Opinie o Bell PPHU w Józefów

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Bell PPHU. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Bell PPHU o rekrutacji.

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bell PPHU w Józefów

W firmie pracowałam ponad rok. Zdecydowanie nie polecam. Ale do rzeczy. Na początku wszystko wyglądało pozytywnie: współpracownicy w porządku, pensja ok, obowiązki super, kierownik w miarę. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy i przekonałam się o tym dość szybko, bo już po kilku miesiącach. Zaczęły się nagminne opóźnienia w wypłatach wynagrodzeń. Dla mnie to był ogromny szok, pierwszy raz w życiu spotkałam się z taką sytuacją, do tego szefostwo nie raczyło informować swoich pracowników o tych opóźnieniach i pozostawili ludzi (którzy notabene nie zarabiają tu kokosów) bez środków do życia, opłacenia swoich zobowiązań finansowych. Wysyłane zapytania „do góry” w tej sprawie pozostawały bez odpowiedzi - totalny brak szacunku wobec pracowników, dzięki którym ta firma istnieje. Poza tym brak jakiegokolwiek rozwoju - zero szkoleń dla pracowników, kursy językowe dla wybranych ;) (to kto mógł uczestniczyć w zajęciach, kierownik działu ustalał według swojego widzimisie).do tego brak pomysłu na pracownika - po pewnym czasie skończyły się pomysły na zadania dla mnie i przypisano mi np. prace porządkowe w biurze. Kierownicy oporni na zmiany, nieotwarci na nowe pomysły, rotacja na wyższych stanowiskach zerowa, ci sami ludzie od wielu wielu lat. Można by przytoczyć jeszcze wiele absurdów jak np. praca z biura mimo pandemii i obaw ze strony pracowników, obniżenie wymiaru czasu pracy do 80% przez 3 miesiące. Niestety nie mogę polecić tego miejsca pracy. Ta firma kojarzy mi się z czasami PRL.

Niezadowolny

Ja nie wiem co się teraz wyprawia w tej firmie ostatnio kiero z dyrektorem mówili że zmniejszają produkcję i polikwidowali polki umów im nie przedłużyli i Ukrainki a co z tego najlepsze Bell wstawia ogłoszenia że szukają osób po prostu cyrk na kółkach xD Ja chyba zaraz też rzuce ta robotę jak tak dalej będą robić

BBB

Tak was czytam i Myślę haha. Mobilny rozwozi towar ok. A jeśli ja wymysłe jakas działalność x Transportowa tylko nie samochody ciężarowe. To ja łykać pieniądze z Unii tak. A nie mogę się podczepic pod firmę jako samo zatrudniony.Samochód mam pieniądze na dzialalnosc mam z unii i firma mi płaci za rozwiezienie towaru. Tak że jedni płaczą a drudzy skaczą z radości Jeśli udało się im to zrealizować.

Nickt

Czytając Wasze negatywne komentarze można dojść do wniosku że praca mercha w Bell jest słabo płatna i beznadziejna. Z drugiej strony są dziesiatki jesli nie setki ludzi którzy cenią tę prace i nie czują potrzeby wylewania tego na różnych portalach. Dla mnie wniosek jest oczywisty. Nie warto wyrabiać sobie ostatecznej opinii o tej pracy na podstawie ułamka negatywnych opinii. Ja jestem zadowolony . Bardzo pomaga dobra organizacja pracy . Bez tego faktycznie można się zakopać w kartonach i wyjść po dwuch tygodniach gdzieś kilka kilometrów dalej ???? Pozdro Marudy

Ina
@Nickt

Setki merchandiserów zadowolonych z tej pracy? Ktoś upadł na głowę i to zdrowo.

Ryszard
@Ina

Masz inne zdanie na temat tego pracodawcy? Czytając Twoją opinię takie odnoszę wrażenie. Czy będziesz tak uprzejmy i napiszesz co dokładnie miałeś na myśli? Może dysponujesz jakimiś informacjami, które mogą być bardzo ważne dla osób odwiedzających ten wątek? Miło będzie, jak coś napiszesz. Będę Ci bardzo wdzięczny.

Pracownik Produkcji

Wysłałam CV w odpowiedzi na ogłoszenie w portalu PRACUJ.PL. Zadzwonił do mnie kierownik w celu umówienia spotkania. Na spotkanie zamiast kierownika pojawiła się brygadzistka. Opowiedziała na czym polega praca na tym stanowisku i tyle (nawet nie pokazano miejsca pracy). Oczywiście wszystko zostało przedstawione w samych superlatywach co później nie miało miejsca w rzeczywistości. W kolejnym kroku znów skontaktował się kierownik w celu potwierdzenia przejścia rekrutacji i dogadania kwestii wynagrodzenia. Następnie Panie z kadr ogarniają badania i potrzebne dokumenty. Pracę zaczęłam "od pierwszego".

Nie pamiętam.

Fudeko S.A.
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Bell PPHU. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Eks Bell

Nie, kierownicy w Bell grzeją swoje stołki od wielu lat i nic nie zapowiada zmiany

W tym momencie jest to chyba najslabiej placaca firma w Polsce. Nikt nie daje tak slabych pensji jak Bell.

Ona

Jaka to jest ta słaba pensja? Podstawy niższej niż ustawowa nie mogą dać do tego masz jeszcze premie. Znam firmy gdzie ludzie pracują za sama podstawę.

@Ona

Tak to prawda. Ale kazda firma w tej branży placi dużo lepsze pieniądze. I to przynajmniej razy 2.

Ona

W tej branży nie jest dokładnym określeniem. Pensja zależy od stanowiska. Wskaż mi proszę jaka firma płaci 2 razy minimalna krajowa czyli 5200 na stanowisku mercha. Chętnie sprawdzę ich ofertę. Przypominam również ze w bellu jest jeszcze premia.

Agata

Merch w sch....pf 2200 zł na reke

Nie polecam firmy Darmowy magazyn w domu najniższa krajowa ciągle nadgodziny

oj,oj,oj

Dokładnie wszystko w temacie nic dodać nic ująć.

Jola

Brak jakiejkolwiek informacji po rozmowie kwalifikacyjnej, pomimo prośby oraz obietnicy ze strony rekruterki na miejscu, w firmie. Tym samym, brak szacunku wobec osoby ubiegającej się o pracę. Nie polecam.

Chętna do pracy
@Jola

A na jakie stanowisko się Pani ubiegała?

Stefanik

Pracowałam może miesiąc. Miałam być sekretarką/recepcjonistka a zostałam sprzątako-tłumaczo-zaparzarką kawy :)))))))) za 1800 zł musiałam robić wszystko za wszystkich, a jak zachorowałam 5 dni po dostaniu pracy to przełożona o mało mnie nie zjadła przez telefon :) że ja to niepoważna jestem chyba jakaś. na l4 byłam 2tyg (zapalenie płuc) wróciłam tylko na tydzień jak dałam wypowiedzenie. Aha i jeszcze jedno.... otrzymałam 50% pensji a nie 80 jak to powinno być ale nawet nie chciałam się juz z nimi wdawać w żadą dyskusję. Nie pozdrawiam

Bunia

Weszłam tu z ciekawości żeby ino sprawdzić co się wyrabia w tej firmie i czy coś lepszego jest ale widzę że samo zlo. Jestem osoba która pracowała od samiutenkiego początku jako merch na biedronkach Początku super....nawet bardzo super. Ale po kilku latach z 15 do min 30biedronek się miało pod sobą plis Rossmanny o hebe które defakto znajdują się w galeriach A tam.playne parkingi. Jak macie jakias lepsza pracę to idźcie. Tutaj z perspektywy nie spotka was nic dobrego.

Tak

Tak to prawda. Usuwane sa wszystkie negatywne wpisy opisujące sytuacje i styl w panujacy w tej firmie. Tragedia ? To malo powiedziane ! Firma spada coraz niżej. Pani kierownik usuwa najlepszych ludzi z pracy, nie pojmuje tej taktyki. Umawia sie po stacjach paliw, przyjezdza z pomagierem i w jednej chwili pozbywa sie Ciebie zabierajac Ci auto i wszystkie narzedzia bez wczesniejszego wyjasnienia. To dziwne. Bo wylatuja tylko Ci co robia obroty i chca naprawdę pracowac i zarabiac kase. Po czym przyjmowani sa nowi ludzie za najnizsze pieniądze.

@Tak

Proponuję zakończyć wątek narzekania na firmę. Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie to wie, że takie rzeczy wypisują tylko osoby, którym się nie udało i teraz całą złość przerzucają na portal gdzie anonimowo chcą się wyżalić. Nie nadawałeś się, nie sprawdziłeś się to firma Cię pożegnała. Takie życie, wszędzie tak jest i przestań robić z siebie ofiarę. Pracuję jako Merchandiser i fakt jest czasami trochę więcej pracy ale przecież po to przychodzimy do firmy. Nikt nie będzie płacił Ci za leżenie. Doceniam tę firmę za swobodę, wolne weekendy, zadaniowy czas pracy, służbowe auto, umowę o pracę, pełny etat, stabilność zatrudnienia i pakiet socjalny dla pracowników ... więc nie piszcie bzdur tylko zajmijcie się pracą bo wychodzi na to, że za dużo czasu wolnego macie :-):-)

Merch

Bardzo dobrze powiedziane. Nic dodać nic ująć. Mam wrażenie że kilku poprzedników chciało by aby płacić im kokosy, a oni łaskawie podjechaliby do 5 Biedronek w tygodniu.

ona

Skoro już wymieniasz atuty pracy w Bell zrób to rzetelnie nie wprowadzaj potencjalnych pracowników w błąd piszesz o aucie służbowym to napisz też że jest to auto wyłącznie do użytku służbowego a po godzinach pracy nie możesz nim jeździć, co niektórzy gotowi pomyśleć że jest auto do użytku również prywatnego jak to czasem bywa.

Anka
@ona

@ona Ja dotychczas do pracy dojeżdżałam przynajmniej godzinę. Godzinę w jedna stronę, godzinę w drugą. Teraz zaczynam pracę wychodząc z domu.

@ona

Każda firma ma swoje zasady i ja tę zasadę szanuję. Auto jest po to aby wykonywać swoje obowiązki. Doceń, że nie musisz dojeżdżać i wracać za swoje pieniądze z pracy. Jak ktoś ma tendencję do narzekania, marudzenia nie zauważy i nie doceni takich plusów. Zawsze coś negatywnego znajdzie ...

Ślicznie dziękuje za pozytyw :)

Pati
@Tak

Jeśli umowa jest na czas określony pracodawca ma obowiązku podawać przyczyny zwolnienia, tylko wręcza ci wypowiedzenie. Jeśli umowa jest na czas nieokreślony wtedy musi być przyczyna zwolnienia i trzeba ja pisemnie uzasadnić.

Tak
@Pati

Ale kto wyrzuca ludzi z pracy bez wcześniejszego poinformowania takiej osoby. Zostawia Cie na stacji. Zabiera wszystko i radz sobie sama. To normalne ?

oj,oj,oj

ale głupoty jakiś kierownik tutaj wypisuje ..nikt za leżenie nie płaci.... naprawdę? serio no dzięki że nas oświeciłeś/aś? Piszesz że mamy wolne weekendy - to jakiś bonus? Jeszcze by tego brakowało przecież to nie produkcja. Zresztą napisz lepiej że nigdy nie można dostać urlopu wtedy kiedy chcesz no chyba że masz małe dzieci - krzywe to. Swoboda na stanowisku merchandisera ? milion zdjęć pobierania gps swoboda ha ha jak z nienacka masz przekreślone swoje plany bo musisz kogoś zastąpić - to dopiero swoboda. Czuję również ogromną swobodę jak ktoś szuka ciągle w mich zdjęciach szaf błędów tzn. choćby jednej sztuki nie wpisanej czuję się komfortowo i nie mam wcale myśli że ciągle się przywalają żeby uszczknąć coś z wypłaty. Kiedy w końcu zaczniecie doceniać ciężką pracę FIZYCZNĄ i UMYSŁOWĄ merchandiserów? Czy wy przy biurkach rozumiecie że ciągle musi być człowiek skupiony jak nie na drodze to w aplikacji i ciągle liczymy i liczymy ten towar przecież sam się nie nałoży przed wejściem do sklepu. Jeśli ta praca jest tak lekka i przyjemna to dlaczego pełno jest ogłoszeń o pracę na to stanowisko ? Oczywiście dla niepoznaki przez agencję a nie przez Bell. Zdradza Was jednak treść ogłoszenia. Napiszcie lepiej w tych ogłoszeniach że do domu przychodzi tygodniowo towaru na 40 sklepów i że ten towar trzeba za każdym razem przeliczyć co do sztuki - taki relaks po pracy garbić się i liczyć jak by w ciągu dnia było mało układania w szafach. Zawsze ktoś tu proponuje szczerze porozmawiać z kierownikiem o problemach a ja proponuję szczerze napisach w tych ogłoszeniach, że samochód NIE JEST DO UŻYTKU PRYWATNEGO. Szerokie ukłony

kacha
@Tak

To takie chamskie niestety ale tak się robi szczególnie w FMCG a my jesteśmy niestety jak FMCG czyli poziom najmniej opłacany i najgorzej traktowany może dlatego że naszą pracę może wykonać każdy. Im większym specjalistą jesteś i lepsze masz układy z klientami tym więcej się z tobą liczą nas traktują jak psy takie życie. Walcz o siebie szukaj pracy na przedstawiciela za lepszą kaskę powodzenia. A tak na marginesie czemu cię zwolnili?

oj,oj,oj

Tak tak pierdu pierdu ... ktoś ma tendencje do narzekania... już takie absurdalne plusy tej pracy wymyślacie że strach się bać. Mam samochód służbowy dostawczy nie mogę do używać w celach prywatnych ale mam doceniać że do pracy jeżdżę tym samochodem braaawo no geniusz to wymyślił. Proszę bardzo mogę jeździć swoim tylko kilometrówkę mi zapłaćcie super - nikt nie będzie mnie szpiegował gdzie i jak długo jestem.

dsa

Najlepsze jak w tych biurach oni chodzą w kagańcach, albo w przyłbicach i cały czas czyszczą ręce tym płynem na spirytusie/ nie ma to jak firma, robiąca kosmetyki, w której ludzie nie mają pojęcia jak spirytus wysusza skórę- hahahaha banda wiejskich amatorów

Kan

Plus taki nikt nad głową nie stoi. Ale godziny poświęcone w trasie to jakaś masakra. Jechać od punktu od A do b 1 h. Ciężko się wyrobić w 8 h. Stosy kartonów zasypujące ciebie w domu, na aucie brak miejsca aby wszystko umieścić. Nie pojęte ze zrobili sobie u nas darmowy magazyn. Towar który przychodzi nie rozumiem po co wysyłają nie zgodność i my go mamy liczyć, skoro w firmie był już liczony. Po pracy za miast odpocząć zajmujesz się ciągle czymś. A o e-mailach w trakcie dna nie wspomnę i masz w ciągu kilkunastu minut coś podać. Skoro kierownictwo takie mądre to niech samo przez tel szuka czegoś w Excelu. Życzę powodzenia. Pracuj i cicho siedź i to za co za najniższa krajową. Człowiek się stara jak może a i tak później na koniec odwalają tobie taki numer co do zwolnienia. Nie polecam tej pracy

Praca w Bell jak każda inna, zawsze mogło by być lepiej, ale są też plusy. Zaczynasz pracę kiedy chcesz, pracujesz sam bez ludzi "nad głową".

aga

ta teoria byłaby prawdziwa ale kiedyś,teraz jak pracuje się za długo i za ciężko mam to gdzieś że nikt nie stoi mi nad głową zresztą jeszcze za te pieniądze.

@aga

Oj uwierz mi, że stała kontrola jest słaba na maxa. Ciężka praca? Nie wiem jak z Twoim doświadczeniem zawodowym ale jest to lekka praca (moja subiektywna opinia).

aga

Nie podwazaj moich odczuć do których mam prawo dla mnie praca nie jest lekka. 1) po zwolnieniach z przed 2 lat dużo odległych punktów wiejskich gdzie towar wsysa więc więcej kartonów muszę przeżucić pod domem do samochodu kartony są ciężkie chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać że szklane buteleczki z lakierami albo puderniczki z lusterkami swoje ważą. 2) Coraz więcej sieci na które już wieczorami jeżdżę bo nie wyrabiam się czasowo.Wieczny remodeling i szarpanie się z półkami. 3) zastępstwa - samej jazdy czasowo jest tak dużo że wracasz do domu zniesmaczony/a po co to wszystko po co się tak męczyć za takie wszawe pieniądze.

Moje spostrzeżenia po odejściu

Będę pisać bezosobowo. Moje spostrzeżenia po zakończeniu współpracy z firmą Bell: - brak merytorycznego szkolenia, zero wskazówek od przełożonego, byle jakie wdrożenie przez innych pracowników, - kolesiostwo, elity których nie da się ruszyć, brak poszanowania dla pracowników, mobbing, - L4 oczywiście bardzo niemiło widziane, - ciągłe opóźnienia w wypłatach, o czym nawet nie można wspomnieć przełożonemu, - narzędzia pracy wiekowe, - zakres obowiązków spisany jako dokument nie istnieje w tej firmie, możesz być kierowcą swojego szefa, (z mojego doświadczenia) - pensja jak już była mogę zaliczyć jako na plus dość dobra, - dojazd do firmy, parking komfortowy, - atmosfera w pracy (z współpracownikami) na 4+, Są to moje doświadczenia, przemyślenia i opinie na temat pracy w Bell zebrane przez kilka miesięcy, wspomnę że moim miejscem pracy było biuro.

Merchandiser mobilny

Jaka jest na ten moment podstawa i jakiej wysokości premii można się spodziewać na stanowisku merchandiser mobilny? Widzę w komentarzu coś o minimalnej krajowej. Czy to prawda? Jaki obszar jest do koordynacji przy tej kwocie i od czego zależy premia? Widzę komentarze o robieniu sobie z mieszkania magazynu. Co to oznacza w praktyce? Mam pewne doświadczenie z tym zawodem z innej firmy i nigdy nie było "dostaw towaru" do domu. Ktoś coś więcej na ten temat? Auto to Skoda Fabia? Czy jest możliwość użytku do celów prywatnych za jakąś kwotę od kilometra, czy coś? Czy jest umowa na okres próbny? Na jaki czas? Dzięki za info i pzdr.

@Merchandiser mobilny

polecam dowiedziec sie wszystkiego na rekrutacji pod warunkiem zaproszenia na rozmowe , tak jest najlepiej

była
@Merchandiser mobilny

Co do aktualnej podstawy nie odpowiem pracowałam w zeszłym roku wtedy minimalna była 2250, premia uzależniona od wykonania zadań ale i też uznaniowość kierownika, samochód to Ford transit courier(mały bus) nie można jeździć prywatnie, teren zależy gdzie trafisz jak dostaniesz punkty na wioskach to trochę się najeździsz, dostawa do domu jak najbardziej, teoretycznie nie musisz tego trzymać w domu ale jak wpakujesz wszystko do auta(czasem nawet w kabinie na siedzeniu pasażera) to nie będziesz w stanie sprawnie kompletować towaru pod sklepem i zajmie Ci to wielokrotnie więcej czasu, jak czegoś nie dołożysz a masz na stanie to ktoś to wyłapie i po premii, zadaj te pytania na rozmowie zapytaj też jak wyglądają zastępstwa za kolegę koleżankę na urlopie czy L4 robisz swoje standardowe punkty i dalej robisz za kogoś. Robota jak robota jak masz inne opcje to się poważnie zastanów.

Rafał

Tak to prawda. Dlaczego usuwane są wszystkie wpisy opisujące terazniejsza prawdziwa sytuacje w tej firmie ? Dlaczego Pani kierownik zwalnia ludzi na stacjach paliw po wcześniejszym umówieniu lecz bez wcześniejszego wyjaśnienia w jakim celu przyjeżdża. Przyjeżdża z pomagierem który zabiera auto i narzędzia pracy. Zostawiając ludzi. Nie rozumiem dlaczego zwalniani są najlepsi ludzie, ludzie którzy robią wyniki, obroty, którzy chcą pracować i którzy chcą zarabiać uczciwie pieniądze. Czyżby cięcia kosztów? Po takiej sytuacji firma zatrudnia ludzi za najniższe krajowe. Polityka super.

@Rafał

Chyba taki najlepszy nie byłeś :)

Trzaski

Ludzie. Teraz wszyscy "pieniądze i pieniądze" a to tylko rzecz nabyta, po co Wam te pieniądze? Firma dba abys mial zajęcie, abys wyszedł lub wyszla z tego domu, w swiat do ludzi, stad te godziny pracy, stad te 10 - 12 godzin. Magazyn w domu ? Hmmmm. Proste. Abys mial zajęcie po pracy. Czujesz sie potrzebny i masz co robić. Dlaczego usuwają niewygodne komentarze? Bo teraz swiat to fikcja, po co maja ludzie znać prawdę. Jezeli TY odejdziesz to kto przyjdzie na Twoje miejsce? No odpowiedz tak szczerze? Skad firma bedzie generowala dochody i skad wezmą na wyplaty dla tych którym tak naprawdę sa one potrzebne. Bo przeciez sami nie zarobią. Ale Ty nie komentuj, zajmij sie na poważnie praca i pracuj. Fakt ze masz co robic. To jest najwazniejsze. I rob to jak najlepiej.

Jest dramat! Nie da sie pracować. Za duzo pracy za malo kasy... Nie polecam nikomu praca po 10 lub 12h i zapierdziel za 2 tys zl

Jestem, w stanie zrozumieć, że covid, że zmniejszony wymiar czasu pracy, nawet niższą pensję, jestem w stanie zaakceptować, ale tego co się dzieje i w jaki sposób się ludzi wykorzystuje, to jest poniżej krytyki. Kartonów tysiące, jednego nie zdążę odesłać przychodzi następne. Z prywatnego mieszkania zrobiono sobie hale magazynową i to za darmo. Nie ma czasu na sprawdzanie towaru, bo pracujesz po 10 godzin, zasówa się zastępstwa i oczywiście też za darmo. Jeżeli nie zdążysz sprawdzić towaru to i tak dostaniesz następny także twoje opóźnienie sprawi że nie przejdziesz przez własny pokój. Jak nie jedna wymiana to następna i tak w kółko. Praca za psie pieniądze a zmniejszony wymiar czasu pracy polega na tym że jeżeli masz wolny dzień to i tak będziesz musiała go odpracować. Praca dla ludzi, którzy uwielbiają poświęcać się charytatywnie,lubią prosić o wszystko oraz nie szanują swojego czasu.

@Marta

100% PRAWDA!!!!!!!! jakieś gamonie dają buźki niezadowolone z tego wpisu.

Zostaw merytoryczną opinię o Bell PPHU - Józefów

• Jak się pracuje w Bell PPHU?

Zobacz opinie na temat firmy Bell PPHU tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bell PPHU?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 8 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bell PPHU?

Kandydaci do pracy w Bell PPHU napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bell PPHU