Opinie o ateneum.pl - Ateneum sp. z o.o. sp. j. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Ateneum Hurtownia Książek. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Ateneum Hurtownia Książek o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - pozostała działalnoość

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ateneum Hurtownia Książek w Kraków

marco

Wstyd mi, że tam jakiś czas pracowałem i tak samo wstyd to wpisać do cv... W zasadzie to najgorsza robota jaką miałem- tak jak pisali powyżej- poza sezonem dniówka 56 zł, w sezonie niewiele lepiej wychodziło jak przeliczyć to na ilość godzin. Wydaje mi się, że w związku z poprawiającą się sytuacją na rynku pracy można sobie odpuścić. Chyba, że ktoś jest bardzo zdesperowany to wiadomo- pieniądze nie spadają z nieba. W tej robocie są dwie opcje- albo pracujesz poniżej swoich kwalifikacji i ambicji, co powoduje, że z każdym dniem jesteś coraz bardziej sfrustrowany, albo brak ci ambicji, a co za tym idzie i kwalifikacji, których tu z pewnością nie zdobędziesz... Wiecie jakie dowcipy chodzą o kierownikach ateneum? Kierownik z ateneum może być tylko kierownikiem w ateneum- w innym miejscu sobie nie poradzi.

MASAKRA2

W 100 % zgadzam się z osoba o nicku masakra. Pracowałam tam tyle samo i mam dokładnie taką samą opinię. Zgadzam się ze wszystkim co powiedziałeś. Tekst o stałej pracy w Ateneum-też nie rozumiem jak można tam być stałym pracownikiem. Możemy sobie rękę podać co do oceny tego miejsca.

masakra

Praca na hali: Pracowałem 3 sezony (jako dorywcza praca w wakacje po maturze i na studiach). Praca wykańczająca, po 14h na dwie zmiany norma, za 6 później 7 zł/h, jednak po otrzymaniu premii (nie byłem leniwy) nigdzie w tak krótkim czasie totalnie bez doświadczenia bym tyle nie zarobił. Wiedziałem jak wygląda praca od znajomych, którzy pracowali wcześniej i świadomie się zdecydowałem. Fakt – zapomnij o życiu towarzyskim, odpoczynku, wracasz do domu padasz na łóżko o 19 bez kolacji, bo nie ma na nią czasu, żeby się w miarę wyspać na 5 do pracy na koniec świata, bez samochodu ciężko dojechać. Bóle kręgosłupa, nóg, stóp. Komitywy z kierownictwem, jak Cię nie lubili to miałeś lekko mówiąc przerąbane. Plus? -10 kg  jedna przerwa, pytanie czy można iść na papierosa, czy można iść na śniadanie, czy można iść się wysikać. Obóz pracy, dobry dla studentów, którzy nie mają co robić w wakacje. Nie rozumiem jednak ludzi co pracują tam na stałe – poniżenie dla samego siebie, można naprawdę niewielkim nakładem więcej osiągnąć niż być popychadłem. Poza sezonem bez nadgodzin praca nie ma sensu – 56 zł dziennie, połowa idzie na paliwo, chyba, że mieszkasz w pobliżu. Wywiązało się parę fajnych znajomości, ale generalnie Auschwitz.

Beata8

Ja natomiast pracuję od dwóch miesięcy i tylko mogę powiedzieć pozytywne słowa. Praca nie jest wymagająca, atmosfera w pracy jak dla mnie ok, nie ma wielkiego stresu, a warunki finansowe jak na taką pracą są dobre. W sezonie pracy jest dużo (czasami wręcz bardzo), ale za to dobrze można zarobić – w końcu z ta myślą idzie się do pracy, więc nie ma co marudzić. Po sezonie wszystko wraca do normy (takie informacje dostałam od znajomych, którzy już długo pracują w magazynie). Ja polecam 

OLALLALA
@Beata8

Ludzie którzy pozytywnie wypowiadają się na temat tej firmy są przekupieni przez szefostwo albo piszą to sami kierownicy. Nie ma możliwości żeby pracował tam normalny człowiek. Stamtąd Ukraińcy nawet uciekają. Rozumiecie to???

Magazynier

Tu jest magazyn, tu jest antresola

Chcesz pracować? Czy kasa Ci odpowiada?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Alle

Jasne, że można zostać po godzinach na wypadek gdyby 12 to było dla kogoś jednak zbyt mało...

Annn

Pracuję tam od kilku miesięcy i nie mogę powiedzieć, że żałuję tej decyzji. Pracy jest dość dużo, ale w końcu poszłam pracować, a nie leżeć. Chcesz więcej zarobić, istnieje możliwość, że zostajesz dłużej i dorabiasz :) Atmosfera jak w każdej pracy, raz kogoś bardziej lubisz, raz mniej – sytuacja normalna. Wynagrodzenie wypłacane terminowo (najważniejsze). Jeśli chodzi o kasę, biorąc pod uwagę, że praca nie jest w ogóle trudna - jak dla mnie ok. Można się dogadać z kierownikami, więc komunikacja w porządku. Jestem zadowolona i dziwię się co wypisują niektóre osoby powyżej. Nie zamierzam rezygnować z tej pracy.

Magda
@Annn

A jak to jest z pracą bez jakiejkolwiek umowy, badań wstępnych czy ubezpieczenia? Proponują prace na czarno? To jest nielegalne w naszym kraju a tam na początku tylko to proponują? Mają układy w PIP czy jak to wygląda?

Re:
@Magda

Ale brednie wypisujesz. Nic takiego nie jest napisane. Radzę czytać uważnie posta, którego komentujesz. Dostajesz umowę zlecenie od razu i jesteś ubezpieczony. Widzę, że fantazja Cię poniosła.. Dwa Twoje posty jeden pod drugim. Inne nick'i tego nie ukryją. Wystarczy spojrzeć na daty i godziny :)

kondi

Praca super! Pod warunkiem, że lubisz nie mieć życia, poznać trochę historię radzieckich łagrów bo taka tam jest praca, być ciągle wykorzystywanym, nie wiedzieć o której wyjdziesz. Kilometry wychodzone po piętrach antresoli dają o sobie znać na drugi dzień poprzez straszny ból nóg/odciski. Praca dla desperatów, atmosfera w pracy okropna, starsi pracownicy krzyczą na nowych ( tak, to Ty powinieneś się urodzić z umiejętnością układania książek w kartonie), kierownictwo i organizacja jest tylko na papierze. Zaponmij o ubraniu roboczym, butach - bo po co. UWAGA! Plusy: - transport do domu w razie skończenia o np. 03:00 w nocy - płatne urlopy na zleceniówke - kilka, naprawdę kilka miłych osób.

zamieszkałyATE

Anka33 2 tyś. oczywiście zarobisz, ale za ponad 200h w pracy razem z sobotami, jak szef dobrą premie da:(

anka33
@zamieszkałyATE

o Matko! 200h? Byłam na spotkaniu do call center i szukają też do innych działów, ale to co proponują to nawet jeszcze studiując miałam więcej! 7zł/h!! haha - toż to chyba poniżej min.wynagrodzenia. Pracując 168 dni po 7zł wychodzi nieco ponad 1100zł hehe Nie sprawdzałam, ale chyba nie można tyle płacić obecnie, wynagrodzenia wzrosły, skąd u nich pomysł, na taką stawkę? MASAKRA! Szkoda, bo rozmowa bardzo miła i ludzie też wydają się ok. Nie dość, ze dojazd do nich tragiczny i trzeba kombinować, zeby połowy wypłaty nie przejeździć to jeszcze proponują taką marną kase. Chyba sami studenci tam zostaną...

aaa
@zamieszkałyATE

no i jak jesteś ulubieńcem kierownika

anka33

Czy teraz sytuacja się polepszyła coś? Mam na mysli hurtownie na rybitwach w Krakowie? Widzę, że mają ogłoszenie do działu obsługi klienta i call center. W ofercie niby atrakcyjne wynagrodzenie (adekwatne do wykonanej pracy i kwalifikacji). Znaczy, jak mam doświadczenie już to można liczyć na kasę powyżej 2 tys? Przydałaby się opinia aktualnego pracownika :)

Tragedia

Pracowałem tam 2 sezony haha więc w skrócie. Praca która przypomina komunistyczny kołchoz w którym pracownik postrzegany jest jako mięso do zap***dalania. Skanery się zacinają zazwyczaj nie posiadają pomocnych przycisków , bateria nie trzyma dłużej jak 2-3h, jak się pójdzie po nową okazuję się że takowych naładowanych nie ma.Szatnia wielkości 2 na 3m w ktorej ma się pomieścić niczym bydło w klatce około 40 pracowników. Praca po okolo 12-14 h w sezonie przy stawce średnio ujmując 8zł za h (żenada syf i smiech :D) , zamówień jest czasem tak dużo ze siedzisz poki sie nie zrealizuje wszystkich.Dzień wolny to temat tabu, polecam wszystkich masochistom, a ludzi pracujących tam po dzis dzien serdecznie życzę miłego zpaierdo*u.

nic_dodac_nic_ujac

Wszystkie powyższe opinie niestety są prawdziwe. Idąc tam do pracy wakacyjnej trzeba zapomnieć o takich rzeczach jak odpoczynek, czy spotkania ze znajomymi, bo praca w ateneum lubi się wydłużyć z przewidzianych ośmiu do kilkunastu godzin. Jeżeli dodamy do tego ciągłe patrzenie na ręce pracowników przez "górę", to można zrozumieć, dlaczego rotacja personelu jest tam taka duża.

no

Widzę, że realizacja planów prezesów ma się w najlepsze. Pracownika "wynagrodzić" w skali roku ~ 12000zł a samemu nachapać się przynajmniej 100 x tyle.

niewolnik

Pracownicy są notorycznie wykorzystywani przez pracodawcę. Mając do wyboru albo pracować w tzw. sezonie 12-14 h dziennie, czasami nawet 7 dni w tygodniu, albo się zwolnić inna alternatywa nie jest przewidywana. Przy czym przerwa jaka przypada na taki czas pracy to 30 minut, choć zdarzają się przypadki skracania go "za karę" do 20 min. Krótkie kilkuminutowe przerwy w ciągu dnia na wypicie kawy/ herbaty są bardzo źle postrzegane przez kierownictwo i kwitowane reprymendą słowną, (zbyt częste korzystanie z toalety też nie umyka uwadze czujnych oczu kierownika), a czasami karą potrącenia z premi 50-100zł, co przy zarobkach 6zł na godzinę jakie oferowane są początkującym pracownikom, jest karą zdecydowanie zbyt wygórowaną.Taką "obcinkę" można dostać dosłownie za wszystko, za zostawienie w kuchni bluzy, nieumytego kubka lub plecaka - od zostawiania plecaków, w których nota bene większość osób ma portfele, dokumenty, kluczyki, a w okresie wypłat koperty z pieniędzmi, jest ogólnodostępna szatnia bez ani jednej zamykanej szafki, co więcej do szatni mają też dostęp klienci, którzy mogą tam skorzystać z toalety. Stwierdzenie "Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi" jest szefostwu zupełnie obce. Zdarzają się potrącenia nawet kilkuset zł z premii za to np., że ktoś popełnił KILKA (nie kilkanaście, nie kilkadziesiąt, a właśnie kilka) błędów przy wykonywaniu takich prac jak sprawdzanie lub rozkładanie towaru na regałach. Przy czym takie błędy nie przynoszą najmniejszej szkody firmie, w której system pracy jest tak ułożony, że te błędy są wykrywalne w każdym przypadku. Dodam tylko, że każdy pracownik wykonuje takich operacji miesięcznie od kilku do kilkunastu tysięcy...Przepisy BHP są traktowane bardzo luźno, szczególnie jeśli chodzi o warunki pracy. Każdy pracownik hali jest zmuszony kilka razy dziennie udać się na magazyn wysokiego składu, jednakże obowiązek noszenia kasków ochronnych jest przestrzegany tylko w czasie wizyty pana od BHP. Pracownicy nie mają zapewnionej odzieży ochronnej, choć wskazane jest noszenie odpowiedniego obuwia z uwagi na zagrożenie "oberwaniem" książka (nie ważne jak bardzo wszyscy byli by ostrożni, zawsze jest ryzyko, że pojedyncza książka lub nawet cała ich paczka, obsunie się i spadnie z półki/palety). W zimie, jeśli na zewnątrz jest mroźnie, na hali panuje temperatura pozwalająca na oglądanie własnego oddechu. Kilkanaście lamp grzewczych nie jest w stanie zapewnić należytej temperatury w tak ogromnych pomieszczeniach. Oczywiście nie ma wtedy możliwości ogrzania się w kuchni przy herbacie inaczej niż za plecami kierownika, który twierdzi, że "denerwuje go (to nie jest dokładnie to co wtedy mówi) takie chodzenie na herbatkę". Pozytywnymi aspektami pracy w Hurtowni Ateneum jest to, że pracownikom zapewniany jest przez pracodawcę codziennie świeży chleb, masło, sosy oraz napoje.Pomimo pracy na umowę zlecenie można liczyć na płatny urlop zarówno wypoczynkowy jak i chorobowy.Premia też mogła by być zaliczana do pozytywów gdyby nie była tak subiektywnie przydzielana, wg nikomu nie znanych kryteriów, niejednokrotnie nieadekwatnie do starań pracownika, ani wykorzystywana przez kierownictwo jako narzędzie manipulacji.

blackwork
@niewolnik

oj niestety cos na ten temat wiem , pracowałem tam w 2009r najgorsza praca jaką wspominam, szefostwo masakra nie wiedzieli co dzieje sie na magazynie, a kierownicy mieli takich swoich kapusiów na wszystko im pozwalano. działo sie to jeszcze na starym magazynie. Gdy zaczynałem dostałem 6 zł gdy kończyłem prace i kończył sie sezon zaproponowano mi bym został na stałe za 7zł na godzine. Przez pierwsze kilka mesiecy nie dostałem żadnej umowy robiłem na czarno. Co do pracy było też fatalnie, najgorsze były "roznoszenie" paczek po magazynie- polegało ono ze w szeregu stawało kilka osób w odstepach po 2-3m i rzucano paczki do siebie. najgorzej miął ten na końcu bo musiał odebrac paczke i jeszcze ja ułozyc na stosie. Zdazały sie sytuacje gdy ktos dostał paczką w głowe, czy przygniotło go kilka rzucanych na oślep paczek. Kierownik zamiast zapytac czy wszystko w porzadku czy nic ci nie jest pomóc , to kończyło sie tym ze dostawałes opieprz ze sie nie wyrabiasz. Jeden gośc który tam pracował o mało nie stracił oka jak dostał kantem takiej paczki z ksiażkami w oko - nikt sie tym nie przejał gośc został skarcony przez dąbka czy drugiego kierownika sendlera. Gdy ktos chciał wczesniej wyjsc do domu nie było takiej opcji, a gdy po 8h pracy mogłes już iśc do domu krzywo na ciebie patrzyli a nawet zdażało sie pogruszki ze jak tak bedzie sie postepowac to długo sie tu nie popracuje. NIE POLECAM. Tą firma dawno powinna zajac sie PIP.

czarnuch

Co prawda to prawda szefostwo Ateneum traktuje pracowników jak zaciąg taniej siły roboczej. Zgadzam się ze wszystkim co napisał `jeden z wielu`. Może dzięki takiej konstruktywnej krytyce szefostwo coś zrozumie, a wiem że śledzą te opinie.

bonus

A dlaczego porównujesz hurtownie do księgarni? Z resztą sezon podręcznikowy w ateneum wyglada identycznie 20 min przerwy na 12(nawet dluzej) godzin pracy.

jeden z wielu

Nie polecam z całego serca. Szefostwo ma pracowników za ciemną masę, którą można pomiatać jak im pasuje. Przychodzisz do pracy nie wiedząc kiedy wyjdziesz, z reguły jest to więcej niż dziesięć godzin- za nadgodzinę płacą raptem 2 zł więcej, co przy stawce początkowej 6zł/h jest wręcz śmieszne. W tzw sezonie praca po blisko 300 godzin miesięcznie i trzeba się zwijać jak w ukropie, bo jak się nie wyrobi z zamówieniami to jeszcze dłużej się siedzi, a z kolei system z jakiego się tam korzysta jest tak archaiczny, że przy większej ilości osób najnormalniej się wiesza. Dodają jakieś premie uznaniowe z którymi wypłata wychodzi ok 2200 w sezonie- za 290 godzin pracy- to jest kpina. Szefostwo oszczędza na wszystkim, na pracownikach(stały pracownik nie ma co liczyć na stawkę większą niż 8 zł/h. Jak coś pójdzie nie po ich myśli to szukają kozłów ofiarnych, szkoda że najczęściej błędy wynikają z oszczędności- np na systemie informatycznym, który jest bardzo niestabilny i sprzęcie- używane skanery kodów kreskowych pochodzące z pepsi, z reguły baterie wytrzymują max 2 godziny, po czym trzeba je wymieniać, a później mają pretensje, że praca wolno idzie. Oszczędzają też na samochodach- posklejane kartonami powypadkowe szroty sprowadzone z zachodu- no bo tak jest taniej. Nie mówiąc o tym, że permanentnie są przeładowane i żal tylko kierowców, którzy dużo ryzykują. (usunięte przez administratora) Samochody firmowe to w pewnym sensie wizytówka firmy, a żartów na temat szrotu w ateneum jest sporo. Dodatkowo ciekawym przypadkiem jest kierownik jednej zmiany- tzw gruby. Gość wykazuje się ogromną niekompetencją, widać, że sobie kompletnie nie radzi, ale mamić oczy akurat potrafi jak nikt inny. A jak dorzucić do tego, że ma brata w dziale marketingu (słynny judasz), który tam też się blisko szefów trzyma to mamy odpowiedź dlaczego taki troglodyta zajmuje tam takie stanowisko. Jedna wielka dezorganizacja i wstyd za takich przedsiębiorców!

Zostaw merytoryczną opinię o Ateneum Hurtownia Książek - Kraków

• Jak się pracuje w Ateneum Hurtownia Książek?

Zobacz opinie na temat firmy Ateneum Hurtownia Książek tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ateneum Hurtownia Książek?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ateneum Hurtownia Książek?

Kandydaci do pracy w Ateneum Hurtownia Książek napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ateneum Hurtownia Książek
  • Nad Drwiną 10