MOOSE Centrum Języków Obcych

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o MOOSE Centrum Języków Obcych

somebody

Absolutnie nie polecam pracy w tamtym miejscu pracy, chyba że komuś bardzo zależy na otrzymywaniu mizernych zarobków, podwyżek o złotówkę oraz marnowaniu ogromnej ilości czasu na dojazdy.

Natalia
@somebody

do każdej pracy trzeba dojechać, jaki wpływ ma na to pracodawca jak ty daleko od firmy mieszkasz? ??

Xavier
@Natalia

Chyba inaczej dojechać do pracy na 8 godzin i wrócić do domu niż jeździć do każdego ucznia osobno, logiczne chyba, że koszty i włożony czas są nieporównywalnie większe.

Jolanta
@Xavier

Dużo czasu w ciągu dnia potrafią zabrać takie dojazdy? Nie ma tu zadnego zwrotu za paliwo albo czegoś takiego?

Hej, czy ktoś prosił kiedyś o podwyżkę stawki godzinowej i ostatecznie mu się to udało?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w MOOSE Centrum Języków Obcych?

Kit

Jako nauczyciel umowy na stałe (umowy o pracę, gdyż domyślam się, że o niej mowa) się nie otrzyma. Obowiązuje wieczna umowa zlecenie.

Agnieszka
@Kit

Takie warunki jasno komunikują od początku? Czy po czasie się to okazuje?

Tom
@Kit

Ile godzin miesięcznie zapewniają, w samym Wrocku?

Hej
@Tom

Śmieszna ilość godzin Po 5 w tygodniu, dramat

Magdalena
@Hej

Z czego to wynika? Za dużo ludzi jest zatrudnionych czy mało grup się tworzy? Ile na godzinę zarabia lektor?

Emilly

W gruncie rzeczy wszystko w porządku, nie mniej na 10 terminów wypłat spóźnili się aż 8 razy. Oprócz tego nie można do niczego innego się przyczepić

Adaś
@Emilly

Nigdy nie ma opoźnień, w umowie liczą dni robocze a nie kalendarzowe. Dlatego może wydawało ci się, ze jest po terminie. Jak odejmiesz sobie soboty i niedziele to wszystko się zgadza.

Daquing
@Adaś

Niestety. Spóźniają się. Szkoda słów.

Lektor

test na poziomie pre-intermediate - uczniowie w liceum takie pisza. Dodatkowo wypowiedz ustna na jakis temat

pytali cos o metody np callana o sposoby motywowania uczniow

Lidia

Cześć, mam prośbę odnośnie ofert pracy na Lektora, bo nie wszystko jest dla mnie jasne. Czym się różni praca Lektora od Lektora VIP, wyjaśni ktoś? Widzę dwa rodzaje ofert i nie wiem, co wybrać.

Aleksander

A kiedy to super się skończyło i co się wtedy zaczęło dziać? Mógłbyś też napisać o co chodzi z tą umową, że nadaje się do prawnika?

inga
@Aleksander

zapewne podpisala umowe, zeby tylko miec jakies zatrudnienie, a potem chciala ja zerwac i zdziwila sie, ze musi placic kare :-) ludzie zacznijcie czytac co podpisujecie! ja tez konsultowalam umowe z prawnikiem przed podpisaniem, bo zawsze tak robie i coz, umowa jest w pelni zgodna z prawem, jasna i logiczna, a jak czegos nie rozumiesz, to panie w biurach obslugi tlumacza, zanim zlozysz podpis.

Lidia

Hej, szukałam ofert i tak się złożyło, że znalazłam do nich ogłoszenie na lektora języków obcych. Można wiedzieć, jak płacą na godzinę i jaka jest umowa zawierana na początek? Ciekawe, czy jest szansa na normalną umowę.

ogień

Pracowałem w tej szkole przez ponad 1,5 roku. Problemy, nieterminowość i niepełność wypłat, ignorowanie próśb, przydzielanie małej ilości uczniów... (usunięte przez administratora) Prawda jest taka, że samemu łatwiej znaleźć klientów biznesowych i prywatnych, którzy zapłacą więcej niż szkole. Nie pracuję z Nimi od ponad 3 lat i bardzo się z tego cieszę...

Aneta
@ogień

Napisałeś, że nie pracujesz już w firmie od 3 lat. Przecież przez tak długi okres czasu warunki zatrudnienia mogły się sporo zmienić. Może ktoś z obecnych pracowników wypowie się jeszcze na temat pracy w MOOSE Centrum Języków Obcych? Jak jest teraz?

joe
@ogień

dodam jeszcze ze pracodawca zupelnie nie dba o zadowolenie pracownikow lecz wylacznie o swoj zysk.

@joe

To chyba normalne, że dba o swój zysk... Przypominam ci, że to w tej chwili jedyna szkoła co płaci wszystko bardzo terminowo. Tak zupełnie serio to raczej nie słyszałam aby ktoś był z nich niezadowolony. Oczywiście wszyscy chcemy zarabiać więcej i pewnie oni też powinni nam więcej płacić. Ale co roku się poprawiają.

@ogień

To akurat są kłamstwa i to poważne. Terminowość i pewność wypłaty to akurat jest u nich na super poziomie.

@Aneta

Jest na 4 z małym plusem. Trochę za mało płacą ale traktują cię bardzo dobrze i masz mnóstwo godzin. Czego chcieć więcej. No i teraz chyba jednak spora renoma na rynku. Może nie zawsze tak było, tego nie wiem ale od 5 lat, odkąd tam pracuje, tak właśnie tam jest.

Dawid
@ogień

Można się z Tobą jakoś skontaktować?? Chodzi o rozwiązanie umowy.

phantomy
@Dawid

Cześć, dowiedziałeś się jak to wygląda z rozwiązaniem umowy? Też próbuję się dowiedzieć :(

Wrona

Wręcz przeciwnie.

Jolanta
@Wrona

twój komentarz nie brzmi pozytywnie... co się stało? podziel się tym, może pomożesz coś innym jak opiszesz sytuację.

kitters
@Prawdziwa nauczycielka

potwierdzam zawsze wszystko OK

kirsin

Mój czas w MOOSE trwał ponad rok czasu. Procesem rekrutacji był test z 20 pytaniami plus minutowe nagranie dotyczące wylosowanego pytania. Po tym zostaje się ocenionym i ewentualnie zatrudnionym. Następnie nachodzi szkolenie, czyt. puszczenie nagrania i oglądanie go na TV (za czas spędzony na szkoleniu nie otrzymuje się wynagrodzenia- co samo w sobie mnie nie burzy, ale fakt, że jeżeli po szkoleniu, a przed rozpoczęciem pracy, zrezygnujemy jesteśmy zobowiązani do zwrotu kwoty szkolenia- parę setek). Sam dobór studentów i grafiku należy pochwalić, układamy go pod siebie, sami kontaktujemy się z uczniami, nie trzeba brać każdego chętnego. Znaczącym minusem są oczywiście dojazdy i koszty z tym związane (np. parking na czas zajęć). Firma zwraca za paliwo powyżej iluś kilometrów. Wypłaty wypłacane są na czas. MOOSE zastrzega sobie 16 dni roboczych, choć zawsze były one wcześniej. Praca z biurem bywała różna. Na początku była fantastyczna, po zmianie pracownika znacznie się pogorszyła. Największym minusem jest prowadzenie dziennika oraz postępów uczniów. Robi się to w swoim prywatnym czasie. Mnie, pod groźbą nie otrzymania ostatniej wypłaty, zmuszono do wypełnianie pól (które swoją drogą były zrobione- czysta, ludzka złośliwość przełożonej). Stawka godzinowa jak za pracę, którą trzeba wykonać (zaplanować zajęcia, poświęcić czas na dojazd, opisać w dzienniku) jest śmiesznie niska. Na plus są opłacane składki. Minus to niemożność otrzymanie umowy o pracę. Umowę zawiera się na rok lub dwa. Kończąc przygodę z MOOSE chciałam rozwiązać umowę chociaż tydzień wcześniej, oczywiście powiedziano mi, że muszę płacić karę. Dodatkowym utrudnieniem, przy próbie skończenia umowy wcześniej, jest fakt, że sami musimy znaleźć zastępstwo na nasze miejsce. Musi być to osoba z nie gorszą znajomością języka od nas, gotowa przejąć wszystkich naszych uczniów (główny powód, dla którego zachęcam do rocznych umów). Wraz z moim odejściem odeszli też moi uczniowie, co było głównym powodem niechęci koordynatorki do mnie. Bezczelnie zarzucono mi zniechęcanie studentów. Myślę, że przydało by się jej więcej profesjonalizmu i pokory. Praca zdecydowanie dla osób na emeryturze chcących dorobić, bądź osób, które nie mają aktualnie innych opcji.

Lektorka

Jako niedoszly pracownik nie polecam podpisywania z ta firma umowy. Niestety z przyczyn losowych nie mogla podjac u nich zatrudnienia (bo i tak nie dalabym rady wyrobic przydzielonych godzin), wiec zrezygnowalam i obciazyli mnie kara w wysokosci 1200 zlotych. Moj blad: niezbyt dokladne wglebienie sie w umowe. Niestety, wydaje mi sie ze kazda proba odejscia z pracy traktowana jest jak zerwanie umowy i obciazona kara. Zarabiaja nie tylko na uczniach, ale i nauczycielach.

Izabela
@Lektorka

Ale jak to obciążyli karą? Nie rozumiem? To ile tych godzin było do wyrobienia?

Joe
@Lektorka

Zgadza się.

Wrona

Przyzwoita szkoła. Płaci i zapewnia uczniów. Wszystko legalnie i uczciwie. Zero niedomówień. Czego chcecie więcej ?

arek

Nie polecam

Adaś

Przepraszam Anna ale niezłe bzdury napisałaś. Albo nidy u nich nie pracowałaś albo pomyliłaś szkołę. Celowo zmieniłaś ich największe zalety w wady i na odwrót. Akurat uczniów to im nie brakuje bo cena jest bardzo atrakcyjna. Odczuwają to nauczyciele bo nieustannie są proszeni o przyjmowanie nowych godzin. Umowę można podpisać w każdy możliwy sposób, także w biurze, zmysliłaś to tragicznie. Stała liczba godzin jest wielką zaletą dla nauczyciela ale także dla ucznia. Nauczyciel ma stałe wynagrodzenie a uczeń jak nie da rady odbyć lekcji to może to zrobić w przyszłym miesiącu. Nie jest prawdą,że musisz się tłumaczyć po zakończeniu umowy gdzie pracujesz . Nie możesz tylko przez 2 lata uczyć klientów, których u nich uczyłaś ale to chyba jest bardzo logiczne. Pracować możesz gdzie chcesz zarówno podczas jak i po umowie. Praca u nich ma także wady ale chciałas im bardziej zrobić na złość zamiast realnie opisać problemy. Z tajemniczym klientem to akurat prawda ale jeżeli jesteś uczciwa to chyba ten problem cię nie dotyczy.

Onoff
@Adaś

Jesteś pracownikiem szkoły?

Tanzi
@Onoff

Wątpię by był. Ale to wszystko co tamta użytkowniczka napisała to prawda.

Asia

Gadacie bzdury. Umowa ma okres wypowiedzenia, jeżeli chcesz ją od razu zerwać płacisz karę. Ale jest ona niższa od innych szkół językowych. Jeżeli masz sytuację losową, możesz rozwiązać umowę bez kary, często od razu. Oczywiście, że zarabiasz trochę mniej niż na swoich korepetycjach. za to masz uczniów, podatki zapłacone i składki zapłacone. To chyba uczciwe.

Nie polecam pracy w tej szkole. W ankiecie zaznaczalam jakie osoby chce uczyć, ale zawsze przydzielano mi całkiem inne. Dzielnice pracy tez był KOMPLETNIE oddalone od tych które zaznaczalam :) wypłata to marne grosze, większość szkoła bierze dla siebie. Do tego żeby wykręcić się z umowy, trzeba znaleźć sobie ofiarę na swoje zastępstwo…. Do tego płacenie kary, gdy chce się odejść ;) NIE POLECAM

nobody
@Kasia

hej, czyli nie ma okresu wypowiedzenia?

Niezadowolony
@nobody

Okres wypowiedzenia to 2 miesiące, licząc od miesiąca następującego POD WARUNKIEM, że znajdziesz osobę o tych samych kwalifikacjach na swoje zastępstwo. Także brak słów...

Zuza

To może jeszcze ja się wypowiem. Zarobki są niskie w stosunku do tego, ile klient płaci za lekcję. Wypłata w okolicach 2 dekady miesiąca. Oczywiście sami się godzimy na takie warunki podpisując umowę. A i jeszcze jedno trudno się wykręcić i rozwiązać umowę (w biurze poinformowali mnie, że koniczne jest znalezienie zastępstwa za siebie, bo jak nie to płacę karę).

Weronika
@Zuza

Nieprofesjonalna szkoła. Szkolenie wyglądało tak, że zostałam zostawiona sama w pokoju, puszczono mi filmik 2,5 godzinny, a Pani(usunięte przez administratora) poszła do innego pokoju i rozmawiała przez telefon. Zero profesjonalizmu. (usunięte przez administratora) Zachwalają swoją firmę jeśli chodzi o elastyczność, a kiedy poprosiłam o mniejszą liczbę uczniów ponieważ fizycznie nie jestem w stanie rzetelnie prowadzić lekcji. Spotkałam się z odpowiedzią "inni nauczyciele mają po 8 uczniów", proszę zadzwonić do przypisanych uczniów i się umówić. Najwidoczniej jakość prowadzonych lekcji totalnie się nie liczy, ledwo mam czas żeby dojechać do ucznia i przeprowadzić lekcję, nie wspominając o przygotowaniu sensownych i wartościowych materiałów. Szkoła twierdzi że posiada najlepszych nauczycieli na rynku. Na jakiej podstawie? Nie zostały sprawdzone żadne moje kompetencje ani sposoby uczenia, równie dobrze mogłam nakłamać w CV pod względem swojego doświadczenia. Sprawdzono jedynie jakość mojej wypowiedzi przy rozmowie kwalifikacyjnej, ale co z tego? Jedno to mówić i mieć zdolność prowadzenia konwersacji w obcym języku a kompletnie oddzielną sprawą jest nauczanie tego języka i posiadanie podejścia do ucznia. Lepiej na własną rękę szukać klientów bo wychodzi na to samo, z większym zyskiem i bez niepotrzebnych problemów.

Jak się pracuje z ludźmi z MOOSE Centrum Języków Obcych?

M. K.

Pracuję z MOOSE od niedawna i zapowiada się długa i owocna współpraca! :) Cenię sobie zatrudnienie w tej firmie za dobrą organizację pracy, super zatrudnienie i możliwości rozwoju.

Zuza

Moja współpraca z MOOSE póki co przebiega mega przyjemnie! Fajna grupa ludzi, fajne warunki zatrudnienia i w ogóle złego słowa powiedzieć nie mogę. Zdecydowanie idealne miejsce dla miłośników języków :)

kandydat

Byłam na rozmowie - przebiegała w milej atmosferze. Pytaja o doswiadczenie i preferencje w nauczaniu. Test jezykowy jest na poziomie B2 i C1 - przyjmuja powyzej 75%. Generalnie moim zdaniem poziom jest taki jaki powinien miec nauczyciel. Nagranie 1min na wylosowany temat - pytania łatwiejsze niz na maturze. Stawki proponowane za lekcje sa smiesznie male.

Jerzy

Poszukiwani obecnie nauczyciele? Tutaj komentarze zalane są opiniami klientów a pracownicy wiele informacji nie zdradzają. Jest pewny parking dla pracowników?

Emigrantka

Jak ktoś napisał wcześniej najlepszą rzeczą w tej szkole jest to ,że sprawdzają język u każdego kandydata. Niektórych pewnie to zniechęca ale jest to sprawiedliwe i bardzo podoba się uczniom. Nie jest też prawdą, że trzeba mieć znajomości aby u nich pracować . Po prostu zdajesz i potrafisz uczyć i masz szansę na pracę. W moim przypadku wróciłam po 10 latach z Anglii . Uczyłam dzieci angielskie co wierzcie nie jest wcale przyjemne. Stawka jaką mi zaproponowali jest taka sama jak w szkole w Anglii, tylko tutaj jest to brutto a tam już to było na rękę. Próbowałam dostać się w Polsce do liceum ale niestety nikogo nie interesowała moja znajomość języka tylko czy mam pełne uprawnienia pedagogiczne. (mimo że niby nie mają nauczycieli). Byłam na kilku innych rozmowach i prawdą jest, ze niektóre szkoły płacę jeszcze więcej. Ale za to wymagają bardzo konkretnych godzin i mają dla ciebie np: tylko 2 godziny. w tygodniu. W Moose, przynajmniej z angielskiego, zawsze masz komplet godzin i masz elastyczność, tj. sama umawiasz się na zajęcia, możesz sobie je odwoływać, przekładać , dopasować itp. Nauczyciel angielskiego to teraz taki wolny zawód, każdy pracuje w kilku szkołach, ma swoje lekcje itp. Dla mnie to jest super. Prawdą jest też, że dla niektórych osób dojazd na lekcje może być uciążliwy. Wtedy możesz tej lekcji nie przyjąć i brać lekcje w miejscach gdzie ci pasuje i nie zabiera ci to dużo czasu. Niektóre dziewczyny nie lubią też różnorodnych lekcji , wolą żeby wszystko było od A do Z , wtedy praca w jednym miejscu, na przykład w SP może być dla nich lepsza. Odwalasz lekcje od od 8 do 11 i masz tydzień z głowy. Ja wolę jednak coś innego.

Pysia
@Emigrantka

W jaki sposób sprawdzają język ? Z tego co słyszałam to jest jakiś test ? czy gdzieś znajdę taki test w internecie ? Możesz podrzucić jakiś link ? Słyszałam dużo dobrych rzeczy o nich ale jakoś nigdy nie składałam podania. Czy każdego zapraszają na rozmowę czy tylko wybranych ?

Agusia
@Pysia

Test nie jest bardzo trudny, spokojnie jak znasz język to idziesz dalej u mnie miał 20 pytań, losowałam też pytanie do wypowiedzi. Nie sprawdzają testu przy tobie więc nie wiesz jak ci poszło, na teście jest trochę gramatyki, przyimki, trzeba utworzyć przymiotnik od rzeczownika itp. Raczej średnio rozgarnięty nauczyciel poradzi sobie. W necie można znaleźć test u nich jeszcze sprzed 15 lat, więc nie jest już aktualny. Testy chyba co roku są nowe. Jak zaliczysz to po kilku dniach dzwonią i zapraszają na podpisanie umowy albo jeszcze jakieś dodatkowe ustalenia. Przemyśl sobie dokładnie gdzie chcesz mieć lekcje przed drugim etapem. U mnie było tak, że miałam to dobrze przemyślane i na drugi dzień po podpisaniu umowy miałam już komplet godzin, większość uczniów mogłam sobie w zasadzie wybrać sama, ale mają tutaj jeszcze kwalifikację do określonych uczniów lub poziomów. Jeżeli test i wypowiedź poszła ci tak sobie to nie dostaniesz klientów biznesowych albo na wysokich poziomach, to oznacza że nie będziesz miała z tego tytułu dopłat. ,Najwięcej zarobisz jak będziesz mieszkać na krańcach Wrocławia i jeszcze będziesz miała samochód. Wtedy jest trudno z lektorami tam i za wszystko masz dopłaty. Uczniów masz w zasadzie rzut beretem a zarabiasz nawet dwa razy więcej niż w innych szkołach.

Lektorka
@Pysia

Na pierwszej rozmowie o pracę wypełnia się test jednokrotnego wyboru. Jest to test gramatyczno-leksykalny. Poza tym ja dostałam jedno pytania do wylosowania z kilku i przez minutę miałam się wypowiedzieć, a moja wypowiedź była nagrywana. Nic strasznego, szczerze mówiąc spodziewałam się trudniejszej weryfikacji. Nikt nie pytał o metody nauczania, co jest dla mnie dziwne, sama nie posiadam żadnych kursów, a germanistykę ukończyłam bez profilu nauczycielskiego. Jestem samoukiem, tej szkole to wystarcza. Kontakt ze szkołą jest bardzo dobry, ale zarobki słabe- 30zł netto, a weźmy pod uwagę dojazd do szkoły lub do ucznia i przygotowanie zajęć.

Blues
@Pysia

Miałam i nagranie i tzw. zadanie metodyczne. Wiem, że sprawdzają jak pracowałaś w innych szkołach. U mnie dzwonili do innej szkoły, w której pracowałam więc jeżeli narobiłaś tam kłopotów to raczej cię nie przyjmą, Stawki są zróżnicowane w zależności od ucznia. Dostajesz wynagrodzenie od lekcji i za dojazd, plus dużo dodatków za różne kursy. W tym roku realnie za lekcje masz od 38 do 60 zł . Pod tym względem to jedna z lepszych szkół. Bardzo preferują ludzi, którzy mają samochód. Wtedy możesz zarobić sporo więcej.

Lektor

Uczę w szkole od kilku dobrych lat, zdążyłem nawet zaliczyć przeniesienie. Potwierdzam, że nie ma z tym żadnego problemu. Wyagrodzenie na czas. Sam dobieram materiały, z któych uczę. Niestety z mojego języka nie ma kokosów, mam bardzo mało godzin. Może lepiej radzą sobie angliści i germaniści ;) Jedyne, czego można się doczepić, to brak swobodnego kontaktu z BOK, czego nie doświadczyłem w innym oddziale. Mimo wszystko polecam na pierwszą pracę i dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w nauczaniu

Zostaw merytoryczną opinię o MOOSE Centrum Języków Obcych - Wrocław

• Jak się pracuje w MOOSE Centrum Języków Obcych?

Zobacz opinie na temat firmy MOOSE Centrum Języków Obcych tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MOOSE Centrum Języków Obcych?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 37 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MOOSE Centrum Języków Obcych?

Kandydaci do pracy w MOOSE Centrum Języków Obcych napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MOOSE Centrum Języków Obcych