Opinie o Helios Kino w Sosnowiec

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników na temat firmie Helios Kino, lecz też Klientów firmy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Helios Kino na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Kultura i sztuka - działalność związana z muzyką i filmem

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Helios Kino w Sosnowiec

Helios Warszawa BlueCity

Praca nie ma większego sensu, co chwila organizowane są zebrania, na których masz kolejne przypomnienie o prawidłowym stroju Cyli eleganckich skórzanych półbutach u mężczyzn i szpilkach u kobiet. Jak nie masz odpowiedniego stroju to cię wywalają ze zmiany. Papierologia jakoś idzie ale non stop są jakieś niedociągnięcia. Jak ktoś nie ma odpowiedniej ilości sprzedaży sugerowanej to jest zwalniany. Zwolnienia bez okresu wypowiedzenia. Chore godziny pracy. Zawsze przysługuje ci 15 minut przerwy czyli jak jesteś na 15 godzinną zmianę masz 15 minut żeby coś zjeść i się napić. Zasady BHP łamane na każdym kroku, niekompetentni kierownicy, BRAK SZKOLEŃ, wysyłanie maili dot. sprzedaży sugerowanej, stroju i w ogóle wszystkiego często o godzinie 1 w nocy. Na zmianie jest z mało osób i nie ma możliwości aby samemu o godzinie 10 tuż przed otwarciem obsłużyć całe kino.

Fghjk Nowy wpis
Kandydat

W kinie Helios wymagają noszenia plakietek z informacją o byciu lub nie byciu zaszczepionym.

Pytanie Nowy wpis

Czy w Helios Kino możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

pracownik Nowy wpis

nie. raz na miesiąc

Kinomaniak Nowy wpis
Klient

Znowu segregacja.. na szczęście są inne kina do których uczęszczam a Helios unikam. Dziękuję za pomoc w wyborze ekina????

Halina

Cześć, dużo jest informacji na temat czegoś, co ludzie nazywają segregacją na szczepionych i nieszczepionych jako praktyce w kinie Helios. Czy dotyczy to też zespołu pracowniczego?

x
@Halina

nie xd

logo firmy Specjalista ds. Windykacji
SAF S.A.
(208 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Informatyk/grafik z orzeczeniem o niepełnosprawności
BPO NETWORK Sp. z o.o.
Agencja Pracy
Aplikuj na wiele ofert
Mati
Klient

Nie polecam z całego serca, segregują ludzi i bezprawnie wnikają w dane wrażliwe.

Sylwia
@Mati

To naprawdę super, że zechciałeś wyrazić tu swoje zdanie, ale jest ono dość niezrozumiałe. "Nie Heliosa, ponieważ segregują ludzi i bezprawnie wnikają w dane wrażliwe" - co To właściwie oznacza? W jaki dokładnie sposób "segregują ludzi"? Powiesz jak jest w firmie ze stabilnością zatrudnienia?

Kadafi ....
Klient

Witam ,odradzam to kino . Bezczelnie dzielą ludzi na zaszczepionych i niezaszczepionych... Wnikają w dane wrażliwe nie mając podstawy prawnej .... Łamane Prawa Człowieka Faszystowskie zachowanie rodem z Hitlerowskich Niemiec i to wszystko pod przykrywką DLA NASZEGO DOBRA ... Wstyd że takie kino mamy w Polsce (usunięte przez administratora) BYLBY Z HELIOS. DUMNY Tylko jeszcze GETTO wybudujcie w Heliosie

Jan,*
Klient

Helios łamie PRAWA CZŁOWIEKA ...Stosuje SEGREGACJĘ sanitarną niczym (usunięte przez administratora) Na biletach stosuje się napis NIEZASZCZEPIONY ..! Gdzie ochrona danych osobowych ,danych wrażliwych RODO.!!! Jak można wnikać w kartę medyczna ludzi .. Czy Helios wymaga też szczepień no.Wściekliznę,różyczkę ,krztusiec ,polio????

Helios Warszawa BlueCity

Justyna
@Helios Warszawa BlueCity

A jak wyglądają te 'chore' godziny pracy? Chodzi mi o to ile dziennie godzin się pracuje i jak to wygląda na przestrzeni tygodnia/miesiąca? Czy zdarzają się w Heliosie jakieś wolne dni?

Czy w Helios Kino zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

A

Pracowałam w Heliosie parę lat temu. Największy minus to żałośnie niskie zarobki-teraz najniższa możliwa stawka za godzinę pracy, parę lat temu było to 5 zł za godzinę (!). Gdyby mogli to płaciliby wtedy miską ryżu... Pracownicy to sami studenci (trzeba mieć status studenta, żeby mogli zatrudnić na umowie śmieciowej) - dzięki temu zespół jest młody i można poznać fajnych ludzi. Kierownicy to ludzie z przypadku, bez doświadczenia. Każdego dnia robisz coś innego- raz jest to zmiana na Barze( sprzedaz jedzenia i napojów, ciągłe sprzątanie) , innym razem jest to zmiana na Kasie czyli sprzedaż biletów (najlepsza możliwość bo mozna siedziec zamiast ciągle stać np. po 12 godzin) i ostatnia możliwa zmiana to Obsługa czyli wpuszczanie na sale kinowe i sprzątanie sal oraz toalet i korytarzy. Ogólnie nie polecam bo zarobki to jak plunięcie w twarz. Jedyny plus to znajomości, które trwają do dzisiaj

Jakie są mocne strony pracodawcy Helios Kino?

pracownik Helios Blue City
@Pytanie

elastyczny grafik, terminowa wypłata, kultura pracy, zespół, jasne zasady

pawlos

Zamiast blokować rezerwacje na seanse filmowe wprowadźcie opłatę za rezerwację np. 5 złotych która będzie odliczana przy zakupie biletu. W ten sposób unikniecie sytuacji w której ktoś rezerwuje miejsce i nie przychodzi na seans blokując miejsce tym którzy faktycznie chcą przryjść i ten film obejrzeć bo opcja kupowania biletu przez internet raczej się nie sprawdzi bo nikt nie będzie ponosił dodatkowych opłat za kupno biletu online jak może kupić tańszy na miejscu

Emilia
@pawlos

Wiadomo kiedy ruszą w Heliosie seanse? Jest jakaś przewidywana data?

pracownik Helios Blue City
@Emilia

1 czerwca.

Dawid

Dziwnie niektóre osoby piszą! Firma ma dobrą opinię jako pracodawca a jak mało płacą to szukajcie cięższej pracy!!

Anonim
@Dawid

Pewnie tą odpowiedź to odpowiedź kierownika .... od razu widać kto pisze ..PORAŻKA

Czy w firmie Helios Kino są regularne szkolenia pracownicze?

kk

Tak,są regularne szkolenia

pracownik Helios warszawa

nie

Zawiedziona

Kino Helios powinno zmienić zasady rezerwacji miejsc. To porażka!!! Kilka dni wcześniej zarezerwowałam miejsca na film. Przyjechałam do kina na seans kilkanaście minut wcześniej i chcąc kupić bilet, dowiaduję się, że rezerwacja anulowana, bo trzeba być pół godziny wcześniej, a miejsc już nie było! Paranoja! Nikt nie będzie siedział pół dnia w kinie, żeby potwierdzić rezerwację!!! Pół godz. przed seansem, pół godz. reklam, to się robi już godzina...Mogliby zamieścić przy rezerwacji informację, że np. 1 godzinę przed rozpoczęciem filmu należy potwierdzić rezerwację, inaczej będzie anulowana, a nie usuwać rezerwację przed nosem....Pod tym względem PORAŻKA!

Pracowałem sporo czasu i szczerze odradzam, chyba że jesteś ultra-zdesperowanym studentem, który potrzebuje kilku groszy miesięcznie. Kolesiostwo, wręcz śmieszny zakres obowiązków na stanowisku obsługa widza (jeśli jesteś facetem, to nie licz, że otrzymasz szkolenie na jakiekolwiek inne stanowisko, ponieważ Pani kierownik kadrowa jest seksistką), marne pieniądze, fatalny wymiar godzin pracy i karygodne traktowanie ze strony kierownictwa, szczególnie dla nowo zatrudnionych. Gdyby nie część pracowników, która była naprawdę w porządku nie wytrzymałbym tam miesiąca. Obiecują luźne zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie, w którym sam ustalasz sobie dni i godziny pracy, a jak przyjdzie co do czego, dostajesz czerwoną zmianę, na której jeśli się nie pojawisz z przyczyn osobistych, z automatu otrzymujesz wypowiedzenie. Poza tym łamanie przepisów BHP i kodeksu pracy na porządku dziennym.

Roman
@anonim

Co to jest ta czerwona zmiana? A tą umowę zlecenie ostatecznie dają, czy nie?

Bigos
@anonim

Tak samo jest w kinie Helios w płocku

nnn

Lubię atmosferę w Helios Kino za: popcorn karmelowy

Lidia
@nnn

Rozumiem, że jesteś zadowolonym klientem Helios Kino. Jednak na forum, cenne są informacje dotyczące pracy w danym miejscu i wywiązywania się z roli pracodawcy przez tą konkretną firmę. Zatem, czy posiadasz jakąś wiedzę na temat tego, jak pracuje się w Helios Kino?

Karamija
@Lidia

Jeden z kierowników kina potrafił powiedzieć że (usunięte przez administratora) go nasza paczka. Mój kolega sam przykręcał blat na barze bo tak już wszystko latało że coła i Pepsi lało się na klientów. Innym razem sam rozpracował nową maszynę która przyszła. Zainstalował i uruchomił a jak się spóźnił bo zaspał po 15 godzinnej zmianie to go wywalili.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Helios Kino? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

PRACOWNIK
@Pytanie

Nijak ani płatne ani do odbioru, już chwalę Heliosa

Karamija
@Pytanie

Pracują po 12 lub 15 godzin i nie ma płaconych nadgodzin. A następnego dnia na 9rano.

Maletko95

Skomentuję prace pod Warszawą WWL, Chore zmiany, przepisy BHP łamane na porządku dziennym, straszą wypowiedzeniami. Były dyrektor na oczach pracowników miał romans z pracownicą podczas imprezy integracyjnej, wszyscy pracownicy o tym wiedzą. Obecna kierowniczka również co nieco miała z nim wspólnego pod wiadomym względem - Też zostali przyłapani w miejscu pracy. Jeśli chodzi o BHP, koleżanka została porażona prądem od źle podłączonej popcornicy i przyjechała po nią karetka, dostała Ultimatum - Jeśli złoży skargę o odszkodowanie to dostaje wypowiedzenie. Jeśli chodzi o atmosferę pracowników to akurat jest bardzo dobra, przerwy 15 minut. Dla studentów czy osób rozpoczynających pierwszą prace jest ok. Wynagrodzenia na czas i za nadgodziny również płacą. Tak żeby popracować kilka miesięcy to ok.

Anonim
@Maletko95

Rozumiem, że opinia napisana jest jako osoby kiedyś zatrudnionej jako obsługi na kinie? Czy jesteś w stanie powiedzieć coś więcej w tym temacie? Wiesz może jakie są teraz warunki pracy i czy warto składać tam CV? Skąd wiadomo, że popcornica była źle podłączona? Był spisany protokół z wypadku przy pracy?

On
@Maletko95

I ta kierowniczka zostala potem dyrektorem kina, gdy dyrektor przeszedł do Wawy. Tak się robi karierę

Ulka

Jaka macie atmosferę? Myślę złożyć dokumenty, czy jest warto?

Zostaw merytoryczną opinię o Helios Kino - Sosnowiec

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Helios Kino