Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Słodki buziak

Pracuję niecały rok i coś mogę napisać. Zarobki. Pensje pracowników fizycznych, to tragedia. Rodziny nie utrzymasz. Chyba że jak zawsze układy i kolesiostwo pozwolą Ci na większe dodatki typu nadgodziny, czy dodatkowe funkcje. Praca Praca jest jak to praca znasz swoje obowiązki i trzeba je wykonać. Atmosfera Nowy pracownik jest traktowany przez innych z dużym stażem pracowników nie najlepiej. Czują się zagrożeni i mają przekonanie, że nowy pracownik zabiera im cześć wypłaty :). Premia Na premie ma wpływ system ocen. Niestety nie chodzi w nim o to jakim pracownikiem jesteś, tylko na jakim stanowisku pracujesz. Raczej jest to przejaw (nie jeden zresztą) dyskryminacji. Benefity Karta Multisport do której trzeba dopłacić, pakiet opieki medycznej. Jest dopłata tzw. wczasy pod gruszą, oraz dopłata do wyprawki szkolnej dla dzieci. Związki zawodowe Podobno, to fikcja i chyba są po to żeby utrzymać w ryzach pracowników, oraz zawsze kilku osobom wpadnie extra kasa. Ogólne wrażenie. Nie jest dobre głównie z powodu niskich plac. Gdy ktoś ma rodzinę na utrzymaniu nie będzie jej w stanie utrzymać. I to jest właśnie mój główny powód rezygnacji. Bo resztę jak wszędzie bywa lepiej lub gorzej. Można się przyzwyczaić. Jednak życie weryfikuje. Dlatego nie mogę polecić tej firmy ludziom, którzy mają dzieci na utrzymaniu. A już na pewno tym, którzy wychowują je samotnie. Przy tym skoku cen zwyczajnie się nie da. Plusy Na pewno moje odejście ucieszy innych głównie tzw. starych pracowników. Bo w ich przekonaniu moje odejście daje im nadzieję, że zarząd zauważy problem i podniesie im pensje. Czego nie ukrywają. Wnioski Nie wiem dlaczego tak jest. Pierwszy raz pracuję w takiej firmie. (usunięte przez administratora) Może i coś na rzeczy jest :). Pozdrawiam

@Słodki buziak

Bzdury piszesz "słodki buziak" Pracowałem w kilku firmach i MPWiK Warszawa jest zdecydowanie najlepszym pracodawcą...

A zdradzisz czemu tak uważasz? Najlepszy pracodawca to wielkie słowa :) Ze wszystkimi wyżej kwestiami się nie zgadzasz? Coś konkretnie w ogóle mija się z prawdą?

Ewelina

no i napiszesz wprost co u nich jest w razie czego najlepszego? jakiś twardy argument, żeby zachęcić do złożenia cv?

Ewelina

Aha no i widzisz, mimo tego pracujesz, więc który argument najbardziej Cię do tego zachęca? Są jeszcze jakieś pozytywy, których nie uwzględnił?

Magazynier

Czy warto aplikować na stanowisko magazyniera. Jaka kasa, atmosfera i dodatki?

xxx

Hej :) Jak wygląda praca jako Inspektor/Starszy Inspektor/Specjalista w Oddziale Gospodarki Wodomierzowej ?

A jak wygląda placa maszynisty stancji pomp i uzdatniania wody? W czewie słabo to wyglada

kmno4
@Michał

Od 3000netto w górę. Zależy ile wynegocjujesz na rozmowie. Jak opanujesz powierzone zadania to podwyżkę dostaniesz.

@kmno4

O czyli chętnie wynagradzają za dobrą pracę, skoro o tych podwyżkach tu w wątku wspominacie? A jeśli chodzi właśnie o te wstępne negocjacje to na co w razie czego zwracają uwagę, co warto mieć w kwalifikacjach, żeby można było ugadać więcej? taki potencjalny max to ile by wyniósł?

croydon

Czy orientuje się ktoś ile na początku może zarobić miesięcznie kierowca c+e? Mam dodatkowo uprawnienia operatora hds i żurawi samojezdnych.

Zależy kto czego szuka, pracowałem jako monter, zarobki 4600 brutto, praca zróżnicowana, czasem jest ciężko czasem można odpocząć, największym minusem jest jednak brak perspektyw, zatrudniając się na montera praktycznie nie ma możliwości awansu, rozwoju czy podwyżki. Wszystko jest blokowane wyżej. Starsza kadra pracownicza dalej mentalnie w (usunięte przez administratora) związki to fikcja, nie zrobią nic alby poprawić sytuację pracujących tam osób. Pozytywne opinie chyba pisze dział HR tej firmy

Alicja

Mówisz że nie ma szans na awans itd ale czy pracownik ma szansę na jakąś premie może? Widziałeś też jakieś pozytywy w tej firmie ?

Tadek

Jak na niepewne czasy to MPWIK jest dobrą firmą bo wypłacalną

Patriota

Do wszystkich atakujących MPWiK Warszawa napiszę krótko. Ta firma dostarcza wodę do 3 milionów ludzi w Warszawie i okolicznych powiatach. W interesie nas wszystkich leży bezpieczeństwo tej firmy. Widzimy co dzieje się na Ukrainie.... Szanujmy pracę ponad dwóch tysięcy wodociągowców

Jak wygląda podstawa na aparatowego,brutto....JAK premie ,13 nastka.Bardzo proszę o kilka zdań konkretnych na temat zarobków i pracy na tym stanowisku.Z góry dziekuje

@Piotr

Są premie kwartalne i nagroda roczna, dodatkowe benefity to opieka zdrowotna, ubezpieczenie na życie, pakiet z ZFŚS m.in wczasy pod gruszą, karta benefit system, zdobywanie uprawnień i podnoszenie kwalifikacji.

@Pracownik1

A czy trzeba coś dopłacać do tych benefitów? Mam na myśli opiekę zdrowotną albo ubezpieczenie. I wczasów pod gruszą ile dostaliście jeśli można wiedzieć?

Bruum
@Piotr

Dzwoń do kadr może powiedzą, 13 była rok temu, plotka mówi że już nie będzie. Wcześniej była kasa na święta od 2 lat też nie ma.

Bruum
@Pracownik1

Benefit z dopłatą, opieka zdrowotna z dopłatą, ubezpieczenie na życie z dopłatą

@Bruum

W 2022 roku wypłacono kasę na Święta Bożego Narodzenia

Kos78

Nie mogę już czytać ciągłych pytań "ile płacą" w MPWiK Warszawa? To wielka firma ok 2500 pracowników i bardzo zróżnicowany poziom płac... Jeśli ktoś szuka stabilnej pracy i godnych warunków to niech składa CV i jeśli firma zwróci uwagę na takiego delikwenta to zaprosi na rozmowę rekrutacyjną a tam ludzie od rekrutacji i kierownik danej komórki wszystko powiedzą. Pracując w jednym z zakładów należących do MPWiK mogę powiedzieć szczerze, że jestem zadowolony i polecam

Jas

Chciałbym się podpytać jak wygląda wstępnie propozycją i jakie są warunki pracy na aparatowego w Pruszkowie .Bo pracuje w Tramwajach Warszawskich i mam zamiar się zwolnić i przejść do wodociągów.Mozna o kilka wskazówek,konkretów.Dziekuje wszystkim za cenne uwagi.

Marian
@Jas

na początek (usunięte przez administratora) 8% premii. po kwartale i ocenie wyrównanie do 12,14,16,% czyli dorzucą jeszcze kilka procent do każdego miesiąca. z sociala masz 1500 wczasy, kasa zp, pożyczka remontowa. (usunięte przez administratora)

...
@Marian

To socjal podobny jak wszędzie,ogłoszenia non stop w TW ,resztę nie muszę dodawać o czym to świadczy ,w konicu firma z tradycjami.A ludzie zależy gdzie trafisz ale proszę mi uwierzyć ze starą zasada IM Tobie gorzej to mi lepiej jest aktualne,chodz oczywiście nie generalizuje ....ale oj są,są!!! O pieniążkach nie będę pisał wystarczy że cały czas nabór open.

Kebab

Czytając wasze komentarze, zastanawiam się nad ich sensem. Pracuje w mpwik od długszego czasu i poznałem środowisko. Pracownicy-robotnicy nie którzy są w porządku i można mieć do nich zaufanie a druga połowa to judasze. Do przełożonych też się tyczy jeden cham drugi pomocna dłoń. (usunięte przez administratora) Pracodawca powinien docenić pracowników którzy uczą młodych wodociagowców bo nie którzy uczą głupot albo wcale nie uczą. Bo dźwignią zakładu są kololenia którzy będą dbać o infrastrukturę. (usunięte przez administratora)

Jas

Witam może ktoś z obecnych ,jak i byłych pracowników napisze o początkowych zarobkach na aparatowego w Pruszkowie oraz samej pracy,atmosferze,dodatkach...itd.Z góry za wszystkie info bardzo dziekuje

Rob
@Jas

Mpwik to firma, która zapewnia full opcje... Cała wypłata na papierze i pełne składki, socjal i stabilizacja...

Kas***
@Rob

Kto pisze te komentarze? Zarobki średnie, ale cała reszta może być.

Łucja
@Kas***

Ale jakie konkretnie. Średnie, czyli takie sobie? Średnia krajowa czyli ponad 6.000 brutto? No właśnie, problem jest, że na tym forum wszyscy są pomocni, piszą dużo o socjalu itp. a zarobków aparatowego nikt nie chce napisać :/ Mój facet chce startować, ale nie na ślepo, kryzys jest..

@ do Łucja
@Łucja

Pracuje tutaj od 1,5 roku nie podpisywałem nic na ślepo.. połączyłem się na rozmowę, dostałem później od nich ofertę i albo ją zaakceptowałem albo nie - to był mój wybór. Na początku na rekrutacji zapytali mnie ile ja chce zarabiać, zresztą to też zaznaczałem jak składałem CV.

@do Łucja
@@ do Łucja

@Łucja, zresztą jak chce startować to niech wyśle CV, rozmowa trwała chyba nawet nie godzinę, wszystkiego się dowie od źródła jeśli go zaproszą

Jakie są zarobki na początek w tej firmie na najniższym szczeblu? Czy jest to minimalna krajowa czy oferują więcej na starcie? Ile dni w tygodniu się pracuje i ile godzin?

Marian
@Michał

Zależy na jakim stanowisku, na robotniczym 24h /365. Biuro 7-15

Studentka

Cześć Ostatnio widzę bardzo dużo ogłoszeń o prace, czemu jest tyle rekrutacji i w kółko na te same stanowiska?

@Studentka

Bo za te pieniądze czytaj (usunięte przez administratora) nikt nie chce pracować.

Ewelina

kwota zniknęła czy co tam napisałeś? jakie widełki?

Jas

INFLACJA 17,2% ....I jak tam podwyżki pokryły cel inflacyjny....firma z tradycjami ...

Rob
@Jas

Podaj firmę, która pokryła straty inflacyjne

Kas***
@Jas

Czyli nie ma nic, nie było nic i nie będzie nic??….

Kobi

Pracowałem w prywatnym sektorze a od roku pracuję w MPWiK Warszawa. To zupełnie inna liga.(na korzyść MPWiK). MPWiK gwarantuje godne pieniądze i całość na umowie oraz dobry socjal o czym w prywatnym sektorze nikt nie słyszał. Polecam pracę w tej firmie

Georg

Praca.Czy warto się tam wybrać. Jakie są zarobki na początek? Jeśli bym miał pracować od najniższego szczebla. (usunięte przez administratora)

@Georg

Praca w tym miejscu daje możliwości rozwoju i zdobycia doświadczenia. Zarobki są zależne od wykształcenia, posiadanych umiejętności i zajmowanego stanowiska.

Iza
@Pracownik1

Na jakiej zasadzie można się tutaj rozwinąć? Chodzi o jakieś szkolenia czy o awans? ;)

@Iza

Są różne szkolenia, kursy, możliwość nauki języków obcych przez platformę e-tutor.

Krzyś

Pracuję w MPWiK od prawie roku i nie mogę narzekać. Firma dba o pracowników i zarobki też na normalnym poziomie, dużo różnych szkoleń i kursów w tym nawet strzelanie z broni palnej. Za kilka miesięcy dostanę umowę o pracę na czas nieokreślony i automatycznie podwyżkę.

Danuta
@Krzyś

po jakim czasie przysluguje ci umowa na czas nieokreslony, dwa lata ?

Krzyś
@Danuta

Pierwsza umowa o pracę na 3 miesiące Druga umowa o pracę na 12 miesięcy Trzecia umowa o pracę na czas nieokreślony

Kat
@Krzyś

A skąd wiesz ze będziesz miał podwyżkę? U mnie na rekrutacji mówili ze nic obiecać nie mogą, jedni maja podwyżki inni nie.

Hanna
@Kat

Powiedzieli chociaż, od czego ta podwyżka ma zależeć? Może trzeba się po prostu w jakiś sposób wykazać. Powiesz, jak w ogóle ta rekrutacja przebiegała?

...

NA JAKIE PIENIAZKI MOZE LICZYC APARATOWY CZY SA 13 NASTKI??....Z GORY DZIEKUJE....będę wiedział czy warto składać wogole papiery..dzieki

Maria
@...

Wydaje mi się, że można, ale nie mam pewności. Może ktoś potwierdzić?

@Maria

13 jako takich nie ma, ale jest nagroda roczna, premie są kwartalne też w ogłoszeniach napisali: Naszym pracownikom oferujemy: • stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę • pracę w oparciu o wartości wynikające z ponad 135-letniej tradycji • atrakcyjne premie wynikające z systemu ocen pracowniczych oraz zarządzania przez cele • kursy zawodowe, szkolenia specjalistyczne oraz rozwijające tzw. kompetencje miękkie • dofinansowanie do nauki, w tym uzupełnienie wykształcenia średniego lub wyższego - studia inżynierskie, magisterskie, podyplomowe, a nawet doktoranckie • możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej, karty sportowej oraz grupowego ubezpieczenia na życie • bogaty pakiet świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (dofinansowanie do wczasów pod gruszą) • uczestnictwo w różnych sekcjach sportowych (piłkarska, koszykówki, siatkarska, spławikowa, tenisa stołowego, lekkoatletyczna, kolarska)

P.
@Pracownik1

realnie jest i potwierdzam: umowa o prace, premie co miesiąc/kwartał, wczasy pod gruszą, z tymi kursami to tak różnie, u mnie można a wiem, że są takie miejsca gdzie ciężko znaleźć czas na jakieś konferencje czy szkolenia, prywatna opieka medyczna to podstawowa za większe pakiety czy dzieci płaci się dodatkowo, pozostałe rzeczy to nie wiem bo ja nie korzystam

@Pracownik1

Napiszcie o zarobkach bo to jest dla ludzi najważniejsze a nie ile lat ma firma...

Zostaw merytoryczną opinię o Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 133.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 24 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.?

Kandydaci do pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.