Centralny Ośrodek Informatyki

Łódź

Opinie o Centralny Ośrodek Informatyki

Były pracownik oddz. Katowice

Oddział Katowice. ODRADZAM, szkoda czasu i nerwów. Oprócz średnich pieniędzy i załamania nerwowego nie wyniosą Państwo z tej pracy nic więcej. Jeżeli chodzi o zarobki to w okresie próbnym wynoszą 2300 netto, po trzech miesiącach jest to 2500 netto. Oprócz tego należy wykonywać obowiązkowe nadgodziny (ok. 600 zł miesięcznie dodatkowo). Pracę wykonuje się po 10 godzin dziennie. Proszę mi wierzyć, że te pieniądze nie są warte tego, jakiego traktowania Państwa doświadczą. W katowickim oddziale rządzą dwie kierowniczki superkierowniczka i pani kierownik B. (osoba uważająca się bezbłędną, doskonałą pod każdym względem - nie ma z nią jakiejkolwiek dyskusji i partnerstwa, dla niej pracownik jest zwykłym niewolnikiem, który musi wykonywać jej rozkazy bezbłędnie, bez względu na staż pracy. Jej głównym zadaniem jest poganianie i czepianie się wszystkiego). Pani kier. B stosuje politykę zastraszania, należy przyzwyczaić się do ciągłych szantażów i gróźb o utratę pracy. Błędy jakie najczęściej wskazuje to np. za niskie tempo wklepywania wniosków (najlepiej 100 wniosków na godzinę), nieodpowiednia czcionka pisma, spacja lub jedno przeoczenie na ponad 1000 sztuk wniosków dziennie. Pomimo tego, że ludzie pracują razem po 10 godzin, w ogólę się nie znają, ponieważ kier. B nie pozwala zamienić nawet słowa z koleżanką/kolegą z biurka obok. Pomimo ilości godzin, pojęcie przerwy nie istnieje. Główne zadania w Centralnej Ewidencji Pojazdów, bo jej obsługą zajmuje się oddział w Katowicach, polegają na otwieraniu kopert, przybijaniu pieczątek, bezmyślnym wklepywaniu wniosków do systemu (niektórzy to robią przez 10 godzin dziennie, nawet przez 1-2 miesiące), ocenianie czytelności pieczątek (najważniejsza czynność prowadzona przez oddział), dzwonienie do nieszczęśliwców, którzy nieczytelnie pieczęć przyłożyli, pisanie wezwań ze wzorów (najbardziej prestiżowa czynność, zarezerwowana dla wybitnych) i udostępnienie wniosków, gdzie wyznaczona jest ścisła norma dzienna. Pracy jest dużo, oddział nie daje rady, ale głównym tego powodem jest chora organizacja pracy i brak zaufania do pracownika. Kierownictwo traktuje pracowników jak ludzi nienormalnych (widać to już po wszędzie porozwieszanych plakatach - jak należy korzystać z toalety, ekspresu i co należy zrobić z talerzem po jego użyciu). Z wyżej opisanych powodów, w firmie jest OGROMNA rotacja ludzi. Ludzie nie dają rady psychicznie. Odchodzą starzy pracownicy, którym udaje się wreszcie wyrwać i nowi, którzy to zwyczajnie olewają. Kierownictwo mami nowych pracowników i dyrekcję w Warszawie, że ludzie nie dają rady z powodu ilości pracy, jednak za sytuację kadrową należy winić tylko i wyłącznie kierownictwo oddziału w Katowicach. Pojęcie awansu w tej firmie nie istnieje. Podsumowując, jeżeli szukają Państwo nie najgorszego zarobku z dużym obciążeniem psychicznym, jednocześnie zerowego rozwoju zawodowego to proszę próbować. Ja nigdy nie spotkałem się z tak chorą instytucją i mam nadzieje, że odwiodę od pracy w COI każdego mojego znajomego. Dla masochistów, którzy jednak spróbują zaaplikować, zadaniem do wykonania na rozmowie rekrutacyjnej jest napisanie wezwania, zgodnie z formą pisma urzędowego, zawierającego wymagane elementy wskazane na rozmowie. Pozdrawiam

Były pracownik oddz. Katowice
@WoeddBlath 12.12.2017 20:02
Skoro sytuacja w COI jest tak fatalna to dlaczego nikt jeszcze nie walczył z kierownictwem i nie zgłaszał nigdzie wyżej mobbing...

W katowickim oddziale COI główną siłę ilościową stanowią osoby na okresie próbym. Osoby te nie posiadają odpowiedniej siły przebicia. Krótki okres po jakim zostają zmienione oraz brak możliwości faktycznego kontaktu ze sobą nie pozwalają się zjednoczyć. W COI panuje zasada „jak się nie podoba to nikt Cię tu nie trzyma”. Dla mniejszej grupy osób, która ma większy staż pracy, mimo cichych narzekań, sytuacja jest do przełknięcia. Dodatkowym aspektem stanowiącym o ich bierności są w miarę przyzwoite warunki finansowe i związana z nimi stabilizacja względem niskich wymagań dotyczących doświadczenia zawodowego (nawet w tym wątku ktoś poniżej chwalił COI, mając doświadczenie tylko przy pracy fizycznej). Są przyzwyczajeni do takiej sytuacji, a na pewno nie poparliby osób, które pracują kilka miesięcy. Należy jeszcze zauważyć, że dla dużej ilości nowych osób, praca w COI jest pierwszą poważną pracą, nie mają porównania z pracą u innych pracodawców. Nikt po kilku miesiącach pracy nie będzie chciał „walczyć” z kierownictwem, dla każdego wygodniejszą opcją jest po prostu odejść i jak najszybciej zapomnieć o tej pracy. W mojej opinii w miarę dokładnie przedstawiłem jak wygląda praca i warunki w tej instytucji, nie mam zamiaru nikogo na siłę przekonywać. Każdy może spróbować na własnej skórze i poźniej podzielić się swoimi wrażeniami. Popularne oskarżenie o mobbing istnieje w sferze teoretycznej, jednak praktyczne wyciągnięcie konsekwencji za takie zachowania jest nieosiągalne ze względu na wewnętrze warunki. Każdy normalny człowiek chce sobie ułożyć życie, nie tracąc czasu na bezproduktywne przepychanki.

WoeddBlath
@Były pracownik oddz. Katowice 15.12.2017 14:27

Dzięki za odpowiedź. Postanowiłam spróbować rekrutować. Skończyłam studia, doświadczenie mam ze stażu, ale praktycznie nikt nie odpowiada na moje CV. Tutaj warunki finansowe były o niebo lepsze niż gdziekolwiek indziej. Powiedziałam, że nadgodziny mi pasują, że warunki finansowe dla mnie świetne, że nie boję się takiej ilości pracy. Dowiedziałam się, że zatrudnili kogoś innego, a tego samego dnia umieścili ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na to miejsce własnie. Poczułam się jakby ktoś mnie opluł, tutaj narzekają na brak pracowników, dodają że nie wymagają doświadczenia, a jak mają osobę, zaangażowaną i nastawioną na ten rodzaj pracy to nie przyjmują. Mi wystarczyłyby nawet te 3 miesiace do wpisania w CV....

Lidia

@niedoszły pracownik oczywiście pytania były nie na miejscu ze strony rekruterki. A możesz powiedzieć czy w pierwszym etapie rekrutacji do Centralnym Ośrodku Informatyki musiałaś napisać wniosek? @WoeddBlath dokładnie. Jeżeli uważacie, że coś dzieje się nie tak to zawsze macie prawo zawalczyć o swoje.

niedoszły pracownik
@Lidia 14.12.2017 12:28

Tak, musiałam napisać wniosek o udostępnienie danych (na zasadzie pisma urzędowego) oraz było ćwiczenie na spostrzegawczość czyli chodziło o zaznaczenie różnic pomiędzy dwoma obrazkami. To było pierwsze spotkanie z panią od HR. Drugie spotkanie to już rozmowa kwalifikacyjna z przedstawicielem pracodawcy czyli w tym wypadku kierowniczką z biura w Katowicach, która zadała mi te jakże "kompetentne" pytania. A jeszcze na samym początku, przed pierwszym spotkaniem była krótka rozmowa telefoniczna na temat oczekiwań finansowych i umówienie na spotkanie. Ja jestem osobą, która ma już kilkuletnie doświadczenie w pracy administracyjnej, więc dla mnie każda zmiana pracy musi być na plus, nie tylko finansowy, ale dla osób bez doświadczenia, po studiach, pewnie warto się załapać, żeby coś mieć w cv, a potem szukać czegoś lepszego. Proponowane zarobki- jak dla osób bez doświadczenia są ok. Jednak pamiętajcie, że atmosfera w pracy jest bardzo ważna, nie da się na dłuższą metę wytrzymać z szefem tyranem. Pozdrawiam i życzę spotkania jak najlepszych pracodawców na waszej drodze.

Obecny_pracownik

Jestem z Katowic gdzie udostępniamy dane z baz cepik. Trochę dziwią mnie negatywy powyżej bo pracy wprawdzie jest ooogrom natomiast nie jest trudna a nawet ciekawa jeśli kręcą kogoś samochody i różne ciekawe problemy z nimi związane. Nadgodziny są ale sprawdziliśmy z kodeksem pracy i jest ok i są płatne w terminie. Jak dla mnie, osoby bez wcześniejszego żadnego doświadczenia oprócz fizycznej pracy, pensja okazała się zaskakująco wysoka. W innych miejscach pracy np w banku w Kato proponowano 2500 brutto. Jedyne na co można narzekać to atmosfera, która tworzą sami pracownicy, zależy do ktorego pokoju trafisz. Czasami jest problem z wzięciem urlopu ale idzie się dogadać. Jak masz nastawienie że do pracy idziesz pracować to jest to dla ciebie.

Gość
@Pracownik 15.11.2017 15:25
To co piszesz udowadnia, że nie jesteś pracownikiem. Piszesz na zamówienie katowickiej superkierowniczki i tyle. Zapomniałeś do...

To ile wynosi podstawa? Z nadgodzinami nie powinno być 3200?

Gość
@Gość 24.11.2017 19:24
To ile wynosi podstawa? Z nadgodzinami nie powinno być 3200?

Z nagodzinami wychodzi 3200 do ręki.

Lidia

@ik mało precyzyjne jest Twoje pytanie. Gdybyś dodał na jakim stanowisku chcesz pracować w Centralnym Ośrodku Informatyki, jakie masz doświadczenie to bardzo możliwe, że ktoś podałby Ci widełki wynagrodzenia. @Pracownik to jakie jest ustalone wynagrodzenie na umowie?

ik

Ile max można wyciągnąć wynagrodzenia na Cepiku?

ik
@ik 24.10.2017 22:03
Ile max można wyciągnąć wynagrodzenia na Cepiku?

PS: W Katowicach

Lidia

@gość właściwie nie do mnie powinieneś kierować swoją wypowiedź a do @Kartuza, bo to on pyta. Pewnie chodzi o to jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. Co byście doradzili osobom po własnych doświadczeniach?

gość

Po wyborach zmieniła się władza w Polsce i zmieniła się także władza w COI. Cała kadra kierownicza została wymieniona. Przyszedł dyrektor całego coi z konkursu, zrezygnował, bo nie miał prawa do decyzji i był tylko marionetką w rękach ministerstwa. Na jego miejsce wskoczyła zastępczyni, koleżanka pani minister ;). Na miejsce dyrektorów niżej, wskoczyli koledzy pani dyrektor ;), dyrektorzy, wybrali sobie nowych kierowników i to nie z ludzi którzy pracowali i znali tą firmę. Byłoby jeszcze spoko, gdyby Ci ludzie znali się na swojej robocie, niestety nie znają, bo większość z nich nigdy nie pracowała na innym stanowisku niż zarządzanie. Potrafią jedynie poganiać. i gadać korpo gadkę. Przykładami niekompetencji są np stwierdzenia dyrektora, że nie ma systemu, z którym nie dała sobie by rady baza danych oracle, chyba facebooka nie widział ;) Inny dyrektor, były wojskowy, czeka aż ludzie do niego przyjdą i powiedzą co trzeba zrobić a on podpisze to swoim nazwiskiem ;) Kierownik dostał ksywę "śliski" od swoich podwładnych, bo się ze wszystkiego wyślizga, a słowo jest warte tyle co zeszłoroczny śnieg ;) Firma zanotowała straty za rok 2016, więc pani dyrektor oskarżyła poprzedniego dyrektora o niegospodarność. Gość był tylko w styczniu dyrektorem, więc by musiałbyć naprawdę głupi, żeby robić wałki. Za to realizacja projektów, bez uzgodnienia finansowania, aby się przypodobać ministerstwu, czyli robienie za friko, na pewno nie miały związku z tym, że zanotowaliśmy stratę Była krytyka, ale też są pozytywy, bardzo dużo jest ludzi(niekierowników), z którymi się świetnie pracuje. Tacy normalni ludzie, chętni zrobić coś porządnego, którym można powiedzieć, że coś da się zrobić inaczej/lepiej i zamiast się oburzać, po prostu z tobą dyskutują. Zwykle takich osób jest mało/połowa w firmie w COI jest bardzo duża liczba. I mam nadzieję, że kierownikom i dyrektorom będzie tak dobrze, tak będą tam zarabiać, że nigdy ta gówniana bańka się nie rozleci i nigdy nie spotkam już żadnego z nich :D, albo jeszcze lepiej, jak ich wszystkich do pierdla wsadzą.

Lidia

Czy na forum są pracownicy Centralnego Ośrodka Informatyki, którzy odpowiedzieliby użytkownikowi @Kartuza na jego pytanie odnośnie rekrutacji? Myślę, że temat zaciekawi więcej niż jednego użytkownika, ponieważ jest sporo ofert pracy: https://www.coi.gov.pl/oferty-pracy.html.

gość
@Lidia 07.09.2017 14:17

dziwne pytanie, na co zwrócić uwagę, aby się dostać, rozwiń pytanie, może ktoś odpowie. Jeszcze przydałoby się jakbyś napisała na jakie stanowisko chcesz aplikować.

Lidia

@kkopp Czy możesz rozbudować swoją wypowiedź? Dlaczego nie polecasz innym tej firmy? Twoja opinie pomoże innym użytkownikom forum. @Steve Jobs Widzę, że pracujesz lub pracowałeś w Centralnym Ośrodku Informatyki. Jak układała się Twoja współpraca z tą firmą? Jak oceniłbyś atmosferę w COI?

Steve Jobs

Praca w COI przypomina zmaganie się z zatwardzeniem niby z pozoru prosta rzecz ale wymaga wiele wysiłku, a na końcu efekt mizerny. Proces projektowy jest jasny i zgodny ze świadczeniem usług wytwarzania oprogramowania, przebiega następująco: 1.Euforia: 2.Panika 3.Szukanie Winnych 4.Karanie niewinnych 5.Nagradzanie niezaangażowanych Ostatnie czasy pracy przypominają scenariusz filmu "Ucieczka z Alcatraz", kończy się depresją.

kkopp

Cóż, ogólnie nie polecam.

była_pracownica

Nie tylko Katowice, ale inne oddziały również, jeden zlikwidowała (drugi zlikwiduje za chwilę) na którym zbudowano fundament całego COI, sumienny, uczciwy i nie mający sobie nic do zarzucenia. Kłamała w żywe oczy do końca i pracowników i dyrekcję (dyrekcja nie znała zupełnie tematu), wypowiedzenia przekazano za zamkniętymi drzwiami,, wszystko cichaczem było ukartowane, argument? droga lokalizacja - kpina, jakby to zespół wybierał siedzibę, ciekawe skąd wzięły się pieniądze, by inni pracownicy COI przenieśli się na ich miejsce. No cóż mam nadzieję, ze spotka ją to samo, najlepiej tuż przed emerytalną ochroną ;) p.s okropna fałszywa kobieta! tacy ludzie tam pracują, Dyrekcja nie liczy się z nikim! tylko kasa kasa kasa! miłą atmosferę tworzą szaraczki tacy jak my, pracusie którzy nie wychylają się eehh.. tyle na temat!

YYY

Skoro tak źle to może lepiej że zwolnili, dadzą odprawy. Jak dyrekcja chce osiągać wyniki musi mieć dobrych ludzi. Malkontenci maja wolne.

Marcin
@YYY 29.12.2016 12:52

Bończa dostał nagrodę a przydupasów nie miał bo większość dyrektorów była w COI dużo wcześniej. Teraz jest banda lizotyłków którą obchodzą tylko wykresiki. Praca leży, systemy coraz bardziej zaniedbane, odeszła masa fachowców a chętnych na ich miejsca brak. Pracowników dyrektorstwo traktuje jak bydło i zwala na osoby kompletnie zielone w temacie trudną pracę bo nie ma komu tego zrobić. Dobra zmiana doprowadziła COI do upadku, zresztą nie tylko COI

pok

Tak no nie od dziś wiadomo ze jest dużo powodów do zwolnienia nie ma sensu tak chyba tego uogolniac prawda? No i każdy może też mieć jakieś swoje osobiste powody no i nie musi się przecież rym dzielić

zwolniony
@pok 06.10.2016 15:54

Teraz zwolnili 180 osób bo nowa dyrekcja musi mieć swoje zaufane osoby....... kpina

Fagot

Jak wygląda praca na Helpdesku? Warto zacząć tam swoją "karierę"? Jakiego wynagrodzenia mogę się spodziewać?

ZorientowanyWtemacie

Dziś odwołali Bończe, a jego przydu...asy poskładały wypowiedzenia (usunięte przez administratora) l Nadal chcecie tu pracować?

BylyCOIowiec

No to widzę znowu ktoś znalazł sobie lepszą prackę i szukają jelenia, który będzie zasuwał na nierobów za najmniej jak się da. I tak trzeba, i tak powinno być. Dzięki temu optymalizuje się koszty. A CEPIK, eDok, PESEL, REGON i inne śmieszne systemy będą ośmieszane w mediach po całości. Chcecie się w to pakować? Proszę bardzo. A wielebny pan kierownik z Łodzi może znajdzie minutę na spotkanie z wami,

Lolek

Widzę samych króliczków, co się nie sprawdzili, zachciało się kokosów a tu w COI trzeba pracować, tak panowie pracujemy jak w korporacji zapier.... jest, co z tego , że są znajomi, znajomi są wszędzie i w korporacjach, jak się zajmujesz plotkami to masz co masz czyli nic. Jak jesteś dobry i chce ci się pracować to i zarobisz i zapłacą ci za nadgodziny. Malkontentów jest pełno. 6 miesięcy to dawali ci abyś się wdrożył i przynosił wymierne efekty firmie. Prawda jest taka , nie da się siedzieć na tyłku i przytulać pieniądze, to nie administracja, że jak się przyjmiesz raz to już masz posadę do emerytury nie ma tak :( Pracujesz , jesteś dobry to cie doceniają , nie to nie przedłużają umowy, proste zasady. Tak , prawda "Wszelkiej maści obiboki i kombinatorzy błyskawicznie wylatują na bruk. " a potem dziamgają jak to im źle. Podsumowując, chcesz się uczyć, starasz się i widać efekty to i ciebie doceniają. Mówię o technicznych stanowiskach, administracja hm jak to administracja ;) nie wnikam to inny grajdołek tam obowiązują inne zasady jak wszędzie. W IT jest ok i nawet w Heldesku kierownik jest spoko. CO do mnie , pracyję teraz dla duzej korporacji, w coi tez popracowałem, różnica jest teraz taka, że jak dam d... to mnie wywalą szybciej niż z COI. Ja byłem zawsze inny nie interesowały mnie układy - rób swoje takie motto na resztę miej wywalone. Jak ktoś chce niech próbuje i sam oceni a warto. Duże, trudne projekty co prywatne firmy wywaliły się na nich , dlatego są trudne. Kiepski analityk potrzebował prowadzenia za rączkę no cóż , nie był smodzielny nie radził sobie to podziękowali mu. Czy sukcesy przyisują sobie, nie sądzę, doceniają zespoły które są dobre. Zawsze jest lider prawo jungle :) Zresztą, Dyrektor COI dostał nagrodę CIO roku 2015 , więć model zarządzania i efekty zauważył biznes coś to oznacza moi drodzy. Podsumowująć jak chcesz pracować jak w adminitracji to nie w COI, idź do biznesu zobaczysz jak jest :) Powodzenia życzę nowym COI-owcom . Pozdrawiam NIKODEMA :)

Leno

Firma mało poważna, bardzo niejasne zasady, brak określonych planów działań, perspektyw rozwoju itp. Umowy śmieciowe, stawki często zaniżone o jakieś 15%. Umowy tak skonstruowane, że te 15% nie wlicza się do emerytury. Typowa korporacja i ćwoki na stanowiskach kierowniczych, pracowałam i wiem jak to wygląda od środka. Znajomi znajomych mają tam się dobrze... Niepłatne nadgodziny to norma, zostawanie na weekendy też się zdarzało... Ogólnie nie polecam bo praca jest mało rozwojowa. Część kadry kierowniczej to mało wykwalifikowane osoby bez doświadczenia w tym co robią. Często sukcesy zespołów przypisują sobie itp.

Cepik

Sektor budżetowy, który aspiruje do rangi korporacji i tak też się próbuje promować. Nie dajcie się nabrać. Jak jest w praktyce opisze na przykladzie zespołu analiz biznesowych. Trafiacie do projektu cepik. Kierownik pracuje na stałe w Lodzi, udaje wiecznie zabieganego, zerowe wsparcie, zajmują się wami koledzy z zespołu. Na dzień dobry dostajesz używanego laptopa (wynajmowanego od jakiejś firmy). Monitorów zewnętrznych brak, jak się tylko coś zwolni, to zabierają "starsi" bo muszą mieć dwa, a ty projektuj diagramy na laptopie. Jest to budżetówka, więc są znajomi królika, którzy maja przywileje i nieznajomi, którzy mają prze... Jest to budżetówka więc klientem jest najczęściej ministerstwo. Kontakt z nimi jest za pośrednictwem pana kierownika. Z paniami w ministerstwie ciężko się pracuje. Zarobki są słabe, biznes nieciekawy, dlatego rotacja jest bardzo duża. Ludzie wytrzymują max 6 miesięcy. Pracują najczęściej ci którzy mają rodziny i chcą odsiedzieć przymusowe godziny, wyjść o 15:30 i mieć wszystko w d... COI próbowało szczęścia w outsourcingu zatrudniając pracowniów pewnej firmy na B. Wyrzucili jednak tych ludzi z niejasnych powodów, a praca do zrobienia pozostała. Odradzam pracę tu.

analityk

Wahałem się, ale opiszę to.. Byłem na rozmowie rekrutacyjnej na analityka. Lider od rekrutacji przez cały czas, gdy się produkowałem zajmował się na laptopie czymś niezwiązanym ze spotkaniem. Wyraźnie był skupiony na innym zagadnieniu. Skróciłem odpowiedź na ich drugą część pytań, żeby po prostu wyjść. W lokalizacji tu podanej jest błąd, nie Łódź a Warszawa. Negatyw A poza tym na pewno doskonały model zarządzania, świetni ludzie, ciekawe projekty i unikalne możliwości rozwoju zawodowego. Wierzę że jest sala z piłkarzykami.

marcin

Pracy sporo, wynagrodzenie średnie (budżetówka), są możliwości rozwoju jak i bardzo przyjemna atmosfera w pracy i świetni pomocni ludzie. Wszelkiej maści obiboki i kombinatorzy błyskawicznie wylatują na bruk.

Herman

Witam, szanowni Państwo czy macie jakieś zdanie o pracy w tym miejscu? Interesuje mnie kwestia atmosfery i ogólnie pojętej pracy w HELPDESK.

Zostaw opinię o Centralny Ośrodek Informatyki - Łódź

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Centralny Ośrodek Informatyki