Aleja Maturalna Rafał Kłobukowski

Opinie o Aleja Maturalna Rafał Kłobukowski

Jagoda

Aleja Maturalna to dobra szansa na rozwinięcie się w dziedzinie korków. Nie masz czasu szukać uczniów ani użerać się z nimi to idziesz tu i Ci znajdują bezproblemowo i w fajnej atmosferze sobie pracujesz np do końca studiów, Oczywiście jak chcesz to traktować jako stałe źródło dochodu po studiach to pewnie z czasem będziesz wołał działać na własną rękę, no ale wtedy zusy...podatki itd. W każdym razie jedno drugiego nie wyklucza można pracować z własnymi uczniami i z tymi z Alei - duży plus daję im za to, że nie ma tu żadnych zakazów konkurencji jak to bywa w wielu innych szkołach tego typu

@Jagoda

niedługo będzie jak na zachodzie. Branża się zorganizuje i ucywilizuje. Samotne wilki będa nieliczne i zostaną bez klientów. Już widzę, że mam więcej zleceń przez firmy z którymi współpracuję (nie tylko Aleja) niż z jakiś moich ogłoszeń. Ludzie bardziej ufają firmom..

tiger

mając porownanie z innymi tego typu szkolami Aleję mozna polecic. Dlugo sa na rynku, maja wiele kontaktow przede wszystkim wsrod liceow, nauczyciele liceow polecaja im klientow.

Ferno

Jako egzaminator maturalny współpracowałem z nimi 5 lat. Niesamowicie skutecznie uczą pod egzaminy, wymagają znajomości aktualnych zasad maturalnych czy egzaminów ósmoklasistów. To mi się podobało bo teho oczekują też uczniowie, taki mamy system edukacji. Co mi się nie podobało? Są dość drodzy przez co klientela raczej nowobogacka z luksusowych strzeżonych osiedli - niby żaden problem, ale pogłębia się przez to różnica względem biedniejszej części społeczeństwa i tym samym firma jest jakby trochę bez głębszej misji.

Mikke
@Ferno

ja wspominam dobrą organizację pracy, szybki kontakt i pomoc w razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości, pracując w kilku innych szkołach (głównie językowych, jestem anglistą) mam szerokie porównanie i widzę jaki w wielu innych miejscach potrafi być (usunięte przez administratora)

maturzysta

która inna szkoła napisałaby rok po maturze do swojego ucznia z pytaniem co słychać, jak studia? Najpierw mnie dobrze przygotowali, a teraz dalej czuć zainteresowanie. Takich firm już jest mało! Polecam!:)

Hej, widziałam tu już pytania o prace korepetytora. Czy wiecie coś o tym, czy firma wystawia referencji? Ja studiuję na ścieżce nauczycielskiej i chciałabym dorobić, ale po tem, jak skończę studia i będę szukać pracy etatowej, to dostane od nich właśnie jakiś dokument polecający z opinią o pracowniku?

Norgy

Ogólnie trudniejszy moment się zapowiada w branży więc pomyślałem żeby zaaplikować do jakiejś szkoły. Wybór po zasięgnięciu opinii znajomych padł na Aleję, ale mam pytania: 1) czy na pewno można samemu ustalić godziny pracy z uczniami? 2) że kasa się zgadza i na czas to już wiem, ale jak często można liczyć na jakąś premię? W sumie to tyle na teraz :D dzięki za odp

Bartek
@Norgy

Mozesz umawiac sie tak, aby kazdemu pasowalo. Sa ram rozne rzeczy typu karta miejska przy wzieciu kilku uczniow czy jakies czasem wyzsze stawki u niektorych uczniow. Ale nie wiem czy tak jest zawsze i u kazdego. Ogolnie mozna polecic dobra, konkretna firma.

Marta Nowy wpis
@Bartek

Lekcje się odbywają zdalnie czy stacjonarnie? Skoro można wszystko ustalić to fajnie by też było żeby nie jeździć niepotrzebnie

Pola Nowy wpis
@Marta

Jako nieliczni na rynku pozostali glownie przy tradycyjnej formie czyli face to face. Rodzice mega to sobie cenia (po pandemii kazdy nauczyciel, prawie kazda firma, szkola poszla na latwizne i woli online), a i dla korepetytora to czesto zarowno latwiejsza praca jak i przyjemniejsza. Polecam odpoczac od ekranu Marto :) i tez wyjsc do ludzi. Nawet nie wiem czy w ogole Aleja ma jakiekolwiek zajecia przez internet choc na logike to pewnie tak...

Jagoda

Marek Nowy wpis
@Jagoda

Damian

Na stronie firmy jest napisane, że potrzeba korepetytorów. Interesująco brzmią słowa o przyjaznej atmosferze, elastycznych godzinach pracy i atrakcyjnym wynagrodzeniu w formie tygodniówek. Widziałem też w sieci, w ogłoszeniu sprzed 4 lat, że płacono 40 zł netto / godz. Proszę więc o aktualną informację na temat stawki. Zależy mi też na informacji, czy tak, jak pisano 4 lata temu, są to korepetycje z dojazdem do domu ucznia i koszty dojazdu pokrywa się samemu?

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Aleja Maturalna Rafał Kłobukowski na stanowisko od 40zł. na rękę za godzinę dla Studentów? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
Mario99

Info na stronie: https://alejamaturalna.pl/praca/ jest aktualne? Sporo ciekawych rzeczy tam piszą, ale czy serio zaliczają praktyki np.?

Bartek
@Mario99

tak, wszystko sie zgadza

Czy Aleja Maturalna Rafał Kłobukowski oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Hahaha

Jak ktos pracuje 2 czy np 4 godziny w tygodniu bo tyle chce lub na tyle ma czas to ma miec o prace umowe? Kto takie glupie pytania zadaje? :D

Zuzanna
@Hahaha

No ale chyba w razie czego normalnie można więcej czy faktycznie nie da rady?

Hanna
@Zuzanna

Oczywiscie mozna, ale nikt tu na caly etat nie przychodzi :) pracuja glownie studenci wiec nie maja czasu nawet na 1/4 etatu, takze w praktyce umowy zlecenie.

Zuzanna
@Hanna

Aaa dziękuję. tzn nikt nie przychodzi na etat, bo jednak tak jakby się nie da po prostu? nawet jakby ktoś tak godziny chciał sobie podporządkować to się nie opłaca?

@Zuzanna

Jakby ktos chcial to by mogl.

@Zuzanna

No przeciez nie jeden pracowal na etat, szczegolnie po skonczeniu studiow jak zostawali na stale

@Kasia

Dużo jest takich osób co zostali na stałe po studiach? Jest na tyle pracy żeby wszyscy mieli co robić i mogli się utrzymać?

Jak wygląda sprawa grafiku w Aleja Maturalna Rafał Kłobukowski. Czy pracodawca idzie na rękę?

Tak, dogadujesz z uczniami i zaden problem pogodzic to z ucznia czy praca gdzies indziej.

Justyna
@Michał

A uczniowie są raczej przychylni co do ustalania terminów:)?

Darek
@Justyna

Uczniowie są ogólnie spoko więc i co do terminów można się dogadać. Aleja kładzie nacisk na stałe terminy zajęć (czyli jak już umówicie dogodny termin to raczej się go trzymać - jest wtedy większy porządek). Co do zasady właśnie fajne w Alei jest to, że uczniowie są jakoś sensownie dobierani, wybierani, weryfikowani, a nie brami jak popadnie. Z tego też powodu najczęściej nie ma z nimi większych problemów.

Mikołaj
@Darek

Ile to mniej więcej godzin w tygodniu wychodzi? Bo jak napisałeś że można to połączyć z innym zatrudnieniem to ciekawy jestem ile czasu trzeba poświęcić na pracę tutaj. Samemu można ustalić czy minimalną ilośc godzin jest narzucona odgórnie?

Magda
@Mikołaj

No samemu ustalasz

Aktualność
Do naszego zespołu dołączył właśnie m.in. Pan Marek Grzegorzewski, egzaminator maturalny z 10-letnim doświadczeniem. Zatrudniamy przede wszystkim studentów i "świeżych" absolwentów, ale również kilka osób z głębszym doświadczeniem i kontaktami;) zawsze się przyda. Pan Marek będzie u nas uczył chemii i biologii oraz będzie prowadził szkolenia dla naszych Korepetytorów :)
Karol

Całkiem spoko, kładą nacisk na systematyczność.

Maciek

Syn kiedys uczeszczal na zajecia z Aleja nawet nie wiedzielismy wtedy, ze to taka rozbudowana dzialalnosc. W kazdym razie zastrzezen nie mielismy, najwazniejszy byl wynik matury a ten zostal osiagniety na satysfacjonujacym nas poziomie.

Alina Kalinska

Dwa lata temu nie mieli miejsc, ale rok temu sie udalo dostac no i po roku moge cos wiecej napisac: Corka chodzi juz drugi rok na matme, ma pana z tej firmy. Pan Michał jest punktualny, złapał dobry kontakt z córką, zmotywował ją, polubiła matmę i ma lepsze oceny. Na tym nam zależało nie mam więc zastrzeżen. Ucieszona poprosiłam też o zajęcia z angielskiego. Przydzielono nam panią i tu juz było...słabo. Nie dogadały się dziewczyny. Powiedziałam o tym centrali Alei i została zorganizowana zamiana. Sprawnie i bezproblemowo. Dostaliśmy tym razem bardzo fajną i młodą studentkę. Tak więc dużo zależy kogo się trafi, ale w razie czego nie baf się prosić o zamianę :)

Wojciech

Próbowałem rok temu, było słabo i drogo więc ostatecznie pomogły mi kursy na uczelni z maty i fizyki.

Daria

w życiu bym tyle nie zarobiła dając korki samemu. Do tego uczniowie są zamożni, kulturalni, zależy im na współpracy, nie są "z ulicy". Szczerze polecam każdemu współprace z Aleją, sama pracuję tam już 5 rok.

MontySrajton
@Daria

Jak pracujesz 5 lat to nie dziw ze polecasz. Ale fakt, hajsowo wioda prym dadza zarobic. Uczniowie elyyyta warszawska wiec kto co lubi :)

Aleksandra Majewska

Co prawda zapisałam się na zajęcia dopiero miesiąc temu, a więc odbyło się dopiero kilka lekcji, ale już widzę, że panuje tu niesamowity porządek, dyscyplina i każdy korepetytor (a mam trzech - polski, angielski i matematyka) jest profesjonalistą. Najbardziej podobało mi się podejście koordynatora Alei kiedy na początku września córce pozmieniał się plan, a On pomógł mi poprzestawiać wszystkie zajęcia tak, aby nic nie przepadło i aby wszystkie grafiki udało się pogodzić.

Maturzysta 2021

Może to nie jest miejsce na opinie kursantow ale chcialem tylko napisac, ze zostalem tu swietnie przygotowany pod matury z biol i chem. Dostalem sie na medycyne czyli cel zrealizowany. Zajecia byly prowadzone bardzo profesjonalnie, punktualnie i z zaangazowaniem. Korepetytorzy zarowno z biol jak i chemii bardzo wymagajacy na czym mi zalezalo :) dzieki za wspolprace:)

Darek

Ponad 250 opinii na gowork i srednia 4,4 to rzadkosc na tym portalu i chyba mowi samo za siebie :) widac, ze zdarzaja sie tez glosy mniej pozytywne czy wrecz natarczywie najezdzajace na firme bez wiekszego logicznego uzasadnienia no ale to najzupelniej normalne przy takiej rzeszy pracownikow, kandydatow no i konkurentow. Osobiscie zlego slowa nie powiem bo i szef ok i klienci i generalnie atmosfera w porzadku byla. Smialo polecam szczegolnie ze nie maja zakazu konkurencji wiec nic nie tracisz wspolpracujac z nimi (wiekszosc innych szkol ma w umowach takie zakazy) a mozesz zyskac kolejne zrodelko klientow. To co najbardziej mi sie podoba: Oni nie maja klienteli z ulicy. To najczesciej sa uczniowie z polecenia, ktorym zalezy na wspolpracy z Aleja sa wiec bezproblemowi (usunięte przez administratora)

Larry
@Darek

Potwierdzam. Teraz doszła opcja z kartą miejską i to działa. Fajna sprawa. W ogóle firma zmienia się na lepsze z każdym rokiem

Janka

Choas to panuje w pana wypowiedzi :) same błędy. Tak dobrze zorganizowanej firmy to jeszcze nie widziałam więc zupełnie nie rozumiem takiej opinii. Rok szkolny się zaczyna czyli konkurencja nie śpi? :) o jakości wszędzie słychać same pozytywy więc też skąd taka opinia to nie rozumiem :) właściciela nie znam to nie skomentuję, zakładam, że na pewno "kasa" się też liczy dla niego :) pracuje się za to bardzo dobrze, nie tyram na pewno :D karta miejska opłacana, pomoc w każdej chwili można uzysķać (telefonicznie np.). Wszystkie reguły o których Cię informują są przestrzegane, egzekwowane.

HK

tak no podatki i inne koszta np reklamy sie oplacaja w takim razie same :)

Andriej
@HK

Koszty reklamy czyli wklejanie wraz ze swoją narzeczoną po 20 ogłoszeń na olx. Kupowanie 10 kart SIM żeby klienci nie skapneli się że dzwonią pod jeden numer.

@Andriej

ale bzdury tu wypisujecie. Placa najlepiej na rynku (gdzie znajdziesz wyzsze stawki niz 40zl NA REKE?) Maja duzo uczniow (a przy wysokich cenach to oznacza, ze musza miec renome), istnieja juz ponad 10 lat a wy piszecie, ze na jakas wille kogos nie stac? Poziom...wiadomo jaki. Chociaz nie. Czuc zawisc konkurencji na kilometr:)

Rafał B.

Mam nadzieję że będzie to opinia dla kogoś pomocna. Swoją przygodę z korepetycjami zaczynałem właśnie w tej firmie. Generalnie nigdy nie było żadnych problemów, wszystkie ustalenia były przestrzegane więc pod tym względem jak najbardziej ok. Pracowałem dosyć krótko (tylko rok, po doprowadzeniu uczniów do końca roku szkolnego zrezygnowałem z dalszej współpracy). Współpraca zakończyła się tak jak trwała - w dobrej atmosferze i bez problemów. Obecnie działam na własną rękę, przypuszczam że po stawkach wyższych niż obecne w Alei (w sumie nie wiem jakie są dziś). Mimo wysokich stawek grafik mam mocno napięty. Nie dojeżdżam do klientów, bo nie mam czasu 2h dziennie spędzać na przejazdach. Jakość korepetycji broni się sama a zadowoleni klienci wracają (często poprzez polecenia). Dla potencjalnych pracowników: Dużym plusem może być spora baza klientów - pod tym względem firma robi wrażenie, można szybko wypełnić swój grafik a co za tym idzie zarabiać. Z drugiej strony, poza podrzuceniem klienta jedyny udział firmy w całej współpracy polegał na kasowaniu połowy tego co klient płacił;) Być może teraz jest inaczej, ale nigdy nie było propozycji szkoleń, udostępnienia materiałów itp. Wszystko trzeba było szykować samemu. Warto rozważyć rozpoczęcie samodzielnej pracy bez pośrednictwa firmy, ewentualnie po zdobyciu odrobiny doświadczenia;) Dla potencjalnych klientów: Tu trzeba być świadomym, że korzystając zarówno z usług firmy jak i prywatnych korepetytorów można trafić różnie. Plusem firmy może być zawsze możliwość zmiany korepetytora gdy po prostu jeden nie podejdzie. Należy wziąć jednak pod uwagę, że firma posiada część kadry bez doświadczenia i wcale nie są to studenci wyłącznie 5 roku studiów akurat z danego kierunku i to jeszcze z 4-letnim doświadczeniem (wystarczy spojrzeć w ogłoszenia o pracę oferowane przez Aleję Maturalną). Pracowałem w firmie będąc na 2 roku studiów, podczas rekrutacji nie było absolutnie żadnej kontroli wiedzy/umiejętności, zdarzały się również niezbyt przyjemne sytuacje gdy oficjalnie miałem jechać do klienta pod innym imieniem jako student 5 roku i to konkretnie matematyki (!) co świadczy o nieuczciwym podejściu do klienta. Moim zdaniem było to nie fair więc wyjaśniłem klientowi jaka jest faktycznie sytuacja - wystarczyło szczerze porozmawiać z rodzicem ucznia i zajęcia przebiegały dalej bez zakłóceń. Może na obecną chwilę, gdy istnieje wiele portali jak buki.org.pl e-korepetycje itd. warto poszukać korepetytora samodzielnie. Wybrać konkretnego nauczyciela na podstawie informacji o nim a także opinii jego uczniów a nie uczniów całej organizacji itd. Po czym poznać najlepszych korepetytorów: - niestety mają stosunkowo wysokie ceny (ale w końcu są najlepsi...) - mają ciasno w grafiku, czasem trzeba się zapisać już przed wakacjami na kolejny rok - prowadzą minimum 15-20 uczniów, co świadczy o tym że skupiają się na tej pracy - nie dojeżdżają do uczniów, bo kiedy? w czasie dojazdu do ucznia mogą przeprowadzić inne zajęcia a chętnych jest masa

Tomasz
@Rafał B.

Troszkę sam sobie zaprzeczasz chociaz pewnie tez masz sporo racji :) zaprzeczasz bo piszesz, ze pelny grafik no to swiadczy o jakosci...racja...ale tez piszesz, ze wlasnie Aleja ma kupę uczniow (czyli pelny grafik) a jednkczesnie zarzucasz im slaba jakosc bo rzekomo nie sprawdzaja wiedzy korepetytorow...oni to sprawdzac musza, to logiczne. Isgnieja 10 lat na rynku, sa polecani poczta pantoflowa i ich uczniowie maja swietne wyniki. Oczywoscie jest tam marketing specyficzny dodany (moim zdaniem przekombinowany no ale sie sprawdza to niech sobie bedzie). Generalnie co do pracy samemu...spore koszty reklamy i przebicie sie w wawie nie jest latwe

Rafał B.
@Tomasz

Być może jakieś sprawdzenie na etapie rekrutacji obecnie jest, kiedyś nie było a przynajmniej ja takiej nie miałem (może wręcz promienieję matematyczną wiedzą i to dostrzegli :P ) Prawdopodobnie działa to tak, że gdy u nowego korepetytora uczniowie rezygnują lub nie są zadowoleni to taki korepetytor nie dostaje nowych uczniów i naturalnie wypada z firmy. Nie zarzuciłem niskiej jakości, jedynie stwierdziłem że jak wszędzie można trafić różnie. W przypadku zajęć indywidualnych wszystko zależy od konkretnego korepetytora. Z pewnością w firmie jest wielu świetnych nauczycieli, ale pewnie znajdą się też Ci gorsi;) Mój zarzut dotyczył nierzetelności wobec klienta, wprowadzanie w błąd np. twierdząc że wszyscy korepetytorzy mają kilkuletnie doświadczenie (co nie zawsze oznacza że osoba bez doświadczenia jest gorsza) itd. To jest zwyczajne wprowadzanie konsumenta w błąd, tak samo jak cofanie liczników w autach i tego typu praktyki. Zgadza się, że działając samodzielnie nie ma szans od razu zapełnić sobie grafiku. Inwestowanie większych kwot w marketing gdy działa się samodzielnie też mija się z celem. Na to potrzeba czasu, pozyskania swoich klientów oraz zyskanie poleceń, to może zając nawet 2-3 lata. Mi już w pierwszym roku nie opłacało się brać więcej zleceń z firmy, w tym samym czasie zacząłem równolegle działać na własną rękę;) Wystarczy zwykłe ogłoszenie na olx, facebooku czy innym portalu na start.

Marcin - uczeń 2020

Miałem z nimi matme i polski pod mature. Nie mam zadnych zastrzezen, fajni korepetytorzy, skuteczne zajecia, wymagajace, ale z pelnym zaangazowaniem. Teraz mlodsza siostra sie uczy tez z nimi (choc inni korepetytorzy) i tez jest bardzo zadowolona - za rok matura.

Gacek
@Marcin - uczeń 2020

Cisna uczniow jak cytryny ;-)

Pola
@Gacek

W sensie, że dużo wymagają?

Gacek
@Pola

No tak, ale to daje efekty :)

Zostaw merytoryczną opinię o Aleja Maturalna Rafał Kłobukowski - Warszawa

• Jak się pracuje w Aleja Maturalna Rafał Kłobukowski?

Zobacz opinie na temat firmy Aleja Maturalna Rafał Kłobukowski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aleja Maturalna Rafał Kłobukowski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 5 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Aleja Maturalna Rafał Kłobukowski