Opinie o HAPAM Polska w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy HAPAM Polska. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w HAPAM Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HAPAM Polska w Łódź

hmmmm

Do byłego dyrektora Hapam Poland P.W. Twoja absencja na imprezie firmowej 1 kwietnia, była policzkiem wymierzonym pracownikom. Obraziłeś się na ludzi, z którymi niektórymi pracowałeś prawie 30 lat, z czego 20 lat byłeś dla Nich dyrektorem. To pokazało jakim słabym, miałkim, nieczułym, gnuśnym, złym, zawistnym człowiekiem jesteś. Potwierdziłeś to, na co sobie zapracowałeś przez te lata. Potwierdziłeś, że tak naprawdę byłeś tym "poganiaczem wielbłądów" i dla ciebie nie liczył się człowiek ( nie licząc twoich pupilków, który jeszcze kilku pracuje ) ale liczyły się jedynie słupki w exelu. "Szanuj szefa swojego, bo możesz trafić na gorszego" - po tym co doświadczyłem, na gorszego trafić już nie mogę.

@byly
@hmmmm

Żałosna ta firma i (usunięte przez administratora) jakie w niej pracują. Ludzie uważajcie co i przy kim mówicie szczególnie przy panu z magazynu.

Tomasz

Witam. Byłem na rozmowie w owej firmie o pracę. Przedstawiłem kwotę jaką bym chciał zarabiać przy bogatym doświadczeniu technicznym i znajomości systemu Lean Menagment. 4700 netto podałem- nieosiągalne. Oczy kierownika (chyba kierownika) niezapomniane do końca życia. Kierownik miły. Pytali się gdzie pracuję za taką kwotę ;-) Ludzie. Żyjecie, czy staracie się przeżyć od 1. do 1? Jeśli będziecie siedzieć cicho zawsze w tym kraju tak będzie. Wyzysk pracownika. Dobrze, że mam pracę dość dobrze płatną. Myślałem o zmianie, że tu dadzą w podobie, bo w mej obecnej coś mnie ukłuło i myślałem nad zmianą. Pozdrawiam Pana z brodą, który ze mną rozmawiał.

@@byly

To, że są pracownicy, którzy mają 6 tyś (netto/brutto?) to zależy jedynie od czyjegoś widzi mi się, czy wynika jednak z innych spraw, choćby stażu pracy w firmie, ukończonych kursów? I co tutaj robią, jako organizacja, by umiejętności i zadowolenie z pracy rosły? Choć skoro podpisujesz się, jako były wypadałoby zapytać o powód odejścia w pierwszej kolejności.

Jordi

Na jakie stanowiska potrzeba ludzi do firmy Hapam?Czy można zarobić tu chociaż 4.5 na reke?

@Lidia

Podwyżki są co roku. Mozna nadgodziny częściowo odbierać, jako wolne dni

Bobi

Czy są przyjęcia do firmy Hapam? Praca przez agencję czy przez zakład? Czy w ciągu ostatnich tygodni odeszło z zakładu parę osób ?

Człowiek Nowy wpis
@Bobi

Cześć, ja nie wiem, ale chętnie dowiem się też o opcjach pracy. Gdzieś widziałem tylko ofertę w necie dla inżyniera mechanika. A możecie jeszcze napisać, czy firma przyjmuje ludzi, jak wyśle się cv bez ogłoszenia i bez agencji, ale prosto na maila biurowego?

@lodz Nowy wpis

Co w tej firmie się dzieje??? Nie wiem czy można cokolwiek powiedzieć bo jest sygnalista który(usunięte przez administratora) Nie jest dobrze ale każdy robi dobrą minę do złej gry. Jeżeli tak dalej będzie to nikt tu nie przyjdzie do pracy bo po co się narażać że pewna osoba cię sprzeda za łyżkę ryżu. Lepiej tą firmę omijać szerokim łukiem

Zorientowany Nowy wpis
@@lodz

Wiem o pracowniku którego właśnie tak załatwili donosili na niego do dyrekcji a był podobno w porządku gość Głośno mówił co mu się nie podoba w tej firmie i dyrekcji to się nie podobało bo mówił prawdę Wiem o wiele więcej o tym jak go przekonywali do opuszczenia firmy byś nie uwierzył w jaki i wiem kto go straszył i przekonywał i też byś nie uwierzył kto Dlatego z daleka o tej firmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hmmmm

@byly Nowy wpis
@hmmmm

Konstruktor

Dzień dobry. Czy na stanowisku konstruktora jest możliwość zarobku >= 6000 zł netto, czy to już bajka? Jak wygląda praca konstruktora w tej firmie, czym tak właściwie się zajmuje i na jakich programach działa?

Dłuto
@Konstruktor

Praca konstruktora wygląda tak w tej firmie że cały okres trwania umowy nic nie robisz bo tu się biuro techniczne niczym nie zajmuje porostu jest .

@Dłuto

Serio, no to jak nic nie trzeba robić, to chyba fajna sprawa, jak za coś takiego płacą. Może jednak coś trzeba robić? Poza tym, jak jest tam, że nic się nie robi, to dlaczego szukają w rekrutacji zewnętrznej, a nie wewnętrznej gdzie pewnie byłoby wielu chętnych?

Firma HAPAM Polska poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
Leonard Nimoy

To co? Po rekordowych zyskach z ubiegłego roku mamy rekordowo niskie podwyżki pensji. Tak jak patrzę po minach tych co już podpisali aneksy to jak by octu popili...

MMM
@Leonard Nimoy

A to negocjacji nie było chyba Już nie ma chyba tych co walczyli o podwyżki Dobrze że najniższa poszła do góry W tej firmie nie licz na większe podwyżki jak w przyszłości może w ogóle ich nie być wiem coś o tym

@MMM

Mam rozumieć, że podwyżki to było po prostu wyrównanie do płacy minimalnej? Wszyscy tyle samo dostali czy jednak pod uwagę brali staż lub ocenę roczną? Firma przyznała w ogóle jakieś premie związane z tymi rekordowymi zyskami?

odp

wiele osob dostalo wyrownanie do minimalnej. pozostala czesc zalogi klayczna podwyzke, raczej nie bylo wielkiego zroznicowania w %,choc kilka osob dostalo wiecej. w zwiazku z rekordowym rokiem,bedzie maksymalana 13tka

Bulbulezar
@odp

13-stka rekordowa będzie albo nie będzie. Zawsze szefostwo może nagle stwierdzić, że firma ma właśnie trudny okres i musi oszczędzać. Zresztą część ludzi nawet na nią nie czekała tylko zwinęła się z firmy. A część wypowiedzenia złoży po 13-stce. Eksodus już się rozpoczął. A i z robotą jest nieciekawie. Ale co się dziwić jak się dostawy części zamawia na miesiąc lub dwa po terminie wysyłki gotowego towaru do którego są potrzebne.

@Bulbulezar

13tka będzie. Co do reszty masz rację.

Starałem dowiedzieć się czegoś o wynagrodzeniach ale raczej większość opinii pochodzi od pracowników fizycznych. Szukam za to informacji na temat stanowiska Spejcalisty ds. zaopatrzenia i kooperacji junior + senior. Interesuje mnie junior. Czytałem, że firma stawia na szacunek, co za tym idzie atmosfera w pracy jest pozytywna? Fabryka faktycznie jest zamykana w okresie letnim, żeby ludzie mogli wykorzystywać letnie urlopy? A jak ktoś by chciał urlop w innym terminie to jest z tym jakiś problem?

Odp

Fabryka zawsze jest zamknięta w okresie letnim na 3tyg. Pozostałe dni urlopu wykorzystujesz tak jak chcesz. Czy firma stawia na szacunek? Firma stawia na zysk, (usunięte przez administratora) pracuje się w miarę spokojnie

LP

Z tego co mi wiadomo oba stanowiska są zajęte. Obecnie szukają tylko pracowników na produkcję.

YO

Dobrze radzę. Idź ty szukać szczęścia gdzie indziej. Tutaj się nie dorobisz niczego poza odciskami i depresją.

Hihihi

Junior tylko jak znasz jakiegoś jeżyka angielskiego. Jak nie znasz to nawet krecik nie pomoże. Nawet własnego, oficjalnego, ogłoszenia o pracę nie potrafią napisać poprawnie...

A co się stało, że ostatnio zmieniłeś zdanie na temat pracy? Bo jeśli na początku byłeś zadowolony to chyba jednak nie było tak źle. Stawki niezadawalające ostatnio czy sama atmosfera siadła w tym dziale?

Odp

To wypadkowa wielu czynników. Ci, którzy tu pracują wiedzą o co chodzi. Jeśli pytasz czy warto pracować w Hapamie, to odpowiem, że tak,pomimo kilku poważnych minusów, to wciąż dość przyjazne miejsce

Czy w HAPAM Polska możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Jordi

4,5 tys na reke...nie sadze

odp

czesc ludzi ma niewiele powyzej minimalnej

@odp

Serio? Niewiele to ile, kilka stówek więcej na rękę? Mówisz, że tylko część ludzi takie warunki ma. To w jaki sposób można tam więcej zarobić, kto dostaje lepsze stawki? Patrzą na doświadczenie czy coś innego?

Odp

Staż pracy, choć nowo zatrudnianie dostają bardziej realne pieniądze. W Hapamie bogaczem nie zostaniesz????

Odp

Są prowadzone teraz rekrutacje bezpośrednio przez Hapam

Śmiechłem
@Jordi

Huehuehue! Ludzie tu brutto tyle nie mają. Ale jak będziesz siedzieć dzień w dzień po godzinach i z rezygnujesz z wolnych sobót to kto wie?

Elżbieta
@Śmiechłem

A tak można? Mam na myśli te soboty, praca cały czas jest do ogarnięcia i godzin ludziom nie brakuje jak chcą sobie cos lepszego ponabijać? Teraz jak tak patrzyłam na ogłoszenia do was to kogoś od HR szukają, tutaj nadgodzin nie ma, czy są jednak? I czy planujecie zwiększać zatrudnienie, że kogoś na ten dział poszukują?

Tom
@Odp

Do kogo się zgłosić ? HR? Prosto z ulicy przyjmują ludzi ?

@Tom

No i to, te CV trzeba mieć, czy robota tak prosta, że formalności zbędne? Proces rekrutacji jest na tyle szybki i konkretny, że jeszcze przed Świętami można zacząć pracę? Kto ostatnio się tu zatrudniał i opisze przebieg oraz pytania?

@Tom

Przyjmują na produkcje i do Biura Technicznego.

@Odp

Jeżeli jest odróżnienie pensji zasadniczej oraz premii, czy dodatków jakichś, chociażby frekwencyjnego, to z jakimi kwotami trzeba się liczyć? Jakie znaczenie przy ustalaniu pensji ma staż pracy, dotychczasowe doświadczenia etc.?

4, 5tys na rękę na stanowisku robotniczy bez nadgodzin raczej ciezko

Lidia
@Odp

A ile by trzeba było wziąć nadgodzin żeby tyle wyciągnąć? Można czasem za nadgodziny brać również dni wolne? Nie zdarzają się czasem podwyżki, bo na stanowiskach roboczych to ciężka praca?

@Lidia

Podwyżki są co roku. Mozna nadgodziny częściowo odbierać, jako wolne dni

Wera

Czy potrzeba tu ludzi do pracy? Jak z umową?

@Wera

Wciąż potrzeba ludzi. Aplikuj przez Hapam, omijaj agencje

Kandydat Cnc

Witam. Dostałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną w firmie Hapam. Zaproponowali mi 5900 brutto na okresie próbnym na CNC. Czy wiecie o ile podnoszą po okresie próbnym? Czy tylko taka pensja marna zostaję? Bo chyba operatorzy zarabiają u Was więcej? Dużo jest nadgodxin? Czy hapam to holenderski ukraińska firma bo takie flagi widziałem przed siedzibą.

@Kandydat Cnc

Ta oferta zawiera w sobie premie frekwencyjna i ratę premii rocznej. Samej pensji zaproponują mniej. Firma jest holenderska,. Nie, operatorzy nie zarabiają więcej. Nadgodzin jest sporo

Operator obsługuje 3 maszyny i pisze programy

T
@Odp

Na co pisze programy? Przecież tam od lat te same odlewy idą... Maszyny nie śmigają na najwyższych parametrach,spokojna praca. Proste detale,powtarzalne w dużych partiach. Rozwoju nie uświadczysz,ale spokój jak najbardziej,pensje która Ci podano to suma podstawy+premii rocznej podzielonej na 12 miesięcy +premii frekencyjnej są też wczasy pod grusza i chyba coś na święta. Podstawy dostaniesz jakieś 4300 brutto. Powodzenia

Kandydat cnc
@T

Przez telefon inaczej to brzmiało. 4300 brutto? Poważnie? Ktoś za tyle pracuje na Cnc?

T
@Kandydat cnc

Tam nie ma szczególnych wymagań,detale nie są wymagające,wciągu półtora roku odeszlo 4 operatorów. Resztą która została to albo blisko mieszka,albo jest im wygodnie i mają już luźna pozycję bez ciśnienia. Sam sobie odpowiedz na pytanie czego chcesz.

CNC

A mnie zaproponowali 6,5 brutto+premie to zależy pewnie od doświadczenia

@CNC

Ta kwota to w Hapamie sf

QED
@CNC

Pic na wodę fotomontaż. Ludzie przychodzą, nabierają doświadczenia i odchodzą. Prawdą natomiast jest, że po kilku latach pracy w Hapamie zarabiasz niewiele więcej niż nowo przyjęci. Niedługo pewnie dogoni nas najniższa krajowa. Produkujemy coraz więcej i coraz częściej słyszymy, że jesteśmy mało wydajni. Tak mało wydajni, że o żadnych premiach raczej nie będzie mowy. Ale co tam. Grunt, że inwestujemy w specjalistów! Od wtykania miotły sami wiecie gdzie...

Czoło
@Kandydat Cnc

No napewno przez telefon tyle ci zaproponowali :))brednie wypisujesz

Taco Bell
@Odp

Jakiej premi rocznej? Premi rocznej nie będzie bo mamy karę za to, że domagaliśmy się podwyżek w styczniu i lutym. Kara pod pozorem, że nie pracowaliśmy wtedy jak należy. To, że nie było wtedy wystarczających ilości podzespołów i materiałów do pracy nie ma według holerdrów znaczenia. A myśmy cudów dokonywali żeby tylko robota nie stanęła. Zresztą sytuacja z brakami ciągnie się cały rok. Braki, nagłe zmiany w kolejności czy gotowych projektach które trzeba ponownie brać na warsztat i przerabiać nie sprzyjają wydajności. Co najwyżej zniechęceniu. Tak jak i zapowiedzi rozszerzonej permanentnej inwigilacji, systemu kar, czy braku podwyżek bąź ich symbolicznej wysokości w przyszłym roku. Przy inflacji +/- 20% podwyżka 3~5% już była w tym roku. W przyszłym roku podwyżka ma być jeszcze mniejsza a inflacja większa. Nowi z agencji pracy dostają prawie takie same pieniądze jak starzy pracownicy HAPAM. A jak nie mają 26 lat to na rękę mają więcej. Młodzi nic nie umieją i nie chcą ani za bardzo się uczyć ani "ciężko" pracować. Ciężko czyli uczciwie. Zresztą części starych pracowników też to dotyczy. Wolą szukać szczęścia gdzie indziej. Co zresztą już się dzieje. Sytuację ratują pracownicy z Ukrainy. Im jeszcze zależy na pracy. Ale wojna nie będzie trwała wiecznie. Wkońcu się skończy i wrócą do siebie. I co wtedy? Znów będziemy szukali pracowników wśród świrów, menelstwa, złodziejstwa i alkoholików? Czapeczek, Gandalfów itp?

@Taco Bell

Nie wszyscy pracownicy z UA są dobrymi pracownikami....uwierz mi

Taco Bell
@Odp

Tego nie twierdzę. Ale mają większą motywację. Ja też taką miałem. Dopóki się nie okazało, że robię za trzech a w zamian dostaję 1/3 pensji jakiej powinienem przy takiej pracy.

Czoło
@Odp

Masz rację to gamonie nie umiejący liczyć poprawnie do 20 :)

Jirdi
@Kandydat Cnc

Robisz tam jeszcze? Jak ogólnie praca na CnC?

Cnc

Widać że opinie o pracownikach nie wzięły się z kapelusza.... Od razu jakaś zawiść się pojawia w odpowiedzi.... Uważacie że ktoś mnie okłamał na rozmowie?? Albo że ja siebie to wymyślam?? Z tego co wiem to dwie zmiany z możliwością nadgodzin w sobotę lub podczas nieobecności kogoś. Na ilu maszynach się pracuje bo tego nie dopytałem??

@Cnc

Byłeś na rozmowie i nie wiesz na ilu maszynach będziesz pracował? Odpowiem.... Obsługuje się 3maszyny

Bobi
@Odp

3maszyny do obsługi? Pracuje w konkurencyjnej firmie i mam tylko jedną.

Jako Hr specialist w jakim systemie i godzinach bym tam pracował? Korci mnie, żeby spróbować czegoś nowego wreszcie i wysłać tam papiery, ale ktoś tu pisał, że są dwie zmiany i ma podobno wejść trzecia. Mi to średnio odpowiada, ale też nie pasuje do końca do tej branży, może tu są inne godziny? Co z sobotami i niedzielami?

Odp

Pewnie taki specjalista HR nie pracuje na 3 zmiany.... ????????. Pewnie w soboty i niedziele będziesz szukał nowych pracownikow

Czy HAPAM Polska ma ściśle ustalone godziny pracy?

Max

Tak. 6-14 i 14-22 krążą też słuchy, że ma być trzecia zmiana.

@Max

3 zmiana....nie sądzę, brak ludzi na 2 pełne zmiany

Jaja jak berety

Witam jestem byłym pracownikiem tej firmy i chciałbym powiedzieć, że jeżeli ktoś planuje pracować tam to niech sie zastanowi ponieważ jest pełno osób, które jak widzą, że komus sie potknie noga to od razu idą i donoszą na swojego kolege. Nie chce mierzyć wszystkich jedną miara bo są tam też ludzie do rany przyłóż z którymi aż miło sie pracuje. Odnośnie jednej osoby która jest brygadzistą na montażu przejawia momentami (usunięte przez administratora)a kierownictwo mimo że to widzi to nie potrafi/nie chce z tym nic zrobić. Trudno ale całe szczęscie, że mnie już tam nie ma. Milego dnia

@Jaja jak berety

A co ten brygadzista mówi lub robi i skąd pewność, że jego przełożeni coś z tym już nie zrobili? O, ile sytuacja rzeczywiście była taka alarmująca? Próbuję też zrozumieć, dlaczego potknięcie współpracownika miałoby kogoś cieszyć lub skłaniać, by to rozgładzać?

@Jaja jak berety

Brygadzistą na montażu stosuje mobbing?obecny brygadzista? Blagam....

Kkk
@Jaja jak berety

Ty chyba człowieku nie wiesz co to jest mobbing byłeś chyba nie ogarniętym pracownikiem i dlatego chcesz oczernić tego brygadzistę To jest brygadzista bez którego ta firma by cienko piszczała jedyny facet który ma pojęcie o robocie w tej firmie wiem bo pracuje z nim i wiele widzę i słyszę

Że jak??
@Jaja jak berety

Brygadzista na montażu "przejawia (usunięte przez administratora)"? Serio? No to chyba już jakiś żart. Jeśli zwrócenie uwagi pracownikowi, który po raz enty powtarza te same błędy, nazywamy (usunięte przez administratora), to 95% brygadzistów w Polsce to (usunięte przez administratora)xD Faktycznie, jaja jak berety!

Psztymucel
@Jaja jak berety

Rolą brygadzisty jest pilnować ludzi, roboty i porządku. W firmie jest spora grupka pracowników, nazwijmy ich, niepełnosprytnych. Codziennie mnie potrafią czymś zaskoczyć.Takich co jak czegoś nie wiedzą nie rozumieją i nie umieją. Jak coś działa? Jak coś złożyć? Zamknąć czy otworzyć? To zamiast się chwilę zastanowić, pomyśleć albo spytać kogoś mądrzejszego, to na wszelki wypadek, wolą to co robią zepsuć. Zepsuć bo? Bo tak! Czemu? Nikt nie wie. (usunięte przez administratora) już tak mają. Jest też grupka zwykłych leserów i cwaniaków. Więc jeśli ktoś cały czas coś knoci albo ściemnia to nic dziwnego, że cały czas jest na cenzurowanym. A ja choć brygadzistą nie jestem też zwracałem wielokrotnie uwagę. A jak nie pomogło zwracałem uwagę brygadzisty na współpracowników. Bo po pierwsze nie jestem po to by poprawiać cudze błędy. Mam dość urwania czterech liter z pilnowaniem by nie robić własnych. A po drugie nie będę za kogoś roboty odwalał bo mam dość swojej. Choć pomocy, jeśli tylko mam czas i mogę, w razie konieczności nigdy nie odmawiam. A tak marnie mi płacą...

Wojciech
@Psztymucel

Fajnie jakby co, że pomagasz, jak się Ciebie ktoś, zwłaszcza nowy, zapyta o radę. A to zdanie na końcu o kasie, to tylko takie Twoje, subiektywne odczucie, że mało? Mógłbyś kwotę podać i dopisać, jaka szansa na podwyżkę w firmie i czy wynika ona ze stażu pracy?

Psztymucel
@Wojciech

Niedługo większość będzie robiła za najniższą krajową bo nas dogoni. A za takie pieniądze to ja mogę cokolwiek. Bez stresu, bez odpowiedzialności i bez wymagań. Prawda jest taka, że trzeba narobić godzin i poświęcić soboty żeby mieć coś więcej niż 4 k. brutto gołej pensyjki :P

Elizka
@Psztymucel

To ile powyżej najniższej tutaj zarabiacie? Każdy ma taką samą stawkę? Nadgodziny są lepiej płatne czy tak jak normalna godzina?

Q.E.D.
@Elizka

Stawki są mniej więcej jednakowe. Najniższa krajowa to teraz 3600 brutto. Na dzień dobry dostaniesz to albo niewiele więcej. Od przyszłego roku ma być 4242. Raczej niewielu pracowników i to z kilkuletnim stażem zarabia więcej niż przyszłoroczna najniższa krajowa. Generalnie pensje w firmie są niskie. Wszystko to zasługa byłego dyrektora. Kawał wuja był z niego. A ludzi miał za (usunięte przez administratora) Za to dla szefostwa zawsze miał wiadro z wazeliną. Takie 20 litrów. He he he... Nadgodziny płatne standardowao +50% w tygodniu i +100% za soboty. Są jakieś 4 stówki za niechorowanie co miesiąc. ale to i tak mało. Choć niektórych to kusi więc skracają sobie życie poświęcając zdrowie i chodzą chorzy do pracy. Premii rocznej i wakacyjnej do dochodu z pensji to ja nie doliczam. Bo dziś jest. Jutro może nie być. Tak jak w zeszłym roku...

@Tomasz

Przepraszam za błąd w słownictwie. Ukuło mnie powinno być.

wow
@Tomasz

Lean wchodzi do HAPAMU? Nie pracuje tam od 5 lat, ale o Lean Management nikt tam do tej pory nie słyszał.

X
@Tomasz

4700? Jasne! Brutto i z nadgodzinami...

@X

z iloma tymi nadgodzinami? ile to h w miesiącu tak około?

@Karolina

zalezy jaka masz stawke podstawowa

@odp

kurcze aż tak różnie tu ludzie mają? a są spore rozbieżności w tym nawet jak ktoś jest na tym samym stanowisku i wykonuje prawie identyczne zadania? jak ludzie na to patrzą?

Heheszki
@Karolina

Śmieszkują sobie z tych co wzięli na siebie dodatkowe obowiązki za tą samą kasę.

@Heheszki

Dziwne, żeby było inaczej

@Heheszki

aha, dodatkowe obowiązki czyli w zasadzie jakie? ciekawa jestem konkretów odnośnie specyfiki pracy, czyli kasę każdy ma tę samą? a można z tych zadań zrezygnować skoro się po prostu nie opłaca tego robić?

@Karolina

Po prostu zachowujesz się normalnie i nie wychodzisz przed szereg, nikt Cie nie zmusi. Część ludzi myśli, że zaplusuje i popełnia błąd nadgorliwości....pozniej płaczą.

@Odp

no dobrze a specyfika pracy, co robą mniej więcej wszyscy a z czym ktoś wybiega w przód choć nie powinien? po prostu w odniesieniu już do zadań w firmie mnie to bardziej interesuje

@byly
@Tomasz

4,700 nie osiągalne to dlaczego na pewnym dziale mają blisko 6,000 bo są pupilkami N.P i do tego trzeba jeszcze donosić ale nie wszyscy są tacy jak co niektórzy. Nie polecam tej firmy bo każdy patrzy tylko na siebie a innych mają w (usunięte przez administratora) Kierownictwo pozostawia dużo do życzenia oby tylko wykorzystać pracownika. Jeżeli masz dobrą pracę to zostań tam. Ja teraz pracuję w firmie gdzie pracownika się szanuje a traktuje jak zło konieczne. Pozdrawiam i życzę powodzenia

@@byly

Cnc

Byłem na rozmowie w firmie hapam na stanowisko operatora CNC. Zaproponowali mi zarobki 7.5 tys brutto. Wydają się ok ale jak to sięa do zarobków w firmie? Nie wiem czy to nie za mało bo praca jest na kilku maszynach tak?? Czy po okresie próbnym można liczyć na podwyżkę czy już takie pieniądze zostaną i tylko podwyżki 4-5% tak ja pisaliście?? Pozdrawiam i może do zobaczenia

Renata
@Cnc

Dużo masz doświadczenia, że ci takie pieniądze zaproponowali? No i pytanie, za ile godzin to jest wynagrodzenie. Mówią, ile przewidują w miesiącu w grafiku dla pracownika?

2023
@Cnc

Bzdura jak w firmie jest średnia ok 5.700 i to z szefostwem to jakie 7.500 kto ci taką kasę obiecał niektóre osoby które pracują tam od początku firmy takiej kasy nie mają ja tam pracuje i mam 3.800 brutto

@2023

Ponoć 3 maszyny ma się do obsługi? Jak to jest u Was zorganizowane, trudno się przystosować, zwłaszcza komuś z małym lub niewielkim doświadczeniem? Czy da się ogarnąć temat, a firma robi przeszkolenie?

@Marcin

Bez dodwiadczenia latwo nie bedzie. Szkola Koledzy....zalezy na kogo trafisz. Kto chce nauczy sie

Kamila
@Cnc

Zatrudnienie jakie zaoferowała firma to od razu umowa o pracę? Ile dostałeś okresu próbnego?

MG

Witam, jakie stawki na stanowisku spawacz, ktos coś powie?

@MG

Wszystko ustalane indywidualnie....zalezne od stażu, umiejętności i posiadanych uprawnień

MG
@Odp

To może jaki przedział zarobkowych?

@MG

Nie jestem spawaczem....domyslam się, dłużej zatrudnieni mogą mieć ok 6tys brutto

@lodz
@Odp

Zależy od N.P ale zazwyczaj nowi pracownicy mają więcej od pracowników którzy pracują kilka a nawet kilkanaście lat ???? Żenada ale taka jest prawda. Przyjdź zobacz i sam oceń

@@
@@lodz

Może nie koniecznie ale różnica 100 czy 200 zł. Między ludźmi z których jeden pracuje w firmie kilkanaście lat a drugi rok czy dwa o czymś świadczy.

Krystyna
@@@

A jest jakiś test na rekrutacji? Sprawdzają technikę tego spawania? Czy zatrudniają na podstawie kwalifikacji tylko? Pytam, bo mąż chce złożyć papiery i nie wiem na co go szykować

The Red Guy

Przewidywanie/planowanie kosztów, cen materiałów i gotowego produktu zarząd/góra - żenada. Planowanie produkcji zarząd/góra - żenada. Dół - Robi co może z tego co ma. Bo? Zaopatrzenie - żenada. System kompletacji podzespołów i części nie istnieje. A nawet jeśli istnieje to nie działa. Brakuje podzespołów. Zamawia się je za późno i co do sztuki wiedząć, że część zazwyczaj jest wadliwa i wypada. Zlecenie stoi i czeka na uzupełnienie braków. Magazyn - Niby lepiej ale... Płace? Nawet po ostatnich podwyżkach - Co najwyżej powyżej minimum. Jak dla mnie to cała firma funkcjonuje jedynie dzięki garstce pracocholików. Większość kładzie lachę.

Krystyna
@The Red Guy

Zarząd nic nie robi z tymi, którzy nie przykładają się do pracy? Do tej stawki co piszesz to można zarobić jakieś premie? Albo nadgodziny płatne jakieś dorobić sobie?

Rozsądny

Zajmijcie się pracą czyli tym za co dostajecie w zamian pieniądze. Rok w rok uruchamiają się te same osoby. W głowach sobie tworzą jakieś wizje 10% podwyżek a potem resztę roku chodzą sfrustrowani bo im nie dali. A może najpierw zacznij wymagać od siebie? Skoro robisz to samo to za co ta mega podwyżka miała by być? Nie będę tu wymieniał z nazwisk ale jest trochę osób co dało od siebie i dostało w zamian. A jak ktoś się czuł niedoceniony to go docenili w innej firmie. Tak działa rynek. Ale w tym roku temat nr. 1 to inflacja. Myślicie, że inflacja firm nie dotyka? Jeszcze chwila jak to wszystko pęknie to będziecie się modlić żeby mieć pracę. Pozdrawiam normalnych.

Quiet quitting
@Rozsądny

Nie będę wymagał od siebie niczego więcej niż tego za co mi płacą. A i to w najmniejszym możliwym zakresie. Skończyło się.

wesoły Przemek Szczerszyn
@Quiet quitting

Kolego... z takim podejściem życzę Ci w przyszłości powodzenia. Jeśli nic nie dasz od siebie to nigdy wiecej nie zarobisz. Zgodziłeś się na pensje taka jaka masz, więc z jakiej racji masz dostać jakakolwiek podwyżkę?

Bulbulezar
@wesoły Przemek Szczerszyn

Gość ma rację. Jak się ma wymagania to się za nie płaci. A jak się nie płaci to się pracownika traci. I nie koniecznie musi to wiązać się zaraz z jego odejściem. Wystarczy, że będzie robił minimum tego co mu każą i tak wolno jak się da. A na każdą próbę zachęty do wydajniejszej pracy czy wykazania się inicjatywą odpowie negacją. I już masz problem bo, niby jest, niby pracuje, przyczepić się nie ma do czego ale liczyć też na niego nie można...

@Bulbulezar

no to z tym przyczepieniem się to faktycznie niby, bo chyba w końcu jak się cierpliwość skończy to rozwiąże umowę? tutaj ogólnie to sporo jest chętnych na jedno miejsce?

Kkk
@Karolina

Do tej firmy bezdomni już nie chcą przychodzić Brak szacunku do pracowników Tylko więcej więcej i więcej za wszawe grosze taka jest dewiza tej firmy a donosicieli na metr kwadratowy aż strach pomyśleć Tą firmę omijać szerokim łukiem!!!!!!!!!

@Kkk

Jako pracownik zapytam....ilu jest tych donosicieli? Większym problemem są ludzie, którzy za 200zl brutto zwiększyli wykonywana normę o kilkadziesiąt %,ale jak to mówią (usunięte przez administratora) nie sieją...sami się rodza

Renata
@wesoły Przemek Szczerszyn

Co do pensji, to sporo pracodawców coś jednak podwyższa, bo przecież sytuacja z inflacją jest jaka jest. A tutaj?

@Renata

Co roku jest podwyżka, teraz też dostaliśmy

Ziomeczek

Nie pracuje w tej firmie już ponad dwa lata,było tam wporzadku,stała praca, nadgodziny dodatkowo płatne,pensja nie najlepsza ale też nie najgorsza,dużo dodatkowych świadczeń. Załoga jak to w każdej firmie,mieszanka różnych ludzi,na niektórych działach "kolesiostwo" było widoczne ale nie drażniące. Do meritum,poszedłem do innej firmy na to samo stanowisko,z marszu dostałem wyższa pensję,obowiązków też mi przybyło. Jeśli chcesz pracować nie przemęczając się idź do hapamu,ta firma to nie jest (usunięte przez administratora). Chcesz zarabiać lepiej rzuć papier i idź pracować do innej firmy. Skończcie wszyscy narzekać,czasy Hapamu jako firmy gdzie dobrze "płacili" skończyły się ze 4 lata temu. Pozdrawiam wszystkich

Zostaw merytoryczną opinię o HAPAM Polska - Łódź

• Jak się pracuje w HAPAM Polska?

Zobacz opinie na temat firmy HAPAM Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HAPAM Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 9 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

HAPAM Polska
  • Ks.bp.tymienieckiego Wincentego 22/24