Kobnext

Częstochowa

Opinie o Kobnext

Precz z Kobnext

Banda (usunięte przez administratora). Jak masz ponad 260 h to licz się ze kasy nie dostaniesz całej. Poza tym podpisuje na początku całą masę kwitow inblanco. A potem trzymają cie w szachu. Jak się dopominasz o swoje prawa to ci wtedy puste papiery wypełniają według Malasiewicza woli. Jak ci nie mogą roboty znaleźć to trzymają na wolnym a potem z zarobków potrącona to co ci wypłacili. A kierownicy to zwykle KULSONY. Grupa idiotów. Podsumowując : dopóki robisz co Malasiewicza i spółka chcą to jest dobrze ale jak tylko upomina się o swoje prawa to cie wykończą. I płacą ciulowo tyle ze terminowo. To ich tylko ratuje ze ludzie nie odeszli. Ja (usunięte przez administratora) znać nie chcę.

Kierownik z importu.
@Precz z Kobnext 13.11.2017 16:07

Jak to jest, że każda jadowita opinia o Kobnext pojawia się w kilka dni po wyrzuceniu kogoś z pracy. I to wyrzuceniu nie za brak umiejętności, nie za pyskowanie, nie za ciągłe narzekanie lecz za alkohol. A skoro narzeka tu ktoś na Małasiewicza, to znaczy , że bardzo krótko pracował w firmie. Ciekawi mnie też, ze gdy pytam nie pracujących już u nas pracowników, czemu nie pracują, słyszę w 90 % odpowiedź, że ten Małsiewicz to, ten Małsiewicz tamto, i że to nie ich wina i że się sami zwolnili. Natomiast gdy pytam kierowników , okazuje się,że to kierownicy podjęli decyzje o zwolnieniu tychże ludzi, i to za alkohol, więc to nie Małasiewicz. No bo jak ktoś kto siedzi 100% czasu w Polsce może być odpowiedzialny za zwolnienie pracownika w Szwecji , czy w Niemczech. Ale i tak zawsze wszystko przez Małasiewicza. Kobnext jest firmą, która ma bardzo dużo inwestycji zagranicznych, a ponieważ są poważne problemy z zatrudnieniem pracowników ( każda firma ma problemy bo nie ma dostępnych ludzi na rynku pracy) jak już mamy ich zatrudnionych, to nie pozbywamy się ich ot tak, bo sami sobie strzelilibyśmy w kolano. Nie traktujemy też ich tak jak opisałeś, bo gdyby tak było nie mielibyśmy ponad 300 pracowników na inwestycjach zagranicznych. Na serio trzeba bardzo chcieć by Kobnext kogoś zwolnił, mało tego bardzo rzadkie są przypadki, by ludzie sami się zwalniali. Ale jak zwykle odpisze mi tu ktoś " nie p...l" czy jakieś inne smętne wywody. Podsumowując: Kiedyś wszystko było przez Tuska, a teraz przez Małasiewicza ? Cóż za zmiana !

Dub

Dziubek sundsvall to jest bajka w porównaniu z tym co dzieje się np. w galivare na kruszarni ty tutaj na lajcie wyciągasz 110kr a na kruszarni 95 i praca do bólu 250+h. Az tak zależy ci na podatku Szweckim ? co ci po nim jak i tak go nie dostaniesz bo firma go zabierze, lepiej robić w Niemczech na podatku do tego masz ulak, ta sama kasa i jesteś częściej w domu. KIZ co do ciebie to popieram to z tym alkoholem, ale podejrzewam ze tylko ty ten alkomat używasz ponieważ reszta robi fikcyjne próby nawet nie przebada pracowników bo sam z nimi pil albo się boi, polowa bodów w Niemczech w sam poniedziałek musiałaby na hotelu przesiedzieć ponieważ byli lub są pod wpływem alkoholu. Co do tego zbrojarza to G.... prawda możesz znać się na robocie i na rysunkach i wcale więcej nie zarobisz od pomocnika który nie wie gdzie wiązać i co wiązać. Pracuje ponad 7 lat i jeszcze jakoś większej różnicy nie zauważyłem na wypalcie. Ten tak zwany wiązacz który nie wie co wiąże a ma dobra bajerkę z kierownictwem i tak zarobi tyle co prawdziwy fachowiec. Polowa tym ludzi co przyjmują nie zna się prawie na niczym i co z tego ze pracuje jeden z drugim 2,4,5,7,10+ lat jak on nadal się pyta gdzie wiązać lub gdzie wbić gwoździa i w która deskę. Fachowców jest mało i będzie ich coraz mniej w tej firmie.

KIZ
@Dub 27.09.2017 20:13

Problem z kolesiostwem kierownika, to pośrednio wina pracowników. Jeżeli nie docierają do biura żadne informacje, o tym, że jakiś kierownik pije z ludźmi i nie sprawdza ich na budowie, że faworyzuje tylko swoich kolesi, lub w jakiś inny sposób nie wywiązuje się że swoich obowiązków, to zarząd przyjmuje, że na danej budowie jest wszystko OK. Biuro to nie ekipa jasnowidzów. Musicie po prostu powiadomić kogoś w biurze, by sytuacja taka przestała mieć miejsce. I nie jest to donosicielstwo tylko dbanie o własne pieniądze, jak i bezpieczeństwo. Pominę tu fakt, że kierownik pijący z pracownikami, to po prostu osoba nie nadająca się na powierzone mu stanowisko, a kierownik nie potrafiący zostawić kolegostwa "przed bramą" i faworyzujący ich, to po prostu złodziej. Na 100 % ja nie jestem najlepszym kierownikiem, ale po pierwsze jestem uczciwy w stosunku do podwładnych, a po drugie staram się by wszystkie strony były zadowolone. Może i o moim postępowaniu w pracy ktoś poinformuje biuro kiedyś , jeżeli słusznie nie mam sprzeciwu.

KIZ

Zwracam się do wszystkich, którzy tak bardzo zostali poszkodowani przez Kobnext, do tych co opisują tu swoje niezadowolenie i do tych którzy "wiedzą" że firma jest nieuczciwa. Zadajcie sobie szanowni Panowie pytanie, czy nie ma winy ( tak całkiem prze przypadek ) po waszej stronie. Jestem kierownikiem inwestycji zagranicznych w Kobnext, od 6 lat i opiszę wam teraz potencjalnego niezadowolonego z pracy w Kobnext, opisze kilka przykładów: Przykład 1. Przyjmujesz się do firmy w charakterze ( dajmy na to ) zbrojarza. Otrzymujesz informację, że na budowie takiej a takiej pracować będziesz, z kierownikiem takim a takim ( oszustem takim jak ja), że zarobek jest uzależniony od przerobu ( najczęstsza opcja) i mniej więcej wychodzi dajmy na to od 1 do 5 jednostek płacowych ( będę używał skrótu "jp")za godzinę. Zadowolony już liczysz, że po przepracowaniu przynajmniej tych 170 godzin otrzymasz 170 x 5 jp = 850 jp, czyli jest zajebiście. Po czym przyjeżdżasz do mnie , czy do innego "wyzyskiwacza" i już po pierwszej wypłacie masz dylemat, bo nie masz 170 x 5 jp, tylko 170 x 1 jp. Jak to możliwe? Ty zbrojarz! i najniższa z dopuszczalnej stawek! Czemu??? Więc uważasz, że zostałeś oszukany, bo przecież pracujesz zajebiście, starasz się a tu "złodziej" kierownik tak cie oszukał, dał najniższą stawkę. Więc zwalniasz się, wcześniej, lub później i wypisujesz głupoty na Go Work'u. A prawda jest taka, że nie jesteś zbrojarz, powiedziałeś, że jesteś , ale nie jesteś. To , że gdzieś pracowałeś przy zbrojarce, nie czyni z ciebie zbrojarza, to że nie narzekali na cienie, też nie. Skoro jesteś zbrojarz, to czemu do cholery jasnej nie czytasz rysunków?, czemu czekasz, aż ktoś ci pokaże gdzie masz co wiązać? czemu się dziwisz, że masz 1jp? Więc nie wypisuj bezsensów na tej stronie, tylko idź się dokształcić, by w przyszłości otrzymać 5 jp, bo będziesz czytał rysunki, lub potrafił przewodzić grupie osób, lub potrafić porozumieć się w języku angielskim, czy niemieckim i będzie można na tobie polegać. To takie właśnie osoby otrzymują 5jp/h, a nie wiązacze zbrojenia, jak ty. Przykład 2. Początek jak wyżej, z tym, że zapomniałeś poinformować w biurze, że lubisz sobie walnąć w rurę i że tego nie kontrolujesz. Wywalam cię więc z budowy, wnioskuję o zwolnienie dyscyplinarne i mam w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] co z tobą będzie w Polsce. Byłeś zagrożeniem życia i zdrowia współpracowników na budowie, a to jest dla mnie najważniejsze, wiec ciao bambo. Oczywiście w domu i tu na stronie informujesz wszystkich, że Kobnext to oszuści, że co innego obiecywali, co innego dają. NIe potrafisz być szczery sam przed swoją rodziną??? Chyba czas się leczyć z uzależnienia. Przykład 3. Przyjeżdżasz ze świadomością, że otrzymasz 1jp/h bo wiesz, że nie jesteś fachowcem, zdajesz sobie sprawę, że bedziesz pracownikiem. Więc co, więc obijasz się jak możesz, w erze ogólnie dostępnego netu, siedzisz na nim a twoi koledzy zapieprzają i dziwisz się, że cie zwalniamy z Kobnext'? Jako kierownik muszę wiedzieć i widzieć wszystko, robisz wolniej od reszty, nie przykładasz się, sorry koleś wypadasz. I już po powrocie do Polski, a czasami jeszcze przed płaczesz tu na stronie jak to źle cię traktowali. Panowie! Zastanówcie się ile winy jest po waszej stronie. Jako kierownik chcę mieć jak najlepszych pracowników, wiem , że muszę ima dobrą stawkę dać by byli zadowoleni, na prawdę łatwo do takiej grupy dołączyć, wystarczy popracować nad samym sobą. Nie zwalnia się dobrych pracowników, wręcz przeciwnie, dba się o takich. Firma oszukująca swoich ludzi utrzyma się na rynku w dzisiejszych czasach tylko chwilę, bo zabraknie im fachowców, A my w Kobnex mamyprawie 300 wartościowych pracowników, którzy pracują już lata z nami i nie myślą o zmianie pracy. Zapewne zdarzają się kierownicy, którzy nie są obiektywni, zapewne zdarza się kolesiostwo, jednak w przypadku otrzymania takich informacji, moi zwierzchnicy szybko to usuwają. Życzę wam wszystkim, poszkodowanym i nie poszkodowanym, znalezienia jak najlepszej pracy, spełnienia się w życiu, a żeby to osiągnąć wystarczy nad sobą popracować. Z wyrazami szacunku: jeden z kierowników inwestycji zagranicznych P.S. Padałem "jednostki płacy" zamiast kwot, bo każda budowa ma inne stawki, niższe w Polsce, o wiele wyższe za granicą. Podejrzewam, że to wyjaśnienie i tak nie powstrzyma hejterów.

Szwecja
@KIZ 25.09.2017 20:13

Dziubek

Szwecja (sundsvall ) kilka słów :pozytywy -kasa na czas,warunki mieszkaniowe dobre ,transport firmowy,ubranie zapewnione, narzędzia są, zaliczki są, godziny pracy się zgadzają. Negatywy-3 miesiące to za długo bez zjazdów dlatego nie będą mieli pracowników, kierownik nie kontroluje pracowników pod względem alko a jest problem i robi się niebezpiecznie na wysokości w sumie popracował bym Jeszcze ale na szwedzkim podatku szkoda ze nie można się z nimi dogadać

nick

Apeluje do wszystkich - trzymajcie się daleko od tych oszustów! Co innego obiecują, a co innego wypłacają. A w Danii kradli na bezczelnego podsuwając pracownikom do podpisania papiery, że brali oni zaliczki (nikt tych zaliczek na oczy nie widział), a potem wypłata niższa o tą niby zaliczkę. Złodzieje i oszuści!!!

j-23

witam dostałem ofertę jako operator żurawia w szwecji jakie są zarobki operatorów co ile są zjazdy jakie warunki na kwaterze dzięki z góry za szczere odpowiedzi

j-23
@Wiedźmin 01.09.2017 15:50
Zarobki od 95-110 kr/H Zjazdy sa co 3 miesiące na 2 tygodnie i znowu 3 miesiące szału nie ma jak jesteś kawalerem to robota dl...

no tak ale gdzie jest ten szał? ryzykuję i ruszam na Szwecję a długo tam pracujesz?

Wiedźmin
@j-23 03.09.2017 21:52

Kto nie ryzykuje ten nie ma. Dług o pracuje , puki sa wyplacalni kasa co miesiąc

niezadowolony

Odradzam pracę w tej firmie stawki zapowiedziane w czasie umowy różnią się z wynagrodzeniem który otrzymywałem za miesiąc pracy. Atmosfera w firmie słaba.

Żona

Mąż dostał ofertę pracy jako operator żurawia w Szwecji i po przeczytaniu opinii zastanawiam się czy warto... Generalnie stawka jest bardzo niska...

Radny
@Żona 27.06.2017 10:13

GoWork prawdę ci powie. Zła opinia z GoWork zawsze się potwierdza. To tak jak z ludźmi. Zła opinia rozchodzi się 10 razy szybciej niż dobra.

pracowałem
@Żona 27.06.2017 10:13

Lepiej żeby nie jechał. To jest banda oszustów i wyzyskiwaczy. Proszę trzymać się daleko od tej pseudo "firmy".

Hugo

12 tys przy 290 godz. Jedziesz na 6 miesięcy po 3 miesiącach zjeżdżasz na 2 tygodnie w tym jest zjazd do polski i z powrotem do Szwecji oczywiście autem i promem za który nie płacisz taka podróż trwa od 1-3 dni zależy gdzie jest kwatera i jakie warunki drogowe. Mieszkania sa w dobrym standardzie pokoje 1-2 osobowe zdarzają sie 3-4

Damdom

Jakie są zarobki w Szwecji i jak zjazdy

człowiek

MN
@człowiek 01.06.2017 09:49
mam pytanie jakie warunki mieszkaniowe w Szwecji ilu osobowe pokoje itp bardzo bym prosił o szczerą odpowiedzi z góry dziękuje...

Jest nas 14, mieszkamy w 3 domkach jednorodzinnych w pełni wyposażonych, są 1 i 2 osobowe pokoje..

szkoda czasu

Jak ktoś nie ma rodziny i małe oczekiwania co do kasy . Zjazdy do kraju na swieta i ewentualnie na urlop tak to trza po 3 miesiące siedzieć a jak sie zwalniasz to stawka z automatu obniżana taka to firma oczywiście żadnych nadgodzin nie wypłaca typu 50% , 100% ani akordów jak to jest w Szwecji .

none
@szkoda czasu 28.04.2017 08:24

Czyli wyzysk pracownika jak to w większości polskich firemek

Adek

Dostałem propozycje pracy do Szwecji jako Zbrojarz ,proszę o jakieś info odnośnie pracy ,płacy itp.

Kostek

Witam interesuje mnie praca w tej firmie i jak tam jest zarobki czy wypłaty są na czas?

@Kostek 23.03.2017 20:23

To co przede wszystkim trzyma pracowników w tej firmie to tzw. "Konstans", czyli regularne wypłaty co miesiąc, w zasadzie do każdego 5 następnego miesiąca a najpóźniej do 10 , ale ta sytuacja zdażyła mi się tylko raz a pracuję tu 5 lat.

Andrzej

@Andrzej 16.02.2017 23:00
Witam chciałem zapytać jak teraz wygląda sytuacja w firmie ? Chodzi mi o zarobki bo różne opinię można tu przeczytać...

Odpowiadam Andrzejowi: Pracowałem w zeszłym roku w Niemczech i zarobki mieliśmy od 7,5 do 10 Euro/h, teraz pracujemy w Szwecji i zarobki są od 90 Koron/h wzwyż, czyli od 9,36 Euro/h (pamiętaj jednak że jedyne koszty jakie ponosisz to jedzenie, resztę masz za free ( nie płacisz za transport, mieszkanie, narzędzia, ubrania itp), ile zarobisz zależy od tego jakim jesteś fachowcem.

Uj

Napisze wam tak lepsza praca w Kobnext niz siedzenie w domu pisza tu chyba tylko lesery Kobnext co miesiac placi i to dobre pieniadze , fakt oprocz Niemiec Jezeli chodzi o kase z Dani jest wyplacona dostalismy papiery z Dani ktore trzeba bylo wypelnic przy pomocy pan z biura r 4 i wyslac bo samo nie przyjdzie Pozdrawiam

sdfv

@ads no niestety ta oferta na chwilę obecną nie jest już aktualna ..ale w drugiej połowie września przecież pojawiło się cała masa innych ofert pracy na przykład na stanowisko zbrojarza czy cieśli ..

Operator

Witam. Proszę mi napisać ile można zarobić jako operator żurawia?

@Operator 09.10.2016 23:02
Witam. Proszę mi napisać ile można zarobić jako operator żurawia?

4000zl taka propozycje dostałem.

@Operator 20.04.2017 10:05
4000zl taka propozycje dostałem.

4000 zł na tydzień. To by była interesująca propozycja

seba

Jeszcze jedno-opinie dobre pisze kierownik z Niemiec-słaby pies Kobnextu- a resztę dopisują sami. Całe dialogi. Jak macie problem z wypłatą pieniędzy za spalarnię to dzwońcie +45 91 41 92 07 . Pozdrawiam.

@seba 28.07.2016 21:11

Hau, Hau i wyraz współczucia

ja osobiście

Obecnie Niemcy i Szwecja, ale pracowaliśmy i w Danii i Belgii, nie wiadomo, co przyjdzie z czasem.

kandydat na kierownika

Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko kierownika w Niemczech. Treść jest bardzo skąpa. Chciałbym złożyć swoją kandydaturę. Może któryś z obecnych kierowników poda trochę szczegółowych wiadomości odnośnie rozmowy kwalifikacyjnej? Wymagania no i przedział zarobków. Z góry dziękuję. Piotr

mn
@kandydat na kierownika 15.02.2016 13:11

Jestem jednym z kierowników robót zagranicznych, w firmie KOBNEXT. W odpowiedzi na Twoje pytanie pisze kilka informacji, jednak napisze to, czego się ode mnie wymaga, a nie wiem jakie wymagania ma teraz firma odnośnie nowych kierowników.Wymaga się: 1. Wiedzy budowlanej 2. Umiejętności prowadzenia budowy tak, by przynosiła zyski 3. Znajomości języka Niemieckiego 4. Umiejętności nawiązania dobrych relacji z prowadzącymi z ramienia zleceniodawcy ( umiejętność zjednywania sobie ludzi) 5. Odporności na prace pod presją ( chcesz dobrze dla pracowników, dla siebie i dla firmy a tu coś nie idzie po twojej myśli, wiec zbierasz się w sobie i szukasz szybkiego rozwiązania zamiast płakać , że ciężko, że się nie da) 6. Oczywiści przydatna jest znajomość pakietu Office. 7. Umiejętności radzenia sobie z podwładnymi ( musisz być dla nich inżynierem, majstrem, tłumaczem, pielęgniarką ,matką, policjantem i sędzią.) 8. Dyspozycyjność. 9. Dokładność. 10.Uczciwość. Bardzo przydaje się również umiejętność stworzenia przyjaznej atmosfery w pracy, żeby ludzie pracowali z ochotą a nie z tylko z przymusu zarabiania pieniędzy. Przedział zarobków jest bardzo ciężki do określenia, jest on bowiem uzależniony od przerobu osiągniętego w danym miesiącu, wiec tylko od ciebie i twojej zaradności zależy, czy będziesz bardziej, czy mniej zadowolony z zarobku w danym miesiącu. Na pytanie czy warto odpowiem ci uczciwie: warto, ale zawsze mogłoby być lepiej. I ostatnia informacja, która też powinna być dobrą odpowiedzią: ja tu pracuję już 5 lat.

kandydat na kierownika
@mn 17.02.2016 12:48

Dziękuje za odpowiedź i życzę dalszych lat pracy. To w zasadzie nic nowego jeśli chodzi o moje wcześniejsze doświadczenia w Niemczech. W innych firmach tylko max. 20% premii było uzależniona od przerobu, reszta na stałej stawce.

daro

@daro 29.11.2015 13:27
WITAM MAM PYTANIE CZY KTURYS Z KOLEGOW PRZACOWAŁ W KOPENCHADZE NA SPALARNI SMIECI??? CZY KOBNEX WYPŁACIŁ WAM WYNAGRODZENIE ???...

Pracowałem na spalarni i nie wypłacili mi ani grosza. Zastanawiam się czy nie skarżyć ich w Polsce. jak co to dzwoń (usunięte przez administratora)

antyKobnext
@daro 29.11.2015 13:27

ja pracowałem w Kopenhadze na spalarni, pieniedzy do tej pory nie otrzymałem i jak się łatwo domyślić napewno juz nie dostane... oszusty i tyle w temacie. wyzyskiwacze!! nic nie wiedzą o robocie na budowie, najlepiej wysłać pracownika do północnej szwecji na pół roku bo sie nie opłaca robić częstych zjazdów a sami grzeją dupy w ciepłych biurach po 8 godzin i tylko wymagają od nas i wiecznie źle i za małe przeroby!! zwłaszcza Pałasiewicz :D pozdrawiam i nigdy nie polecam tej "firmy" a raczej imitacji firmy, nie znają się wogóle na robocie a ciągle się czepiają...

kierownik z łapanki

Jestem jednym z tych "kierowników z łapanki" z problemami językowymi. Czytam i zastanawiam się czemu 'moi' najlepsi pracownicy, którzy dostają dobre wynagrodzenie nie piszą tu swoich opinii. Myślę że powodem tego jest fakt , że są zadowoleni, co prowadzi do prostego wniosku, że piszą tu w większości ludzie niezadowoleni z pracy. Nie zadowoleni , czyli źle opłacani. Wyciągając wnioski dalsze, skoro są źle opłacani to co jest powodem? kierownik z łapanki, czy ich brak umiejętności? Skoro w ekipie 20 osób są tacy którzy zarabiają dobrze i tacy, którzy zarabiają nie dobrze, to powodem jest różnica w umiejętnościach a nie kierownicy z łapanki. Wyciągając dalsze wnioski dochodzimy do stwierdzenia, że piszą tu złe opinie osoby bez odpowiednich umiejętności, czyli proste podsumowanie: opinie te nie mogą stanowić obiektywnej oceny sytuacji. Na poparcie moich wniosków dodam, że pracuje w firmie około 300 osób a zobaczcie ile pisze tu opinie ( z czego większość już nie pracuje). Dodam jeszcze, że w głowie się wam Panowie nie mieści ile trzeba się nakombinować , naustawiać, organizować, żeby te "słabsze ogniwa" przynosiły jak najmniejsze straty, a musicie zrozumieć , że mamy i my kierownicy i wy pracownicy płacone od przerobu, czyli jeżeli nie wykonujesz czegoś dobrze, lub robisz to za wolno to nie tylko ty gorzej zarabiasz ale i my, czyli okradasz swoich współpracowników. Panowie jeżeli zgłaszasz się do pracy jako cieśla , przyjeżdżasz na budowę i nie potrafisz tego do czego to zgłoszenie cię zobowiązuje no to czego oczekujecie?

@kierownik z łapanki 12.10.2015 09:13

Ale głupoty wypisujesz ;kierowniku z łapanki;jednak prawda jest taka że jest to firma do kitu banda złodziei z Jankowskim na czele

niemiec

Jestem w Niemczech. Płacą nam mniej niż niemiecka minimalna płaca ale ...............nie płacimy za mieszkanie, media i dojazd do pracy, czyli sumując płaca tak jak niemiecka minimalna ( w Szwecji pewnie to samo)do ręki 8Euro, raz więcej raz mniej. W budownictwie prawie wszyscy lubią sobie chlapnąć więc nie ma co się dziwić. Kierownicy może i z łapanki, może i maja problemy językowe ale praca posuwa się do przodu. I regularnie otrzymujemy wynagrodzenie. Jaka jest inna alternatywa? szukać innej pracy ? a może w innej naobiecują i nie dadzą, a może dadzą ale szybko zwolnią. Tu przynajmniej wiem na czym stoję, mam pewne zatrudnienie, regularne wypłaty. To jak w małżeństwie, niektóre sprawy cię wykurzają inne zadawalają i musisz to zaakceptować bo nie znajdziesz idealnej nigdy. Możesz kolego "szwed" albo to zaakceptować albo nie zarabiać nic w czasie szukania innej pracy. Może znajdziesz( życzę ci tego z całego serca) ale ja nie mam zamiaru jak na razie ryzykować.

szwed

Jestem w szwecji. Placa nam mniej niz szwecka minimalna placa.kierownicy z lapanki.troche jezyka ale malo doswiadczenia. Wiekszosc kolegow tu lubi sobie chlapnac. Wypowie sie ktos kto pracuje w niemczech?

Alek.

Namawia mnie znajomy do wyjazdu do Szwecji jako murarz, do klinkieru. Rozmawiałem z ludźmi, którzy z tej firmy tam byli i bardzo sobie chwalą a tu patrze i są zdania podzielone. Co robić?? Czytam te wpisy i dochodzę do jednego wniosku: muszę sam sprawdzić. NIE DAJE WIARY ANI POZYTYWOM ANI NEGATYWOM, chociaż trochę przekonuje mnie pozytywna opinia tych, z którymi rozmawiałem.

Jacek

Jak przegladalem internet, to kobnext ma osobe kontaktowa, która nazywa się Wojciech Jankowski. Pewnie to ten sam, który rozwalił budowy eksportowe częstochowskiej przemysłówki przed paru laty.

MEDALIK

tak i jeszcze powinieneś dodać do tego zakresu walenie ludzi w rogi!!!!! pracowałem w tej niby firmie i wiem czym to pachnie za Danię jeszcze nie oddali kasy będę na święta w kraju i oddaję sprawę do sądu nie popuszczę tym...........ani złociaka pozdrawiam mądrych którzy odeszli od tych kanciarzy MEDALIK

Ja
@MEDALIK 11.02.2015 22:39

Mam zamiar zrobić to samo jak na święta przyjadę. Firma duńska ale właściciele polscy i można sądzić się w kraju. Im więcej osób w jednym pozwie tym lepiej.

ja osobiście

No cóż Jureczku, dokładnie tyle mi zostaje, może nawet trochę ponad bo 8. Policzmy więc teraz po kolei: Mieszkanie kosztuje około 10Euro na dobę, dojazd do pracy (20 km w jedną stronę daje 40 w sumie, przyjmijmy , że pali samochód 7litrów/100km, daje nam 3,2litra razy 1,55Euro) 5 Euro na dzień, powiedzmy, że raz na 2 miesiące jedziesz do Polski ( ja mam 800 km , to policzę po 1,35Euro za litr bo coś na polskim, coś na niemieckim paliwie i ze jedzie nas 4 8*7=56*1,35Euro= 75,6 podzielić na 4=19 euro podzielić na 30 dni = 0,63Euro. A ja nie muszę płacić za to bo firma mi to płaci. Sumując otrzymujemy dodatkowe 11,55 Euro. Czyli pracując 10 godzin dziennie do każdej godziny doliczamy 1,15Euro i z 8 robi nam się 9,15. Pamiętaj , że w Niemczech , jak i w Polsce, zarobek jest opodatkowany nie wiem ile ale policzmy 20% .Czyli, żeby zostało 9,11 musimy otrzymać 11,38. Może teraz zrozumiesz czemu uważam, ze zarabiam w miarę dobrze. Tym bardziej, ze nie musze martwić się o nic tylko o wykonanie powierzonej mi pracy. Poza tym, pracują tu obok nas Polacy na tzw.Gewerbe ( własna działalność) dostają 12 do 16 Euro na godzinę. Po opłatach pozostaje im na czysto max 9 euro a nie opłacają pełnego ubezpieczenia. Tak Jureczku, uważam , że mój zarobek jest dobry.

ja osobiście

Najpierw dostaniesz umowę na krótki czas określony ( to norma w każdej firmie) a jeżeli się sprawdzisz, to otrzymasz na dłuższy lub na stałe. Przynajmniej ja tak miałem. A wynagrodzenie , jak zawsze zależne jest od przerobu. Masz to wszystko wyjaśnione na miejscu i albo się zgadzasz, albo szukasz innej pracy. Ale są tacy, którzy się zgadzają a gdy się okazuje, że niewiele mają wspólnego z fachowcem zaczynają kręcić nosem i odchodzą. Skoro pracuje nas tu jako pracownicy fizyczni około 200 czy 300 osób, z czego znakomita większość po kilka lat, to chyba jest wystarczająca gwarancja.

@jurek.jurek 09.01.2015 08:13
Ty jeszcze nie zmądrzałeś i Tobie to już nie grozi już taki głupi zostaniesz do końca to co piszesz jest żenujące jak chwalisz...

Piszę tylko o normalnych pracownikach, którzy pracują po kilka lat i więcej, nie o płaczkach, którzy się nie sprawdzają a swoje żale wylewają na forum np. "gowork". Może i jestem głupi , tak jak piszesz, ale jestem głupcem z w miarę dobrze płatną pracą. Pozdrowienia z Hanoweru jureczku.

@ja osobiście 14.01.2015 13:36

7 euro to gratuluje w miarę dobrze płatnej pracy śmieszny jesteś i bardzo pusty

chorzow54

nawet w kraju oszukujo. jak sie przyjmowalem obiecali 14 zł netto na godz. po miesiacu zaplacili 11 zł. w nastepnym 10 zł. banda oszustów. tej firmy nikomu nie polecałbym. nawet wrogowi. ludzi mają za niewolników. OSZUSCI.

KKKKK

Nigdy nic nie jest idealne, nawet twoje odbicie w lustrze... Całe życie to koncert kompromisów, więc albo je znajdujesz i masz życie ,które układasz tak by było jak najlepsze, Albo nie próbujesz ich szukać i tylko stawiasz przed sobą coraz wyższy mur do przeskoczenia. Wtedy powstaje też coraz więcej niezadowolenia z życia, pracy itd.I musisz to gdzieś wylać, ale czy tutaj jest na to dobre miejsce ? Nie wiem.

jurek.jurek

Kiedyś może było inaczej i lepiej jak firma się dorabiała teraz jak już mają się trochę lepiej to mają wszystko w(usunięte przez administratora) nie szanują wcale pracownika na dodatek jeszcze okradają z marnych zarobków kiedyś to się musi skończyć muszą beknąć

katowice-bazantow

w Polsce płacą fachowcom 10-12 zł/h z tego+ 1680 zł na umowe o prace. reszta na lewo

manman

pracus
@manman 04.09.2014 16:33
Wyplaty za danie do tej pory nie ma...

składajcie pozwy nam wszystko wypłaciło NCC a to naprawdę nie małe pieniądze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i urlopy i nadgodziny wsio!!!!powodzenia ,najlepiej sprawę zgłosić w Danii .i do związków zawodowych .i jeszcze odszkodowanie będą musieli zapłacić .daj znać ok .Powodzenia !!!!!!!!!!!!

@manman 04.09.2014 16:33

wypłacili wam kasę za Danię ?urlopy daj znać .Pozdrawiam

nik

kobnext to jedno wielkie niporozumienie i tak bede to wpisywal co tydzien co miesiac co rok az mam nadzieje ze taka firma pelna kapusiow punkciazy i bajko pisazy i co najwazniejsze zlodzieji padnie bo maja niezla wprawe w kantowaniu ludzi co chca uczciwie zarabiac takze omijajcie kobnext i nie wiezcie ze w innych krajach ludzie z kobnextu maja lepiej banda zlodzieji gdzie sa wyplaty gdzie kasa za urlopy i swieta a i dodatki do godzin za druga zmiane o kturych ludziom nie mowiono

@nik 18.08.2014 11:25

Wypłacili wam kasę za urlopy ,wypłaty i za dodatki godzinowe?w nagrodę co niektórzy pojechali do Szwecji brak słów żeby byli kryci na polskie umowy .dajcie znać czy firma się wywiązała ze swoich zobowiązań .

ja osobiście

Odnośnie wpisu kolegi "szybki" Zsumujmy co otrzymałeś ! 6.80 do ręki + nie płacisz za zakwaterowanie + nie płacisz za ciepłą zimną wodę , za śmieci i prąd, + nie płacisz za dojazd do Niemiec i za dojazd do pracy + nie musisz znać języka Niemieckiego. To ja się pytam , gdzie jest to twoje złe wynagrodzenie. Może poproś żeby płacili ci do ręki 13.95 euro/godzinę, a ty sam sobie poszukasz mieszkania, będziesz dojeżdżał do pracy i rozliczał się. Pracuje ze mną kolega, który właśnie w Monachium PRYWATNIE pracował dla Niemców za 15 euro/ godzinę, po opłatach za wszystkie wyżej wymienione sprawy zostawało mu do reki ciut mniej niż 9 Euro, zauważ że gdzieś się ZGUBIŁO 6 Euro z każdej godziny.Zrezygnował i pracuje w Kobnext. Pytam się wiec CZEMU ON TO ZROBIŁ ??? Ja pracowałem w Irlandii za 16,45 euro/godzinę i też po opłatach zostawało mi około 10 euro, zauważ że u mnie gubiło się gdzieś 6,5 Euro z każdej godziny. Kolorowo to jet tylko w opowieściach ludzi, którzy się przechwalają. Na budowie w Monachium u Pana HS, też miałem coś koło tego, co ty. Pozdrawiam.

Operator żurawia.
@ja osobiście 16.08.2014 13:08

Glubszej wypowiedzi nie słyszałem. Pewnie dobrze robisz kierownikowi nie tylko na budowie.

szybki

Hank szukaj fajnej firmy bo tutaj jest zatrudnienie na 1/2 etatu i podpisujesz duzo inblanco i zawsze cie maja.W biurze i przez telefon jest kolorowo ale rzeczywistosc jest szara.Pozdrawiam wszystkich pracujacych.

PRACUS

A GDZIE PRACUJESZ ?NAM WYPŁACIŁO NCC.ZJECHALIŚMY 1 SIERPNIA Z DANI.CIEKAWE CZY KTOŚ CO W DANII ROBIŁ DOSTAŁ URLOPOWE I ŚWIĄTECZNE ?CZY CHŁOPAKI ZE SPALARNI DOSTALI KASĘ ?CIEKAW JESTEM JAK FIRMA PŁACI W SZWECJI.POZDRAWIAM I ŻYCZĘ POWODZENIA BO CIĘŻKO O UCZCIWOŚĆ .

brak słów
@PRACUS 17.08.2014 15:25

Do kurki nędzy! W Kopenhadze jakoś za nic nie płacili(mieszkania, dojazdy) i niektórym też 7 euro wychodziło! A teraz w AZF na tej samej budowie jest obiad i płacą za przejazdy i mamy te 120-130 koron plus dodatki za drugą zmianę. Pracowałem w innych firmach parę kontraktów i zawsze było 11-13 euro na rękę plus zakwaterowanie i przejazdy-przeloty zapewniały firmy !!! Więc nie pitol mi Pan, Panie chyba pracujący w biurze w Kobnext, wielki obrońco i zwolenniku wyzysku robotnika! 7 euro netto na godzinę to ja w Polsce zarobie na działalności i zleceniodawca mi nocleg zapewni. A za granicę jadę zarobić, a nie dopłacać do kontraktu. Kobnext nas ru chał na godzinach i na stawkach i za to teraz musi zapłacić. OMIJAJCIE KOBNEXT Z DALEKA!!! NIE ZATRUDNIAJCIE SIĘ TAM!!! BĘDZIECIE POTEM ŻAŁOWAĆ. OBIECAJĄ WAM STAWKE A WIELKIE G..NO DOSTANIECIE.

szybki

Wiekszosc wpisow jest prawdą pracuje w Monachium za ostatni miesiąc wyszlo mi 6.80 za godzine kierownkiem jest (usunięte przez administratora)nie ma szacunku do pracownika jak nadazy jakas oferta pracy to sie zawijam,za Danie czekam narazie cierpliwie na kase,ci co dlugo pracuja w Kobnexie to moim zdaniem sa czubki jak bedziecie zakladac sprawe o Danie to dajcie znac,pozdrawiam szybki.

pracuś
@szybki 15.08.2014 21:36

jak to możliwe że nie dostaliście kasy za Danię ?nam NCC wypłaciła bo bała się że firma tego nie zrobi ,na co czekacie zadzwońcie do związków zawodowych w Danii ktoś kto zna angielski i sprawa się ruszy i jeszcze macie szansę na odszkodowanie .jak oni chcą wrócić na rynek pracy w Danii?to nie Niemcy tam szybko się załatwia sprawy.

ja osobiście

wow! nie może być takiej sytuacji, ze należne wynagrodzenie dla pracownika nie zostało wypłacone. może być jakiś tam poślizg ale nie ma opcji , żeby nie było go wcale. Myślę , że powinno się zadzwonić, spytać o konkretną datę a w razie dużego opóźnienia zgłosić do sądu pracy, a jego nie interesuje że NCC ma 3 miesiące czasu na zapłacenie faktur jakiejś tam Firmie. Ale, Firma nie upada, więc podejrzewam, że wypłaci. Ostatnio następne 2 ekipy pojechały do Szwecji, trwają budowy w Niemczech i ( co zaskoczy wszystkich twierdzących, ze Kobnext ma problemy z Duńskim prawem pracy) jest szansa na następne prace na terenie Danii). P.S. Ani (usunięte przez administratora), jestem komś kto pracuje na exportach w kobnext 2 lata i nie zamierzam zmieniać pracy

....

Praca w Kobnexcie to mogiła. Dyrektor do bani uwłacza pracownikom, płaszczy się żeby im mniej płacić niż było to ustalone. Typowe medaliki dla siebie zagrabić a innych wykorzystać i ograbić. Nie polecam pracy w tej firmie nikomu, chyba że bardzo szybko chce zejść z tego świata - przez wykorzystywanie do granic możliwości

pracuś
@.... 11.08.2014 21:32

nam firma nie wyplacila dostalismy przelewy od NCC ,ponoć mają się sądzić z nimi ,oby wam wyplacili macie do tego pelne prawo jak nie to do śądu lub związków zawodowych w Dani zadzwońcie bo Kobnext nie wyplaci chyba ,daj znać jak się sprawy mają .Pozdrawiam

jurek.jurek

Trzeba się brać za chamów zrobić wreszcie porządek jak długo mają nas jeszcze okradać wiecznie im mało i mało i mało tylko gonić może wreszcie zapłacą co się ludziom należy z odsetkami złodzieje

jurek.jurek

"ja osobiście"to jest chyba Tomuś albo p. Małasiewicz bo tylko oni takie głupoty opowiadają

scyzor

W odpowiedzi na opinię "ja osobiście"to chyba jest idiotą bo Kobnext wywalili za to że oszukją pracowników na godzinach za pracę i za dni świąteczne za które Duńczycy im pl=łacili a cobnext nie chce wypłacić tych pieniędzy a tak jak ja mam 5 świąt za kture mi się należą te pieniądze i byłem we związkach zawodowych i będzie oddana sprawa do Sądu w dani więc zobaczą jle ich będzie kosztowało oszustwo.

ja
@pracuś 04.08.2014 19:30
pracowałem w Danii na 2 budowie.kasę wypłaciła NCC.Ciekaw jestem czy chłopakom ze spalarni wypłacili ?...

Nie wypłacili jeszcze, ale to jest kwestia kilku dni-tak myślę.

Ula
@pracuś 04.08.2014 19:30

Najwazniejsze zr wyplacili

Krymek

Z tego Co wiem to zapłacone będą mieli tylko Ci którzy zostali na 2 budowie ale nie przez KOBNEXT tylko przez NCC i przelewy już poszły to jest tylko kwestia czasu,

darkoo

A skąd masz taką wiedzę że ludzie z Danii nie dostaną wynagrodzenia skoro skończyli pracę??

Maciek i Darek

Ta firma to jedna wielka pomyłka... Jeśli stać kogoś na społeczną i darmową prace bez wynagrodzenia to proszę bardzo wiem o tym iż w niedalekim czasie firma ta bedzie miala bardzo duże kłopoty finansowe które już teraz ma... Nie wiem czy rodacy pracujacy w polsce szwecji i niemczech beda otrzymywali nadal wypłaty??... Panowie oby wam sie udało bo tym co byli w danii nie bedzie do smiechu w najblizszych dniach...

adriano41

co za( usunięte przez administratora )podszywa sie za GS

Zostaw opinię o Kobnext - Częstochowa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kobnext