Opinie o ateneum.pl - Ateneum sp. z o.o. sp. j. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Ateneum Hurtownia Książek. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Ateneum Hurtownia Książek o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - pozostała działalnoość

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ateneum Hurtownia Książek w Kraków

O tej pracy można wiele powiedzieć. Zasady są proste, Jeśli nie masz znajomości nie jestes w stanie nic osiagnac. Układy, układziki. Traktowanie ludzi z góry jest na porządku dziennym. Chyba ze jestes ulubiencem przelozonego/kierownika to zmienia postać rzeczy ;) Były plusy pracy w tej firmie, ale minusy niestety przeważają. Praca po 12 godzin dzien w dzień? co za problem. Nie ważne, że ludzie chodzą wykonczeni, ważne żeby zamówienia były zrealizowane. Osobiście nie polecam.

heheeheeee

Kierownik R xDDDD Co wy chcecie, Remuald z lwią grzywą miażdży system, czepia ryj o co tylko się da, trzyma się "zasad", za ich złamanie będziesz ukarany, ale gdy trzeba je nagiąć to samo prawo, by mu (usunięte przez administratora) uratować, to już się nic nie dzieje. Złoty człowiek. Polecam. Dla masochistów.

Dj

Najbardziej wspominam tekst głównego kierownika magazynu " przecież umowa zlecenie i umowa o prace to jest to samo , nie opłaca się mieć umowy o prace bo na zleceniu jest więcej kasy " a potem po 5 latach na zlecenie zdajesz sobie sprawy ze nawet świadectwa pracy nie masz , ale Pan Dyrektor logistyki wie wszystko najlepiej

ddd

Pracowałem tam tylko dwa dni. W drugi dzień podziękowałem serdecznie za współpracę. Przyczyną mojego odejścia była fatalna atmosfera w pracy, która podkopywała moją pewność siebie. Na każdym kroku instruktor, który wprowadzał mnie w obowiązki czynił wyrzuty odnośnie tego, że jeszcze nie ogarniam wszystkich czynności. Niby jak ma się ogarnąć prace skoro jest się w pracy pierwszy dzień do cholery. Współpracownicy sugerują, że jesteś tępy. Prawdę mówiąc wcale nie bylo tak ze nie ogarniałem tylko się po prostu uczyłem. Odradzam tę pracę osobą, które są wrażliwe na krytykę w swoim kierunku.

Magazynier

Tu jest magazyn, tu jest antresola

Chcesz pracować? Czy kasa Ci odpowiada?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Ojoj

W sumie część z tych opinii jest prawdziwa, ale patrzcie też na daty. Ze zmian na chwilę obecną: 10zł/h wynosi stawka podstawowa. W weekendy można, ale nie trzeba pracować, a w momentach najwyższych obrotow praca w tygodniu jest na dwie zmiany. Mnie zastanawia jedno. Jest już po sezonie i wszyscy przymusowo mają wolne. Czy oni po sezonie zwalniają czy wysyłają na wolne i ludzie pracują po 2 dni w tygodniu?

Alice
@Ojoj

Cały czas trwa rekrutacja. Co chwilę kogoś zatrudniają. Po tzw. sezonie zwalnia się wiele osób, uczniów i studentów, bo jest to dla nich praca wakacyjna. Też studiuję i teraz przychodzę w weekendy żeby sobie dorobić. W niedziele to nawet dają 25zł/h

aaaa
@Ojoj

Praca zawsze była na 2 zmiany w sezonie.

breza

@ magazynier- tpo co tu piszesz to moim zdaniem nadaje się do zgłoszenia do PIP. Czy ktoś z was to zgłosił ? bo nie wyobrażam sobie takiego traktowania

magazynier

Odradzam każdemu ceniącemu sobie zdrowie psychiczne. Jak już większość osób napisała - pracownika traktuje się jak ciemną masę do za********nia. Podłe warunki pracy, zarozumiałe szefostwo i beznadziejne zarządzanie (np. JEDNA osoba sprzątająca, robiąca kartony i kompresująca śmieci na całą 50-cio osobową zmianę). Kierownik dyktuję Ci kiedy możesz iść na przerwę, gdy jest Ci już słabo z głodu po kilku godzinach nieustannej pracy, albo do toalety (autentycznie - stoi przy drzwiach i czepia się każdego, kto tylko próbuje wejść), chociaż z tego co udało mi się zaobserwować, to sam przynajmniej raz dziennie zamyka się w kabinie na podejrzanie długi czas kilkunastu/dziesięciu minut. Buractwo i donosicielstwo innych, "starych" pracowników oraz lizi (usunięte przez administratora) szefostwa - temat rzeka. Wszystko to za 9 zł za godzinę + premie (o ile Ci jej nie utną z bliżej nieznanych powodów), o dojeździe do zakładu już nawet nie wspominam. WAŻNE DLA NOWYCH PRACOWNIKÓW: Brednie wciskane przez Kierownictwo, typu "w sezonie robimy trzecią zmianę" albo "siedzimy nie więcej niż 8-10 godzin" czy też inne, których nie zapamiętałem od razu wkładajcie między bajki.

Hools

Pyziek nie spamuj!!

Ten zły ciąg dalszy

UPS, tak jak myślałem, brakło miejsca. CD.. - brak przestrzegania zasad BHP- na każdym kroku, na porządku dziennym, nawet mam dowód takiego faktu- mogę podesłać zdjęcie :) - brak higieny- syf total na każdym kroku - uszkodzone wózki widłowe- o nich to krążą legendy w Ateneum - tzw. "-50". Coś przeskrobiesz, udupią premie, ale jak zrobisz coś "nadprogramowo"- docenią Cię dodatkowym groszem, wcześniej potrącając z premii- przecież nie mogą być stratni :). - uszkodzone samochody- kolejne opowieści z krypty nt. stanu technicznego samochodów .. i wiele wiele wiele więcej. Ogólnie rzecz biorąc, praca dla kogoś, kto chce tylko pracować- spoko. Kto chce coś więcej, zadokować się na rok, dwa, trzy i wynosić się.

Ten Zły :)

No siema, zbierałem się i zbierałem, żeby coś tutaj nastukać i w końcu z nudów postanowiłem streścić moje 3 lata spędzone w Ateneum. Za górami, za lasami, wyrasta takie małe coś.. a zwie się Ateneum.. Zaczynając od początku moją opowieść, pracę rozpocząłem na tzw I zmianie, u (usunięte przez administratora) Prywatnie patrząc, koledzy- prze w porządku ludzie, do rany przyłóż. W miesiącu, w którym się zatrudniłem (czerwiec) wydawało mi się, że to praca marzeń dla ludzi świeżo po szkole. Klimat, intensywność pracy, kadra zarządzająca, biura- wszystko super. Im dalej w "sezon"- czyli czas od czerwca do września (teoretycznie), gdzie następuje największa sprzedaż i zapi**dol, humory kierownictwa zaczęły się objawiać na każdym kroku np. -"Nie śmiej się, nie gadaj, nie słuchaj muzyki.. "- może k**wa jeszcze nie oddychaj bo firmowe powietrze? - Za każdą pierdołe, czy to zrobienie herbaty, kawy, cokolwiek, byłeś lustrowany przez pupilków. - Praca miała trwać 8-10h, kończyło się na 12 i więcej, więc moi poprzednicy nie kłamią. Po 2 miesiąca ostrej orki, robienia wszystkiego co kierownik chciał, zostałem nagrodzony obniżoną premią (nie wiadomo do dziś dnia za co) a co było dalej- zapraszam na piwo, z chęcią opowiem ;). Jak widać, praca na tamtej zmianie nie wyglądała na przyjemną, dlatego postanowiłem z paroma innymi osobami zmienić kierownictwo. Zmiana II, Piotra Kozka- mega, mega mega. Prócz jednego faktu, że jako kierownik nie miał on nic do gadania (prosty podział, Dąbek-> a potem reszta- znajomości robią swoje ;) ), był naprawdę pozytywną osobą, która pomagała jak potrafiła. Drugi sezon spędziłem na w/w zmianie, w normalnych warunkach pracownicznych- oczywiście Dąbek dalej się srał o co tylko mógł- taka natura. Tutaj nie będę się rozwlekał, dalej praca po 12 i więcej godzin, znowu ujebana premia- czuje, że wiadoma osoba maczała w tym palce ;]. Sezon numer 3 został kierowany przez nową brygadę- Sylwestra i Remigiusza. Kolega wyżej opisał perfekcyjnie to, co się działo więc nie będę się powtarzał. Z osobistych odczuć, gdy pracowałem dnia wcześniejszego 15 godzin, a przez korki spóźniłem się 5 minut i nie mogę dopalić papierosa- to coś jest chyba nie tak. Prócz niedoceniania starań pracownika, dochodzi faworyzowanie innych osób, co odbija się na reszcie kadry. Po moim 3 sezonie, pan Sylwester został zwolniony, jako że nic nie robił. No cóż. Jego miejsce zastąpił mój ulubiony kierownik, a co się dzieje na zmianie- sami wydedukujcie. W końcu sezon się zbliża. Ogólnie rzecz biorąc praca nie należy do ciężkich- praca fizyczna, więc czasami trzeba się nadźwigać. Zadania nowych osób polegają na kompletacji zamówień przy użyciu skanera ręcznego (gun, hand, jak zwał tak zwał), gdzie używasz autorskiego systemu magazynowego- umiej dodawać, znaj alfabet, trochę myślenia- i pracujesz. Drugim "zadaniem" pracowników hali jest rozkładanie towaru w strefie kompletacji- przenosiny z palet, skrzynek towaru na półki. Chociaż nie ma nich już miejsca :D. Wszelakie inne czynności zleca Ci lider danego piętra/działu. Plusy pracy w Ateneum: - możliwość studiowania, czy to dziennego czy zaocznego (tak, dzienni studenci także uczęszczają do ate, wcześniej ustalając z kierownikiem w które dni przychodzą) - premia- od maja wszedł nowy system premiowy, na który się nie załapałem, jako że zmieniłem pracę. W skrócie premia opiera się na Twojej systematyczności, chęci pracy, stażu itd. - Kawa, herbata, woda, chleb- na porządku dziennym - Zmiana. I tu jest największy plus w całej firmie, gdyby nie ludzie tworzący ekipę, ta firma dawno by się rozpadła. - Umowa zlecenie zawiera pełne prawa umowy o pracę (płatny urlop, L4, urlop na żądanie itd) - Możliwość dogadania się w wielu sprawach, chociaż nie zawsze, jeśli Cię kiero nie lubi ^^ Minus pracy w Ateneum: - godziny, szczególnie w sezonie- wiesz kiedy przyjdziesz, nie wiesz kiedy wyjdziesz - brak doceniania starań pracownika - faworyzowanie ulubieńców - mobbing- tak zdarza się, że usłyszysz od przełożonego, czy nie chcesz w ryj. Żarty żartami, ale trochę profesjonalizmu.. - brak możliwości rozwoju- jak Cię posadzą w jednym miejscu, to ni (usunięte przez administratora) z niego nie wyjdziesz- chociaż masz odpowiednie kwalifikacje - nieterminowość w wypłatach- Ty masz z ewidencją godzinową co do sekundy pojawić się u kierownika kiedy następuje zsumowanie danego miesiąca, ale jak oni się spóźnią tydzień z wypłatą, to się nic nie dzieje, kamienie też zawierają dużo minerałów, a nóż Ci się uda zaoszczędzić na dentyście, tracąc zęby - brak przestrzegania zasad BHP- na każdym kroku, na porządku dziennym, nawet mam dowód takiego faktu- mogę p

vip

Pracowałem w tej firmie ponad rok i nie polecam pracy tam nikomu to jeden wielki syf firmą powinna się zając inspekcja pracy i sanepid sprzątaczka pojawia się tam sporadycznie to jest jakaś kpina spokojnie można tam dostać jakiegoś syfa korzystają z toalety, ale oczywiście prezesów nie stać na to żeby zatrudnić sprzątaczkę, chociaż by na ¾ etatu Poza tym zero przestrzegania zasad bhp jednym słowem firma powinna zostać zamknięta

tdg

kierownicy w tej firmie to jeden wielki niewypał , serio jeżeli któryś z prezesów to czyta to niech coś z tym zrobi wreszcie , a jeżeli czytacie to Wy kierownicy , to albo sie zmieńcie albo zwolnijcie sie i dajcie sobie spokój z magazynami

nanana

umowa o prace? hahahaha tylko śmieciówy!

Pracowałem przez ponad rok w Ateneum - w tym okres sezonowy i uważam, że niektórzy przesadzają z negatywnymi opisami. Nie było lekko w czasie sezonu, ale była lepsza kasa. Poza sezonem było o wiele lżej. Można było pogadać i pośmiać się z kumplami z magazynu :) Dojeżdżałem ze znajomymi, więc też koszt podróży był nieduży. Praca fizyczna zawsze wiąże się z wysiłkiem fizycznym (sama nazwa wskazuje). A praca fizyczna tam uwierzcie nie jest tak ciężka jak w innych magazynach, coś o tym wiem, bo też pracowałem też w innych magazynach. Odszedłem, bo dostałem pracę biurową w innej firmie – wiadomo inny rodzaj pracy, ale tamtą pracę wspominam pozytywnie.

Kobi

sowa - pozdrawiam pracownika dbającego o dobry wizerunek firmy nie wysilaj się to już i tak nie do odbudowania z prawdą nie wygrasz. Plus za wysiłek z założeniem konta i wymyśleniem tych bajek :)

sowa

Praca jest bardzo fajna, szefowie liczą się ze zdaniem pracowników, można zwrócić się do nich z każdą sprawą, kasa dobra, godziny spoko, miła przyjacielska atmosfera, każdy traktowany jest na równi, układów nie ma, po prostu praca marzeń dla osób, które mają wolny czas. Można zrobić bardzo szybką karierę, kierownicy super do rany przyłóż takich ze świecą szukać, bardzo dobre warunki pracy, czyściutko ciepło, można jeść z podłogi. Naprawdę każdemu polecam.

hej pracowałem tam 3 lata praca na poczatku super. cieszyła kasa, byli starzy pracownicy z hurtowni na Łagiewnickiej o 2 w nocy były nawet żarty pracowało sie zupełnie inaczej nawet te 12 h dało sie wytrwać nie było układów i "pupilków" kierowników ale po jakimś czasie gdy mentalność szefów sie zmieniła nawet na głupie dzień dobry nie umiał jeden z nich odpowiedzieć to już zaczęło wkurzać i dlatego zrezygnowałem z tego co wiem to juz zostali tam pracownicy który nie chcą mieć życia prywatnego albo boja sie po prostu z tamtąd odejść kiedyś tj rok 2010 i wstecz polecam dziś nie !!!

Alis

Beznadziejna praca, kompletny wyzysk, pracowałam jeden sezon, praca po godzinach za niskie wynagrodzenie, pracownik traktowany jak bezmózgowiec i tania siła robocza, do 12 godzin pracy pozwalają wyjść na 20 minut przerwy, kierownik ma swoich kapusiów którzy tego pilnują, premia owszem jest ale nie wielu ją widziało przyznawana wedle widzimisię kierownictwa, nieadekwatnie do starań i pracy pracownika, wyzysk. NIE POLECAM.

lanka

To chyba autoreklama ;)

przybyłem, zobaczyłem, spier....uciekłem

Pracowałem tam przez 2 sezony i ogólnie w powyższych opiniach jest sporo prawdy jak i sporo ubarwień. Jak wyglądało to z mojej perspektywy: Od czego by tu zacząć? Kierownictwo: W tamtym roku zarówno Dąbek i Bobek jak i Benia i Kozek nie sprawiali żadnych problemów jeśli chodzi o dogadanie się z nimi w razie jakichś pytań/próśb. Teraz miejsce Benii i Kozka zajęli Remigiusz i Sylwester. Sylwester to totalny nierób, który głównie siedzi w swojej kanciapie, a jeśli już z niej wyjdzie to głównie stoi i obczaja (usunięte przez administratora) pracownic i rzuca im seksistwoskie komentarze, Remigiusz niby się coś stara, ale w gruncie rzeczy też jest strasznie fałszywy. Praca: Praca do ciężkich nie należy, ale godziny pracy? Tu już się zaczyna jazda. Ogólnie obiecują 8, im bliżej sezonu tym bardziej się okazuje, że to będzie jednak 10, kończy się na 13-14. 6 dni w tygodniu. Oh yes, sierpień to byl czas kiedy szło się upić jednym piwem. Po 12h pracy szedłem na piwo, wracałem do pokoju i po prostu rzucałem plecak i jak się położyłem, tak usypiałem po kilku sekundach, nawet na prysznic nie było siły. 6 godzin spania i kolejne 14-16h pracy (w zależności od tego jak daleko mieszkasz od tego zadupia i jak długo zajmuje Ci prysznic/powrót do świata żywych) Stawka: Doświadczeni pracownicy zarabiają 9 zl/h i 11 zl/h za nadgodziny, "świeżaki" 9/10. Do tego należy dodać premie miesięczną, ale w tym roku polecieli z nimi (przynajmniej dla świeżaków) tak bardzo w (usunięte przez administratora) e wolę o tym nie wspominać, by nie denerwować się po raz kolejny. Ogólnie świeżaki nie mają co liczyć na więcej niż 300 zł premii, kiedyś było inaczej, ale też stawka była dużo niższa, a że wymaga się jednak od nich dużo mniej niż od stałych pracowników, także według mnie jest to w miarę ok ;) Wynagrodzenie: Zacząłem w lipcu, skończyłem przed końcem września, wyjąłem 7,5 tys. na rękę za lekko ponad 600h. W 2,5 miesiąca zrobiłem 4 etaty, ale jeśli chodzi o kasę to nie narzekam. Ogólnie rzecz biorąc: - słaba komunikacja z kierownictwem i uwagi o byle co (np spóźnienie się kilka minut, gdy dzień wcześniej pracowało się 7h dłużej niż się powinno pracować) - dojazd (strach iść na piwo po pracy z ludźmi, bo jak się spóźnisz na autobus to następny za 3 dni! Nie no aż tak źle to nie jest, ale 1 może 2 autobusy na godzinę to maks i min. 30 min drogi przy małym ruchu z centrum) - bardziej dba się o świeżaka niż stałego pracownika. Jeśli ktoś może wyjść wcześniej to tylko pracownik sezonowy, stały pracownik nigdy - zapomnij o życiu towarzyskim i jakichkolwiek planach + jeśli jesteś maturzystą/studentem chcącym sobie dorobić to mało jest miejsc, gdzie sobie naprawdę możesz tyle odłożyć, co tutaj. Zastanów się tylko, czy kasa jest tego warta? :) - niektórzy ludzie pchają się do uczenia nowych, a kompletnie się do tego nie nadają - starsi pracownicy są na początku strasznie toksyczni w stosunku do nowych. Wcale im się nie dziwie zresztą, bo ile razy można k... kogoś poprawiać? + można tam spotkać naprawdę sporo wartościowych ludzi. Jeśli jesteś studentem i chcesz poznać osoby w Twoim wieku, to tam możesz kilku znaleźć. Kilka małżeństw i par już się tu poznało ;) - przerwa 25 min. O ile przy pracy w normalnym okresie jest ok, to przy 15h to jest już trochę mało. Wiadomo w trakcie zmiany możesz sobie wyskoczyć napić się swojego napoju, czy wziąć gryza bułki, ale ogólnie lepiej to robić rzadziej niż częściej. - sezon jest ciężki w opór. Jeśli się zostanie po sezonie książkowym jest sezon zwrotów, który jest niby dużo lżejszy, ale z racji, że jest dużo mniej osób to hmm ciągle jest zapieprz. - Ogólnie zauważyłem, że Ci którzy najbardziej płaczą, że za dużo się pracuje najbardziej się opierdalają po kątach. Nie ma szans, żeby ogarnąć 600-1000 zamówień, kiedy pół zmiany się najzwyczajniej opierdala. Jak sobie kiedyś przypomnę coś ważnego to dopiszę. Może nawet kiedyś tam jeszcze wrócę na wakację? o.O Ale chyba tylko jak będę żywcem potrzebował kasy ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Ateneum Hurtownia Książek - Kraków

• Jak się pracuje w Ateneum Hurtownia Książek?

Zobacz opinie na temat firmy Ateneum Hurtownia Książek tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ateneum Hurtownia Książek?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ateneum Hurtownia Książek?

Kandydaci do pracy w Ateneum Hurtownia Książek napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ateneum Hurtownia Książek
  • Nad Drwiną 10