Opinie o Learnetic S.A. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Learnetic S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Learnetic S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT - działalność związana z oprogramowaniem

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Learnetic S.A. w Gdańsk

Garry KUPER

Stabilna praca w spokojnej atmosferze. Rokrocznie rozmowy oceniające (obiektywne) i ew. podwyżki. Karty sportowe, brak kart medycznych - dotyczy stałych pracowników. Obecnie koło 70 osób, ale większość w projektach. Firma z branży rozwiązań IT dla edukacji (robienie e-podręczników itd.), większość stanowisk nie wymaga wiedzy z zakresu programowania.

MI
@Writer

Widzę, że niewiele się zmieniło :D. Pracowałem w firmie matce i zarabiałem jako redaktor 1700 zł na rękę.... była to totalnie głodowa, upokarzająca pensja, nie starczyło na NIC, to była zwykła wegetacja, to było naprawdę bardzo, bardzo przykre, ryło mi psychikę. Tylko, że to było prawie 20 lat temu, widzę, że jest bez zmian, a nawet DUŻO gorzej niż było - porównując obecne ceny.

GF

Miałem okazję brać udział w rozmowie rekrutacyjnej. Rozmowa kwalifikacyjna przez komunikator, raczej luźna atmosfera. Ogólnie bardziej dla młodszych osób z małymi wymaganiami finansowymi. Praca w pełni zdalna, proste zadanie rekrutacyjne typu przygotowanie kilku slajdów na określony temat z danej dziedziny.

GF

Jest 5 dni czy tydzień na przygotowanie, już nie pamiętam. U mnie na 300 PLN powyżej nowej najniższej krajowej czyli gdzieś 3200 netto kręcili nosem... A zwracali uwagę bardziej na kreatywność niż doświadczenie, nawet zaznaczali to w ogłoszeniu. Możesz próbować bez względu na staż pracy

Dzień dobry. ile ostatecznie doświadczenia trzeba mieć aby mój aplikować na Graphic designera? W jednej z ofert piszą jedynie aby mieć je w branży EdTech, jednak bez szczegółów. Wstępnie interesuje mnie praca

Anula
@GF

Dzięki za info, przede wszystkim odnośnie zadania, bo jeśli to łatwiej to może nie ma się czym stresować? Dasz jeszcze tylko znać po jakim czasie od zgłoszenia kandydatury zapraszają do rozmowy? mnie to tez by interesowało ile tak na oko proces tu trwa, bo może w przyszłości będę się przymierzać

@Anula

Nie ma się czym stresować, zadanie rekrutacyjne na przykładzie fizyki to przygotowanie kilku slajdów poszerzających temat, który jest na przykładowej stronie z podręcznika, jak najbardziej atrakcyjnie dla ucznia + ciekawostki. Mniej więcej po tygodniu od złożenia CV przychodzi zaproszenie na rozmowę, a odpowiedź o przyjęciu lub nie dostaniesz po tygodniu od rozmowy.

@GF

To mnie uspokoiłeś bardzo:) Dziękuję. Ile ma się czasu na przygotowanie tych slajdów? Wspomniałeś wyżej, że to praca dla kogoś, z niewielkimi wymaganiami finansowymi. Mogę prosić o widełki? Skoro praca dla młodszych osób, to ciekawi mnie też czy biora pod uwagę osoby z jakimś już jednak pierwszym doświadczeniem, czy po studiach od razu równiez mogę dostać stanowisko?

GF Nowy wpis

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Learnetic S.A. na stanowisko Redaktor?

Krystyna

Opowiecie mi coś pracy Redaktora treści e-materiału?? Napisali, że chcą umiejętności pracy w zespole. I czy sa z tego elementu jakieś warsztaty? Jakieś szkolenia? Ludzie w firmie jakoś nad tym pracują aby ludzie dobrze razem pracowali? Może jakieś integracje?

Firma Learnetic S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. wsparcia technicznego i testów. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Garry KUPER

A
@Garry KUPER

Czy ktoś wie na jakie wynagrodzenie można liczyć na stanowisku redaktora interaktywnych treści edukacyjnych?

Writer
@A

Około 2800 na rękę

@Writer

To niewiele. Są jakieś możliwości dorobienia np. starając się o premie czy tylko goła wypłata i ani grosza więcej?

@Kamil

Obecnie jest możliwość pracy w nadgodzinach. Premie w tej firmie nie istnieją, ewentualnie coroczne podwyżki.

MI
@Writer

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Learnetic S.A.?

K

Brałam udział w rekrutacji na Redaktora Treści Interaktywnych, wysłałam CV i dostałam maila z nr telefonu pod którym trzeba się było umówić na rozmowę. Rozmowa była online, trwała raptem 15 minut. Podczas niej dostałam jakieś podstawowe pytania w typie jakie mam doświadczenie, na jakim poziomie jest mój angielski (bez weryfikacji umiejętności), opisany został mniej więcej zakres zadań na danym stanowisku, po czym pani która ze mną rozmawiała stwierdziła że okej to ona daje pozytywną rekomendację i że mogłabym rozpocząć szkolenie w ciągu 2 tygodni z dokładnie wyznaczoną datą i ktoś się skontaktuje potwierdzić czy jestem chętna. Pytanie ile chcę zarabiać również padło, gdy odpowiedziałam że minimum 4500 brutto - to znów okej, tyle jesteśmy w stanie dać. Dopytałam jeszcze co z umową i dostałam odpowiedź że tak, oferują umowę o pracę (najpierw na czas określony próbny a później z przedłużeniem), nawet jeśli nie będzie podpisana od pierwszego dnia szkolenia to i tak z tą datą. Szukali wielu kandydatów do dużego projektu. Wyglądało to wszystko aż zbyt pięknie i zbyt szybko jak na moje doświadczenia rekrutacyjne... I tak było bo nikt do mnie nie zadzwonił w terminie wyznaczonym przez tą panią. W dniu kiedy miało się rozpocząć moje "szkolenie" napisałam do niej maila czy to jest jeszcze w ogóle aktualne (no bo przecież ktoś mógł na to realnie czekać....). Dostałam odpowiedź, że z przyczyn niezależnych zawieszają rekrutację i wszelkie ustalenia z rozmowy są nieaktualne. No spoko, ale szkoda że nikt nie dał znać wcześniej, tylko trzeba się prosić o informację. I tu bym mogła zakończyć ten opis, ale jednak nie :D Tydzień później dostałam kolejnego maila od innej osoby... że dziękują za udział w rekrutacji i na ten moment nie mogą zaproponować mi pracy ale zachęcają do śledzenia ich mediów społecznościowych i udziału w kolejnych rekrutacjach... Wnioskuję, patrząc po tym forum że może byłam po prostu dla nich za droga... Ale to się informuje wtedy, a nie udaje że zaprasza na szkolenie i oferuje pracę.

Redaktor
@K

Nie sądzę, że byłaś za droga, moja znajoma na tym stanowisku ma dokładnie taką kwotę brutto jakiej oczekiwałaś. Więc po prostu dziwna sytuacja, że Cię tak "porzucili".

@Redaktor

Ale gdzie ta Twoja znajoma pracuje? W sensie, że tutaj? Bo jak tak to faktycznie po prostu widocznie się nie spodobała im. :(

W
@K

coo? 4500 brutto, to jakieś ponad 3 tysiące niecałe.., przecież to głodowe stawki przy tych cenach, jak się utrzymać za taką kwotę? ludzie szanujcie się trochę...

jammie

Praca w pełni zdalna i przyjemna. Zdarzają się zadania wymagające poszerzenia swojej wiedzy, czy nieustępliwe deadliny, jak to w każdej pracy. Jest też możliwość awansu i rozwoju. Niestety na Święta o nas zapomniano, ani jakiegokolwiek benefitu czy życzeń od firmy. Pierwszy raz od 10 lat spotykam się z taką sytuacją.

@jammie

No dokładnie, w każdej firmie jest jakaś premia świąteczna albo chociaż jakieś prezenty. To brak szacunku wobec pracowników, zwłaszcza, że firma do biednych nie należy, skoro mogli wyprawić wielką imprezę firmową w sierpniu

@pracownik

a czy to przypadkiem nie jest także zależne od rodzaju umowy? Pytam, bo widziałam, że są tu ludzie na zleceniu również. To o nich tu piszesz?

Moni
@Marzena

Ja pracuję prawie od roku na umowe o pracę i osoby na naszym projekcie też nic nie otrzymały :/

@Moni

Ja podobnie i tak samo nic nie dostaliśmy, nawet życzeń nie złożyli, a jakoś na szlachetną paczkę, żeby dołożyć były pieniądze - chamstwo.

@jammie

Może nic nie otrzymaliście, bo ogólnie jest cienko w firmie? Pod koniec roku zwolniono kilkadziesiąt osób zatrudnionych na czas określony w projektach, które się skończyły albo które klienci zmniejszyli i ograniczyli. Nie było żadnych nowych projektów ani widoków na to, że coś się pojawi.

nick
@Peter

@Peter mógłbyś napisać coś więcej o tych zwolnieniach? O jaki zespół / projekt chodzi?

@nick

Tak jak pisałem, chodziło o ludzi zatrudnionych na czas określony przy konkretnych projektach, które albo się pokończyły, albo zostały okrojone. Nie było dla nich nowej pracy, bo z projektami krucho, więc im nic nowego nie zaproponowano.

@Peter

a jaka jest perspektywa na dalszą współpracę? widziałam, że nie przewidujesz na razie projektów ale gdy one się pojawią to firma jest z tymi osobami w kontakcie i mają one pierwszeństwo w naborach czy raczej takie zjawisko tu nie występuje?

Redaktor
@Marzena

Nie łudziłbym się co do dalszej współpracy. Moja umowa skończyła się z ostatnim dniem sierpnia i do tej pory żadnego odzewu, chociaż też taka deklaracja odnośnie możliwości przyszłej współpracy padła.

@Marzena

Podzielam opinię Redaktora - nie ma chyba żadnych perspektyw na dalszą współpracę. Skończyły się umowy na czas określony i do widzenia. Jasne, że wiele ludzi liczyło na pracę przy innych projektach, ale nic z tego nie wyszło. Nie ma nowych projektów, do których by zatrudniali.

Bogdan
@Peter

Pisałeś, że jest teraz w firmie cienko i że nie przedłużyli umów, które były zawierane na czas określony. Z jakim wyprzedzeniem informowali, że nie przedłużą współpracy i jakie są dalsze perspektywy przed firmą i jej pracownikami? Ludzie zastanawiają się, czy nie będzie kolejnych redukcji, czy bardziej wyczekują podwyżki wynagrodzenia?

@Bogdan

Nie tylko osoby z umowami na czas określony. ja jestem przykładem pracownika, z którym ustalono nowy kontrakt od nowego roku na czas nieokreślony, po czym zerwano go nagle 3 tygodnie po podpisaniu. Nieładne zachowanie, ale widać przyparli ich do muru. Ogólnie pracę wspominam na duży plus dopóki nie przyszedł ten rok, bałagan i zwolnienia.

@Kat

Wyjaśnisz tylko co rozumiesz poprzez to stwierdzenie o przy parciu do muru? Po prostu takie działanie o którym tu piszecie zdaje mi się być niezrozumiałe więc pytam. Czyli wiadomo w ogóle jaka jest strategia na przyszłość? Przedstawiali dalsze plany?

@Marzena

Krótko mówiąc - inaczej mieli uzgodnione z klientem, inaczej w rezultacie wyszło. Myśleli, że mają większe zapotrzebowanie. A przyparci do muru zostali w ten sposób, że zapewne musieli nas zwolnić, żeby wychodzić finansowo na plus. Kolejna sprawa - jeśli naprawdę tak wyszło, że skala projektu jest mniejsza to ta nadwyżka osób pewnie nie miałaby zajęc do wykonania i panowalby bałagan. Mnie tylko uświadomiło to tyle, że umowa na czas nieokreślony jednak nie sprawia, że możesz poczuć się stabilnie i bezpiecznie...

@Kat

Mimo tego wciąż się zatrudniasz? Czujesz się w miarę stabilnie ze względu na swoje stanowisko kub ogólnie wyrobioną pozycję? Co można zrobić, żeby się pokazać od tej szczególnej strony? Na co głównie patrzą?

@Marzena

Ale ja się nie zatrudniam, pisze, że zostałam zwolniona z wyżej wymienionego powodu. Nie wiem, co możesz zrobić żeby czuć się wyjątkowo i czy w ogóle się da. Zwalniali raczej na zasadzie wyliczanki. Każdy dostaje mniej więcej takie same obowiązki.

@Kat

O widzisz, zmyliłaś mnie podpisem pod nickiem. Ok czyli pod względem obowiązków jest po równo? Są jakieś najgorsze, przy których przydatna byłaby jednak czyjaś pomoc? jest kogo ewentualnie o nią prosić?

Czy w Learnetic S.A. obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Redaktor umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 13 marca na Pracuj.pl.

X

Zależy na jakiej umowie, ale są osoby pracujące na 1/2 i 3/4 etatu. Można także "dogadać się", by pracować poza godzinami pracy biura, czyli 7-15/8-16/9-17, ale to zależy od konkretnego PM. Na stanowisku redaktora można pracować zdalnie.

Wiktoria
@X

Poza godzinami biura płacą nadgodziny? Jeśli tak, to ile one wynoszą?

@Wiktoria

Nadgodziny nie są odpłatne, są zwracane do odebrania w wybrany przez pracownika dzień. Do końca września można było pracować w ramach nadgodzin, wtedy były płatne 150% stawki godzinowej, a w dni wolne/niedziele 200%, ale to ze względu na dużą ilość pracy.

@X

I w tym wrześniu to jakaś sezonowość tu w firmie występuje i co roku można na to się nastawiać czy akurat była jakaś wyjątkowa sytuacja?

Na jakie benefity można liczyć w Learnetic S.A.?

JK

Prywatna opieka medyczna, karta sportowa, ubezpieczenie

Julia
@JK

W całości opłacone? Czy jak?

Me
@Julia

Prywatna opieka medyczna – opłacona, jedna z bardziej popularnych firm medycznych na L. Karta sportowa – trzeba dopłacić, zależy jaki pakiet cię interesuje, dopłata rzędu 50-115 zł (górna granica to open)

W mieście Gdańsk były ciekawe oferty pracy na Redaktor. Co powiecie o zarobkach w firmie Learnetic S.A.?

XYZ

Zależy od zatrudnienia na umowę zlecenie czy pracę. Wypowiadając się z punktu widzenia umowy zlecenia oferowana jest najniższa krajowa tj. 18,30 brutto (dla studenta wypłacana na rękę).

@XYZ

No dobra. Można zacząć od najniższej krajowej ale jak już pracownik się sprawdzi jest podwyżka? Bo nie wyobrażam sobie przez cały czas jechać na najniższej stawce.

@Kamil

Tak, są możliwości podwyżek jednak jest to trochę uzależnione od twojego podejścia oraz project managera, który nad tobą stoi. Strona organizacyjna trochę siedzi, bo trzeba dopominać się w tych kwestiach, żeby np. dostać aneks do umowy/nową umowę z nową kwotą.

@ABC

A kto konkretnie odpowiedzialny jest za przygotowanie tego aneksu? Robią tak, bo z łaską te podwyżki dają czy po prostu nikt czasu tu nie chce na papiery poświęcać?

@Marzena

Pani od księgowości :) Raczej brak komunikacji między jedną stroną, a drugą, dużo osób pracowało tam nadal zdalnie na początku roku. Z tym różnie, potrafią docenić pracę i zaoferować podwyżkę rzędu 400-500 zł brutto po roku pracy. Dłużej tam nie pracowałem, więc ciężko mi ocenić jak byłoby dalej. Niestety sami z siebie nie wychodzą raczej z ofertami nawet jeśli robisz więcej niż inni w danym projekcie. Trzeba liczyć na coroczne rozmowy i jakąkolwiek ofertę.

Julia
@ABC

A orientujesz czy później zaczęło się to zmieniać i pracownicy już zaczynali wracać do biur, a nie pracowali zdalnie? Bo mnie bardzo interesuje praca w biurze. Nie chciałabym z domu.

@Julia

Ogólnie większość pracuje z domu, raczej "góra" i osoby wyżej pracują hybrydowo/stacjonarnie. Zależy bardzo od stanowiska :)

Ile osób jest aktualnie zatrudnionych w Learnetic? dziękuję

@Kasia

Pytasz bo też jesteś zainteresowana zatrudnieniem? Ostatnio nikogo nie szukali a szkoda bo ja też chętnie bym aplikował. Widziałem że rekrutują zdalnie. Wiesz może jak to się obywa?

Kandydat1
@Kamil

Pierwsza rozmowa o linę a druga już w biurze.

Irena

Jaki rodzaj umowy oferowany jest w Learnetic S.A.? Wiele osób preferuje umowę o pracę na czas nieokreślony i zastanawiam się, czy właśnie na taką można liczyć w tej firmie. Napiszcie coś proszę na ten temat bo dawno nikt się tutaj nie wypowiadał.

Maxine
@Irena

Oferowane są umowy o pracę, ale nie tylko. Na początek oczywiście na czas określony, a dobra praca może zapewnić rozszerzenie umowy na czas nieokreślony.

Majka

Firma zatrudnia pracowników niby do branży IT za niewielkie pieniądze. Liczy się tempo pracy, a nie jakość. Nie polecam

M
@Majka

Jako kto byłaś tam zatrudniona?

admin

Wiesz jak wygląda praca w firmie Learnetic S.A. ? Czekamy na Twoją opinię odnośnie warunków pracy!

Zostaw merytoryczną opinię o Learnetic S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Learnetic S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Learnetic S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Learnetic S.A.?

Learnetic S.A.
3.1/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Gdańsk

Learnetic S.A.