Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Opinie o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Ciekawy

Szczęść Boże robi ktoś z waszych znajomych w Niemczech ? Opowiadajcie co tam

Jarzabek
@Ciekawy

Ja tam byłem kilka miesięcy.Wyrwałem się z tego miejsca.

adwokat diabła

za te nagany za kotwienie przywita do Pbsz Państwowa Inspekcja Pracy i przekonamy się jak wygląda z tym regulaminem

@adwokat diabła

Nagany macie na Budryku ? Za co ?

Xxx
@Janek

Za wyjazdy po 6, wg regulaminu kopalni mamy takie prawo, a firma swoje

@Xxx

Przy robotach wiertniczych i kotwieniu, gdzie użyta jest płuczka wodna powyżej 45 stopni nachylenia otworu, macie prawo wyjechać po 6 h pracy, wszędzie na każdej kopalni i w każdej firmie, jest to praca w uciążliwych warunkach, mało tego nie wolno przy takich robotach zostawać nadgodzin !

Kowol
@adwokat diabła

W waszym przypadku sprawa wygląda tak że czy się kotwi czy się leży to 6h się należy, myślę że Ci co robią swoje i sobie radzą spokojnie wyjeżdżają na 6h i nikt do nich nie ma pretensji , gorzej jak gówno zrobisz i idziesz na bo 6..

Kret
@adwokat diabła

A jeśli okaże się, że po wizycie PIP pracownikom nie przysługuje skrócony czas pracy, to co pracodawca będzie zmuszony ich zwolnić albo zaproponować 6/8 za te dniówki? Takie tematy chyba lepiej załatwić rozmową a nie kapowaniem na swoją firmę, każdy kij ma dwa końce, pozdrawiam tych którym chce się robić...

@Kowol

Ale tu chłopaki kotwią po 5 lub 6 kotew i to jest mało więc nie wypowiadaj się na temat ile kto robi bo pewnie jesteś jednym z tych co dużo gadają a nic nie robią tylko do biura chodzą ????????????

Asdf
@Młody

6 kotew? To oni na siebie w życiu nie zarobią......

Łep
@Asdf

6 na łep

@Asdf

A ty ile robisz że taki mądry jesteś?

Asdf
@Młody

Wystarczająco długo by nie wiązać przyszłości z tą upadającą firmą.

House

Da się dostać do pbsz bez doświadczenia dolowego chciałbym zacząć przygodę z górnictwem

Janek z firmy

Panowie a jak tam za ślusarza na budryku ? Jakie maszyny , jak dozór i jak płacą

Grzmoty

Piczucha

Rylboss

Siema Jaka wypłatę idzie dostać jako pracownik wykwalifikowany(technik górnik) na dzień dobry i ile np po roku albo 2och czasu????

Kulok
@Rylboss

Jedź, zapytaj o stawkę i tyle będziesz miał netto bez dni dodatkowych (soboty, niedziele).

Jarzabek
@Rylboss

Pracownik wykwalifikowany TECHNIK GÓRNIK.Za takie kwalifikacje to chyba tysiące.

Rylboss
@Jarzabek

(usunięte przez administratora) a jaki pracownik jest wykwalifikowany na dole kopalni technik farmaceuta czy (usunięte przez administratora) technik cukiernik XD a pisze zapytać się czy jest sens brac wolne żeby się tego dowiedzieć bo przez tel żadnych konkretów

najgorszy dozór Budryk pbsz
@Rylboss

nie ma czegos takiego masz na start 3200 brutto zrobisz 3 wekendy moze dostaniesz 4000zł

No future

Zaproponowali na umowie 3300brutto. Na produkcji mom oferta- 3800brutto. No comment.

Na jakie wynagrodzenie można liczyć, pracując na stanowisku: Elektryk - Elektromonter w firmie Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Szczery

3.2 na rękę plus kartki, bez weekendów. Pozdrawiam

Podobno pracując jako Ślusarz można liczyć na 3800 na rękę. Czy to prawda?

paco

tak ale z sobotami i min.trzy

Janek

A co 3800 to dużo w tych czasach ? 3800 bez świat zarabiają ludzie z dodatkami i trochę większa premią od średniej.

Zdzichu

Jakie badania robią w pbsz na stanowisku Górnika?

Mirek
@Zdzichu

Jakie badania i gdzie się je wykonuje?

@Mirek

najlepiej w bytomiu

Stefek

I znów wrócił Kierownik psychopata na KWK BUDRYK który ma problemy sam ze sobą wyzywa ludzi i poniża a władza wyższa nic z tym nie robi już raz przenieśli go za (usunięte przez administratora) na Knurów ale ma plecy i po 3 miesiącach wrócił a zarobki masakra.

Ringoyep
@Stefek

Kierownik jest OK, jakbys mial trocha mozgu i robil co karze to by sie nie darl ale naprzyjmowali takich ciumrokow jak ty i wszyscy sie mecza. Ruchy bagienne, posznupac i kipy z nosa zbierac to ja ale robota BE! no i 10 tysi zeby placili ..... zenada

Majk
@Stefek

To dzwoń roz drugi do bhp ale na gruba i sie skończy

@Stefek

Na Knurowie był i nikt na niego nie narzekał...może coś z Tobą/Wami jest nie tak ? ????

@Janek

To sobie go weź na Knórów trzaskanie drzwiami na podzielę rzucanie kaskiem w przodku ja cie proszę to ma być kierownik do którego ludzie mają mieć szacunek największe premie zbierają ci co nic nie robią ale wchodzą mu w (usunięte przez administratora) żenada

Byly
@Ringoyep

Właśnie ciumroków którzy obudowy skręcić nie umią a największe premie biorą tu masz rację

@Stefek

widac ze ma duze plecy tam na knurowie wiedzieli jaki jest i od razu postawili do pionu a na budryku tacy jak dozur wyzszy lubi sobie posmiac jak traktuje pracowników którzy robią na ich wypłaty ale maja (usunięte przez administratora) myśla ze ludzi jest sporo lecz jest to mylne za takie wypłaty to i ukrainiec nie bedzie robił.Niech prezes pomyli lepiej jak sie tym zając .Bo z tego co wiem to ten kierownik mniał i problemy z dozorem wyższym kopalni ,i czemu wrucił spowrotem nikt nie wie.KOMUŚ TO PASUJE

Ryll
@Stefek

I dobrze ze wrócił , bo takie lebry jak ty potrzebują chopa z jajami bo tacy jak ty to ino dużo godki a mało roboty , dopisz fleki sznupiesz tabaka i myślisz ze za to ci bydom płacić lebrze. Nie wiym kaj jest tak ze za (usunięte przez administratora) robienie płacą jak wiesz to tam śmigej bo tu nie ma miejsca do takich jak ty. My chcymy i robimy i za to nom płacą i colkiem nie źle, niy pozdrawiom lebrze. Szczęść Boże wszystkim normalnym grubiorzom !!!

Operator wozów

Na jakie zarobki można liczyć jako operator wozów odstawczych?

Do "Kotwiarza" Cieszę się, że jesteś dobrym pracownikiem, zadowolonym z pracy. Proponuję jednak innych nie nazywać lebrami. Z pewnością większość ludzi dobrze pracuje, jednak nie zawsze mają możliwość pracy na dobrych o wysokiej rentowności oddziałach. Niestety taki urok pracy w Przedsiębiorstwie Budowy Szybów S.A. Pozdrawiam Paweł

Stary ryl
@Paweł

Paweł od czego zależy rentowność oddziału ? Premia itd. Kto wycenia roboty? Startuje w przetargach? Podpisuje umowy ? Wszystkie oddziały sa dobre, mleko i miód?! Praca w PBSzu nie jest urokiem, jest przykra chwila w życiu człowieka. Urokiem możesz nazwać coś pięknego co Cię kręci a nie smutna robotę i poczucie pustki po wypłacie.

donszpako

Wszyscy narzekacie jak sie nie podoba to sie zwalniajcie Górnik strzałowy 2soboty plus kartki 6,8 na reke pozdro

Smrt konfidentom

Oddział ?

Ramos
@donszpako

To na której kopalni tak czeszesz...?

Bytomiak
@donszpako

To masz wyższa stawkę niż nadsztygar w tej firmie.... Bajki możesz w doma opowiadać(usunięte przez administratora)

@Bytomiak

Jo tyz dobrze mom. Z 3-4 czerwonymi 5500-6000 zarobia. Tylko ja przychodza do roboty robic, a nie jak większość slabiakow pol szychty przesiedziec...

Chyba brutto

@Janusz

Przic na Szczygłowice na przebudowa to ani niebd mieć tela brutto

POPiS grabarze górnictwa
@Dominek scygly

Dokładnie, w punkt. Zapomniał chłopisko tegoż szczegółu.

@Dominek scygly

Netto. Tam gdzie trzeba to ide i robia. Ja slyszolem, że robicie 1m na 3 dni ;) nie ma wykonu ni ma pinindzy.

@Janusz

10 lat temu miałem 8k netto(3-4 weekendowe ) na Budryku na czyszczeniu szybów I i II. O dzisiejszych zarobkach nawet nie wspominam bo pracuje pod JSW, w szybowym, nie narzekam, pozdrawiam ekipę z tamtych czasów, ładnie żeśmy kible pykali. Załoga była zgrana a i na nockach szło pospać.

Jano
@donszpako

Tyś się chyba hasio nażar. Nielicz fuch do wypłaty :)

@Janusz

Idę i robia, ja słyszolem. Hahaha co ty za krojcok? Chyba tyn przodowy z Sosnowca

@Dominek scygly

Przyjdź na Borynia to zoboczysz jak się robi. Takich co narzekają tylko jak Ty to ja nazywom nieudacznikami!

Janusz

Napiszę ostatni raz może coś do ciebie trafi. Mnie jak się coś nie podoba to to staram się zmieniać, a nie użalam się w internecie jako noname. Zacznij chłopie działać, a nie gadasz głupoty! Możliwe, że od ciebie bym się czegoś nauczył, nie neguje tego. Pozdro i więcej pozytywnego nastawienia!

@donszpako

(usunięte przez administratora) robie na bolterze i taką wypłate dostają tylko ci co przybyli czech na boltera lub (usunięte przez administratora) pracujacy na bolterze na samym przodku ,czym dalej to gorzej jak z trzema sobotami i stawką 3200 zarobisz 4000 to naprawde cud ,taka wypłate dostaje po podwyzce jaka była w pazdzierniku.a jestem doswiadczonym pracownikem po szkole ,kiepskie premie od czerwca wiecej jak 20 % nie ma bo metry kiepskie nie z naszej winy tylko sprzetu i kopalni ale firma ma to gdzieś.

Paco wszystkich paców

1. Proszę najpierw zajrzeć do słownika jak Pan się wypowiada publicznie. 2. Nie trzeba być dupowłazem, żeby zarabiać więcej od ludzi którzy tylko patrzą na zegarek, żeby iść na wyjazd. 3. Nie ma takiej opcji, żeby 2tys. nad płacić premią, bo różnice są nie wielkie. Poza tym chyba się Pan zgadza, że nie wszyscy powinni dostawać takie same ? Bo to by było zdecydowanie niesprawiedliwe. 4. Ile Pan pracuje w PBSzu ? Chciałby Pan tyle zarabiać co ludzie, którzy robią w tej firmie 15-20 lat ? 5. Proszę podać firmy które lepiej płacą. Pozdrawiam!

On

Co Ty za kit ciśnieniesz chyba że 2 miesiące policzyłem razem

A.....
@donszpako

Można zobaczyć pasek...chce się do Was przyjąć...16 lat doły, cały czas przodowy. I mam wątpliwości...

ja też chodzę robić w robocie a tak nie zarabiam nawet z 3 czerwonymi

Kotwiarz
@donszpako

Na kotwienie między 5tys a 6tys więc nie ma źle. Kto jest ambitny ten zarabia. Fajna i bezpieczna robota. Ja jestem zadowolony. Lebry narzekają. Kotwie 6 miesięcy, a robię lepsze wyniki niż stare wyjadacze.

Awe
@Kotwiarz

Tak 5-6 już to każdy widzi. Synu wyłącz internet, pomyliłeś firmy. Ambitione jedynie gorki.

Stary ryl
@Awe

5-6 brutto, - składki bo łeboń się łapie na zwolnienie z podatku, KRÓL życia jesteś, młody wyjadacz, nie takie ambitiony były, jak przejrzysz na oczy ze Cię (usunięte przez administratora) to będziesz kotwil 3 na dniówkę .

Partizano

Witam ja odnośnie wynegocjowanych podwyżek przez Solidarność , czy w lipcu dostaniemy zaległa część podwyżki zaszeregowania która była wynegocjowana w zeszłym roku czy porostu połączyli to i w lipcu dostaniemy to w jednej puli zaległa i nową ?? Pozdrawiam

Zero z fazą pomylone
@Partizano

Tylko jedną

Witam mam pytanie w jakiej wysokości w PbSz dostaje się Barbórkę 14-tke i węgiel? Ktoś coś może napisać?

Tępy ryl

Barbórka i 14tka koło 5000zł więc nie ma źle

ader

Pracownicy z Pbsz zaczynają się zwalniać z KGHM

@ader

A dlaczego zwalniają się z KGHM? Rozważałem złożenie podania na sw1.

Lucek

Pewnie jest tak dobrze

nie ma pebaszu na sw-1

@Śmieszek

A na Sg-1 ?

@Młody

PZ, sg i sw to przeszłość.

@Śmieszek

Ok. Czyli nic dobrego . Pozdrawiam. Już pracuję w PBce.

@Młody

No zarabiasz gdzieś połowę więcej.

Tuktuk

Tak wszyscy z pbsz przejda pod kopalnie a ludzie z sigu maja przejs do pbsz zeby nauczyli sie czegos. Wyplaty maja byc od 6000 netto dla kazdego. L4 100 % płatne. Owocowe czwartki pod kopalnia

@Tuktuk

piękne marzenia chciałbym dożyć tych czasów

Informacja

Mam pytanie czy jest to prawda że ludzie z pbsz z przodków mają przejść pod kopalnie albo SIG?

Lol
@Informacja

Nie

Janusz w.
@Informacja

Tak. To prawda, a w drugiej połowie roku oddziały szybowe tak samo.

Bbbbbbb
@Janusz w.

Tak i podobno mamy zarabiać tak jak pod kopalnią albo nawet i lepiej

Bzyk
@Janusz w.

A skąd takie info? Pewne choć trochę? Pozdro

Ryl9an9

Też gdzieś mam paski 2021r wypłaty po 2600 2700max do kopalni mam 2 km to wyrzucili w (usunięte przez administratora)na inną

piotr

Słyszałem, że w lutym 2022 mają być ogłoszone podwyżki płac

@piotr

Skąd takie informacje ? U mnie na oddziale nikt nic nie wie.

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 426.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 236, z czego 58 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 135 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.