Philips

Piła

Philips

Opinie o Philips

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

rafixxx

Jestem mężczyzną dopiero wchodzącym na rynek pracy, pracuje już tydzień w Electronics Piła w celu zdobycia doświadczenia zawodowego, wcześniej pracowałem u nich na magazynie, powiem tak: mobbing, przesadne poganianie, wytykanie błędów uczniom i wyolbrzymianie ich, ja źle nazwałem płytkę (powiedziałem deska) to wielki ból rzyci i wytykanie mi tego przez tydzień że jak mogłem tak powiedzieć, że do niczego się nie nadaje, miałem wrażenie że równie dobrze mógłbym kogoś zabić chociaż mój wakacyjny pracodawca mówił że jestem dobrym pracownikiem i podziękował mojemu kumplowi że powiedział mi o tej robocie, a to była ciężka praca zazwyczaj ze szpadlem i taczką. Skandal jak kobiety traktują tam mężczyzn, myślą że przepracowały 10 lat albo mają zieloną/niebieską koszulkę to zakład należy do nich, stresująca atmosfera, darcie japy, zastraszanie uczniów przez niektóre pracownice typu (nie pyskuj/mądruj się bo pójdę po liderkę, zaraz wezmę gumowy młotek, ja bym ich pozabijała), kablowanie o byle pierdołe, przez to nie można się skupić na wykonywaniu pracy. Jedyna przerwa trwa 20min (przy fizycznej pracy) A jak chcesz wyjść do toalety to koleżanki z lini krzywo patrzą bo one przecież zarabiają tyle co ty i nie chodzą, wyjdziesz na 2 razy na szczocha to dowiesz się że chodzisz co 5 min. Nie mówię że każdy pracownik jest zepsuty ale układziki i lizanie tyłka zauważyłby nawet ślepy z 10 kilometrów. Jak ktoś jest zdesperowany albo potrzebuje doświadczenia to niech bierze te ochłapy co w tej firmie oferują, ale ogólnie nie polecam zostania tam na dłużej chyba że ktoś jest masochistą.

Hanna

@jpPLP, nigdy nie mamy wpływu na to, kto stanie się naszym kolegą lub koleżanką z pracy. Na tym forum, użytkownicy powinni skupiać się nie na osobach zatrudnionych, ale innych aspektach, np. warunkach zatrudnienia, atmosferze i benefitach pozapłacowych. Możesz się wypowiedzieć w tych kwestiach?

JD

hala b70 jebniecia inżynierów to norma zwłaszcza podczas audytów oszukują sami siebie. ludzie spoko zgrani jest luzik z kasa trochę lipa ale tak ze te pieniądze dobrze se docykac maszynę i posiedzieć według mnie to 8hodzin i do domu. jedynie linie bliżej biur to walą z (usunięte przez administratora) kolezcy i uklady zwlaszczas koledzy dyrektora hali

jpPLP
@JD 25.01.2018 20:18

Brak słow na hale B70,Jednym słowem mowiac same czubki w biurach.Tylko czekac za brama.

Hanna

@NIKT WAŻNY, mobbing jest to bardzo poważna sprawa, które swoje miejsce ma w Kodeksie Pracy. Zgodnie z jego treścią oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegająca na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Czy takie właśnie działania i zachowania były stosowane bezpośrednio w Twoim kierunku? Czy sygnalizowałeś problem kierownictwu?

@Hanna 25.03.2018 17:34

dobrze, że ta definicja się tu znalazła rozjasni to umysl co poniektrym

NIKT WAŻNY

Praca na plp nr 1 to dopiero żart mobbing i jeszcze raz mobbing ,pracownicy którzy od roku pracują na zakładzie zostają liderami mając zaledwie dwadzieścia dwadzieścia pare lat i to ich jedna z pierwszych prac w życiu ,mało tego traktuja innych jak śmieci potrafia być bezczelni i wólgarni. Ostatnimi czasy przechodzi to ludzkie pojecie jak tam jest zaczynasz prace za 5 a skonczyc musisz o pełnej ,są normy produkcyjne ale co z tego że liderzy wymuszaja prace ponad normy co wiąże się z gorszą jakościa produktu ,ogólnie praca ma być wykonywana jeden do jednego lecz i to przez liderów nie jest przestrzegane gdyż wymuszaja na pracowniku nadnorme .Jedynie pracowne jest jeden do jeden gdy wizytacje sa na zakładzie wtedy jest porządek i odpowiedni sposób pracy .Na dodatek co chwile brak pracy. A kierownik z dyrektorem to albo nic nie wiedza i nic nie widza albo udaja ze tego nie ma na zakładzie Jednym słowem odradzam prace na tym zakładzie ale jeśli się zdecydujecie tam pracować zobaczycie na własnej skórze jak tam jest w bardzo krótkim czasie.

Były

Moja Opinia na temat zakładu to jest następująca ponieważ ludzie co są wyżej nie potrafią docenić kogoś pracy. Traktowanie ludzi w obu zakładach to jakaś kpina wszystko w temacie a zarobki jak na tą firmę to są jedynie warte śmiechu

zalamany

Masakra co się dzieje.... Ludzie czy Wy nie widzicie? To mobbing na każdym kroku!!!!! Nie bądźcie obojętni na złe traktowanie w pracy !!!!!! Te osoby muszą ponieść karę !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nick
@anonymous 24.01.2018 07:05

O to jak w Kętrzynie haha... Krawcowe po zawodówkach "zarządzają produkcją"...

Hanna

Wasze komentarze odnoszą się do osób pracujących w Philips. Forum to służy jednak do pozostawiania merytorycznych opinii na temat firm jako pracodawców. Prosiłabym Was o podzielenie się swoimi wszystkimi doświadczeniami z tym pracodawcą. Każdy wpis będzie brany pod uwagę przez osoby rozważające współpracę z Philips.

@Hanna 09.12.2017 20:59

z debilami zero dyskusji ...pasjonatko.

Lulubelle

W związku z faktem, że jest to już koniec pracy w tym zakichanym zakładzie pozwolę sobie na zdanie wam relacji i wrażeń z PLP . Otóż z tego miejsca bardzo serdecznie pozdrawiam całą halę numer 1,a dokładniej zmianę B. Sprawa wygląda następująco 60% jak nie lepiej to istni podpierdalacze. Mobbing to podstawa w zarządzaniu tej hali. Jeśli potrzebujesz przepustkę,zapomnij. Jesteś niewolnikiem bo liczy sie tylko produkcja i tylko produkcja!! Najpierw norma później Ty! Pokrótce najważniejsze osoby na hali: Lider montażu Pani A. uwielbiam jej wyśmiewanie się z ludzi,zwłaszcza kiedy chodzi od linii do linii i obrabia dupe każdemu u kogo była :) jest Pani świetna, z pewnością to należy do Pani obowiązków. Jeszcze nigdy w życiu nie spotkałam się z taką fałszywością jak w tym przypadku. Staranie się być śmiesznym jak Pani to już całkowita żenada. Aa i jeszcze jedno, obcięcie włosów pracownicy.... szczyt wszystkiego. Szczerze mówiąc to gratuluje dwulicowości :) Następna osoba równie fałszywa jak Liderka, jej prawa ręka Trenerka S. vice podpierdalacz. Bardzo miła osoba, szkoda,że z dwoma twarzami. Bardzo mile wspominam nasze rozmowy, zawsze miałam 100% pewności,że trafi to dalej :) Kolejna osoba to kobieta z włosami o rudym kolorze. Zdecydowanie top 1 podpierdalacz, Osoba,która pozjadała wszystkie mózgi w dodatku z najdłuższym językiem na zakładzie służącym wiadomo do czego :) Mistrzyni mobbingu (gratuluje używaniu wyzwisk w stylu ty stara kur... do dużo starszej osoby przy jej obecności). W sumie to chyba jest nawet lewa ręka Pani Lider. Zawsze wszystko co najlepsze to dla niej i w dodatku wszystkie możliwe przywileje :) bo reszta hali jest gorsza liczą się tylko układy koleżeńskie :) Podsumumąc z całęgo serca nie polecam

@Wonski 11.11.2017 11:48

naszemu kierownictwu zależy na liderkach idiotkach bo można nimi sterowa i problem z głowy zwłaszcza na hucie.

Hanna

@Oburzony, spożywanie alkoholu w miejscu pracy nie tylko jest niedozwolone, ale również nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Może wręcz zagrażać życiu osoby pod wpływem alkoholu, ale również pozostałych współpracowników. Czy myślałeś o tym, aby zgłosić swoje spostrzeżenie kierownictwu?

Oburzony

Paletyzacja - libacja , to skandal ale w pewnym obszarze nie kontrolowanym przez nikogo polewają sobie wódke na zmianie albo piją piwo, GNIO... zainteresuj sie troche...

nieznanyrobot

Hala nr.1 to czysty (usunięte przez administratora)...Pani E liderka z hue zachowuje się jak by była szefową całego Philipsa,potwierdzam opinie niżej.Ma swoje grono z którymi jedynie normalnie rozmawia a reszta to zwykli robole których nie szanuje.Ogólnie odradzam pracy na hali nr.1 pozdrawiam:)

Zrozweselona !!!!
@Słodziaczek ???? 01.12.2017 19:51

Jestęsknię najlepsza. Potrafi pomoc i zrozumiec. Jak ktoś jest popier... to z nikim się nie dogada! Ewa jakoś potrafi wysłuchać każdego a nieroba no wybaczcie... znajdź sobie lepsza prace zobaczymy jak będziesz traktowany ze swoim zje... charakterem (usunięte przez administratora) :-D

chrzan

Zgadzam się z tą opinią.Tez bym tak to opisał.

Hg już nie szkodzi!

Wystarczy "kupić" paru tzw.liderów(łątwizna!),którzy spełniają rolę ekonomów,stworzyć sieć wzajemnych,zgodnych opinii nt. strategicznie płatne i kółko się zamyka.Klepie się bzdety plebsowi,że staranność,uwaga,zaangażowanie a za plecami strzelają oko do siebie,ha ha ha.Menadżment pl wie,że ONI (NL)nas okradają więc okradać ICH to nie grzech więc sypią kłamstwami na maxa.Ogólnie hipokryzja dobija podobnie jak terminologia na ściennych plakato-agitkach,która przypomina język Navaho.

kolo

Witam . Może mi ktoś napisać ile można zarobić pracując na 4-brygadówce w philipsie . Pozdrawiam.

Hanna

@Niedoswiadczony pracownik, a możesz powiedzieć coś więcej na temat warunków pracy w Philips?

Niedoswiadczony pracownik

Dawno mnie tu nie było. Czy mistrz pan Wł. miał już tę sprawę o mobbing i poniewieranie pracownicami? Proszę o info .

Antek

Zakład w którym pracuje się za najniższą krajową i to za operatora, nastawiacza i mechanika, dosłownie robisz wszystko za wszystkich. Inspektorzy BHP przymykają oko na wciąż to łamane przepisy. Wyzysk goni wyzysk. Niestety Philips był dobry na początku a trwało to bardzo krótko. Jak się szanuje pracownika tak się szanuje klienta i firmę.

Ja...

Witam, z przykrością stwierdzam, że firma pada na pysk. Liczą się układy, znajomości, nepotyzm to normalna rzecz. Zarabiamy minimalne pensje, nie liczy się jak długo pracujemy, co potrafimy. Liderzy mają w d...e nasze uwagi, zresztą kobieta w zakładzie jest nikim, facet może spać. Zabawy integracyjne dla wybranych ........ dużo by pisac.

nie ma co się tak skupiać na takich rzeczach przecież :D a słuchajcie czy oni może tu na staz przyjmują?

Niedoswiadczony pracownik

bn Towarzyszu, a od kiedy to jesteśmy na wy? Towarzyszu nie zapytasz o imię i nazwisko? :=))

Niedoswiadczony pracownik

Witam. Mam pytanie kiedy pana W wyrzucą z tej firmy za mobbing. Bo mu się zbiera. Proszę o kontakt ;-)

Zwykły szarak

Pracowałem tam 2-krotnie w trakcie przerw wakacyjnych od studiów. 1.) Pierwszy raz na Celnej w Electronicsie na maszynie nabijającej kondesatory itd. na płytki drukowane (sterowniki do lamp). Linii tam jest razem z 8, na zmianie dobre 150-200 osób. - Norma do wyrobienia, pod sufitem zawieszone wyświetlacze z zadowoloną minką ": )" lub też niezadowoloną ":(". Była zadowolona jeśli pracownicy wyrobili normę. Trochę to śmieszne dla mnie, takie poganianie ludzi i traktowanie ich jak robociki. - Umowy tygodniowe, minimalna krajowa i ani grosza więcej. Jako, że można było pracować max rok na umowach "śmieciowych" zwalniano pracownika na miesiąc i zatrudniano ponownie. Słyszałem o przypadkach, że niektórych byli tak robieni w konia przez 5+ lat. Ludzie ogólnie pomocni, często pracujący rodzinami. Niektórzy już na umowach przez philipsa różnica taka, że na umowie pewniejsze zatrudnienie, pod względem pensji dalej minimalna, nawet po 10+ latach pracy. - 1 przerwa, 15 minutowa, dojść do stołówki i powrót na miejsce pracy z dalszego końca hali zajmowało 5 minut tego czasu, więc trzeba było szybko jeść. - Raz przyszedł facet i się spytał dlaczego nie są sprawdzane komponenty. Był kimś tam trochę wyżej. Powiedział również, że pytał się innej kobiety, a ona mu odpowiedziała, że tak wyszło. Stwierdził, że gdyby był jej przełożonym to by ją zwolnił bo na jej miejsce kilka osób za drzwiami czeka, które bardziej szanowałyby swoją pracę. Jakie to polskie..... 2.) Magazyn gdzie firma CEVA operuje. Tam pracowałem w 2014 roku przez 3 miesiące. Umowy tygodniowe, możliwość zatrudnienia jeśli się pracuje solidnie. Znajomy dostał normalną umowę przez ceve po 1.5 roku pracy. Po zimie są okresy przestojów, inny znajomy miał sytuację, że szukali kozła ofiarnego, a że ułożył za mało palet to znaleźli pretekst i go za to wywalili. A pracował tam rok i to solidnie. - Wielu ludzi nie wiadomo po co przychodziło już na godzinę przed rozpoczęciem pracy i wypisywało sobie wózki widłowe, więc jak się przychodziło na 10 minut przez rozpoczęciem zmiany to wózków czasami brakowało i nie było czym jeździć. - Była taka sytuacja, że nie mogli znaleźć ludzi do pracy w okresie letnim to podwyższyli stawkę z 9,80zl/h brutto na 11zlh pracownikow agencji tymczasowej (kazdy jest tak zatrudniany na początku). Pracownicy na normalnych umowach z cevy/philipsa, często po 10+ latach pracy mieli dalej pensję MINIMALNĄ 10zl/h brutto~, więc poszli z zażaleniem, że nowo przyjęci mają więcej od nich. No i oczywiście obniżyłi stawkę z powrotem na 9,80~ dla pracowników tymczasowych. - Co półroczne zebrania, chwalenie się jako ładnie wszystko poszło w tym półroczu, a ludzie dalej biedę klepią, o jakichkolwiek podwyżkach radzę zapomnieć. - Ludzie nie mający godności. Przyjmują tam każdego. Jeden potrafił drugiego podpieprzyć o to, że siedział na wózku 10 minut bo ten pierwszy musiał w tym czasie pracować. A najlepsi są ci, myjący liderom kubki, przynoszący im jajka itd. wazeliniarstwo, parodia : P PODSUMOWANIE (Z perpektywy zwykłego szaraka w tym zakładzie) Zakład żerujący na trudnej sytuacji w regionie. Płacą najmniej jak się da, korzystając z tego, że ludzie musząc utrzymać rodzine nawet jakby 1000zł miesięcznie im płacono i tak przyjdą. W Pile z pracą nigdy nie było rewelacji, a jakiejkolwiek większej konkurencji brak, więc Philips dyktuje warunki. Z drugiej strony gdyby nie ten zakład to w Pile bezrobocie by wzrosło o dobre 5% jak nie więcej. Nie wiem jak jest na stanowiskach wyższego szczebla. Mechanicy/elektronicy w electronicsie mieli po 2000~zł na rękę już kilka lat temu, więc inżynierzy, ludzie od procesu mogą mieć już dość dobre warunki. Mam nadzieję, że moja opinia będzie mocna : )

gość

ten zakład to porażka po wielu latach pracy przekazali magazyny pod firmę ceva i pracownicy zostali na lodzie nikogo nic nie interesuje a my z umowami stałymi zostajemy w ciągu 7 dni bez pracy bez prawa do zasiłku i bez odprawy chyba że przyjmiemy warunki tej firmy w której nikt nie chce pracować a ogłoszenia o pracę wiszą na każdym płocie. Poinformowali nas że nie muszą się nas o nic pytać i jak głęboko nas mają ,zarówno ceva jak i philips .i co nam po umowie na stałe i sumiennej pracy bez L-4 przez 20 i 30 lat .A najbardziej tragiczne jest to że osoby które kiedyś zwolniono z philipsa/ chyba nie były dobrymi pracownikami/ są teraz kierownictwem firmy ceva i tłumaczy się nam że ta firma ma większe doświadczenie niż philips . i jak to zwykle mówi się jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno o kasę szkoda tylko że nie pracowniczą

Chcę pójść do Phillips na praktyki letnie. Czy ktoś potrafiłby powiedzieć mniej więcej jakiej wysokości wynagrodzenie warto podać na rozmowie kwalifikacyjnej?

Ciekawy~

Witam, myślę o zatrudnieniu się w PLP, pracowałem przez prawie 10 lat na zachodzie , ale chcę w końcu wrócić do kraju. Liczę, że zarobki będę miał niższe niż w Anglii, ale pytanie ile szeregowy pracownik może zarobić? Jak wygląda pakiet socjalny? Woda jest zapewniana pracownikom w butlach czy z sieci za pomocą filtrów? Jak wygląda sprawa z urlopem? Dzięki za odpowiedź.

Malami
@Doświadczony pracownik 23.11.2015 11:01

Witam. Szukam informacji na temat pewnego Pana C. Który został wyrzucony z tej firmy za mobbing. Czy mogę prosić o kontakt?

blondi

Nadzień dzisiejszy pracuję w Philipsie super atmosfera dobre zarobki nie żałuję że tam poszłam do pracy

ja3

Zacząć pracę zawsze można. Jeśli w trakcie okaże się, że nie spełnia twoich oczekiwań to wystarczy złożyć wypowiedzenie.

okolice piły

Też widziałem ogłoszenie do philipsa, ale skoro słyszałem złe opinie od kolegów to nawet nie traciłem czasu na wysłanie do nich CV, pomimo znajomości języka obcego.

Zostaw opinię o Philips - Piła

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Philips