Opinie o Syntea S.A. w Lublin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Syntea S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Syntea S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Syntea S.A. w Lublin

Majka Nowy wpis

Widzę, że po tych dwóch latach chyba sporo się pozmieniało, bo pisaliście, że umowa o pracę nie jest możliwa, a teraz w ofercie dla koordynatora projektów normalnie pojawia się na jej temat wzmianka. W sumie można być też na zleceniu i B2B. na tym stanowisku jest w ogóle jakiś okres próbny?

Kaminoki Nowy wpis

Nie ma co liczyć na umowę o pracę

Czy pensja w Syntea S.A. składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako Specjalista Ds. Organizacji, ich ogłoszenie jest 12 sierpnia na Pracuj.pl.

Nick Nowy wpis

Dostajesz tylko podstawę

Małgorzata

Jest oferta pracy od firmy Syntea. Właśnie szukają tam osoby, która obejmie stanowisko specjalisty ds. organizacji szkoleń: https://syntea.pl/kariera/specjalista-ds-organizacji-szkolen W ogłoszeniu jest napisane, iż oferują stabilne i elastyczne warunki zatrudnieniowe. Co to właściwie oznacza? Czy już od pierwszego dnia pracy otrzymuje się tam umowę o pracę?

purchawka
@Małgorzata

Pfff nawet nie licz na umowę o pracę i stabilizację. Nie ma miesiąca, żeby ktoś nie złożył wypowiedzenia. Elastyczne warunki zatrudnienia to chyba polegają tutaj na tym, że harujesz do późna i masz do wyboru - czy zostać do 20 w biurze, czy zabrać pracę do domu.

rrrrrrrr

Do 40-tki nie ma szans

Eliza
@purchawka

Popieram purchawkę.

Witold
@Eliza

Dlaczego tak jest? Myślisz, że w Syntea może się coś niedługo zmienić na lepsze? I jak sama oceniasz relacje z szefostwem? Można się dogadać w przypadku jakiegoś problemu ewentualnie? Jak sądzisz? :D

Łukasz
@purchawka

Dobrze rozumiem, że zmuszają do nadgodzin? Ale oczywiście są one dodatkowo płatne? Skoro nie UoP, to pewnie zlecenie?

@Małgorzata

Stabilne to takie, że na podwyżkę nie masz co liczyć a elastyczne dlatego, że jeszcze mogą Ci za coś odciągnąć.

logo firmy Psycholog
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia

Czy w Syntea S.A. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Gruby

Nadgodziny ???? świadczysz bezplatnie

Fatalne warunki pracy, brak merytorycznego wsparcia dla nowych pracowników, traktowanie ludzi przedmiotowo, dziwne i niekompetentne osoby na stanowiskach kierowniczych/dyrektorskich, wysoki poziom stresu i niski poziom czynników motywujących.

Genio

Czyli nic się nie zmieniło od czasów sławnego CSFu. Już 10 lat jak u nich nie pracuję, a widzę że Maciuś dalej ćwiczy stare dobre metody.

Nowa

Proszę o rzetelne informacje na temat firmy jak wygląda atmosfera pracy i warunki pracy ?

Masz na myśli brak szkoleń wdrażających dla nowych pracowników? To nikt im nie pomaga tylko są rzucani na głęboką wodę? Napiszesz jak to wygląda, bo myślę o zatrudnieniu.

kolo
@Michał

Nie ma żadnych szkoleń, trzeba sobie radzić i być odpornym na stres.

@kolo

No dobra ale chyba osoby które dłużej pracują i znają się na rzeczy pomagają takim świeżakom? Ile teraz dają wypłaty na początek? Można chociaż dobrze zarobić?

Iwan
@Michał

Tak. Pomagają.

Akos

Cześć, Ma ktoś doświadczenie w pracy jako Koordynator Projektów w Syntea ? Może powiedzieć ktoś coś więcej o stanowisku i warunkach pracy ?

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Syntea S.A.?

Sss

Brak jakiegokolwiek zarządzania

Edyta
@Sss

A co dokładnie przez to rozumiesz? Jak objawia się w Syntea ten brak zarządzania? Odbija się to jakoś na pracownikach firmy? Mógłbyś dodać coś więcej na ten temat?

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Syntea S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Oczywiście, że istnieje. Pierwszy etap rozwoju zaczyna się po złożeniu wypowiedzenia.

Czesław

Nie bardzo rozumiem Twój wpis. Mam przez to rozumieć, że jesteś negatywnie nastawiony do tego miejsca pracy i masz złe doświadczenia? Tak to aktualnie zabrzmiało, dlatego też może sprecyzujesz dokładnie, co miałeś na myśli? Napisz mi to proszę bo chętnie takie właśnie rzeczy od Ciebie ustalę.

MiłaOna

Nie polecam kierownik zmieniał mi się 6 razy, jeśli jeden coś obiecał to od drugiego już nie można było tego wyegzekwować. Pod koniec projektu niemiłe zachowanie ze strony ostatniego kierownika, zero poszanowania dla poświęconego czasu. Jeśli decydujecie się na współprace, dokładnie czytajcie umowę, sprawdźcie co oni tam wpisują, a jak coś obiecują na słowo to proście o potwierdzenie na email. Kiepska atmosfera w pracy

adek
@MiłaOna

święta prawda, starałem się u nich o pracę dwa lata temu, na rozmowie podałem swoją kwotę, pan powiedział, że ok., łapię się na budżet i mi tyle zapłacą, kiedy przyszedłem pierwszego dnia do pracy, wysłali mnie na badania, umowa miała być jak wrócę, wróciłem, była umowa, ale na niej minimalna krajowa, a ja podałem dużo wyższą, nie podpisałem umowy, nie polecam (usunięte przez administratora)

Zibi

@Binia a jakie to materiał pomocnicze się otrzymuje?

Binia

Byłam na szkoleniu organizowanym przez tą firmę i jestem zadowolona - organizacja, miejsce, kadra, atmosfera. Otrzymałam również materiały pomocnicze do pracy jako doradca zawodowy.

Zdecydowanie odradzam

Brak poszanowania poswieconego czasu, brak informacji zwrotnej, (usunięte przez administratora) Radzę trzymać się z daleka

Zadowolony pracownik

Pracuję od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Pracy jest dużo, ale bardzo dużo mogę też się nauczyć. Dobra atmosfera, świetni ludzie i warunki dobre jak na lubelskie standardy. Czytając wszystkie negatywne komentarze, chcę tylko zaznaczyć, że jest druga strona medalu: słyszałam o wielu przypadkach, gdzie nie było możliwości wyłpłacenia pieniędzy z powodu chociażby braku numeru konta do przelewu.... Podsumowując: ja firmę polecam!!!

Padaka

Chciałabym zaapelować do wszystkich aby nie decydowali się na współpracę z tą firmą. Pieniądze miały być w nieprzekraczalnym terminie a jest jedno wielkie krętactwo i cyrk. Co i rusz termin jest przesuwany. Razem z koleżanką myślimy że na emeryturze dostaniemy dodatek do niej w postaci pieniędzy z Syntei :)

@Padaka

z uwagi na brak możliwości zweryfikowania Pani zastrzeżeń, prosimy o zgłoszenie informacji, które umożliwią nam wyjaśnienie przyczyn ewentualnego opóźnienia (stazeuwagi@syntea.pl)

marphy
@syntea

Wasze ewentualne opóźnienia trwają już ponad 3 miesiące i nie jesteście w stanie wyjaśnić tych opóźnień. Zastrzeżenia ma ogromna grupa osób. Działajcie tak dalej a ktoś w końcu do sądu was zaciągnie i skończy się oszukiwanie.

@marphy

Prosimy o zgłaszanie każdej konkretnej sprawy na adres stazeuwagi@syntea.pl. Rozliczenia staży finansowanych z pieniędzy publicznych wymagają niestety biurokratycznej procedury weryfikacji wszelkich wymaganych umowami i regulaminami dokumentów. Anonimowe zarzuty nie dają możliwości rozwiązywania konkretnych spraw.

Lola

A ja określam tą firmę bardzo negatywnie. Uważam, że organizacja jest zerowa. Na pieniądze czekała dłużej niż planowano bo przez tydzień osoba za to odpowiedzialna nie odbierała telefonów ani maili. Wysłałam tej firmie dane, które były niezbędne do uczestnictwa w stażu. Zmieniła się Pani, która zajmowała się tym tematem i wszystko idzie prawie od nowa. Firma nie miała do nas (uczestników) e-maili bo jak mi powiedziano "poprzednia osoba nie przekazała takich danych". Czyli co to oznacza? Dane zniknęły? Kolejna sprawa- znowu podałam dane swoje i osoby, od której wypożyczyłam pojazd na czas dojazdu na staż (konieczne było dodanie takowej umowy). Okazało się teraz, że ta firma nie może posiadać takich informacji i potrzebują oświadczenia użyczenia pojazdu. Czyli od nowa załatwianie spraw bo potrzeba zaświadczenia z lokalnego PKS o kwocie biletu, podpis tej osoby itd. To są dodatkowe koszta i strata czasu. Ostatecznie firmy nie polecam bo wg mnie jest mało wiarygodna i niekompetentna.

SYNTEA SA
@Lola

Potwierdzenie wpłynięcia dokumentów stażowych otrzymała Pani 04.09 z informacją, iż zostaną - zgodnie z umową i regulaminem - zweryfikowane w II połowie września. Dnia 26.09, po stwierdzeniu poprawności dokumentów, otrzymała Pani wypłatę stypendium stażowego. Regulamin stażu przewiduje także zwrot kosztów dojazdu w przypadku przedstawienia potwierdzenia wydatków na komunikację publiczną bądź poniesionych przy użyciu własnego środka transportu. W Pani przypadku udokumentowanie wydatków wymagało przedstawienia niestandardowych dokumentów związanych ze skorzystaniem z użyczonego środka transportu. Zweryfikowanie przez nas sposobu rozliczenia środków publicznych, za które w ramach projektu odpowiadamy rzeczywiście trwało i częściowo przedłużyło się z powodów po naszej stronie. 04.11 poprosiliśmy o dosłanie oświadczenia, które umożliwi nam poprawne rozliczenie i zwrot kosztów dojazdu. Do 18.11 takiego oświadczenia nie otrzymaliśmy. Wszelkie dodatkowe uwagi prosimy zgłaszać na adres mailowy: stazeuwagi@syntea.pl W przypadku dodatkowych wątpliwości, pozostajemy do dyspozycji. SYNTEA SA

Brak organizacji i niekompetentne osoby. Podczas organizacji stażu kontaktowało się ze mną bodajże 9 osób (po piątej przestałem liczyć). Wszelkie uzgodnienia szlag trafił. Mówią jedno a potem twierdzą drugie. Wszelkie obietnice mogą nosić znamiona oszustwa. Nie chcą wypłacać pieniędzy, na które się umawiają. Sami zmniejszają kwoty, mieszając i kręcąc przy tym gdzie się da. TA FIRMA TO PORAŻKA! Nie polecam! ODRADZAM JAKĄKOLWIEK WSPÓŁPRACĘ Z TĄ FIRMĄ.

@Adam

Organizacja staży realizowana jest z pieniędzy publicznych i zgodnie z rygorystycznymi wytycznymi dot. kwalifikowalności wydatków, m.in. opisanymi w regulaminie staży (wszyscy uczestnicy podpisują potwierdzenie zapoznania się z nim). Przygotowując realizację organizujemy wiele spotkań, na których przekazujemy zasady i warunki wypłaty stypendium, a wszyscy Stażyści korzystają na co dzień ze specjalnie opracowanego dziennika elektronicznego, gdzie również dostępne są informacje praktyczne. Niezbędnym warunkiem wypłaty stypendium jest przedstawienie kompletnej i poprawnej dokumentacji. Zgodnie z regulaminem, zobowiązani jesteśmy do wypłaty kwoty stypendium w ciągu 30 dni od daty wpłynięcia prawidłowych dokumentów. Kompletność i kwalifikowalność wydatków ponoszonych w projektach finansowanych ze środków publicznych jest oceniana na podstawie precyzyjnych kryteriów wskazach m.in. w ww regulaminie. Są to zasady, których stosowanie jest absolutnie niezbędne, niezależne od naszej firmy i jednakowe dla wszystkich Stażystów czy Pracodawców. Stypendia stażowe (a w roku 2019 rozliczyliśmy do dnia dzisiejszego kwotę 2 063 680 zł. dla 1079 osób) i zwroty kosztów Pracodawcy staramy się rozliczać najszybciej jak to możliwe i bezwzględnie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jeśli jednak pojawiają się zastrzeżenia dot. organizacji staży lub wątpliwości co do zasad refundacji kosztów prosimy o kontakt mailowy na adres stazeuwagi@syntea.pl. W ten sam sposób prosimy również o zgłaszanie wszelkich uwag do sposobu i skuteczności naszej pracy.

Żenada
@syntea

Takich kłamstw na oczy w życiu jeszcze nie widziałam. 30 dni od miesiąca stażowego? To chyba jakaś kpina. Mija 3 miesiąc a ja nadal na oczy pieniędzy nie widziałam. Dzwoniłam, pytałam o moje dokumenty, dostałam informację że za tydzień pieniądze już będą i co? Tydzień rozciąga się na miesiąc

@Żenada

prosimy o zgloszenie na podany adres email (stazeuwagi@syntea.pl) informacji, ktore umożliwią nam zweryfikowanie Pani zastrzeżeń i wyjaśnienie przyczyn ewentualnego opóźnienia

Waldek

Żeby terminy pomylić to trzeba być już wybitnym łbem. (usunięte przez administratora) z grzybnią szczerze mówiąc, nie polecam, totalny brak organizacji.

Witek

Idealnie to nigdzie nie jest ale uważam, że przesadzacie z taką nagonką!

Gosc1

Brak jakiejkolwiek organizacji pracy..... Dramat

Zostaw merytoryczną opinię o Syntea S.A. - Lublin

• Jak się pracuje w Syntea S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Syntea S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Syntea S.A.?

Kandydaci do pracy w Syntea S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Syntea S.A.
  • Wojciechowska 9A