Pragma Inkaso SA

Tarnowskie Góry

Opinie o Pragma Inkaso SA

Inkassent

Branża windykacyjna jest teraz w mocnym kryzysie. Ludzie nauczyli się handlować, sporo firm ma ubezpieczenia a ci co mają problemy to sa już długi nie do odzyskania ( upadłości, złodzieje, bez majątku. restrukturyzacje, sanacje itp ) O dobre wierzytelności coraz trudniej. Firmy windykacyjne zaciskają pasa. To nie jest dobra branża jeśli chodzi o pracodawcę. Kiedyś było ok, wysokie prowizje, stawki. Teraz to szarpanie rynku i wydzieranie sobie pojedynczych długów.

Igor

Pragma Inkaso to słabe zarobki jak na branże windykacyjną, zbyt duży stres, zwalniają po kilka osób każdego miesiąca (tną koszta by skupić własne akcje) kadra żenująca - ( usunięte przez administratora ) jeden nic nie wie o windykacji, obsługa crmu na żenującym poziomie, ( usunięte przez administratora ). Wyśrubowane targety, wierzytelności syfne Dodatkowe benefity to ubezpieczenie zdrowotne, nauka angielskiego (bez certyfikatu) co jakiś czas wyjazdy integracyjne - po których następują zwolnienia. Nie polecam.

Pragmatyczny

W firmie jest wiele niejasności. Nastawienie jest tylko zeby jak najwiecej odzyskać pieniedzy.Nie ma ani przyjaznej atmosfery ani szansy na to żeby zrobić wynik jakiego sobie życzy szefostwo. To nie jest firma gdzie dobrze się pracuje. Człowiek wypruwa z siebie flaki i robi co może a jedyne co słyszy to MAŁO. Nie polecam tu pracować chyba ze jestes studentem i szukasz pracy na okres wakacji a nie chcesz wyjecxhać za granicę. W przeciwnym wypadku Pragma to bardzo zły wybór na krotki okres.

adas

Podjerzewam, ze wcale tak latwo nie jest sie tam dostac, co? Chyba musisz miec jakies wyksztalcenie prawnicze?

wszyechwiedzacy

moze rekrutują wiecej niz jedna osobe ... tez sie zastanawiam nad złozeniem CV

Limba

ta co ci da praca tu ? słaba płaca ogromne wymagania a masz słabszy miesiąc to ochrzan odradzam nawet z samochodami dla sprzedaży jest problem bo to koszt

Rubi

Specyficzna firma. Godna polecenia dla studentów. Niestety trzeba liczyć się z tym, że w każdej chwili mogą kogoś zwolnić. Polityka firmy opiera się na ludziach młodych, których można szybko i bezboleśnie wyrzucić, bez względu na rodzaj umowy. Nikt tam nie może czuć się bezpiecznie i nie ma to znaczenia czy dobrze pracujesz i wydajnie. Kierownictwo uwielbia wprowadzać "zmiany", które często powoduję dużą rotację pracowników. Po prostu bez mrugnięcia okiem zwalniają by po miesiącu na to samo miejsce zatrudnić kogoś nowego. Jedynie "stara ekipa" czyli osoby, które zostały zatrudnione po utworzeniu się Pragmy ugruntowały swoją pozycję i decydują o losie reszty. Straszny nepotyzm i zakłamanie. Jeden na drugiego donosi. Nie oszczędzają nawet kobiet, które urodziły dziecko. Często po prostu im mówią, że nie ma dla nich miejsca i tyle. Firma, w której jest tak duża rotacja pracowników mówi sama za siebie. W pragmie osoby, które były zatrudnione po kilka lat w jednej chwili straciły pracę bo miał ktoś taki kaprys. Reasumując. Jest to dobre miejsce na studentów: zarobić ile się da, ale później szukać pracy gdzie indziej, gdyż Pragma jest swoistą pułapką, a szczególności osoby po studiach prawniczych myślące o karierze adwokata lub radcy prawnego powinny trzymać się od niej z daleka. Nie zdobędzie się żadnego doświadczenia prawniczego, a jak się skończy aplikację to kierownictwo się pracownika pozbędzie (bo robi tak nader często - z działu prawnego chyba już połowa została wyrzucona). POLECAM JEDYNIE STUDENTOM DO ZAKOŃCZENIA STUDIÓW - ZWŁASZCZA PRAWNICZYCH. Nie można z tą firmą myśleć o przyszłości - bardzo niepewne dalsze zatrudnienie nawet przy umowie na czas nieokreślony.

duzy

hej wejdz na www.pragmainkaso.pl tam w zakładkach sa aktualne oferty pracy, żłożyłem CV

zuzia

"można zarobić duże pieniądze"...to raczej firma zarabia pieniądze dzięki pracy swoich pracowników, tak jak wyżej jest napisane, TYLKO dzięki poświęceniom można zarobić ale na pewno nie poświęcając TYLKO 8 godzin dziennie pracy....skoro szukają tzn. że ktoś budzi się i stwierdza że TO co robi nie daje mu pełni satysfakcji...

new?

Teraz znów rekrutują m.in. na menadżera ds. kluczowych klientów. Czyżby rekrutacja ciągła? :) Albo zwolnienia dla starych i "wypompowanych"? Jakie warunki pracy ma manager, czyli po prostu handlowiec? Czy dają auto służbowe handlowcom, czy do pracy jedziemy autobusem? Będę wdzięczny za informacje.

Kaja

Pracowałam w Pragmie kilka lat temu. Nie wiem jak jest teraz ale mogę się podzielić moim doświadczeniem. Na wynagrodzenie składały się trzy składniki: podstawa + premia za wypracowanie targetu + prowizja za odzyskane należności. Można zarobić duże pieniądze ale nie płacą za nicnierobienie. Praca bardzo wymagająca i stresująca. Targety są wysoko ustawione i trzeba na prawdę dużo czasu i wysiłku żeby je wypracować. W zasadzie wszystko tam kręci się wokół pieniądza. Ciągle masz do głowy wkładane że musisz pracować więcej i ciężej bo to daje kasę. Ja się wypaliłam, nie dałam rady. Mam jeszcze rodzinę, na której mi bardziej zależało niż na pieniądzach. Ale jeśli komuś odpowiada praca na bardzo wysokich obrotach przez cały czas to nie odradzam bo atmosfera w pracy jest ok. Zapewniają szkolenia i są na wysokim poziomie. Wszystkie wyjazdy służbowe były samochodami służbowymi i na koszt firmy.

ola

Niestety polscy pracodawcy nie należą do przykładnych, oczekiwania mają bardzo wysokie ale płace na najniższym poziomie ale czego można się spodziewać skoro dalej jest mentalność, że na Twoje miejsce zawsze ktoś się znajdzie który za psie pieniądze weźmie tą robotę....no cóż dla przetrwania czemu nie ale awans to raczej temat tabu....

Zorka5

pracowałem w 3 firmach windykacyjnych. i to po parę lat i Pragma jest z tej trójki najlepsza. Nie pracuje już w Pragmie bo zmieniłem branżę ale polecam właśnie PI. Wyleczyłem się z pracy w firmach stricte rodzinnych gdzie każde 10 zł obracane jest w rękach po 20 razy bo to "ich" prywatna kasa....i raczej nic ci nie przypadnie. Lepiej szukać firm z dobrym zapleczem finansowym gdzie Prezes nie jest właścicielem lub spółka ma dofinansowanie obcego kapitału itp.

blada

mozesz tez wejsc na ich www albo fb wrzucaja tam nowe ofe - stale monitoruje bo serio firma wydaje sie fajna, sporo znajomuch tam pracuje i chwalą sobie

Bytom

To i tak lepiej od tego co oferują inne firmy windykacyjne. Zresztą te inne powoli się nie liczą. Mówię o tych sąsiedzkich...śląskich...Pragma się rozwija ( fundusze, faktoring itp. ) inni zostali w tyle.

myszka

Nie to nie tak oni sie rozwijają zwiększają potencjał operacyjny i inwestują w ludzi, poczytaj - mają teraz fundusz sekurytyzacyjny, kupują od banków wierzytelności i szukają pracowników do ich obsługi ...

fajnie ze jestem

czy suzkaja studenta rachunkowosci do tej firmy, czy moze jakies inne specjalnosci sa tutaj bardziej cenione, prosze bardzo o przekazanie wszystkich inforamcji ktore posaidacie. mieszkanie na spolke mnie nie ineresuje bo jak narazie mieszkam z rodzicami i jest mi na prawde dobrze. tak trzeba postawic to pytanie.

Bonzo

Ludzie piszecie jakby ktoś Was przymusił do pracy. nawet jeżeli płacili 1200 zł to każdy z was był tego świadom już w momencie podpisaywania umowy z tą firmą. chyba, że nie potraficie czytać umów ze zrozumieniem - to już wasz problem. mam znajomych , którzy tam pracują ... praca jak każda inna.. a na mieście są co weekend i nie próżnują... wiec chyba aż tak mało tam nie płacą... pewnie gdybyscie pracowali w innym miejscu pisalibyscie to samo... ogarnijcie sie. jak wam nie pasuje praca w pragmie aplikujcie za kościelnego...

sztos

Za marny grosz tzn. 1200zł na każdym stanowisku! Nie ma znaczenia kim jesteś i jakie masz wykształcenie. Ewentualnie z łaską dają jakąś premię, ale to tylko jak bardzooo zapracujesz. O podwyżce czy awansie można zapomnieć (no chyba, że będziesz komu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] lizał i się ustawisz). Jeżeli się cenisz i chcesz godnie żyć to mocno się zastanów, czy za tę kasę wyżyjesz. Bo "nadzieją" dzieci nie wykarmisz...

sztos

Nie szukajcie tam roboty. Pragma tylko wykorzystuje pracowników za marne grosze przez pewien okres,a później do widzenia. Zapomnijcie o godnych warunkach pracy. Wszystko na już, wszystko na teraz (najlepiej jakbyś się rozdwoił). Nikomu nie polecam tam pracy! Ludzie fałszywi, udają, że są po waszej stronie, a później kładą kłody pod nogi. Układy, układziki etc. tylko lizodupy mają tam dobrze. Pozdrawiam.

Patryk
@manager 04.11.2014 15:06
UWAGA!!!! potwierdzam i przestrzegam Wszystkich przed przekazaniem spraw do windykacji firmie PRAGMA Inkaso S.A. z Tarnowskich...

Manager, zastanawiam się w jakim celu zamieszczasz informacje, jak rozumiem, o nierzetelności Pragmy Inkaso w stosunku do kontrahentów na portalu dla potencjalnych pracowników? Od tego są dziesiątki innych portali, gdzie skuteczniej mógłbyś dotrzeć do klientów tej firmy. Jeżeli w zarządzaniu jesteś tak skuteczny jak w komentowaniu nie dziwię się, że Twoja firma ma problemy. A teraz do konkretów. Widziałem na ich stronie ogłoszenie o naborze na stanowisko Starszy specjalista ds. windykacji/Manager ds. windykacji wierzytelności gospodarczych. Czy ktoś już aplikował i może podzielić się bardziej szczegółowymi informacjami, bo opis na ich stronie trochę lakoniczny. Jaka stawka? Praca na telefonie czy w terenie? Dają służbówkę?

konkurencja
@manager 04.11.2014 15:06

moja firma jest konkurencja PRAGMY i jako znajacy sie trochę na wierzytelnościach mam wrażenie, że pisze Pan bzdury (chociaż teoretycznie powinienem Pana poprzeć aby dokuczyć konkurencji ale na wątku mojej firmy też frustraci piszą bzdury to wyjaśnię pewne zjawiska Panu. Z treść postu wynika, że miał Pan u nich faktoring, uzyskał Pan należne z tego tytułu zgodnie z umową środki od PRAGMY (zapłacili Panu umówiona część fvat które wystawił Pan swoim klientom i im przekazał), a gdy Pana klienci, którzy byli "faktorowani" przez PRAGMĘ nie spłacili faktur PRAGMIE, PRAGMA zażądała od Pan zwrotu wpłaconych Panu przez siebie środków - INFORMUJĘ PANA JAKO PODKRESLAM ICH KONKURENCJA, ŻE TO JEST NORMALNA PRAKTYKA PRZY UMOWACH FAKTORINGU GDY NIE BIORĄ NA SIEBIE RYZYKA WYPŁACALNOŚCI PANA KONTRAHENTÓW, ONI JAK ZRESZTĄ KAŻDA FIRMA KOMERCYJNA NIE SĄ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM, A PAN NIECH CZYTA UMOWY I WIĘCEJ SIE UCZY POZDRAWIAM NIEDOUCZONUCH FRUSTRATÓW Z WĄTKA MOJEJ FIRMY RÓWNIEŻ

zdradzony

moja opinia jest treściwa ,to zakłamana korporacja - mają też spółkę Faktoringowa , najpierw dajesz im zarobić gruba kasę na swoich przychodach , a jak masz problemy z płatnościami mimo ze chcesz się dogadać to jesteś dla nich wrogiem nr 1 i nić niewartym śmieciem . Kłamcy , cwaniaki , niekompetentni krętacze. Dno - Pragma Incaso to porażka tej grupy finansowej .

michu

w tej firmie prowadzi się politykę brązowego noska. Jak ktoś komuś głęboko wejdzie między pośladki to może i dostanie podwyżkę, a jak się bardzo postara to nic nie będzie robić, za to pochwał otrzyma do porzygu..

gekon

A teraz nastapił rozłam. Jedn kierownik stworzył WTRAFOL a drugi za nieg z rodzinki na stanowisko Poprostu pełna inwigilacja działań produkcyjno handlowych. Ale tak i to biznes rodzinny.

LOP

Witam Wszystkich! Pracę w PI odradzam, niestety firma nie szanuje pracowników. Wychodzą z założenia, że można każdego zastąpić nieważne jakie stanowisko aktualnie zajmujesz czy też w jakim dziale pracujesz. Żądają bardzo dużo, mało dają w zamian, na początek dostajesz 1300 - 1500 netto plus premia, tylko nie potrafisz zrealizować targetu aby tą premie otrzymać. Często robią tak, że znajdują magiczny sposób aby Ci tej premii nie dać chodź ją wyrobiłeś. Jeśli pracujesz rzetelnie, masz wiedzę doświadczenie i umiejętności ale nie masz pleców nic nie osiągniesz w Pragmie. J( usunięte przez administratora ) br /> Reasumując, nie warto zdrowia czasu.

dziennik

Stary Twój wpis świadczy tylko na ich korzyść - przynajmniej są skuteczni wobec dłużników i wierzyciele mogą liczyć dzięki temu na odzyskanie kasy ... :)

Wojtek z Mazur

Szkolenia odbywają się cyklicznie co jakiś czas. Jeżeli chodzi o narzędzia pracy dla handlowca to samochód firmowy i laptopa ewentualnie komp stacjonarny. Z samochodem jest tak, że się dzielisz z innymi handlowcami jeżeli zachodzi taka konieczność. Sama robota to pozyskiwanie wierzytelności. Masz target który mówisz w miesiącu wyrobić. Jeżeli jesteś kiepskim handlowcem to szybko polecisz. Generalnie (usunięte przez administratora), słabe zarobki i ciągły stres!!!

MATI

Witam wszystkich! Pracowałem w PI przez krótki okres ale wystarczył on na przekonanie się, że głównym kapitałem firmy to wspaniali pracownicy. Praca na stanowisku handlowca jest bardzo ciekawa, pełna wyzwań i możliwości zdobycia cennego doświadczenia - nauki produktów finansowania handlu, windykacji należności, różnych aspektów prawa handlowego, profesjonalnej obsługi klienta biznesowego. Pozdrawiam i dzięki za wszystko!

rurek

Tak, system prowizji

zniesmaczony

To porażka... (usunięte przez administratora) brak równości wśród pracowników na tym samym stanowisku. Każdy próbuje każdym rządzić. Im ktoś głupszy tym większe szanse na stanowisko kierownicze. Większość się(usunięte przez administratora) a zarabia większe pieniądze. Pycha niektórych rozpiera. Na początku wszystko wydaje się super, później człowieka niszczą. Dobrze to mają Ci którzy potrafią(usunięte przez administratora)! Nie można ufać nikomu, nawet najbliższemu otoczeniu. Nawet nie Zarząd to robi jak ludzie którzy tam pracują. Od współpracowników można liczyć na poniżanie, ktoś z mniejszym doświadczeniem zwraca Ci uwagę i robi z siebie nie wiadomo co. Oczywiście jest parę fajnych osób nie można zaprzeczyć ale są to nieliczni. Porażka... nie samej firmy ale ludzi którzy tam pracują!

były

pracowałem tam i biorą i z i bez - zależy na jakie stanowisko - dają szanse każdemu - płacą kase w terminie, nie wiem o co Wam chodzi - generalnie dla mnie było ok

mojito

Atmosfera w tej pseudokorporacji jest beznadziejna, każdy tylko patrzy komu można dowalić, większość nosem haczy o sufit. Możliwość awansu tylko tak jak ktoś wcześniej wspomniał " jak się wskoczy na drzewo", nie polecam nikomu NORMALNEMU.

as

ahaaa to nie wiedziałem

pol

skonto to procentowe zmniejszenie sumy należności, przyznawane nabywcy towaru na warunkach kredytowych, w razie zapłaty należności gotówką przed umówionym terminem. W praktyce udzielenie skonta wygląda w ten sposób, że sprzedawca ustala termin płatności np. na 30 dni, ale jeżeli nabywca ureguluje należność w terminie np. 15 dni, to suma należności jest obniżana np. o 4%.

Lao Che

Wydaje mi się, że chyba pracowaliśmy w tym samym czasie ;p

haha

co racja to racja, i jeszcze jest dyrektorem oddziału. Ale wiedziala jak sie ustawić -wystarczy wskoczyćhttp://www.obmawiamy.pl/17/a-moglo-byc-tak-pieknie-5727/ ;-)

A praca jak praca, jak wszedzie przegwizdane, wazne zeby siedziec cicho http://www.obmawiamy.pl/17/a-moglo-byc-tak-pieknie-5727/

Piękna

wiecie co... kiedys tam pracowałam... i przychodząc byłam piękną kobietą, miałam powodzenie... i rzeczywiście atmosfera w tej pracy oraz ludzie sprawiły iż zbrzydłam.... powodzenie minęło... a z pracy mnie zwolnili bo i tak byłam ładniejsza od reszty.....

Vicky Cristina Barcelona

ludzie, chyba nie pracowaliście w innych firmach ... miałem kiedyś przyjemność. jest jak wszędzie... a wynagrodzenia normalne... jeżeli ktoś przychodzi do pracy towarzysko to nie zarabia.... proste... nie daliście rady a teraz [usunięte przez admina] głupoty .... najwięcej do powiedzenia mają zawsze Ci , którzy g... robią....

-----

ciekawe, zawsze myślałam, że wysokość wynagrodzenia jest poufna

frog

szkolenia przygotowujące do pracy są bardzo miernej jakości a pracownicy na tym samym stanowisku mają różne podstawy zarobków, faceci mają tą podstawę większą !

yyyyyyy

zmieniając temat pracy w pragmie to głownym akcjonariuszem pragma inkaso jest PRAGMA FINANSE SP. Z O.O., zarząd to się umie ustawić i czerpać dywidendę !!! bo jak tłumaczyc powstanie pragmy finanse pod tym samym adresem... ehh tylko pozazdrościć

księgowa

A czy ktoś tam pracował w księgowości?? Jaka tam jest atmosfera i jakie zarobki???

ewka

kalas - co Ci konkretnie nie pasuje ? jest tutaj dużo opinii ale nie wiem czy każda jest prawdziwa, mało kto podaje jakieś przykłady tylko rzuca negatywnymi tekstami i oczernia ... tak każdy potrafi ... wszyscy są anonimowi, nie lepiej się podpisać ?

leszek

O co dokładnie Ci chodzi? mała kasa, gęsta atmosfera, nadmiar pracy czy nuda? iść na rozmowę czy nie?

kalas

Nie polecam, odradzam, przestrzegam... naprawde nie warto, szkoda nerwow i czasu. Jak ktoś wcześniej napisal - szukać innej pracy...

am

jak się nie podoba to szukać innej pracy - nikt na poziomie nie używa takich zwrotów w stosunku do pracownika więc wybacz ale do wysokiego poziomu zarządzania bardzo ci daleko (po tej wypowiedzi widać kulturę zarządzających firmą) (proponuję szkolenia)

veni vidi... fugi (uciekłem)

Polecam pracę Pragmie dla osób bez doświadczenia, albo takich, którzy nie mają akurat nic ciekawego do roboty. Można zdobyć doświadczenie, dużo się nauczyć i dać nogę, bo za długo nie ma co tam siedzieć. Natomiast jeżeli masz ugruntowaną pozycję na rynku pracy - szukaj czegoś lepszego. Zarząd to straszne skąpiradła - żerują na tym, że na rynku pracy jest ciężko. W obiecywane premie radzę nie wierzyć. Wylecieć można w każdej chwili i z byle powodu, więc lepiej nie dać się zwolnić i samemu odejść. W handlowym poza elitą nikt nie jest niczego pewnym, w windykacji masz się nieźle, jak dobrze żyjesz z tym, kto rozdziela sprawy, a o prawnym szkoda gadać, bo to właściwie fabryka pozwów, gdzie płacą grosze. Atmosfera jest mimo to niezła, bo pracują tam fajni ludzie. Na marginesie - przy naprawdę dobrej sytuacji na rynku pracy ludzie stamtąd uciekną. Duża część pracowników to ludzie sfrustrowani wysyłający CV gdzie się da.

Zostaw opinię o Pragma Inkaso SA - Tarnowskie Góry

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Pragma Inkaso SA