Ald Automotive

Opinie o Ald Automotive

Steve Jobs

Bierny, mierny, ślepo wierny tu się odnajdzie. Raczej tonąca galera niż great place to work.

Joanna

@ok - mógłbyś podzielić się swoimi doświadczeniami z pracą w Ald Automotive? Wszelkie merytoryczne opinie na temat pracodawcy będą pomocne dla osób potencjalnie zainteresowanych ofertami pracy.

ytr

jak nowa dyr. sprzedaży?

Banan

O co chodzi z tym hr? Czego sie obawiać ?

ok
@Banan 29.05.2017 23:18
O co chodzi z tym hr? Czego sie obawiać ?

A na jakie stanowisko aplikujesz? To Ci opowiem czego się spodziewać.

Joanna

@pelikanco masz na myśli pisząc o rotacji? Dobrze rozumiem, że jest ona obecnie w Twoim odczuciu wysoka? Co według Ciebie wpływa na taką sytuację w firmie?

mnb

a jak dział sprzedaży, warto się tam pchać? jak dyr/kierownik tego działu?

pelikan

Benefity jak benefity, przeciętnie obiad za pół ceny, kawa, herbata, marna klimatyzacja, troche bajek o wyjątkowości i możliwościach awansu. Najciekawsze, w ALD jest motywująca zasada, wypowiadana z satysfakcja publicznie i podkreslana przez zarządzającego , cyt:"Nikt nie ma ustawowego obowiązku pracy w ALD". Patrząc jaka jest ostatnio rotacja i jak słabo radzi sobie ALD w Polsce, to pracownicy wzięli sobie te słowa do serca.

Joanna

Pracujesz w Ald Automotive? Chętnie dowiemy się jak obecnie wyglądają warunki zatrudnienia. Na jakie benefity może liczyć pracownik?

Tatuaż

Atmosfera do d..., donosicielstwo, brak decyzji i narzędzi, układy i układziki z zarządem

Pomidor
@Tatuaż 10.12.2016 15:24

Fajna firma, w promocji ruda botoksowa, rządy lukaszenko oraz moperski operator operacji. Brak kasy to standard.

ad

@jacek rekrutacja na stanowisko które tutaj wspomniałeś wydaje się bardzo atrakcyjna moim zdaniem, nie wiem tylko czy podołam - może napisz jakieś a konkretnie wymagania na to stanowisko, albo wiesz co? najlepiej to daj namiary na to ogłoszenie.

Marek

jak tak bardzo tęsknisz to wracaj :), pan walahoski na pewno przyjmie na karuzele. Jak pracowałeś w reno wcześniej to większa kasa i lepsze stanowisko.

Franek

Czy pracuje jeszcze Rafał S-ki?

były pracownik

Zastanawiasz się nad tym czy złożyć CV do tej firmy? Jeżeli tak to musisz wiedzieć kilka rzeczy: - po pierwsze motywacja - wynagrodzenie. W tej firmie jest ono adekwatne do tego co robisz. Nie licz na to że zarobisz "kokosy" będąc na niskim stanowisku. W branży motoryzacyjnej pracownicy szeregowi nie zarabiają dużo. Co innego gdy jest się na wyższym stanowisku ;) - po drugie rozwój - jeżeli chcesz się uczyć i nabyte doświadczenie wykorzystywać w pracy, to na pewno zostaniesz zauważony i doceniony chyba.... że trafisz do działu sprzedaży lub nie będziesz podlizywał się Pani z HR... wtedy też, drogi czytelniku musisz liczyć się z tym, że pewne osoby będą starały się Ciebie zgnoić psychicznie, a to jak im się to uda zależy tylko i wyłącznie od siły Twojej psychiki, - po trzecie atmosfera. Ludzie pracujący w ALD Automotive są naprawdę ok. Wiadomo, że zawsze się trafi jakiś działowy ****** ale gdzie ich nie ma :) Ogólnie jest więc ok - oczywiście musisz też pamiętać o tym co zostało napisane w punkcie powyżej - HR/sales omijaj szerokim łukiem.

Popcorn

O tym co tutaj sie dzieje w komentarzach, w całej branży CFM aż huczy... a o "Kadrach" ALD krążą legendy.... Kolejny etap, to chyba widowisko na arenie międzynarodowej ... :-)

HoRacy

Generalnie nie jestem pracownikiem i nie byłem pracownikiem. Zupełnie ktoś niepotrzebnie ciska gromy w stronę konkurencji [BTW kto tam u Was jest taki prymitywny i kat Was kompromituje??]Rozważałem jedna z waszych ofert ale po lekturze wpisów na tym portalu postanowiłem zrobić mały research pt.:"w co ja się pakuje". Rynek mały wiec każdy wie wszystko o innych. Na moment moich rozważań dowiedziałem się tylko ze chcecie się wyprowadzić z Ostrobramskiej ale nie wiadomo gdzie a temat stoi mimo że wszyscy oczekują konkretów. Mnie ta niepewność zniechęciła bo żyje w obrębie Pragi (przedszkole, szkoła, praca żony) i wizja wyjazdów na drugi brzeg nie Pasuje mi. Ale jeśli już temat jest znany, termin i miejsce tez to tylko lepiej dla tych co aplikują - będą mieli jasność gdy zadadzą pytanie na rozmowie. Pozdrawiam.

HoRacy

To jeszcze napisz za której władzy szwagier tam pracował i czemu już nie pracuje? Warto też nadmienić że firma chce zmienić lokalizacje. Konkretów wciąż brak. Miało to być niebawem, teraz jest nowy termin bo pewnie ktoś nie dopiął spraw. Ploty krążą, ludzie nie wiedza na czym stoją, frustracja rośnie. Pytajcie też na rozmowach o to bo za rok czy dwa może być niespodzianka że z Pragi trzeba bujać się na Wilanów, Konstancin czy nawet poza Wawe. Managerowie mają fury i karty paliwowe wiec im dojazdy niestraszne - gorzej szeregowi żołnierze z kartą ZTM.

Generał polko
@HoRacy 24.11.2015 09:31

Chyba jak za poprzedniej władzy to nie na umowę o prace? O siedzibie było mówione na zebraniach z pracownikami tylko ze trzeba być pracownikiem być cos wiedzieć. Frustracja to chyba jest, ale w drugiej firmie, niedaleko w centrum handlowym. A za Warszawę to może nawet na Śląsk? Czujność jak w wojsku. Pozdrawiamy!

tOm

Pytanie odnośnie stanowiska REGIONALNEGO KIEROWNIKA SPRZEDAŻY. Jakieś warunki? jak to wygląda. Dzięki z góry ;)

Ghostbuster

HR siejąc wiatr burzę zbierasz!

JanKowalski
@Ghostbuster 15.09.2015 23:12
HR siejąc wiatr burzę zbierasz!

Żenujący hejt i frustracja. Firma stanela na nogi. Dobrze sobie radzi. Proponuje wyspij sie zamiast wylewac gorycz życia regularnie w nocy. Swoją droga hejt według psychologów to właśnie wyraz samotności, frustracji i braku osob bliskich z którymi można porozmawiać. Opinie pisane anonimowo sa obraźliwe i krzywdzące dla osób pracujących w ALD. Prosze zajmij sie swoją nowa praca.

obserwator
@JanKowalski 16.09.2015 08:11

@Jan Kowalski, ale gdzie we wpisie @Ghostbuster widzisz hejt i frustrację ? Czyżby wyrazem tego miała być późna godzina nocna jego wpisu? Daleki byłbym od stwierdzenia, że anonimowe opinie są krzywdzące dla pracowników ALD,może poza jednym z HR... które w dużej mierze są zbieżne i rzeczywiście nieprzychylne...

Ariel

Dobre warunki pracy, liczą się pomysły i zaangażowanie. Dla osób leniwych i kombinatorów nie ma tu miejsca, jeśli chcesz pracować, zostaniesz doceniony. Nowy GM postawił firmę na nogi, wymagający ale to prawdziwy autorytet. Dla osób wciąż pracujących w ALD opinie są krzywdzące.

Ghost

Towarzystwo wzajemnej adoracji, aż się niedobrze robi jak się to czyta. Zakładam, że są to osoby, które nie pracują już w ALD i to bynajmniej nie z własnej woli...Tak więc przełknijcie gorzką pigułkę i nie palcie mostów za sobą. Nie wiadomo kto, z kim i w jakich okolicznościach spotka się w przyszłości...

Bluecar

Firma OK. Pracować trzeba. Warunki też OK, chociaż konkurencja może dać więcej. Wyjątki sie zdarzają jak wszędzie. GM człowiek od którego można sie uczyć. Dyrekcja sprzedaży i finansów konkretna i wymagająca. Co do HR... Merytorycznie cienko. Manipulacja i hipokryzja. Niestety słoma z butów wystaje. Faszyn from Raszyn.

Vip business class

Ojojojoj. 4 miesiace ciszy i pani HR ni z gruchy ni z pietruchy znow rozpetala dyskusje. Brawo!!! Pelna profeska jak na szanujaca sie korporacje przystalo... Taki komentarz o bylych pracownikach? To wlasnie mowi wszystko o Twoim podejsciu i szacunku do wspolpracownikow.

aloes

ALD traktuje pracowników i tak lepiej niż klientów. Buta, brak kompetencji i arogancja zamkną rynek przed ALD.

Pracownik ald

Firma i atmosfera normalna. Komentarze jak komentarze. Raczej nie płacze a ze kilku pożegnano to teraz piszą i piszą. Najlepiej spytać sie pracownikow.

S. Jobs

Pelna zgoda z 666-666 (niestety). Do tego w dyrekcji sprzedazy kroluja praktyki okreslane przez KP jako "mopperskie" tworzace zla atmosfere pracy poprzez arogancje w stosunku do podwladnych, blichtr i pozerstwo. Chyba ktos nie sprawdzil dobrze referencji w/w przed zatrudnieniem, co nie jest trudne przy tak waskim rynku. Dzial operacyjny i finansowy jak najbardziej polecam z ich normalnymi szefami na czele. Najslabsze punkty to dyrekcja sprzedazy oraz HR - nie znam niestety odpowiedzi, dlaczego tak dlugo trwa ten uklad? Ad post RF: czyzby "przypadlosc literowkowa" w tekscie wskazala nam znana z tego firmowa autorke? ;)

pracownik Z MAŁYM EGO
@qwerty 04.08.2015 12:21
Jak masz jakiś problem to zgłoś te praktyki i już. Łatwo jest pomawiać wszystkich, szczególnie jak się już nie pracuje i nie za...

drogi HR, raczej trudno przyjść i powiedzieć o tak trudnych sprawach, kieDY drogie HR wszystko faksuje do Dyr. Sprzedaży. Po prostu mało kto Ci ufa... jeżeli chodzi o GM, Menagera Finance, Menagera Operation Menagera R&C to są to ludzie od których można się uczyć i merytorycznie porozmawiać. W tych działach praca choć wymagająca przynosi satysfakcję. Niestety Dyr. Hand jest zagubiony wewnętrznie i stąd te nie kontrolowane posunięcia. Układy wcześniej czy później się kończą:) Polecam pracę w ALD.

Ossa
@pracownik Z MAŁYM EGO 07.08.2015 08:05

Naprawde nie rozumiem tej fali jadu, ktora sie wylewa w strone HR. Przeciez jej rola polega przede wszystkim na: - budowaniu podzialow pomiedzy pracownikami - wartosciowaniu ich na lepszych i gorszych ze wzgledu na to czy sa ladni czy brzydcy i jakie metki maja na ciuchach - zbieraniu wszystkich korytarzowych plotek i faksowaniu ich do GM i dyr. sprzedazy, a w drodze poswiecenia nawet udawaniu, ze sie pali, bo wiadomo na papierosie najwiecej mozna sie dowiedziec - wywyzszaniu sie ze wzgledu na dostep do GM - dla wszystkich pracownikow zebranych na spotkaniach ogolnofirmowych niezapomniane wrazenia z "kasliwych" uwag pomiedzy GM i HR Nie wiem czemu chca ja utopic w morzu zawisci ;)))) przeciez to wymarzona osoba na tym stanowisku...

RF

Firma jest ok, trzeba pracować ja wszędzie. Dla mnie ok.

666-666

Jesli najwazniejszymi wartosciami sa dla ciebie marka ciuchow jakie nosisz, zloty iphone i buty od prady, to odnajdziesz sie w Ald. Tu nie licza sie umiejetnosci ani zaangazowanie tylko lans. Ale nie zarobisz na niego w Ald. Do tego fatalna atmosfera,(usunięte przez administratora)Niestety przyklad tych zachowan idzie z gory. A prym w tym wiedzie hr. Nie jest to firma, do ktorej przychodzi sie pracowac z przyjemnoscia.

Nie ściemniaj, 2x puszczasz te same bzdety, pracujesz w pr albo hr? po co pytasz, jesli wiesz?

Zostaw opinię o Ald Automotive - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ald Automotive