Opinie o DOBROWOLSCY Sp. z.o.o. w Wadowice Górne

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie DOBROWOLSCY Sp. z.o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Masarnie - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DOBROWOLSCY Sp. z.o.o. w Wadowice Górne

Enil

Z całym szacunkiem ale czy ta firma nie potrafi zrobić przelewów wynagrodzeń odpowiednio wcześnie żeby pieniądze były w terminie na koncie pracownika. To już chyba tradycja jak 10 wypada na weekendzie pieniądze są po. Nie tylko ja dostaję pieniądze z opóźnieniem ale dość spora liczba pracowników. Zróbcie coś z tym w końcu.

Bianka Nowy wpis

Hej. :) na stronie widziałam ofertę dla Ekspedytora. Zastanawiam się jak praca może być ciężka? mam na myśli głównie to przyjmowanie i rozmieszczanie towarów. Czy sporo się dźwiga?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.?

Dzień dobry, co do zasady preferowane są umowy o pracę, wyjątek stanowią osoby, które przychodzą tylko dorywczo w okresie wakacji, w takich przypadkach podpisywane są umowy zlecenia. Pozdrawiam

Witam. a co jest powodem tego, że handlowcy chyba nie pracują na B2B? przynajmniej nie widzę kontraktu w aktualnych ofertach. Ciekawi mnie czy jeśli kandydat zasygnalizuje taka chęć to będzie to możliwe by taka umowę zawrzeć?

Magda z HR Nowy wpis

Tak, jest to możliwe. Zdecydowana większość wybiera jednak umowę o pracę.

Paulina

Rekrutowałam na stanowisko kierownika sprzedaży detalicznej. Umówiona na odpowiedź do konkretnego dnia po przekroczeniu tego terminu sama poprosiłam rekruterów o feedback. Otrzymałam sms, że pani zorientuje się u dyrektora i oddzwoni z odpowiedzią. Jak myślicie, dostałam taką? Oceniam bardzo negatywnie, brak odpowiedzi jest rażącym lekceważeniem kandydatów. Nigdy nie potraktowałam tak żadnego kandydata którego rekrutowałam, ludziom należy się szacunek.

Magda z Dobrowolscy Sp. z o.o. Nowy wpis
@Paulina

Droga Paulino, nie ma u nas takiego stanowiska, tym bardziej nie było takiej rekrutacji, nie ma u nas też "rekeruterów" "-ów" - jest jedna osoba na tym stanowisku i ew. wsparcie firm zewnętrznych. Twoje oskarżenia są bezpodstawne, to zwykłe pomówienie.

Akurat mam przed sobą dawniejszą ofertę na Śląsk dla przedstawiciela handlowego a wy piszecie o jakichś ucieczkach. Fakt faktem uspokoiło się coś, skoro ofert teraz nie widać? Do teraz też widzę, że nikt nie odpowiedział na to czym się tu jeździ a mnie też by to interesowało, dacie znać?

Czy rekrutacja na stanowisko Elektromechanik w firmie DOBROWOLSCY Sp. z.o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?

Link masz może do oferty lub cokolwiek? mnie nic się nie pokazuje, na stronie maja teraz pustkę, jeśli już komuś zależy to spontaniczne może aplikować. przy czym nie pokazuje stanowiska w które celujesz. Ogłoszenie chce po prostu przeczytać, bo nie do końca wiem co oferują

Cześć, czy moglibyście opisać mi warunki dla Ubojowca? Na stronie jest oferta, mam czas do końca lutego żeby się zgłosić. Nie wiem jeszcze jakie są zarobki, przybliżycie je? i czy występują jakieś szkolenia?

Myślicie, że sprawy tych wspomnianych kiedyś przelewów już się unormowały? Temat jak widać się urwał i po prostu mnie to zastanawia. Poszukują właśnie do siebie specjalisty ds. rekrutacji i organizacji. Możecie mi proszę opisać przede wszystkim warunki pracy w biurze? jaka jest atmosfera? ile można w tym roku zarobić?

Cześć, Obecnie przelewy wynagrodzeń są regularne. Nie pamiętam kiedy ostatnio pensja była opóźniona, wręcz przeciwnie Kadry starają się aby przelewy były do 9 dnia miesiąca i zwykle im się to udaje. Co do działu HR, myślę że praca ciekawa, dziewczyny obecnie tam pracujące są bardzo miłe i pozytywne. Z tego co wiem miałabyś zastąpić koleżankę która zajmuje się rekrutacją więc jeśli Ci to leży i masz odpowiednią wiedzę to zapraszam ;) Co do atmosfery, wiadomo zawsze zdarzają się gorsze, bardziej nerwowe dni ale ogólnie moim zdaniem atmosfera jest "familijna", większość osób jest miła a na pewno te z działu HR ;)

Enil

AnnaAnia

Jak pracuje sie jako PH w Dobrowolski? Jaka podstawa, samochód. W jakim tonie rozmowa kwalifikacyjna? Z góry dziękuję

V
@AnnaAnia

Super, pod warunkiem ze posiadasz praktyczną wiedzę rynku oraz umiejętności sprzedażowe, znajomość technik sprzedażowych, charyzmę, polot, intuicje i doświadczenie. Słabych Tu nie ma.

Fake
@V

Bzdura hahah Wszystko zależy jaki region dostaniesz że Śląska wszyscy normalni pouciekali xD każdy normalne ucieka zostaję tylko świezak albo ktoś kto sobie poradzić spokojnie gdzie indziej i tam gdzie chce i może zarobić

Aa

Kolejny raz brak wyplaty na czas. Widocznie kadry mają tyle czasu żeby placic w ostatniej chwili albo wogole. Nie polecam firmy spóźnione płatności systematycznie. Może pozew podziała.

Klemens
@Aa

Jak zatrudnia się osoby niekompetentne w kadrach to tak jest, zbyt zajęte są parzeniem kawy, a dla przypomnienia liczy się data księgowania na koncie pracownika a nie data obciążenia rachunku pracodawcy. Zgodnie z przepisem art. 300 Kodeksu pracy w zw. z art. 476 Kodeksu cywilnego dłużnik (pracodawca) dopuszcza się zwłoki w spełnieniu świadczenia

@Klemens

Dzień dobry, W odpowiedzi na poniższe opinie, przepraszamy Was za zaistniałą sytuację, która wynikła z wdrażania nowego programu płacowego. Obecnie wynagrodzenia przeliczane są w dwóch systemach co spowodowało opóźnienie w wyjściu przelewu.

Guzik

Kolejny raz wypłata nie wypłacona w terminie, to się staje powoli tradycja. No tak 30 lat tradycji..

Bajus
@Guzik

Załóż sobie konto w tym samym banku co ma firma i miałbyś w piątek! Ale na co wtedy byś narzekał? Lepiej oczerniać firmę. Jak Ci nie pasuje to się zwolnij!

Guzik
@Bajus

Czemu mam zakładać konto w tym samym banku ? Skoro umowa obowiązuje obie strony i 10 dnia miesiąca mam mieć pieniądze na koncie. Wyraziłem tylko swoją opinię że pracodawca nie dotrzymuje warunków umowy.

@Guzik

ile jest zwykle tej obsuwy ?

Qwer
@Karolina

Nie ważne, nawet jak dzień to jest dzień to jest obsuwa na być do 10 i tyle w temacie

Tori
@Qwer

Bez urazy, ale nieważne pisze się łącznie :D Pracuję tu ponad 5 lat i mam konto w banku Pekao. Nigdy nie miałam żadnego spóźnienia. Wynagrodzenie zawsze było na koncie maksymalnie 10.

Porta
@Tori

Ja pracowałem rok o często przelew był 11 na koncie za to nigdy wcześniej niż 10 wieczorem

nie jest najgorzej
@Porta

ja pracuje ponad rok i mam w mbanku konto, ostatnie wyplaty byly: 11.04,2022, 10.03.2022, 9.02.2022, 11.01.2022, 9.12,2021, 9.11.2021, 8.10.2021, 9.09.2021, 6.08,2021, 8.07.2021, 10.06.2022 .... nie jest najgorzej ale faktycznie wyplata 11 dnia jest niedopuszczalna

Bartosz
@nie jest najgorzej

Umowa jest umowa, jak to mówią. A czy inne kwestie pracownicze, zawarte w umowach są przestrzegane?

klient
@Bajus

do Bajusa: co ty za (usunięte przez administratora) jesteś? sam się zwolnij ale, u ciebie to nie wystąpi, no bo gdzie indziej znajdzesz robotę? z takim poziomem arogancji????? jesteś żenujący, jak wiesz o co chodzi!!!!!!!!!!!!!!1

Irena
@Guzik

Słabo… a to ile przeważnie się spóźniają z pieniędzmi?

Hanna
@Guzik

Już to wyjasniliscie? Byłoby kiepsko gdyby ktoś przyszedł i były takie problemy

byly pracownik

zgadzam sie plany wygórowane i to widać ewidentnie... uważajcie szczególnie PH bo maja przekichane a po 2 to ceny ciągle podnoszą i sklepy uciekaja tylko rynek w obrębie ich zakładu zostanie i dobrze im tak !!

Zbyś

Szczerze NIE POLECAM pracy za PH Radzę przed podjęciem pracy rozeznać się na temat pracodawcy ponieważ ilość gwiazdek jest jak najbardziej zasłużona... Plany, zadania jakiś kosmos nie dopasowane do rynku...

@Zbyś

Dzień dobry, plany w firmie rozdzielane są według potrzeb rynku i dopasowywane do potencjału regionu. Obecnie zatrudniamy ponad 40 PH i większość z nich, nie ma problemów z realizacją przydzielonych im planów.

Jarosław
@Zbyś

Zbyś ma rację i to dosłownie. Jedynie dobrze w tej firmie mają PH co mają bliżej firmy i to Oni PRZEWAŻNIE robią plany i zadania na spokojnie bo mają niedoszacowane cyfry a pozostałe osoby raz na 3/4 miesiące albo i lepiej jak się uda ledwie na styk na 100% zrobić. Wystarczy, że Ph wybierze 2 dni urlopu i plan już jest w plecy. Za urlop obniżają wynagrodzenie ( prawdziwy ewenement ;-) ), Ph tak naprawdę zmieniają się w większości grupach co 3/4 miesiące. To tak w wielkim skrócie. Wystarczy się dowiedzieć osób co tutaj wcześniej pracowały jak jest i potwierdzić wszystkie negatywne komentarze a są wszystkie prawdziwe.

@Jarosław

Odnosząc się do opinii, plany dla PH rozdzielane są według potencjału regionu, a sposób i jakość ich realizacji w głównej mierze zależy od umiejętności planowania swojej pracy. Urlop nie powinien mieć wpływu na realizację planu, jeżeli taka sytuacja występuje może należałoby zastanowić się nad umiejętnością zarządzania swoim czasem. Oprócz wypowiedzi byłych pracowników warto zasięgnąć opinii nadal pracujących, a także tych którzy do nas powrócili :)

Adam Opole
@DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.

Czyli firma potrąca wynagrodzenie za wybrany urlop ? A Jak wygląda praca w soboty ? Czy jest płatna ? Bo słyszałem z rynku opinie, że się pracuje nie oficjalnie i oczywiście bezpłatnie ?

@Adam Opole

Pracownicy na stanowisku PH otrzymują premię która jest wyliczana z planu po pomniejszeniu wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy. Praca za sobotę jest płatna (jeżeli to wynika z ewidencji czasu pracy).

Adam Opole
@DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.

W takim razie dziękuję za informację.

Max
@DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.

Wcale że tak nie jest plany nie są rozdzielane w ten sposób bo Jezu ktoś nie robi cały rok planów robiąc swoją robotę to coś jest nie tak

Grzesiek
@DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.

Nie do końca tak jest jak piszecie. Oczywiście, dobrze jest jak plany są dopasowane do rynku. Znam Ph u Was, którzy po mimo surowej etyki własnej pracy, pracowaniu jak najlepiej sie da od 6 do 18 + spisywaniu zamówień w niedzielę na poniedziałek, nie wyrabiają albo ledwo wyrabiają plan narzucony przez kierowników regionu. To nie jest wina ani firmy, ani PH, tylko nie umiejących myśleć i wyzyskujących ostatnie łzy i pot z czoła ph kierowników regionów. To oni sa odpowiedzialni za rozdysponowanie planu na ph na dany region i to oni zarzucają, niektórym osobom (ph) u Państwa w firmie nieetyczne, wielkie plany. Tekst kierownika w stylu " nie wierzyłem że to zrobisz" lub " jesteś za słaby dlatego dalem Ci plan większy abys spróbował" ciągnące się przez miesiące jest dla mnie absurdem, dlatego odszedłem. Nie mam nic do Dobrowolskich jako firmy, jest super. Ale sugeruje głowie firmy albo dyrektorowi głównemu aby mocno przyjrzał się na zebraniu swoim kierownikom regionu i z pelną szczerością zapytał PH w Polsce jak to właśnie jest z tymi planami. Wydaję mi się, że każdy handlowiec jak i ja, chce pracować aby zarabiać nie tylko podstawę ale i premię. A ona często jest niemożliwa przez monotonny sadyzm i (usunięte przez administratora) ze strony kierowników/dyrektorów regionu. Najgorzej według mnie mają ph na północy Państwa oraz regiony Lubelszczyzny czy Małopolski. Współczuję im z całego serca bo widziałem ile wkładają w swoją pracę. Przy innych kierownikach, wydaje mi się, że mocno by się rozwinęli i nie bali o jutro. Pozdrawiam serdecznie cale grono Dobrowolscy :) Dobrego dnia!

Jarosław
@DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.

Proszę Was.. zamiast gadać głupoty, w końcu zwróćcie uwagę na prace team liderów danego regionu... Plany kosmos i praca w weekendy to nie problem planowania swojego czasu, ani umiejętności handlowe, tylko wygórowane zadaia, zlecone przez kierowników regionu. Najpierw trzeba posprzątać swoje koryto Panie Dobrowolski. I kazdy sie ze mną z ta opinią zgodzi. A dlugo u Was pracowałem, dawalem szanse i jak widac po latach nic sie nie zmienia. Rozmawiam na bieżąco z kolegami z różnych regionów, ktorzy dalej pracują u Was. Wiem i slysze co to znaczy skarga na kierownika regionu.. A Ci, robią tylko dobrze dla swojego koryta a innych mają gdzieś. Najwyżej skończy się to dla Was zbiorowym kilkunastoosobowym pozwem. Poniewaz rozmowy z akutalnymi PH na zebraniach nie pomagają i przeplatacie przez palce ich prosby i słowa. Sam dopiszę się do tego pozwu.

@Jarosław

W odniesieniu do Pana opinii i wyrażanych odczuciach o pracy w firmie Dobrowolscy, chciałem podziękować za długoletnia pracę, musiał być Pan jednak zadowolony dotychczas z tej pracy, bo tak długo nie pracuje nigdzie niezadowolony pracownik, to nie jest możliwe, to nie jest przymusowa praca. Cały zespół sprzedażowy to ponad 40 osób, sądzę że zadowolonych Przedstawicieli handlowych, poparte jest to wynikami i wynagrodzeniami, dlatego pracują tu po kilka lub kilkanaście lat. Są regiony gdzie trzeba szukać bardziej intensywnie możliwości sprzedaży, więc może się wydawać dla niektórych, że oczekujemy zbyt wiele. Praca przedstawiciela jest pracą wynagradzaną za sprzedaż, nie jest to praca godzinowa, więc kreatywność i dobra organizacja jest ceniona, jest to praca dla osób z odpowiednimi predyspozycjami. Oczywiście każde informacje są dla Nas istotne, więc sprawdzimy też te wymienione uwagi. Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu

Pader

Bez zmian nic się nie zmieniło plany kosmos plus co chwila nowi PH plus darmowa 'nieobowiazkowa" praca PH w sobotę

Mów mi Johny
@Pader

Jak się nie wyrabiasz to musisz nadrobić :P Zamiast narzekać może lepiej nadrabiaj :P

@Mów mi Johny

Nic nie musi, co to w ogóle ma być? Robisz tyle ile trzeba i wychodzisz, co nie? Ja nie jestem pracownikiem ale na pewno bym się nie zgadzała na jakieś zmuszanie do nadgodzin.

@Pader

Nie ma pracy za darmo, to nie średniowiecze! Nie gódźcie się na takie rzeczy, chyba nie macie po 15 lat?

@Mów mi Johny

Co śmieszne to to że pisał ten komentarz 30.10 czyli właśnie w sobotę :D

War
@Zuzanna

A co w tym śmiesznego ? XD Pewnie siedział i zamówienia klepał to się wkur... I napisał komentarz Pozatym własnym czasem można gospodarować jak się chce a jak sie gospodaruje czyimś to się za to płaci

Venom

Czytając ofertę pracy zauważyłem pewne nieścisłości, dlatego prosił bym o nie wprowadzanie przyszłych pracowników w błąd, przeanalizujmy to więc, w ogłoszeniu można wyczytać: "Co oferujemy? Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, zawsze terminowo wypłacane wynagrodzenie Dbamy o naszych pracowników zapewniając im bezpieczeństwo grupowe i socjalne, ubrania ochronne, posiłki regeneracyjne, bony żywnościowe, dofinansowanie do kolonii i wyjazdów wakacyjnych dzieci i wiele więcej, Wsparcie zanim nabierzesz umiejętności." Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę - na Twoje miejsce już Yuri czeka na granicy. Zawsze terminowo wypłacane wynagrodzenie - oj, poczekasz, 10 wypada na weekendzie ? - nie ma problemu dostaniesz po ... Dbamy o naszych pracowników zapewniając im bezpieczeństwo grupowe - No tak, sam sobie pracownik opłaci grupowe ubezpieczenie. ubrania ochronne - jak najbardziej, raz na 3 lata.Buty co 2. posiłki regeneracyjne - zgadza się, to można zostawić. bony żywnościowe - no tak były, zostały wliczone w premię, niestety nikt nie potrafi wskazać w której. Wypłata nie wzrosła a niby jest wliczany w premię. dofinansowanie do kolonii i wyjazdów wakacyjnych dzieci - tu nie mogę się wypowiedzieć. Dbamy o naszych pracowników zapewniając im bezpieczeństwo socjalne- pozostawiłem to na koniec, jakie bezpieczeństwo socjalne ? czy takie coś w tej firmie istnieje ? Tak naprawdę doszliśmy do smutnego etapu rozwoju firmy, gdzie nie możecie zaoferować absolutnie nic przyszłemu pracownikowi, gdzie lepiej zatrudnić nowego pracownika z zagranicy, niż docenić starego pracownika. Kłamstwa, brednie tyle usłyszycie na rozmowie o pracę dlatego przestrzegam przyszłych pracowników przed związaniem się z tą firmą.

@Venom

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią ???? Odnosząc się do podniesionych tematów: 1. Owszem korzystamy z wsparcia pracowników tymczasowych jak 57% firm produkcyjnych w Polsce. Jednak jest to zaledwie kilka % naszej załogi. Wspierają nas głównie na działach uboju i rozbioru gdzie jest praca w warunkach o wysokich doznaniach sensorycznych i nie każdy jest chętny w nich pracować. 2. Przelew wynagrodzenia zawsze wychodzi przed 10 dniem danego miesiąca, jednak każdy bank ma określone ilości i godziny sesji przelewowych. A każdy przelew przechodzi przez co najmniej dwie czasami, trzy sesje, stąd może pojawić się opóźnienie. 3. Grupowe ubezpieczenie na życie, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy grupy osób. Jest to produkt, który kierowany jest do grupy osób np. zatrudnionych w jednej firmie dlatego składka jest niższa niż ubezpieczenia wykupionego samodzielnie w jakiejś firmie ubezpieczeniowej. Jest ono dobrowolne i pracownik decyduje o przystąpieniu do niego. Firma Dobrowolscy Sp. z o.o. opłaca w całości każdemu pracownikowi, składkę podstawową, dzięki, której każdy jest objęty ochroną w razie nieszczęśliwego wypadku, śmierci itd. 4. Ubrania ochronne zapewnianie są zgodnie w wymogami bhp. Firma zapewnia również codzienne pranie odzieży. Pracownik nie ponosi żadnych kosztów z tym związanych. 5. Bezpieczeństwo socjalne jak najbardziej istnieje. To nic innego jak bony świąteczne nawet do 400zł dwa razy w roku, bony urodzinowe i okazjonalne, paczki Mikołajkowe dla dzieci. Pożyczki pracownicze dostępne dla wszystkich zatrudnionych, zapomogi losowe, dofinansowanie do kolonii/wyjazdów dzieci, dofinansowanie do studiów, finansowanie szkoleń i kursów branżowych, czy nauki języka obcego. Poza tym konkursy z nagrodami dla dzieci, bilety na mecze piłkarskie, czy Piknik Firmowy (chwilowo wstrzymane pandemią).

Krzys
@DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.

Fakt przelew ostatniego w ostatniej transzy nie raz się zdarzało że jak wypadł weekend 10 w piątek to kasa wpadła 12, ani razu przelew nie wpadł chyba przed 10 ????

kasia
@Venom

Fakt z ciuchami roboczymi zawsze był problem. Odkąd zaczęliśmy pracować, nie potrafiliśmy się doprosić o buty robocze, gdzie na magazynie jeździło się wózkiem elektrycznym, strasznie mnie to denerwowało, bo wiem, że to jest chwila jak dojdzie do wypadku. Jeżeli chodzi o bony to ja to gdzieś w pewnym stopniu odczuwałam, bo miałam te 50-60zł. na miesiąc więcej. Stabilne zatrudnienie? hmm... nie wiem co mam o tym myśleć, jakby faktycznie takie było to byłabym prze szczęśliwa, niestety losy naszego magazynu potoczyły się troszkę inaczej i bardzo żałuję, że tak się stało, ale nic na to nie mogę poradzić. Zżyłam się z tą firmą bardzo mocno, a wierz mi, że w życiu możesz wiele sto razy gorszych firm napotkać.

Kiko Riko
@kasia

I tak mieliście szczęście że mieliście wózek elektryczny, gdzie indziej nie ma takich rarytasów, towary rozładowuję się za pomocą starych paleciaków które ledwo co podnoszą, a żeby poruszać się takim "zabytkiem" to już nie wspomnę.... kpina i tyle ... jak pracownicy sobie nie kupią to nie ma co liczyć na pomoc z ZMD od zawsze tak było... Z butami to samo trzeba było swoje "wybłagać" żeby dostać...

@Kiko Riko

Według zasad, które funkcjonują nowa para butów przysługuje pracownikom co rok, potrzebę wymiany obuwia należy zgłaszać bezpośrednim przełożonym. Większość wózków jakie posiadamy to wózki elektryczne - paletowe owszem są jednak wykorzystujemy je w sytuacjach wysokiej potrzeby.

kasia

Najlepsza firma w której miałam okazję pracować. Fakt były lepsze i gorsze dni, jak w większości firm się to zdarza, ale szkoda że to się już skończyło. Bardzo będzie mi tej pracy brakować. No ale wyszło jak wyszło. Przykro mi z tego powodu, że nasz magazyn zmieniono na przerzutowy, może jakby ktoś z góry wykazał inicjatywę i wykorzystał ten magazyn w pełni, to może byłoby inaczej, ale nie ma co gdybać. W każdym razie chciałabym podziękować i pozdrowić wszystkich z którymi mieliśmy doczynienia, wszystkich dostawców, którzy do nas przyjeżdżali, panów z wydawki, na których zawsze mogliśmy liczyć jak coś się nie zgadzało z dostawami, pana informatyka, który wiele razy nam pomagał jak nam skanery padły po awarii prądu i nie tylko, panią z myjki za współpracę,a także wszystkim przedstawicielom, naszym kierowcom, współpracownikom i przede wszystkim prezesom, dyrektorom i innym osobom, o których zapomniałam wspomnieć. Dziękuję że byliście i bardzo będzie mi was brakować. Kasia

Cóż...

Godna podstawa i przyzwoity samochód to 2 rzeczy których w tej firmie nie uświadczysz na stanowisku PH... Za to pełno bajek na rozmowie kwalifikacyjnej...

@Cóż...

Wynagrodzenia PH mają w naszej firmie formę tradycyjną (podstawa+premia). Sama podstawa PH nie odbiega od średniej rynkowej. Przyzwoity czyli godziwy, należyty, znośny samochód pozostaje już kwestią gustu :)

Island
@DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.

Jesli chodzi o pracę w firmie gdzie pracuje już ponad 7lat to tak: ZALETY: - pensja na czas - podstawa + premia i umowe o prace na czas nieokreslony - samochód sluzbowy z mozliwoscia jazdy w weekendy z limitem kilometrów WADY: - flota toyot yaris z silnikami, które źle pracują, są malutkie i samochód rozpędzają do 60km/h w 15sekund a dodatkowo są założone pewnie bardzo tanie i słabe instalacje gazowe przez co samochody często się psują. - plany na niektórych rynkach(nie bede pisal na ktorym pracuje) są nienormalne, kierownik mówi, że nie od niego zależy ilość planu rozłożona a tak naprawdę kłamie w żywe oczy.. często niestety dostaje zbyt duży plan do zrobienia (a staram się maksymlanie i przez kilka lat nie bylo miesiaca gdzie nie robilem ponad 100%)... - zbytnio nielegalny system wypłat oparty na wynagrodzeniach sumy kwartalnej... W ciągu 3 miesięcy zrobiles plan raz? Spokojnie i tak nie dostaniesz pełnej premii bo w pozostałych 2 miesiacach nie udalo Ci się zrobić planu..(usunięte przez administratora) - częsty problem z kontaktem z magazynem i callcenter.. prosisz o jedno dostajesz drugie.. ustalasz date, robią na dzień później... a Ty świecisz oczami przez klientem. OGÓLNIE jako kilkuletni PH, poleciłbym prace w firmie, gdyby zarząd zrozumiał potrzeby PH i dawał im wyrafinowane dobrane do rynku a nie własnego widzimisie kierowników plany aby PH osiągali premie i faktycznie zarabiali po 4.5-5.5k PLN na czysto. Wielkim plusem ze strony DOBROWOLSKICH byłoby zmienienie flotowca firmy. Nie oszukujmy się i potwierdzą to wszyscy PH. Jest to (usunięte przez administratora) nieznający się na tym co robi. Nic, zupełnie nic nie pojmuje i cieżko z nim cokolwiek ustalić. Ulepszcie firme ! :) wywalcie go :). Dodatkowo zweryfikujcie stan techniczny pojazdów.. nie mogą się psuć. Oraz zweryfikujcie system wynagrodzenia premii jesli chodzi o kwartały.. nie jest to fajne ani uczciwe. Proszę o odpowiedź ze strony Dobrowolskich. To nie hejt, a konstruktywna opinia oparta na doświadczeniu. Pozdrawiam Was gorąco a także przedstawicieli i kadrę firmy Dobrowolscy. :)

@Island

Odnosząc się do wypowiedzi na temat opinii o pracy w firmie Dobrowolscy, czy warto? Już w pierwszym zdaniu tej wypowiedzi jest duże potwierdzenie, że można być zadowolonym z pracy jak się pracuje już 7 lat. Potwierdzę też, że pewnie z 80% pracujących przedstawicieli w naszej firmie, też ma staż pracy taki sam lub nawet większy. Oczywiście jak w każdej firmie są problemy do rozwiązania i zgłaszanie ich nie jest zakazane, więc zachęcam do otwartej rozmowy, może jest potrzeba wyjaśnienia lub dopowiedzenia jak to funkcjonuje teraz, co zostało zmienione. W każdej rozwijającej się firmie, przed kadrą zarządzającą stawiane są ambitne cele, każdy ma prawo ocenić, że są trudno osiągalne, ale historia firmy pokazuje że, można to osiągać dobierając odpowiednią strategię, rozwiązując problemy, tworząc silną kadrę. Cenimy każdą opinię i dążymy do rozwiązywania problemów. Zachęcam do bezpośredniej rozmowy w sprawie poruszanych tematów. Kontakt znany. Waldemar J.

Adam123

Witam. Jakim samochodem porusza się ph i czy jest on do użytku prywatnego?

@Adam123

Dzień dobry, aktualnie PH korzystają z samochodów marki Ford. Mogą z nich korzystać prywatnie.

Olek
@Adam123

A ja ich widziałem w ubogiej wersji Toyoty Yaris takie małe miejskie niewygodne autko chyba że to nie dobrowolscy ?

@Olek

Mamy w naszej flocie samochody tej marki. Sama wygoda, upodobania itp. pozostają już kwestią gustu :) Pozdrawiamy!

AUTO
@DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.

Jak zostaniesz kiedyś, kiedyś, kiedyśśśśśśś dyrektorem sprzedaży w firmie DOBROWOLSCY to będziesz jeździł lepszym autem. Dyrekcja na pewno jeździ lepszymi autami. Jako PH nie szukaj dobrej "fury" tylko ciśnij sprzedaż. Jak ja zaczynałem pracę w branży FMCG w roku 1995 jeździło się autem Fiat Cinquecento z kratką. Nikt nie oczekiwał luksusów. Najpierw trzeba pokazać sprzedaż, siebie jako dobrego fachowca a później wymagać.

@AUTO

że Ty pracujesz jak (usunięte przez administratora)to nie znaczy żę każdy się na to decyduje kiedyś fakt jeżdziło się seicento ale samej podstawy za PH miałeś z 4k ? a teraz ile w dobrowolskich masz(usunięte przez administratora)?

AUTO
@Kasia

- nie pracuje obecnie w firmie Dobrowolscy tylko odpisałem na wiadomość ( obserwuję ich stronę - i nie tylko ich stronę i czytam czasami wypociny niby "fachowców: z branży którzy przeważnie mają pretensje do całego świata tylko nie do siebie ) - dałem do zrozumienia, ze trzeba sobie zasłużyć na dobrą kasę i dobre auto - obecnie pracuję jako dyrektor zarządzający w dużej firmie z branży FMCG i kwotę podaną 4k możesz pomnożyć razy kilka. Jak czasami uczestniczę na rozmowach rekrutacyjnych i jak słyszę młodego człowieka przychodzącego i który pyta tylko - jakie będzie auto, czy można jeździć prywatnie do bólu to taki kandydat może pakować się i natychmiast wyjść. Nie pyta o pracę, nie mówi co może dać od siebie i jakie mieć wyniki tylko zabawki go interesują. Po zabawki kieruje do sklepu zabawkowego.

bla bla
@AUTO

Ale słaba odpowiedź, małostkowa i na poziomie małego ludka, który kiedyś dostawał wycisk i uważa, że to jedyna droga aby zacząć pracę. Myślenie typu: "ja dostawałem klapsy od ojca i wyrosłem na "człowieka" to inni też mogą dostawać klapsy". Masz w domu pralkę, czy pierzesz w balii z wodą,? Ja zaczynałem pracę jako PH i miałem od razu porządny i wygodny samochód. Wg mnie opłaca się to firmie z dwóch powodów - pierwszy widać właśnie tu - zadowolenie i motywacja do pracy pracownika, jego szacunek i podejście do pracy i pracodawcy. Drugi plus widać "na mieście". Dobre narzędzia pracy, atmosfera w pracy powodują, że pracodawca zyskuje miano prestiżowego, ma lepsze notowania na rynku pracy i zaczynają do niego napływać najlepsi kandydaci, co powoduje wzrost sprzedaży i rozwój firmy. Lepsze auto to wizytówka firmy i inwestycja w wizerunek firmy, a zapewniam że różnica w koszcie leasingu pomiędzy samochodem miernym a przyzwoitym to w porywach 200, 300 PLN. Z moich doświadczeń wynika, że pracownicy wolą zarabiać 200, 300 mniej ale mieć lepsze auto - czyli to pozorna oszczędność wyrażona w pieniądzu a jak widać wizerunkowa klapa.

bla bla
@AUTO

Przeczytałem właśnie Twój kolejny wpis. Ale musiałeś mieć w dzieciństwie słabo. "Trzeba sobie zasłużyć na dobrą kasę i dobre auto" . Żal mi ludzi o takich i podobnych poglądach. Oznacza to bowiem, że wszystko musieli w życiu "wyrywać" i "wywalczać" jednym słowem mieli przekichane. Przykre. Ja jestem zwolennikiem wspierania, rozwoju i przyzwoitego startu i pomagania na starcie. Uważam, że samochód jest częścią wynagrodzenia i jako taki powinien podlegać ocenie. To, że na rozmowach kwalifikacyjnych kandydaci pytają o to czym będą dysponować jest normalne bo dla nich cześć wynagrodzenia. Z doświadczenia wiem, że często jest decydującą kropką nad "i" jeśli mają kilka ofert pracy. To są często młodzi ludzie i ich pierwsza praca. Pozwól się im cieszyć tym startem, skoro potem będziesz ich dociskał targetami i raportami. Jeśli faktycznie jesteś dyrektorem w dużych FMCGach, to żal mi Twoich pracowników, jaką masz fluktuację z takim podejściem?

Island
@DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.

marki Toyota :) Fordy były duużo lepsze. Sam pracuje na toyocie.

Kix

Witam Chciałem napisać że w Dobrowolskich jest tak świetnie że na Śląsku najstarszy PH pracuje około 6-8mcy resztę można się domyśleć Dziękuję pozdrawiam

@Kix

Dzień dobry, Według naszych danych kadrowych najstarszy PH na Regionie Śląska pracuje nieustannie od 15 lat, nie jest jedynym pracownikiem z tak dużym stażem, jak w każdej firmie również i u nas zdarzają się rotacje jednak średni staż pracowników firmy Dobrowolscy to 11lat.

KIX
@DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.

Wrocław to nie Śląsk :D a drugi najstarszy jest kierownikiem, a dlaczego to wszyscy wiemy :D

KIX
@DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.

Proszę wyliczyć jaka jest średnia na śląsku przedstawicieli ;)

Czy pracownicy w DOBROWOLSCY Sp. z.o.o. dogadują się między sobą?

Kate

Góra z górą się dogaduje, ale z tymi na dole nie hoho

Zostaw merytoryczną opinię o DOBROWOLSCY Sp. z.o.o. - Wadowice Górne

• Jak się pracuje w DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DOBROWOLSCY Sp. z.o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.?

DOBROWOLSCY Sp. z.o.o.