Opinie o MOOSE Centrum Języków Obcych

Lidia
użytkownik zarejestrowany

@Nauczyciel proponuję zgłosić swoją aplikację, bo nadal szukają lektora (http://www.gowork.pl/praca/moose-centrum-jezykow-obcych;pr) i się dowiedzieć wszystkich informacji na rozmowie. Podpowiedzią jak się do tej rozmowy przygotować jest wywiad z pracodawcą MOOSE Centrum Języków Obcych na serwisie gowork.pl http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,62198,wywiad-grzegorz-kuzyk.

Nauczyciel
użytkownik zarejestrowany

Słyszałem wiele dobrego o Moose i jego lektorach. Czy na takiej pracy da się godziwie zarobić? Jakie warunki stawia firma przed zatrudnieniem? Jaki teren obejmuje firma swoim zasięgiem? Dziękuję za informacje.

Kasia

Atmosfera w tej firmie jest dobra ale pamiętaj,że jako lektor pracujesz zupełnie samodzielnie. Ich usługi polegają na nauczaniu w domu lub w firmie, czyli masz jakiś rejon, który obsługujesz i który możesz sobie wybrać. Z innymi lektorami spotykasz się podczas szkoleń , ewentualnie jak załatwiasz coś w biurze, kserujesz lub rozliczasz się z czegoś. Kontakty są głównie telefoniczne lub mailowe. Ma to swoje plusy i minusy. Plus jest taki,że oszczędzasz mnóstwo czasu i zajmujesz się głównie uczeniem, możesz też pracować w innych szkołach bo masz na to czas. Jeżeli liczysz na długie pogaduszki w pokoju nauczycielskim przy kawie podczas przerw to raczej nie jest to praca dla ciebie, chociaż to chyba zależy od konkretnego miasta.

Prokor
użytkownik zarejestrowany

Chciałby aplikować do firmy ale zanim to zrobię może dowiem się na forum jak jest w firmie? Jaka jest atmosfera ponieważ dla mnie to jest ważne! Będę wdzięczny.

Paulina
użytkownik zarejestrowany

Szukam pracy jako lektor i mam pytanie. Lektora z jakim językiem firma potrzebuje? Nic nie ma w ofercie a bardzo zależy mi na pracy w firmie , może ktoś podpowie? Czy można liczyć na godziwy zarobek?

Betti

Pracuję w Moose od dwóch lat. Są plusy i minusy, jak wszędzie. Dla studentów - super opcja na dorobienie pieniędzy, praca dość miła i przyjemna. (usunięte przez administratora) - dojazdy we własnym zakresie, - niewdzięczna praca - chore dzieci, niekończące się odrabianie zajęć, (usunięte przez administratora) - jeśli w trakcie studiów dostaniecie pracę na etat - nie ma możliwości zwolnienia się bo już wiosna, bo już drugi semestr, bo to i tamto... - w biurze materiały dydaktyczne tylko z wydawnictw, z którymi Moose współpracuje. (usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora) - możliwość kserowania materiałów w biurze w godzinach, w których każdy człowiek pracuje, a (usunięte przez administratora) + polecam studentom, którzy mają mało zajęć - dużo czasu na jeżdżenie, odrabianie, przygotowywanie każdemu z osobna lekcji co tydzień + studenci: na pewno ta praca jest lepsza niż zasuwanie w sklepie odzieżowym/drogerii po 10 h + zapomnijcie o zaproponowaniu kawy czy herbaty, nawet w ulewne listopadowe/grudniowe wieczory, gdy idziecie do uczniów w ulewę lub śnieżycę + fajne doświadczenie, samodzielna praca, + jeśli ktoś chce zostać nauczycielem - dobry wybór, duży rozwój, możliwość samodzielnego prowadzenia lekcji i wypracowania swoich własnych metod nauczania Podsumowując: wszystko zależy od tego, na jakim jesteśmy etapie - czy na studiach, czy mamy pracę i jak nam przydzielą uczniów. Pierwszeństwo mają tzw. "starzy wyjadacze", którzy przejmują najlepsze kursy, najbliżej domu z zeszłego roku. Super praca dla studentów i przyszłych nauczycieli. Dla osób mających intensywną pracę na etat - radze się zastanowić. Pracodawca nie daje żadnych bonusów świątecznych, nie docenia pracownika za wyciągnięcie ucznia z 2 na 4, albo za świetne przygotowanie do egzaminu. Nie ma bonifikat ani podwyżek, możecie co najwyżej dostać czekoladę na koniec kursu, ale to też nie zawsze.

Lidia
użytkownik zarejestrowany

Wiecie, że w zakładce "Wywiad"- http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,62198,wywiad-grzegorz-kuzyk odnajdziecie informacje na temat systemów motywacyjnych w firmie?

Sorka
użytkownik zarejestrowany

Wiem od znajomej, że to dobra firma. Pracuje dla nich już kilka lat i chce mnie tu ściągnąć. Ale już przeczytałam kilka wpisów i jestem zaniepokojona. Zdaję sobie sprawę, że ludzie często piszą takie teksty w odwecie za swoje niepowodzenia. Co ja mam zrobić poradźcie.

Lolek
użytkownik zarejestrowany

Wiadomo chyba, że Moose wykształci w np. angielskim każdego

mewa
użytkownik zarejestrowany

no właśnie, odnośnie tych kosztów dojazdu, czy nie są one w jakimś stopniu zwracane chociaż przez pracodawcę?

helios

Nie, wynagrodzenie nie jest stałe. Jest to zależne od liczby lekcji która faktycznie się odbędzie. Trafią ci się uczniowie odwołujący zajęcia i nagle twoje zarobki mogą spaść o 1/3.

DD

Teraz stawki są wyższe i zawsze sam decydujesz czy chcesz gdzieś jechać. Mam u nich 5 uczniów, 4 w swojej okolicy a do jednego dojeżdżam 15 minut i nie musiałem go przyjmować , grzecznie zapytali a ponieważ mi pasował termin to się zgodziłem. Proponowali jeszcze jednego ucznia z dalszym dojazdem i ekstra dopłatą ale powiedziałem,że nie dam rady dojechać i było OK , nikt nie naciskał.

bercik

witam - duzo tutaj jest takich w miare pochlebnych komentarzy. Ja okolo 3 lata temu pracowalem dla tej firmy. W sumie nie ma sie do czego przyczepic ale... stawka jest bardzo niska dostanicie na reke cos 25-30 zl. A musicie godzine zegarowa pracowac i na wlasny koszt dojechac do klienta co jest srednio oplacalne. Dodatkowo trzeba pilnowac czy placa. W sumie srednio ciekawa maja oferte dla lektorów. Momo ze sie wybiera region to i tak potrafia rzucic w inne odlegle miejsce. W sumie inne firmy zblizone maja warunki. Nie ma sie o co zabijac

Elżbieta

Ja szukam pracy jako nauczyciel języka włoskiego w Wrocław ciekawi mnie czy szkoła MOOSE Centrum Języków Obcych nie potrzebuje korepetytorów w tym języku. Jestem nauczycielem z powołania i praca z uczniami sprawia mi przyjemność i chęć dzielenia się wiedzą (usunięte przez administratora)

aniel
użytkownik zarejestrowany

No to bardzo ciekawe dla mnie jest to czy w sposób jakiś logiczny jesteście w stanie wytlumaczyc jak tam sie dostac do rpacy bo nie mam pojecia czy wsytarczy wyrazic chec czy praca lektora to bardzo trudna sprawa, prosilabym o cos - powiedzcie jak to wszystko wyglada. pozdrawiam i czekam na infomacje

mirka
użytkownik zarejestrowany

i jak @benia? udało Ci się zatrudnić do nich do pracy? jestem w podobnej sytuacji jak Ty, tyle że ja dopiero w tym roku kończę studia, ale że z pracą ciężko, to postanowiłam się zacząć rozglądać już dziś i z chęcią skorzystałabym z Twojego doświadczenia w zaczynaniu pracy w tym centrum jezyków moose. Daj znać kochana czy udało Ci się

Milek

Jestem zainteresowany praca w Moose, jedyne, co mnie zastanawia to, dlaczego w formularzu zgłoszeniowym pytają sie o numer dowodu osobistego i PESEL? strach wypełniać.

Emm

Byłam ostatnio na rozmowie na pracownika biura obsługi klienta.Oferowana Umowa o pracę na okres 3 miesięcy. Czy w ostatnim czasie ktoś podpisał umowę, zaczał pracę ? jak wyglada szkolenie ?

BB

Sorry ale to chyba dane z przed wielu lat, ja w tej firmie pracuje w biurze od roku i umowa o dzieło jest tylko na 3 miesiące, potem jest umowa o pracę,Część osób ma także umowę o pracę od razu, to teraz standard, Pracują już teraz także faceci , także w biurach więc to także nieprawda. Prawdą jest ,że w niektórych oddziałach firma szuka pracowników tylko na 3 miesiące ale to standard w szkołach językowych,jednak wtedy o tym uprzedzają. Co do premii to prawda,że nie jest ją łatwo dostać. Plany są tak ustalone,że zawsze kilka oddziałów dostaje premię a w moim oddziale choć nie wiem jak się staram to premia sprzedażowa jest niezbyt często.Ale ogólnie chyba nie można narzekać.

~Paula

Wczoraj byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w Koninie i miałam normalną rozmowę kwalifikacyjną po polsku po czym wylosowałam temat i była 60sekundowa wypowiedz po niemiecku nagrywana. Testu leksykalno-gramatycznego nie miałam, jestem po magisterce z germanistyki.

AA

W każdym mieście nawet małym jest test i rozmowa.Decyzja kogo zatrudnią zawsze podejmowana jest w Centrali. Czyli test i nagranie rozmowy wysyłają do Wrocławia.

anonim1

Czy zmieniło się coś w tej firmie?

~Paula

Dostałam dzisiaj zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną ale w Koninie, w mieście którym mieszkam. I Pani powiedziała, że to potrwa 10 min o teście gramatyczno leksykalnym nic nie mówila, powiedziała tylko o wypowiedzi na wylosowany temat. Może nie we wszystkich oddzialach robią test gramatyczno leksykalny.

daria

W małych miastach mogą płacić inaczej, ale to już zależy od miasta i chyba cen na rynku - to jest post dla Wrocławia. Idź na rozmowę u siebie to się przekonasz. Rok szkolny zaczyna się chyba 1 września i wtedy chyba będą robić rekrutację, Z mojego doświadczenia wynika,że jak nie odezwą się do końca września to chyba nie masz szans na pracę, dużo ludzi chce u nich pracować więc nie wiem czy wszystkich zapraszają czy tylko wybranych. tego się chyba tutaj na forum nie dowiesz. napisz do nich maila.

~Paula

Tak w ogóle to rok szkolny się od września zaczyna? To kiedy te rozmowy tj. rekrutacja jest?

~Paula

Hej czy to prawda, że oni robią dwa etapy rekrutacji. Ja wysłałam aplikację 10 sierpnia i do tej pory nie mam odpowiedzi. Jak to jest? Czy to już oznacza, że w tym roku nie mam już szans?

anita

A jak jestem studentką i nie mam dużego doświadczenia w nauczaniu ? Nie wiesz może ile płacą w mniejszych miastach ?

Darek

Z tego co wiem to u każdego inaczej, ja napisałem bardzo dobrze test i miałem dużo referencji, dowiedziałem się tylko ,że dzwonili do szkoły, w której kiedyś uczyłem, więc u mnie w zasadzie zaproponowali mi już umowę, ale moja koleżanka dostała na 2 etapie sporo pytań metodycznych, pytali ją także co można zmienić w nauczaniu języków obcych w szkole publicznej. Ale jak już zostałaś zaproszona na 2 etap to znaczy że zdałaś egzamin językowy.

anita

A jak wygląda drugi etap rekrutacji?

~Paula

Chodzi mi o wynagrodzenie netto za godzinę i ile ty akurat tych godzin miałaś, piszesz, że komplet. I kiedy w takim razie się tam rok szkolny zaczyna skoro na rozmowę zapraszają na początku września.

~Paula

Tzn Kasia jakie miałaś wynagrodzenie za godzinę i ile godzin w tygodniu?

~Paula

Jakie jest wynagrodzenie brutto za godzinę? I jaki procent z tego odchodzi?

Kasia

Tam mają zawsze dwie rekrutację( przed i po wakacjach), ja kiedyś nie składałam CV w czerwcu ale złożyłam na końcu sierpnia i zaraz na początku września zaprosili mnie na rozmowę więc chyba możesz spróbować.

~Paula

A czy teraz w sierpniu trwa jeszcze rekrutacja na lektorów czy już zakończyła się?

Bożena

Mam tylko krótkie pytanie jak wyglądają te etapy rekrutacji, poinformowano mnie, ze pierwszy etap to krótki test i wypowiedź ustna, czy to wyglada jak konwersacje na studiach?narzucony temat i mam sie wypowiedzieć czy luźna rozmowa?proszę o jakieś podpowiedzi

Zadowolona

Jeż też uważam ,że nie to bardzo dobra placówka. Od 2 lat mam 10 uczniów i nikt jeszcze nie zrezygnował. Jako nauczycielka mogę poświadczyć ,ze wszystko jest w porządku.

Zostaw opinię o MOOSE Centrum Języków Obcych - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MOOSE Centrum Języków Obcych