrzymał na noc... pukali, dzwonili do niego i do hotelu i .... nic. W końcu delegacje z Fluora wysłali i pod nadzorem pracownika hotelu otworzyli jego pokój - a tam co zastali? - zgadnijcie? tak, specjalista z Anglii nabombiony na maxa siedzi na fotelu i ani się nie ruszy :) :) :) tylko się gapi i ... capi... fajnie nie? Jakby był naszym rodakiem to by od razu dyscyplinarkę dostał i zwolnili by go bez mrugnięcia okiem. A dalej... nie uwierzycie, facet przyszedł do firmy około południa - wpuścili go :) a jechało alkoholem jak od najgorszego żula z parku, facet jak 007 wszedł do biura i zaczął się wymądrzać jaki to on jest dobry i z jakim doświadczeniem. A kierownictwo jeszcze go uspokajało, głaskało, cackało się z nim jakby to jakiś prezes co najmniej był, tłumaczyło mu, że przecież nic się nie stało, że takie rzeczy się zdarzają (ciekawe komu... tak sobie myślę) i tylko wyciszało sytuację. Najlepsza puenta jest taka, ostatnio zwalniają ludzi z naszego biura (nawet często się to zdarza w ostatnich latach), tak po prostu bez podania rozsądnej przyczyny - bo niby redukcja - bo pracy nie ma, a chwilę później znowu ogłoszenia o pracę, gdzie tu sens i logika ???. Myślę że jakieś wałki kręcą. A takiemu pajacykowi z Anglii uchodzi to na sucho .... tragedia - nie, nie, uwaga Nowi a szczególnie Starsi (niech Wam nie odbije) - nawet nie przychodźcie do nas pracować bo się tylko zawiedziecie. Stąd tylko należy uciekać. Ja spadam jak tylko będzie okazja

angol

Rozwinąć angielski – hahaha, kiedyś, dawno temu może i tak – były wtedy organizowane kursy/lekcje angielskiego i to w ramach pracy. Niestety obecnie nie liczcie na sponsorowane kursy, chyba że sami je sobie opłacicie. Do tego nie ma już wolnych salek do nauki, a te które są okupują znajomkowie i ci którzy mogą sobie na to pozwolić, wszystkim innym zabrania się nauki w godzinach pracy. Także lekcje angielskiego to raczej we własnym zakresie - popołudniami albo w weekendy. Możecie też próbować gadać w tym języku w pracy do amerykanów w czasie telekonferencji ale oni raczej ustalają wszystko między sobą a polaczkom tylko mówią że trzeba coś poprawić. Ale jak nie zrozumiecie to nie przejmujcie się, i tak zmienią koncepcję za tydzień i karzą robić inaczej – bo polaczek zrobi wszystko za darmochę. Zero innowacyjności i kontaktu z prawdziwym klientem, jedynie wykonywanie poleceń amerykanów, angoli albo holendrów (z innych biur Fluora). Ja też nie polecam. Uciekać z tej firmy póki czas…

Aneta

@Tadziowspominasz o wymuszonych szkoleniach. Co przez to rozumiesz? Czy w firmie są organizowane obligatoryjne kursy? Czego one dotyczą? To dobrze, że firma umożliwia pracownikom rozwój. Rozumiem, że w pracy w Fluor można rozwinąć swoją znajomość języka angielskiego? To też ważna informacja dla potencjalnych kandydatów.

Tadzio

Użytkowniku qwert ! To nie Świat uwziął się na Fluora, tylko taka jest specyfika pracy we Fluorze. Ludzie! Nie polecam Wam tej firmy, szkoda Waszego cennego czasu, lepiej od razu szukajcie sobie pewniejszej roboty. Tam po paru latach zastąpią Was studentami. Tam liczy się tylko ekonomia - macie zarabiać dolary dla amerykanów albo godzić się na pracę niewolniczą czyli być wypożyczani i to najlepiej na dłużej (a zarobki nędzne). Praca góra na 2-3 lata i zmiatać w inne miejsce. Sztuczne wywoływanie poczucia ważności i udawanie że wiele się dzieje… poprzez jakieś wymuszone szkolenia i nieustanne bicie piany - macie się poczuć ważni, ale nie dajcie się zwieźć, realia są inne, trzeba robić tylko to co amerykanie nakażą i tyle. Nie liczcie na własny wkład i rozwój (może poza angielskim), a już na pewno na to, że ktoś Was i Waszą pracę w ogóle doceni. Raczej wywalą Was na pysk z dnia na dzień. Qwert ! no cóż, masz rację co do „szaraczków” – tam pewnie mogą się poczuć tylko chronieni przez rodzinę lub krewnych, których jest całkiem sporo. Zdecydowanie nie polecam !!!

Aneta

@qwert długo już pracujesz w firmie? Co możesz powiedzieć więcej na temat warunków zatrudnienia?

Zostaw merytoryczną opinię o Biuro Inżynieryjne Fluor - Katowice

• Jak się pracuje w Biuro Inżynieryjne Fluor?

Zobacz opinie na temat firmy Biuro Inżynieryjne Fluor tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Biuro Inżynieryjne Fluor?

Kandydaci do pracy w Biuro Inżynieryjne Fluor napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Biuro Inżynieryjne Fluor