Opinie o ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w Żywiec

Gruby
Pracownik

Dajcie spokój z tym sajgonem. Rudy kierownik Wacław P. upad na głowę, dopiepsza się o byle bzdety i każe pracować na niewprawnych paleciakach.huk i gorąca jak w parowozie. Rudi myśli że pana boga za nogi złapał a reprezentuje biedę , wsior z Twardorzeczki. Kolejny aktor brodziaty szogun Grzegorz Dz. " bulkot" z wada wymowy. Dostał trochę władzy i się (usunięte przez administratora)w bani, nowobogacki karierowicz z tą swoją banda przydupasow na lesniance. (usunięte przez administratora)

ALI

Prawda jest taka że gdyby dziś w Polsce rządziła Platforma to: -jako pierwsi w Europie mielibyśmy koronowirusa -setki tysięcy inżynierów z Afryki -4 PLN na godzinę -20% bezrobocie -głodne dzieci -i opowieści że panuje globalny kryzys 15 rok

1
Kamila
Klient
 Pytanie

Witam. Mam pytanie odnośnie Alpli w Żywcu. Czy kobieta da radę na stanowisku pakowacza ?

Tom
Kandydat
 Pytanie

Witam chciałbym zapytać jak wyglada praca w Alpla na stanowisku specjalisty ds Transportu?

ktoś Nowy wpis
Kandydat
@Tom

Spróbuj to się przekonasz :) ja zaaplikowałem - dla beki

Probnik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.
Klient
 Pytanie

Czy w zakładzie w Nowym Dworze Mazowieckim są tworzone nowe miejsca pracy. Np w dzialach technicznych, utrzymanie ruchu itp?

Dinozaur z Leśnianki.
Pracownik

Jasne, to w dużej mierze wynik tego, że w ubiegłym roku wiele firm ścięło pracownikom wynagrodzenia z powodu przestojów, lockdownu i obaw o kryzys. Ale według ekspertów firmy Personnel Service majowy skok wynagrodzeń to nie jednorazowe zasypywanie tej dziury, bo pensje w czerwcu prawdopodobnie zwiększyły się nam znowu o 10 proc. r/r, a w kolejnych miesiącach będą rosły o 8-9 proc. r/r.

Johny Nowy wpis
Pracownik
@Dinozaur z Leśnianki.

Co ty pleciesz chłopie, zacznijmy od tego że żadnych podwyżek nie było i nie będzie przez najbliższe kilka lat bo stawiamy nowy zakład jak to mawiał pewien minister finansów pieniędzy nie ma i nie będzie

Mexico Nowy wpis
Pracownik
 Pytanie
@Johny

No jak to dla bohaterów nie ma podwyżki?(przypominam pismo z centrali Austrii dostępne dla każdego,TAK ZOSTALIŚMY NAZWANI).Pewnie centrala nie ma pojęcia że takie numery się kręci w PL czyli skansenie taniej siły roboczej.

El ciapo
Pracownik

Nawet w famedzie dostali 2 zl podwyżki a biedaki z alpli złotówki żałują, kasy w firmie jak lodu a na wszystko żałują

Kodiaq
Były pracownik
@El ciapo

W większości firm ludzie się rozwijają i są doceniani, w Alpli nie ma pieniędzy i nie będzie, trzeba sobie dać z nimi spokój i rozwijać się, bo na nich świat się nie kończy, alpha bazuje niestety na ludziach którzy nie mają alternatywy większej niż Hutchinson, kierownicy cynicznie ci to potwierdzą bo tajemnica to żadna, nie marnujcie kolejnych lat, macie kolegów co dali radę i zmienili pracę

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Kamila
Klient
 Pytanie

Witam. Mam pytanie odnośnie Alpli w Żywcu. Czy kobieta da radę na stanowisku pakowacza ?

Renia
Pracownik
@Kamila

Ja już tam pracuje kawał czasu. Myślę że dasz radę. Początki są zawsze ciężkie.

Franciszek
Pracownik
@Kamila

Jak chcesz mieć defekt słuchu proszę bardzo, podczas audytów środowiskowych na pomiary hałasu kazali powyłączać maszyny, normalnie jest tak głośno, że nawet chodząc w stoperach czy w ochronnikach i tak świszczy w uszach

Wojtas
Pracownik
 Pytanie
@Franciszek

Na którym zakladzie?

Rita
Pracownik
@Franciszek

Wiedzę na ten temat ma przedstawiciel załogi Społeczny inspektor pracy który jest zarazem szefem związków i na pewno podzieli się szczegółami.Zbliżają się wybory i warto się zastanowić czy chcecie takiego przedstawiciela.Załoga zawsze dała sie nabijać w bambuko ale bez przesady tu chodzi o nasze zdrowie.

Andrzej
Pracownik
 Pytanie
@Rita

BHP jest bardzo zaniedbane na stolarskiej, w wynika to z oszczedzania, kosztem zdrowia ludzi, taka mentalność oni tak mają lata w nieświadomości trudno to zmienić bo mlodzi kierownicy przejęli to myślenie ???? mam bardzo dużo przykładów jakby, ktoś nie wiedzial ps. pytanie widziecie po tirach które wyjeżdżają z alpli z gotowym produktem kryzys??

Gandalf
Pracownik
@Rita

Daj spokój Rita.

Kobieta
Pracownik
@Kamila

Pewnie ze da rade. Praca spokojna, stabilna. Standardy pracy pilnowane a brygadziści bardzo pomocni. Polecam

Gandalf
Pracownik
 Pytanie
@Rita

Rita. Swoimi problemami osobistymi obarczasz innych, obecnie związek. Jestem członkiem związku, kiedy mam jakiś dylemat rozmawiam z przewodniczącym. Zawsze ma czas dla każdego. Mam pytanie, dlaczego nie kandydowałeś na SIP, dlaczego nie głosowałeś? Ja Ci powiem, funkcja ta wymaga pracy poza godzinami. Ty nie zostajesz dłużej w firmie ani minuty niż musisz. W pierwszej kolejności powinieneś zgłosić problem kierownikowi, który z BHP na etacie ma obowiązek zareagować. Dopiero potem zgłaszasz SIP. Nie masz odwagi się odezwać, masz odwagę jedynie chować się za Nickiem. Przewodniczący jest tez SIP-owcem ponieważ nie ma chętnych a w interesie pracowników jest nie odpuszczenie tej funkcji. Pracownicy ze Stolarskiej pamiętają jak wchodzili na podesty z suszarkami po drabinach, dosypali barwnik z obudowy maszyn, zsypywali granulat z B-B z drabinki. Teraz są wygodne schody, podesty, kratownica miedzy zbiornikami. To niektóre z działań obecnego SIP. Trzeba mieć naprawdę złe intencje, żeby tego nie widzieć. Zastanów się zanim zaczniesz atakować kolegów z pracy. Pzdr.

Franciszek
Pracownik
@Wojtas

Wojtas na obu, czy to Leśnianka czy Stolarska mamy te same zwyczaje

Miłosz
Pracownik
 Pytanie
@Renia

@Renia nie pochlebiaj sobie.Nie ma kobiet z produkcji które pracują kawał czasu bo jak by trzeba było nazwać starą kadrę ze stażem po kilkadziesiąt lat?praca jest ciężka a te panie które pracują lądują po kilka razy w roku na chorobowym bez wyjątku.Ot taka prawda

Pytanie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.
 Pytanie

Czy rozmowa kwalifikacyjna do ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

Tomex
Były pracownik

Pracowałem na dziale utrzymania ruchu. Niestety (usunięte przez administratora) jest tam taki że nie da się pracować . Jeden pracownik z długoletnim stażem terroryzuje dosłownie młodszych pracowników. Wyzwiska itp. Na początku dziennym . Jak ktoś nie zrobi z nim porządku to i ten dział upadnie.

Bruce Lee.
Były pracownik
 Pytanie

Czy? NSZZ „Solidarność” wyraża zaniepokojenie i dezaprobatę wobec działań podjętych przez Zarząd w sprawie decyzji o braku podwyżek w 2021r. Czy? Woda pod prysznicem jest wystarczająco ciepła? Czy? Suszarka do włosów działa z odpowiednią siłą nadmuchu? Czy? Suszarka do ręczników została opisana standardem NEXT?.

Jelcyna lewa ręka
Pracownik
@Bruce Lee.

Odpowiadam na 2 pytanie : jeśli woda nie byłaby dość ciepła pod prysznicem to na pewno wykazał by to spacer gemba ( gemba walk) , a jeśli jakimś cudem by tego nie wykryli specjaliści to by wyszło na audycie 5 s miesięcznym , bo ciągle doskonalenie usprawniło już pracę we wszytkich działach

Franciszek
Pracownik
@Bruce Lee.

Czy suszarka dobrze dmucha to musi ocenić przewodniczący związku on tam suszy włosy po kąpieli Jest nawet specjalnie tak wysoko zamontowana żeby się schylać nie musiał

Gandalf
Pracownik
 Pytanie
@Franciszek

Odpowiadam Franciszkowi i Bruce Lee. Zapytałem wprost zarząd naszego związku i okazano mi pismo, z którego wynika że komisja zakładowa stwierdziła jednoznacznie, że brak podwyżek to błąd i będzie miał on swoje konsekwencje. Rozumiem, że związek nie dysponuje pieniędzmi a zarząd stwierdził, że właściciel nie przewidział podwyżek i temat niestety jest zamknięty. Nie rozumiem co z tą woda i suszarką? Nie myjecie się? Problem z Wami polega na tym, że nie macie odwagi przekazać swoich zastrzeżeń dyrekcji i dopiero chowając się za Nickami nabieracie odwagi, przy okazji atakując ludzi, którzy próbują coś zmienić na korzyść pracowników.

Ala
Pracownik
@Gandalf

na korzyść pracowników ....Czyś Ty oszalał człowieku.... zgłaszać dyrekcji.. tej dyrekcji.....która nie szanuje pracowników.

Edekon
Pracownik
 Pytanie
@Ala

A kto nalezy do "tej dyrekcji"?

Gandalf
Pracownik
 Pytanie
@Ala

Odpowiedziałaś sobie. Czy uważasz, że osoby które decydują się mimo wszystko na interwencję maja lepiej? Właśnie one są na celowniku a mimo to maja tą odwagę. Jeżeli są szaleńcami to masz pewnie rację. Dobrze, że takich mamy.

Gandalf
Pracownik

Mogę się jedynie zgodzić z Tobą. Trzymajmy się razem, wspólnie jesteśmy silą z którą trzeba się liczyć. Dobrze, że wspomniałeś o obronie pracowników przed zwolnieniami i karami. To istotna informacja dla tych, którzy opluwają związek.

Jelcyn
Były pracownik
 Pytanie
@Gandalf

Jakie konsekwencje? Będziecie mieć mega focha giganta na kierowników? tak wiem zaraz Gandalf napisze ze sam coś zrób bo on robi i jest na celowniku, ale chłopie sukcesy jakieś może się pochwal? Co żeś uczynił konkretnie jakoś zachęcił ludzi do wstępowania do związków? Co zmieniłeś? Ktoś ciebie rozlicza?

ALI

Prawda jest taka że gdyby dziś w Polsce rządziła Platforma to: -jako pierwsi w Europie mielibyśmy koronowirusa -setki tysięcy inżynierów z Afryki -4 PLN na godzinę -20% bezrobocie -głodne dzieci -i opowieści że panuje globalny kryzys 15 rok

1
EMIL
@ALI

a niby co ma to do ALPLA

Sami
Kandydat
@ALI

A teraz rządzi pis masz 6% bezrobocie, produkcja przemysłową 4 % na plus, a w Alpli na podwyżki pieniędzy nie ma bo mamy COVID i "walczymy o miejsca pracy "????

Paro Statek
Pracownik
 Pytanie
@Sami

Pis nie wypuściło COVID tylko Chińczyk ale pewnie to czytasz na chińskim smarfonie więc się nie dogadamy bo ja używam koreańskiego.Zagladałeś do kasy firmowej że masz taką wiedzę?No chyba główny księgowy/księgowa w takim razie jesteś.Pracowaliśmy bez przestojów jako strategiczna produkcja bardzo ważnych i bezpiecznych opakowań PET w czasach "pandemi"

Mietek
Kandydat

Podwyżek nie było ale przynajmniej po metrze dali xd

Specjalista ds. nalepek
Pracownik
@Mietek

Tak to prawda, piękny gadżet, tylko teraz musimy te metry opisać w domach,.piwnicach etc że to są metry i zrobić STANDARD WIZUALNY, bo bez tego ta miara będzie źle pokazywać albo co najgorsze się nie rozwinie albo się nie zwinie jak trzeba i będzie trzeba zrobić analizę problemu GEMBA, a jak już wszystko będzie ok to sprawdzajcie proszę w czasie spaceru GEMBA ( z ang. GEMBA walk) czy wam się naklejka nie od kleiła i czy standard jest aktualny.

bonzo
Były pracownik
 Pytanie
@Specjalista ds. nalepek

Buty na produkcję w których jest ciągle mokro+ miarka!Kto to wymyślił?Zapraszam na szatnię w okresie letnim niech wąchają ten grzybiczny smród przepoconych stóp:).

Renia
Pracownik
 Pytanie
@Mietek

Co takiego dali? U nas e Radomsku też nie było podwyżek. Ludzie są wkurzeni jak trzeba. Z palarnia wymyślają takie rzeczy że się w głowie nie miesci

Mietek
Kandydat
@Renia

@renia no w żywcu to już palarni nawet nie ma i teraz każdy szuka jakiego zakamarka żeby zapalić xd

Franciszek
Pracownik
 Pytanie
@Renia

Możesz powiedzieć coś więcej co kombinują z palarnią w Radomsku? W Żywcu już ponad rok nie ma palarni i żeby legalnie puścić dymka ludzie za bramę zakładu wychodzą :D

anonim
Pracownik

(usunięte przez administratora)

Store house
Pracownik

Ty ale tam się trzeba mieć konto VIP żeby wyszukać po nazwie, nie możesz napisać porostu kto ????

Gnat
Pracownik

Marek przestań

??
Kandydat
 Pytanie

Co się dzieje w dziale BHP w Nowym Dworze Mazowieckim, cały czas szukają pracowników, warto aplikować?

Gruby
Pracownik

Dajcie spokój z tym sajgonem. Rudy kierownik Wacław P. upad na głowę, dopiepsza się o byle bzdety i każe pracować na niewprawnych paleciakach.huk i gorąca jak w parowozie. Rudi myśli że pana boga za nogi złapał a reprezentuje biedę , wsior z Twardorzeczki. Kolejny aktor brodziaty szogun Grzegorz Dz. " bulkot" z wada wymowy. Dostał trochę władzy i się (usunięte przez administratora)w bani, nowobogacki karierowicz z tą swoją banda przydupasow na lesniance. (usunięte przez administratora)

Marta
@Gruby

Po pierwsze, na forum publicznym nie wolno posługiwać się danymi personalnymi innych osób - nie jest to zgodne z regulaminem forum. Po drugie, nie napisałeś prawie nic na temat warunków pracy w ALPLA. Jak tam jest, jeśli chodzi o zarobki?

1
Gruby
Pracownik
 Pytanie
@Marta

Po pierwsze nie użyłem pełnego nazwiska więc zasad nie naruszyłem, po drugie napisałem że sajgon i każą im pracować na starym , rozlecianym sprzęcie za 2200 zł miesięcznie więc nie jest to opis warunków pracy???

Ala
Pracownik
@Gruby

doskonały opis oddaje rzeczywistość

Bamo
Pracownik
@Gruby

Dobry szef to taki co od niego możesz się coś nauczyć, który dotrzymuje słowa. A nie manipulant.

Pele
Kandydat
 Pytanie

Kiedy podwyżki? Część operatorów i pomocników dostali podwyżke a reszta to co?

Gemba
Pracownik
@Pele

Nie będzie podwyżek w tym roku, wracamy do tradycji poprzedniej dyrekcji, pozatym jest wirus, a kasa musi być na naklejki markery takie tam breloczki i inne konfeti, no i nowi specjaliści są także 100 tysi na rok wydać trzeba na takiego magika, no nie ma kasy no. dejcie chłopy spokój

Mistrz
Były pracownik
@Gemba

Tak, podwyżek nie będzie, żal im chociaż złotówkę do stawki dać, a w poprzednim pandemicznym 2020 roku Alpla Żywiec miała zysku netto ponad 20 milionów PLN śmiech na sali

Candyman

Polska zawsze zacofana a ludzie okropni zazdrośni dymalli was przez tyle i siedzieliście cicho zamiast coś działać a czasy się zmieniają tylko starsi co im życie alpla uratowała myślą o sobie a nie o innych. Z takimi betonami nic nie zdzialasz.

Tolek
@Candyman

Może odezwie się w Tobie odwaga i zaczniesz działać? Podwyżki są co roku w Alpli i zapewne będą. Są zawsze dla starych i młodych, bez różnicy. W czasach kryzysu Alpla zawsze ma zwiększone zamówienia i pracę. Tylko malkontenci tego nie widzą.

Jelcyn
Pracownik
 Pytanie
@Tolek

To kiedy te podwyżki?

X
Były pracownik
@Tolek

Jesteś zwykłym pajacem i tyle w temacie wchodź dalej w (usunięte przez administratora) a będzie ci dane

Pytanie
 Pytanie

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.?

Jay Jay
Pracownik
@Pytanie

Tylko tacy tu pracują ???? ( to że robią po naście lat nie jest równoznaczne z doświadczeniem) bo firma nie stawia na rozwój pracowników, najprościej mówiąc zatrzymujesz się w czasie, i jak po nastu latach twoi znajomi pracują w innych firmach nań podobnych stanowiskach to ty zawsze będziesz w tyle z pieniazkami, różnica naliczana w setkach PLN

Arno
Były pracownik

Pracowałem prawie od poczatku istnienia Alpli. Dyrektorem był Anton S. Wszystko grało , zaklad przynosił zyski, wiekszość załogi, zadowolona. Ekonomicznym był Ryszard S. To było kawał ........ yna . W koncu odszedł do konkurencji. A jak czytam , co się teraz dzieje to mi włosy na brodzie sie jeżą .... Pozdrawiam Załoge . Pomyśności w 2021 r.

Nieznajomy
Klient
 Pytanie

Witam. Jakie są opinie o pracy w utrzymaniu ruchu? Pozdrawiam

Mistrz
Pracownik
@Nieznajomy

To zależy z której strony patrzeć i na jakie stanowisko... szef działu technicznego jest w porządku, z narzędziami słabo, sporo maszyn zalicza się do „skansenu”, głośno, ciepło, zdecydowaną większość rzeczy trzeba robić samemu, co nie zawsze jest bezpieczne

Ip Man
Pracownik

Coraz większe (usunięte przez administratora) w tej firmie, podobno tyle podań leży na portierni a nie ma kto robić, premie to nawet za noszenie łańcuszka potrafią zabrać i dać nagane, to jest chore, bez uprawnień nie można głupim paleciakiem elektrycznym jeździć tak jak by to było jakiś prom kosmiczny xd, zresztą paleciaki i tak ciągle popsute a jak przyjdzie jakiś młody i dadzą mu ręczna kiwajke która oczywiście ciężko chodzi to i tak porobi do pierwszej wyplaty i pier..... nie robotą, 5s a porzomnego sprzętu nie ma do pracy, jakiś nowy regulamin z 2 zl do 3 za weekendy no kurde kupa kasy heh, a na lesniance to już totalne (usunięte przez administratora) zamiast coraz lepiej to coraz gorzej w tym kołchozie

Xyxy
 Pytanie

Czy w tym zakładzie jest system czyerobrygadowy? Czy 3 zmiany normalnie?

Zostaw merytoryczną opinię o ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. - Żywiec

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.