Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Opinie o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Jak jest w PBSZ z 24 i 31 grudnia jak się pracuje w te dni? Dziękuję.

asd
@123

Przecież to niedziele a niedziele mamy wolne.

La familia

Jak ktoś chce dziennie chodzić do pracy i zastanawiać się za co się dostanie wniosek o ukaranie to polecam oddział Budryk :) tam szefostwo ma za nic twoje starania. W niektórych przypadkach najbardziej oddalone rejony trzeba chodzić piechotą, zawsze musisz mieć ze sobą klej i olej bo bez tego nie zaczniesz pracy, nie wspominając o kotwiarkach które także musisz co chwilę zwozić na dół. Żeby jakkolwiek ci pomóc to rozkładają ręce, ale żeby uciąć na wypłacie zawsze znajdą sposób. Straszenie przeniesieniem na inny oddział, straszenie wnioskami, brak wpisywanych nadgodzin to tylko część tego co się tam dzieje od jakiegoś czasu. Oczywiście połowa załogi jest zadowolona, bo dla nich "każda kotwa ma znaczenie", nie widząc tego ile nerwów i siły trzeba stracić, żeby zarobić te 30zl na szychte, dzielone na dwóch :) źle wspominam ta firmę jeśli chodzi akurat o budryk.

Majk

Na budryku to nawet planista się zwolnił i poszedł robić gdzie indziej i teraz nie ma ani co z kim załatwić niby był niepotrzebny a jednak teraz widać że był bardzo potrzebny nic trzeba czekać na lepsze czasy

Jeleń
@Majk

Moim zdaniem był niepotrzebny wszystko idzie załatwić z planistka Tetianą. Jako jedyna tam chyba w tym biurze jest ogarnięta

Erik
@Jeleń

Kierownik jest bardzo ogarnięty i nadsztygar też więc proszę nie obrażać kierownictwa to są ludzi po studiach a ty jesteś tylko pionkiem w tej grze do z szacunkiem do nich a pani tetiana podlega pod nich więc zastanów się co piszesz fizyczny pracowniku pozdrawiam

Stachu
@Erik

Ludzie po studiach? Serio? Od kiedy klasyfikujemy ludzi od wykształcenia jakie posiada? W czym oni są lepsi od tych bez dyplomów?

La familia
@Erik

Co mają wspólnego studia z pojęciem o robocie? Kierownik owszem BYŁ ogarnięty, dopóki mu nie odbiło poprzez nacisk dozoru wyższego. Teraz jest w tym samym worku co oni. Czyli do wyrzucenia do kosza.

Węgielek

Panoczki czy na poziomach aka przodkach PBszowcy mają operatorów ładowarek/kolejek podwieszanych itp ?? np na Knurowie albo Szczygłowicach ??

Grzmoty

Piczucha

Siemka była by teraz możliwość przyjąć się jako pomoc dołowa na Szczyglowice?

Węgielek

Jak by ktoś pytał ile wychodzi deputat węglowy to ok 260zł do wypłaty :D

Zawsze wierni i oddani ...
@Węgielek

Brutto 260 zł.

Do 10 zawsze jest.

@Zigfrid

Witam Ponownie. W związku z planowaną zmianą pracodawcy chciałabym zapytać ile może zarobić w Pbsz strzałowy i kombajnista? Z góry dziękuję za odpowiedźi.

@@Zigfrid

4500/6000 z weekendami

Stefan
@Zero z fazą pomylone

Każdy zajęty weekend taka stawka czy wystarczy że pracuje się dwa w miesiącu? Nadgodziny też są czy nie trzeba zostawać dłużej?

@Stefan

W zależności od stawki ale z dwa trzy weekendy musisz zrobić

Klein
@Stefan

Więcej zrobisz to mniej zarobisz, z 5 weekendami a z 1 1000 zł róźnicy

@Zero z fazą pomylone

Ale trzeba je zrobić bo tego wymaga szefostwo czy po prostu ze względu na kasę?

Zero z fazą pomylone

Nikt Cię nie zmusza chcesz zarobić robisz po 2/3 weekendy nie robisz weekendów dostaniesz golą stawkę + premie oddziałową i tyłe

Ochotnik

Witam, chciałbym zmienić obecną robotę jednak jak to w każdej firmie zawsze ciężko o rzetelna opinie. Na stronie internetowej czytam o wielu dodatkach do waszych wynagrodzeń. Powiedzcie mi jak to jest, czy rzeczywiście będąc pracownikiem pbsz dostaje 13stke, 14stke, deputat węglowy i bony ? Będę też wdzięczny za ogólną i szczera opinię o pracy jak to wygląda.

Górnik
@Ochotnik

PBSz to taka firma ze za darmo nic się nie dostanie. Jednak jak się starasz i rzetelnie pracujesz to na całkiem fajny poziom zarobków można wejść. Jest Barbórka, czternastka jest system motywacyjny płatny osobno do 20-tego, są kartki które od stycznia będą ponad 63 zł i wiele innych benefitów. Różne są opinie ale ja nie narzekam. Chociaż uważam ze od stycznia wypadałoby ruszyć stawki i lepiej nagradzać tych co ciągną te roboty do przodu. Pozdrawiam, i mimo wszystko zachęcam do pracy w PBSz. Co ważne to ta firma ma najwiecej robot z wszystkich firm górniczych w Polsce.

@Ochotnik

Jak się dostaniesz w grudniu do roboty to się nie załapiesz na 13, 14 może jakaś symboliczna. Bony w każdej firmie górniczej są tylko inne kwoty tu 54 obecnie. A co do opini zależy jaki punkt

Juruś

Ale nas wy.....li, plan zrobiony a premia z najniższej połki i gdzie ta motywacja...

Młody

Witam jakie zarobki można dostać na dzień dobry w pbsz-u bez jakiego kolwiek związku z górnictwem pozdrawiam

Klop
@Młody

(usunięte przez administratora). O ile zostaniesz przyjęty chyba ze nie masz jeszcze 26 lat to VAT cię nie obowiązuje wtedy coś zarobisz

Ryl

Kiedy płacą nagrodę ?? Jakie były kwoty rok temu ??

Zzzz
@Ryl

Podobno nagroda będzie wypłacana 15.09

Jaman
@Ryl

17 lipca 2023 roku. OM NSZZ Solidarność wystąpiła do Zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Szybów S.A. o pilne spotkanie celem przyznania i ustalenia terminu przekazania dodatkowej premii pracownikom naszego zakładu W wyniku przeprowadzonych rozmów, strony zawarły Porozumienie o wypłaceniu pracownikom PBSZ S.A. w miesiącu wrześniu 2023 roku. jednorazowej premil. Ustalono, że wartość premii uzależniona zostanie od rodzaju wykonywanej pracy pod ziemią lub na powierzchni, stażu pracy oraz posiadanej absencji chorobowej. Odliczeniu nie będzie podlegała absencja chorobowa spowodowana wypadkiem W pracy. Premia nie zostanie wypłacona pracownikom, którzy od 01.01.2023 do dnia jej wypłaty będą miały nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wartość brutto wypłacanej premii dla zatrudnionych p/z. w PBSz S.A wynosi : pracownicy zatrudnieni powyżej 10 lat 5000.00, powyżej 5 do 10 lat 4700.00, powyżej 1 do 5 lat 4200.00. Staż pracy do jednego roku to kwota proporcjonalna do ilości miesięcy przepracowanych liczona od bazy 3700.00 Wartość brutto wypłacanej premii zatrudnionych na powierzchni wynosi pracownicy zatrudnieni powyżej 10 lat 4500.00, powyżej 5 do 10 lat 4200.00, powyżej 1 do 5 lat 3700,00. Staż pracy do jednego roku to kwota proporcjonalna do ilości miesięcy przepracowanych liczona od bazy 3000.00.

Kierowca

Witam. Aplikowałem na portalu OLX o pracę na Knurowie. Po jakim mniej więcej czasie ktoś się do was odezwał?

Zxx
@Kierowca

Siemka ja aplikowalem poprzez stronę aplikacja została wysłana w niedzielę wieczorem a telefon był w poniedziałek do południa

Marcela

W internecie można znaleźć ofertę pracy na posadę Inspektora ds. BHP w Podziemnych Zakładach Górniczych. Firma wymaga dyspozycji 7 dni w tygodniu. A orientujecie się może, czy jest to praca na zmiany? I ile dni w tygodniu się pracuje, a ile jest wolnych? ;)

Toma

Koniec marca a o podwyżkach ani widu ani słychu. Inflacja średnioroczna 16,5%. Chyba, że oni uważają premie ze podwyżkę haha brak słów

@Toma

Toma. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Od 1 marca każdy z pracowników zatrudnionych pod ziemią otrzyma za każdy przepracowany dzień 35 zł. Za świąteczny dzień 70 złotych. Ja mam zamiar przepracować w marcu 25 dni. Z moich wyliczeń wynika, że w kwietniu na moim koncie pojawi się około 700,00 złotych netto więcej. Premia motywacyjna jest świadczeniem dodatkowym. Trzeba zawsze pamiętać, że we wzroście wynagrodzeń swój udział mają również wszystkie nagrody i premie które otrzymuje zatrudniona osoba. Jak pamiętam zawsze premia była i z pewnością będzie. Ważne żeby była możliwość ich wypracowania. Od 1 stycznia jest wyższa wartość posiłku regeneracyjnego o 22,35 co spowodowało u mnie większą jego wartość o 558,75. Razem w bonach w marcu będę miał 1308,75. Bez premii motywacyjnej, za miesiąc marzec bony i dodatek frekwencyjny daje mi dodatnią wartość netto około 1258,00. Proste liczenie. Oczywiście zawsze mogłoby być więcej. Jednak mówienie, że nie ma podwyżek jest nieporozumieniem. Na koniec powiem, ze nikt nikogo w PBSz S.A. nie trzyma i zawsze może sobie zmienić pracodawcę.

Rzetelny
@Paweł

Panie Pawle, a ten dodatek jest oficjalnie zatwierdzony i podpisany przez zarząd i reprezentatywne związki zawodowe na papierze ? Czy premia ta jest zależna od kondycji finansowej firmy ? Czy jest stałym elementem wynagrodzenia ? Proszę o merytoryczną odpowiedź.

@Paweł

Paweł, podstawą wynagrodzenia u nas jest stawka, nie idzie do góry, wypłaty też i nie opowiadaj banialuk, kartki poszly zgodnie z ustawą także nie opowiadaj bajek, bo to mi się należy. Te premie frekwencyjne będziemy wypełniać ale nie będzie wykonu, coś za coś. Podwyżki chcesz podpiąć pod dodatki, to tak nie działa w normalnej firmie. Piszesz o zwolnieniu się, widać nie macie perspektyw w TG na obecną sytuację sektora górniczego.

@Toma

Chciałbyś „Toma” pokazać na forum jak dobrze znasz warunki na jakich powinni być zatrudniani pracownicy a dałeś się nabrać i zatrudnić na wyjątkowo niskich płacach w Przedsiębiorstwie Budowy Szybów. Znawco wszystkiego przyjmij do wiadomości, że wynagrodzenie to nie tylko stawka lecz również premia i inne świadczenia a posiłek regeneracyjny to nie jest waloryzowany automatycznie i równie dobrze może być wydawany w innej formie w każdej cenie. Osobiście śmieszą mnie ludzie, którzy zatrudniają się na stawkach w przedziale 3800-4200 złotych brutto i myślą że będą zarabiać po 10000,00 pozdrawiam

Gaweł
@Paweł

A mnie śmieszy to, że za ciężką pracę fizyczną ludziom oferuje się stawkę 4000 brutto w XXI wieku, gdzie jest to praktycznie podstawą do przeżycia, a nie do odłożenia na lepszą przyszłość.

@Rzetelny

Byłem na spotkaniu z Zarządem zorganizowanym w Jastrzębiu-Zdroju. Z wypowiedzi prezesa wynika że jest dodatek stały i wzbudzająca wiele emocji dodatkowa premia. Pracownicy mają otrzymywać dotychczasowe wynagrodzenie na obecnych zasadach do 10 dnia danego miesiąca a na podstawie drugiego paska otrzymanego przez pracownika do 20 dnia miesiąca. Myślę, że miesiąc kwiecień da nam odpowiedź czy rzeczywiście jest ta podwyżka. Pozdrawiam

Ryl
@Toma

Dokładnie tak. Kasy za wykon nie będzie, nie ma kim i czym robić. Wieczne braki materiału. Ludzie robią chyba za uśmiech, wstyd, wstyd i wstyd.

Marc
@Paweł

Chyba zapomniałeś o tym że od tej kwoty jest pobierany podatek i inne czynniki.To raz dwa jak prezesowi się odmieni to tego nie będzie czemu nie podniosą stawek,węgla i innych czynników.

Kebab
@Paweł

Paweł, podstawą wypłacania jakichkolwiek świadczeń jest Regulamin Pracy, w którym musi być zawarta informacja o warunkach wypłacenia premii pracownikowi. To, ze byłeś na zebraniu, że słyszałeś, nie oznacza , ze to tak bedzie. Póki co mamy koniec marca i żadnych konkretów.

@Kebab

Zadam pytanie. Gdzie w regulaminie pracy są ujęte stawki zaszeregowania. Kebab czy ty kiedyś widziałeś, lub czytałeś regulamin PBSz S.A. ….

Deggial
@Paweł

Chciałbym o coś zapytać. jak to jest że zrobienie 110% planu nie daje gwarancji 40% premia uznaniowej jak było dawniej?

@Paweł

Ja wprowadzam ludzi w błąd? A wiesz co oznacza termin podwyżka? Realny wzrost wynagrodzenia względem wydatków. Dźwignięcie stawki o średnio roczną wysokosc inflacji to jedynie wyrównanie inflacyjne a gdzie tam do jakiejkolwiek podwyżki ??? Dali premie ok, czym ta premia jest ? Do Barbórki sie wlicza ? Do 14 wlicza? Do emerytury ? O jakiejkolwiek podwyżce bedzie mozna powiedziec wtedy kiedy kazdy pracownik dołowy prócz premii otrzyma przewaloryzowanie stawki o srednio roczną inflacje. Tyle w temacie. Panie Pawle, Pan sie juz lepiej nie kompromituje. A tekst w stylu "nie podoba się to sie zwolnij" jest co najmniej nie ma miejscu, mamy 21wiek i każdy pracownik ma prawo walczyć o swoje. (usunięte przez administratora) już dawno sie skończyła. Pozdrawiam ciężko pracujących kolegów.

Ślusarz
@Paweł

I wiele osób chciało zmienić Pbsz na JSW to podpisaliście jakieś porozumienia z JSW że nie mogą nas przyjmować. Po co piszesz chłopie takie bzdury że nie trzyma cię nikt na siłę. Pozwólcie pracownikom przejść pod JSW to zobaczycie ile ludzi ucieknie.

Marc
@Paweł

Paweł ta premia została zabrana kosztem dodatku motywacyjnego i to ty nie pisz pierdół co do posiłków dlaczego nie dają kart lub normalnego asortymentu.Co do stawek jeżeli pracujesz w pbsz pochwal się swoją stawką skoro śmieszą ciebie to co oferuje pbsz i nie chodzi o 10k lecz o godne traktowanie ludzi którzy niejednokrotnie (usunięte przez administratora) od dzwona do dzwona.

J ...ć Psz
@Paweł

Chyba Ty,na przodkach nas wydymali dodatkowych premii,co innego jest napisanie,a co innego później wychodzi, jeszcze ten KPP.na Szczygłach, porażka,na niczym się nie zna a zachowuje się jakby był dyrektorem.

J ...ć Psz
@Paweł

Wiem co to było spotkanie, zaprosili te osoby, które wiecie że się nie odezwą słowem,zeżarli golonko, wypili po piwie... dalej to było tak panie dyrektorze, oczywiście panie dyrektorze...same lizusy...wszyscy bez jaj...

Śmiech
@Paweł

@Paweł Jak pytasz kierownika o podwyżkę to nie ma opcji jej dostać, dookoła podnoszą inflacyjne, a pracownik PBSz dodatek za przyjście do pracy 35 zł brutto, lub premia motywacyjna za wyrobiony plan, na planach robi sie wały bo nigdy nie wiesz ile oddadzą do Tarnowskich, plan na x-metrów zmienia sie w ciagu miesiąca i pod koniec nie sposob go wyrobić, Dlaczego nie dadzą wszytkim normalnych podwyżek? No bo jak człowiek pójdzie na urlop to nie zarobi bo podstawa słaba nie mówiąc o opiece na dziecko czy l4, pracować po 2-3 soboty żeby lepiej zarobić to nie sztuka ,Zofiówka i KPP na czele to tragednia, Borynia nie ma roboty i rozwalili cały oddział, Pniowek nie wyrabia planow bo tak został zawyżony, niewolniczy system pracy i nic więcej, pozdro dla kumatych.

Kp
@Kebab

Nie opowiadaj głupot, premia jest zależna od pracodawcy ! Pracownik nie może wnioskować o premie premia jest z dobrej woli tylko i wyłącznie

stawka brutto
@Gaweł

stawka 4000,00 zł plus dodatki dają całkiem przyjemną kwotę netto przy dobrej premii, przerobiłem wiele firm i wiem jakie są nędzne zarobki gdzie indziej

Czeski chłop

Zapraszam na Czeski oddział. Myślę, że jak zapytasz KPP to z chęcią pośle cię na szkolenie i będziesz mógł sprawdzić warunki i przekonasz się czy naprawdę jesteśmy "oczkami w głowie"

Młody górnik

Hej. Jestem nowy w PBSzu :) Co to Kpp jest? A firma ma coś z Czechami powiązane? Jakiś kontrakt jak ten w Niemczech bo o Niemcach słyszałem i widziałem. A czeski nigdzie nie był wywieszony. Mieszkam blisko granicy. Miałbym bliżej jak na Jastrzębie. O co chodzi? Ile można dostać wypłaty?

@Czeski chłop

Już nie róbcie z tych czeskich górników nie wiadomo jakich herosów górnictwa... Może i tam dawali z siebie 100% i więcej ale tu już nie koniecznie to samo tyczy się naszych "kolegów" z Ukrainy. Ps. Róbmy swoje

Erwin

Nie ma dalej przelewów Nie ma.dalej pasków Zaczyna się robić hapanina !! Kogo pytasz w biurze to nikt nic nie wie

Weekend

Na weekendy chodzą tylko (usunięte przez administratora) kierownika z ranki mało kto po zmianach ma okazję!

Irek

Przychodzę na Borynię. Pytam czy potrzebują pracowników. A doświadczenie pan ma? Tak. To niech pan złoży papiery. Składam papiery i cisza. Za 2 tygodnie się przypominam. Nikt nic nie wie. Składam drugi raz. Przez 3 tygodnie cisza. Jakimże zależy mi na pracy jestem natrętny i umawiam się na rozmowę do Tarnowskich Gór. Wstępnie zostałem zaaprobowany. Wypisałem wszystkie dokumenty, rozmiarówkę na ubrania. Mijają 3 tygodnie i cisza. Dzwonię spytać czy coś wiadomo w mojej sprawie? Nic nie wiemy, nie mamy żadnych pana dokumentów, nie mamy informacji w systemie że pan był a z kim pan rozmawiał? Z takim i takim panem. Jest na urlopie jak wróci spytam. Niech pan zadzwoni za tydzień. Dzwonię za tydzień i słyszę w słuchawce: a z kim pan rozmawiał podczas rozmowy o pracę? A tydzień temu z jaką panią pan rozmawiał przez telefon? Niestety nie mamy informacji w systemie co jest dziwne bo nawet gdy jesteśmy na nie to widnieje informacja że taka rozmowa się odbyła. Podziękowałem. Dziękuję serdecznie za pracę w firmie w której już na etapie rekrutacji (usunięte przez administratora) jak za (usunięte przez administratora) Wszystko ciągnęło się 3 miesiące. Wystarczyło oddzwonić i powiedzieć zapraszamy do pracy albo niestety nie spełnia pan naszych oczekiwań.

Awe

Święte słowa, ta firma to jest jeden wielki cyrk. Wypłaty coraz niższe, młodzi przychodzą a mają większe wypłaty kierownicy pozwalają takim chodzić wiecznie na ranki i po tyłach. 5 ludzi w brygadzie i wieczny problem że mało,mało, mało. Co do zasypki rękawic i ubrań to wielkie nie porozumienie. Chyba gorszej firmy nie ma. Zastanawia mnie jedna rzecz, czy JSW nie ma wstyd za ten PBSz?

Janek

Mało, mało bo kto robi dłużej w górnictwie to wie jak się pracuje i ile można zrobić, żeby zarobić. Aktualnie to większość pracowników jest tak leniwa i nieudolna, że nawet na ochronie się nie nadają stać, a ta druga część ludzi niestety sama tego nie pociągnie. Z podejściem 'za zjazd mi się należy' to większość nie zarobi. Szczęście mają takie, że brakuje ludzi, bo jeszcze 5-10 lat temu to by im po tygodniu podziękowano!

Argus
@Janek

Powiem szczerze że w tej firmie coraz gorzej każdy tylko patrzy żeby ktoś robotę zrobił za kogoś a przecież wszyscy powinniśmy działać jak jeden organizm chłopy co się dzieje czemu tak jest.

Novum serwis
@Awe

Proszę wskazać jedną firmę Górnicza która ma taki socjal jak PBSz? Gorsze wykony to gorsze premie - proste.

Sajmon
@Novum serwis

Żyjesz z socjalu czy z wypłaty dla mie się liczy to co idzie na moje konto cały miesiąc na przodku beż żadnego weekendu 4300 wypłaty uważasz że to godna wypłata na dzisiejsze realia

Brutto
@Sajmon

A dla mnie sie liczy kwota na rozliczeniu rocznym jaka zarabiam w pbszu, stac mnie na spokojne zycie, pracowalem w innych firmach i wiem ile sie zarabia, narzekaja tylko lenie

Biały

W jakim terminie mają być niby wypłacone te premie we wrześniu?

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 428.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 236, z czego 58 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 135 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.