Solbet

Solec Kujawski

Solbet

Opinie o Solbet

Ma-Pa

Nie polecam-durnie od szantażowania. Moje sugestie dla Solbet: Omijaj firmę z daleka. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Nic

Ja

Moje sugestie dla Solbet: Prezes firmy "rozpowszechnia gramatykę ktora nie jest prawdziwa" - to parafraza, słowo za trudne dla Pana prezesa ale może jakiś pracownik mu to wytłumaczy.

Michał

Lubię atmosferę w Solbet za: Wizja

Leeon

Moje sugestie dla Solbet: Nie bawcie się w ideologię.

Robol

Modli się pod figurą, a ma diabła za skórą. Taki jest Wielce Czcigodny Pan Prezes. Frazesy na ustach i polityczne ambicje, oczywiście dla dobra biednych robotników. A tymczasem jest tak, że pracowników brakuje i trzeba pensje podnosić. Praca jest bardzo ciężka i na produkcji w warunkach szkodliwych. Po kilku latach wysiada kręgosłup, stawy, słuch, wzrok. Od pyłu ludzie chorują na choroby układu oddechowego. Więc Pan prezes wpadł na pomysł jak "ogarnąć" niewolników. Czyli do właściwie minimalnych pensji wypłacać premie i to premie tygodniowe. Z założenia od 150zł do nawet 350zł tygodniowo. Więc "chłop" może wypłatę nędzną zanieść "babie" do domu, a premię może sobie przeznaczyć na "hulaszczy" tryb życia. Problemem jest jednak to, że to nie jest pensja, tylko premia uznaniowa, która nie jest jasno określona regulaminem. I generalnie nigdy nie wiadomo czy będzie, czy nie będzie. Za to prezes bardzo lubi pokazywać się w towarzystwie władzy, kościoła itp. Określa się mianem "filantropa"... Na tak duży zakład to ta filantropia jest żenująca. I na koszt pracowników. Np.zrezygnowano z dodatkowych ubezpieczeń .

aaa

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: j.w

Bez nazwy

Kompletny brak szacunku dla pracowników, żerowanie na pracownikach, część stawki tak zwana premia(około 300-350zł tygodniowo) jest często zabierana z byle jakiego powodu, bez powodu, lub z przyczyn nie związanych z wykonywaną pracą. Nie przyjście do pracy w weekend wiąże się z potrąceniem premii tygodniowej. Realne zarobki na stawce początkowej wynoszą 2000-2500zł.

@Bez nazwy 19.09.2018 14:21

W innym zakładzie solbet premia tygodniowa około 150-250zl . A reszta posta zgadza sie kropka w kropke . Wprowadzaja swoje standardy we wszystkich zakladach . Jeszcze zlikwidowali pzu bo nie chce sie zakladowi robic przelewow.

Jack
@Bez nazwy 19.09.2018 14:21

Premie są za coś "ekstra" a nie za to, że przychodzisz do pracy - za to masz normalną pensję. Jak możesz dostać premię jak coś jest nie tak? Za co niby?

Karolina

@Ciekawy., czy możesz napisać coś więcej o nowym zakładzie w Rurce firmy Solbet? Czy wiesz już coś na temat trwającej rekrutacji albo gdzie można aplikować do tego zakładu? Nowe miejsce pracy to zawsze jest duży znak zapytania. Może jest na tym forum ktoś, kto wie na ten temat coś więcej? Czy pracownicy ze starego zakładu będą mogli przejść do nowego?

Ciekawy.

Teraz rusza nowy zakład w Rurce koło Szczecina i jestem ciekawy, czy te wasze standardy pracy :-) wprowadzą także tutaj??? Jak u was na początek ze stawką?

Karolina

@Krajalnica, proszę zwracać uwagę na styl wypowiedzi. Wulgarne komentarze są niezgodne z regulaminem forum GoWork.pl i będą zgłaszane do Administratora. Czy jesteś pracownik firmy Solbet? Jak Ci się w niej pracuje? Jeżeli nie zgadzasz się z opiniami użytkowników, podaj konkretne kontrargumenty. Użytkownikom zależy na merytorycznej dyskusji.

anonymous
@Karolina 28.05.2018 11:33

Jaka jest stawka na początek?

@anonymous 21.06.2018 20:57

I tak cię przekreca na kase

Karolina

@anonymous, niestety nie mogę udzielić Tobie odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie jestem pracownikiem firmy Solbet. Jestem moderatorem forum GoWork.pl Czy jesteś zainteresowany pracą w tej firmie? Może masz już zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jeżeli posiadasz jakieś pytania, może warto po prostu zadać je bezpośrednio firmie? Myślałeś o tym?

Karolina

@Krajalnica, Żadne wpisy na forum GoWork.pl nie są usuwane, za wyjątkiem wpisów łamiących regulamin. Proszę zapoznaj się z jego treścią. Wpis nie może zawierać na przykład danych osobowych, pozwalających zidentyfikować pracownika. Twój kolejny wpis zawiera dane pracowników, dlatego został zgłoszony do administracji. Jeżeli zależy Ci na wyrażeniu negatywnej opinii o firmie Solbet proszę uczyń to w konstruktywny sposób najlepiej podając konkretne przykłady ze swojej pracy. Jakie aspekty pracy oceniasz negatywnie, a jakie pozytywnie?

Sortownia buraków

Też pracowałem w tym (usunięte przez administratora) i kto miał trochę rozumu to się dawno zwolnił i kto umiał liczyć stawki średnie i trochę tygodniówki bez soboty i niedzieli (usunięte przez administratora) nie urywa w innych firmach też dobrze płacą i pracuje teraz 5 dni w tygodniu a nie 7 jak to było w Solbecie. Praca koszmar W KOPALNI CZYSCIEJSZA PRACA I MIEJSZE ZAPYLENIE. Ale komu życie nie miłe to do solbetu przyjmna a jak nie ma chętnych to ściągna resztę bambrów z upadłych PGRów w Aleksandrowie bo jak ktoś całe życie kopał buraki to i innego zakładu nie widział to przyjdzie pracować

Stefan

Przemas Kacper i Sraka to chodzą jak gestapowce po krematorium ludzie sprzedani przez los utopii by wszystkich w łyżce wody

Po stylu Twojej wypowiedzi, można łatwo stwierdzić, że podstawówkę skończyłeś korespondencyjnie, a co za tym idzie smarujesz formy, masz się za niebywale mądrego, i poszedł byś na inne stanowisko, ale nigdzie indziej się nie nadajesz, i nikt myślący, na inne Cię nie wypchnie, więc co? Popiszesz sobie w internecie farmazony, na temat bhp, czy wypadków, czy jakie to nie jest donosicielstwo, a o sposobach dostania się na inne stanowisko opisanych przez Ciebie nawet nie warto wspominać... Dowartościowałeś się? Lepiej Ci? Ktoś Cię tam trzyma na siłę? Zwolnij się człowieku i zrób miejsce ludziom, którzy chcą pracować, a nie marudzić jak to jest strasznie i źle w Solbecie.

xyz

PH Opole/Śląsk - szukają przedstawiciela. Ktoś może coś powiedzieć więcej o pracy PH w tej firmie ? Widełki zarobków ? PRemia/prowizja? Auto ? Inne benefity ?

Marta

Solbet to już marka, szkoda , że osoby które nie znalazły miejsca w firmie próbują przedstawić ją w złym świetle. Firma się z pewnością obroni

Produkcja
@Marta 15.11.2017 21:37

Nie sztuka dać w łapę i wyjść czysto myślicie że można kupić wszystkich? To że się sprzedałes jak tania k.... Panu MM świadczy tylko o tobie

Pamiętajcie, że udzielając merytorycznej odpowiedzi pomagacie innym użytkownikom zainteresowanym pracą w firmie solbet. Chce ktoś się podzielić swoją opinią?

Nowy

Brak przerw, praca na okrągło, (usunięte przez administratora). Gorączka, hałas i zapylenie na hali a szkodliwego nie placą.

Jędruś
@Nowy 25.01.2018 09:17

Jakoś pani dyrektor biega i po magazynie i po hali kilka razy dziennie i nie płacze, bo nie ma na to czasu, a wy byście chcieli leżeć i brać 5k wypłaty za nic. Jak wam źle to idźcie do Drobexu, tam nie będzie hałasu, zapylenia, tylko zapachy jak z perfumerii przez cały rok :-)

gość

Czy to prawda ze w solbecie w solcu kujawskim nie płacą ??

rycho93

czy w oddziałach firmy Solbet działają związki zawodowe? Większość opinii jest negatywna. Dlaczego nie ma kontaktów związków między poszczególnymi zakładami? Jeżeli będzie jedność i współdziałanie między zakładami to pracodawca będzie musiał się z nami liczyć. Inaczej będziemy tak jak dawniej chłopami pańszczyźnianymi. Tego właśnie chcecie?

Johny

Jest ogłoszenie na region dolnośląski i lubuski. Czy ktoś wie jakie są warunki zatrudnienia na stanowiska PH ? Jak z samochodem do celów prywatnych? Jakieś dodatkowe benefity w postaci karty medycznej czy sportowej ? Dziękuję za odpowiedź.

lol
@Johny 22.12.2016 23:24

Medycznej brak, sportowej brak. Samochód do określonej liczby km w mc. Co do warunków wejdź na strone www solbetu i zadzwoń do któregoś z handlowców i popytaj ;)

Zolan

Firma dno. Musialem prace zmienic zeby rodzine utrzymac. zarobki? jesli jestes kawalerem to ci starczy na samego siebie no i jesli u rodzicow mieszkasz.

osi

Wiem, że oferują umowe o pracę chyba że coś sie zmieniło w tej kwestii ale chyba nie, dają rónież auto służbowe, telfon oraz komputer czy tablet do pracy, jak z kasą to nie wiem, wiem ,że szansę na premie również są

co do pracy na produkcji to poprzednie wpisy mówią jak jest powtarzac sie nie ma co. poprostu tragedia wysoka temperatura, brak przerw na jedzenie... jedynie co to zarobki moga komus zrekompensować ale za kilka lat to co zarobil to wyda na leczenie kregoslupa.... ;]]] pozdro ;)

Johny

@becik, podaj proszę jaka jest podstawa i prowizja dla pH - chodziaż widełki. A auta również do użytku prywatnego macie? Może wiesz jaki jest sposób raportowania (codzienny, tygodniowy czy miesięczny)? Czy w cenie jest doświadczenie pracownika ?

PH

Orientuje sie ktoś jakie warunki dla przedstawiciela oferują??

witek

Oskar a Ty to pracujesz w Solbecie ,że jesteś tak dobrze zorientowany?bo mówisz jak jakiś rekrutator.

Boniunio

Też widziałem tą ofertę i jestem ciekawy czy to wszystko prawda ale slyszałem też że trzeba w soboty i chyba jedną niedziele w miesiącu czy jakoś tak

Boniunio

Witam. Mam pytanie jak jest teraz w Solbet? Niby 24zł brutto w tym 17zł na umowie a 7 tzw "nagroda prezesa"? Słyszałem że pracuje się w soboty i jedną niedziele to prawda? z góry dzieki za odpowiedz

NN

Ja tez spędziłem troche czasu w tej firmie,i duzo moglbym powiedziec o tym kołchozie,nie polecam nikomu takiej atmosfery. Zarobki to fakt byly nie zle ale to donosicielstwo i ponizanie pracownkow to zenada. Zeby pojsc do biura trzeba bylo sie przebrac w swoje cywilne rzeczy,albo twoje prywatne sprawy zalatwial kierownik. Poprostu nie wpuscili cie do biura w roboczym ubraniu. Interesuja sie twoim zyciem prywatnym...kto...z kim...dlaczego...a nie inaczej. Wchodza jak swinia w bloto w twoje prywatne zycie! Niektorzy dyrektorzy dzialow (KK) to JUDASZ jak ich malo,dziurki nie zrobi a krew wypije!!! Trzeba pisac jakies smieszne wyjasnienia jak cos zle zrobisz. PRZEDSZKOLE a nie zaklad pracy.

Zostaw opinię o Solbet - Solec Kujawski

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Solbet