Opinie o Thiermann GmbH & Co. KG w Uchte

basia

Do jakiego wieku ,przyjmują tam ludzi do pracy.Czy mając 60lat też jest szansa żeby jechać.

Hej. Jadę z moim chłopakiem na borówkę, mamy termin na 11 lipca. Czy jedzie ktoś może z zachodniopomorskiego i ma dwa wolne miejsca? Słyszałam także, że mężczyźni i kobiety mieszkają osobno, czy to prawda? Jeżeli tak, to szukam jakichś miłych dziewczyn do wspólnego mieszkania, ja mam 18 lat :) czekam na odpowiedzi

@Karolina

Witam!Dobrze słyszałaś kobiety jak i mężczyźni mieszkają osobno i osobno również pracują. Ale jak sie Wam uda to może będziecie mieli swoje hotele blisko siebie, gorzej jak traficie na hotele oddalone od siebie 50km wtedy już jest gorzej. Zawsze jednak możecie zobaczyć sie na polu:) pozdro!!!

kinga
@"zielony":)

Czy mógłbyś mi napisać czy ta borówka to juz tam ruszyła chodzi mi o miejscowość Scharinghausenn.Czy warto jechać w przyszłym tyg.Czy lepiej troszkę jeszcze poczekać,chodzi mi oto kiedy tak naprawdę zacznie sie ten sezon borówkowy na dobre.Bo podobno są osoby co już jadą na 4lipca a duzo ludzi widze że ma na 11 lipca wiec moze lepiej poczekac do poł.miesiąca.A czy we wrześniu jeszcze się zbiera jak to było np. w zeszłym roku.

Sd
@kinga

Ja również Scharingasusen. 19 lat małopolska. W tamtym roku byłem pierwszy raz na jakichkolwiek zbiorach. Zaczęliśmy ze znajomymi 17 lipca do 18 sierpnia. I udała nam się dość borówka bo pierwsze dni zarabialiśmy 70Euro netto. A nasz współlokator który już wcześniej był na miejscu otrzymywał netto 35-50 euro dziennie. Lepiej oczywiście jechać w połowie lipca. Dlaczego? Dlatego, że masz wtedy pewniejszą borówkę, wszystko dojrzewa/dojrzało. I wezmą Cię na 100%. Ja jak byłem w tamtym roku to rumunów którzy nie wyrabiali do domu odsyłali, a później już sierpień przestali, bo przez ich wyrzucanie zaczynało brakować ludzi. Ja miałem termin na 28 czerwca, nikt nie dzwonił więc i ja nie dzwonie. Dla ciekawostki dodam, ze w tamtym roku miałem termin na 3 lipca, a dostaliśmy telefon 14 :) A i wszystko zależy od chęci. Dużo jest tam (sorki za wyrażenie) polaczków cebulaczków, co by od ręki chcieli 10tys ;d

@kinga

Witam! Borówka już sie dawno rozpoczęła tylko problem jest taki że tam jest paskudna pogoda i tej borówki jest bardzo mało. Jest kilka grub na borówce ale głównie są to ludzie którzy zostali z truskawki i szparaga. Borówki jest bardzo mało i te grupy które tam są robią tylko "przeloty" a potem idą na plewienie .Oczywiście ściągają po kilka osób na borówke ale to tylko po to żeby "pouzupełniać" braki na hali czy na polu. Wszystko zależy od pogody, jeśli przez nastepny tydzień będzie dobra pogoda i będzie grzało:) to borówka się rozkręci. Proponowałbym poczekać ale wybór nalezy do Ciebie:) A na Scharinghausenn nie ma żadnej borówki(poza tą młodą posadzoną w tamtym roku:) ) Scharinghausenn to siedziba firmy gdzie się rejestrujesz itp borówka jest 6km dalej:) pozdro!!!

pomorskie...
@Karolina

Hej. Mam 19 lat. Razem z chłopakiem mamy termin również na 11 lipca. Jedziemy samochodem z pomorskiego. Jeżeli macie jak dojechać do pomorskiego to możemy jechać razem ;-)

Kielc

Znalazłaś? ;)

krzych756

Witam razem z dziewczyną mamy wstępny termin na 11 Lipca jedziemy z Podkarpacia. I mam pytania do ludzi którzy byli w tamtym roku: -Ile tak średnio wynosi dniówka ? -Ile potrącają ci co tydzień ? -I jaka stawka jest za kg borówek, czy jaka tam jest miara zarobkowa.

@krzych756

Witam! Nie ma czegoś takiego jak średnia dniówka bo zarobki uzależniona jest od pola, odmiany, grupy i predyspozycji indywidualnych, ale jak miałbym juz napisać ile średnio można wyciągnąc to około 40-50 euro. Nie ma potrąceń tygodniowych tylko codzienne. Kazdego dnia odciągają Ci 5,90E w tym masz spanie, jedzenie(obiady), sprzątanie hotelu(kuchni, łazienki itp) oraz dojazd do sklepu 2 razy w tygodniu , masz tez w tym ubezpieczenie dla pracownika sezonowego. Za kg borówki płaca około 75-80 euro centów ale zdarzają się sytuajce kiedy płacą mniej( jesli borówki jest bardzo dużo) lub dużo dużo więcej( np na początku sezonu i na końcu kiedy tej borówki nie ma i trzeba jej dosłownie szukać, wtedy płacą nawet po 2 E za kg i więcej:)

Czy jedzie ktoś na borówkę z woj.warmińsko-mazurskiego lub podlaskiego.Termin 11 lipca.

Emi

Czesc ja z chłopakiem mam termin na 11 lipca. Jestesmy z województwa Warmińsko- Mazurskiego

@Emi

Ja też jestem z warmińsko-mazurskiego, a czy już do Was dzwonili żebyście przyjeżdżali.Pozdrawiam.

Emi

Hej dzisiaj dzwonili zeby przyjechac.

@Emi

Na którego jedziecie.

Serwisant

OK

Różne

Przem

Termin mam 11 lipca, jestem z Wielkopolski, ma może ktoś wolne miejsce w aucie, bo nie mam transportu?

paweł

Siema! Jest ktoś chętny z podkarpacia do zabrania się ze mną na zbiór borówki jeśli tak to proszę o kontakt na meila. Jade wygodnym busikiem bezpośrednio do firmy. Mój meil to spir1@wp.pl

Zbiory

Wszyscy z podkarpackiego z 11 lipca pisać, może zorganizujemy jakiś transport. marcind2691@interia.pl

anna

hej i ja jestem z podkarpacia

Zbiory

Jestem z Podkarpacia i mam na 11 lipc, są tu takie osoby może zabralibyśmy się razem, pozdrawiam

@Zbiory

Hej jedziesz pierwszy raz czy którys,bo ja pierwszy.Masz może meila to podaj.

Czy wiecie moze czy borowka juz ruszyla.

MAŁA
@ja

JESTEM Z ŁÓDZKIEGO I MAM WYJAZD NA 4 LIPCA MOŻEMY JECHAC RAZEM

nowa
@MAŁA

Hej ja tez jestem z łódzkiego,jadę pierwszy raz sama masz meila to bym do Ciebie napisała.

MAŁA
@nowa

mariola.oluszczyk@onet.pl napisz to porozmawiamy.

nowa

Hej czy jest ktoś kto tak jak ja jedzie pierwszy raz na borówkę,chodzi o jakieś kobitki najlepiej z woj.łódzkie ale niekoniecznie.chciałabym jechać z jakąs inną dziewczyną,dziewczynami zawsze to rażniej i wezmą nas jako grupe razem możemy być na pokoju i razem w grupie pracować,bo pracuje się tam w grupie.Jak cos to piszcie.

dawid

A ma ktoś termin na 7 lipca z Podkarpacia? :D

Borówka

NICKU, PODAJ EMAIL BO CHĘTNIE BY. SIĘ Z TOBĄ ZABRAŁ

Wyjazdowicz

Cześć, mam termin na 4 lipca. Może ktoś coś powiedzieć jak wyglądają tam zarobki na borówkach ? I ile wcześniej dzwonią, czy lepiej samemu sobie dzwonić i pytać się czy można już przyjechać. I jak wcześnie trzeba przyjechać ( dzień przed rozpoczęciem pracy, czy wcześniej ? )

xyz
@Wyjazdowicz

Z reguły to oni sami dzwonią na kiedy chcieliby, aby ktoś przyjechał. Telefon możesz dostać nawet trzy dni przed

xyz
@Wyjazdowicz

kaja

Czy ktoś był w zeszłym roku na borówkach i może napisać jak było czy sezon był udany.

nicku

Papiery wysłałem. Czekam na papiery z ich strony. Termin wstępny na 11.07.2016 r. Jadę z wielkopolski. Mogę zabrać jedną osobę z tego rejonu, która także jedzie na borówki w tym terminie (ewentualnie dwie os. -wiadomo bagażu może być dużo:). Proszę o kontakt pod tym wpisem. Generalnie słyszałem, że przyjeżdżający razem są lepiej postrzegani jako zespół do pracy (oczywiście nie wiadomo na 100% ile w tym prawdy).

Bale
@nicku

Hej masz jeszcze wolne miejsce w aucie, bo tez jestem z wielkopolski i mam termin na borówkę 11 lipca?

Lublin

czyli generalnie w tej pracy mozna albo dobrze trafić tzn na dobra pogodę, dobre pole lub złe...a jak stoi sprawa z za zakwaterowaniem, wyzywieniem??

Lublin.
@Lublin

Też jestem z Lublina. Co do zakwaterowania to luksusów nie ma ale da się to przetrwać, a jeśli chodzi o wyżywienie to obiady są codziennie, a śniadanie i kolacja we własnym zakresie.

adam
@Lublin.

Hej ja też jestem z Lublina mam jechać w tym roku pierwszy raz na borówkę.Czy możesz mi napisać jak jest na tej borówce,jak ktoś pierwszy raz jedzie to idzie troche zarobić,jak było w tamtym roku.Od kiedy do kiedy można tam pracować przy zbiorach borówki.

@adam

hej napisz mi na priv fuba883@poczta.onet.pl

ola

Cześć wszystkim ja tydzień temu wróciłam z Scharinghausenn,byłam tam niecałe 3tyg. i powiem wam że jest lipa byłam na hali mało pracy truskawki nie ma przez deszcze i stwierdziłam że nie ma sensu dłużej siedzieć w końcu po to człowiek tam jedzie żeby zarobić a w tym roku nie było szans.A za obiady i mieszkanie codziennie odciągają.Byłam tam 2lata temu to było zupełnie inaczej.W tym roku nie polecam Wam tam jechać,jeśli chcecie zarobić.Może na borówce będzie lepiej ale z truskawką szkoda gadać

Gab

wysyłałam tylko dokumenty, i nic nie przyszło z powrotem ale jak dzwoniłam to mówili że wszystko w porządku, ja wyjeżdżam z Małoposki, i czym tak wgl tam jedziecie ?

ona
@Gab

A to w tych dokumentach co Ci przysłali do wypełnienia i wysłania miałaś podaną datę wyjazdu,a umowy nie zawsze przysyłają nieraz od razu dzwonią.A jak dzwoniłaś to nie powiedzieli Ci na co.Do jakiej miejscowośći byś jechała bo do Scharinghausen.Sama jedziesz czy z kimś.

Lublin

Hej jestem z Lublina, Jedzie ktoś może z Lublina lub z Lubelskiego 11 lipca? zadziwiające jest, że na dokumencie przysyłanym nie jest opisana stawka, ani rodzaj wykonywanej pracy i przy czym

kk
@Lublin

Praca jest na akort więc nie ma stawki godzinowej,a gdzie się będzie pracowac to dowiesz się jak będą po Ciebie dzwonić,wtedy mówią przy czym się będzie pracowało.Ten termin to borówka,pole albo hala.

Zostaw merytoryczną opinię o Thiermann GmbH & Co. KG - Uchte

• Jak się pracuje w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thiermann GmbH & Co. KG?

Thiermann GmbH & Co. KG