Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Opinie o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Maszyniok

Podobno wtorek lub środa po Barbórce niezły wałek ludziom zrobili nawet paska nie ma.

Maszynista

@Paweł skoro tak wszystko wiesz to dlaczego jeszcze nie ma przelewu z Barbórki ani pasków.Może dlatego że w piątek szlachta bawi się w dyrekcji i kasy trzeba na nią.

Węgielek

Czy od nowego roku dalej będzie ta premia 35/dzień zjazdowy czy już z tego odeszli ???

RAFAŁEK RAZ !!!
@Węgielek

W liście imienny - otrzymanym drogą pocztową - napisane było, że premia frekwencyjna została ustalona na rok czasu. Wprowadzona była - bodajże - czerwiec 2022 A.D.

Węgielek
@RAFAŁEK RAZ !!!

Dostałeś premię tą za obecności za październik ?

Operator LKP

Witam czy ktoś wie ile można na początku zarobić na ładowarce na lubinie ? Ile dostanie się wypłaty z 3 lub 2 świątecznymi czy są jakieś dodatki ?

Grzmoty

Piczucha

Operator LKP

Witam jakie zarobki ma operator LKP na Lubinie ? Z 3 sobotami ?

Staszek

Dzień dobry Panowie. Takie pytanko: ile może w Pbsz zarobić strzałowy z 15 letnim stażem?

Strzałowy
@Staszek

Od 7 do 10 tyś w zależności od premii, ilości weekendów

Staszek
@Strzałowy

Dzięki za odpowiedź. A wiesz może czy wszystkie dniówki są 1.8 ?

Witam ile można zarobić na początek jako pomoc dołowa, pozdrawiam

Borek dzięki za odpowiedź,to ile idzie wyjść na rękę z tymi dodatkami i kartami pozdrawiam

Ok ,jak byś mi jeszcze powiedział ile macie za zjazd,tego deputatu węglowego i Barbórki,trzeba będzie chyba złożyć podanie, pozdrawiam

Panie będziesz się Pan budował

Wnet połowa października, a od nowego roku płaca minimalna będzie oscylować wokół kwoty 4300 zł brutto. O podwyżkach ani widu. Więc 90 procent załogi, pracować będzie za minimalną krajową.

@Panie będziesz się Pan budował

Rozumiem że szefostwo samo nie wychodzi z propozycją podwyżki. A ludzie nie chodzą sami z wnioskiem o podwyżkę? Czy tu tylko jak już dają to grupowo a nie indywidualnie?

Dużo ludzi oscyluje w kwotach 3800-4200 brutto

@Czysty Ryl
@Panie będziesz się Pan budował

Płaca minimalna 4300 brutto tzn. jakieś 3000 netto. Naprawdę tyle się zarabia w PBSz-u??? Chyba jeśli ktoś ma komornika 3 tys. Mylisz brutto z netto. Tutaj przy stawce 4300 ludzie potrafią zarobić 6-9 tys. na rękę do tego, motywacyjna 20-tego i kartki ponad 1000 zł. Idź gdzieś za minimalną to dostaniesz 3 tys. zł i to wszystko. A tutaj przychodzi człowiek, który jeszcze nic nie potrafi, bez doświadczenia i dostanie na początek ze 4,5 tys. na rękę co zarobi przy stawce 3800 zł brutto i dwóch świętach, plus kartki z dwoma świętami 1242 zł i motywacyjna 20-tego nawet jak oddział nie zrobi planu...to dostanie część motywacyjną 35x23 dniówki tj. jakieś 560 netto. Łącznie na początek, bez doświadczenia 6300 zł na rękę. Pokażcie drugą branżę, gdzie można tak zaczynać...o 14-tu wypłatach już nawet nie wspominam. A potem może być tylko lepiej....

asd
@@Czysty Ryl

Świetnie powiedziany, jak ktoś jest pracowity i chce się uczyć to przelew będzie się zgadzał.

@@Czysty Ryl

Ta bajek se na oglądałeś człowieku zy horrory 4500 z dwoma na stawce 3800 chyba na twoim punkcie

Karlik
@@Czysty Ryl

Wypłaty oscylują pomiędzy 5000 a 8000 na rękę. Do tego 1000+ w bonach i wypłata motywacyjna 1000+. Nie wiem kto.moze zarabiać 3000, chyba z komornikiem na karku. Dział knurów

Karlik.
@Panie będziesz się Pan budował

Głupoty gadasz. Kto robi uczciwie ten zarabia.

wsad

inflacja też nam ostro poszła w górę a nie można zapominać, że najczęściej po podwyżce po trochu spadają premie.

niewykwalifikowany
@Hihi

Stawka 3 800,00 zł to najniższa stawka w PBSz, jaką dostają nowoprzyjęci bez doświadczenia i kwalifikacji. Proponuje zapisać się na bezpłatny kurs kurs górnika, stawka pójdzie w górę. Później kursy na ładowarki, wiertnice, na strzałowego i piniądz będzie większy.

@@Czysty Ryl

Płaca minimalna brutto od 1 lipca 2023 wynosi 3600 brutto. Kwota 4300 to plan rządu na czas od nowego roku, ale nie wiemy na dziś, czy nowy rząd i Sejm nie zmienią czegoś w tym planie. Tak że rozmawiajmy o tym, co jest teraz, a nie w planach. Bardzo dobrze, że podałeś swoją rozpiskę co i jak, bo tutaj trwa jakaś zgaduj-zgadula. Może masz pomysł, czemu niektórzy piszą o tej minimalnej w ogóle? Jakaś niechęć do pracodawcy?

@niewykwalifikowany

A wykwalifikowani dostają stawki ok 4k 4,2k na szybach brutto ofc

@@Czysty Ryl

Chyba coś Ci się pomieszało z tymi kwotami pokaż tu pasek z takimi zarobkami a nie siej zamętu i propagandy.

@Panie będziesz się Pan budował

Raczej ci co zostaną bo teraz nawet Linter dał 300zł na dniówkę na guziku bo uciekali.A my mamy (usunięte przez administratora) za najniższą krajową.

@Karlik

Jesteś nieźle (usunięte przez administratora)pisząc taką propagandę nawet z komornikiem zarobisz ale nie 5-8k bony można policzyć 54xdniówki a premia motywacyjna powyżej 1k jak zrobisz norma.

Pajac
@Karlik

Koleś co Ty piszesz ...8 tys chyba brutto....7 tys jak masz 3 świąteczne ciężko aby było ...kartki ok tak są w tej wysokości około 1000 ale premia 20 płacona co jest rzadkością bo zawsze po 20 jest 1000 to chyba już żart 650 jak dostaniesz to cud ...i nie pisz tu głupot

Kierowca

Mam pytanie czy te wszystkie dodatki jak za dojazd,frekwencję i bony liczą się od początku czy dopiero po tych 3 miesiącach.?

Zzzz
@Kierowca

Tak od początku. Jedynie dodatek węglowy jest po 3 miesiącach

@Zzzz

ten dodatek jest dokładany co miesiąc po okresie próbnym czy tylko raz na rok ??

Tomasz

Ziomek Paweł ma rację. Kodeks pracy, tym bardziej ustawa nigdy nie określała wysokości posiłków regeneracyjnych. W PBSz S.A. o dniówkowej wartości otrzymywanych przez pracowników posiłków decyduje Porozumienie zawarte pomiędzy zarządem a organizacją związkową działającą w Przedsiębiorstwie Budowy Szybów S.A. To tu zapisano, że na dniówkę jest to 1,5 procent obowiązującego w Polsce minimalnego wynagrodzenia. Tomasz

Niemcy

Panowie robi/ robił ktoś z was w Niemczech na kopalni ? Jak wygląda praca ? Ile dni w tygodniu, ile godzin ? Co ile zjazdy do domu w Polsce ? Jakie pieniądze ?

"Maszyniok" Ja bardzo proszę, najpierw poczytaj, a później wypowiadaj się w tematach PBSz, w tym posiłków regeneracyjnych . Ustawa tylko mówi, że pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych posiłek regeneracyjny. Nie ma natomiast ustawowego obowiązku podnoszenia jego wartości. Kiedyś posiłkiem była tzw. zupa regeneracyjna i nic więcej. Jednak od wielu lat w określonych sytuacjach pracodawca może umożliwić pracownikowi przygotować posiłek regeneracyjny we własnym zakresie. Proszę mi wierzyć, że kwota 10 złotych na dniówkę byłaby wystarczająca na zrobienie takiego posiłku i będzie to jak najbardziej zgodne z obowiązującymi przepisami. Natomiast co do wysokości wynagrodzeń zawsze twierdziłem, że powinny one nadal rosnąć. Chyba nikt z pracowników nie będzie narzekał z chwilą otrzymania kolejnej podwyżki. Pozdrawiam Paweł

Ziomek.
@Paweł

Niestety jesteś w błędzie. Wszystko jest dokładnie opisane w ustawach. Wysokość flapsow podnosi się adekwatnie do najniższej krajowej. Dlatego w styczniu rośnie najniższą krajowa co za tym idzie flapsy do góry.

Kochani, nie mogę znaleźć informacji jeśli chodzi o staż do biura zarządu :) studiuje administracje i chciałabym takie miejsce mieć wpisane w cv, jestem także z Tarnowskich Gór. Widzę jedynie ze jakoś miesiąc temu szukali na pełny etat ale już rektutacja wygasła wiec kogoś maja. Ja studiuje dziennie wiec nie mam stu procentowej dyspozycyjności wiec pomyślałam ze staż będzie dobra opcja. Wiecie może gdzie powinnam się zgłosić ?

Hihi

Maszynista nie opowiadaj bajek znam 43 chłopów co przeszli pod sig A teraz pracuja pod jsw i to wtym roku i 4000 tyś naprawdę taka bajka człowieku 3 sobotami 7 tyś pozdro

Maszynista

Chciałbym się dowiedzieć czy zdajecie sobie sprawę z tego że zaczyna nas doganiać najniższa krajowa nie mówiąc już o inflacji która nas dawno przegoniła.Jesteśmy w grupie JSW ale na końcu ogona swoimi działaniami a raczej ich brakiem nie zatrzymacie ludzi którzy rozwarzają zmianę pracodawcy.Może w końcu ruszycie swoje cztery litery ze stołków i zajmiecie się ludźmi z konkretnymi papierami.

Sig
@Maszynista

Zapraszam do sigu, wypłaty rzędu 4000 i brak pewności czy przejdziesz pod jsw.

@Sig

Kolego sig znam 43 chłopów co przeszli z firm kture nie ma na końcu jsw grupy i pracowali 8 miesięcy wszyscy przeszli pod jsw i nie opowiadaj bajek 4000 bo 3 sobotami na przodku 7000 tyś kumasz baby

Darek

Witam. Jestem po rozmowie. Ile od czasu rozmowy czekaliście dni na telefon z działu Kadr ? Ile wynoszą bony na święta ? Jaka jest kwota wczasów pod gruszą? Czy po nowym roku one mają wzrosnąć ?

Bhpowiec

Panu warto na bhpowca się starać ? Jak to u was jest z nadsztygarem BHP ?

Joguś
@Bhpowiec

Warto, będziesz wycieczkować się po oddziałach więc nudno nie będzie

Aktualność
Dzień Dobry, niezmiernie się cieszymy, że odwiedzili Państwo nasz profil, mamy nadzieję, iż jest to początek na  drodze do wymarzonej pracy będącej ziszczeniem zadowolenia z wykonywania czegoś, co się lubi a dodatkowo płatnego współmiernie do włożonego wysiłku.

Jesteśmy firmą branży górniczej bez przerw już blisko 80 lat na rynku, od kilku lat należymy do Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, pracujemy na wszystkich kopalniach tejże spółki i nie tylko.
Nasi pracownicy mogą liczyć na pełen pakiet socjalny, miedzy innymi:
- bony żywieniowe
- wczasy po gruszą + możliwość skorzystania z dofinansowanego wypoczynku w naszym ośrodku w Gdańsku/Sobieszewie
- bogaty pakiet ubezpieczeniowo-zdrowotny oraz program emerytalny (każdy pracownik ma odkładaną miesięczną składkę opłaconą w całości przez pracodawcę )
- możliwość przystąpienia do kasy zapomogowo pożyczkowej i korzystanie z nieoprocentowanych pożyczek
i wiele innych....
Nasi pracownicy dostają tzw. dojazdowe, Kartę Górnika, mamy dobrze funkcjonujący system premiowy.
Oferujemy pracę dla osób z doświadczeniem w zawodach:
- Górnik
- Górnik kombajnista
- Górnik kotwiarz
- Elektryk
- Ślusarz
- Dozór górniczy górniczy, elektryczny, mechaniczny
Praca w systemie zmianowym, wymagana umiejętność pracy w zespole.
Podejmując pracę w naszej firmie masz pewność na stabilną i dobrze płatną pracę.
NIE CZEKAJ PRACUJ Z NAJLEPSZYMI !!!
Po więcej informacji dzwoń w godzinach 8-14 pod numery:
32 736 5321    Dział Rekrutacji
Robol

Nimo chetnych? Moze trzeba wiecej piacic?

Majk

Może dyrekcja zainteresowała by się oblozeniami tygodniowymi na np budryku kiedy obłożenie jest wystawiane w piątki po rannej zmianie. Człowiek nie może sobie zaplanować nawet weekendu bo niewie na którą zmianę pójdzie na przyszły tydzień. Nie wspomnę że są wakacje i każdy by chciał sobie weekend zaplanować!!! Nie wspomnę już że raz człowiek chodzi do przodka na drugi tydzień na kotwienie na trzeci na pobierki spągu a na czwarty za konwojenta... Pracowałem jak był jeszcze kierownik Borejsza i zawsze było obłożenie w wtorek na brudno a w środę wydrukowane żeby ludzie się mogli dogadać co do zmian. A tu w piątek popołudniu i człowiek jest w (usunięte przez administratora) bez swoich planów na weekend. Trochę szacunku do ludzi!!!

Marc

Stabilność to chyba żart z dnia na dzień zmieniasz zakład pracy i nie pytają czy chcesz czy nie obłożenie tygodniowe w piątek po rannej zmianie nic nie można zaplanować premie śmiech stawki mniejsze niż w Biedronce węgiel poszedł w górę ale tutaj w miejscu i wiele takich przypadków można namnożyc.

Szmyrus

Ja to bym chętnie pojechał od Was na jakiś dobrze płatny wyjazd by jakoś zarobić bo z tymi wypłatami i śmiesznymi premiami zamiast podwyżek nie uciagne. Nowi maja 4200 a ja z plikiem papierów 3950. Może będą jakieś kontrakty za granicę?

@Majk

Przekaż swojemu przedstawicielowi związkowemu, że pracodawca łamie art. 129 § 3 Kodeksu Pracy. Twój przełożony ma obowiązek wywiesić obłożenie "tydzień przed". Pamiętaj, że ma prawo dokonywać w nim zmian nawet w piątek, ale to już inna sprawa.

Zdziwiony
@Robol

Na Pniówku norma wyrobiona 110% i na jednej przebudowie na 800 i na drugiej na 1000 w podzięce na pasku premia 27% śmiech na sali docenili górników nie ma co.

Oj tam
@Zdziwiony

Na Zofiówce takie zrobili normy że ciężko jest zrobić 95% i a chłopaki w przodku po 4300 wypłaty +600zl premi motywacyjnej

Czysty Ryl
@Oj tam

Faktycznie...na jednym przodku 35m, na drugim 30m i na trzecim 10m...uważacie, że to są wysokie normy??....przecież w zeszłym roku na f-ach robiliśmy cyklicznie powyżej 50m...na jednym przodku...a tu na trzech 75m...

niewykwalifikowany
@Zdziwiony

widocznie jesteś słaby, jak kierownik Cię nie docenił, średnia premia napewno była większa

Mały

Następny (usunięte przez administratora) kiedy wy to zrozumiecie, że robota w betonach to nie to samo co siatki, brak pomostu roboczego jak na f taśmowym i ładowarka co ledwo jeździ nie przyspiesza pracy. A załoga słaba? Przede wszystkim przodowi słabi ( nie wszyscy)

Maszyniok

Proszę zadać sobie pytanie i odpowiedzieć tutaj dlaczego będąc w strukturze JSW nie mamy nawet 1/3 tego co pracownicy.Wymienię głównie stawki zaszeregowania które zostały zjedzone o inflację a zaraz przegoni je najniższa krajowa deputat węglowy w okolicach 260zł brutto i proszę nie pisać że PBSZ nie wydobywa węgla dojazdówka która nie pokrywa kosztów dojazdu i inne kwestie które można mnożyć.Nie wspomnę o osobach które już odeszły z firmy pracownicy jak i dozór też więc nie jest aż tak pięknie jak piszecie.Nie powiem nie jest źle lecz powinno być lepiej ludzie robią plan który im narzucono po czym zmienia się warunki na koniec miesiąca gdzie tu jest motywacja i logika zmieńcie podejście do ludzi traktujcie nas poważnie w końcu to my pracownicy pracujemy pod ziemią ryzykując życiem więc odrobina nagradzania ludzi powinna być bezdyskusyjna.

Jsw
@Maszyniok

Pewnie dlatego, że jesteśmy odrębnym podmiotem, który zyski czerpie z własnej dzielności, a niestety nie z zysków całej jsw.

102Kaczor102

Mam pytanie. Zwolniłem się z Pbsz-u w sierpniu czy Barbórka mi się należy za przepracowane miesiące??

Jak jest w PBSZ z 24 i 31 grudnia jak się pracuje w te dni? Dziękuję.

asd
@123

Przecież to niedziele a niedziele mamy wolne.

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 428.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 236, z czego 58 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 135 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.