ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.

Żywiec

Opinie o ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.

Jakub

Pracowałem tam na stolarskiej i lesniance w latach 1994-2001 wtedy to była manufaktura nastawiona na zysk i wyzysk byłem pakowaczem i pomocnikiem op. pakowałem 103 palety na sbo 10 i zarobek był minimum krajowe majstrowie to byli konfidenci dyrekcji ciekawe jak jest teraz kto pamięta tamte czasy pozdrowienia dla ekipy wtryskarek i dmucharek

Agata

ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych na swojej stronie publikuje oferty pracy do swoich punktów na całym świecie. Najwięcej z nich dotyczy pracy w Stanach Zjednoczonych. W Polsce można aktualnie rekrutować się na stanowisko operatora maszyn. Co powiecie o pracy na tym konkretnym stanowisku?

Agata

@lolo to jak w takim razie jest rozwiązywana sytuacja nadgodzin w Żywcu? Możesz napisać, jak wygląda to w praktyce? Czy są np. do odbioru i innego dnia można wyjść wcześniej z pracy? Więcej szczegółów jest nieocenioną pomocą dla wielu forumowiczów.

lolo

Odpowiedź na forum Alpla NDM: są płacone. Jeżeli jesteśmy w tym temacie to wynagrodzenie jest uczciwe, płacone na czas. Pracownik nie jest wprowadzany w błąd. Są płacone nadgodziny, premie i inne dodatki jeżeli tylko pracownik takowe wypracuje. W Żywcu się nie da zapłacić?

walec

Godziny nadliczbowe wypłacone w wysokości ,,0%,,

camiro

lol
@camiro 24.03.2017 15:19
Jakby ktoś mógł odpowiedzieć. Jak wygląda praca na stanowisku pakowacza? Wysokie normy? Jaka płaca? Dzięki ....

13 brutto + premia +/- 250 pln , 4 brygadowke maja albo 3 zmianowke ,praca spoko chyba ze trafisz na złego brygadziste bo tam są tacy co ani o swojej robocie ani o zarzadzaniu ludźmi pojęcia nie maja, a są w 100 % do zastąpienia przez stara kadre ale patyczkują się z nimi

SPOKO

Głowa wysmarowana wazeliną techniczną a jęzor tylko szuka syropu klonowego

Ucho Prezesa z działu Form.

Co słychać jak leci?

marysia

pula to jest w lotto ale nie tutaj:)

jasiu

to trzeba tyle nie chorowac to bedziesz mial wiecej

hhhhhh

Podwyżki są, ale pula jest jedna musi się zgadzać patrzę na wypłaty do od 3 lat tyle samo zarabiam a 3 podwyżki były?

ABCD

Skoro podwyżki są równe to część prymitywnego buractwa straci zajęcie bo niby po kim będą się teraz wyżywać,na kim mścić i do kogo kierowć żale i wieczne pretenscje o 10 czy 20 groszy które mniej dostali.Oj w czachach wam się pewnie teraz gotuje czereśniaki

qrde fix

Jedna ekipa do zapieprzania druga ekipa do leserki to fakt . A przełożeni tych od leserki na to zezwalają , panowie nie wstyd wam ? Jeden może całe życie na maszynie co robi 40 palet a drugi cale życie na takiej co robi 20. Jeden robi 100 a drugi 200 % . Wstyd !

lolo

To dobrze że wszystkim podnieśli równo stawki. Skończyło się babci sranie tym dać bo ci mają dosyć.

maestro

@Pablo sam dajesz się robić w bambuko skoro znasz zależności i jeszcze tu siedzisz licząc na normalnośc cokolwiek to oznacza a to że bazują na starych pracownikach jednocześnie ich zajeżdząjąc to akurat masz rację! wystarczy żerknąć na listy obecności kto pracuje a kto jest na L4.Nazwiska się ciągle powtarzają i jest jedna ekipa do zapieprzania a druga do leserki ale póki szympasów mają na posyłki to gra gitara i nikt palcem nie ruszy z rządzących żeby coś zmienić bo po co się wysilać !!!!!!!!!!!

15 lat stazu

Dyrekcja zna sytuacje lepiej niż pracownicy raz ze znają się na wyzyskiwaniu a dwa ze maja konfidentów nie mowie o relacjach koleżeńsko rodzinnych, w związku z tym póki nie zedra obecnie kadry do zera tak jak polak zajeżdżają samochody przez sprzedaza to dopóki maja minimum ludzi by zapewnić produkcje to będziecie zarabiać na rachunki benzynę jedzenie nic więcej, jak się już ludzie skończą to zaczną płacić i 20 pln bo w tej firmie jest pieniędzy a pieniędzy , nie daj się zwiesc lecącym na glowe tynkiem ani dziurawym dachem bo gospodarz patrzy dzieci w biurach a nie infrastruktury, w latach 90 opakowania do spozywki może się robiło w stodole ale czy teraz ? Tu jest brak dobrej woli poprostu .

anonimowy ze wzgledu na kolegów z pracy
@15 lat stazu 03.03.2017 18:04

Święta prawda . Nic dodać nic ująć.

Pablo

Stare komuchy tak podzielily kadre ze to majstersztyk miedzy mlodymi a starymi pracownikami jest 6 pln różnicy w stawce i przez to nigdy nie będzie jedności , ale wiecznie na tym się ślizgać nie będą , jak nowy przyjdzie to maja waty ze ma na start marne 13 brutto a oni musieli na to pracować lata , po pierwsze kiedyś było duże bezrobocie po drugie jak żeście się dali robić w bambooko 15 lat to pretensje do siebie , a po trzecie jak tak dalej będzie to będziecie pracować jeszcze ciezej bo młodzi pojda gdzie indziej

eeeee
@Pablo 03.03.2017 17:42

Gdzie masz 6 pln różnicy na równym stanowisku? To że ktoś pracuje 20 lat i ma pojęcie o czymś to inna kwestia i coś ogarnia, reszta to bałwany i lesery pomijając pomocników operatora, Ci powinni mieć trochę więcej nie 40groszy od nowo przyjętych. A leserki na L4 jak tu ktoś dobrze wspomniał wystarczy popatrzeć na listy obecności.

eaeaea . b
@eeeee 04.03.2017 09:07

Skoro są dla ciebie bałwanami i leserami a do tego brak ci wiedzy o różnicy 6 pln na tym samym stanowisku , a z tym 20 lat to marazm i wypalenie miałeś na myśli niż pojecie o robocie niereformowalni ludzie z epoki... Bronisz czegoś czego nie da się obronić

paweoo

no cos podobnego, to juz nie stoja za brama i nie czekaja haha

Prezes

@zaciekawiony no sa przyjecia ,potrzebujemy ludzi na myjko w ogole nie ma kto j.... ac a dobrze firma placi bo 1 500 bez premii ha ha takze spiesz sie z wyslaniem cv bo jest stu kilometrowa kolejka chętnych na produkcje

Zaciekawiony

Jest może rekrutacja na produkcje?

Zwalniam się.

Ilu mamy Derektorów liczył ktoś?

Kapelan zakładowy

Dyrekcjo nie idz ta drogą

szokers

Najważniejsze że oprócz dobrej podstawy dorzucają jeszcze premie, co znacznie urozmaica zatrudnienie. W końcu zarobki są istotne.

zbój

Powinno być 0,5% zysku rocznego przeznaczonego na premię co roku itp, Każdy pracownik powinien mieć udział w tych 0,5% pieniądze dla firmy nijakie ludzi garstka ale woli brak.

szajbus

Wzorcowy przykład firmy która nie ma zamiaru dzielić się wypracowanymi zyskami z pracownikiem.Jak ktoś szuka czegoś takiego to lepiej nie można trafić

yuta wataze

tu masz racje prowadza rekrutacje wsrod swoich znajomych jesli masz znajomosci w biurze dostaniesz lepsze stanowisko sa na to przyklady

To ze firma jest na plus to na co liczysz?

Bb,

Co leszcze centrala sie nie zgodziła? Czy kryzys? a może jego brat? Bo teraz przez 5 lat to Brexit bedzie modny.

yuta wataze

tego nie wiem czy poszukuja ludzi do pracy bo juz tam nie pracuje ale jak tak dalej bedzie z zarobkami to nikt tam ie bedzie chcial pracowac z tego co wiem odeszlo kilku dobrych ludzi co znali sie na pracy

yuta wataze

tak czytam wasze posty to smiac mi sie chce widze ze byly pracownik nadal nie odpuszcza i chce wrocic chyba w okolicy nie ma innego zakladu oprocz Alpli niech sie zastanowia nad konkretnymi podwyzkami plac bo za niedlugo nie bedzie mial kto pracowac chyba ze zatrudnia emerytow lub rencistow i zrobia zaklad pracy chronionej

emil

za te 30 groszy podwyzki to moze starczy na cwiartke krupnika,smiech na sali z tymi podwyzkami

jozek

Co sobie kupimy za te 20-30 gr podwyzki ? Chyba jedynie na flaszke nam starczy...

jui

@alaa 300-400 zł brutto. Nie jest źle.

kwiecień

Spokojnie panowie.Podwyżki są od 1 kwietnia.Zobaczymy tylko jakie; po staremu czyli na otarcie łez i tyle co kot napłacze czy też ruszamy do przodu jak przystało na solidną europejską firmę jaką jest ALPLA...

300Spartanów

@300spartan Dzisiaj już nikt nic nie musi!!! nawet za granicę jechać!!! w każdym zakładzie są podwyżki w tym roku minimum 100zł netto chyba że się ma dalej klapy na oczach i się udaje że nić się nie dzieje, a problem się sam rozwiąże, bo po co myśleć lepiej siedzieć i pieniądze brać.

jasny gwint

ten co swietnie sobie daje rade ostatni zgasi swiatlo ha ha

300 kermitow

ostatni gasi swiatlo haha

300Spartan

I czego szaraki nie rozumiecie?kto ma zarabiac to zarabia a kto ma zapieprzac to tak bedzie musial robic i kilkoma negatywnymi wpisami nic nie zmienicie Granice UE sa ciagle otwarte a Alpla niemiecka płaci 8,5 Euro na powitanie wiec droga wolna i nie mamrotac mi tutaj wiecej bo wasz poziom retoryki jest ponizej krytycznych wartosci

zwalniam sie

mareczek jak tam w hutchinsonie?ile masz na godzine i ile Ci dali podwyzki?

poeta

W wiezieniu - spędzasz większość czasu w celi 3 na 4 metry. W pracy - spędzasz większość czasu w boksie 2 na 2 metry. W wiezieniu - dostajesz trzy posiłki dziennie. W pracy - masz przerwie tylko na jeden i w dodatku musisz za niego zapłacić. W wiezieniu - w zamian za dobre zachowanie masz dodatkowy czas wolny. W pracy - za dobre zachowanie dostajesz dodatkowa robotę. W wiezieniu - strażnik otwiera i zamyka ci drzwi. W pracy - sam sobie zamykasz i otwierasz drzwi. W wiezieniu - możesz oglądać telewizję i grać w gry video. W pracy - za oglądanie telewizji i za gry możesz wylecieć. W wiezieniu - masz własną ubikację. W pracy - musisz korzystać z jednej z innymi. W wiezieniu - może Cię odwiedzać rodzina i przyjaciele. W pracy - nie wolno Ci z nimi rozmawiać. W wiezieniu - wszystkie twoje potrzeby są opłacane przez podatników. W pracy - musisz opłacać wszystkie koszty związane z twoja pracą, a w dodatku z twoich podatków utrzymuje się więźniów. W wiezieniu - spędzasz większość czasu wyglądając zza krat na Świat i myśląc, jak się stąd wydostać. W pracy - spędzasz większość czasu wyglądając zza krat na Świat i myśląc, jak się stad wydostać. W wiezieniu - możesz do woli czytać zabawne e-maile. W pracy - jak Cię na tym złapią, możesz pożałować. W wiezieniu - strażnicy są często sadystami. W pracy - mówi się na nich: kierownicy.

mareczek

co tak skomplecie nie dali 50 groszy w tym roku ?

bidna chlopina

poswiecilem zycie i mlodosc alpli i co z tego mam?garba i kredyty ktorych nie splace do konca zycia

uwaga na kermita

coraz wiecej kapusiow w tej firmie chyba maja jakies dodatki ,taki jeden kermit kiedys w browarze robil teraz na magazynie robi to kapus numer jeden,drugi z osiedla kolejna [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jak potem ma byc dobrze jak tacy konfidenci robia

Moloko
@uwaga na kermita 10.03.2016 20:12

Kermit z magazynu awansował!

twoja stara

byku ten co mu auto tirem porysowali to brygadzista a oni maja ponad 3 tys na miesiac a pakowacze pomocnicy nawet 2 tys nie moga zarobic chyba ze dostana premie i bony to ledwo ta dwojke maja ,jak ktos wczesniej napisal to za niedlugo same dziadki zostana bo na wiosne pewno kolejne osoby sie zwolnia przy takich nedznych zarobkach

baba

W tej firmie to przy wymianie żarówki jeden ją trzyma a drugi kręci stołem.

znaki na niebie

Nadszedł czas pracownika tylko się skopci i nikt nie zostanie.

wszechwiedzący

wiem z dobrego źródła , ok. 400 zł na łebka od kwietnia.

byk

Na parkingu nie widzę tych sicentów, jeden takim przyjechał że się TIR nie zmieścił i mu porysował.

parowa

@real baranie, na parkingu stoja auta dyrektorow, kierownikow i ludzi z produkcji. Ci ostatni w wiekszosci nie posiadaja aut. A jak juz to seicenta, fiaty uno, bravo czy inne starocie. Jak nie dadza podwyzek to takie parowy jak ty przyjda z biurowca wywozic kosze na dol.

real

Wystarczy popatrzeć na parking czym się do pracy jeździ, a o podwyżkach się mówi. Nie dać nic i też będzie.

Zostaw opinię o ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. - Żywiec

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.