Pragma Inkaso SA

2 165 103 5 1

Opinie o Pragma Inkaso SA

Filtruj opinie po kryteriach:

Opinia

Coraz częściej firmy dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy tak samo jest w Pragma Inkaso SA? Dajcie znać, co o tym sądzicie. Dzięki temu możecie ułatwić innym podjęcie decyzji związanej z pracą w przedsiębiorstwie.

Henryk
 Opinia

Normalna firma dla ludzi który lubią taki rodzaj pracy. Nie ma co odradzać bo tu nie każdy może pracować!!

anonymous
 Opinia

odradzam szczerze odradzam firma pomyłka

Tak5Nie
 Opinia

Są na forum jacyś pracownicy firmy Pragma Inkaso SA? Jakie zalety wymienicie pracodawcy?

Cezary
 Opinia

Trochę prawdy jest w tym, że to trudny czas. Ale praktycznie wszystkie branże nie maja lekko a ważne jest, że w firmie dobrze się pracuje.

Tak2Nie
Karina
@Cezary 21.01.2018 10:57

Pracowałam. W życiu nie powiem, że dobrze się tam pracuje. Mobbing do potęgi i fałsz. Jeden na drugiego donosi. Każdy patrzy jak zranić i dowalic drugiemu. Nie liczy się wiedza tylko układy z przełożonymi.

Tak16Nie

Inkassent
 Opinia

Branża windykacyjna jest teraz w mocnym kryzysie. Ludzie nauczyli się handlować, sporo firm ma ubezpieczenia a ci co mają problemy to sa już długi nie do odzyskania ( upadłości, złodzieje, bez majątku. restrukturyzacje, sanacje itp ) O dobre wierzytelności coraz trudniej. Firmy windykacyjne zaciskają pasa. To nie jest dobra branża jeśli chodzi o pracodawcę. Kiedyś było ok, wysokie prowizje, stawki. Teraz to szarpanie rynku i wydzieranie sobie pojedynczych długów.

Tak11Nie

Igor
 Opinia

Pragma Inkaso to słabe zarobki jak na branże windykacyjną, zbyt duży stres, zwalniają po kilka osób każdego miesiąca (tną koszta by skupić własne akcje) kadra żenująca - ( usunięte przez administratora ) jeden nic nie wie o windykacji, obsługa crmu na żenującym poziomie, ( usunięte przez administratora ). Wyśrubowane targety, wierzytelności syfne Dodatkowe benefity to ubezpieczenie zdrowotne, nauka angielskiego (bez certyfikatu) co jakiś czas wyjazdy integracyjne - po których następują zwolnienia. Nie polecam.

Tak9Nie

Pragmatyczny
 Opinia

W firmie jest wiele niejasności. Nastawienie jest tylko zeby jak najwiecej odzyskać pieniedzy.Nie ma ani przyjaznej atmosfery ani szansy na to żeby zrobić wynik jakiego sobie życzy szefostwo. To nie jest firma gdzie dobrze się pracuje. Człowiek wypruwa z siebie flaki i robi co może a jedyne co słyszy to MAŁO. Nie polecam tu pracować chyba ze jestes studentem i szukasz pracy na okres wakacji a nie chcesz wyjecxhać za granicę. W przeciwnym wypadku Pragma to bardzo zły wybór na krotki okres.

Tak18Nie

adas
 Opinia

Podjerzewam, ze wcale tak latwo nie jest sie tam dostac, co? Chyba musisz miec jakies wyksztalcenie prawnicze?

wszyechwiedzacy
 Opinia

moze rekrutują wiecej niz jedna osobe ... tez sie zastanawiam nad złozeniem CV

Limba
 Opinia

ta co ci da praca tu ? słaba płaca ogromne wymagania a masz słabszy miesiąc to ochrzan odradzam nawet z samochodami dla sprzedaży jest problem bo to koszt

Tak4Nie

Rubi
 Opinia

Specyficzna firma. Godna polecenia dla studentów. Niestety trzeba liczyć się z tym, że w każdej chwili mogą kogoś zwolnić. Polityka firmy opiera się na ludziach młodych, których można szybko i bezboleśnie wyrzucić, bez względu na rodzaj umowy. Nikt tam nie może czuć się bezpiecznie i nie ma to znaczenia czy dobrze pracujesz i wydajnie. Kierownictwo uwielbia wprowadzać "zmiany", które często powoduję dużą rotację pracowników. Po prostu bez mrugnięcia okiem zwalniają by po miesiącu na to samo miejsce zatrudnić kogoś nowego. Jedynie "stara ekipa" czyli osoby, które zostały zatrudnione po utworzeniu się Pragmy ugruntowały swoją pozycję i decydują o losie reszty. Straszny nepotyzm i zakłamanie. Jeden na drugiego donosi. Nie oszczędzają nawet kobiet, które urodziły dziecko. Często po prostu im mówią, że nie ma dla nich miejsca i tyle. Firma, w której jest tak duża rotacja pracowników mówi sama za siebie. W pragmie osoby, które były zatrudnione po kilka lat w jednej chwili straciły pracę bo miał ktoś taki kaprys. Reasumując. Jest to dobre miejsce na studentów: zarobić ile się da, ale później szukać pracy gdzie indziej, gdyż Pragma jest swoistą pułapką, a szczególności osoby po studiach prawniczych myślące o karierze adwokata lub radcy prawnego powinny trzymać się od niej z daleka. Nie zdobędzie się żadnego doświadczenia prawniczego, a jak się skończy aplikację to kierownictwo się pracownika pozbędzie (bo robi tak nader często - z działu prawnego chyba już połowa została wyrzucona). POLECAM JEDYNIE STUDENTOM DO ZAKOŃCZENIA STUDIÓW - ZWŁASZCZA PRAWNICZYCH. Nie można z tą firmą myśleć o przyszłości - bardzo niepewne dalsze zatrudnienie nawet przy umowie na czas nieokreślony.

Tak13Nie

duzy
 Opinia

hej wejdz na www.pragmainkaso.pl tam w zakładkach sa aktualne oferty pracy, żłożyłem CV

zuzia
 Opinia

"można zarobić duże pieniądze"...to raczej firma zarabia pieniądze dzięki pracy swoich pracowników, tak jak wyżej jest napisane, TYLKO dzięki poświęceniom można zarobić ale na pewno nie poświęcając TYLKO 8 godzin dziennie pracy....skoro szukają tzn. że ktoś budzi się i stwierdza że TO co robi nie daje mu pełni satysfakcji...

new?
 Opinia

Teraz znów rekrutują m.in. na menadżera ds. kluczowych klientów. Czyżby rekrutacja ciągła? :) Albo zwolnienia dla starych i "wypompowanych"? Jakie warunki pracy ma manager, czyli po prostu handlowiec? Czy dają auto służbowe handlowcom, czy do pracy jedziemy autobusem? Będę wdzięczny za informacje.

Kaja
 Opinia

Pracowałam w Pragmie kilka lat temu. Nie wiem jak jest teraz ale mogę się podzielić moim doświadczeniem. Na wynagrodzenie składały się trzy składniki: podstawa + premia za wypracowanie targetu + prowizja za odzyskane należności. Można zarobić duże pieniądze ale nie płacą za nicnierobienie. Praca bardzo wymagająca i stresująca. Targety są wysoko ustawione i trzeba na prawdę dużo czasu i wysiłku żeby je wypracować. W zasadzie wszystko tam kręci się wokół pieniądza. Ciągle masz do głowy wkładane że musisz pracować więcej i ciężej bo to daje kasę. Ja się wypaliłam, nie dałam rady. Mam jeszcze rodzinę, na której mi bardziej zależało niż na pieniądzach. Ale jeśli komuś odpowiada praca na bardzo wysokich obrotach przez cały czas to nie odradzam bo atmosfera w pracy jest ok. Zapewniają szkolenia i są na wysokim poziomie. Wszystkie wyjazdy służbowe były samochodami służbowymi i na koszt firmy.

ola
 Opinia

Niestety polscy pracodawcy nie należą do przykładnych, oczekiwania mają bardzo wysokie ale płace na najniższym poziomie ale czego można się spodziewać skoro dalej jest mentalność, że na Twoje miejsce zawsze ktoś się znajdzie który za psie pieniądze weźmie tą robotę....no cóż dla przetrwania czemu nie ale awans to raczej temat tabu....

Zorka5
 Opinia

pracowałem w 3 firmach windykacyjnych. i to po parę lat i Pragma jest z tej trójki najlepsza. Nie pracuje już w Pragmie bo zmieniłem branżę ale polecam właśnie PI. Wyleczyłem się z pracy w firmach stricte rodzinnych gdzie każde 10 zł obracane jest w rękach po 20 razy bo to "ich" prywatna kasa....i raczej nic ci nie przypadnie. Lepiej szukać firm z dobrym zapleczem finansowym gdzie Prezes nie jest właścicielem lub spółka ma dofinansowanie obcego kapitału itp.

blada
 Opinia

mozesz tez wejsc na ich www albo fb wrzucaja tam nowe ofe - stale monitoruje bo serio firma wydaje sie fajna, sporo znajomuch tam pracuje i chwalą sobie

Bytom
 Opinia

To i tak lepiej od tego co oferują inne firmy windykacyjne. Zresztą te inne powoli się nie liczą. Mówię o tych sąsiedzkich...śląskich...Pragma się rozwija ( fundusze, faktoring itp. ) inni zostali w tyle.

myszka
 Opinia

Nie to nie tak oni sie rozwijają zwiększają potencjał operacyjny i inwestują w ludzi, poczytaj - mają teraz fundusz sekurytyzacyjny, kupują od banków wierzytelności i szukają pracowników do ich obsługi ...

wOw
@myszka 21.05.2015 22:43

WOW JESTEM POD WRAŻENIEM ,ŻE KUPUJĄ OD BANKÓW.DO TEJ PORY TO CO MIELI PRZEDAWNIONĄ TELEKOMUNIKACJĘ?????????

fajnie ze jestem
 Opinia

czy suzkaja studenta rachunkowosci do tej firmy, czy moze jakies inne specjalnosci sa tutaj bardziej cenione, prosze bardzo o przekazanie wszystkich inforamcji ktore posaidacie. mieszkanie na spolke mnie nie ineresuje bo jak narazie mieszkam z rodzicami i jest mi na prawde dobrze. tak trzeba postawic to pytanie.

Bonzo
 Opinia

Ludzie piszecie jakby ktoś Was przymusił do pracy. nawet jeżeli płacili 1200 zł to każdy z was był tego świadom już w momencie podpisaywania umowy z tą firmą. chyba, że nie potraficie czytać umów ze zrozumieniem - to już wasz problem. mam znajomych , którzy tam pracują ... praca jak każda inna.. a na mieście są co weekend i nie próżnują... wiec chyba aż tak mało tam nie płacą... pewnie gdybyscie pracowali w innym miejscu pisalibyscie to samo... ogarnijcie sie. jak wam nie pasuje praca w pragmie aplikujcie za kościelnego...

@Bonzo 05.02.2015 13:24

Słuchaj, jeżeli ktoś ci obiecuje, że po 3 m-cach dostaniesz podwyżkę, że 1200 to tylko pensja obowiazujaca przez okres próbny i przez cały czas mydli ci oczy, że dostaniesz te podwyzke ale jeszcze nie teraz to coś tu jest chyba nie halo.... oczywiscie, że każdy wie i widzi jaką podpisuje umowę i na jaką stawkę. Być może Twoi znajomi nie próżnują co tydzień bo mieszkają z rodzicami i nie mają dzieci?

Baśka
 Opinia

Jest to stanowisko w dziale Call Center, znajoma przeniosła się do Pragmy z innego CC bo płacą więcej i robota jest podobno mniej stresująca. Nie są to na pewno kokosy, ale jak na tego typu stanowisko chwali sobie (pracuje od pół roku). Wcześniej nie miała styczności z windykacją a wszystkiego się na wstępie nauczyła.

Opinia

Za marny grosz tzn. 1200zł na każdym stanowisku! Nie ma znaczenia kim jesteś i jakie masz wykształcenie. Ewentualnie z łaską dają jakąś premię, ale to tylko jak bardzooo zapracujesz. O podwyżce czy awansie można zapomnieć (no chyba, że będziesz komu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] lizał i się ustawisz). Jeżeli się cenisz i chcesz godnie żyć to mocno się zastanów, czy za tę kasę wyżyjesz. Bo "nadzieją" dzieci nie wykarmisz...

Tak2Nie

Opinia

Nie szukajcie tam roboty. Pragma tylko wykorzystuje pracowników za marne grosze przez pewien okres,a później do widzenia. Zapomnijcie o godnych warunkach pracy. Wszystko na już, wszystko na teraz (najlepiej jakbyś się rozdwoił). Nikomu nie polecam tam pracy! Ludzie fałszywi, udają, że są po waszej stronie, a później kładą kłody pod nogi. Układy, układziki etc. tylko lizodupy mają tam dobrze. Pozdrawiam.

Tak5Nie

manager
 Opinia

UWAGA!!!! potwierdzam i przestrzegam Wszystkich przed przekazaniem spraw do windykacji firmie PRAGMA Inkaso S.A. z Tarnowskich Gór. Nie wywiązują się z umowy, a wręcz doprowadzają firmę zlecającą do bankructwa i zrywają umowę żądając zwrotu wypłaconych należności. Działania iście mafijne w porozumieniu z cieszącym się bardzo złą sławą komornikiem.

Patryk
@manager 04.11.2014 15:06

Manager, zastanawiam się w jakim celu zamieszczasz informacje, jak rozumiem, o nierzetelności Pragmy Inkaso w stosunku do kontrahentów na portalu dla potencjalnych pracowników? Od tego są dziesiątki innych portali, gdzie skuteczniej mógłbyś dotrzeć do klientów tej firmy. Jeżeli w zarządzaniu jesteś tak skuteczny jak w komentowaniu nie dziwię się, że Twoja firma ma problemy. A teraz do konkretów. Widziałem na ich stronie ogłoszenie o naborze na stanowisko Starszy specjalista ds. windykacji/Manager ds. windykacji wierzytelności gospodarczych. Czy ktoś już aplikował i może podzielić się bardziej szczegółowymi informacjami, bo opis na ich stronie trochę lakoniczny. Jaka stawka? Praca na telefonie czy w terenie? Dają służbówkę?

konkurencja
@manager 04.11.2014 15:06

moja firma jest konkurencja PRAGMY i jako znajacy sie trochę na wierzytelnościach mam wrażenie, że pisze Pan bzdury (chociaż teoretycznie powinienem Pana poprzeć aby dokuczyć konkurencji ale na wątku mojej firmy też frustraci piszą bzdury to wyjaśnię pewne zjawiska Panu. Z treść postu wynika, że miał Pan u nich faktoring, uzyskał Pan należne z tego tytułu zgodnie z umową środki od PRAGMY (zapłacili Panu umówiona część fvat które wystawił Pan swoim klientom i im przekazał), a gdy Pana klienci, którzy byli "faktorowani" przez PRAGMĘ nie spłacili faktur PRAGMIE, PRAGMA zażądała od Pan zwrotu wpłaconych Panu przez siebie środków - INFORMUJĘ PANA JAKO PODKRESLAM ICH KONKURENCJA, ŻE TO JEST NORMALNA PRAKTYKA PRZY UMOWACH FAKTORINGU GDY NIE BIORĄ NA SIEBIE RYZYKA WYPŁACALNOŚCI PANA KONTRAHENTÓW, ONI JAK ZRESZTĄ KAŻDA FIRMA KOMERCYJNA NIE SĄ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM, A PAN NIECH CZYTA UMOWY I WIĘCEJ SIE UCZY POZDRAWIAM NIEDOUCZONUCH FRUSTRATÓW Z WĄTKA MOJEJ FIRMY RÓWNIEŻ

zdradzony
 Opinia

moja opinia jest treściwa ,to zakłamana korporacja - mają też spółkę Faktoringowa , najpierw dajesz im zarobić gruba kasę na swoich przychodach , a jak masz problemy z płatnościami mimo ze chcesz się dogadać to jesteś dla nich wrogiem nr 1 i nić niewartym śmieciem . Kłamcy , cwaniaki , niekompetentni krętacze. Dno - Pragma Incaso to porażka tej grupy finansowej .

michu
 Opinia

w tej firmie prowadzi się politykę brązowego noska. Jak ktoś komuś głęboko wejdzie między pośladki to może i dostanie podwyżkę, a jak się bardzo postara to nic nie będzie robić, za to pochwał otrzyma do porzygu..

witka
 Opinia

trzymaj się chłopie z daleka!

Zostaw opinię o Pragma Inkaso SA - Tarnowskie Góry