Cargoforte

Opinie o Cargoforte

Weronika

@czks czy oprócz atmosfery coś jeszcze Ci się podoba w firmie Cargoforte? Wiadomo, że zarobki mogą zależeć od stanowiska, doświadczenia i kwalifikacji.

czks

Jest dobra i miła atmosfera @mhgvhg, a co do wynagrodzenia to zależy na jakie stanowisko. Kierowcy złych pieniędzy nie mają, a nawet pracują na umowę o prace.

Było, minelo

Pare osob wyzszego szczebla juz jest w trakcie rekrutacji, tylko problem w tym ze nie sa lakomym kaskiem na rynku. Operacyjni moze w 20% utrzymaja posady jesli oferta DSV bedzie dla nich atrakcyjna, tzn. w miare zblizona do obecnych poborow. Teraz dylemat dla wielu. Szukac innej pracy czy czekac na egzekucje... Ot cale zycie w korpo. Nie znasz dnia ani godziny, chyba ze miales przecieki.

gosc

taka firma fajna była a tu UTi wykupił DSV. Mam nadzieję, ze zrobia z czystkę i cały managment wywala.

gosc

kropka

czy znajdzie się choć jedna dobra opinia o tej firmie? po latach zmian niby na lepsze szału dalej nie ma. Z perspektywy czasu odejście z uti jest chyba dla każdego dobrą decyzją

free

rodzina ma się dobrze, kto bardziej bezczelny, ten donosi do Panów M&M co w zespołach słychać. Wszak pozycja w firmie to ważna rzecz.

kartio

napiszcie jeszcze cos na temat rozmowy kwalifikacyjnej (zostałem zaproszony), ile osób rekrutujących będzie obecnych na spotkaniu, na co powinienem zwrócić uwagę w trakcie rozmowy i jakie zaproponowac wynagrodzenie kiedy mnie o to zapytają czy premie oferuje firma pozatym ze wypłaca podstawe dziekuje ...

uuu

przeczytaj posty wyżej i masz obraz firmy.. jak jeden na drugiego najeżdża. uti nie rozwija się. ma mało aktywnych klientów, ludzie odchodzą. jest ktos, kto napisze jak zmienily sie oddzialy w waw i krk w ostatnim czasie?

KMp

w tej firmie sie niczego nie nauczysz. Upada na samo dno i tyle. ALe jak chcesz miec papierek i cie przyjma do swojej wielkiej rodziny to można próbowac. a o awansach zapomnij ...

juti

widocznie ktos na kims zeruje. kto zalatwia robote dla calego oddzialu? jesli branch manager, to odstrzelic road, jesli road to odstrzelic branch, jesli pozostali ludzie, to dac im podwyzki i pozbyc sie managerow :-)

@juti 05.02.2014 20:29

dobrze mówisz, tak powinno byc. Tylko czy sie ktos odwazny znajdzie i tak zrobi?

do uti

Czy w Krakowie potrzebny jest w takim razie branch manager? Jeżeli specjalizuje się w robieniu szumu wokół własnej osoby to jego szefowie są aż tak ślepi że nie potrafią tego dostrzec? Coś jest nie halo.

@do uti 04.02.2014 18:57

W Krakowie oprócz branch managera jest jeszcze road manager. A w calym oddziale łacznie z kierownikami pracuje 6 osób. Czy to nie jest absurd???? Zastanawiam sie czy takie anomalie wystepuje we wszystkich korporacjach???

observator

nic dodac nic ujac. super szef developuje az milo popatrzec

Uti
@observator 21.01.2014 19:45
nic dodac nic ujac. super szef developuje az milo popatrzec

szef musi przeciez sie wykazac, a ze kosztem innych ...tak tu jest, ze kazdy swojego stołka sie trzyma byleby dobra kasa wpływała na konto. A ze efektów nie ma to trzeba sobie dobry pijar zrobic. Pozdrawiam Kraków.

uti

mam info, że oprócz księgowości i informatyki, które poleciały w październiku; robote straciły osoby od zawsze kojarzące mi się z tą firmą ). Od niedawna nie ma już oddziału w Tczewie...wszyscy poszli na bruk...

Kmp
@uti 05.12.2013 14:35

a ja mam info, ze lotniczy zlikwidowali w Krakowie od listopada. Zostały same orły z drogówki i ich "super szef".

kp

A czy wy wiecie, ze w tej firmie nadal sa zwolnienia ludzi i to na duza skalę? Kryzys im zagląda w oczy?

PW

Solidna firma

cfte

logistyk - 2013-07-26 18:07:18 Dobra rada dla wszystkich którzy trafili tu w taki czy inny sposób, mniej lub bardziej przypadkowy niż ja.. Wartość tych wypowiedzi jest żadna... Nie czytajcie tych idityzmów jeżeli chcecie zrealziwać w życiu jakikolwiek cel i coś osiągnąć . Zastanówcie się sami tak na trzeźwo jak dleko może zajść ktoś kto swoje decyzje i działania miałby opiera o wypowiedzi bandy rozgoryczonych patałachów, którzy liczą tylko, że coś im spadnie z nieba i ktoś im albo coś dla , albo obieca, albo załatwi i patrzą wyłącznie na działania innych wytykając im błędy ..Ciągłe gadanie, że ten zrobił to, tamten tamto i tak całe życie możecie tu spędzić szukając kogoś kto jest winny Waszej porażki lub tego że coś Wam się nie udało . Tymczasem lepiej się uczyć , rozwijać i zwyczajnie wyciągać wnioski samodzielnie i brać odpowiedzialność za własne decyzje.. Znam obecne UTi od strony klienta ( tzn. mój znajomy z nimi współpracuje ) i w sferze kultury organizacyjnej wiele firm mogłoby się sporo nauczyć od tej firmy, tak on twierdzi.. Proszę także zwrócić uwagę, iż większość wpisów dokonują osoby, którym w taki czy inny sposób podziekowano za współpracę lub zwyczajnie wyrzucono z pracy .. Możemy sobie łatwo wyobrazić w jakich emocjach jest dokonywana większość wpisów i jakie uczucia sa motorem napędowym... Dlatego wartość takich wspisów jest na poziomie zerowym.. W przyszłym tyogdniu idę na kolejną rozmowę o pracę ...dawno sie tak nie ubawiłem...zwłaszcza tym - "Znam obecne UTi od strony klienta ( tzn. mój znajomy z nimi współpracuje ) i w sferze kultury organizacyjnej wiele firm mogłoby się sporo nauczyć od tej firmy, tak on twierdzi.." życzę naiwny logistyku żebyś miał lepszych nauczycieli a uwierz że takich łatwo znajdziesz

?

Co nowego słychac w UTI? Czy tęsknicie za starymi czasami?

logistyk

zawiedziony

Tak jak kolega napisał wyżej.firma spadła strasznie na psy.magazyn autentycznie prawie pusty.firmy po kolei uciekają bo firma CF nie wie ile już ma z nich zdzierać.przewoźników tez ładują w przysłowiowego (usunięte przez administratora)!!!!!!grosze im płacą za przewozy.obiecywali im złote kaczki na łańcuchu a teraz nie ma co wozić.Pan (usunięte przez administratora) kazał im na umur umowy podpisywać bo będzie tyle rozwózki że się nie obrobią,w tej chwili cicho siedzi i nic się nie wypowiada na ten temat.Nie mogę sobie wyobrazić jak z takiej Porządnej firmy zrobili konkretne dno.p cholere był im taki wielki magazyn jak wcześniej w dwóch mniejszych się spokojnie mieścili i roboty było.góra się tylko na wzajem awansuje a reszte mają w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ie!!!!!!!!PORAŻKA

cfte

to ma byc aktualizacja? (usunięte przez administratora)poszedl w odstawke razem z (usunięte przez administratora) wiec to juz trudno nazwac Cargoforte - to juz UTi teraz (usunięte przez administratora)(wychodowany wrzod na piersi (usunięte przez administratora)) "po trupach do celu" karty rozdaje równia pochyła

szczesciarz

aktualizacja od Cargoforte: Nie idzcie tam pracować, smrud i kumoterstwo. PS i je reszta faszytów srają w majtki. Ja jestem szczęściarzem dlaczego, a dlatego, że uciekłem z tej firmy zanim oni zniszczyliby moje życie. CARGOFORTOWICZE TRZYMAJCIE SIĘ Ostatnio jechałem obok Was i wcale za Wami nie tęsnie. hehehe Teraz to jest życie, dobra pracy i nareszcie doceniają.

sad

w Łodzi obroty systematycznie rosną.

anonim1

Proces przejecia się zakonczył, ale w oddzialach (Łódź i Kraków), nadal bez zmian. Atmosfera podobno fatalna....

W centrali kazdy bardziej musi miec sie na bacznosci. nie robia przekretow, trzymaja sie swoich stolkow mocno, przetrwali huragan, niektore stanowiska poukrywano gleboko pod innymi. w pozostalych oddzialach zostal ten sam smrod i uklady. tam z tego co wiem nie bylo zadnej czystki. wiele rzeczy sie sypie. po co bylo na odpowiedzialnych stanowiskach ukladac zwyklych znajomkow ktorzy nie nadaja sie do tego biznesu? absurd

aktualizacja. Cargoforte została przejeta do końca przez duza, amerykanską korporacje UTi, która robi porządki, wygarniając brudy i syfy byłego już zarządu. Kupony, które odcięli od spółki będą jeszcze długo wydawac, ale już nie kosztem pracowników i firmy. Gorzej być nie mogło, więc musi być lepiej! Świnie opuściły Folwark.

dalej

z tego co slyszalem dalej jest tak. Slyszalem tez plotke ze chca pzywrocic Wrocek. Ktos cos wie tym? Nie polecam

prezes

czy ktoś wie jak ta firma stoi, bo po opiniach to nawet 10 tyś bym tam nie chciał pracować, bo po co w takim smrodzie pracować. dajcie znac

Diodak

Widzę, że mimo lat historia się powtarza. Ja pamiętam, że w 2005 roku mówiłem to samo. "Ta firma kiedyś była fajna" "kolesiostwa i intrygi", a mimo lat opinia o tej firmie jest wciąż taka sama.

eeeh

kwadratu

eeeeh

tak właśnie jest. szajka znajomych w warszawie, szajka znajomych w krakowie, ręka rękę myje i nawet osioł do kwardaru może mieć w stopce stanowisko wyższe niż spora czesc lepiej wykwalifikowanych ale nie lizacych tylka kolegi pracownikow.

a ile tych oddzialow jeszcze pozostało? łodz , krakow i tczew, bo Gdyni to juz chyba nie ma? takie słuchy mnie doszły. A łodz z krakowem to jak \'bracia syjamscy\", wiec tych kierownikow to nikt nie ruszy. ..

cp

nik - 2011-01-14 21:45:57 w pelni sie zgadzam. warszawa to dno a przyklady kumoterstwa przesiakly do kolejnych oddzialow. (usunięte przez administratora) to juz chyba nie trzeba sie martwic rozsyla CV chyba szuka pracy a (usunięte przez administratora) i tak nie wie polowy co sie dzieje

obladi

firma do niczego nie polecam nikomu. (usunięte przez administratora) nadają się do sprzątania nawet nie potrafią dobrze się wypowiedzieć, mają problemy z wymową. hihihihi MASAKRA ludzie jest masa innych lepszych firm niż ta. pozdrawiam pupilków wiedzą o kogo chodzi

Ola

Zgadzam się z przedmówcą, że ta firma była kiedyś "tygrysem" wśród spedycji. A i ludzie wówczas pracujący byli całkiem do rzeczy i wspólpracowali ze soba. Ale to juz przeszłość.Może czasy się zmieniły. Ze starej ekipy niewielu porzadnych sie ostało a reszta to szkoda gadać. Jeżeli ludzie nie chca ze soba wspołpracowac i pod drugim dołki kopią to czy w tej czy w innej firmie bedą dokładnie tak samo sie zachowywać. Wszystko zalezy od nas jeszcze tam pracujących...

ala

Stuknij się w główkę - o jakiej współpracy Ty mówisz ? Współpraca jest wtedy, kiedy wszystkim zależy na wykonaniu jakiegoś zadania, na dążeniu do celu. Jeśli ktoś ma (usunięte przez administratora), który kompletnie nie zna się na swoim fachu - popełniając gafy i przynosząc firmie wstyd ( wielu jest takich w Cargoforte ); jeśli nie dostaje podwyżki od kilku lat, nie ma żadnego socjalu, żadnych nagród i premii; a w dodatku widzi, jak pociotki się opierdzielają, a on musi za nich zaiwaniać; i jeszcze do tego jest poniżany i traktowany jak śmieć...- to co najwyżej chce mu się rzygać taką firmą, a nie " współpracować ". Kiedyś ta firma miała świetlaną przyszłość - była nawet takim tygrysem w branży. Dzisiaj nikt już jej nie traktuje poważnie.

Xyz

Nadmierna formalizacja w tej średniej - jakby nie patrzeć - firmie powoduje to, co powoduje - "ciężką" atmosferę i zero możliwości realizacji spraw "po swojemu". Ludzie są bardzo nieufni i wydaje mi się, że brak jest ducha współpracy.

nik

Pracowałem kilka lat w tej firmie i na reszcie nasze drogi się rozstały. Firma zatrudnia za dużo już znajomych i po znajomości. Social może nie taki zły ale kasa marna, przez okres tych kilku lat nie otrzymałem podwyżki wiec pożegnałem się z tą firmą. Teraz jestem zadowolonym i szczęśliwym człowiekiem, że podjąłem taką decyzję i że nie muszę się już męczyć z tymi ludzmi w tej firmie ( chodzi mi o tych z(usunięte przez administratora) i inni) Pozdrawiam byłych kolegów z pracy oni byli OK.

były

socjal akurat nie byl najgorszy... A zobaczcie sobie gdzie zniknela wielka Pani (usunięte przez administratora)

były

Ello tak to firma typowo kumoterska-ułady,układziki jak mało gdzie -chyba... Socjal jak ktos napisał -słaby .Pracowałem tam kilka lat -słabo z premia - 0 podwyzek ect. Co do Łodzi to słyszałem ,ze stracili (usunięte przez administratora)... Fajny kolo

eugene

nie wiem kto to jest, ale chyba bomba poszla w gore....

były

Nie otwiera sie ten link... kto jest?

ekhm

sarkastyczne pytanie przedmowcy. rodzenstwo ma cieple posadki. dziwne ze tylko oni wybili sie w krakowie. czy reszta zalogi w tym oddziale jest az tak slaba? odpowiedz nasuwa sie sama, ale ze dyrekcja na to pozwala juz tyle czasu? zbyt duze zaufanie do kiero chyba

eugene

hej i co tam w Łodzi slychac?podgoniliscie robote z nowym KIEROWNIKIEM?

nick

przeciez ten handlowiec z [usunięte przez moderatora] jest w łodzi kierownikiem, a myslisz ze on cos zdziała? watpliwa sprawa, grunt to dobra posadka i poparcie i jakos bedzie leciało. A poza tym ci spedytorzy co tam pracuja sa do wymiany, moze z jednym wyjatkiem...

nick

zle to wyglada w takim razie. lodz jeszcze sie trzyma przy tym handlowcu z[usunięte przez moderatora]?

były pracownik

Co Dante miał na myśli-"Porzućcie nadzieje, Wy, którzy tu wchodzicie" - czyżby już tak żle się działo w Cargoforte?

Dante Alighieri

" Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate ".

C

A ja sie ciesze, ze juz nie pracuje w tym zmaconym srodowisku... Na poczatku swojej pracy nawet nie powiem, bardzo mi sie tam podobalo, ale jak to mowie jak znajdzie sie wsza to niestety sie ciebie pozbeda bez zadnych skrupolow.... nie pozdrawiam juz tam nikogo bo nie warto!

Zostaw opinię o Cargoforte - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Cargoforte