Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Opinie o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Nnn

Witam mam pytanie jak długo czeka się na odzież bo pracuje już miesiąc i dalej nie mam odzieży

@Nnn

A to wyczyn pan teraz pracuje ? Każdy nowo przyjęty pracownik dostaje tzw odzież rotacyjną i pobierane są od niego wymiary aby firma nas obsługująca mogła uszyć dedykowane komplety ubrań roboczych , czy w pana przypadku było inaczej ?

Pracodawca powinien unikać zatrudniania osób dozoru które w sposób szczególny lubią donosicieli i wazeliniarzy. Bezwzględnie każdemu pracownikowi który w sposób solidny wykonuje swoją pracę należy się szacunek i sprawiedliwa ocena dokonana przez dozór. Nigdy nie powinno tu mieć znaczenia czy ktoś mniej lub bardziej zna się ze swoimi przełożonymi i ma z nimi lepsze relacje. Oczywiście w realnym życiu ciężko tych zasad się trzymać. Warto jednak o nich dozorowi przypominać. Pozdrawiam

Majk
@Paweł

Powiedz to dozorowi na Zofiówce... Tam sie tylko liczą ci co robili(usunięte przez administratora) W alpeksie i innych firmach...

Izyras

Witam wszystkich. Jestem po rozmowie, będę przyjęty w marcu na Zofiówkę. Jeśli chodzi o firmę, to uważam, że jest to jedyny słuszny wybór spośród firm na rynku JSW. Firma ma bogate tradycje, zapewniony front robót, a i wynagrodzenia oferowane są bardzo dobre. Oczywiście znajdą się osoby, które będą narzekać, że mało zarobiły. Moje zdanie jest taki, że jeśli jesteś pracowity i pożyteczny dla firmy to pieniądze też są konkretne. Po prostu, trzeba się wykazać najpierw i utrzymać poziom. Dobrych pracowników wszędzie się docenia. Pozdrawiam.

strzałowy
@Izyras

dobrzy pracownicy zawsze są doceniani, lebry i lenie narzekają, ale wystarczy przyłożyć się do pracy i dobrze żyć z dozorem ;)

@Izyras

Powodzenia ????

Rafał
@strzałowy

Na czym polega dobre życie z dozorem? Wódkę trzeba im przynosic czy trawę kosić w okresie letnim? Może płot trzeba im pospawać? W pracy się pracuje, lewiznę można robić po pracy, ale to tylko PBSz...

@strzałowy

Ja wolę pracą zarabiać a nie dobrymi stosunkami z dozorem. Z takim podejściem życzę powodzenia.

Majk
@strzałowy

Pewnie tyś to jedyn z tych co lazom do biura kapować na Zofiówce tzw czeski górnik co (usunięte przez administratora) liże

Ryl

Witam a co Pan pracodawca powie na karanie pracowników zabieraniem premii za oddanie krwi i osocza (ozdrowieńców) na oddziale Budryk? Czy to jest zgodne z prawem?

Grzmoty

Piczucha

ciekawy

Witam, 2 pytania ;) kiedy wprowadzicie kartę górnika? I drugie pytanie, dlaczego koledzy na węglu mają 14stkę, a koledzy na miedzi nie mają 14stki? Pozdrawiam

górnik
@ciekawy

nie ma karty górnika, ale stawki są wyższe niż np. w pgg

14 pytaj Wojtka A karty górnika niem i nie będzie

Śmieszek
@ciekawy

Bo nie zależy im na pracownikach i wolą robić za dawcę stażu dla przyszłych pracowników kghm, pebeki i przypuszczam, że pugibu też.

strzałowy
@Śmieszek

na jakim oddziele pracujesz? bo ja mam inne odczucia, z dozorem i kierownikiem zawsze można się dogadac, odnośnie zmiany czy urlopu, zawsze idą na ręke, a ja jako dobry pracownik nigdy nie narzekam na premię, wiadomo że czasem są niższe, ale premia na oddziele wynika z wykonów jakie robimy.... jest wiec motywacja

Żyjemy w czasach, gdzie nie zmusza się pracownika do pracy u danego Pracodawcy. Jeżeli warunki pracy i płacy są niezadawalające to nikt nikogo na siłę w Przedsiębiorstwie Budowy Szybów nie trzyma. Pozdrawiam

25 lutego zostanie wypłacona 14-stka pozdrawiam

Bzie poziom

Na Bziu nikt nie panuje nad jazdami. szybowi ciągle mają problem żeby nas wydać, jedna firma a nie potrafią się dogadać... potem przychodzi kopalnia i wchodzi bokiem i ich nikt się nie czepia. zgłaszane do kierowników i nadsztygarów i od pół roku mydlenie oczu, że to tak nie może być i że trzeba coś z tym zrobić i nic

Autor
@Bzie poziom

Brak słów

Adrian2890

Witam Pbsz. Jak długo trwa proces rekrutacji, od rozmowy kwalifikacyjnej do momentu wykonania badań wstępnych ?

@Adrian2890

Witam, proces rekrutacji trwa zazwyczaj do dwóch tygodni , ale nie znaczy to ze każdy kandydat ubiegający się o prace i będący po rozmowie kwalifikacyjnej zostanie przyjęty po tym okresie . Zawsze informujemy na rozmowie jakie są plany i w zależności od potrzeb i możliwości okresy od rozmowy do przyjęcia mogą być inne i dostosowane do aktualnej sytuacji na naszych oddziałach . Pozdrawiam

Mike

Cześć, chciałem złożyć swoje CV do pbszu lecz najpierw mam parę pytań do was odnośnie pracy w tej firmie a mianowicie: Interesuje mnie praca na budryku bo mam najbliżej na tą kopalnie lecz słyszałem że lubią rzucać ludźmi na byle jakie kopalnie, jakie są szanse żeby zostać na tej jednej? Jak wygląda sytuacja z kasą? Ile dostaje się za czarne, ile się dostaje z np z 4 czerwonymi? Po ile są kartki? Oczywiście wczasy pod grusza są? Barbórka jak wygląda? Jeżeli chodzi o pracę nie boję się nie czego aczkolwiek chciałem się zapytać jak to właśnie tam wygląda? Jest zapie****? Jak z dozorem? Jak wyglądają wyjazdy? Jest tempra? Mam 3 lata górnictwa, różne kwalifikacje oraz uprawnienia dlatego się pytam czy warto mi się przenosić z jednej do drugiej firmy żeby sobie czasem nie pogorszyć?! Czekam na Wasze opinie, pozdrawiam ????

Nedamo svetinje
@Mike

Zadam niedyskretne pytanie. Jakie masz zarobki obecnie ? Co do pytań. Załoga alokowana na inne kopalnie to chleb powszedni firmy. Jak Cię przerzuca to informacje dostajesz na drugi dzien. Niesamowicie jest to irytujące. Kartki 22 zł.Barborka tyle co miesięczna wypłata podobnie 14 stka.

paco
@Mike

wypłata uzalezniona jest od podstawy premni jaka dostaniesz to wyplata od 3400 do około 4500 w zaleznosci od czerwonych i premi i miejsca pracy ,co do żucania po kopalniach to owszem mozesz trafic na ruzne kopalnie według zapotrzebowania ,co do dodatków 22 zł kartki,barburka jest,pod gruszą uzaleznione jest od dochodu rocznego,dostaje sie na swieta i od swieta ,a co do pracy w firmie musisz sie zastanowic czy chcesz rezykowac przezuty z kopalni do kopalni czy lepiej spróbowac do sigu i kombinowac dostac sie pod kopalnie wybór nalezy tylko do ciebie .Ja pracuje juz rok i narazie nie nazekam jestem na Budryku i mysle ze utrzymam sie do konca na tej kopalni

@Mike

Przeczytaj wcześniejsze posty i znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania

Płonący Wieżowiec
@Mike

Przyjmij się, wynegocjuj 3900 na stawce zrób 4 czerwone i bd zadowolony. Kartki po 22, i pamiętaj masz się nie angażować za bardzo i nie pokazuj że coś umiesz. Mierny, wierny, ale bierny, takim najlepiej w PBSzu. Dozór spoko młode synki jak nie podpadniesz to i się nawet napiją.

@Płonący Wieżowiec

Ogólnie sprawa wygląda tak że czytałem opinie na temat tego zakładu i ile ludzi tyle opinii, pracuje na pniowku gdzie niestety dojeżdżam 30km w jedną stronę, łącznie 60km dziennie jest to po prostu daleko.. Dlatego myślę nad mała zmiana, co dk zarobków jeżeli chodzi o firmę nołnejma z 4 czerwonymi mam 4200... Gdzie koło 500 wydaje na samo Paliwo, mega irytuje to. Dlatego chcę zmienić na budryk bo bym miał 8km w jedną stronę z czego zajadę nawet autobusem jak mi się nawet zepsuje auto, co do barbórka to naprawdę nie. Macie źle bo dostać nawet 3500 niż 480zl to jest różnica kolosalna, martwi mnie jednak sprawa cię panią z kopalni na kopalnie, da się jakoś tego uniknąć? Nie będę ukrywał interesuje mnie tylko i wyłącznie budryk ponieważ tam pracowałem 2 lata.. A jeżeli chodzi o sig mając takie kwalifikacje jak ja i kursy to powinienem już dawno być pod kopalnia ale niestety kto nie ma plecow nie dostanie się...

@Mike

Jakie mosz synek super kwalifikacje że Cię nie chcą w JSW? A w PBSzu masz pewna zmianę kopalni +/- co dwa lata, ludzie się przenoszą, super fachowcy częściej bo jak kas jest potrzeba to ich przerzucają na jakieś ważniejsze mniejsze roboty. Pracując tyle lat w PBSzu uwierz mi że Twoje 30km na nikim wrażenia nie robi. Pozdrawiam, przemysl se to żeby nie trafić z deszczu pod rynnę

Franek Łowca Baniek
@Achim

Podpisuję się nogami pod tym co napisał p. Achim. 30 km to jest względnie blisko jeżeli chodzi o PBSz. Nie piszę tego aby kogoś z miejsca zniechęcić do tej firmy. Jednak jeśli odległość jest ważnym kryterium dla Ciebie to raczej bym odradzał. Chyba, że powrót na stare śmieci (będzie prosty) w przypadku przenosin na Jastrzębie bądź Knurów. Załoga z poziomów czy pionów po 50 km robią - w jedną stronę - i nie są to odosobnione przypadki.

@Achim

@Achim nie będę Ci wypisywać wszystkiego co posiadam bo jest tego sporo licząc od mg11, mg39 aż po samego slusarza :) kwalifikacji jak i uprawnień mam sporo, to że sigi działają tak jak działają czytaj jak ktoś ma plecy, rodzinę i itp to się dostanie bezproblemowo, niestety ja nie mam ani tego ani tego, robię co mogę żeby dostać się do nich chodząc do związków jak i aplikować tej jeb*** formularze czytaj cv, a te 60 km może na tobie nie robi wrażenia ale jeżeli chodzi o mnie nie uśmiecha mi się wydawać 500zl na paliwo, pytam się o konkretne opinie, więc rozumiem nie da się uniknąć przenosin na inne kopalnie tak? Mimo iż bym to zaznaczył na rozmowie kwalifikacyjnej? Jeżeli będą musieli mnie wysłać na inną kopalnie to jak sprawa wygląda jakiegoś doifinanswoania do paliwa? Występuje coś takiego w tej firmie? Pytam się bo nie mam 18lat żeby zmieniać firmę co 3 miesiące, szukam stałego jednego pracodawcy :) co możecie to wypowiedzcie się.

@Mike

Dzień dobry , nie będę się odnosił do wpisów mających na celu oczernianie jednej z najlepszych firm górniczych na rynku , ale kwestie zwrotów kosztów paliwa jak najbardziej mogę wyjaśnić , każdy nasz pracownik dostaje tzw dojazdowe tj 15 zł za każdy przepracowany dzień , co daje mu ok 300zł miesięcznie , a w przypadkach kiedy odległość z domu do pracy przekracza 40 km istnieje możliwość zawnioskowania o dodatkową dojazdowej i takie również nasi pracownicy posiadają. Reasumując jeśli jest pan naprawdę zainteresowany praca u nas to zapraszam do złożenia CV i umówienie się na rozmowę kwalifikacyjną. Pozdrawiam

Pbsz pracownik
@Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

To dlaczego dajecie ciągle umowy na 6 miesięcy gdy ktoś nie choruje? A na rozmowie było pierwsza na 3 miesiące następna na 1 rok itd? Dlaczego zwalniecie ciągle ludzi nawet jak ktoś miał tydzień l4 jak moji koledzy? Miało być tyle robót a większość nadal zawieszona. Wcale Pbsz to nie jest bardzo firma...

Wojtas
@Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Witam czy można składać cv przez email ? czy trzeba osobiście w siedzibie firmy , szukałem na waszej stronie i jest napisane aby wysłać na podany adres do korespondencji , jeśli można na email to na jaki ??

@Mike

Słabe masz te papiery. 90% ludzi co aplikują do SiG ma takie jak nie lepsze. Za mało specjalistycznych uprawnień. Przeniosa Cię na inną kopalnię na bank, dostaniesz szkolenie na Brzeszcze albo Ziemowit to Ci się oczka otworzą i stwierdzisz że te 30km na Pniowek nie było takie złe. Ludzie z pod Jastrzębia jeździli codziennie na Gliwice, Zabrze, albo z Bytomia na Jastrzębskie kopalnie. Tak działa ta "najlepsza" firma w branży. Decyzje o przerzucaniu załogi podejmowane są z dnia na dzień. Trafisz na piony to w tygodniu na jednej kopalni a na weekendy z tobołami na inną. Twój wybór, miodu nie ma. Czasami przetargi są wygrywane na 3 miesiace czasami na rok.

@Achim

@Achim nie wiesz jakie uprawnienia mam oraz kwalifikacje jest tego sporo temu tego nie wypisuje, powiadasz 90% posiada takie uprawnienia? Pokaż mi gdzie :) obstawiam kolego że sam nie posiadasz w 90%tego co ja więc zmień temat odnośnie kwalifikacji tylko pomóż jak pytam :) wytłumacz mi system odnośnie pracy w tym pbszu, czy idzie zrezygnować z przenosin i zostać na jednej kopalni czy nie? Jeżeli nie to jak wygląda sprawa z dofinansowaniem do paliwa? Jak to jest uwzględniane? Skoro jesteś pracownikiem z długim stażem w pbszu z chęcią poczytam co masz ciekawego do powiedzenia :) a jeżeli piszecie odnośnie umów to też możecie dać znać co i jak i jak wygląda stawka na dzień dobry...

@Mike

Odnośnie tych Twoich uprawnień to nie jesteś atrakcyjny na rynku pracy jeśli chodzi o JSW, elektryków, automatyków biorą od ręki, najwięcej poszło z PBSzu do JSW właśnie takich ludzi. Ludzie z papierami z OUG też dużo poszło, także nie spinaj się o te Twoje kursy bo dla JSW one nic nie znaczą niestety. Teraz co do tych przenosin między kopalniami, nikt się Ciebie nie pyta czy Ty chcesz zostać czy iść, decyzja przychodzi z góry z dnia na dzień. Możesz być przyjęty na Budryk a bd się kończyła robota to pójdziesz na Zofiowke i nikt się nie będzie o nic pytał. Czy masz jak dojechać, czy z kimś jeździsz? PBSz to firma prywatna nastawiona na zysk a nie SSP żeby pracownikom było dobrze, prezesowi ma być dobrze żeby każdy kontrakt miał na zielono. Ty myślisz że kogoś w PBSzu obchodzi kto i ile dojeżdża do roboty? Żart...

Juras oddaj kase
@Mike

Proponuje udać się na rozmowę i dowiedzieć się o stawkę zasadniczą jaką zaproponują. Wtedy zorientujesz się ile będziesz miał na żywot za dni przepracowane w tygodniu.

@Achim

Witam , muszę zareagować na taki wpis !! Który jednoznacznie świadczy ze wpisujący to zdesperowany pracownik konkurencji , proszę pana bzdury pan piszesz ze nasza firma nie przejmuje się pracownikami !!! Nie dość ze już na etapie przyjęcia staramy się aby nasi pracownicy mieli oddział jak najbliżej domu , a jeśli już nie ma takiej możliwości ( bo niestety nie ma tylu kopalń żeby każdego zadowolić ) to nasi pracownicy dostają zwrot poniesionych kosztów dojazdów , i to nie jedyne z naszych przywilejów z których korzystają nasi pracownicy. Zapraszam na rozmowę kwalifikacyjną i proponuje nie sugerować się takimi wpisami które nie maja żadnego odniesienia do rzeczywistości . Pozdrawiam wszystkich szukających poważnych ofert pracy.

Wydawca
@Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Panowie a np wydawców mw, geologów, mierniczych też w pbsz potrzebują? Czy jedynie gornikow?

@Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Poważna ofeata pracy jest za poważne pieniądze. To skąd ta rotacja, jeśli jest tak dobrze?

@Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Musze sie nie zgodzic z tym wpisem, nikt sie tym nie przejmuje czy ktos ma blizko do pracy czy nie, wszystko zalezy od dyrektora i tyld od jego widzimisie

Johnny Bravo

Czy w PBSz są 14 i węgiel?

Jj

Jest

Czytać się nie chce?

asd

Zależy gdzie.

Emeryt

Kiedy ostatni raz wypłacono zyski w tym super PBSz

@Emeryt

Zyski?? Pewnie z 20 lat temu ????

Anon

Witam, mam pytanie do wszystkich, a mianowicie czy coś wiadomo o podwyżkach? Bo miały być w tamtym roku, ale wiadomo covid. A teraz jeszcze dźwignięta minimalna, więc chyba coś musi być na rzeczy

Śmieszek
@Anon

Podwyżek ni widu ni słychu i premie coraz mniejsze.

Poszukiwacz

Witam, poszukuje 2-3 osób do samochodu od stycznia. Trasa: Żywiec-Bzie, 1 zmiana.

Bytomiak
@Poszukiwacz

Tanij Cię wyjdzie na wulcu mieszkać niż tyle jeździć

Lakal
@Poszukiwacz

Na Zofiówce robią jacyś górale na 1 zmianie. Musisz popytać.

Gks jas
@Poszukiwacz

Chlopek chce za pare lat pokazac ze na slasku się dorobil emerytura gormiczej.. Gorale oszaleją z zazdrosci hahaha

Darek
@Gks jas

Gdyby nie górale to kto by robił w JSW i pgg? 3/4 pochodzi z gór,to teraz w Jastrzębiu będą szaleć z zazdrości bo mało kto robi na grubie

Gor

Witam może mi ktoś podać adres przychodni w Bytomiu gdzie robi się badania do przyjęcia do pracy

Górnik

Jak wygląda praca na KWK Jankowice

Dejw

Witam, ile idzie zarobić na budryku z 4 sobotami? Przodki lub szyb, dzięki za odpowiedź!

paco
@Dejw

czesc z czterema czerwonymi i jak ci sie uda dostac i pracowac przy przodku to lekko ponad 4000 netto plus kartki

Kolaska
@Dejw

Napisze najprościej jak się da. Dostanie przykładowo stawkę 3200 brutto. To tyle zarobisz netto bez swiat. Oczywiście ze średnia premia 15 - 20 procent. Aby zgarnąć 4 z przodu to z 3 święta musisz przeturlać.

Robert

Witam. Czy PBSz prowadzi tylko roboty na kopalniach JSW czy mają jakieś przodki na PGG?

Folga
@Robert

Tylko JSW

Bytomiak

Piszesz z IP z TGor także nie kozacz kolego, te zarobki podziel przez dwa, tak 2, bo o tyle mniej się zarabia w PBSzu. Stawkę jaka podałeś nawet mają ciężko wyciągnąć Nadsztygarzy na etacie, z weekendami może, może ale i tak ciężko. Wg Mnie jaja mają Ci co już nie pracują w tej "super" firmie. Pozdro JSW

Jakla

5,5 się zgodze ale brutto i to z 1 czerwonym. A i premia musi być że 20 %.

Baflo

Do pbszu tylko na przodki przyjmują czy mają swoich ludzi w oddziałach pomocniczych np w mierniczym, wentylacji itp?

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 431.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 236, z czego 58 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 135 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.