Opinie o Exco A2A w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Exco A2A. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Exco A2A o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Exco A2A w Warszawa

Halina

Jest nabór na Asystentkę do Działu Kadr i Płac do Radomia. Ktoś z Was zna zarobki? Jaka jest szansa na awans z takiej asystentki i czy firma pomaga w ukończeniu studiów kierunkowych (w ogłoszeniu jest mowa o rozwoju kompetencji i nauce angielskiego)?

Karo
@Kicia

Nawet nie można liczyć na żadne premie? Albo chociaż benefity nie rekompensują wieloletniego starania i przykładania się do pracy w tej firmie?

expracownik

swoją przygodę z Exco zakończyłam ponad 3 lat temu i od tamtej pory dwukrotnie zmieniałam miejsce pracy. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że w każdej pracy są lepsi i gorsi pracownicy i lepsze lub gorsze kierownictwo a nasze zarobki zależą od tego co wynegocjujemy. Często zaglądam tu żeby zobaczyć opinie o Exco i jestem zdumiona, jak te negatywne, daleko mijają się z prawdą. Przynajmniej za moich czasów w Exco pracowało wielu młodych ludzi dla których był to początek kariery, dlatego uważam że ich opinie mogą być mało obiektywne. Zmienią pracę kilka razy i docenią pewne kwestie. Ja kibicuje Exco bo oprócz dobrych warunków pracy byli (i zapewne są) tam wspaniali ludzie. Może kiedyś wpadnę na kawę.

Kryśka Nowy wpis

Ktoś tu pięknie raz rozpisał możliwości awansu z asystenta na młodszego i starszego specjalistę. Jak ten proces odnieść do stanowiska specjalisty ds. kadr i płac. Tj. zaczyna się aktualnie (wg ogłoszenia o pracę na Ursynowie) jako specjalista z min. 3-letnim stażem. I dalej co? Jak są u Was kolejne stanowiska i dodatkowe zadania na nich?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.

Czym w Exco A2A zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Hej, znowu szukają pracowników do kadr, tym razem specjalistów.To zbieg okoliczności i po prostu tak wyszło, czy faktycznie dział może "pochwalić" się dużą rotacją. W sumie ktoś z was pisał, że firma nie docenia długoletnich pracowników, a z drugiej strony ponoć jest możliwość rozwoju i awansu.. nie chciałabym się domyślać, skoro jestem kandydatem dopiero, może ktoś z was mi podpowie o co chodzi?

M Nowy wpis

Pracuję tutaj 5 lat, nie narzekam ani na brak doceniania ani na brak możliwości rozwoju, nie wiem co to za mściwe komentarze poniżej... Nabór na stanowiska nie zawsze wiąże się z rotacją, czasami działy się powiększają. Lubię swoją pracę, uważam że pracują tutaj wspaniali ludzie i nie myślę o zmianie na żadną inną. Osobiście pracę w Exco mogę z czystym sumieniem polecić

prozaik

Opinia na temat działalności firmy. Jest taka jedna która bez papierów jest kierownikiem branży. Młoda dziewucha bez papierów, nieskalana wysiłkiem. Dyrygent. Pogoń za pieniądzem ślepo w odchłań.

Aplikowałeś do firmy Exco A2A? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Halina

Katarzyna
@Halina

Cześć Halina, Na zarobki składa się kilka czynników: czy kandydat ma już za sobą pierwsze doświadczenie zawodowe np. staż lub praktyki, zdobyte wykształcenie, kursy, umiejętności miękkie ????. Odpowiadając na Twoje drugie pytanie – jasne, że jest możliwość awansu ???? Każda osoba, która jest zaangażowana, chce się uczyć może po około 2 latach awansować na stanowisko Młodszego Specjalisty. W firmie jest wiele osób, które zaczynały pracę z pozycji Asystenta, a w tej chwili są już Starszymi Specjalistami. Mamy wielu biegłych ekspertów kadrowo – płacowych, którzy chętnie służą pomocą i dzielą się wiedzą ???? Co do nauki języków – Exco wykupiło pracownikom możliwość korzystania z platformy e-elearningowej.

Jan
@Katarzyna

Taki awans wiąże się zwykle z podwyżką? Jak tu jest w ogóle z możliwości podnoszenia wypłaty? Tylko przy zmianie stanowiska czy są przynajmniej raz w roku małe podwyżki dla wszystkich?

@Jan

Nie ma podwyżek co roku. Są podwyżki związane ze zmianą stanowiska, ale nie są wysokie.

Kicia

jak nie wyszarpiesz podwyżki to nic nie dostaniesz - firma nie docenia wieloletnich pracowników dlatego wiele z nich odchodzi

Karo
@Kicia

Oliwka

Szukają Asystentki do działu księgowości, możecie napisać mi jak wygląda atmosfera w dziale, jego struktura? Ile osób liczy? Wspomnieliście tu o podwyżkach, na tym stanowisku również są? Nie widzę nic o typie umowy, czy oferują UOP? Ja na ten moment studiuję niestacjonarnie, więc zlecenie jest ok, ale na co można liczyć potem? Jak kwestia nadgodzin, w firmie dbają o work life balance?

Abc

Gdzie znajduje się firma bo jest napisane, że w Warszawie, a w ogłoszeniu o pracy jest " Wołomin". Więc gdzie i w jakiej dzielnicy?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Exco A2A?

Tak, są całkiem fajne imprezy integracyjne

Janusz

O, to dobrze słyszeć, a często się zdarzają? Masz tutaj na myśli bardziej jakieś wyjścia, wyjazdy czy po prostu spotkania w biurze? Napiszesz też kilka słów nt. atmosfery, tzn. jak wygląda komunikacja? Można się na spokojnie dogadać z innymi pracownikami i szefostwem, nie ma tutaj przysłowiowego rzucania kłód pod nogi?

expracownik

Ksiegowa

Pracuję tu już dłuższy czas i widzę, że firma się zmienia. Pandemia nauczyła nas pracy zdalnej i wiele osób nadal pracuje hybrydowo. Mamy fajny dział marketingu, który podsuwa nam coraz więcej ciekawych propozycji. Dział księgowy też się zmienia, widac nowe rozwiazania, pomysły.... coraz częściej słychać też o potrzebie osoby kierowniczej dla tego działu. Wszystko też zależy do jakiego zespołu się trafił. Ja byłam w kilku i na prawdę różnice są ogromne. Jeśli ktoś liczy na szybką karierę to tu musi na prawdę udowodnić swoje umiejętności.

Agata
@Ksiegowa

No ja właśnie widzę, że poszukują księgową i to co oferują to m.in. szkolenia, możesz powiedzieć jak często je organizują i czy z zakresu rachunkowości też coś się znajdzie? A pracują też na SAPie? Bo wymagają znajomości Comarch Optima, a z nim tak średnio miałam do czynienia...

ksiegowa
@Agata

Firma pracuje na Comarch ERP Optima a niektórzy klienci też korzystają z SaldeoSmart. Z tego co wiem to firma ma dostęp do Akademii szkoleń firmy LTCA, na bieżąco tam są prowadzone szkolenia webinary itd. a i chyba są też wewnętrzne szkolenia prowadzone,

Zainteresowana

Dzień dobry. Chciałabym zapytać, czy Państwa firma przyjmuje stażystów w ramach aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanej z PFRON? Chciałabym rozpocząć przygodę w kadrach i płacach i z tym zawodem związać swoją przyszłość, a taki staż dałby możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy. Aktualnie jestem po kursie pracownika biurowego z elementami kadr. Będę wdzięczna za odpowiedź od Państwa.

Dorota

Dzień dobry, na pracuj.pl jest oferta na stanowisko Specjalista ds Kadr i Płac - dla woj. lubelskiego. Wymieniony jest m. in. tryb pracy zdalnej. Czy jest szansa na 100% pracy zdalnej? Ewentualnie np. raz w miesiącu podjechanie do biura...

Dział HR
@Dorota

Dzień dobry. Oczywiście, jest możliwość 100 % pracy zdalnej. Zapraszamy do aplikowania. Pozdrawiamy serdecznie, dział HR

Dorota
@Dział HR

A na jakich programach pracuje firma?

Kadry

Dzień Dobry, jak wyglada praca kadry i płace zdalnie i jakie są zarobki ???

Iza

Czy na stanowisku ksiegowej wymagana jest dobra znajomość angielskiego, czy rozmowa rekutacyjna jest po angielsku? Czy jest szansa dostać się do firmy ze słabym angielskim ?

dante

Kategorycznie odradzam przed zostaniem klientem tej firmy. Jakość usług jest katastrofalnie niska. Pracownicy niezaangażowani, gburwaci ale co najważniejsze skrajnie niekompetentni. Zostaliśmy ofiarami skrajnego nieudacznictwa, korporacyjnego tumiwisizmu i arogancji.

@dante

Satysfakcja naszych 500 klientów jest dla nas priorytetem. EXCO posiada ustaloną organizację pracy i wdrożone procesy. Opiekunami klientów są osoby kompetentne, które bezpośrednio odpowiadają na pojawiające się problemy i pozostają do dyspozycji, aby ewentualne problemy rozwiązać. Wiedzą Państwo z kim powinni się kontaktować. Jeżeli napotykają Państwo jakiekolwiek problemy, należałoby bezpośrednio skontaktować się z tymi osobami, zamiast oczerniać naszą spółkę w Internecie.

sylvie
@dante

Niestey mam podobne doswiadczenie. Wielu niekompetentnych pracownikow, za to mniemanie o sobie samych siega najwyzszych szczytow.. osoba na kierowniczym stanowisku probuje wycenic udzialy dzialalnosci gospodarczej, od firmy ksiegowo kadrowej mam prawo wymagac zeby wiedzieli ze w DG udzialow nie ma ...moze za duzo oczekiwalam, natomiast faktura na kilkanascie tysiecy trafila do mnie bez zadnej zwloki. To historia sprzed wielu miesiecy, podobna moglabym sie podzielic sprzed wielu lat, dlatego mysle ze i teraz tak samo sie tam dzieje ..

Tuta trzeba małego wyjaśnienia

Boli mnie takie wylewanie żalu na tym profilu... Łatwo jest napisać dużo złego o firmie ale o pozytywnych aspektach pracy już nie każdemu się chce... Pracuję tutaj już kilka lat, nie jest to moja pierwsza praca więc mam porównanie i śmiało mogę stwierdzić że pomimo wad, które są w każdej firmie jest też bardzo dużo zalet. Osoby zarządzające mają świadomość tego, co wymaga zmian i starają się cały czas konkretne rzeczy po kolei rozwiązywać, współpracując przy tym z pracownikami. Nie od razu Rzym zbudowano. Cały czas pracujemy nad tym, żeby pracowało nam się lepiej, żeby się rozwijać i odpowiadać na potrzeby zarówno pracowników jak i klientów. Cały czas się wszyscy uczymy. Trzeba się czasem postawić z drugiej strony i zastanowić dlaczego niektóre decyzje były takie a nie inne. Zarząd jest otwarty na szczere rozmowy i jasne stawianie sytuacji, jeśli ktoś nie potrafi odpowiednio wcześnie zaznaczyć że zaistniał dany problem to nie może oczekiwać że nagle po rzuceniu wypowiedzeniem on się rozwiąże w (usunięte przez administratora) Osobiście bardzo doceniam kulturę pracy, atmosfera jest rodzinna i zawsze mogę liczyć na pomoc w każdej sprawie. "Ostrzeganie" ludzi przed pracą tutaj jest po prostu nie na miejscu, bo jest to kwestia indywidualna, czy komuś będzie tutaj odpowiadać czy nie... Ja uwielbiam swoją pracę, bardzo się cieszę że tutaj trafiłam, zyskałam poza stabilną pracą też wielu przyjaciół i otrzymuję tutaj dużo serdeczności od współpracowników. Dodatkowo rozwijam swoje umiejętności, wiele się uczę i bardzo to doceniam. Nie zamierzam zmieniać tej pracy na żadną inną (i nie jest to post sponsorowany :P). Jeśli chodzi o wynagrodzenie to uważam, że ludziom zawsze będzie mało i jest to też traktowane często jako pretekst do konfliktów. Uważam że pisanie wyłącznie negatywnych opinii jest po prostu niesprawiedliwe i krzywdzące dlatego dodaję swoje trzy grosze.

ciekawe
@Tuta trzeba małego wyjaśnienia

Proponuje, żeby dział HR komentarze w imieniu firmy czy pracowników (!) dodawał chociaż w innych dniach i godzinach, bo wszystko jak na dłoni widać, zwłaszcza te pozytywne. sprytu jeszcze nie udało się wypracować...

praca tylko dla ludzi, którzy chcą mieć pierwsze doświadczenie z księgowością oraz nie zależy im za bardzo na wysokim wynagrodzeniu. Rekrutację wygrywa osoba, która powie najmniejsze wynagrodzenie- nie patrzą na doświadczenie. Z podwyżkami jest bardzo duży problem, tak samo jak z premiami, nadgodzinami. Praca jest wykonywana w grupach, zazwyczaj główny księgowy jest liderem i zarządza resztą pracowników (młodsza, starsza księgowa, asystenci). Odnoszę wrażenie, że liderzy grup mają odgórny przykaz, żeby nie udzielać pracownikom zielonego światła na podwyżki czy znaczny rozwój. Dział HR niekompetentny, nie ma wsparcia dla pracownika w przypadku konfliktów-a te zdarzają się często. Zwłaszcza, jeśli jest tam osoba, która jest liderem i bardzo źle traktuje swoich pracowników -dużo osób przez tą kobietę odeszło, ponieważ firma jest związana chyba cyrografem z ową "matroną". Zachowania kobiety były zgłaszane właśnie do działu HR ale jak widać bezskutecznie. Po rekrutacji zapominają oddzwaniać, zapominają o spotkaniach, a ustalenia na rozmowach zazwyczaj ulegają zapomnieniu. Miła atmosfera panuje tylko w niektórych grupach, bo są liderzy, którzy normalnie podchodzą do pracy. Na ogół proszę się przyzwyczaić do krytycznych spojrzeń i prychań do nowej osoby przez pracowników, którzy uważają się za śmietankę. Biuro prezentuje się ładnie, duża przestrzeń, ładna kuchnia, zadbane łazienki. Zawsze mogą Państwo spróbować, może opinie na gowork trochę pomogą się zastanowić tej firmie i stworzą normalne warunki pracy

Niestety smutna rzeczywistość

księgowa
@były pracownik

Chyba w każdej firmie są lepsze i gorsze zespoły pracy, widocznie trafiłam do tego lepszego, bo mi akurat praca tutaj bardzo odpowiada i nie odczułam jakiś problemów. Wynagrodzenie może nie jest jakieś wygórowane ale pod tym kątem czuję wsparcie lidera, że jak wykażę się w konkretnych sprawach to sprawa podwyżki jest zawsze do negocjacji. Na przestrzeni ostatnich miesięcy widzę też, że zaczęły się jakieś prace nad sformalizowaniem zasad w tych kwestiach więc jestem dobrej myśli

Byly pracownik

Potwierdzam.

Zawiedziony

Przykro niestety bez rozmowy wstępnej, wybraliśmy lepszą kandydaturę.

Irena
@Zawiedziony

A to wiadomo czego Ci brakowało? Chodzi mi o to, czy dostałeś może feedback na temat przebiegu rozmowy? Czy do tej rozmowy w ogóle nie doszło?

Dominika

Piszecie ze firma jest nastawiona na pracowników bez doświadczenia, od razu po studiach a nawet w trakcie :) jeśli chodzi o status studenta, to na jakiej umowie się pracuje? Zlecenie, staż, praktyka?

Francja

Odradzam współpracę z tym biurem rachunkowym rekrutuje pracowników świeżo po studiach. Ta firma nie jest godna polecenia. Dużo złego słyszałem .

co
@Francja

A gdzie pracownicy po studiach mają zdobywać doświadczenie? Z tego co wiem to poza "osobami świeżo po studiach" jest dużo wieloletnich specjalistów w tej firmie. "dużo złego słyszałem" to każdy może powiedzieć o każdej firmie, mało rzeczowa ta opinia, chyba napisana tylko po to żeby obsmarować tą firmę

Francja
@co

Jest to oparte na faktach i niestety ale podtrzymuje swoje uwagi. Spolka Exco nie jest godna polecenia.

@Francja

Nie zgadzam się. Bardzo wielu pracowników to osoby z wieloletnim doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami. Nie po to rekrutacja jest wieloetapowa żeby firma przyjmowała do pracy osoby nie nadające sie na dane stanowisko, i to się sprawdza. Liderzy zespołów i kierownicy działów to osoby dedykowane do nadzorowania i wspierania pracowników grup, każdy kto potrzebuje pomocy merytorycznej ją otrzymuje. Wiem co mówię bo pracuje juz ładnych parę lat.

Polska
@Francja

A nawet w trakcie studiow..

Luna

Odradzam. Prace w tej firmie

LOL
@Luna

A ja polecam, bo mi się tutaj podoba. Pozdrawiam

@Francja

A ja polecam, pracuje tu już ładnych parę lat. Ludzie są naprawdę świetni,firma cały czas się rozwija pod względem pro pracowniczym. Zarząd ma ludzkie podejście do pracowników, można się ze wszystkim dogadać. Od Ciebie zależy rozwój, a przyjmowanie pracowników świeżo po studiach to nie jest nic złego. Ja sama praktycznie swoje doświadczenie zbudowałam w tej firmie.

Jan

No i fajnie że firma daje szanse osobom bez doświadczenia prosto po szkole. Ja sam jestem takim świeżakiem i chciałem wysłać CV Myślisz ze warto aplikować i na początek dostane jakieś przeszkolenie?

@Jan

Oczywiście że warto, oprócz tego że jak tylko będziesz chciał, to możesz zdobyć bardzo duże doświadczenie, to poznasz super ludzi :) Zachęcam do aplikacji

klient

Dedykować można książkę, film, obraz itp.

Izabela

A to macie teraz jakieś rekrutacje na stanowiska na które można się zgłosić bez doświadczenia??

kandydat

Czy dostaje się jakieś przeszkolenie na początek ?

Zostaw merytoryczną opinię o Exco A2A - Warszawa

• Jak się pracuje w Exco A2A?

Zobacz opinie na temat firmy Exco A2A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Exco A2A?

Exco A2A
3.1/5 Na podstawie 59 ocen.

Exco A2A