Opinie o Thiermann GmbH & Co. KG w Uchte

jaaa

Też jadę pierwszy raz ale nigdzie nie miałam napisanej daty na wyjazd na borówki.

ona
@jaaa

Cześc ja tez jadę pierwszy raz,z jakiego województwa jesteś.Jedziesz sama może byśmy się zgadały i razem pojechały.A dostałaś już umowę tam musisz mieć podany termin wyjazdu.

mario
@jaaa

Też mam termin 11 lipca i z wielkopolski jestem

Basiek
@ona

basia389@amorki.pl

Basiek

Witam wszystkich, pierwszy raz mam jechać na borówki do tej firmy. 11 lipca miałam zapisany w papierach termin. Proszę o kontakt osoby które mogły by udzielić mi istotnych informacji

@Basiek

Masz jakiegoś meila żeby się z Tobą skontaktować,ja tez mam jechać pierwszy raz.

Bangladesz

Był ktoś tam już? Może opowiedzieć czy warto się tułać tam do pracy?

Mona

Hej ja ma termin na borówkę na 11 lipca ,jestem z woj. śląskiego, ma ktoś może ten sam termin wyjazdu ? w grupie zawsze raźniej;-)PISZCIE NA MOJEGO E MAILA moni24@onet.eu .Pozdrawiam

Serwisant

OK

Różne

ona

Cześc dziewczyny czy są tu jakieś kobitki co maja jechać pierwszy raz na borówkę do tej firmy,piszcie na meila dariakus77@wp.pl

paweł

Cześć! Jedzie któs pierwszy raz na borówke z podkarpacia??

Dawid
@paweł

Tak,ja jadę z Jarosławia :D

Borówka

Ja jadę pierwszy raz, skąd jesteś ?

@Borówka

Ja jestem z łódzkiego a Ty.Na kiedy masz termin bo ja mam 28czerwiec ale podobno mało kto jedzie dokładnie w podanym terminie prawie zawsze są opóznienia,jak widziałam wcześniejsze wpisy to ludzie z terminem np na 10kwietnia jechali 10maja.

Czy ktos będzie jechał w tym roku pierwszy raz na borówkę.

ania

Czy ktoś wrócił niedawno i wie jak wyglada sytuacja z truskawką na hali czy jest duzo warto jechać,a może wiecie kiedy zacznie się sort borówki,będę wdzięczna za każdą informację pozdrawiam.

Ciekawy

Witam, zastanawiam się czy jest jeszcze możliwość podjęcia pracy na zbiór borówek i złożenia aplikacji? Oraz jak tam wyglądają zarobki, koszty zakwaterowanie i wyżywienie, ile kosztów pobiera pracodawca oraz warunki zakwaterowania i ubezpieczenie?

nowa

Cześć czy są tu jakieś dziewczyny które tak jak ja mają jechać po raz pierwszy na borówkę.Ja mam termin na 28czerwca,może jest ktoś z podobnym terminem lub poczatek lipca i też ma jechać sama,może udałoby nam się zgadać i pojechać w tym samym czasie.Ja jestem z woj.łódzkiego jak coś to piszcie.Pozdrawiam.

zielony1zielony@wp.pl

Doktorek

Niestety ale trzeba mieć 18

szymoo

Cześć. Mam małe pytanie. Mianowicie czy żeby jechać na zbiór borówki trzeba mieć ukończone 18 lat?

iza

Cześc czy ktoś może mi napisać do kiedy jest praca na hali przy truskawce i czy można zostać pózniej na borówce.I czy sort truskawki i borówki odbywa się na tej samej hali.I czy borówka może zacząć się już w czerwcu,czy zazwyczaj w lipcu.

Doktorek

Podasz e-mail. Mam parę pytań. Pozdrawiam.

"zielony":)

Witam! Zbierając borówkę trzeba ją przebierać tzn do twojej skrzynki nie mogą trafić borówki które są miękkie (psujące się=stare), uszkodzone oraz głównie takie które są jeszcze zielone od dołu. Jak się stoi juz przy krzaku to gołym okiem widać które owoce zbierać a które musza zostać na krzaku:) A segregacja na hali i tak jest(ludzie przy taśmie +skaner) ale lepiej nie przesadzać ze zbieraniem np zielonych bo można za to dostać kare od kontrolujących:) Zbiór borówki trwa od lipca do końca września ale były tez sezony gdzie zostawała grupa i zbierała do połowy października.Zarobki to sprawa która zależy od wielu czynników,zależy od grupy do jakiej sie dostaniesz, od pola, od odmiany(borówka wielkości czereśni a ziarna pieprzu, jest różnica)głównie od pogody i od tego jak kto potrafi szybko zbierać. Wydaje mi się ze jak ktoś ma choć odrobinę chęci to dziennie spokojnie te 40-50euro zarobi.Pozdro!

"zielony":)

Witam! Sprawa z minusami wygląda tak że coś w tym prawdy jest ale tez nie do końca. Chodzi o to że czasami są sytuację kiedy zostają na zbiór borówki osoby z truskawki(norma) oraz osoby które były na szparagu. W takiej sytuacji kiedy jest za dużo ludzi chcąc wyeliminować osoby najsłabsze,tak się właśnie robi. Ale nie jest to reguła. Są też sytuacje kiedy przyjeżdżają osoby na zbiory, które zbieranie borówki traktują jako kare, lub wyjeżdżają tylko po to żeby się oderwać od polskiej rzeczywistości, rodzin, pracy itp i chcą sie tylko zabawić. Takie osoby ostro melanżują, potem nie mają siły zbierać, ledwo stoją w rajce trzymając się krzaka, co 10 minut chodzą na papierocha i pogaduszki. W takiej sytuacji chyba jest wskazany"odsiew" takich osób od osób które przyjeżdżają chcąc zarobić. Ogólnie tymi minusami to bym się aż tak nie przejmował. Znam sytuację gdzie dziewczyny miały po 8 minusów i jakoś przepracowały te 2 miesiące:) Jeśli trafisz na dobrego grupowego/grupową i będzie widział że sie starasz a Ci za bardzo nie "idze" to Ci pomoże i inni tez. Co do tego że osoby które jadą pierwszy raz na pewno nie dorównają tym którzy jeżdzą od lat to nie jest to prawda. Znam osoby które przyjechały 1 raz i zbieranie wcale im nie szło ale po kilku dniach nabrały takiej wprawy że były na pierwszych miejscach list osób najlepiej zbierających=zarabiająch. Są osoby które zbierały ponad 150Kg dziennie i miały dniówki wysoko ponad 100euro ale są tez "ASY" które zarabiają po 12do 20euro( Ci melanżujący:)) Praca na borówce jest pracą indywidualną, oczywiście zbiera sie w swojej grupie ale każdy jest rozliczany na podstawie swojego kodu(w biurze i grupowe po przyjeździe Ci wytłumaczą) i zarabia w trybie akordowym. Pozdro!

DawidPODK
@"zielony":)

A możesz mi napisać jakie były zarobki rok temu? I ile można zarobić przez 4 tygodnie jak jest w miarę ładna pogoda i jest ciepło?

@"zielony":)

Dzięki zielony za odpowiedż.a mżesz mi jeszcze napisać czy te borówki to oprócz zbierania trzeba jeszcze jakoś przebierać ,segregować czy tym zajmują się już osoby pracujące na hali.I czy zbiór borówki to jest lipiec sierpień czy we wrzesniu też się jeszcze zbiera bo na ich stronie jest napisane że trwa do końca września.

"zielony":)

Witam wszystkich!:) Można śmiało napisać że oficjalnie to sezon na borówkę już się rozpoczął, chodzi mi o to że zbierana jest juz borówka w tunelach ale jest to dosłownie kilkanaście skrzynek dziennie. Zbiera kilka kobiet "z doskoku" tylko przez godzinę lub dwie dziennie. Co do zbioru borówki właściwej to najwcześniej będzie może koło 25 czerwca może 1 lipca, wszystko zależy tylko i wyłącznie od pogody. W zeszłym roku zaczęło sie wszystko rozkręcać po 7-10 lipca, oczywiście wcześniej były "przeloty". Przyjeżdżała grupa kobiet z truskawki ale to były tylko przeloty. Sezon na zbiór borówki trwa przeciętnie od lipca do września. Chociaż były też sezony gdzie zostawała jedna grupa i zbierała borówkę do połowy października. Wszystko zależy od pogody i od tego kiedy będą gotowe do zbioru najpóźniejsze odmiany. Co do godzin pracy to pracuje się średnio od 7 do 18 w tym masz przerwę od 12-14 i w tym czasie wracasz na swój hotel na obiad,mała drzemkę, no chyba że hotel masz baaaaaaardzo daleko to jesz obiad na polu w specjalnym namiocie który jest do tego przystosowany.

@"zielony":)

A czy to jest prawda że dostajesz jakieś minusy i po3 jest zjazd do Polski,chodzi o to chyba że słabo zbierasz,jak jest na tej borówce trzeba uzbierać jakąś określoną ilość żeby nie dostać kreski,przecież osoby co jadą pierwszy raz na pewno nie dorównają tym którzy jeżdżą od lat.Czy praca przy borówce jest pracą indywidualną czy zbiera się w grupach.Proszę o jakieś informacje na ten temat.Z góry dzięki.

Zostaw merytoryczną opinię o Thiermann GmbH & Co. KG - Uchte

• Jak się pracuje w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thiermann GmbH & Co. KG?

Thiermann GmbH & Co. KG