ALD Automotive Polska Sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o ALD Automotive Polska Sp. z o.o.

DN Nowy wpis

Czy w końcu po tych dwóch latach na handlowym są jakieś zmiany? :D Od dłuższego czasu nikt nie pisał co tam słychać, dlaczego? za dużo pracy w tamtym okresie było? jakie zarobki z tego wynikają? I przede wszystkim kiedy można spodziewać się jakieś oferty? Pokazuje mi się teraz jedynie dla księgowego. opiszecie przy tym atmosferę miedzy działami?

Kandydat Nowy wpis

Czy możecie się podzielić informacją co słychać w handlowym czy struktura jest już ułożona, jak atmosfera?

Olga Nowy wpis
@Kandydat

A co było nie tak w strukturze że ją układają?

Kandydat Nowy wpis
@Kandydat

Halo, Pracownicy działu handlowego co tam u was słychać?

Na jakie benefity można liczyć w ALD Automotive Polska Sp. z o.o.?

Nik

Na słabą atmosferę, stres, niskie płace i dobrą kawę.

Hanna
@Nik

Aż tyle tego wszystkiego? Co jest z atmosferą nie tak? Stres - co streusje najbardziej w tej pracy? A o kasę to nawet sie nie chce pytać??? A kawusia to na plus

Burżuj
@Hanna

Generalnie najbardziej stresuje mobbing. Chociaż ostatnio Pani, która najczęściej go stosowała na szczęście wyleciała z pracy. W końcu się doigrała, bo i tak przez długi czas było to tolerowane - za długi. Jeżeli dostaniesz "awans" nie licz się w związku z tym z podwyżką. Niestety czegoś takiego tu nie ma. Obiecywane są bardzo często gruszki na wierzbie, a potem i tak nic z tego nie wychodzi. Dlatego tak bardzo dużo osób się zwalnia z tej firmy. Jest presja czasu i dużo pracy zrzucanej na jedną osobę. Chyba niektórzy myślą, że siedzisz tam dla przyjemności, a nadgodziny nie są płacone. Każdy się uśmiecha do Ciebie a potem kątem obgaduje. To taki standard w tej firmie, zresztą pewnie nie tylko w tej. To tak tylko po krótce.

Prac

Nie

Brałeś udział w rekrutacji do ALD Automotive Polska Sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
129Q

Dzień dobry, Aplikuję na stanowisko New Buisness Managera. Czy ktoś może powiedzieć coś więcej na temat firmy oraz tego stanowiska?

Ciężko jest w systemie 12/12 w ALD Automotive Polska Sp. z o.o.?

W Ald nie ma zmian 12h. Każdy ma 8h czasu pracy.

Aplikant

szukają Głównej Księgowej - dlaczego? co z dotychczasową osobą? Czy warto tam aplikować?

Bartek

Nie przesadzajmy z narzekaniem. Tak w ogóle to firma jest ok tylko pewnie każdy powinien zacząć od siebie, poprawiać to co nie jest dobre.

Kuba

@Robi Mam wrażenie, że to konkurencja tak się produkuje na tym wątku!!

Robi

Cześć, jak praca w tej firmie? Są otwarte rekrutacje ale im dale tym bardzie nie wiem czy warto? Poza firmowym chwaleniem się na tym profilu, to raczej słabe głosy i chyba wyglada, ze metr mułu? Jak wyglada sytuacja w sprzedaży? O co chodzi, ze jest usunięte tyle opinii?

MP

Dzień dobry. Ponieważ w ostatnich dniach otrzymałam sygnały, iż przypisuje się mi autorstwo niektórych opublikowanych tu wypowiedzi, czuję potrzebę zamieszczenia krótkiego oświadczenia: 1. Niniejszy wpis jest moim pierwszym i zarazem ostatnim, jaki kiedykolwiek zamieściłam na tym portalu. 2. W sobotę 05.05.2018 rano, podczas gdy użytkownik @1234 zamieszczał wpis, o którym mowa wcześniej, ja zwyczajnie pracowałam (przygotowując się do porannych zajęć rowerowych, które prowadziłam jako instruktor w jednym z warszawskich fitness klubów). 3. Nie popełniam błędów ortograficznych w pisemnych wypowiedziach. 4. Nie wypowiadam się na tematy, o których nie mam aktualnej wiedzy, ani o sytuacjach, w których nie biorę udziału. 5. Nie uczestniczę w blogach, czatach i dyskusjach internetowych o charakterze sensacyjno-nowinkarskim (podobno inteligentny człowiek umiejętnie selekcjonuje źródła informacji, co staram się czynić). 6. W sobotę 05.05.2018 otrzymałam wiadomość SMS z numeru należącego do ALD, o treści sugerującej moje powiązanie z wpisami na tutejszym portalu (sądziłam początkowo, że to pomyłka, ale teraz oczywiście rozumiem już kontekst i intencje). Uprzejmie proszę o nie stosowanie takich praktyk, ponieważ to zakłóca mój spokój osobisty, a ja nie jestem zainteresowana rozwiązywaniem problemów, które już mnie nie dotyczą. Jest mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji, której stałam się uczestnikiem wbrew własnej woli. Życzę Wszystkim wszystkiego dobrego i pozdrawiam (usunięte przez administratora)

Atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa bardzo ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Ald Automotive?

Dyrektor

Droga 1234, Przeczytałem Twój post z zatroskaniem. To jest niestety smutna polska rzeczywistość, że internetowe fora dyskusyjne są pełne hejtu, obelg, oskarżeń. Ponieważ portal go work podkreśla, że zależy mu na dyskusji, odniosę się do kilku spraw. Niech to będzie mój list do M. Niepokoi mnie, że ktoś w długi majowy weekend, o 7 rano w sobotę, zamiast odpoczywać albo zająć się czymś przyjemnym, pisze takie posty. Jaki musi być stan ducha i umysłu takiej osoby? Poza tym, na jakiej podstawie ktoś, kto jest poza firmą wypowiada się na temat panującej w niej atmosfery? W każdej organizacji są ludzie zadowoleni i niezadowoleni. Moim zdaniem tych pierwszych jest w ALD więcej, ale po prostu nie zabierają głosu. Piszesz o ogromnym przeciążeniu pracą: ocena jest zawsze względna, ale naprawdę trudno mi się z tym zgodzić. Większość osób wychodzi z biura kilka minut po 16 czy 17, przerwa na lunch liczy się do czasu pracy, nie odbijamy kart przy wyjściu na papierosa. Jasne, że są chwile, kiedy pracujemy dużo: zakończenia projektów, zamknięcia miesiąca czy po prostu spiętrzenia różnych zadań, ale to w biznesie się zdarza. Nasi pracownicy mają czas na regularne wspólne bieganie, imprezy, wyjazdy narciarskie, żeglarskie, wyjścia do teatru czy kursy sushi. Chyba nie jest więc tak źle, chociaż są też osoby, które nigdy nie mają na nic czasu ani ochoty. Taka sytuacja… Dostrzegam trudności i staram się reagować, jeśli jest taka potrzeba. Mam raczej grubą skórę i mało wrażliwe ego. I nie obrażam się, życie mnie nauczyło, że to niczego nie załatwia. Czasem słyszałem zarzuty dotyczące zbyt ostrożnego trybu podejmowania decyzji, więc słowa o decydowaniu z szybkością światła mogę odebrać tylko jako komplement. Zmienność sytuacji jest permanentną cechą dzisiejszego biznesu i ktoś, komu zależy na pracy w niezmiennym otoczeniu powinien poszukać jej w urzędzie państwowym. Wkrótce przenosimy się do nowego biura. Bynajmniej nie (jak ktoś kiedyś napisał na go work) „do Wilanowa czy Konstancina, bo managerowie mają fury, a reszta ich nie obchodzi”. Nie przenosimy się też do Mordoru, żeby oszczędzić na czynszu, fundując w zamian pracownikom udrękę wielogodzinnych dojazdów. Przenosimy się na Powiśle, 100 metrów od metra, bulwarów wiślanych i innych fajnych miejsc. W tej przeprowadzce chodzi nie tylko o nowe miejsce do pracy, chodzi przede wszystkim o nowe zasady współpracy. Otwarta przestrzeń, mnóstwo miejsca na formalne i nieformalne spotkania mają pomóc w stworzeniu nowej kultury pracy. Mają pomóc, ale nie zrobią tego za nas. Wiem, że nie wszystkim to się podoba, dlatego przed lipcem pewnie będzie jeszcze kilka rozstań. Zawsze lepiej, jeśli taka decyzja wychodzi od pracownika, jeśli sam dojdzie do wniosku, że będzie mu lepiej w innym miejscu. Takie jego święte prawo. Takie samo prawo do doboru osób chcących budować coś razem ma też pracodawca. To nigdy nie są łatwe decyzje. Na szczęście obecny rynek pracy sprawia, że nikt nie jest skazany na bezrobocie i biedę. Piszesz o „żucaniu” papierami. Naprawdę zabawne, nie tylko z powodu pisowni. Nikt na razie niczym nie rzucał, osoby chcące odejść spokojnie wyjaśniały powody swoich decyzji, a ja dziękowałem im za lata pracy w ALD, także publicznie, w obecności innych pracowników. Co do rzekomego „linczowania” byłych pracowników na spotkaniach firmowych. Dla mnie najważniejsza jest jasna informacja. I pracownicy nie są tym zmęczeni, przynajmniej nie wszyscy. Mają do tego prawo. Mają prawo dowiedzieć się, dlaczego jakiś manager czy dyrektor nie pracuje już u nas. Nie może być tak, że ktoś był, a teraz go nie ma i tyle. Czasem to może być dla kogoś trudne, ale życie bywa trudne. Dlatego: śmiech to zdrowie! Jeśli więc rzeczywiście reszta leasingowego towarzystwa śmieje się w najlepsze, niech im będzie na zdrowie! Ludzie, którzy zamiast bez końca grzebać się w przeszłości i snuć spiskowe teorie dziejów potrafią się śmiać są mniej sfrustrowani, przyjemniej z nimi pracować, nawet jeśli to konkurenci. Na zakończenie: Twoje rady dla HR. Świadczą tylko o braku zrozumienia tego, co jest istotą zarządzania zasobami ludzkimi. Biurokracja w tym zakresie jest ważna, ale na pewno nie najważniejsza. Czy firma piszącego (jakoby) na tym forum Steve’a Jobsa odniosła sukces bo pracownicy dostali na piśmie zakresy obowiązków? Chyba nie, liczyła się ich inicjatywa, pomysłowość, pracowitość, zaangażowanie, a nie chowanie się za stwierdzeniem „to nie jest w moim zakresie obowiązków, nie mam tego w KPI”. Znamy to, prawda? W HR najważniejsze jest wspieranie rozwoju, pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji (także życiowych) – i to w ALD po prostu się dzieje. Poza tym strasząc nas rzekomym naruszaniem prawa, zapewne umknęło Ci, że kodeks pracy nie wymaga określenia zakresu obowiązków w formie pisemnej, ustne informacje od przełożonego są w tej kwestii absolutnie wystarczające. A gdyby coś było niejasne: wystarczy wykazać odrobinę inicjatywy i zapytać. Tylko tyle i aż tyle…

Zadowolony pracownik
@Dyrektor

Brawo !

Pędzące Pendolino

(usunięte przez administratora) Nie ma rozmów, spełniania marzeń czy szczerości, liczą się tylko zaoszczędzone kosztem zwykłych pracowników pieniądze, W tej korporacji szukać w nieskończoność można sensu w wykonywanych czynnościach bez poparcia racji - (usunięte przez administratora)i tak wiedzą lepiej i zrobią po swojemu. Brak stabilnej i dalekobieżnej przyszłości(usunięte przez administratora) szkoda czasu.

qaz
@Pędzące Pendolino

a jak dział sprzedaży? kierownictwo tego działu?

Ostatnio pojawiło się kilka ogłoszeń dot. pracy w Ald. Interesuje mnie praca na stanowisku specjalisty ds. logistyki. Ktoś może coś powiedzieć o pracy na tym stanowisku - jakie warunki, kierownictwo, atmosfera?

kucyki
@ja

daj sobie spokój, ald w polsce jest jak spadający jesienny liść na wiosnę ...

Joanna

@ok - mógłbyś podzielić się swoimi doświadczeniami z pracą w Ald Automotive? Wszelkie merytoryczne opinie na temat pracodawcy będą pomocne dla osób potencjalnie zainteresowanych ofertami pracy.

ytr

jak nowa dyr. sprzedaży?

Banan

O co chodzi z tym hr? Czego sie obawiać ?

ok
@Banan

A na jakie stanowisko aplikujesz? To Ci opowiem czego się spodziewać.

Joanna

@pelikanco masz na myśli pisząc o rotacji? Dobrze rozumiem, że jest ona obecnie w Twoim odczuciu wysoka? Co według Ciebie wpływa na taką sytuację w firmie?

mnb

a jak dział sprzedaży, warto się tam pchać? jak dyr/kierownik tego działu?

pelikan

Benefity jak benefity, przeciętnie obiad za pół ceny, kawa, herbata, marna klimatyzacja, troche bajek o wyjątkowości i możliwościach awansu. Najciekawsze, w ALD jest motywująca zasada, wypowiadana z satysfakcja publicznie i podkreslana przez zarządzającego , cyt:"Nikt nie ma ustawowego obowiązku pracy w ALD". Patrząc jaka jest ostatnio rotacja i jak słabo radzi sobie ALD w Polsce, to pracownicy wzięli sobie te słowa do serca.

Zostaw merytoryczną opinię o ALD Automotive Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ALD Automotive Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ALD Automotive Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALD Automotive Polska Sp. z o.o.?

ALD Automotive Polska Sp. z o.o.