Opinie o Baxter Manufaturing w Lublin

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Baxter Manufaturing. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Baxter Manufaturing o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Baxter Manufaturing w Lublin

VSE

ja również jestem zainteresowana praca w Baxter. Podobno to dobre miejsce pracy, zloze CV wkrotce.

jeszcze pracownik

Ludzie o jakiej pracy w Baxterze mówicie przecież zakład ten kończy produkcję w Polsce całkowita likwidacja wszyscy pracownicy dostają wypowiedzenia pierwsze już w sierpniu 270 osób zostaje bez pracy i (usunięte przez administratora)

sąsiad

LZF Polfa Lublin pochwaliła się na 75-lecie istnienia, że ma ogromne sukcesy i nowe wielomilionowe kontrakty zagraniczne. W imię solidarności powinna z powrotem zatrudnić u siebie całą załogę z Baxtera, która jest bogatsza o wieloletnie doświadczenie w tej firmie i mogłaby jeszcze bardziej podnieść bogactwo faktycznego właściciela - naszego rodzimego oligarchy, filantropa i dobroczyńcy - Pana Jerzego Staraka.

Niki

No i jest tak jak można się było domyślać. Po negocjacjach "związków" zyskały tylko osoby ze stażem 10+ czyli polfa, a już najbardziej 30+ czyli sami negocjatorzy związkowi , wszystko to kosztem młodych do 5 lat pracy których jest większość . Bez tych negocjacji młodzi mieli by lepsze warunki odpraw a więc dziękujemy wam "związkowcy" walczący o odprawy dla wszystkich !.

logo firmy Dietetyk
Ipf Medical Sp. z o.o.
logo firmy Technik Farmacji
HSS Work Sp. z o.o.
JS

Młodzi ludzi którzy w Baxterze pracują nie są naiwni wiedzą jak ich Kierownictwo traktują i ma za nic.Chce mi się śmiać jak widze starsze kobiety i wielkie pocieszycielki z Kadr które ich pocieszają to jest dopiero naiwność. Związki i ich Liderzy nic nie mówią bo działają na swoją korzyść głównym postulatem tych negocjacji było zaliczenie lat pracy w Polfie i tylko o to chodziło .Młodym nie chodzi aby był to podział 1 do 1 aby dostać tyle samo co Starzy pracownicy tylko aby nie były takie wielkie różnice i kominy .Że młody dostanie 7tys a starzy 70tys bo tu robi sie nie sprawiedliwoś .Mam nadziej że kiedy Związki ogłoszą swój wielki sukces nie przejdzie to bez sprzeciwu i konkretnych działań.Dziwi mnie też wielka naiwność w owe Związki bo oni już pokazują jak traktują ludzi .

stary pracownik
@JS

Wkurza mnie jak młodzi domagają się dużych pieniędzy .Jeden z mistrzów postarał się o to aby jego ludzie mieli dobre stawki !Dowiedziałem się że niezależnie od corocznych podwyżek mieli podwyższane stawki , dlatego uważają że wszystko należy im się w dużych ilościach. Gorzej było z chęciami do pracy. Sporo osób chodziło na zwolnienia .Młodzi mając kilka lat pracy mieli wyższe stawki niż ten stary , który przepracował kilkadziesiąt lat. Czy uważacie że to sprawiedliwe ? Specjaliści -dużo ich jest ,nie wiadomo co robią , mają stawki z kosmosu . Kaizeny kazali pisać robolowi -czy nie powinni ich pisać specjaliści ? Wiele mógłbym pisać i wytykać błędy kierownictwu ale to już koniec i nic tego nie zmieni.

JK
@stary pracownik

Baxter istnieje 9 lat w Lublinie wiec jak mogą pracowac kilkadziesiat lat ??? Polfa to inna firma

mlody pracownik
@stary pracownik

"Młodzi mając kilka lat pracy mieli wyższe stawki niż ten stary" - i co w tym dziwnego stary pracowniku?. Co oznacza Twoje doświadczenie w takim kołchozie jak ta fabryka?? Po roku pracy Twoja wartość jako pracownika zaczyna spadać bo się cofasz w rozwoju nie a nie rozwijasz. Poza tym istnieje wolny rynek i jeżeli ktoś uważa że powinien zarabiać więcej to może zmienić pracę a nie siedzieć 20 lat przy tej samej taśmie i marudzić że nikt nie chce dać więcej kasy. Teraz Wy "starzy pracownicy" będziecie mieli okazję zweryfikować swoje "duże doświadczenie" z oczekiwaniami i wymaganiami na rynku pracy.

vr
@JK

Polfa została przejęta przez Baxtera razem z pracownikami. Wiec w rozumieniu przepisow pracownikom naliczany jest staz pracy od momentu zatrudnienia w Polfie. Radzę najpierw poczytać prawo pracownika a później wypisywać durne komentarze.

Eti
@vr

W rozumieniu przepisów pracownikowi należy się odprawa: - jednomiesięczne wynagrodzenie przy zatrudnieniu poniżej dwóch lat, - dwumiesięczne wynagrodzenie przy zatrudnieniu od dwóch do ośmiu lat, - trzymiesięczne wynagrodzenie przy zatrudnieniu powyżej ośmiu lat. Tak więc czy ktoś pracował 8 lat czy 38 lat nie ma to w tym przypadku żadnego znaczenia. To co jest poza odprawą ustawową to indywidualna sprawa pracodawcy i pracowników.

Chociw
@vr

Szkoda, ze nikt nie ubolewał jak Polfa - przejmowała produkcję z zakładu Baxtera w Chociwiu, gdzie w 2008 roku, 200 osób straciło pracę . Widać sprawiedliwości stało się zadość . Pozdrawiamy ubolewających

zdziwiony
@Chociw

O jakiej sprawiedliwości mówisz??? Jaki wpływ mieli pracownicy POLFY Lublin w decydowaniu o losa ch fabryki w Chociwiu???

XYZ

NIE MOWIA BO TAKA JEST ZASADA NIEWOLNO IM NIC MOWIC BO JAKBY WYSZŁO ZE KTOS UJAWNIŁ PRZEBIEG NEGOCJACJI TO MOGŁY BY BYC ROZMOWY PRZERWANE A NIE CHODZI OTO NIECH NEGOCJUJA I NIE WYPYTYWAC SIE JUZ NIEDŁUGO TO SIE SKONCZY

Brrr

Nikt nie wie oprócz zainteresowanych, negocjatorzy wycyckają nawet swoich kolegów związkowców, powodzenia

Xyz rydz

Dlaczego nikt nie o co te "tzw związki" negocjują ??? Chyba chcą zadbać tylko o własne ...

kucyk

W Baxterze pracuję około 8 lat. Od razu zapisałem się do związku bo nie chciałem stać z boku jak wielu ignorantów i czekać aż wszystko związki zrobią za nich. Nie wiedziałem o co idzie z tą Polfą ale porozmawiałem i zrozumiałem. Śmieszni są ci młodzi ślepo zapatrzeni w kierownictwo firmy a teraz mają pretensje do wszystkich tylko nie do zarządzających czyli do tych co ich wyślizgali z roboty.

xyz

no jak trwoga to do boga jakby nie związki to wszyscy by figę dostali to dobrze ze są i walczą o wszystkich pracowników a większość członków w związkach to staży pracownicy bo młodym szkoda było parę groszy na składki .Dajmy im spokojnie negocjować a wszyscy wyjdziemy z tej ciężkiej sytuacji w miarę usatysfakcjonowani .

Cwaniaki ze związków i biura chcą nas załatwić z tymi odprawami, widać młodzi i niespecjaliści nie muszą jeść i płacić rachunków. To się do mediów nadaje.

Emigrant niestety

Dlatego ja rok temu wyjechałem z tego kraju. Mimo kredytu na mieszkanie. Mieszkanie wynajmuje, wynajem spłaca mi kredyt, a na emeryturze sprzedam mieszkanie to będę mieć za tą kasę dodatek do brytyjskiej emerytury. :) Firmy szkoda :-( Efekt globalizacji, offshoringu, mędrców typu Lewandowski, Balcerowicz itp.

Baxter Pracownik

Ale Baxter to Baxter a nie Polfa i powino się pracownikom wypłacić pieniadze uczciwe za lata pracy i wkład w rozwój Baxterza.Polfa nie ma tu nic do gadania bo pracujemy w Baxter Lublin a nie Polfa.Związki walczą o wszystkich pracowników jednakowo- to dlaczego nik nie spyta o zdanie wszystki pracowników nie powie jak idą negocjacje tylko szepcze sie po cichu a reszcie sie nic nie mówi.Można zrobić zebranie, głosowanie i związki się dowiedzą co ludzie myślą.Nie można wszystkiego zwalić na to że młodzi znajdą sobie prace bo młodzi tez maja rachunki, kredyty i zobowiazania do zapłacenia.Każdy zna Lubelski rynek pracy i wie że za 8zl na godzine się nie utrzyma.

wojtek

Pracownicy z Polfy zostali przejęci przez Baxtera po podziale firmy POLFA i dlatego liczy im się staż pracy łącznie z POlfą. Związki walczą o wszystkich pracowników jednakowo.Wszyscy tracą pracę.Wiadomo jak jest z praca na rynku lubelskim,szansę na pracę maja młodzi, a nie osoby zbliżajace się do 50 -tki lub po 50-tce

Baxter Pracownik.

Szkoda praca była jak wszędzie ciężko ale stabilnie.Ale teraz dzieją się jeszcze lepsze jaja nagle jak idzie o podział kasy to starzy pracownicy Polfy przypomnieli sobie że pracują tutaj po 20 parę lat dziwnym trafem jak wszyscy przedstawi Związkowi.A Baxter tak na prawdę jest tu około 10 lat.Do tej pory nie wiem co ma piernik do wiatrak co ma Polfa do Baxtera a już wiem jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze Związki sprzedadzą pracowników którzy pracują w Baxterze na swoją korzyść i swoich kolegów z Polfy gratuluje związkom bo przecież walczycie w obronie WSZYSTKICH pracowników.

zawiedziony

Niestety powyższy post to sama prawda. To była fajna firma gdzie się dobrze pracowało-fajni ludzie, kasa na czas i godna jak na Lublin. Teraz zostało nam tylko czekać na wypowiedzenia...

Mała

Nic dziwnego, ta firma była oderwana od ekonomicznej rzeczywistości. Zamiast mądrze zaciskać pasa co miało nastąpić po podziale firmy trwała zabawa na całego. Przerost zatrudnienia w biurze osiągnął poziom absurdu, zamiast rozwiązywania problemów powstawały kolejne kolorowe tablice i zabawy w zarządzanie, nikt za nic nie odpowiadał, każdy chciał mieć swojego człowieka do czarnej roboty. Najważniejsze żeby pięknie wyglądało podczas wizyt wyższych szefów ale jak widać to nie to czego oni oczekiwali. Cała menedżerka zajmowała się tylko porządkami i głupotami, pewnie tylko tyle potrafili i są efekty.

Jooo

To informacje potwierdzone. Baxter zamyka fabrykę w Lublinie do końca roku....

Mr x

Czemu zamyka produkcję? Jakieś problemy finansowe? Baxter to najlepszy pracodawca w tej branży na lubelszczyźnie, ciężko w coś takiego uwierzyć nawet

robocik890

BAXTER ZAMYKA PRODUKCJĘ I OD STYCZNIA TRACIMY PRACĘ CIEKAWE CO MÓWIĄ CI CO MAJĄ DŁUGI STAŻ PRACY I CO TERAZ ZROBIĄ?????!!!!! KOMPLETNA ZAŁAMKA!!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Baxter Manufaturing - Lublin

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Baxter Manufaturing?

Kandydaci do pracy w Baxter Manufaturing napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Baxter Manufaturing